Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkoholizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
84 komentarjev na to temo

#51 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 3. maj 2004, 19:06

Selene, aha, še ena, ki pijucka..in išče izgovore...kao boli želodec.. x;)x x:Dx x:Dx

Nosorog, thx... x:Xx ..jaz štajerka..in mislim, da ni treba tule pojasnjevat kaj s tem mislim.. x;)x
Pr men ni dobrega kosila brez kozarca vina...
In moram priznati, da včasi nastanejo prav močne debate ob pivu... x:Ix

El Nino, moram priznati, da sem bila vedno skeptična do ljudi, ki ne znajo spiti niti kozarca vina...

Astra
Per aspera ad astra

#52 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 3. maj 2004, 19:10

Ne vem, zakaj bi moral imeti človek, ki se ga občasno nažre, kakšne probleme.

Obakrat je pomagalo, da sem se ga šel s frendi dobr natreskat - naslednji dan sem pisal, kot navit.

O, super x!x

Hvala za nasvet :palec: x!x

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 19:15

... El Nino, moram priznati, da sem bila vedno skeptična do ljudi, ki ne znajo spiti niti kozarca vina...

Ja, saj, nekaj podobnega sem jaz hotla prej napisat pri 'razocaranju'...
Da ne govorim o 'sco varianti'... hmm? :o|o: x?x
Ne poznam nobenega skorpijona (med frendi imam ziher vsaj 10 skorpijonov), ki bi se v dobri druzbi odrekel kozarcu (obicajno crnega -ja, saj vem, da je rdecega) vina...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 19:17

Aira - saj to ni bil nasvet, preprosto je opisal svoje dozivetje, izkusnjo...

A bos upostevala nasvet tistega, ki ti bo pa PRIPOROCIL (in ne samo malo omenil, da je njemu pomagalo) urinoterapijo?
To bomo pa seveda navduseno odobravali [zdravo (?) - in naravno, in, najpomembneje, ne vsebuje alkota (no, vsaj ponavadi) in torej ne zadane].

Vse za zdravje - na zdravje! xcheersx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 3. maj 2004, 19:19

Aira - saj to ni bil nasvet, preprosto je opisal svoje dozivetje, izkusnjo...

aja x:Ix hvala za pojasnilo.

#56 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 3. maj 2004, 20:19

No, pa naj še jaz povem svoje izkušnje z alkoholom. Ne vem sicer, če sem bil pravi alkoholik, ker v alkoholu nisem ničesar utapljal, nisem imel nobenih osebnih problemov, pil sem ga pa vseeno kar pošteno.

Pri meni je tako, da karkoli počnem, to počnem res v velikem obsegu. Tako sem npr. kajenje z leti pripeljal tako daleč, da sem dnevno pokadil 3 do 4 škatle cigaret. Ko sem ugotovil, da je to le preveč, sem 1. aprila 1980 pričel z restrikcijo in pokadil le 1 cigareto na uro. Po 6 dneh sem spoznal, da je to prehuda muka in sem 6. aprila 1980 kaditi sploh prenehal. Tako sedaj že 24 let ne kadim.

Nekaj podobnega je bilo tudi z alkoholom. Zjutraj niti nisem imel kakšne želje po pijači. Dopoldan, na poti do malice, pa sem srečal vsaj 3 znance in z vsakim je bilo potrebno kaj popit. Ko pa sem imel 3 flaše pira v r..., sem potem že sam iskal kompanijo, s katero smo pili še naslenje flaše pira. Dolga leta sem tako domala vsak večer prihajal domov pošteno nalit. Vse vikende pa sem že takrat preživljal v hribih. Moja planinska prijateljica pa je kadila in kot bivšega kadilca me je to precej motilo. Predlagal sem ji, naj ona preneha kadit, jaz bom pa prenehal pit. Dogovorjeno. In od 1. aprila 1990 ne pijem več. Štirinajst let.

