Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tibetanske vaje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
2332 komentarjev na to temo

#1 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 22. oktober 2003, 08:03

Pred kratkim mi je prišla v roke knjiga Vrelec mladosti-5 tibetanskih vaj za pomlajevanje. Zanimivo in zelo preprosto. Tudi na Luninem netu je postopek vaj opisan. 5 zelo presprostih vaj naj bi uravnavalo delovanje 7 čaker ter tako omogočile pravilen pretok energije v telesu. No, sama knjiga je zelo zanimiva ker navaja še 6 vajo...to pa lahko izvaja le tisti, kateri se je pripravljen odreči spolnosti; je pa zato bogato poplačan, saj baje ustavi proces staranje oz.človeka pomladi tudi za 30 let.
Sama izvajam vaje šele dober teden, pa je že boljše počutje. Zanima me če kdo od bralcev vaje izvaja že več časa in kakšno je počutje?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2003, 09:31

Jaz jih izvajam ze dolgo (sicer o njih ne bi pisala na LN + risala poteka vaj)...
Tudi jaz pa sem si zraven izmislila se 6. vajo (zaradi katere pa se ti ne bo treba odreci spolnosti). x;)x
Pravzaprav zdaj naredim kar vmes se kake 4 vaje (poleg 6., na koncu, ki je macka).
Izvajam pa jih niti ne zelo redno...
Lahko daljse obdobje izvajam, potem pa dolgo nic, pa hitro padem notri naslednjic, ko spet zacnem.
Gre za mocne, precej 'jang' vaje, zato ne pretiravaj.
ITAK ne pretiravaj, pa tudi s stevilom ponavljanj ne pretiravaj.
Menim pa, da sem tam napisala cisto dovolj, da lahko zacne vsak takoj vadit. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. oktober 2003, 09:35

Jaz mam rajši pozdrav soncu, če je kriza, sem zaspan, slabe volje, pozdrav soncu 5x pa me drži cel dan, če sem res zanič volje kot sem bil včeraj še eno lepo dihalno vajo, ... pa očisti stvar četrto čakro, ...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2003, 10:20

Jaz imam tudi raje jogo. Pozdrav Soncu se mi pa vseeno ne zdi tako 'mocna' vaja kot tibetanci.
So pa Tibetanci zelo 'moski' - med drugim tudi zato dodam macko na koncu (medenica, kolki, kriz...).
Ne bi si mislil, ko jih delas, da bodo tako mocno delovale te vaje...
Celo ce jih dolgo ne delas, imas musklfibr, jaz predvsem cutim to na trebusnih misicah.
Fino je, ker ti 'dvigne' oz. lepo nastima nazaj vse, ucvrsti ti vse telo...
Joj, hecno, ko ste ravno danes odprli tole temo... MOram res spet zacet... Ne zato, ker sem se zredila (to mi je se celo vsec, prav zares, ker sva vcasih taka kot dva zombija), pac pa zato, ker si nisem vsec in se ne pocutim dobro toga, pocasna in okorna.
Joga je avto-kiropraktika. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 22. oktober 2003, 12:16

Živ Marsa&El Nino!
Hvala vama za vajina odgovora.
Moram rečt, da so te "nedolžne"tibetanske vaje kar preveč enostavne za nas navadne smrtnike. Res delujejo močno, pa je našemu umu to nekako nelogično,ker so TAKO enostavne. Isto je z jogo.Svoj čas sem redno izvajala hatha jogo po knjigi Popolna lepota od Racquel Welch(nevem če sm točno napisala).Po cca 1 mesecu (moram povedat da sm jogo delala po 45 min do 2 ur/dan) sm imela že ful skladno postavo-mega!!! Da niti ne govorim o mišicah, na nogah sm dobil take mišice kot jih niti z dolgoletnim jogging,kolesarjenjem, aerobiko,fitnessom nisem dobila. Pa te mišice so ble res šik...Potem pa sm to izvajala vedno manj in manj časa...in moja postava je spet postala povprečna!
Uglavnem sem tela to povedat, da so ble te vaje silno enostavne,ampak po njih so te pa mišice vseeno bolele bolj kot po fitnessu.Res zanimivo ni kaj!
No zdaj sem naletela na tibetance, pa bom kar vstrajala ker ne vzamejo dosti časa...pa res sem prepričana da je nekaj na tem!!!
Srečno obema!

