Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Partnerstvo in zvestoba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
77 komentarjev na to temo

#26 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 10. maj 2002, 01:00

Vedno se sprašujem kje je meja.

Nakdo ponori že če gre partner z nekom na kavo.

Je sex res tista meja?

Mislim, da ne. Spet eden globoko zakoreninjenih vzorcov, ki ima verjetno več korenin. Ena od njih je prav verjetno krščanstvo, so pa vzroki tudi drugje. Tema za podrobne analize tudi socialne in ekonomske predvsem v preteklosti.

Prva ljubezen med partnerjema je drugje. Sploh pa ima vsak veza svoje življenje in prav vsaka je prava takšna ali drugačna. Spoštovati moramo vse partneske veze.

andrej

#27 titud

titud
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 10. maj 2002, 01:00

quote:
Pred dnevi me je nekdo po elektronski pošti skušal prepričati, da je varanje ljubezen. To naj bi bila filozofija modreca Osho-ta.


Kolikor se jest spoznam na Osho-ta, je zanj ljbezenski odnos s partnerjem le pot k razsvetljenju. Ljubezenski akt je po Osho-tu oblika meditacije, ki se ne konča potešitvijo, ampak v spiritualni enosti na univezalnem nivoju, ki jo je mogoče vedno znova vzpostavljat.

Izhajoč iz osbene izkušnje, jest take oblike duhovne vezi ne bi mogel vzpostavit s katero drugo kot s svojo partnerico. O tem sem se razpisal na enem drugem forumu (če koga zanima http://www.gape.org/...;num=1013506093 )

Za Osho-ta se sicer govori, da je imel na tisoče ljubic, ampak on je bil mistik na enem takem duhovnem nivoju, da jih za razsvetljevanje niti ne bi rabu. Vsaj jest tako mislim. Drugi pa, kakor kdo. Odvisno predvsem, kaj pojmujejo pod pojmom ljubezen.

lp vsem

U2

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2002, 01:00

No, Titud, pa ga le imamo (Forum namreč)! :)

Prebrala sem vse napisano (oz. bolj preletela, tvoj članek pa sem itak že takrat prebrala), pa nekako prav konkretnejše s tole temo ni prav dosti povedanega oz. težko najdeš notri odgovor na točno tole, čeprav ste se dotaknili v vaših razmišljanjih tudi tega vprašanja. V glavnem je tam govora o drugi, tudi zanimivi temi - nekako bolj o doživljanju duhovnosti "v praksi", v vsakdanjem življenju, kot da bi bilo govora npr. izključno o partnerskem ali podobnem odnosu, kot smo želeli - Afrodita - izpostaviti tule. Zato bi morda tole temo (lahko tudi isti članek oz. tisto, kar se ti zdi najpomembnejše) odprl nanovo? Mislim namreč, da bi zagotovo imel kdo kaj povedati tudi še na to temo.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 21. maj 2002, 01:00


Nedvoumno je varanje pri vecini ljudeh, dejanje, ki brez-kompromisno razsuje zakon. To je samo miselni vzorec v ljudeh in plod napacne vzgoje. Seveda je bila napacna vzoga tudi za nase starse in za njihove starse in tako naprej.. oziroma nazaj.
Od kje smo ljudje dobili ta miselni vzorec? Ce ne grem predalec v zgodovino in ostanem v sedanjem svetu je edini in najvecji problem, egoizem in sebicnost. Clovek, ki je poln egoizma in sebicnosti, nima kaj iskati v zakonskem zivljenju, ker je v njem samo zato, da unicuje in omejuje svojega partnerja.. in povrhu vsega to dela se v imenu ljubezni.

Tezava je tudi v tem, ker ljudje ne mislijo s svojo glavo, ampak na slepo verjamejo nekaterim izmisljenim zakonom, ki v pravi ljubezni nikakor ne morejo delovati. Absurdne situacije se dogajajo. Ce na kratko opisem neko zakonsko zvezo se zacne nekako takole. Dva sta si vsec se spoznata ter sta najprej znanca.. prijatelja ter vse je v najlepsem redu. Takrat se lahko pogovarjata o vsem, tudi o tem, da je nekdo spoznal eno zanimivo osebo in z njo dozivel nepozabno noc.
Lahko se pogovarjata popolnoma svobodno, brez ljubosumja. srecna sta, ce vidita, da je njihov prijatelj srecen. Njihov miseli vzorec pravi, da sta prijatelja, ter se ravnata po dolocenem zakonu, ki je zapisan v njihovem umu. Vse krasno stima. Potem pa se ta dva ista cloveka odlocita, da bi bila partnerja, da bi skupaj hodila.. v tistem trenutku, pa um postavi drug miselni vzorec, ki ga je prevzel ze davno pred tem, ter nekaj casa vse lepo gre.. recimo nekaj let.. odvisno od posameznika in odvisno kako starh je ljudi.. ne vem cesa.. ampak strah je najhujsi sovraznik in najveckrat se izogibajo taksnemu razmisljanju zaradi starhu..... in potem izgine iskrenost, brez pogojnost, vse te lepe lastnosti izginejo.

Ostane samo maska.. pod katero se tlacijo zelje in hotenja. Ponavadi je potrebno polagati racune, kje je kdo bil, in pri tem poslusati lazi, da se nas dragi "boji za nas", ker nas ima rad in ker noce, da se nam kaj hudega zgodi. V resnici, ga pa kar razganja od ljubosumja. Sej je tudi res, da se bojimo za svoje partnerje, samo potem bi bilo dovolj, da bi nas zagledali in nihce ne bi nikoli vprasal kje je kdo bil. Sedaj sta skupaj in to bi moralo biti pomembno, ne pa kje je bil in kaj je delal.

Potem je to tako.. ce ni nas parter delal nic "prepovedanega" ga imamo se radi, ko se vrne, ce pa je slucanjo pogledal za kasno ali kaksnim, potem pa ze ni vec v redu. Pogojna ljubezen, ce bos ti to delal, te bom imel/a rad/a, drugace pa ne. Ne razumem tega.. ce ga imas rad, ga imas rad, ne glede na to, kaj dela, kje in s kom. Brezpogojna ljubezen je edina ljubezen.
Sodobni "cajtengi" so polni tem o seksu, kar je vse lepo in prav, ampak vsi delajo iz ljudi se vecje lutke, kot so v resnici. Recimo.. "Kaj naj naredim, da bo ugajalo drgemu" A sedaj si bomo pa brali iz teh clankov, kaj naj naredimo, da bomo svojemu dragemu se bolj vsec.. Kozlarija.. ce tega sama dva ne vesta, potem... je se naj boljsa resitev samomor, ker s komer koli bi bili, bi mu delali skodo.

Ce nadaljujem tisto zgodbo.. ko sta ze cisto omejena in v maskah srecna.. se odlocita za poroko. To je tudi neki plod cloveske domisljije. in iz strahu pred zivljenjem in smrtjo in seveda miselnega vzorca, si ponavadi izberejo se cerkveno poroko in tam dobijo listek, kaj bojo oni obljubili svojemu parterju. Med drugim tudi zvestobo.. in seks postane greh... nekaj umazanega, nekaj kar se ne sme, nekaj kar je treba skrivati in delati naskivaj itn. Cerkev na ta nacin ostrahuje ljudi.. in povzroca frustracije, vojne, agresijo, bolezni. in nenehno v ljudeh vzbuja obcutek krivde. V ljudeh ustvarijo obcutek krivde ..potem pa recejo.. pridite k nam... mi vam bomo pomagali.. pa prinesite se kaj s seboj.... Seveda vse v bozjem imenu. Na poroki potem za namecek zakoljejo se kaksnega pujska ali pa kravico in se "veselijo" ob trpljenju nekega drugega bitja.. V imenu boga in ljubezni seveda.
Tako.. pa sta zapecatena.. zacne se nekaj let "dobrega zakona", kjer obstaja samo partner in nic drugega ni pomembno in lazeta si eden drugemu in tudi samemu sebi.. Ko ugotovita, da jih privlaci se kdo drug, ki sta ga v teh letih spoznala, se takoj spomnita, da naj bi to bil greh in potkacita svoje zelje in v sebi sta vedno bolj jezna, agresivna in vedno bolj ju je strah. Nato se nekega dne zgodi varanje.. in res se to potem imenuje varanje... Vse to kar sem napisal se obicajno dogaja, pa se ne bi smelo in vse se dogaja zaradi sibkosti ljudi in zaradi strahu in zaradi EGOizma, sebicnosti in lastninjenja.