Ko sem prenehal kadit, me je kakšna dva tedna malo "matralo", ko sem prenehal pit, pa nisem imel nobenih težav. Po prenehanju kajenja sem se grdo zredil za 20 kg. Nekaj let sem prenašal po svetu ta "špeh", potem pa sem se naveličal. Tu pa so bile muke. Od vseh odvajanj je bilo najtežje odvadit se jest in pri tem bistveno povečat telesne aktivnosti. V dveh mesecih mi je uspelo "posneti" 15 kg, svoje prejšnje teže pa nisem več dosegel. Pa še prav je tako. Prej sem bil najbrž kar presuh. Sedaj pa pridno pazim, da se ne zredim več.

Če bo moj recept komu pomagal, bom vesel. Sicer pa, kar ustreza enemu, ni nujno, da pomaga tudi drugemu. Vsak mora najti svojo pot.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 20:25

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 21:20

Bigm :palec:

Ostali pa :angry:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#59 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. maj 2004, 21:32

sam vem, da me je prekinitev alkoholne poti, popeljalo v nov način življenja, da sem zavrgel laži, manipulacije, neiskrenost, to mi je tudi omogočilo neobremenjeno in zdravo življenej (kljub temu, da nisem ne vem kako telesno aktiven in, da kadim), ker so se podrle blokade, ki sem jih nosil in energija se lahko neomejeno pretakala toliko, kot jo potrebujem.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#60 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 3. maj 2004, 21:44

vsi :palec:

#61 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. maj 2004, 21:44

sam vem, da me je prekinitev alkoholne poti, popeljalo v nov način življenja, da sem zavrgel laži, manipulacije, neiskrenost, to mi je tudi omogočilo neobremenjeno in zdravo življenej (kljub temu, da nisem ne vem kako telesno aktiven in, da kadim), ker so se podrle blokade, ki sem jih nosil in energija se lahko neomejeno pretakala toliko, kot jo potrebujem.

Tlele v teli temi nekak ne znamo ločit alkoholizma od "zdravega zapijanja".

U glavnem - po ene petih perih vem čist vse :wOOt: :wOOt: :wOOt:
Kot je že Astra namignila - pivo je res super debatna pijača. :palec: :palec: :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#62 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. maj 2004, 21:53

Tlele v teli temi nekak ne znamo ločit alkoholizma od "zdravega zapijanja".

to sem že v enem prispevku nazaj povedal, samo, če ne znaš zdravo piti, pač ne smeš, tudi v igralnnico ne smeš, če ne veš kje je meja, zdravo pitje je del našega življenja, samo.........

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#63 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 3. maj 2004, 21:57

meni se zdijo(mo) eni takooo nezreli x:Dx


jaooo x:Dx x:Dx :palec:

(malo me razganja- jutri bo mrk- bomo razčiščevali :O:...)

#64 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. maj 2004, 22:03

Huh, u kero temo sem 'padla' :wOOt: .
... sem že v eni drugi temi enkrat nazaj rekla, da ga ni čez kozarec vina, en čik, pa relax
... skregano z duhovnostjo? mogoče s 'tvojo', z mojo ne x;)x xcivx xDDx

vedno trezni, zategnjeni um x?x :xx!:

#65 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. maj 2004, 22:45

kozarec vina, en čik, pa relax
... skregano z duhovnostjo? mogoče s 'tvojo', z mojo ne  x;)x  xcivx  xDDx

vedno trezni, zategnjeni um  x?x :xx!:

:palec: :palec: :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#66 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. maj 2004, 22:52

S pitjem je tako, kot s kapljanjem ali vlivanjem vode na kamen. Če bo kar naprej kapljalo po njem, vsak dan, se bo razletel, če pa tu in tam kak škaf vliješ žezenj, bo pa samo moker.
Jaz delam to drugo, tu in tam kak škaf x:Dx x:px :wacko:

#67 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. maj 2004, 02:30

S pitjem je tako, kot s kapljanjem ali vlivanjem vode na kamen. Če bo kar naprej kapljalo po njem, vsak dan, se bo razletel, če pa tu in tam kak škaf vliješ žezenj, bo pa samo moker.
Jaz delam to drugo, tu in tam kak škaf x:Dx  x:px  :wacko:

Genij :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#68 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:00

Bigm, Tomaž... :palec:

Ja, tanka je meja včasih... xrolleyesx

Nosorog, poznavalec.. x;)x

Astra
Per aspera ad astra

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:20

... skregano z duhovnostjo? mogoče s 'tvojo', z mojo ne  x;)x  xcivx  xDDx

vedno trezni, zategnjeni um   x?x :xx!:

Ja, to itak...

Pac pa tale trezni, zategnjeni um - ne gre samo za to - shit je to, ko tak clovek ima mnenje, se vtika in vse, ob tem da sam se ni v lajfu nic dozivel (ker ima pac zategnjeni um, ki ga ovira v rasti in napredku).

V resnici so pa to hinavci.
Ja - alko je pa zdaj shit.
OK - zdej mi pa prec povejte, kaj zrete. In kako razmisljate... (no, slednje pa itak vidim, kake posebne duhovnosti pa tudi jaz ne vidim).

Duhovnost lahko merimo pa tudi po dejanjih, a ne, Nino? x;)x
In najbrz ne samo po tem, kaksno MNENJE imamo zdaj v eni temi.

Moje mnenje pa je, da bi vsakdo, ki SE IMA ZA nekaksnega duhovneza (jaz zase tega nikoli nisem trdila, ravno nasprotno, jaz sem energetic person - iz mesa in krvi), lahko pomagal tem, ki mu omogocajo, da se lahko pistoli in sploh ima kam pisat ta svoja mnenja.

Torej - sam ne mi z duhovnostjo, pa kako 'naj bi bilo', da ne bom pop*****! :xx!:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:28

Hja, Marsa...Bigmama... x;)x ..očitno ti je tale en otrok, ki ga imaš premalo...pa bi morala vzgajati tudi druge.. x:Dx ..

x;)x

Astra
Per aspera ad astra

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:42

Uh, Astra, imam enega vec kot dovolj, jaz resno jemljem svoja poslanstva.
Ponosno pa povem (ko smo ravno pri otrocih), da je moj sin pri 12-ih modrejsi kot pa tule kdo pri 20-ih in ima tudi veliko srce in dojemljiv um - to je zaradi zgleda, ker pri nas nismo nikoli kar necesa obsojali in kritizirali, ce o tem nismo imeli pojma.
Je pa tudi radodaren in zelo rad pomaga, razume ljudi v stiski.
Tudi to je (delno) zaradi zgleda (delno pa zato, ker je on sam pac tak clovek).

Moja mama ni nikoli pila alkota in nikoli kadila - ko smo pri zgledih in da je to glavni point (ni!).
Vedno smo pa spostovali ljudi, cenili - ja, tako so me pa res vzgojili in tu pa sem res imela dober zgled.

To, da pa nekdo NE PIJE, pa se nic ne pomeni, tudi slucajno pa seveda ne pomeni, da je zato kul clovek.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:43

vsak ima pravico povedat svoje mnenje, ki ga ni treba vsiljevati drugim. tudi če nisi nikoli poskusil heroina, imaš pravico razpravljati o njegovi škodljivosti.

kar dajte si duška :palec:

#73 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:45

in klošar bo šel po steklenico najcenejšega vina in nadaljeval svojo pot.

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:47

in klošar bo šel po steklenico najcenejšega vina in nadaljeval svojo pot.

Ja. Ampak to je njegova stvar.
Ce je moja, mu pac ne dam, ce to vnaprej vem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 07:51

vsak ima pravico povedat svoje mnenje...

Ja.
Napisi pismo v Delo. Mogoce ga bodo objavili.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0