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. oktober 2003, 13:36

Ne zato, ker sem se zredila (to mi je se celo vsec, prav zares, ker sva vcasih taka kot dva zombija)


Hja jaz sem šel gor za šest kil... na mojo priljubljeno številko 67 hehe, spet 13, to k mam danes pa jutri pa pojutršnem, konjukcijo za 1 stopinjo sonca in natalnega plutona :) hehe, sem pa dobil ene par duhovnih ljudi tle na faksu, eno bikico in enga dvojcka... ... haja opažam marsa, kaj mislis z mojim ovnom, jaz mam vedno sebe, in to, vidis ti pa tam takoj dodas zraven "ker sva vcasih taka kot dva zombija." to je pac dvojina, jaz sme vecinoma samski, sam stojim za stvarmi ti pa pač v družbi, čeprav sama.... lepo in zanimivo to, prav k jogi... spada najbrž....

Hja Joga mmm, ne da bi z jogo skušal izboljšat svoj videz... Bombonček, temveč predvsem iščem notranji izvor sreče, to se mi vedno bolj vzpostavlja, čeprav hja ravno včeraj sem mel spet en napad slabega počutja, sicer pa ponavadi niham nonstop, mood-swings, in to, zdaj pa je tega vedno manj, ne pride več tako pogosto do tega da bi me obrnilo na slabše... bolj se zavedam opažam ko prihaja in ustavim, tudi včeraj sem to naredil... pa je.. sam malo pozno.. sicer pa te vzhodne vaje... bistvo je v učinkovitosti, ki je zahodne nimajo, to je energijska učinkovitost, a ste opazili da po običnih telesnih vajah postaneš lačen in take zadeve žejen pa to, meni se to še ni zgodili po tibetančkih ali pozdravu soncu... preprosto ne... bistvo prednosti je pomoje k vključuje čakre not, tega pač naše tradicionalne vaje, ne vključujejo, ja če dviguješ neke uteži, imajo tvoje čakre zelo malo s tem... druga bistvena reč je da hkrati ko izvajaš trening izvajaš tudi streching... ki ga sicer ponavadi pri naši tra... vaji izvaja človek kasneje če sploh... to je tud bistveno za tem ko se mišica napne se more tudi pravilno sprostit, vse to vodi k manjšem naporu pri isto opravljenem delu... so pa seveda blazno močne za en preprost načinček... :) ajd. free Tibet
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 22. oktober 2003, 13:54

El Nino res me je malo zaneslo na fizično plat...saj veš ženske smo rade lepe...Pozabla sem povedat bolj pomembne stvari-to je vpliv na počutje. Z eno besedo -MEGA. Takrat ko mi je prišla knjiga Popolna lepota v roke sem imela močno krizo; s fantom sem se razšla (kar me je totalno sesulo), delala sem od jutra do večera in imela zaključne izpite za srednjo šolo.Čeprav mi je resnično zmanjkovalo časa sem vsak dan od 45 min do 2 ur izvajala hatha jogo. Nevem kako mi je uspelo.A ravno to mi je dajalo takrat moč....počutla sem se dobro, ne samo dobro, ampak super...Vse se je lepo izteklo; prebolela sem izgubljeno ljubezen, končala šolo itd. Za postranski rezultat pa sem oblikovala super postavo. Tako! Danes, ko imam veliko več časa, pa me lenoba daje....

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. oktober 2003, 14:29

e jaz tudi, med počitnicami lenoba in to, kaj čem s sabo, zdaj pa je treba zjutraj vstat, ob 6:45 v avto pa do lj, ampak prej pa si vzamem čas in naredim par vaj, zvečer tud treba it spat pa si prav tako vzamem čas... treba je treba, za zdravje...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 22. oktober 2003, 20:06

... Z Martino Kralj sem se prvič srečala pred mnogimi leti (ko je bila precej bolj okrogla, bolj postarana in precej bolna) na tečaju t'ai chija. Takrat je začela s tibetanskimi in čez nekaj časa je bila to drug človek! Tudi jaz na koncu naredim mačko, se tudi meni zdijo zelo 'moške' te vaje... jih pa zdajle nekaj časa nisem delala...

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2003, 08:45

Jaz se tudi zredim vcasih, ko zacnem s Tibetanci.
Menim, da je fora v apetitu - ki ga dobim (nazaj) - po mojem se tole uravnava, tako kot je ravno prav.