Ampak svet je nor, to se vsi strinjamo.. pogledi so napacni, miselni vzorci so napacni. Ko se dva na novo spoznata in ce ugotovita, da se imata rada, potem mi ni jasno, zakaj se pojavljajo tezave. Sicer mi je jasno.. pojavijo se zaradi ljubosumja.. Kaj je ljubosumje?
Ljubosumje je seveda posledica strahu ali navezanosti - to lahko imenujemo tudi posesivnost. Ljubosumje je posledica negativnega odnosa med dvema posameznikoma. Gre za strah, in sicer gre ponavadi za strah pred locitvijo ali izgubo partnerja. Tisti, ki so noro ljubosumni na
svojega partnerja, mu to tudi jasno kazejo. Njihovo obnašanje je neracionalno, nenormalno in odbijajoce. In najveckrat je posledica tega ta, da ima partner tega dovolj in odide tja, kjer bo imel posle z normalnimi ljudmi, ki mu bojo lahko dali ljubezen in svobodo, ki jo potrebuje. Ljubosumje najveckrat nima nobene prave osnove, temvec obstaja kot vzorec v umu. Šele kasneje ta vzorec povzroci dejanja, za katere bi lahko pogojno rekli, da so osnova za ljubosumje. Vedno je vzrok v tistem, ki je ljubosumen. Njegov strah se na vsak nacin skuša
udejaniti. Vsi, ki so zrtve prevare s strani partnerja, bojo lahko potrdili, ce si bojo upali, da so v resnici ze dalec, predno jih je partner res prevaral, nosili v sebi strah pred prevaro. Ce nekdo razmislja o tem, da jih bo parter "prevaral" jih bo res prevaral, ker druge moznosti ni. NI JE. Strah je edino custvo, ki tezi k udejanjenju in udejanilo se bo, slej ali prej.

Zakaj pa to imenujemo "varanje"? Saj ni varanje, to je samo seks z nekom drugim. In v cem je pri tem tezava? Zakaj toliko dvignenjega prahu zaradi tega? Ce bi se prav spomnili, smo vsi svojemu parterju rekli, da jih imamo radi. Zakaj smo se jim zlagali? Zakaj ne pustimo, da bi bili nasi partnerji srecni? Kako smo lahko tako slepi, da mislimo, da bo imel nas parter rad samo nas in nikogar drugega? Kako smo lahko tako sebizni in polni egoizma in se slepimo, da smo samo mi, v zeljah nasega parterja?
Ce ne gre drugace, pa si oglejte otroke, oni edini znajo ljubiti, brez davljenja, egoizma in sebicnosti. Dokler jih mi ne poneumimo, jim na misel ne pade, da bi imeli radi samo mamo ali pa samo oceta.. Kako je to mogoce? To ni mogoce! Oni imajo radi tiste, ki se jim zdijo vredu in tiste s katerimi radi prezivljajo cas. Zakaj mi tako radi ponavljamo, da imamo lahko radi samo enega cloveka, ce vemo, da to ni res. Vsak v sebi to ve!!! Samo vazno je, de tega ne izusti naglas, ker potem je takoj "ogenj v strehi". O tem bi lahko pisali in pisali in pisali... in pisali.. pa ne bi bilo nikoli konca.

Pri custveno intiligentnih ljudeh varanje ne obstaja. Ne obstaja seks, zaradi seksa. Ne obstaja seks, zato ker bi bil prepovedan, ampak obstaja samo seks zaradi ljubezni. Ce je to danes ta clovek, jutri pa drugi, ni cisto nic narobe. Najverjetneje se dva ne bi nikoli "prevarala", ce bi si to dopuscala in ce bi imeli res radi svoje partnerje. Ce ima kdo rad se koga, in si zeli z njim telesni stik? Kaj hudica, je v tem tako cudnega in nesprejemljivega?
Napacen seks, je samo tisti, ki ga pocnemo s tistimi, ki jih nimamo radi. Javne hise in podobno... kadar seksamo z nekom, s katerim nismo na ustrezni custveni ravni, delamo skodo na etericnem nivoju.. in to je slabo. Vsak seks, ki izhaja iz ljubezni.. je dober!

Svet je tako lep.. kaj nam manjka.. vse je krasno. Da bi si delal preglavice, ker bi moja zena, nekoc spoznala krasnega cloveka in si z njim zazelela seks-a.???
Dober zakon ti da lahko samo zadovoljen clovek. In nihce drug. Ce bi moja zena morala tlaciti svoje zelje (v imenu ljubezni, seveda, prosim da tega ne pozabimo, to je najbolj popmebno, najbolj prefinjen in podel izgovor za opravicilo svojega egoizma), kaj mi potem kot mozu.. lahko sploh da? Ni mi jasno.

Po mojem obstaja samo ena pot, da se o tem s svojim partnerjem veliko pogovarjamo.. ker potlaciti zelje ni mozno!! Ja je.. samo izbruhnejo ven drugje.. v drugacni obliki.. Ta pot je, prej povedati svojemu partnerju, da si zelimo in se o tem potem pogovarjati in najti kompromis..
Ce bi meni zena rekla, da si to zeli.. bi zelel spozanti tega cloveka.. iti z njim na pijaco. Konec koncev si z njim delim neko osebo. Naj seksa z njo kot moj prijatelj, ne kot moj sovraznik.

Nobene stvari ne obsojam.. zato tudi seksa ne. O obsodbi na seks, bi se marsikaj dalo povedati pa ne vem kako je do tega prislo.
No vem.. cerkev pac.. Nimam nic proti religijam, res da povzrocajo vojne, ampak zato niso krive religije kot take, ampak ljudje, ki jih ne razumejo. Verjamem, da je edina prava potreba, ki jo imamo vsi, SVOBODA. Ce svobode ni, ni nicesar, ni ljubezni.. obstaja amo frustracija in strah!

Preberite si ze znani stavek "Nocem da seksas z njim/njo, ker te imam rad/a!??" HALO? Iskreno povedano.. Nocem, ker sem poln egoizma, sebicnosti, strahu,... predsodkov, napacnih miselnih vzorcev itd...

Varanje!?!? Ki sploh ne bi smelo obstajati.. pa toliko prahu. Svoboda.. Svoboda.. zdravje, umirjenost.. in ljubezen.. do enega , dveh, treh, vec.. po izbiri.. svobodno. Seveda ne mislim, tukaj na tiste, ki samo iscejo seksualne parterje in to naredijo enkrat in potem iscejo drugo.. To nima nobene veze s tem, kar jaz pisem..

"V svetu, kjer so vsi nori, moras biti nor, ce hoces, da si "normalen"" OSHO

Za konec pa se odlomek iz knjige... To so razmisljanja... OSHO-ta..

