Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Biti pred drugimi je zakon


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
62 komentarjev na to temo

#26 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 1. oktober 2003, 20:38

Ampak otroštvo res ni bilo lahko. Si preživela kar nekaj težkih let, kajne?

#27 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. oktober 2003, 23:33

....
Rekla sem ji, da naj vse, kar dela, dela tako, da ve, da dela koristno... in v tem bo našla tisto veselje.

hm, zanimivo!
o tem bi jas mal razmislo x:Dx x:Dx
oz. sem ze, le da premalo.

kako naj ve? saj se ji verjetno porajajo vprasanja ce res ali zakaj in kako?
si se pogovorila tudi potem znjo, torej ponovno, ce je kaj razmisljala o tem?

cetudi da recimo ve!; menim, da je tvoja ideja lahko tudi vsiljevanje percepcije,
ki bi si jo lahko zgradila sama z njenimi izkusnjami in ne kot dejstvo, da je 'prav',
da kakroli delas, da delas, da ves da je koristno!! ?? sploh pa naj sam presodi
ali ji to daje veselje!! kajti morda ji na ta nacin razvrednotis njeno opazovanje in
sklepanje ter ozavescanje o tem kaj je njej v veselje, kakor tudi, morda lahko
zato postane manj odlocna kaj zeli in kaj ne in sprejme vse kot enako!!
kar sicer ni napak ce gledam iz druge plati.
ali se celo neha sprasevati ce je neko delo primerno zanjo eli ne, morda!?

sorry, ampak, ne vem zakaj, mene take zadeve o 'vzgoji otrok' - 'omejevanju'
otrok (kakor v preblisku dojamem) vznemirijo!? :eek: :xx!:

uf, jaz ze ne bi mel otrok!! x:Dx x:Dx
pomoje bi mi vzel 25 ur dnevno!! ker ...

#28 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. oktober 2003, 00:27

Berem intervju s psihiologinjo Marjo Strojin, nekateri povzetki : "hitra vožnja, nobel avto, biti glavni na cesti - to je način samopotrjevanja. Na cesti sem lahko tisto, kar sicer nikoli ne bom. Na vrhu. Prvi.".......in........""Mladi nimajo življenske vizije, sedanji trenutek zadovoljstva je najpomembnejši. Mi pa jim sporočamo - tudi mediji - da tako ali tako ni nič vrednega na svetu, da je hudo in da bo še huje"............in.........."A kar nalijmo si čistega vina - tudi odrasli nismo nič boljši, enako brezobzirno igro se gremo. Biti pred drugimi je zakon. Imeti in uživati. Oboje pa vodi v duhovno praznino."


Intervju je bil dan v okviru ugotavljanja porasta prometnih nesreč v katerih umirajo praktično še otroci, zaradi brezobzirne vožnje in  v nobel avtomobilih svojih staršev.

No in me zanima.......kako te stvari vidite, obvladate vi? A smo popolnoma nasedli posedovanju čimveč premičnih in nepremičnih stvari kot naši osnovni vrednoti; ali smo s tem popolnoma zanemarili osnovne vrednote kot so npr. zdravje, ljubezen, izobrazbo itd. Ali ni smešno, da vila in bmw kot vrednoti v očeh okolice presegata npr. idilo in ljubezen v neki družini........Kako usmerjate svoje otroke......ali niste med tistimi, ki ji z namenom, da bodo v življenju čim višje že sedaj npr. forsirate v znanje treh jezikov in udeležbe pri ne vem kakšnih vse dodatnih dejavnosti - v želji izoblikovati superčloveka, ki bo na "posedovalni" hierarhični lestvici čimvišje?
Ali pa to le z namenom po vrhunski izobrazbi otroka, ki bo z njeno pomočjo znal med vrednotami ločiti zrnje od plevela? x;)x No.....kako......

