Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tibetanske vaje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
2332 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 12:09

Tinka - :palec:

Saj tegale pa ne vem, s tole sesto vajo, ki jo oni omenjajo (bi bilo treba videti to, knjigo in vse)..

Moja ni imela kake zveze s seksom oz. spolnimi organi oz. s tem... :)
Moja je zgolj telesna - za medenico... nekaksna po-vaja ali nasprotna vaja.
Slo je za to, da se mi je vedno naredila kar nekako 'sama' - samoumevno, brez razmisljanja...
Potem pa sem se malo pozanimala, malo sem in tja, potem pa jo vkljucila tudi v koledarcek (kot je tudi na luninem netu).

Sem pa tudi sama pomislila na Mantaka Chio prejle, ja, meni je v bistvu ta njegova 'sola' blazno blizu in dosti tega vtkem v svoj lajf...
Zdravilni smehljaj pa je nad zadeva (samo bi morali imeti v bistvu kar posebno temo, tako da tole je pa res mimo od teme, a je pac v temle kontekstu).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 5. december 2003, 12:40

Šesta vaja o kateri govori že prva knjiga in je poglavje zase naj bi jo po prvotnem izročilu izvajali le tisti, ki so se za vedno odpovedali spolnosti.
V drugi knjigi pa piše da jo lahko delajo tudi tisti, ki imajo aktivno spolno življenje, ampak da je učinkovita jo je treba delat takrat, ko čutiš potrebo po spolnosti. npr. takrat ko si seksa želiš, ampak tisti trentek nimaš s kom seksat ali si v neprimernem okolju ali pa imaš presežek spolne energije (ko pridejo kakšni dnevi ko bi non stop sexal,tvojemu partnerju pa ni do tega). Skratka ko si želiš seksa...takrat ta vaja deuje. Energija se preusmeri drugam, poželenje te mine, telo naj bi se začelo pomlajevat oz. samozdravit. Je pa vaja zelo preprosta. Najprej izdihneš ves zrak iz sebe tako, da se nekako skloniš v pol počep in nagneš naprej in izprazneš pljuča. Nato se zravnaš, roke pokrčiš in se primeš za pas, trebuh potegneš notr, prsa ven in ves ta čas ne smeš dihat. Vztrajaš kolikor pač upaš, nato začneš vdihovat zrak skozi nos. Ponoviš 2-3x. Težko je to opisat, zato upam, da se bo našel kdo ki bo to vajo objavil na luninem netu.
pa pa

#28 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 1. januar 2004, 23:49

Živjo, dekleta in Nino x:Dx x;)x x:)x

Huh, tile tibetančki.... pred kratkim sem si čisto neplanirano kupila tole knjigo, o kateri se govori v tej temi (prvo) in se odločila, da je že skrajni čas, da začnem nekaj delat zase tudi na fizičnem področju...

Evo, za mano je poskusna serija tibetančkov in moram rečt, da se mi je kar malo vrtelo po prvi vaji.... pa kar malo slabo mi je.... še zdaj :wacko: ne vem, ali je to zato, ker so tako močne vaje (kot ste omenjale) ali zato, ker itak ne delam na fizičnem nivoju čisto nič zase in nisem več vajena kakršnekoli fizične aktivnosti razen hoje x;)x

Tibetančke bom pa kar pridno izvajala, Marsa hvala za namig o mački na koncu, bom upoštevala :palec:

Se javim mogoče čez kakšen mesec, da poročam... o napredku x;)x

Aja... Marsa, rekla si, da si se zredila s Tibetančki? Meni tudi kakšna kila gor ne bi škodovala x:Dx Zakaj pravzaprav pride do tega (ena druga, ne spomnim se več, katera, je napisala, da je po tibetančkih shujšala) ... eni ekspenejšons?


LP


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#29 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 1. januar 2004, 23:52

Živjo, dekleta in Nino  x:Dx  x;)x  x:)x

Huh, tile tibetančki.... pred kratkim sem si čisto neplanirano kupila tole knjigo, o kateri se govori v tej temi (prvo) in se odločila, da je že skrajni čas, da začnem nekaj delat zase tudi na fizičnem področju...

Evo, za mano je poskusna serija tibetančkov in moram rečt, da se mi je kar malo vrtelo po prvi vaji.... pa kar malo slabo mi je.... še zdaj  :wacko: ne vem, ali je to zato, ker so tako močne vaje (kot ste omenjale) ali zato, ker itak ne delam na fizičnem nivoju čisto nič zase in nisem več vajena kakršnekoli fizične aktivnosti razen hoje  x;)x

Tibetančke bom pa kar pridno izvajala, Marsa hvala za namig o mački na koncu, bom upoštevala  :palec:



Sončna Vila

Hoj, Sončna Vila

Najprej Srečno 2004

Ti kar delaj tibetančke. V začetku se vrti počasi, kasneje se boš navadila. Tako se ti bo izboljšalo splošno stanje telesa, refleksi, intuicija itn.