ODLOMEK: In ko me vprasujete o Wilhelmu Reichu in njegovi rabi spolne energije za sproscanje blokad, ki sovpadajo z nervozo: popolnoma se strinjam s pristopom W.R.. V resnici je problem spolnost; vsi drugi problemi so samo stranski produkti. In dokler clovek ne pride do globljega razumevanja spolne energije, mu je nemogoce pomagati. Zelo tezko je, kajti temeljni mehanizem je bil uporabljen za zasuznjitev cloveka. Cloveka ne morete zasuznjiti, ce mu ne vcepite obcutka krivde. Krivda je trik, s katerim zasuznjite vsakogar. Najprej ga naredite krivega. In krivega ga boste naredili z necim, kar je tako naravno, da ga ne more kar tako preseci. Spolnost pa je najbolj naravna stvar, ker je vir zivljenja.
Rodite se iz spolnosti. Vsaka celica v telesu je spolna celica, vsa vasa energija spolna energija. Ce torej religije ucijo, da je spolnost slaba, da je spolnost greh, potem so vas popolnoma zasuznjile. A niso vas le obsodile, temvec se boste potem obsojali se sami. Preseci je ne morete in pustiti pri miru je parv tako ne morete - zdaj je to greh. zdaj ste razcepleni: zacnete se bojevati sami s sabo. In cim vec krivde se bo ustvarilo v vas - s tem pojmom, da je spolnost nekaj nesvetega - tem bolj nevroticni boste postajali.
A tedaj, ko ste nevroticni, vas je lahko obvladati. Duhovniki vas zlahka posedujejo, kralji vas zlahka posedujejo. Ce niste nevroticni ne boste hodili k duhovnikom. Ni nobene potrebe. Hodite zato, ker se bojite dolocene energije, ki obstaja, duhovniki pa pravijo, da vedo, kako vam lahko pomagajo. Najprej torej ustvarijo krivdo: nato pa pravijo, da vam bodo pomagali. Tedaj vas lahko izkoriscajo. Druzba, ki je spolno svobodna in ki ima sproscen odnos do spolnosti, ne bo hodila v templje, moseje, cerkve - NE! To je nemogoce! Ce imate sproscen odnos do svoje spolnosti potem se posel teh takoimenovanih religij konca. Potem niste vec krivi, cemu bi torej kamorkoli hodili?
In spolnost vam lahko da tako globoko zadovoljstvo! Tudi to postane problem. Ce ste zadovoljni, potem ne hlepite po nobenih nebesih ali necemu onstran zivljenja. Potem ste tukaj in zdaj - popolnoma zadovoljni. Potem vam ni treba nikogar sprasevati, ali je zivljenje po
smrti. Potem je zivljenje tukaj. Zato so spolnost uporabljali kot pripomocek za izrabljanje. In kralji vas lahko izrablajjo le, ce zatirate svojo spolnost, kajti zatirana spolnost postane nasilje. Ne morete ustvariti vojakov, ne morete ustavriti vojn, ce ne potlacite spolnosti. Potlacen clovek je vselej pripravljen za boj. To je edina pot, da se sprosti spolnost.
Zato kralji in cesarji ne morejo dovoliti vojakom spolnega zivljenja; in ce se ameriski vojaki vsepovsod dokazujejo kot neuspesni, potem je razlog edinoli ta: nikjer jim ne uspe premagati spolno sestradanih ljudi. Americanom ne nikdar uspeti, kajti spolno sestradani vojaki so nori; z njimi se ne morete bojevati. Kadarkoli torej druzba postane bogata, lagodna, jo je lahko premagati. Vsakdo jo lahko premaga. Nizja civilizacija vselej premaga visjo civilizacijo.

Vsak dan se srecujem z ljudmi, prihajajo in govorijo, da iscejo boga. In bolj ko jih analiziram, bolj ugotavljam, da je njihova tezava spolnost. A ce jim recem, da je njihova tezava spolnost, jih to zali, potolce njihov ego. A spolnost je problem. Dokler ta problem ni resen, ni mozno iskanje boga.
Moj odnos je taksen: dokler niste zadovoljni z zemljo, ne morete vstopiti v nebesa. Bodite zadovoljni z zemljo, bodite zadovoljni s svojim telesom, bodite zadovoljni s svojimi energijami. Sele tedaj lahko postanete mojstri.

Naprej pise
Zato jemljem spolnost kot osnovni problem. In ce je vas spolni problem resen, potem postanete drugacen moski in drugacna zenska, kajti tedaj ni nobenih perverzij vec. Resili ste temelnji problem. In ko je spolnost resena ni vec vas problem, ni vec boj, ko jo globoko sprejmete, ji izrecete globok da, potem jo lahko preobrazite - kajti to je energija, ki je ziva v vas. Ko boste mrtvi, bo ta energija zivela naprej, se vec in vec je bo. Ste samo val, v oceanu spolnosti.

Ce se s spolnostjo bojujete in ne potonete v njej, temvec skocite vanjo, se v njej raztopite, razblinite, ko dovolite spolnosti, da postane zivljenje, potem se nenadoma preobrazi v ljubezen. Tako deluje ta samodejni mehanizem. Ce se bujujete z njo, jo sprejemate in se stapljate z njo, postane ljubezen. Ljubezen in sovrastvo, to sta dve plati spolnosti. Ce je pervertirana, postane sovrastvo. Ce je globoko sprejeta, postane ljubezen. In iz svojih spolnih energij lahko ustvarite ljubezen. Ce se spolne energije preobrazijo v ljubezen, potem ste sprosceni v svetu, potem ste na zemlji doma. Ta domacnost je temelj. In v tem je lepota: ce sprejmete spolnost, ne boste zavracali nicesar drugega. Odtod toliksen poudarek na njej.
Ce zavracate spolnost, boste morali zavrniti mnoge druge reci. Spolnost je temeljno zavracanje. Ce zavrnete spolnost boste zavrnili mnoge reci. Zavracali boste hrano, zavracali boste obleko, zavracali boste vse. Seznam je dolg in na tem seznamu boste morali zavracati in zavracati, kajti celotno zivljenje je spolno. Ce zavracate spolnost boste kar naprej in naprej zavracali in na koncu boste zavrnili zivljenje samo. Potem je samomor edina stavr, ki jo je vredno narediti, kajti celo dihanje je spolnost. Dih gre k vasim spolnim celicam in jim daje zivljenje. Biti ziv, pomeni biti seksualen. Ce ste proti spolnosti, potem ste proti vsemu. In clovek, ki je proti vsemu, pac mora biti nevroticen, nor, in ni mu pomoci.

Tjazy


[/size=2]
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. maj 2002, 01:00

Tjazy - v bistvu ne bi moglo biti bolj res - izredno zanimivo si razmišljal tule. Točno tako.
Vendar mislim, da si prehitro privzamemo pravila, ki so ugodnejša za nas in zahtevajo recimo manj discipline - ko nam nekdo preizkušeno "ponuja" podobno ideologijo, življenjsko filozofijo, jo tako prehitro navdušeno sprejmemo, brez da bi sami za njo tudi "stali", se je držali, jo dejansko v bit poštekali in resnično skušali realizirati. Večkrat namreč izpade, da izkoriščamo možnosti - ker jih pač v tem primeru imamo..
Imaš prav - vse je v iskrenem pogovoru, dogovoru in spoštovanju - in ko sta dva sposobna takega odnosa, svaka čast - resno mislim.
To pa je tako težko izvedljivo, kot praviš - ravno zaradi vzorcev.
Ker pa je vzorec tak, da smo še daleč od tako sproščenega dojemanja ljubezni, temu pravimo varanje in zato -ravno zaradi teh vcepljenih vzorcev- te druge ljubezni oz. simpatije našega partnerja tako težko sprejmemo. Poleg tega je pa še en moment, ki je tudi neposredno povezan z vzorci in zunanjo podobo odnosa; komu pa paše biti človek z rogovi, kateremu se vsi pomilovalno posmehujejo....
Tjazy - (hehe, ne morem, da ne bi tegale naprej vrgla) - jaz sem med nama tista, ki ni poročena.. Nikoli nisem bila vzgojena v nikakršni uradno razglašeni veri, ljubiti in imeti rad pri nas ni bil nikoli greh.

