Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Navezanost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
312 komentarjev na to temo

#51 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 12. oktober 2003, 21:36

Itaq ... :palec:

Podzavest je :vragec: ja .... x:Dx

#52 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 12. oktober 2003, 22:26

Ja naša podzavest, je od :vragec: -ča.
Ja sam ka mali pao s lipe

#53 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 13. oktober 2003, 00:26

:navezanost ni nič drugega kot odvisnost...vprašaj se od česa misliš da si odvisna...in ne išči tega od drugih,temveč si to pokloni sama sebi.Potem ne boš odvisna in boš lahko svobodno lubila ali pa ne.LJUBEZEN nima z odvisnostjo nobene veze.Pa SREČNO :palec: xsrcx x:Ix

#54 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 13. oktober 2003, 00:37

obstajajo tudi določene tehnike ,ki ti omogočajo da se rešiš vezi ,ki ti ne ustrezajonpr; povežeš sebe z višjim Jazom in z neskončnostjo ,ter osebo isto z njenim višjim Jazom ,vizualiziraš magijski meč in v imenu nečesa,mogočeK ristusa-kar ti leži ,presekaš vezi med vama...osebi pošlješ Ljubezen in pozdraviš vse Božje v njej x:)x :2src: xsrcx x:Xx xrolleyesx

#55 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 13. oktober 2003, 07:18

čau čau

jst mam trenutno eno problematiko..sm zelo čustvena, strastna in ravno to mi dela preglavice. že nekaj mesecev mi ven sekajo vsi goni po druženju(takemu in drugačnemu)-predvsem z moškimi osebki ampak nekako ni pravih reakcij, če pa so, so pa od moških, ki me ne privlačijo. groza me je, ker vedno ko vidim kakšnega, ki mi je všeč, moje strasti ponorijo in bi bila na vsak način bližje z njim(pa ne nujno sex)in potem morda oddajam neko čudno energijo ker sploh noben ne šmirgla. al pa en mal šmirgla pa sm pol tok nora nanjga, da tut ne morm mislit na nič drugega.samo čakam na kak klic al pa kakršnokoli reakcij. no sej sm razmišljala tudi, da malo bolj hladno reagirala na vse skupaj ampak se pa potem bojim da ne bo potem mislil da me ne zanima. če bi bilo po moje bi kar takoj povedala resnico kaj čutim ampak se veliko ljudi potem na nek način ustraši.začaran krog skratka.to me že pošteno spravlja ob živce,ker ne dobim kar želim. mislim, da ne zgledam slabo ampak to je pa res že preveč, moja samozavest pada.morm povedat da sm bla do nedavnega 3 leta v zvezi pa se je na moj povod končala. v tem času so bile reakcije čisto drugačne, veliko moških se je zanimalo zame. povem še nekaj, znam se zabavati sama ampak brez neke topline in dotikov osebe ki me privlači mi ni več tok lepo. ne vem zakaj bi zatirala taka lepa čustva.pred 3 letno zvezo sem to veliko lažje počela.
je bil kdo v takih situacijah in kakšna je rešitev?

Pozdravljena in dobrodošla. PO tvojem opisu bi rekla, da si čustveno odvisna, to isto sem delala jaz. Razlog je bil v tem, da sem na vsak način želela priti do ljubezni, ker sem je bila v otroštvu čisto premalo deležna in potem sem jo za vsako ceno želela dobiti. Postala sem zelo nekritična, ogromno fantov mi je bilo všeč..... Potem sem spoznala moža in ga ovila kot hobotnico, nisem mu dala dihat, non stop bi se moral ukvarjati z menoj, sicer sem imela občutek, da me nima rad.

Prišla sem do točke, ko sem prišla v stik s pozitivno razmišljujočo literaturo. Največ sem prebirala o odnosih in počasi sem se naučila imeti rada sebe in ko prideš do tega, nehaš biti odvisnik. Afirmacije in vizualizacije, ki so ti jih priporočali so sicer odlična zadeva ampak mogoče malo pretežka zadeva za začetek. Jaz bi ti svetovala prebiranje kakšnih knjigic.

Meni je največ na začetku dala Loise Hay z Življenje je tvoje na začetku...

Imej se rada !!!!! x;)x xsrcx

#56 kixy

kixy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 13. oktober 2003, 10:35

hvala za dobrodošlico!
delam na sebi, se raziskujem, ko kej pogruntam vam sporočim....še vedno pa ste dobrodošli vsi da mi pomagate s svojimi izkušnjami!
mejte se maximalno !

