Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Energetske pijavke


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
204 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2003, 18:47

Vsi vemo, kdo so 'energetske pijavke', 'suckerji'.
Vsakdo je ze kdaj rekel - Ta clovek mi je pozrl toliko energije (ali: vso energijo)!
Vsakdo ima v odnosu s kaksnim clovekom podobne asociacije in tudi izkusnje.

Kaj je s tem in na tem?
V cem je finta?
Ali je samo 'kemija', ki jo imamo pac s tem clovekom, ali gre dejansko za 'negativno naravnanega' cloveka?
Ali je kaj tretjega?
Je tako zagrenjen samo?
Ali je pac preprosto - tezek?

Kaj pa, ce smo sami taki?
Ali se zavedamo (takih) obcutkov, ki jih zbujamo pri drugih?

Kaj lahko storimo (v obeh primerih)
x?x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Zobi

Zobi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 29. september 2003, 19:11

Marsa, dobro vprasanje x;)x

Mislim, da je to kar pogost pojav. Namrec, da so nekateri ljudje nagnjeni k temu, da crpajo energijo drugim. Tu ni govora o kakem zavestnem pocetju. Verjetno smo vsi obcutili, potem ko smo bili s kom v druzbi (npr. na kavi), nerazlozljivo utrujenost. Ce bi vprasali to drugo osebo o njenem pocutju, bi vam verjetno odgovoril, da se odlicno pocuti - poka od energije. Mislim, da sploh ni nujno, da ima clovek v nasih oceh negativni predznak, je pa vecja verjetnost, da so to ljudje ob katerih se prav ne radi zadrzujemo. Sicer pa vsak prej ali slej ugotovi 'vir' izgube energije. Smo sami taki? Hm...Imam obcutek, da se 'pijavke' sploh ne zavedajo, da (iz)crpajo energijo drugim osebam.

Kako to ugotoviti? Nocem spet delat kake reklame, a najlepse se to vidi s slikanjem avre. Pri meni npr. je bilo lepo izrazeno, da mi ljudje zelo pijejo energijo (ceprav jo imam ogromno).

Zascita? Tisti, ki se ukvarjate z meditacijo, verjetno poznate zascito z vizualizacijo belega ovoja z zlatim robom (ce se omejim samo na najpogostejso varianto).
I will not fear the perils of the tempest nor the evil sorceries used against me. For today all doors have been opened unto me no mater how they have been closed...

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2003, 20:22

Enkrat sem videla eno lustno ilustiracijo...
Nekdo je prisel k nekomu na obisk. Ta prvi, obiskovalec, je bil totalno down, tezek, siv in tak... drugi (gostitelj) pa je bil nasprotno prijeten, pozitiven.
Pa sedita ob kavi, pa oni (obiskovalec) govori in govori... Potem se poslovi, nenadoma lahek, vzdignjen, olajsan, dobre volje... Medtem ko pa drugi tam obsedi, siv, tezek, izmozgan... natancno tak, kakrsen je bil obiskovalec ob prihodu.
Slednji je pac 'odlozil' svojo tezo na tega...
Vendar: ta jo je pa prevzel - breme in tezo... lahko ne bi sploh reagiral...
Skratka - imamo nek magnet, da privabimo...
Mocni... privabijo sibke...
Pa tudi, po drugi strani - sibki privabijo podobno sibke...

Zascita?
Najboljsa je - biti egoist. Poceti samo po svoji volji. Ce ti ni, ti pac ni. Sory, ce sem brezobziren... hm..
Ceprav morda jaz tole vseeno malo prevec po skorpijonsko... imam pac nekaj v znacaju, kar mi daje nek... prezir morda.. do pretirano sibkih...
... ne luzerjev - pac pa luzerjev po lastnem izboru....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. september 2003, 20:30

Marsa - zdaj pa si pritisnila na moj gumb x:Ix x:Dx ... ker živim v svetu energij. Jasno, tudi teh, ki jih omenjaš. Pred mnogimi leti sem sicer verjela, da je smisel in celo nujnost, da so energije samo oh in ah in ... in, če niso, potem je nekaj hudo narobe, da ne rečem slabo (tukaj bi me kakšen zagret lahko dopolnil x;)x ) ... začelo pa se je pri 11 letih (Stanka, tudi meni so zašili luknjico na srčku, vendar je bila ta operacija mnogo več kot to) ... in naslednjih 11 let je bilo to eno samo izkušanje energij (svega i svašta, predvsem svašta :xx!: x:Dx )... naslednjih 11 let je bilo prepucavanje svojega energetskega telesa podolgem in počez (ajajaj, to je šele bilo ...:blink: :ph34r: )... in šele v 4. enajstletki lahko rečem, da energijo zaznavam, prepoznavam, z njo zavestno komuniciram, ali zavestno ne komuniciram... da zavestno ne posegam v energestko polje drugih, da se zavestno ne odzivam na energetska "vabila"... skratka, delo z energijami je kot vsako drugo delo... vaja dela mojstra; tu ni nobene misterioznosti, nobene extra nad čez kajjazvemkajše skrivnosti, ki jo dosežejo samo poklicani (ali kakšni že)...