Moja izkušnja:
Nekajkrat sem vzpostavila tak odnos - bilo mi je vse dovoljeno, ker se me je imelo rado. Obupane oči pa so govorile svoje, brez besedice očitka - z res vso mogočo brezpogojno ljubeznijo. Meni ni bilo dovolj in ni mi bilo preveč všeč. Morda me nima dovolj rad, če mu je vseeno, s kom sem in kaj počnem? Morda pa tudi nima dosti "jajc", da nič ne ukrene?... Tako sem morda razmišljala takrat.
Čudna in zapletena so pota srca.



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 21. maj 2002, 01:00


Marsa.. hvala, ker si potegnila ven bistvo. Iskrenost in spostovanje.. samo to je tisto, ki kaj steje. Na zalost se mi vsi na zemlji ucimo samo iz izkusenj in zivljenskih lekcij, zato nikoli ne mores vedeti, da je iskrenost pomembna, ce nisi obcutil kako je, ce si neiskren. Ne verjemem nikomu, ki samo na osnovi teorije in svojih teoreticnih razmisljanj pise o necem, ker sele ko teorijo poiskusimo v praksi.. lahko povemo svoje mnenje..

Besede "Rad te imam" sploh niso tako enostavne, kot jih ljudje jemljejo.. ker ce se imata dva rada.. potem ne more biti tezave v iskrenem pogovoru. Potem lahko poves vse.. brez strahu.. in tisti, ki iskreno rece, da te ima rad ti ne bo nicesar zameril, ker ce vsaj malo pozna duhovnost.. potem ve, da slabih ljudi ni.. so samo manj razvite duse ali ljudje s slabimi miselnimi vzorci, za kar pa vcasih tudi niso sami krivi, da jih so jih pridobili.

Vsi tisti, ki pisete, da nismo zivali in se zavestno lahko odlocimo, da ne bomo prevarali.. potem pac se niste bili v taksnih situacijah.. ali pa blokirate svoje obcutke. Zal je vecina nas na 2 ali 3 ali 4 stopnji med zivaljo in clovekom. Smo na pol zival in na pol clovek in to nas dela nevrotiicne... ko pridemo na 7 stopnjo, smo clovek.. takrat je to razsvetljenje in takrat niti vec ne potrebujemo seksa z drugimi ljudmi. Takrat smo samo sebi dovolj.. baje, tega ne vem iz izkusenj.. tko da ne bom o tem prevec pisal. Ce ne bi bili tudi napol zivali.. ne bi cutili strasti in potem je enostavno biti zvest, ker tega itak vec ne potrebujes.

Zanimivo bi bilo vedeti, zakaj se neketeri odlocijo biti zvesti? Zato, ker oni ne cutijo te potrebe, ali ker se bojijo, da bi potem njihov partner lahko tudi to naredil.. in tega ne bi prenesli. Mnogo ljudi sicer lahko prevara svoje partnerje, ampak ne morejo preziveti, da bi bili prevarani. S tem ko prevarajo, dajo zeleno luc svojemu partnerju, da lahko tudi on prevara.. ceprav je vse skrito.
Ampak to je itak vse napacno...

To kar sem napisal, da povemo svojemu partnerju, ce si zazelimo se koga drugega.. je zelo tezko kar cez noc resiti. Midva z zeno sva za to rabila 3 leta.. in ko skozi to cistis svoj egoizem in ljubosumje gres skozi pekel in nebesa.. In celo, ko to dosezes, da lahko poves, te v izrednih okoliscinah se vedno lahko zanese na druge poti.. tko da sem postal alergicen na to.., ce kdo rece.. "JAZ NE BOM NIKOLI..."
NIKOLI NE RECI, NIKOLI!!

Ko se zacnejo ti pogovori.. se partner najprej ustrasi.. da je z njim nekaj narobe, da vec ni privlacen, da vec ni ljubljen itd.. zato s tem nastane se ta problem.. Polek tega, da se par sooci z dejstvom, da v partnerjevi glavi niso edini, na katerega njihov prtaner pomisli, se soocijo se s strahom, kaj je zdaj narobe, da vec niso edini.. in na tej tocki je potrebno najprej povedati svojemu partnerju, kaj cutimo do njega, ampak samo ce res cutimo, to kar mu povemo.
Morda je potrebno najprej zaceti pri sebi, ne pri partnerju in predno par odpre to debato razcistiti sam s sabo, kaj si pomenita, in definitivno si morata ustvariti globoko zaupanje, prijateljstvo in spostvonaje, ter razcistiti, glede lastninjenja partnerja. Kristalno jasno nam mora biti, da partner ni nasa lastnina. To, da je na obcini en list, ne pomeni nic.. poroka ne pomeni nic.. To je samo iluzija!!!
Brez tega, da se globoko sprejemata, da znata odpuscati, da si zaupata, da sta pipravljena slisati resnico, ceprav se zavedata, da bo boleca.. takrat se lahko sele zacnejo taksni pogovori.

In ko sta pripravljena se je potrebno zelo veliko pogovarjati, predvsem pa veliko dajati, dajati ljubezen s tem, da partner jasno ve, da ga ljubimo in ni nikoli v prevelikih dvomih, da si zelimo drugega, zato ker z njim nekaj ni v redu. Ceparv dvomi vedno pridejo.. Ampak moramo tako tudi cutiti, drugace ne bo slo.

Po mojem, bi moral vsak par to zadevo predebatirati, ker seks je najvecji problem clovestva in ko je to reseno se posledicno resijo vse druge tezave, nic ni tako intimnega, tako ranljivega.. kot je to seks.

Ko imata to teoreticno reseno.. pa naslednji korak ni to, da vsak hitro najde nekoga, da proba ali to deluje in nategnejo prvega, ki pride mimo, ampak sta pripravljena na lekcijo, ki jimo jo bo dalo zivljenje. In lekcija bo prisla...
Ucitelj vedno pride takrat, ko je ucenec pripravljen! Ucitelj ni nujno, da je clovek, lahko je tudi preizkusnja.. lekcija.. In potem, ko pride se sele zacne zares.. ker teorija je ono, praksa je pa cisto nekaj drugega. Nekateri kljub dovoljenju in zagotovilom partnerja, da lahko seksajo z drugim, ki do njega tudi gojijo dolocena custva, tega ne morejo storiti.. Eni imajo prevelik obcutek krivde.. in so v zacaranem krogu.. to ni v redu...
Nekateri tega ne morejo storiti, ker se ljubezen med njima ponavadi ob taksnih odkritih pogovorih poglobi in vec ne cutijo potrebe po tem.. in sele takrat velja tisto, da ko je enkart dovoljeno, obicajno tega niti vec ne potrebujemo.. ker samo ce smo resili spolnost, smo sposobni sprejemati zivljenje in odpraviti EGO in strah in to je edina pot do ljubezni, ker samo brezpogojna ljubezen je parava!!!!

Nekateri pa to lahko naredijo in potem je mozno, da je vse OK, lahko pa sele takrat zares obcutijo tezo, tega, da vejo, da njihov partner uziva z drugim in mozno je da prenesejo, mozno je tudi, da ne prenesejo in nadaljevanje zakona je odvisno od marsicesa.. Tukaj je tezko biti pameten, ker toliko kot je ljudi, toliko je razlicnih zgodb.