#57 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 13. oktober 2003, 10:48

Ja kixy, druga kot da raziskuješ, ti verjetno ne bo preostalo. :palec:

Iz povedanega lahko zgolj ugibamo zakaj se čustveno tako odzivaš, kot se ... x:Dx

Uživaj! x;)x

#58 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 13. oktober 2003, 10:50

Mi je prišla na misel ena pesem She´s a men eater...
Mal se umiri Kixy... moj nasvet... po moje se moški kr ogroženi počutijo.. vse stvari je treba začet postopno, ne pa da tipa kr okupiraš.. jst se spomnim ko sem sama ostala.. da sem se full ogibala tipov ki so kr "rinili" vame.. pa klicarili in to... mislim full so mi bli zoprni, panika..... ko si imela še fanta, si se verjetno drugače obnašala, malo rezervirano vseeno, zdej pa si dostopna in mogoče se komu zdi da forsiraš... ma malo pomisli pri sebi.... res.. pa spremeni taktiko... pa brez zamere......
Mushi

#59 kixy

kixy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 13. oktober 2003, 20:09

fenx mushi!

jst mislm da je to kr to. vid se da hočm vse na hitr,,,in ja to definitiv ni dobr. fora je sam k je sebe včasih tok težko "bremzat"...a veš včasih se mi zdi tko-zakaj bi ovinkarila če sem lahk direktna. hec pa je tko da sm indirektno direktna, se pravi kažem znake, da me nekdo privlači, ne rečem pa direkt. mogoče bi mogla, če že neki hočem. vem pa, da je najboljš kar si mi predlagala ti.

no ja drgač pa glede tega, zakaj pa tok hitim v koga, kaj pogrešam pr seb pa iščem v drugih--------če mi kdo najde rešitev za to, čestitke. neverjetno lepo se mi je s kom telesno dotikat, bližina druzga telesa. kako nej to najdem v sebi?!

#60 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 14. oktober 2003, 07:29

Po treh letih "navezanosti" in stika z nekom se človek ne glede na odločitev po prekinitvi počuti nekako samega.Družba definitivno pomaga in s kazanjem čustev naklonjenosti ni nič narobe, ker če jih zatiraš, oviraš samo sebe in sčasoma zamrejo.Sam bi ostal tako odprt še naprej. xrainbowx
Glej naprej, če se le da,...

#61 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. oktober 2003, 07:42

Aquarius, sumim, da ti nikoli nisi bil odvisen od odnosov, in tale tvoj pogled je zdrav pogled. Drugo je pa to, da se ne znaš imeti rad in da potrditev o tem, da si v redu človek iščeš v odnosih z ljudmi, še posebej z nasprotnim spolom in to pa ni v redu. Je pa treba vase pokukat in se naučiti imeti rad, ker dokler nisi na tej točki nisi dober partner, tudi če najdeš nekoga, ki je res v redu.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#62 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 14. oktober 2003, 07:56

JanjaK, ne pravim se za vsako ceno razdajat, v mislih sem imel ne se zapret sam vase in čustva potlačit, ker jih je zelo težko ponovno obnovit,....in seveda sem bil odvisen od odnosa,zato pa tako razmišljam. x^x Biti odprt,odprt in še enkrat odprt,čeprav priznam da mi ne uspeva vedno,...neka meja obstaja tudi v meni,predvsem zaradi lastne varnosti.
Glej naprej, če se le da,...

#63 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. oktober 2003, 08:06

Ne vem, mogoče sva pa imela različen tip odvisnosti. Mogoče si bil ti od odnosa z eno deklico odvisen, pa si moral uno zadevo dat skozi, jaz sem bila pa na splošno od odnosov odvisna. Jaz sem ljubezen, ki je nisem v otroštvu dobivala v zadostni meri podzavestno iskala povsod, kjer je bilo možno. Dobro sem se počutila, če sem imela občutek, da me ima nekdo rad oz. da mu dosti pomenim, ne pa zato ker sem taka kot sem. Skratka nisem se cenila nič, če nisem od kogarkoli dobila potrditve tega. Bližje sem si bila s kom, boljša potrditev mi je bila, da sem v redu.

V bistvu si potem začneš streči z ljubeznijo ali naklonjenostjo tam kjer je, ne pri človeku, ki ti je všeč kot človek, ker naklonjenost enostavno rabiš za kolikortoliko normalno počutje. :C:

#64 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 14. oktober 2003, 09:17

Tip odvisnosti je bil različen,samo osnova je pa ista,..ali si odvisen od enega odnosa ali pa od več teh,se ti ne zdi?
Glej naprej, če se le da,...