Ja, Marttina je modelinja totalna. xDDx
Hecna zenska, tudi jaz jo poznam ze dolgo.
Samo meni se ni zdelo ravno zdaj nekaj tako cudeznega, ce je kdo videti mladosten (moja mama ima veliko let, pa zgleda super, pa ne izvaja tibetancev, tako da...).
Meni srce prevec nabija, veckrat mi malo srce prevec spona - po teh vajah. Zato pravim, da so moske, da so jang... In zato sem vmes uvedla (skoraj po vsaki vaji oz. skoraj vsakic med dvema vajama) se jogijske vaje...
Tako da jih zdaj naredim celo serijico, ki s tibetanci skorajda nimajo nic vec skupnega.
A je v osnovi to.
Ma - ful se da improvizirat v lajfu.... Samo se moras vseeno drzati enega sistemcka...
Podzavest je nenavadno natancna. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 23. oktober 2003, 09:10

Hja improvizacija, whatever does it for you.. to ye bistvo, men se zdijo tud preveč moške (hehe) joga je res.. bolj prava reč da umiri sistem, ej, sej prej ko sem bil bolj na deželi v wajdušni, mi je pasala taka energija zdaj pa ko sem cel dan našponan rabim sam sprostitev.... to je itak že v feng shuju napisano....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 23. oktober 2003, 10:53

Oh ja moram povedat da so te tibetanske vaje RES močne...mene vse mišice bolijo, sploh pa trebušne. Meni prou ni jasno, da te lahko od takih "easy" vaj vse boli, še po vajah z utežmi, ki jih občasno izvajam me nič ne boli. Ja ,ja narava je res čudna stvarca. Pravijo, da so najbolj preproste in enostavne stvari najbolj učinkovite. Pa še držalo bo.

#13 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 23. oktober 2003, 15:57

Tibetančke sem začela izvajat pred kakšnim letom in pol, ko mi je prišla v role knjiga Vrelec mladosti. Začela sem postopoma vsako jutro, vendar vztrajno, kar sicer ni moja navada (sem bolj lene sorte, sploh pa ne jutranji tip).
Res je, da so vaje precej močne, a mi kar ustrezajo, ker so enostavne in ne vzamejo veliko časa.
Sem pa tudi izgubila kakšne 4-5 kg in tudi postava je postala čvrstejša, kar so opazili tudi drugi.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2003, 01:54

Res je - najtezje je biti preprost, najboljse stvari so preproste. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 26. oktober 2003, 08:26

Res močne vaje, tile tibetančki ... mišice me ne bolijo, se mi pa kar malo vrti v glavi po njih x:px ... ja, najbolj pa v bistvu vztrajnost treniram z njimi (moja slaba točka) ... do več kot 15 ponovitev še nikdar nisem prišla x:Ix ... no, zdaj sem na 9, pa bom videla, x:Dx ... počutje je res boljše po njih (naravna kosti in raztegne mišice), ne vem, zakaj sem potem zmeraj nekje na pol obupala x!x

#16 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 26. oktober 2003, 16:33

Meni je najljubših 8 vaj po smereh neba, ki jih v glavnem uporabljam za ogrevanje, čeravno so tudi samostojno odlične - potem pa

Tenzegriteta.

To so pa izredno močne vaje, po katerih ima človek neverjetno moč, samostojnost, odločnost, odprtost .....

Tenzegriteta - vaje, ki jih je Carlos Castaneda vadil in zapisal pri Don Juanu!

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#17 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 26. oktober 2003, 22:18

naju z Dašo je tale tema navdihnila, da sva (spet) začeli s tibetanskimi vajami... tokrat jih kombiniram z MAP-om in METHUSALIFE-om (http://www.gematria.com)... sem imela obdobje čiščenja in preobražanja... zdaj pa je čas za vitalnost in novo zdravje  :flower:  xmusicx

In, ko se bova prihodnjič srečala, te bo Daša držala za roko in peljala v slaščičarno - in zgledala boš kot, da imaš 11 let xDDx

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#18 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. oktober 2003, 07:39

x:Dx

#19 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 28. oktober 2003, 06:27

najbolj efikasne so vedno preproste stvari xrolleyesx x:Xx

#20 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 5. december 2003, 10:56

Živjo vsem skupaj! Po dolgem času se javljam,ker mi je prišla v roke Vrelec mladosti 2! Kakšno presenečenje! Pa mi sploh ni noben povedal, da tudi ta obstaja?!
Marsa res je, da lahko izvajaš tudi 6 vajo, kot si ti rekla in tud v tej knjigi piše. In zdej jo tud jst izvajam.
Moram povedat, da zdej že kar nekaj časa ustrajam pr Tibetančkih in bi vam rada povedala, da se trud res splača. Počutje super, energija na višku kot že dolgo ne, pa postava se mi nekako lepo počasi oblikuje, postaja bolj skladna. TOPLO JIH VSEM PRIPOROČAM, TE TIBETANČKE, SUPER SO! Če pa ima še kdo kakšno izkušnjo naj jo napiše.
Pozdravček

#21 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. december 2003, 11:02

Jaz sem tudi nekaj časa izvajala te vaje. Imam v redu izkušnje.

mi je pa zanimivo, da sem govorila z neko gospo, ki je bila pri Tibetancih v nekem samostanu nekaj let, in je rekla, da oni sploh ne poznajo teh vaj. Rekla mi je v smislu, da v bistvu sploh niso Tibetanske.