Moje izkusnje pa so take... da se je pri nama skozi te 3 letne pogovore odprlo marsikaj prej zaprtega. Polno novih seksualnih idej in sproscen zelo zadovoljiv seks in poglobitev ljubezni. To je potrebno probati.. in potem sva oba dobila idejo, da bi zares probala se z nekom drugim, ker sva ugotovila, da niti nisva vedela, da sva te zelje zaradi razlicnih miselnih vzorcev tlacila v sebi in se vcasih prepirala zaradi neke nepomembne tvari, vzrok pa je bil v potlacenih zeljah, obcutku ujetosti, nesvobodi, omejevanju itd...
Midva sva si to zelela narediti skupaj in nasla sva podobno misleci par, ki smo skozi prijateljstvo razvili intimnejse stike in po malem odpirali stoletne blokade. Potem spoznas, da je seks, ki je tako obsojen.. lahko najcudovitejsi trenutek v zivljenju, ko lahko maksimalno uresnicis vse svoje in partnerjeve zelje..
Predlagam, da partnerja to naredita skupaj, ker je veliko lazje biti ob njemu, kot pa doma tuhtati in si gristi nohte, ker ne ves kaj se dogaja, ne z nekom, ki je tvoj, ker ni tvoj.. ampak z nekom, ki ga ljubis in je pripravljen ziveti s teboj...
VARANJE TAM, KJER JE BREZPOGOJNA LJUBEZEN NE OBSTAJA!!

Potem te ni nikoli vec strah pustiti partnerja s komer koli kamor koli, ker vec kot seksati.. itak ne more in ce si on to zazeli.. ni druge moznosti, kot ta, da smo srecni, ker smo zmozni omogociti to nekomu, ki ga ljubimo. Samo, da to lahko partnerja dosezeta, se morata res brezpogojno ljubiti in spostovati in si med tem ko rasteta, veliko, veliko, veliko ODPUSCATI.

VSE CEMUR SE UPIRAMO SE NAM VEDNO POSTAVLJA NA POT, KER BLOKADE SAME PO SEBI TEZIJO K TEMU, DA SE ODBLOKIRAJO.

Ko si zmozen svojemu partnerju podariti svobodo (ne samo seksualno) takrat mu lahko pogledas v oci in mu reces... RAD TE IMAM! LJUBIM TE! BISTVEN JE PA ZDRAV ODNOS!

Tjazy


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#32 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. maj 2002, 01:00

quote:

pomoje, lahko ljubimo vec ljudi hkrati.
ce bi ziveli v vsakem trenutku kot, da je zadnji,
ali bi razmisljali, ce koga varamo ali ne?
pa ne samo zato.
zgodilo se je, da sem mev rad eno ...
kljub temu sem biv v nekih trenutkih osvrknjen z
ljubeznijo, ki je bila namenjena drugi...
kasneje sem razmisljal, da lahko ljubim vec deklet hkrati..
bil sem pac nekje in cutil ljubezen.
hkrati cutil potrebo dajanja ljubezni.
v tistem trenutku ni bilo v mislih drugega kot oseba in jas.
torej; na srcnem nivoju sem takrat bil pri drugi osebi
in ne partnerki. - ali je omenjeno varanje?
ce sem takrat cutil potrebo po telesnem zblizanju, dotiku,
ali je varanje?, ceprav partnerkinemu dotiku manjkalo ni 0.
pa ne sexu, temvec neznosti in dajanju.
ali je tok ljubezni, ki se mu lahko prepustimo ali tudi ne-
(-ne, ce zacnemo 'razmisljati' o varanju, etc...morda)?
prevarati fizicno ali srcno ali oboje...ali je merilo,
kaj je 'bolj prevarati'; ali je merilo zadeva posameznika,
...merila, ki nam jih dolocajo pravila, vest, posameznikovo
dojemanje, razmisljanje, postavljanje vrednot, prapricanja, etc..
morda tudi, ce nas vzgajali bi v mnogozenstvo,mnogomozevstvo,
prapricanje prevladalo bi bi v veri, da dobro je?
ker privzgojena pradstava v nas, govorila bi, da je vredu...
-dokler pac- ; vedno se je nasel kdo, ki prakticiral je, da
uteceno ne velja za vse.



#33 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

Kar nekaj časa že berem tale forum in v bistvu razmišljam, kakšno je moje mnenje...

Dve vzporedni temi se mi odpreta - spolnost in svoboda.

Kar se spolnosti tiče, razmišljam takole. Daje nam energijo in požene kri po telesu, vendar ko se enkrat res dvignemo na višje frekkvence, ko sta naše telo in duša res lahka in neobremenjena, potem lahko spolno energijo, ki je gonilo vsega uporabljamo stalno. Ne potrebujemo orgazma, ampak smo stalno "orgazmično" srečni, torej ne potrebujemo niti seksa. Seks je vendarle še zelo telesen. Bog ne daj, da bi mislili, da sem proti, ampak ne strinjam se, da ljubiti nekoga pomeni dovoliti mu spolno svobodo niti jo prepovedati.. torej razmišljam v to smer, da mi sčasoma seks ne bo nujno potreben, torej energije ne bom nujno sproščala samo na ta način. Vau ;)

Hkrati pa se obvezno pojavi še drugi pojem svobode. Zamina me koliko od vas že ima otroke in kako je z vašo svobodo tu.. kar nekaj časa sama vzgajam otroke in verjamite mi, kako prilagodljiv mora biti človek tu.. npr. se odločim, da grem na neko predavanje, pa kateri zboli.. in ko bi šla rada zvečer v kino, ne more zaspati,... in verjamite, kako je lahko človek neizmerno srečen in potešen, ko vidi, da kljub temu, da zatre svojo željo ustreže nekomu (otroku, konec koncev partnerju,...)

Svoboda je v dajanju..

..hehe, in verjamite mi, da se stalno branim okov in ujetosti in je svoboda meni nujno potrebna - kot zrak!

Prosim, ne vzamite osebno tega pisanja, to je samo moje mnenje ;)

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

Onewa - tvoje razmišljanje mi je blizu.
Iz istega centra kot spolnost izvira tudi ustvarjalnost.
Absolutno se strinjam, da lahko sexualnost transformiramo v ustvarjalnost.
Mislim tudi, da meni pravzaprav uspeva.
Imam številne "otroke", sadove moje ustvarjalne/spolne energije - Lunin koledarček, Lunin net, slike, glasbo - ogromno "otrok" - produktov moje ustvarjalnosti.
Mislim, da svojo izpolnitev zgolj skozi sex v partnerskem odnosu išče pravzaprav tisti, ki ni odkril kreativnega vira v sebi.
Po nečem hrepeni... občutki so taki, da se mu ZDI, da je spolnost tisto, kar potrebuje - ker si spolnost razlaga kot sprostitev.
No - sama se vsekakor sproščam skozi svoje ustvarjanje.
Parnerstvo s tem neposredno pravzaprav sploh nima zveze.

Najprej si sam (as, prva hiša...), šele potem pridejo drugi...

Aja - imam seveda otroka, ki je seveda sad ljubezni - in seveda spolnosti. Vendar jaz spolnost jemljem drugače. Konec koncev gre za moje telo. Konec koncev gre za silne energije, ki se sproščajo...
Ali moram vedno in zmeraj le na ta način iskati "potešitev"?
Ali se mora res vselej in vedno vse vrteti okoli tega?
Nekateri pa to najdejo v hrani - v odvisnosti - vendar ne bi bila rada odvisna od sexa - mi v tem smislu premalo pomeni in tudi mislim, da sex ni bistvo ljubezni oz. ne njena nujno logična "posledica", vrhunec.
Včasih sploh ni potrebe, da je - ker se še preden bi se zadeve zgodile, že odnos transformira na višji nivo.
Tako smo pravzaprav, brez da bi vse skupaj dejansko doživeli, vseeno dobili lekcijo oz. dojeli njeno bistvo.
No, pa smo tu - tako pravzaprav sploh ne rabimo varati, niti nismo o tem razmišljali ali hrepeneli - naš odnos je bil čist, predno pa bi ga lahko "umazali", smo ga transformirali.
Brez veze, da partnerju govorim, da mi je všeč ta ali oni. To je moja stvar. Jutri mi ne bo več všeč. Pa je mimo. Beseda je energija, pogovor je tisoče besed.
Slab "iskren" pogovor uniči spoštljiv tih dogovor.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00