khm... k temi x:Ix ... moja izkušnja je, da bi "požiralce" energije lahko dala v tri skupine:

1. skupina je tista, ki sproži čustveni odziv.
Seveda ne gre za "krajo", saj v odnosih, ki sprožijo kakršnakoli čustva (ne, ljubezni ni vmes... energijo prepuščamo v odnosih, kjer se sproža jeza, sovraštvo, zamera, kakršnakoli odvisnost....). Svojo energijo "potegnit" iz odnosa nazaj k sebi ni mačji kašelj... posebno, ker še rada privleče nazaj (pa ne "požiralec", pač pa lastni primanjkljaji). Sami puščamo ali dajemo energijo tudi vsem preteklim odnosom, ko "čustveno visimo" na spominih, ali predmetih, ki v nas zbujajo čustven spomin. Prav tako je naša energija še vedno "ujeta" v vseh preteklih spolnih odnosih, še posebno zlorabah (oh, Kljuka, nekaj zate x;)x ), kar sicer ne pomeni, da srečujemo ves čas iste "požiralce", pač pa enake energije. Kakor nam je dano vse to izkusiti, nam je dana tudi možnost, da se vsega tega osvobodimo :palec: x:)x !

2. skupina pa so tiste "energestke črne luknje", ki se prilepijo na vse, kar nosi več energije
Kakor je slišati grozljivo, pa je to, da se zanje narediš energestko nezanimiv (če ne zaleže, pa jim pač samo refleksiraš njihovo energestko stanje, pa jih hitro odnese drugam)... ker ni čustvene vpletenosti, je lažje, samo nekaj pozornosti, usmerjene v energijo (ne besede, ki so pogosto sladke, jih je veeeeliko in želijo zamotiti tvoj um!). Takšna je tudi politika, ki te lahko hitro "potegne not", vendar se lahko tudi hitro in neboleče "izvlečeš" iz njenega energetskega prijema. In, kar je še lepše in boljše - takšnim "črnim luknjam" lahko ponudiš energetsko podporo, ne da bi izgubil svojo energijo (vendar jim to ne diši preveč, saj to pomeni, da jih spominjaš na to, naj prevzamejo odgovornost zase) :sori: x;)x


3. skupina pa je magija, ki pa je mnogo več, kot samo čiračara in uroki. Ja, uroki so zelo močni, energijsko se obdržijo več življenj, pravzaprav vse do preklica. Magija je vsakršno zavestno poseganje v energetsko telo drugega. In seveda ni samo delo tistih magov, ki so se oklicali za to, pač pa nekaj zelo vsakdanjega... naprimer izraba čarov in zapeljevanje s točno določenim namenom. Ali zakonski prepir, v katerem uporabimo svoja orodja, da dosežemo "svoj prav". In še vse, kar je vmes...


Vse to je energestko videti kot "črne luknje", ki vlečejo k sebi potrebni primanjkljaj. Sredi svojega zavedanja energij sem se teh črnih lukenj blazno bala. Ko sem se jih enkrat zavedla in jih občutila, je bilo prav grozljivo. Zdelo se mi je, da me vsi samo požirajo
:eek: :inocent: ...

... v odnosu z domačimi, posebno s hčerko, pa še zgrmim not

#5 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. september 2003, 20:32

Ma daj Marsa x:)x Besede mi jemlješ iz ust...točno to sem hotela napisati... x:Dx mogoče si bila ti malo bolj prijazna...meni ful škorpijon - ampak pozitivno udarja ven, zadnje čase x:Dx

Hja...tudi meni se je že zgodilo.
Ali pa da kdo teži...jamra in se smili in smili v nedogled sam sebi.. :xx!: Samo hitro ugotovijo, da od mene ni neke koristi x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#6 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 29. september 2003, 20:55

Mateja, super :palec: ! Tole si bom morala večkrat prečitati!