oh ne, sam o cesti ne /"&$&!/!!?!*("%!$"%! :eek:
za popiz... vsak dan, ce ne bi pazu, bi oblezal;
kajti nihce ne spostuje vec kolesarjev!!
celo kolesarji sami ne!? niti pesci.
zgodilo ta teden, 2x v roku dveh ur
vozim z mojim biciklom po pravi smeri po kolesarski stezi;
nasproti pride kolesar (neprava smer) in se ne umakne, sem se moral jaz.
cez 1 uro se ponovi isto, le daj je bila cela guca kolesarjev.
usavim danes in zvonim neki solarki v glavo da se umakne s kolesarske steze, pa 0,
sploh se ni umaknila, sem se moral spet jaz.
da o avtomobilih raje ne govorim, za njih kolesarji ne obstojajo. :C: :V:

#29 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 2. oktober 2003, 06:45

Pa je res fajn tale tema. No da še jaz malo bolj razložim svoj pogled. Tudi pri nas doma v otroštvu ni bilo ničesar. 7 let smo zidali hišo, takrat so bila v hladilniku le jajca, mleko in kruh. Da sem bila sploh oblečena kot človek, se je zgodilo pri 16ih, ko sem si sama zaslužila za obleke. Še danes ne nosim oblačila dragih znamk, ker me tudi ona cenejša grejejo, še vedno gledam cene tudi v živilskih trgovinah, ker si enostavno vsega ne morem privoščiti. Ampak ne pogrešam bolj finančno brezskrbnega življenja, ampak sem pogrešala starše, ki bi mi dali občutek, da me imajo radi, ali da bi mi vsaj dali občutek da jih vsaj kaj minimalnega zanima zame. To predstavlja meni temeljno nalogo - dajati občutek otroku, da ga imam rada takšnega kot je in da ima vse sposobnosti poskrbeti zase- ne nalovljenih rib, ampak sposobnost, da si jih bo ujel sam.
Kar se pa mene osebno tiče, pa ne bom rekla, da ne bi šla kdaj na dopust na kakšne oddaljene otoke, ali pa da si ne bi Mura ali kakšnih dražjih oblačil kupovala, ampak dosti večje bogastvo mi 'predstavlja dejstvo, da živim s človekom ki ga ljubim in ob njem zorim. Tega ne bi prodala za luksuz.

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2003, 07:52

Free - sam to je splosni problem... Jaz pa kot pesec (in kot voznik) veckrat kolnem kolesarje... Jaz pridem iz Sentvida in moram prepesaciti pol mesta, ker vam ne pase promet v centru, pa grem pac pes, potem moram pa imet vso koncentracijo in reflekse, pa se me kdaj kdo s kako balanco ali cim sune - kolesar.
To smo ze govorili in point je v zavesti, odnosu in kulturi vsakega posameznika...
Meni se tudi mesha...
Oni, ki je zblojen in ki nima odnosa, bo mimo kot pesec, kot kolesar in kot voznik.

Janja - jaz podobno razmisljam in tudi s Tamaro sva si blizu...

Mi smo nekoc ful imeli, res sem imela vse... Smo si zmislili, pa smo sli v Monte Carlo. Imeli sporten avto (ni ga bilo takega tedaj v LJ) z italijansko registracijo, ful smo si privoscili, res vse sem imela...
Potem pa - kot bi odrezal, nic vec... samo najnujnejse...
Tako poznam oboje in zato cenim tudi skromnost.
Pa tudi sem tak tip - image mi ne pomeni veliko, tako ali tako pa vidim tudi ozadja.
Kaj mi torej pokazes s tem, da imas novega volva, ce vem, da si do vratu v pufih in se goljufas, recimo?
Cesarjeva nova oblacila.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. oktober 2003, 07:52

....
Rekla sem ji, da naj vse, kar dela, dela tako, da ve, da dela koristno... in v tem bo našla tisto veselje.

hm, zanimivo!
o tem bi jas mal razmislo x:Dx x:Dx
oz. sem ze, le da premalo.

kako naj ve? saj se ji verjetno porajajo vprasanja ce res ali zakaj in kako?
si se pogovorila tudi potem znjo, torej ponovno, ce je kaj razmisljala o tem?

cetudi da recimo ve!; menim, da je tvoja ideja lahko tudi vsiljevanje percepcije,
ki bi si jo lahko zgradila sama z njenimi izkusnjami in ne kot dejstvo, da je 'prav',
da kakroli delas, da delas, da ves da je koristno!! ?? sploh pa naj sam presodi
ali ji to daje veselje!! kajti morda ji na ta nacin razvrednotis njeno opazovanje in
sklepanje ter ozavescanje o tem kaj je njej v veselje, kakor tudi, morda lahko
zato postane manj odlocna kaj zeli in kaj ne in sprejme vse kot enako!!
kar sicer ni napak ce gledam iz druge plati.
ali se celo neha sprasevati ce je neko delo primerno zanjo eli ne, morda!?