Spolna energija je najmocnejsa energija in zelo koristno jo je transformirati v druge produkte.. s tem se maksimalno strinjam. To v bistvu uci taoizem.
Po mojem varati ni potrebno, ampak potrebe ni sele takrat, ko je ta stvar resena. Resena pa ni! Zakaj vecina vicov in vecina reklam temelji na seksu? Zakaj skoraj vec ni enega filma.. razen kaksne risanke, ki ne bi vseboval seksualnih prizorov? IN koncno, zakaj je ta rubrika najbolj brana ob vseh drugih?
Ker to je najvecji problem clovestva..
Reseno bo, ko bo to vsak lahko brez tezav prenesel in takrat se niti vec ne bo dogajalo. Nevaranje ne sme izhajati iz strahu ali iz spostovanja parterja.. To nima nobene veze s spostovanjem partnerja, ker ce kdo seksa z drugim, ki ga ima tudi rad, ne pomeni, da ne spostuje svojega parterja.. ce pa se mu zdi, da to pomeni to, potem pa je navezan na svojega partnerja in spet so tukaj tezave.
Nevaranje mora izhajati iz nepotrebe po varanju. In ce obstaja varanje, potem je itak odnos v "kurcu"!! Potrebno je povedati, da si zelis ene osebe, ce si jo zelis, ker jo imas rad in te privlaci kot magnet in potem je vse odvisno od... da ne recem EGOizma.
sicer pa.. ko si dovolj "razsvetljen" si sam sebi dovolj.. Torej vsi, ki iscemo se nekoga, se se razvijamo.. Po logiki bi to pomenilo to. Ali iscemo nekoga, ker ga potrebujemo? ali ker si zelimo z nekom ziveti? ali ker te v druzbi malo cudno gledajo, ce si sam?
In zakaj smo se vsi tako zelo omejili na dva (2)??? Zakaj dva? Zakaj ne tri? Zakaj ne stiri? Zakaj ravno dva? Ker smo prevec egoisticni in nismo zmozni deliti?

"Ne pocni drugemu tisto, kar ne zelis, da on pocne tebi!"

To ne pomeni, da ne smes biti z drugim.. To pomeni, da ce ne zmores prenesti (ce ne zelis), da je "tvoj" parter z drugim, potem tudi ti ne bodi z drugim, ker bos na koncu ranil sebe.

Varanje je bsekakor slabo.. ker je skrito, ker je sibko. Seks z drugim pa je lahko dober ali slab. Ce s tem prizadenes drugega je slab, ce s tem svojega partnerja ne prizadenes, je dober. Potrebno pa je predhodno povedati.. in ce to nas partner ne zeli, potem je potrebno to spostovati in je cisto odvisno od tega, kar se bosta zmenila.. da bosta to resevala ali ne, odvisno koliko ranljiva je ta tema za njiju. Kot je rekla Tash, lahko da teksnega cloveka nikoli ne srecas in ti tega nikoli ni potrebno izvajati v praksi. Lahko pa ga srecas in blagodejno je takrat imeti to reseno.. Reseno pa mora biti.

Vsi, ki se hocejo lociti iscejo nek razlog, ne morejo se lociti brez dovolj dobrega razloga.. ampak razlog ne potrebujejo zase, potrebujejo ga za okolico, ko jih bo druzba vprasala, zakaj so se locili, bojo kot najvecji muceniki rekli.. "Prevaral/a me je.. smrk.." Bogi revcki. In tisti, ki se je hotel lociti.. je v bistvu sibak in nezmozen resevati tezave in itak svojemu parterju ni dovolil seksa, tko da ga je v bistvu pahnil v prevaro.
Okolica ne slisi nic drugega, kot to.. da je nekdo nekoga prevaral.. in tisti ki je prevaran, je lahko delal ne vem kaksne grozote svojemu parterju pa to pri okolici izgubi pomen.. Vazna je samo seksualna prevara... Custvena prevara..??? to sploh ni pomembno.. ce si ga mel notr v drugi.. si slab, ce si ga obdrzal zunaj.. si malo boljsi in ce si pred partnerjem drzal jezik za zobmi, da te privalci tudi kaksna druga, si pa odlicen.
To je najlazje.. biti tiho in narediti na skrivaj.
Ni potrebno to narediti, ce ni te potrebe.. ampak povedati tisto kar cutis, je pa osnova od osnove! Izrazati to kar cutis, je iskrenost.

Tjazy


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

quote:


... Po mojem varati ni potrebno, ampak potrebe ni sele takrat, ko je ta stvar resena. Resena pa ni!


Kako to misliš, Tjazy - ali sklepaš in delaš zaklljučke le na podlagi lastnih izkušenj in doživetij?


quote:

Zakaj vecina vicov in vecina reklam temelji na seksu? Zakaj skoraj vec ni enega filma.. razen kaksne risanke, ki ne bi vseboval seksualnih prizorov?


Zato, ker to najbolj zadosti povprečnemu umu in najbolj prepriča največji del populacije.

quote:

IN koncno, zakaj je ta rubrika najbolj brana ob vseh drugih?


Ker gre za zanimivo temo in ker je že precej časa odprta, Forum laufa že dva meseca, pa je jasno, da ima prej odprta tema tudi več odgovorov.
Poleg tega pa je odvisno tudi od razpravljalcev (že samo midva sva podala blizu 10 odgovorov, lažje pa je komentirati, če še kdo sodeluje). Nekdo samo vpraša, nekdo odgovori, onemu se ne zdi, da bi še kaj pisal v reply.. pa je...
Pri taki temi pa je, jasno, več odgovorov - poleg tega ima več folka izkušenj s partnerstvom kot pa z interpretacijo tranzita Urana.
Največkrat komentirana tema na Forumih pa je sicer nekako do zdaj bila "Moje znamenje", kar postavlja drugačno teorijo - da nas namreč najbolj zanimamo ravno mi sami - da hočemo začeti pri sebi.

quote:
Ker to je najvecji problem clovestva..


Mogoče je res, vendar zaradi posledične prenaseljenosti in vse bolj sprevrženega dojemanja vrednot.


quote:
Izrazati to kar cutis, je iskrenost.

Tjazy





Ni nujno... Prav lahko gre samo za egoizem.


... Zdi se mi, Tjazy, da me hočeš prepričati ali kar prisiliti v tvoj način doživljanja spolnosti in ljubezni... če se tebi zdi to največji problem, je to zate tako.
Če je tebi sex najbolj pomemben oz. vrhunec partnerskega odnosa, ti je. Meni pa ni. 100 ljudi, 100 čudi, Tjazy...

Moje mnenje ne izvira iz: strahu, bogaboječnosti, vzorcev (sem imela precej odštekanih zvez)... neiskrenosti.....
Moje mnenje izvira iz mene, tako da - sex mi NI najbolj pomemben.

Pravzaprav je to nekaj lepega, najlepšega...
Vendar tudi šampanjca ne pijem 3X dnevno - vsak dan....
Pravzaprav ga zelo redko...

Nič pa mi tudi ni do nikakršnih posteljnih telovadb in tovrstnih eksperimentov.
Po mojem osebnem mnenju je sex stvar dveh (zakaj bi v popoln simbol - jin in jang, tlačil še jun in/ali jong). Treh morda ne zato, ker je moška in ženska energija - tretja pa nima česa iskati tu ali lahko poruši ravnovesje. Dve sili, ki se prepleteta...
Vprašal si: zakaj ne 3, 4?
Jaz pa vprašam: zakaj 3, 4?

Če pa je tudi kako drugače, če jih je več, če počnejo karkoli, tudi meni morda nesprejemljivega, pa je njihova stvar in vse okej, dokler prav vsi udeleženi uživajo oz. so vsi zadovoljni.
Počni, kar hočeš in kar ti je v veselje - saj gre zate in za tvoje telo.

Torej - če me boš hotel prepričati v sex v 4, mi boš morda, ko bom odklonila, očital zavrtost in negovanje butastih vzorcev, pozabil pa boš na en aspekt - da meni pač preprosto NI do tega...