Drugače se pa tudi meni dogaja, da se srečujem s takimi "energetskimi pijavkami". Navadno take ljudi ignoriram, se jih skušam čimbolj izogibati... Ker drugače ne znam preprečiti odliva moje energije. :sori:

#7 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. september 2003, 21:32

Pol pa vzet strgalo in postrgat x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#8 bilboa

bilboa
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 29. september 2003, 23:45

brez teoretiziranja; ...na faxu sem lani imela enega totalno zoprnega profesorja, ki je ZAGRENJEN in pijavka z doktoratom. po vajah sem komaj bila sposobna priti domov in celoten vecer je minil v znamenju spanja - od same izcrpanosti. komunikacija s tipom je bila itak horor, pa tudi ce se je samo postavil za mene sem obcutila bistven upad energije. kako jim uspeva??? :eek: :xx!:
ceprav se mi zdi, da se ob takih ljudeh scasoma efektivno naucis postaviti scit okrog sebe x8Dx x:Dx
nothing is a loss of time, if you enjoy the day:-)

#9 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. september 2003, 00:10

....efektivno naucis postaviti scit okrog sebe ......

morda, al pa sploh nea, sam soočit si morš efekt bojazljivosti in trenutnega vpada˝ pozornosti. Soočit pomen ,da se enačiš lahko na tisti valovni dolžini nekoga, ki sodeluje s teboj, v tem pr. morda prof., ki očitno uživa v temu, da se hrani˝s spraševanjam al zastraševanjem..

#10 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 30. september 2003, 05:20

zaščita je kar koristna, če ti je lastna energija dragocena ... bolj elegantno je sicer kar pustiti, da skozi tvojo energestko telo "steče" taka energija... da postaneš čisto pretočen in se taka energija ne more za nič prijeti... za to je sicer dobro bit malo bolj domač in zaupljiv do svoje energije... kar pa je malo težje tam, kjer ni nič oprijemljivega, konkretnega... recimo veliki nakupovalni centri, še bolj pa lokali, bolnišnice... tam pa se res prav rado zadržuje veliko te energije, ki je zelo lepljiva... se včasih prav dobesedno prisesa na kakšno sveže energestko telo ...

... sicer pa mnogi zamenjujejo razdajanje svoje energije za ljubezen, prijateljstvo, dobroto. Pa ni nič od tega. Če je v tvojem energetskem polju veliko tuje energije, se ne moreš spoznati, niti delovati "iz sebe". Dokler "hraniš" s svojo energijo druge, pomeni, da ne ceniš ne svoje ne njihove energije in jim tako ne ponudiš tistega, kar potrebujejo - da se znajdejo sami s svojo energijo in prevzamejo odgovornost za njeno stanje.


x:)x x;)x

#11 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. september 2003, 06:50

Ceprav morda jaz tole vseeno malo prevec po skorpijonsko... imam pac nekaj v znacaju, kar mi daje nek...  prezir morda.. do pretirano sibkih...
... ne luzerjev - pac pa luzerjev po lastnem izboru....

Jaz imam pa malo drugačen pogled na vse te zadeve. Jaz to gledam kot na neke vrste krvodajalstvo, nekdo potrebuje kri, pa mu jo odstopi tisti, ki je zmožen, tisti, ki jo lahko pogreša brez škode za svoje zdravje in si seveda tega želi.

Jaz tudi "luzerje" gledam kot ljudi, ki so pač zaradi poteka življenja do takrat prišli v situacijo, ko si ne znajo ali ne zmorejo pomagati. So pač prešibki in nemočni pričarati si lepo življenje. Zagotovo si pa kot vsi mi želijo živeti polno, zadovoljno in srečno, a enostavno niso ali še niso v situaciji, ko gre pot navzgor.

Meni najljubša oseba se je pojavila v življenje. Kar nekaj lastnosti me privlači že od nekdaj na njem in jih občudujem, je pa imel eno daljše obdobje, ko so se zgrmadile težke razmere iz otroštva, kronična bolezen in težave še na vseh ostalih področjih, tako da kljub temu, da je sicer močna osebnost daljše obdobje ni našel poti ven in si ni zmogel pomagati. Jaz sem vztrajala ob njem in mu pomagala na vse mogoče načine - najbrž sem potrošila dosti energije, ampak ob tem sem tudi jaz dobila čudovito darilo - nehala sem rasti v višino, pa začela zoreti.....Poleg tega se je pa zdaj zares aktivirala tudi Zlata ribica in mu poklonila voljo do življenja in življenje postaja še lepše. Zakaj bi se odpovedala eni čudoviti osebnosti, ker je bila v trenutku, ko sva se spoznala v vseh pogledih na tleh?