V končni fazi sploh ni važno čigave so, glavno da delujejo.

By

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 11:12

... mi je prišla v roke Vrelec mladosti 2! Kakšno presenečenje! Pa mi sploh ni noben povedal, da tudi ta obstaja?! ...

Jaz sem mislila, da mislis vrelec mladosti (pac - 1) - pa se mi je se cudno zdelo, ker se mi zdi, da je bil omenjen (morda pa kje drugje)... Potem pa se vidim, da pravis, da omenjajo 6. vajo (kar sem si sama izmislila), pa razmisljam, saj sem vednar prepricana, da ni bilo nikakrsnega govora o 6. vaji (ker sem se sprasevala mojstre okoli, ce je primerno, da sama sarim in dodam v LK - ker ce je 5 vaj, jih je 5)...
No, potem pa vidim, da pravis 2. Prvic slisim, da obstaja to.
Pa saj to ni neka znanost, da bi moralo v 5 nadaljevanjih izhajat. Zelo preprosta zadeva.
No, in to itak vidis oz. ugotavljas lahko sele zdaj, ko si tudi sama preizkusila. :palec:
Pridna...
Ko kdo takole jamra, se pritozuje..... v bistvu pa ga je lahko sram oz. je zalostno in celo greh, da si ne privosci 5 minut dnevno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 5. december 2003, 11:37

Ja ta knjiga je super- 2 mislim, izšla je leta 2001 pri Vale Novak. Notri piše zakaj pomaga vsaka vaja, kako deluje na telo, potem resnične izkušnje ljudi itd. Posebno poglavje je namenjeno tudi prehrani. Skratka res dobra knjigica.
In potem piše tudi o 6 vaji, da jo pač lahko izvajaš tudi če se ne odrečeš spolnemu življenju, ampak takrat ko čutiš potrebo po spolnosti a je nimaš s kom delit ali pa ko imaš presežek spolne energije (velikokrat se potem zatečeš v druge stvari npr. hrano), ker se potem ta energija preusmeri drugam-baje v pomlajevanje. In res te mine spolno poželenje. In potem si poln energije, nabit do fula. Ravno obratno kot npr. če zjutraj seksaš (velja za ženske) in doživiš orgazem, si potem cel dan fuč. Zato je bolj primerno da seks pustiš za zvečer. To mi je enkrat povedal bioenergetik, pa nisem verjela. Potem sem opazovala in ugotovila da je to res. Vsaj pri meni velja. Čeprav še vedno večkrat podležem skušnjavi, ko je moj fant doma.

Mogoče sem malo zašla s to debato, ampak pač tako je.....

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 11:49

Ja ta knjiga je super- 2 mislim, izšla je leta 2001 pri Vale Novak. Notri piše zakaj pomaga vsaka vaja, kako deluje na telo, potem resnične izkušnje ljudi itd. Posebno poglavje je namenjeno tudi prehrani. Skratka res dobra knjigica. ...

Aha, to je pa kul potem slisati... :)
Ker sicer pa ni neka znanost, da bi moralo ne vem koliko knjig izhajati... x;)x
Izkusnje, prehrana, podrobneje... to pa je pac seveda kul. :palec:

Zakaj zasla? Saj je natancno ta tema to. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. december 2003, 11:50

ne vem, mogoce res malo vzame doloceno energijo, ampak si pa sproscen in dobis drugacne vrste energijo, kar ni zanemarljivo x:)x x:)x x:)x x;)x x;)x

(govorim o jutranjem orgazmiranju, da ne bo pomote! vaje so zelo vredu, jih tudi jaz ze leta ne delam, sem ravno zafnoc dobila knjigo spet pod roke in sem mislila zacet, zgleda, da bo treba! it's a sign!) x:)x

drugega dela ne poznam, kaj je pa s to sesto vajo...? to pomeni, da lahko seksas ali ne?
mantak chia je par leih stvari povedal v zvezi s seksualno energijo, mislim, da ni zanemarljivo...kako se jo da kultivirat in pocet z njo se druge stvari, kot tiste najbolj na dlani...ahm... x;)x x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0