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00


Tudi jaz te imam rad, Marsa.
Predhodno sem ti rekel, da moje mnenje o tem ne bo dobrodoslo v Forumu ali pa kjer-koli v javnosti.. in nikomur na bom rekel, da ima butaste vzorce. Dolgo sem se izogibal Foruma, ker sem vedel kaj bo..

Kako to mislim, da spolnost se ni resena?

Ne, to ne sklepam samo po svojih izkusnjah in dozivljajih!!! To je ugotovitev vseh, ki se vsaj malo poglobijo v to. V Sloveniji poznam 3 ucitelje meditacije, ki trdijo, da je to osnovni in edini problem.. potem avtor knjige "Poplna sreca" je prisel do enake ugotovitve, da ne omenim OSHO-ta.. ki ga je pac potrebno pravilno razumeti?! Samo ce rece, da je to temeljni problem clovestva.. potem ni kaj drugace razumeti, kot tako.. In to ne pomeni da je potrebno seksati, ampak resiti to v svojem umu.

Vecina zadev (reklam, filmov, pornografija) temelji na seksu, ker je to najvecji tabu in v tem obdobju se ljudem odpirajo tudi ti aspekti. Stoletja so ljudje to tlacili v sebi in se je tega kar nabralo in zdaj je ta ekonom lonec pac pocil, ki se je prej kuhal zaprt v loncu oziroma v glavah..


Izraziti to kar cutis je iskrenost-sem napisal...
Pravis, da to ni nujno, lahko je egoizem.. Seveda, ce nekdo cuti egoizem, izrazi egoizem.. ampak tudi to, da izrazis egoizem je iskrenost. Ker cutis egoizem.

Glede moske in zenske energije.. pa je v cloveku, ne glede na spol moska in zenska energija in konec koncev ni potreben nihce, ker si sam sebi dovolj. Ampak to je takrat, ko se ti ni vec potrebno inkernirati in jaz ne pisem za takrat ampak za zdaj.

Marsa.. ne glede na to kar napises... se ne grem s teboj bitke po foromu.. nima smisla.. ni to namen.. Vem, da sem marsikaj napisal, malo bolj grobo in stvari, ki nikakor niso sprejemljive v svetu.. in v tej bitki bi vsekakor zmagala ti. Prav imas! Tocno tako je kot pravis.. Zmaga je tvoja!
Morda se bom jaz koncno naucil drzati jezik za zobmi, ker edino tako, si v druzbi lep.. Skoraj bi mi uspelo, biti tiho, pa si me uspela prepricati, naj napisem svoje mnenje.


Nic te ne bom prepriceval in nikogar.. Spostujem mnenje vsakogar, rad bi samo detaljno razlozil mojega.

Marsa, zame si cudovita oseba in taksna ostani!

CMOK!
Tjazy

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#38 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

V danšnjem svetu, kjer se vse dogaja tako hitro, kjer se moraš z vsemi močmi dokazovati povsod, kjer v službi pričakujejo, da boš stalno na volji, kjer je materializem na višku, je veliko ljudi nesrečnih in skrajno depresivnih.
Ljudje, ki še malo ne dajo na duhovnost, so začeli spoznavati, da enostavno niso kos nalogam in iščejo pomoči. V današnjem 'biznisu' je težko. Če te pri 30-ih ne boli vsaj hrbet, če ne kaj hujšega, je že kar čudno.

Strah, pred boleznimi, pred nezmožnostjo preživetja je močno prisoten!
Vse to ljudi lahko hitro pahne v beg, kakor je Marsa rekla v kakršnekoli odvisnosti ali pa v paničen boj in destruktivno uničevanje.

Tako delajo tudi živalice, in ne mislim nič slabega (doma imamo psa, mačko, majhne mucke, ribice...).

Mogoče pa vendarle imamo mi zavest zato, da poskušamo preseči nagon, spolna revolucija v 70-letih je definitivno očistila marsikatero dušo in prinesla napredek, vendar menim, da je zdaj čas za korak naprej.

Še enkrat pravim, ljudje, ki niso niti pribljižno hoteli slišati o duhovnosti, spoznavajo, da ne gre več tako naprej, seveda eden si lahko to razloži kot nepotešena spolna energija, ampak poznam tudi ljudi, ki mirno spijo z drugimi partnerji, pa niso bogve kako srečni.

Menim, da bo prišla prava sreča takrat, ko bomo stali v velikem krogu, se držali za roke in se enostavno smejali in bili neskončno srečni.
V takem smislu jaz razumem tudi OHSO-ta, ki pa tudi pravi, da ne potrebujemo nujno tudi škarje, če želimo šivanko. Šivanka združuje, po moje na tak način.

Jaz sem to, sicer sama, doživela med vadenjem joge, ko se mi včasih orosijo oči in imam 'kurjo polt'od sreče. Ne znam razložiti in sploh to ni kar v moji naravi..., ker znam sicer biti super tečka, hehe ;)

In učim se tudi skozi oči svojih otrok, ki me v marsičem prekašajo in vidim, da se rojevajo vedno bolj napredne duše.

Še enkrat bom po moje razložila OSHO-ta, kjer sem jaz njegovo teorijo razlagala drugače. Spolna energija je pri večini ljudi zavrta. Lahko iščemo nadomestke, lahko pa to razčistimo. Ko bomo sposobni z partnerjem odkriti vse zavore, ko bo vsaka beseda v zvezi s seksom mirne duše povedana, ko ne bo tabu teme, ko bodo energije tekle, potem se lahko začnemo dvigati in energijo skozi čakre tranformirati do razsvetljenja.
Lahko se dvigamo že vmes, vendar če nimamo počiščene spolne čakre, prej ko slej spet zdrsnemo nazaj. Ko pa se energija počasi dviga nam ni treba seksati, seveda pa to mirno lahko še počnemo, če se tako odločimo in nič slabega ni v tem.

Iskreno želim srečo vsem!

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

Tjazy - tvoje mnenje na tem Forumu je več kot dobrodošlo! Prav je, da poveš, kar misliš in kar čutiš, sploh, če imaš lastne izkušnje...
Izkušnje so te, ki največ štejejo, in ne besede ali mnenja. Saj sem te tudi sama povabila, da se pridružiš debati, ravno zato, ker se mi je zdelo, da zanimivo razmišljaš in da imaš tudi konkretnejšo podlago za svoje mnenje.
Tvoje sem pokomentirala tudi zaradi toka pogovora in ni bilo mišljeno osebno in tudi slučajno ni letelo nate - ti si pač izpostavil to "teorijo" - kot ti, sem tudi jaz razpredala svoje misli na glas. Ker pa sem hotela komentirati točno določene stavke, morda izpade, da sem zanalašč tako izpostavila.
Gre za to, da si napisal strnjen text, v osnovi pa se STRINJAM s tabo.
Absolutno te podpiram, kar praviš, in čisto sprejemam to.
Gre samo za to, da jaz v tej temi razmišljam drugače.
Ehh, zmagala! ;)))

Point je bil v tem, da si to mnenje zastopal nekako srdito, zato moji "opozicijski" komentarji... ker - konec koncev, kaj nas briga, kaj si kdorkoli misli... A zdelo pa se mi je, da si v bistvu zastavil, kot da nas moraš vse skupaj prepričevati v to, ker smo vsi skupaj nekako zavrti ali kaj... a nam (meni) pa je lahko vse to že nekako jasno - svoje odnose pa vseeno furamo pač drugače - kar ne pomeni, da manj iskreno..
S tistim, ko pa pravim, da ni vsaka izražena misel oz. čustvo, nujno iskrenost, ampak lahko tudi egoizem, je v bistvu reply na to, kar si že sam dejal:
Lahko rečemo: rad te imam z egoizmom (potem nekaj pričakujemo) ali brez.
Oboje pa je v bistvu iskreno.