sorry, ampak, ne vem zakaj, mene take zadeve o 'vzgoji otrok' - 'omejevanju'
otrok (kakor v preblisku dojamem) vznemirijo!? :eek: :xx!:

uf, jaz ze ne bi mel otrok!! x:Dx x:Dx
pomoje bi mi vzel 25 ur dnevno!! ker ...

Free, po mojem je treba otroka vzgajati, ga voditi, učiti... Jaz osebno se ne strinjam s to "moderno" vzgojo, ki pravi, da je treba otroka pustiti, da se sam razvija, brez zunanjih vplivov. Sem za to, da se otroku pokaže neko pot in se mu stoji ob strani, če ga kdaj meče na eno ali na drugo stran. Nisem za to, da se ga v nekaj sili (n.pr. v šport, če on ni za to), ampak stvari, ki jih je potrebno v življenju početi (n.pr. gospodinjstvo, higijena, skrb za sebe...) naj počne z zavedanjem, da dela v korist sebi in drugim družinskim članom. Ker če se tega otrok ne nauči, bo to kasneje počel z muko ali pa sploh ne bo počel. Redkokdo se rodi z veseljem do takih opravil, opravljati pa jih moramo vsi - razen tisti razvajeni mamini sinčki, ki se kasneje vsedejo ženi na hrbet in bulijo v TV, medtem ko jim žena pripravlja kosilo, lika, pospravlja...

Kako naj ve? Tako, da pomisli na posledice: če perilo ne bo suho, ga ne bo mogla oblečt... Če ga ne bi dala sušit ona, bi ga dala sušit jaz, a ko enkrat mene več ne bo, ga bo morala dati sušit sama. In takrat ne bo nikogar, ki bi jo lahko naučil - zato sem zdaj jaz tukaj ob njej, da jo naučim.
Ne učim jo delati zato, ker se MORA delati, ampak zato, ker je KORISTNO. Koristno pa ni karkoli, ampak samo tisto, kar ti daje neko korist. In če združiš koristno s prijetnim, je to lahko samo še boljše.

Ni me spraševala dalje (če res ali zakaj in kako), ker je očitno razumela, da samo za opravila, ki so res koristna, lahko veš, da so koristna.
Kako lahko VEŠ, da delaš koristno, če to ni koristno - če ne vidiš smisla v tem? Edino tako, da delaš izključno za denar. Denarja pa ji jaz za take stvari ne dajem - ravno iz tega razloga ne, ker tudi v bodoče ne bo dobivala denar za skrb zase in za svojo družino.

Upam, pa pri vzgoji ne grešim preveč, če stremim za tem, da se moja otroka razvijeta v samostojni in odgovorni osebi. Tisto, da pustiš otroka, da dela kar hoče in se ga pri tem nič ne omejuje (kot je rekla ena moja znanka: "Naj buta...")..., tisto se meni ne zdi glih koristno za otroka. Je pa res, da so otroci različni in da je ene potrebno bolj voditi, druge pa manj. Vendar jih čisto prepustiti samim sebi... to pa se mi zdi hladno do njih. Včasih je res potrebno malo pustiti, da občutijo posledice njihovega "nepravega" vedenja, vendar še prej jim je treba povedati, zakaj to-pa-to ni v redu.

Saj, free, tudi jaz sem razmišljala drugače o vzgoji, dokler nisem imela otrok... x;)x

#32 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 2. oktober 2003, 09:42

Otroke tudi učim, naj se imajo fajn. Zadnjič sem hčerki napisala na listek: "Ko prideš iz šole, daj sušit perilo. Imej se fajn! - mama"
Ko sem prišla domov, me je vprašala, kako naj se ima fajn, če mora dati sušit perilo. Rekla sem ji, da naj vse, kar dela, dela tako, da ve, da dela koristno... in v tem bo našla tisto veselje.