#65 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. oktober 2003, 09:24

Mogoče pa res.... x:Dx :palec:

#66 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 25. oktober 2003, 08:27

ker naklonjenost enostavno rabiš za kolikortoliko normalno počutje. :C:

janja jaz imam podoben problem in ne vem kako naj grem mimo. Že dalj časa - lahko govorim o letih se ubadam s tem pa ne znam naprej. Ko mislim, da sem opravila s to odvisnostjo, me spet pahne po tleh. Res bi se rada rešila tega (sem že poskušala z afirmacijami, aktivnostjo...)... pa mi ne uspe. Ta odvisnost mi greni življenje, enostavno ne verjamem več, da je možno iti preko. :V:

#67 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. oktober 2003, 14:52

..skodelca; veš kak je možno tko, da igraš točno isto aktualno igro kokr jo dobivaš.
Odvisnost je test ,veš :8):

#68 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 25. oktober 2003, 19:22

pokowc, ne razumem kaj mi hočeš povedati? :inocent:

#69 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. oktober 2003, 20:27

hmmm xscratchx le kak ti naj povem,hmm

... .Ko mislim, da sem opravila s to odvisnostjo, me spet pahne po tleh.
ČEMU?
NISI VZTRAJNA?
SI NISI ZVESTA?

...Res bi se rada rešila tega (sem že poskušala z afirmacijami, aktivnostjo...)... pa mi ne uspe.
DOVOLJ JE, DA SE ZAVEŠ.
UPORABI DRUGE BESEDE, NOVEJŠE ,MOČNEJŠE.

...Ta odvisnost mi greni življenje, enostavno ne verjamem več, da je možno iti preko.
TO JE SPLOŠEN TEST KARAKTERJA.
SE PRAVI OS. IZZIV, KI BIJEŠ BITKO SAMA S SEBOJ, JE TKO?
POTRUT SE, SE DA, VEŠ.
NAJDI SVOJ NOTRANJI MIR.
VZDRŽUJ GA.


NEVEM ,PROBI BIT SKLADNA S SEBOJ, upoštevaj se x8Dx

#70 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 25. oktober 2003, 20:55

NEVEM ,PROBI BIT SKLADNA S SEBOJ, upoštevaj se x8Dx

thanks pokowc

#71 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 19. september 2004, 16:31

Premočna ni dobra, je potem toliko težje narazen x;)x

#72 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 19. september 2004, 16:37

:navezanost ni nič drugega kot odvisnost...vprašaj se od česa misliš da si odvisna...in ne išči tega od drugih,temveč si to pokloni sama sebi.Potem ne boš odvisna in boš lahko svobodno lubila ali pa ne.LJUBEZEN nima z odvisnostjo nobene veze.Pa SREČNO :palec:  xsrcx  x:Ix

Navezanost in ljubezen imata še kako skupnega. Recimo Bog ne daj, da ti umre brat, oče, mati, sestra, teta ali bilo kateri od bližnjih družinskih članov, le zakaj se potem jočemo in ne pridemo k sebi mesece in mesece. Ljubezen in navezanost gresta skupaj, oh jaaa še kako. Če ni navezanosti potem nekaj z ljubeznijo škriplje. To potem ni ljubezen do konca. In ko prekineš s partnerjem je skoraj isti filing, kot da ti nekdo umre, nekdo ki ti je zelo pri srcu.
Ja sam ka mali pao s lipe

#73 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 20. september 2004, 13:02

Mislim, da vsaka knjiga pride v roke ob pravem času. Če jo preberemo ob "nepravem času", se vsebine sicer vsede v podzavest, uporabiti je pa v tistem momentu ne znamo. Na silo ne gre nič. Po mojem se začnemo spreminjati s tem, ko dosežemo dno. Po številnih padcih in preizkušnjah, ko začutimo osamljenost (ne glede na to, koliko ljudi je okoli nas), poiščemo, (sprva zaznamo, potem jo priznamo, na koncu jo pa znamo uporabiti v svoj prid) energijo znotraj sebe. Ko se začnemo spreminjati, ne glede na to, kako okolje to sprejema, smo pripravljeni na izzive in na nova križišča v življenju. Nekateri pridejo do tega pri dvajsetih, nekateri pri tridesetih, nekateri nikoli. Nisem pa še srečala človeka, ki bi si resnično želel spremembe v sebi, da mu to tudi ne bi uspelo. Želja mora biti iskrena in potem gre voz kar sam. Paziti moramo samo na to, da se ne spreminjamo tako, kot okolje od nas pričakuje. Slišati moramo "tisto" znotraj sebe, si želeti tisto, kar nas osrečuje in ne tisto, kar se nam zdi, da bi nas osrečilo. In mislim, da je ravno v tem "haklc".

#74 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 20. september 2004, 19:21

Navezanost in ljubezen imata še kako skupnega.

Jasno, da imata. Ampak samo dokler ni navezanost tko mal 'bolna'.

Pa bolno navezan se da bit tud na druge ljudi, ne sam na partnerja in ozje sorodnike.

Pa ogabn boli, ko se tega rešuješ. Ampak pol je pa ful dobr filing, k rata prekint pretesne vezi (ki so lahko tudi samo ensotranske) x:)x

#75 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 19. februar 2005, 22:34

Navezanosti na okolje ali na človeka? Npr. če te to ovira pri uresničevanju tvojega cilja?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0