In niti najmanj te ne obtožujem, te celo občudujem - mislim, da imaš jajca, da svoje mnenje sploh podajaš in tudi zastopaš tako ognjevito.

Skratka - nisem v opoziciji tebi, ampak temu, kar lahko nastane, če se prehitro navdušimo nad sistemom, ki ni naš, in si ga privzamemo, ker je nekdo drug tako dejal ali je njemu pač deloval.

Mislim, da mora sam pri sebi razčistiti, kar si kdo misli in kaj čuti.

Tvoje razmišljanje mi je v večini kul in štekam - vendar opazujem, pri sebi razmišljam, vidim recimo še Onewino mnenje, pa dodam še na to komentar, etc...

Saj tudi o teh stvareh nimamo že čisto dokončno izoblikovanega mnenja, zato tudi sprotno takole pogovarjanje...

Saj pa smo itak vis skupaj že zdavnaj ugotovili, da je pogovor terapevtski.

Tvoji članki bodo morda nekomu dali odgovor na vse, kar si je sam že zdavnaj zastavljal in bo končno videl vse to ubesedeno. Nekdo si bo na podlagi tega še bolj trdno oprijel konzervativnejšega odnosa...
Vsi pa razmišljamo in razglabljamo o tem - in to je dobro.




Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

Nekateri se prisilijo v zvestobo. nekateri prikažejo zvestobo.
Ljudje sma, bitja z več kvalitetnimi nagoni.
Če si za stvar´ bit vezan, potem deluj antinagonsko:)

Sej vsaka misel biti Božansko čist,vezan do konca je vedno privlačna, a kaj, ko postane morda nesmiselna rutina~

Vsa umetnost je v sposobnosti vzdrževanja zveze :)
think pink!



pokowc

#41 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Tjazy, strinjam se s tvojim prvim odgovorom, ostale sem le preletela. Vendar je izjemno težko doseči to raven.Jaz imam ful probleme z ljubosumnostjo. Jo raziskujem. Vzroke sem že odkrila, a je izjemno težko.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#42 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

eh, ljubosumje, predlagam, da prepustiš Svoje ljubeče ozemlje tudi drugi Ženski osebi; morda hoče biti Samo Prijazna!
( mej to v glavi, ko se ti pritaji tale misel)

pokowc

#43 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

MA MOJA LJUBOSUMNOST ponavadi sploh nima osnove. Hočem ga nadzorovat, kontrolirat,brez veze mi je razlagat, ker me ne bi razumeli.raziskujem se še.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#44 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

ti mu kr zaupej, se vedno bo prišel k tebi, te stisnu in objel.
vpraši ga, kaj je za njega ljubosumnost; naj ti definira:_:

pokowc

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

quote:

za Tjazy-a
ja. pomoje velja, kar si napisav.
pa ker jas tudi nekaj razmisljam lahko,
mislim, da vsak ima svojo pot... za nekatere je
ogromen prepad, da se spustijo tako odkrito v
navedeno razresevanje. eni rabijo malo bolj pocasi.
sem podobno razmisljal kot ti...kasneje dojev,
da je v glavi, v praksi drugace, kakor si poudarjav.
ma ja, laz, pretvarjanje, potiskanje zelja in
sprenevedanje; soociti se s seboj. strinjam se steboj.
sistem, strah... ziherastvo in varnost.
ve, da se lahko clovek sam preprica, dobi navdih za
delo, kreativnost, etc... si dvigne energijo..
toda ali ostane nerazreseno? mogoce lahko tako dviguje
cev life in kreira namesto da se sooci?
nekoc sem razmisljav, da je celo to nacin.
pa pomoje ni?? kar bi se ob priliki pokazalo?.
hvala! :)



#46 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 20. junij 2002, 01:00

Sedaj sem prebram misli Tjazyja in me veseli da je to napisal. Tudi jaz mislim podobno. In že samo to da je ta tema na forumu najbolj obiskana mi pove da je tu nekaj hudo narobe. Pri tej temi so naši vzorci tako močno vkoreninjeni da se jih težko znebimo. Nekje prej sem napisal nekaj vzrokov za to.

Tudi midva z ženo sva rabila tri leta da sva tudi tukaj postala iskrena. Pa saj ni treba varati. Ampak iskrenost je že to da poveš partnerju da ti je privlačen še kdo drugi. V bistvu je to že skoraj enako. Tudi v tem primeru pridejo na plan vsi strahovi in vzorci. In res je tako, ko poveš partnerju iskreno da si želiš tudi koga drugega ali da si mogoče že bil z nekom drugim, takrat lahko brez slabe vesti rečeš LJUBIM TE! in tudi partner tega ne dvomi.

Kdo pa sploh smo da lahko ukažemo parterju da ima rad samo nas in da si želi ljubiti samo z nami. Če imaš nekoga zares rad mu ne moreš ukazati in ga prikrajšati za ljubezen do drugih.

Ja strahovi so največje blokade. Če smo čisto iskreni gre pri varanju za strah pred izgubo partnerja. Kod sem že nekje tukaj povedal nekoga je že strah če gre njegov partner na kavo z nekom drugim.

Verjemite da ni večjega zaupanja partnerju kot ta da gre seksat z drugim in ti veš da te še vedno ljubi. Ko dosežeš to stopnjo ti ni več ničesar strah. In konec koncev, če pa se partner le zaljubi v drugega in ga ljubi bolj kot nas, kaj si želimo obdražti tako vezo v kateri trpi on(ona) in ti. Jaz mislim da ne. In z zahtevanjem zvestobe sigurno ne bomo dosegli da bo partner večno ljubil samo nas!

Sploh se pa na tej temi lomi veliko vzorcev in blokad in je vse skupaj malo bolj prepleteno je pa taka tema kjer privrejo vsi na dan.

andrej

#47 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 20. junij 2002, 01:00

Sedaj sem prebral še nekaj drugih tem na temo odnosov pa ne samo partnerskih.

Vedno ista tema STRAH PRED ZAPUŠČANJEM. Pa naj bodo to parterji otroci, starši ali prijatelji ali kdro koli drug.

Ko zares ljubiš sam sebe tega strahu ni več.

VSE KAR POTREBUJEMO JE V NAS SAMIH!

Za konec bi rad povedal še nekaj kar mogoče ne spada v ta forum ampak se mi zdi pomembno.

Otroci nimajo tega strahu ko se rodijo. In naša dolžnost je da jim jih ne vcepimo. Če že pogojujemo ljubezen pri partnerju nikar tega ne počnimo pri otrocih!

andrej

#48 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Andrej, ne ves kako srcno ti pritrjujem v tem. Sama sem ena izmed tistih otrok, ki so jim starsi s svojim nenamernim! vedenjem vcepili, da niso vredni ljubezni, ce ne bodo taksni in taksni in da jih bodo strasi/ljubljene osebe zapustili, ce ne bodo tocno v skladu z njihovimi pricakovanji. Otrok se potem zelo hitro nauci prilagajanja in manipuliranja, da bi prisel do svojega delcka ljubezni. Jaz sem se z muko izkopala iz tega.

Glede t.i. nezvestobe dodajam, da se tudi meni zdi, da ce imata partnerja dovolj samozavesti in notranje moci, si bosta lahko dopustila tudi odnose z drugimi, ce bosta zacutila, da jih potrebujeta. Vendar mislim, da morata partnerja v tak odprt odnos zrasti, najprej razviti dovolj zaupanja. In pa seveda morata oba skrbeti za zascito pred spolno prenosljivimi boleznimi.

Anatha

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Fino, ker ste potegnili na dan tele zanimive teme.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Včasih je skok čez plot samo varnostni ventil, da zdržiš v partnerskem odnosu, ki vedno niha. Res je odvisno samo od tega, kakšno stališče ima kdo do tega. Za nekoga pa je to konec partnerske zveze.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0