Lepo Tamara! xloveyx

Želim si biti taka mama x^x

Helena


#33 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 2. oktober 2003, 09:47

Sem napisala...da sem očitno edini materialist med lunatiki... :xx!:
Se mi ne zdi...samo PRIZNAM...da mi je tudi do tega...
Zdaj je pač tako...da si lahko privoščim malce več...kot prej...in v tem uživam..posebej zato..ker sem občasno...preživljala hudo slabe čase...in se mi čist lahko zgodi, da jih bom spet...
Kar sem pogrešala...v mladosti...je bilo razumevanje staršev...deležna sem bila hudo avtoritativne vzgoje...in na vsak moj ZAKAJ NE SMEM...dobila odgovor...ZATO KER NE...in konec...
Zato poskušam...svojim otrokom biti BLIZU...jih poslušam...in vsak moj NE...argumentiram...
Tamara...se strinjam...otroke je treba voditi...saj zato pa obdobje odraščanja traja...drugače bi lahko bili samostojni že ko shodijo...
Mislim...da se vsak od nas trudi...po svojih močeh...različni smo...vsak ima svoj stil življenja...ki ga prenašamo na otroke...
In tudi mi...odrasli...nismo brez napak...in tudi te ...nehote prenašamo na otroke...
Mislim...da se kar dobro znajdem...da se nisem izgubila...v hlastanju za dobrinami...čeprav je bilo obdobje...ko sva oba delala dneve in noči...za lepši jutri...in časa za otroke...ni bilo ravno veliko... :xx!:
Bistveno se mi zdi...da znaš živeti v okviru svojih zmožnosti...in si privoščiš tisto...kar si v danem trenutku pač lahko...enkrat je to več...drugič manj...

Astra
Per aspera ad astra

#34 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 2. oktober 2003, 09:54

Astra, verjetno nisi edina, potolaži se. Sej pridejo trenutki ko tud jaz začnem razmišljati o denarju, o počitnicah, brezskrbnosti, pa nekako ne speljem do konca. verjetno planeti, al pa v prejšnjem življenju nisem tega cenila :xx!:
Ampak denar mi resnično ne pomeni veliko, zato tudi ne obstane pri meni, kot začarano, moram miselni vzorec spremenit.
Lepo se imej!

#35 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 2. oktober 2003, 14:16

Hm.......ja......debata se vse bolj razvija v željeno smer.....vsaj kar se mene tiče x;)x .....Ker pa se mi vseeno zdi, da sem bil pri uvodnem postu mogoče malo premalo jasen, konkreten........dodajam še nekaj skrajšanih insertov že omenjenega intervjuja......ker namreč namen teme kar se mene tiče ni bil ......denar ja ali ne, materialne dobrine ja ali ne........ampak poenostavljeno - ali ne dajemo materialnim dobrinam (še posebej "prestižnim") prevelike vrednosti vizavi drugim vrednotam.....

Vprašanje : "Kakšen je življenski slog današnjih mladostnikov?"
Odgovor : "Zelo različen. En del je tisti, ki mu je uspelo in ima pred seboj bodočnost, cilj, da bo prišel na vrh. Vsi ostali, in teh je velika skupina, pa vedo, da se bo treba skozi življenje nekako pretolči, vedo, da zanje ni poti na vrh. No, to so tisti, ki živijo za danes. Hitra vožnja, nobel avto, biti glavni na cesti......je način samopotrjevanja. Na cesti sem lahko tisto kar nikoli ne bom. Na vrhu. Vrh pa predstavlja kariera, denar, posedovanje, uživanje, priti v časopise, kar najbolje se znajti v džungli individualizma".

In...."Vidim, da sta družinski in šolski vzgojni koncepti izredno storilnostni, vsaka reforma pa po zakonu inercije tak koncept naredi še bolj storilnosten. O kvaliteti življenja pa nič. Doma je enako".