Verjetno ne bi tega počela z vsakim - se čisto vsakemu razdajala, ker verjetno ne bi zmogla, ampak poskušam razumeti, da vsi niso celo življenje 100% močni in na momente pač pridejo krize.

:vio:

#12 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 30. september 2003, 07:29

Po moje je včasih tudi veliko odvisno od našega razpoloženja,če v osnovi začutimo "negativno energijo" nekoga drugega, jo lahko interpretiramo kot;evo ga "sucker", ali pa počakaj malo;človek rabi pomoč in boš njegovo energijo bistveno drugače sfiltriral(tako da te ne bo izpraznila,ampak napolnila).
Glej naprej, če se le da,...

#13 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 30. september 2003, 07:38

Najboljsa je - biti egoist. Poceti samo po svoji volji. Ce ti ni, ti pac ni.

Marsa, ni mi jasno zakaj bi moral biti egoist - po mojem bi moral vsak te težave sam reševati.

Ehm, mislim, jaz tudi ne prevzemam na svoja ramena težav celega sveta, pa zato nisem egoist, ker se ukvarjam s svojimi. x:Dx

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 07:58

Janja - slisi se res tko, sam moras vedet, da jaz 'slogam', da sem 'astrologinja', da smo v 10 letih zamenjali 6 stanovanj (se pravi - X 6 sosedov) itd... Kar pomeni ne samo to, da imas ful folka potencialnega (ki te zaslisujejo kar v dvigalu 1x1 m, kako kaj kaze za nas 'Ribice'), ker je vse x 6, vsi ti odnosi, poleg tega pa ravno kot taka (karte gledam) privabim natancno take ljudi - v tezavah etc..
Tako da sem za svojo duso morala pac to naredit - skenslat pocasi - sem riba s stelijem v ribi...

Kot pravi Mateja - ne prizadevam si zdaj, da jih skenslam, seveda se se pojavi kdo tak, a v bistvu sem pometla s takimi ljudmi kar na celi crti - zdaj se pac druzim samo s temi, ki si jih TUDI jaz izbiram (in ne samo oni mene).

Krvodajalstvo? Se strinjam - saj se ful razdajam, da se bolj ne bi mogla...
Saj je ocitno, da razdajam energy, se mi zdi...
Skratka - ne gre toliko za to, da jaz potem ne bi imela vec energije, gre preprosto za to, da se ne pustim custveno izsiljevati...

Ko smo bili podnajemniki, brez casha, se za kruh nismo imeli, dobesedno, pa zmrzovali... a vedno na kupe ljudi, ki sem jim morala dajat energijo. Potem so sli lepo domov, jest, na toplo, jaz pa cisto down... Izzeta... V mrazu... Bolje bi bilo, ce bi se ukvarjala s sabo kot z drugimi... Oni pa kar skoz ene probleme... skoz meni vso svojo tezho... jaz pa nisem imela drv in ogrevanja, torej je bil tisti picek energije, kolikor mi je je se ostalo, bistvenega pomena zame.

Kar se pa tice... se pa strinjam, da lahko komot tudi to energijo skozi sebe spustimo...
Tako je tudi pri kartah, recimo, kristalih tudi...
Eni npr. ne pustijo, ne marajo, da se drugi dotikajo kart, kristaliov, ki jih uporabljajo, ces da bojo zapacali energije...
Vis, meni se zdi pa to off - ce ne morem se s tem spopadat, nima smisla, da se ukvarjam s kartami, torej moram seveda imeti toliko energije, da mi je taksno ne bo moglo izzemati. Tako lahko vsakdo prijemlje moje karte, kristale etc... - brez strahu, da bo kaj energetsko slabega to prineslo.

Gre pa tudi za CAS... Se zase nimam casa, pa bom zdaj bergla za druge... Odnosi zahtevajo tudi nego, jaz pa imam raje kvalitetne, a manj... Preprosto nimam casa za podporo prav vsem, ki si to zazelijo...