Bravo, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#30 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 01:42

Zdravo, Vojko x:)x in hvala ti za takšno lepo podporo :flower:

Tvoj nasvet za vrtenje bo kar držal in ga bom upoštevala :palec: Ko sem namreč danes izvajala vrtenje, sem šla kar po hitrem postopku, pa nekako ni šlo ravno najbolje (po pravici povedano; osem let sem trenirala jazz-balet, tako da bi mi vrtenje morala biti "mala malca" x:Dx x:Dx x:o)x ) - tako da bom od danes dalje raje počasi pa ziher :palec:

Še pozdrav soncu bi se lahko počasi naučila, pa bom imela fizične aktivnosti glede na zadnja leta že čez glavo x:Dx x;)x


Vojko, tudi tebi želim eno lepo, svetlo, ljubezni polno, pozitivno 2004 :palec: x:)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. januar 2004, 12:49

Soncna, fino, me veseli, da si zapopadla tole! x^x :palec:

Ves kaj... zredila... hm... to se hecno 'slisi'... ves v cem je finta - v bistvu sem (nazaj) dobila apetit... Spet se ti vse aktivira na novo, jaz pa sem se kar lena za prehranjevanje, pa mi je tole se aktiviralo - no, tako si jaz pri sebi to razlagam...
Po mojem pa je itak tako, da se uravnotezi - verjamem, da debeli pa shujsa... meni ni skodila kaka kila viska, ker ful pokurim, malo pa jem. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 let's the sunshine

let's the sunshine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 2. januar 2004, 15:02

pozdravljeni sem popolni začetnik v izvajanju tibetanskih vaj.zanima me kako se izvaja ponovitve-ali se ponovi vsaka posamezna vaja npr. 3 krat ali se ponovi cel niz vaj.za odgovor najlepša hvala... xDDx

#33 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 15:11

sunshine :palec:

meni je tut ze padlo to vprasanje na pamet, pa sem potem pogruntala, da sem tako ali tako "pametna" x:Dx x:Dx , pa sem se odločila narest to lastni logiki... in sicer ponavljat kar vsako posamezno vajo za določeno število ponovitev... ne vem, se mi zdi bolj tekoče, manj je prekladanja, pa še dihanje lahk fajn usklajuješ? :unsure:

bi bilo pa vsekakor slišat še nasvet od koga, ki to redno dela :palec: x:)x

Marsa, hvala ti za spodbudo, vedno prav pride :flower: Saj nekaj takšnega, kot si mi razložila, sem tudi predpostavljala, da se zgodi - tole glede kil x:)x Meni tudi še kakšne tri kile gor ne bi bile odveč (kvečjemu nasprotno x:Dx ), tako da... pozdravljeni tibetančki :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#34 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. januar 2004, 15:16

Pozdravljeni!

Jaz poznam za sedaj edino tibetanske vaje iz Marsinega in Mitjinega koledarja, ampak, jih že pridno uporabljam teden dni, ampak ne vem kaj se dogaja, odpre se grozen apetit .....možno, da ni pogojeno s temi vajami, saj bom videl in povedal čez kakšen teden ali dva....lep pozdrav :palec:


#35 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 15:27

Boris :palec: :palec:

Lep pozdrav,


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#36 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. januar 2004, 16:08

Sončna Vila vračam lep pozdrav xcrossfingx :palec:

Lep dan x;)x

#37 let's the sunshine

let's the sunshine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 2. januar 2004, 16:53

[i]soncna vila hvala za odgovor...v nasprotju s teboj pa sem jaz * ugotovila *, da je bolje vaje oz. ponovitve izvajati v nizih...lep pozdrav...Marsa ali lahko priskočiš na pomoč in razjasnis zadevo...Marsa ne sodi ravno k temi vendar bi ti rada povedala,da sem s pomočjo tvojega in Mitjinega foruma prezivela tezko obdobje svojega zivljenja...hvala,hvala...objektivne okoliščine so sedaj v bistvu slabše,pa vendar je sedaj marsikaj drugače...hvala tudi lunatkom :palec:

#38 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 17:28

Marsa ne sodi ravno k temi vendar bi ti rada povedala,da sem s pomočjo tvojega in Mitjinega foruma prezivela tezko obdobje svojega zivljenja...hvala,hvala...objektivne okoliščine so sedaj v bistvu slabše,pa vendar je sedaj marsikaj drugače...hvala tudi lunatkom :palec:

Sunshine, dobrodošla med nami :flower: :palec:

Tudi sama imam trenutno kar težavno obdobje in preživljanje časa v družbi lunatkov mi neprecenljivo dviguje razpoloženje, tako da :palec: :palec: xsrcx za vse lunatke xrainbowx xsrcbumx (ti se nas kar drži x;)x x:Dx x:)x )


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#39 let's the sunshine

let's the sunshine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 2. januar 2004, 20:22

soncna vila -saj ves -vedno se vse uredi, zato se bo uredilo tudi tokrat x;)x x:)x xDDx :palec:

#40 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 20:40

x;)x

:flower: xrainbowx xrosex xsrcbumx xyiyax

(...grem delat tibetančke... x;)x )


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#41 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. januar 2004, 20:50

da sem s pomočjo tvojega in Mitjinega foruma prezivela tezko obdobje svojega zivljenja...hvala,hvala...