Pod kvaliteto življenja intrevjujanka razume, proces kako živeti, kako živeti vsak trenutek in pravi : " Ne pa, da stalno govorimo "Oh, to je še treba doseči, to je treba še narediti - pa bo boljše, pa nam bo uspelo....Ker zmeraj pride tisti "samo še nekaj". To je ta mit o učinkovitosti, napredku, potrošništvu. Ne, živeti bi morali zdaj in videti stvari, ki so pomembne. Od medčloveških odnosov, ki so zelo zanemarjeni pri odraslih in pri mladih, do tega, kaj vse mi nazadnje daje ta čas. In daje veliko. A če vse svoje življenje usmeriš samo v to, česar še nimaš in kako bi to dobil, kako bi se prerinil na vrh, potem ne vidiš, kako lepe možnosti ti daje življenje".

Zame ZELO pomembno razmišljanje......

In še mogoče za konec del intervjuja posebej za starše : "Samo poglejte, koliko staršev kupi otrokom motor, tudi avto, ker se bojijo konflikta z njimi. Bojijo se, da bodo njihovi otroci nekaj manj, če ne bodo imeli tega, kar imajo drugi".....in......."No, ti starši bi morali kdaj opraviti pogovor sami s seboj. Če mislim, da je motor za mojega otroka dober, ga bom kupila. Če pa pri sebi trepetam in ga bom kupila samo zato, ker ga imajo njegovi štirje sošolci, potem pa mislim, da moram na nujni pogovor sama s seboj. KER SI NE UPAM RAVNATI TAKO, KOT MI GOVORITA VEST IN SPOZNANJE".

Uf....sem se potrudil x;)x x:)x ......zato upam, da sem z dodatki intervjuja razjasnil dileme odprte teme in njen namen........Seveda pa me zanima odnos do te tematike tako vas kot posameznika kot tudi kot starša......Lep pozdrav....
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#36 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 2. oktober 2003, 18:40

No pa da se jaz malo pokomentiram. x:)x

Otrok sicer se nimam (sm sele brucka), ampak lahko pa povem, kaksno je bilo stanje na nasi gimnaziji glede denarja in materialnih dobrin.

Kmalu se je oblikovala "elita" xrolleyesx , nekako je blo vazno, da si mel ful kesa pa da cimbolj zabusavas v soli.
Na zacetku so mi bli se kul in sem hodila na njihove zabave, se mi je zdelo fajn, da so povabli tudi mene.... Ampak cez cas sem ugotovila, kako so puhli. Vsak zaljubljen samo vase. Biti pred vsemi, imeti vse. Ceprav so bli kao prijatelji, so za hrbtom govorili o svojih prijateljih take stvari.... :O: In sem se jih zacela izogibat.

Se danes so isti, ko jih kje vidim. Zenske natovorjene z vreckami Emporiuma, Max Mare..... Da se vidi. Tipi nespostljivi do vseh drugih, se posebej ce niso obleceni po zadnji modi.... Spomnem se ene, ki niti enkrat ni mela obutih istih cevljev. Druga je izgubila ruzak in zagnala paniko, ker je bla noter ockova zlata kreditna. In ko je zvedla, da se bosta njena dva locila... Prva stvar - zdej pa ne bom mela vec tok denarja!

Cez cas ugotovis, da nima smisla. To so v glavnem otroci kaksnih pomembnezev... Ampak, what goes around, comes around. In zdaj so ti pomembnezi v casopisih zaradi korupcije.... x!x

Mam raje manj kesa, kakor pa da sem kot oni!
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#37 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 2. oktober 2003, 21:20

Berem intervju s psihiologinjo Marjo Strojin, nekateri povzetki : "hitra vožnja, nobel avto, biti glavni na cesti - to je način samopotrjevanja. Na cesti sem lahko tisto, kar sicer nikoli ne bom. Na vrhu. Prvi.".......in........""Mladi nimajo življenske vizije, sedanji trenutek zadovoljstva je najpomembnejši. Mi pa jim sporočamo - tudi mediji - da tako ali tako ni nič vrednega na svetu, da je hudo in da bo še huje"............in.........."A kar nalijmo si čistega vina - tudi odrasli nismo nič boljši, enako brezobzirno igro se gremo. Biti pred drugimi je zakon. Imeti in uživati. Oboje pa vodi v duhovno praznino."


Intervju je bil dan v okviru ugotavljanja porasta prometnih nesreč v katerih umirajo praktično še otroci, zaradi brezobzirne vožnje in  v nobel avtomobilih svojih staršev.