Sucker ali pa samo clovek v tezavah... - velikokrat dobim mail, ki je kdo v tezavah - zelo redko onega percepiram kot suckerja... Vsakemu se ful posvetim - ce zacutim, da je resnicno v tezavah, toliko bolj.
A nekdo pa je pac sucker - zame je to clovek, ki se je ODLOCIL, da bo v tezavah, moji nasveti, moja energy v tem primeru pade v prazen prostor - skratka - oni nima nic od tega, jaz pa tudi ne - kajti dajanje in jemanje mora biti vzajemno - ne morem samo dajati, brez da bi ti sprejemal... Ce ne sprejemas, jaz porabim vec energije zate...

To je tako, ko bi enega ucil kuhat. Ti skuham trikrat, ti zraven kazem, te ucim, kul.
A zdaj namesto da bi si sam kuhal (kot sem te naucila), se vedno hodis k meni na kosilo - torej se vedno hoces, naj kuham se zate.
TO me moti - ne zato, ker imam jaz nekaj manj, pac pa ker nima nihce nicesar od nikogar.
Jaz sem samo zmatrana, oni pa ni nic odnesel in jutri bo prisel po novo dozo.
OK, potem - energetski junkyji.

Ce ne bos SAM za svoj lajf nic naredil, tudi jaz ne morem...
Ce me sprejmes oz. celo izberes oz. celo dolocis za 'ucitelja' ali pa za vir energije, moras tudi ti stopiti korak nasproti, torej, brez veze je, da kurim drago termo pech in imam hkrati na stezaj odprta okna in vrata stanovanja...

Hocem samo reci - jasno ne percepiram vsakega, ki je v tezavah in/ali ki pride k meni in je v tezavah, kot suckerja...
A ce je to ponavljajoce, ce me klice 5x dnevno, ce se obnasa, kot da sva porocena in vse... To pa me zelo moti, postanem zivcna in celo malo zlobna oz. kruta...

Skratka - ce se bo kdo utapljal, ga bom resevala, tudi ce bo imel 150 kg...
Ce pa se bo utapljal ta, ki bo imel 60 kg, a bo hotel, da z njim resim se njegov tovor, ki bo imel 90 kg, ne bom resevala njega IN tovora - ki me seveda se dodatno izcrpava. Tudi oni me, ki ima 150 kg in je to morda kao isto - saj je 150 kg, enako kot v tem primeru, a oni bo sam malo pomagal, se odgnal, whatever, ta drugi pa bo kot kamen in se bo oklepal se tistega svojega tovora...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 30. september 2003, 08:01

Mateja, zelo dobro si se izurila v teh energijah!
Morda so me zato pritegnili tvoji posti, ker se tudi jaz 'spoznavam' in odkrivam
kaj je sploh moja energija. x^x
:palec:
Cat

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 08:03

Rachek - mislila sem v tem smislu, kot pac lahko nekdo to percepira... (in tako tudi percepira, 'suckerji' so namrec zelo neobjektivni in vse gledajo izkljucno iz svojega zornega kota, vse se dogaja okoli in zaradi njih, pa te potem oznacijo kot egoista, ce se raje ukvarjas s sabo kot z njimi)...
Egoist... pac, raje se ukvarjam s sabo, raje zase porabljam svoj cas, ali pa za kvalitetne odnose, ki mi prinesejo zadovoljstvo...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 30. september 2003, 08:06

Ja Marsa, ampak pol še nisi egoist ... egoisti so tisti, katerih svet bi se po njihovem naj vrtel okoli njih in taki ne vlagajo v kvalitetne odnose .... x:Ix

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 08:09

Saj, Rachek, ampak natancno tako - ravno suckerji so egoisti, vidis...
A ker kot taki menijo, da se mora vrteti vse okoli njih, si ti, ki se vrtis okoli sebe, zanje egoist - egoist pa je oni...
Itak... Prevec govorim, potem pa se izgubi bistvo... x:Ix xrolleyesx

x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 30. september 2003, 08:31

:palec: x:Dx ....

Govorish pa ne prevech ..... x:Dx x:px

#20 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. september 2003, 08:35

Uau Marsa, hvala za tvojo izčrpno razlago. ja seveda si človek, ki se razdaja - vsaj tako je videti po tvojih postih, pa tudi verjamem, da te nadlegujejo, ker pač določene zadeve zelo dobro obvladaš...

Jaz sem v bistvu bolj želela povedati to, da jaz na take ljudi gledam kot na ljudi, ki imajo hude težave in ne znajo ali v tistem momentu ne morejo ven. Če jim lahko pomagam jim in ne gledam z jezo nanje, ampak jim privoščim, da se postavijo na noge in si polepšajo življenje - ker tega itak noben namesto njih ne more narest.