Živjo Sunshine x:)x :palec:

Tudi jaz, tudi jaz ... in zato še od mene --->> HVALA VSEM LUNATKOM x:Xx x:)x

#42 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. januar 2004, 20:52

da še jaz svoj piskrček pristavim, hvala vam, ker je otožna odšla iz mojega življenja x;)x
Sem bila v zadnjem obdobju zelo na tleh in brez vas se mi ne bi uspelo postaviti sem kjer sem trenutno. Hvala

#43 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 21:00

Selene, dobrodošla med nami :palec: :palec: x:Dx x:o)x (saj vem, ampak tudi novo ime je treba pozdravit, ane? x:Ix xrainbowx xrosex )

(... tile tibetančki ful dobro učinkujejo... so spodbudili množično hvaležnost x:Dx x;)x xsrcbumx xrainbowx )


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#44 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 2. januar 2004, 21:02

Jaz sem jih tud zadnjič delala in prva vaja..........blaaaaaaaaa.............vrti..........! In potem sem spala kot angel......v hudičkovi podobi x:Dx !

#45 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. januar 2004, 21:02

Dobrodošla Selene x:)x :palec: ... no vidiš... je čas za solze in je čas za smeh... uživaj v svoji novi energiji :party: :mex: :vtz:

#46 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. januar 2004, 21:07

Bom, hvala, sam da me ne bo preveč tale energija xhypnox

#47 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 2. januar 2004, 21:08

KAJ PA ŠESTA VAJA...ZA DVIGOVANJE ENERGIJE? Se mi zdi da jih je šest...ampak se mi ne da preverit :xx!: x:Ix

#48 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 3. januar 2004, 18:36

KAJ PA ŠESTA VAJA...ZA DVIGOVANJE ENERGIJE? Se mi zdi da jih je šest...ampak se mi ne da preverit :xx!:  x:Ix

lenobica mala :P x;)x

ja, jih je šest, saj o tem so že druge punce pisale v tej temi... malo si za nazaj preberi, če ti pa še kaj ne bo jasno, vprašaj, ti lahko pretipkam iz knjige, ok?

huh, kakšen naval energije po teh tibetančkih! :eek: nič jasno... in kristalka, ti praviš, da spiš kot dete po teh vajah? jaz jih delam zvečer (no, danes sem jih malce bolj popoldne), pa ful slabo spim.... sicer je možno da tudi zaradi drugih stvari :xx!: , ampak vseeno vprašam, če kdo kaj ve, kako tibetančki vplivajo na spanje?

pa LP


Sončna Vila

p.s. pa pri prvi vaji mi je še vedno slabo... :xx!: pet ponovitev brez problema, si mislim, da bo šlo še eno okrog, pa se mi v zadnjem obratu začne vrtet, potem pa še slabo... jutri torej samo pet ponovitev :palec:

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#49 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 3. januar 2004, 18:42

Mam eno knjigo, tko da ni treba tipkat x:Dx . Tnx vseeeno!

meni je tud po/pri prvi vaji bad! :xx!:

Mogoče se nam bo Nosorog pridružil(se spozna na to x:Dx )!

Lp, Kris x:Dx x;)x


#50 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 4. januar 2004, 00:02

Hihi x:Dx

Še malo, pa bomo cel forum navlekli na tibetančke, ker tolk razpravljamo o njih...

Evo, morm rečt, da jih izvajam tri dni... počutje je malo boljše (glede na to, da sem se tri dni nazaj počutila kar na tleh... pa ne prizemljena, da ne bo kdo narobe štekal... x;)x ), tako da me prav zanima, kaj bo čez kakšen mesec? :O: x:Dx

Hmmm... pa še nekaj zanimivega se mi pojavlja, in sicer to, da me ne zebe več toliko.... Pa čez dan imam skor non-stop odprto okno, ker drugače "kuham"... :switz: :eek: x:Dx Prej me ja pa non-stop zeblo, kaksne dva, tri dni nazaj? Pa tut vročine nimam, sem si zmerla x:Dx x:Dx Je možno, da je to od tibetančkov?

Ful se mi zdi presenetljivo... da tako hitro in drastično učinkujejo, ko vsega skupaj skoraj nič ne delaš (10 minut vsega skupaj), z zelo malo telesnega napora...?


No, če se kdo kaj bolj spozna na tibetančke in to, kaj naj bi posamična vaja sprožala v našem telesu oz. čakrah (npr. nosorog, si rekla, Kristalka? x;)x ), bom zelo vesela dodatne razlage. :palec: Nekdo je še napisal, da naj bi bilo to nadrobneje razloženo v drugem delu (drugi knjigi)?


LP


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0