Hmm Mick, tukaj imam tudi jaz problem. Sicer z mnogo slabšim avtomobilom izvajam kar dosti trme na cesti. Še posebej na avtocesti. Če me kakšen kravatar z dobrim avtom izsiljuje z veliko hitrostjo in mi blenda ter se mi prpopa za rit, pri tem pa peljem nad omejitvijo 140 do 150 km/h se mu sploh ne umaknem, celo stisnem namerno na zavore. Potem me pa dostikrat mora prehiteti po desni strani. Itak je on tisti, ki dela pizdarijo na cesti. Ponavadi še pogleda proti meni, pa hitro obrne pogled nazaj ko vidi da ga zelo grdo gledam. Pravijo da sem nestrpen do drugih na cesti. Je to isto.
Ja sam ka mali pao s lipe

#38 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 2. oktober 2003, 22:02

Volk, velik ego imaš ja .. takega jaz tudi hočem imet ... x:Dx

#39 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 2. oktober 2003, 22:09

Mam raje manj kesa, kakor pa da sem kot oni!

Wow .. x:Ix She so nežni, občutljivi ljudje na tem svetu .... :palec:

#40 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 2. oktober 2003, 22:30

katja :palec:
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#41 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 3. oktober 2003, 06:10

Katja, si zadela žebljico na glavico.

Starši, ki nudijo otroku vse, tudi vse razvrednotijo. Otrok, ki brez težav dobi vse, ničesar ne bo znal cenit. Otrok, ki bo med počitnicami delal, da si bo kupil bicikel, bo ta bicikel znal cenit, nekaj mu bo pomenil, njegova lastna zmaga je to. Bogatašev mulc, ki mu oče za rojstni dan kupi mercedesa, pa do tega mercedesa ne bo imel nobenega odnosa. Tudi če ga razbije, oče mu bo kupil drugega. Močno dvomim, da je mulcu avto prinesel kaj dosti sreče, saj je takšno darilo običajno le odkupnina za čustveno zanemarjanje otrok. Prav si ugotavljala, da so "bogataški" otroci nekam zgubljeni in brez cilja. V glavnem jim je za nastopaštvo in kar radi posežejo po drogi. Podobno, kot otroci iz razbitih družin, kjer vlada alkohol. Sicer pa v "povprečnih" družinah vladajo dosti boljši odnosi, vsi morajo prispevati svoj delež v skupnem gospodinjstvu, starši delo in denar, otroci pa delo. Iz takih "povprečnih" družin pride bistveno manj zdolgočasenih otrok, ki bi posegli po drogah. Ni jim vse poklonjeno brez truda, zato pa so tudi pripravljeni za samostojno borbo v življenju. Bogataški otroci pa, če je tega bogastva enkrat konec, so kot ribe na suhem.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#42 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 3. oktober 2003, 07:44

Včeraj sem bila na sestanku...problem šole je v neplačevanju malic, kosil, šolskih potrebščin...
Šola ima preko 3 milijone dolga iz prejšnjih šolskih let...

Razumela bi, da svojih obveznosti ne plačujejo tisti, ki živijo na robu preživetja, vendar ni tako.
Eni najbolj znani obrtniki v našem kraju...od lanskega šolskega leta ne plačujejo ničesar...ne izposojevalnino za učbenike iz učbeniškega sklada, ne kosila za otroke, ne malic, ne izletov, ne ogled kina...NIČ! Mamica se vozi vauuu :vragec: s srebrnim kabrioletom
Enako državna uslužbenka...z neto plačo med 300 in 450 tisočaki. Leto in pol...ne plačuje.
Kje jim je vest, zavest...občutek?

Šola je potegnila potezo - otrokom včeraj ni dala kosila. Kakšne oči so naredili ti otroci, kako so se počutili...ko so čakali na svoj obrok...si ne morem predstavljati.
Panika me lovi pri misli da bi svojemu otroku "privoščila" tako grozo.