Jaz pomagam takrat ko imam kaj dat in ko sem tudi jaz za to, sicer se pa verjetno podzavestno izognem takšnim situacijam (mene ziher tako neposredno ne nadlegujejo s tem kot tebe, ker opravljam drug poklic).

Sicer sem pa tudi jaz konkretno v svojem primeru prišla v situacije, ko mi ni zneslo z mojo običajno življenjsko filozofijo, ko sem se tudi jaz nekako znašla na območju pobiranja in sem začela prebirati zadeve, ki so me korenito preoblikovale, ko sem postala močnejša in sem videla, da imam tudi jaz kaj za urediti v sebi.

Verjetno si mislila, da tole leti bolj na to, da se premalo razdajamo, pa v bistvu ne, po želji in po zmožnostih vsakega posameznika, jaz pa kljub napornosti in res veliki teži vidim dobro v teh ljudeh in upam, da bodo našli moč in se enkrat zares postavili na svoje noge in z nasmehom gledali v življenje.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 08:41

Uau Marsa, hvala za tvojo izčrpno razlago. ...

x;)x x:o)x x:px x:Dx :palec:

... xrolleyesx :o|o: ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 08:42

... Govorish pa ne prevech .....  x:Dx  x:px

x?x :eek: :8): x:Ix x:Xx
(Pazi zdej! x:Dx x:o)x x:Dx x:px )...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 08:49

Janja - ful lepo razmisljas... Pa v bistvu se nisem hotela ven metat, kok da zdaj jaz nekaj... Ampak ker je morda izpadlo, da takole gladko in hladno s tem pometem, sem pac podala malo ozadja...
Ker - res, nadlegujejo pa me res... zelo velikokrat...
Imam pa tak energy, da mi zacnejo ljudje kar govorit stvari... kar nekako 'zlezem notri' nekam pri njih in so v momentu ful zaupljivi z mano - vcasih mi to celo godi oz. si nekako 'stejem v cast', ko ne morem verjet, kako mi lahko en kar takole tako zaupa...
Glej - lahko ima en skoz probleme, pa me celo 'mori' z njimi, pa zame ni sucker - tudi jaz se ucim zraven...
En drug pa je... sucker...
In eni so mi res samo in zgolj energetsko nekompatibilni. Pac. Kaj jaz morem...
Saj zato pa sem odprla temo, ker hocem (ali pa mi je pac v veselje) malo raziskat tole... :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. september 2003, 08:58

Saj tudi jaz nisem tega jemala kot ven metanje, veš, sem pa sigurna, da mene ,komercialistko, ne nadlegujejo z vprašanji, kaj bo v roku 5 let,...... In tudi jaz osebno te npr. ne bi šla s temi zadevami nadlegovat, razen, če bi bila res skoraj najboljša prijateljica tudi v živo ali če bi ti zadevo plačala. Sem pa na splošno tak tip, da takih zadev ne sprašujem, ker nočem biti nekako vpeljana v določene (nemoje) misli in si z njimi zares priklicati prihodnosti.

Ti pa zares verjamem, da si dosti bolj kot povprečen človek nadlegovana s temi zadevami (verjetno praktično na vsakem koraku) in na to zadevo nisem pomislila.

No pa sva se znašli na neki skupni točki x;)x :vio: :2src: :inocent:

#25 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 30. september 2003, 09:21

Imela nekoč sodelavko; ki mi nikakor ni bila všeč.
V poslovnem svetu je zame rok ROK in tega se je treba držati, če poveš, da prideš ob 8. je to ob OSMIH in ne ob 8.30, če ponudiš ceno...50.000 za "paket" potem ta cena mora držati, ne pa da so potem še nenapovedani pribitki... Njen "neodgovoren" odnos do službe mi je šel zelo na živce, kajti velikokrat smo bili sodelavci tisti, ki smo "navzven" morali blažiti te njene individualne posebnosti.
In nekoč sva sedeli na pijači...in pravi..."Prav čutim te, kako mi črpaš energijo. Ko greve narazen, sem čisto down in prazna."
In smešno, da sem se tudi jaz zmeraj počutila v njeni bližini prazno in izmozgano. Pa kolk sva obe trmasti, sva zavestno šli v več druženja in posredno potem v to...da si ne bova "dovolili" vplivati na razpoloženje...
Ko nama je skoraj uspelo...je pa izgubila službo...

Še danes pa se večkrat vprašam - kdo so ljudje, katerim jemljem energijo in zakaj mi tega ne povedo????
Fer bi bilo..., se mi zdi.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0