In ti isti ljudje govorijo in razpravljajo o ljubezni....

p.s. Mogoče pa so ti starši bolj pametni kot jaz (glede na materialno bogastvo, ki ga imajo - sem prepričana)...in so vzeli dobesedno: BREZPLAČNO ŠOLANJE. xDDx

#43 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 3. oktober 2003, 09:38

Sanjalica to je ze stara fora, poznam fanta, ki ga je oce vozil pred center za socialno delo z jaguarjem, da je zaprosil za socialno pomoc.
In stari se ni nic na to oziral, da je eden najbogatejsih v svojem okraju. Se ponosen je bil na to.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#44 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 3. oktober 2003, 10:23

Odvisno od pogleda na to zadevo. Jaz sicer vem, da podpore redko pridejo v prave roke, pa kljub temu, da bi jaz do nje bila bolj upravičena kot uni vozniki Jaguarja, ne bi imela srca, da bi jo nekomu odžrla. :xx!:

#45 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 3. oktober 2003, 10:30

Če je človek zagrenjen, nič lepega ne pride do njega.
Je pa res, da sem zadnje čase priča 'nenavadni' sreči ljudi, ki jih poznam -
zadanejo počitnice, avto,... In sem vesela, zelo iskreno vesela (pa sama nimam nič od tega)
Uživam v lepih in prijaznih ljudeh in stvareh okrog sebe in že s tem sem sama srečna.
xwitchx

#46 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 3. oktober 2003, 10:35

Odlično, tudi jaz se veselim istih zadev kot ti in življenje je prelepo, ker imaš vsak dan razlog za veselje. :party:

#47 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 3. oktober 2003, 12:12

Res je, in potem za nagrado dobiš tole:
Moj prijatelj mi je pripravil presenečenje in skuhal ričet
in sva ga zdajle med malico pojedla ob bljižnem ribniku x^x
Kaj hočeš lepšega ?:palec:
Lepo se imejte vsi skupaj!

#48 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 3. oktober 2003, 14:33

Mick x;)x

#49 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. oktober 2003, 16:45

Vedno sem bil nekonformist tudi tukaj, dol mi visi s čim me bombandirajo mediji, imam pač dovolj debelo kožo, da mi ne seže vse, hehe je pa nekaj dobrega vseeno v tem da človek živi za ta trenutek,,.... divjanje po cesti z avtomobili mi je dokaj tuje, biti pred vsemi, hm mi je odkar sem spoznal da nisem prvi, VSE SE ZAČNE tako kot vsaka sprememba v nas, če nas mediji obsuvajo z vsemi mogočimi informacijami med njimi ogromno lažmi je to spodbudno za evolucijo, vse kar te ne ubije te naredi močnejšega, hheh, jasno če te ubije pol maš še priložnosti da se naučiš, mislim da sploh ne bo se to ustavlo, še vedno več je tega, pomoje je velik na starših da dajo dober zgled že prav takoj, k dvomim da majo otroci močnih svobodnih staršev take probeme, vsekakor pa jih imajo tisti ki nimajo te sreče,....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#50 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 3. oktober 2003, 18:48

Ja, jaz tudi mislim, da "metanje se ven" je v bistvu znak pomanjkanja občutka lastne vrednosti.
Otroci, ki imajo ful denarja (ki ga dobijo "šenkanega" od staršev), dajejo vrednost temu denarju. Denar in denar in še enkrat denar jim pomeni vse - ne pomenijo pa nič sami sebi. Zato potrebujejo biti vidni (z markiranimi oblačili, divjanjem po cestah...), da bi vsaj drugim kaj pomenili, pa magari samo zavist (zaradi oblačil) in strah v kosteh (zaradi divjanja).

Zato se mi zdi pomembno pri vzgoji otrok, da jim ponudiš delo (primerno njihovi starosti) in jim pokažeš, da so nekaj koristnega naredili in se zato počutijo pomembni, koristni... Vidijo vrednost v sebi.
"Wau, sem posesal tla, in zdaj je ZARADI MENE čisto!" :hepko: xsuperx :vtz: xokx To otroku (in tudi vsakemu odraslemu) daje veselje, zadovoljstvo s samim seboj... - in s tem tudi zadovoljstvo z drugimi...

(Ma o tem sem že pisala v temi "Etično služenje denarja" pa še v eni drugi temi prej..., samo z drugimi besedami... Pa nisem imela občutka, da bi me kdo razumel... :o|o: Nekdo mi je takrat celo navrgel, da se kao precenjujem...)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0