Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tesnoba, anksiozna stanja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
443 komentarjev na to temo

#51 Star12

Star12
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 7. februar 2004, 12:55

Vendar pa se ne da kar odrezati moje težave. Saj več ne vem kaj je problem: ali reakcija domačih na mojo odločitev ali na splošno moj strah, manjvrednost, tesnoba, neenakost z drugimi in podobno. Mislim, da bom moral ogromno delati na sebi, če hočem da bom normalno zaživel.


Si jima že povedal glede svoje odločitve?
In v čem bi bil manjvreden od drugih? Neenak, kot pišeš?

... v svodobi...

Oče ima resnično kontrolo čez tebe x;)x - mogoče si želi kakšne pomoči od tebe.

Kar pogumno naprej - le očetu skušaj kdaj pa kdaj priskočiti na pomoč in mu povej, da boš tudi po tem, ko boš šel na svoje - vedno voljan pomagati, ko te bo potreboval. Pa ne izgubi volje in moči v teh besedah.

Če imaš pogoje - pojdi, ne Stoj samo na enem mestu, ker kot tak ne boš uspel. x:)x :palec:


Želim ti vse dobro, da se prepoznaš v čem najbolje uspevaš in sebe tako izraziš;). x:Ix
Simona-simsi

#52 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 9. februar 2004, 07:59

Lepo Dominko, da se nam oglašaš in opisuješ, kaj čutiš. To je del tvojega napredovanja. Prepričana sem, da ti bo uspelo in da se boš znebil občutkov tesnobe. Iz tvojega opisovanja bi rekla da zelo zelo dvomiš vase in imaš zato slabe občutke. Da imaš slabe občutke zapustiti družbo, ko si ti zaželiš, da imaš slabe občutke, ko si želiš početi nekaj kar te veseli, če ti starši nasprotujejo.

Ni nekega splošnega prava, ti počni tisto, kar te osrečuje, kar ti lepša življenja drugim, ne pa tisto kar zahtevajo drugi od tebe. Če te imajo zares radi in če so te seveda sposobni ljubiti (lahko da te imajo radi, pa te niso zmožni ljubiti) bodo sprejeli tvoj način samouresničevanja in načina življenja, zato ne rabiš imeti nikoli slabe vesti.

Dominko, skrbi zase, imej se rad in se ne obremenjuj s slabo vestjo. Oglasi se nam še kaj x:)x .

#53 Marree

Marree
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 9. februar 2004, 13:25

U, Volkec, to si dobro napisal, ..... x:)x , in se zlo potrudil okol statistike.

Dominko, kr oglas se še kej, smo ponosni nate.....
Ljubezen izbeza dušo iz njenega skrivališča

#54 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 9. februar 2004, 18:04

Lep pozdrav vsem skupaj ...

Ja res je tako kot je rekla "JanjaK": imam slabe občutke, ko zapustim družbo, ko si jaz to želim, pa imam slabe občutke ko želim kaj početi, kar me veseli, pa mi doma nasprotujetjo ...... To je zelo huda bolečina v moji notranjosti......

In res se iz dneva v dan bojujem z strahovi in tesnobo .......
Čisto navadna vsakdanja opravila, ki me čakajo čez dan me spravljajo v slobo stanje. Ko se približujem taki situaciji, kar čutim kako tesnoba narašča, kako me glava začenja boleti, pa krči v trebuhu, ..... in res se takrat počutim manjvrednega neenakega od sodelujočih oseb v tistem trenutku, pa so to čisto navadna opravila, ali trgovina, ali restavracija ali kakšen pregled in podobno saj veste, ampak grem čez vse to in ni mi lahko, zelo je moreče ....
Sčasoma bo verjetno boljše, samo ne smem se zapirati vase in ne smem vedno ostajati doma, pa bo......

In ne boste verjeli, zdajle ko me še malo tlači tesnoba, čeprav je že nekako ponehala, ne grem domov ampak grem na rekreacijo in bo kar bo......

Mirno noč vam želim ......
DOMINKO

#55 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 9. februar 2004, 18:11

pravilno si se odločil in uživaj na rekreaciji, predvsem pa naj ti ne bo nikdar žal za trenutke, ki si jih vzameš samo zase...
Uživaj x;)x

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. februar 2004, 18:18

Res je, bravo Dominko! Tako se govori in dela! x^x :palec: :palec: x!x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 10. februar 2004, 07:57

Bravo Dominko, na pravi poti si, pravilno opažaš, kaj doživljaš, zato si boš lahko tudi učinkovito pomagal.
Tudi jaz sem se šele pred kratkim naučila uživati v svoji družbi, zato vem, da ni enostavno, ampak se da in sigurna sem, da bo tudi tebi uspelo . x:)x :palec: x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#58 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 10. februar 2004, 21:41

Zdej se je v meni za trenutek pojavila tesnoba, ko sem pisala o svoji službi v temi "delo, ki ga opravljamo"
sam tolk btw x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#59 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 10. februar 2004, 21:44

Dominko..... zate pa močno navijam, da boš stopal po tej poti, na katero si se podal. SLEDI SVOJEMU SRČKU! IMEJ SE RAD! Očitno je, da si prav fejst fant! :palec: xcrossfingx xgoldfishx xsingx :detelca: :detelca: :detelca:
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#60 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 11. februar 2004, 17:07

Lep pozdrav vsem skupaj.
Čisto sem se predal toku življenja. Vse bo prinesel čas, vendar ne stajim kar na enem mestu, ampak delam v smeri moje odločiteve glede samoosvajanja.

MATEJA - omenila si mi "zeliščne pripravke za lajšanje tesnobnih stanj"
Mi lahko o tem kaj več napišeš. Hvala

Sfinga - ti si mi pa tudi nekaj pisala o "eteričnem olju cimeta" (par kapljic na dekolte). Mi lahko kaj več napišeš o tem. Verjetno nanesemo par kapljic olja na kožo.......

Lep večer vsem skupaj, DOMINKO

Zakaj se pa nič ne oglasite !!!????, pred kratkim ste pa vi mene bodrili naj se kaj oglasim.

#61 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 11. februar 2004, 17:28

Čisto sem se predal toku življenja. Vse bo prinesel čas, vendar ne stajim kar na enem mestu, ampak delam v smeri moje odločiteve glede samoosvajanja.

Dominko..... :palec: :palec:
in mi smo s tabo!

Ti kar poročaj dogodivščine s tvojih poti.... te spremljamo x;)x x:)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#62 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 14. februar 2004, 08:57

Pozdravljeni vsi skupaj !

Zbudil sem se v čudovito jutro, pred mano je nov dan, ki ga bom preživel na način, ki je meni najbližji, bom v družbi, ki si jo jaz želim in ne zato, da bi druge osrečil. Grem v nov dan zaradi sebe, danes ...
Pa vendar se je zjutraj spet oglasil tisti smotan občutek krivde, slabe vesti, "ja pa kam spet greš, nič te ne bo doma in podobno, namesto, da bi bil doma, ......, potem pa seveda zraven še tesnoba, ta tesnoba ..... ZAKAJ, ZAKAJ,

Mislim, da je skrajni čas, da pretrgam vez (tudi na silo, če bo potrebno) med mano in mojimi doma, ki me hočejo imeti za svojega, me nadzorovati. Mislim, da ne smem več stati na mestu in samo razmišljati kako je prav, da ravnam. Moral bom iti čez ta strah in ga preseči, iti čez njega, morda bom potem normalno zadihal ........

Prosim še za eno mnenje:
Ko sem med prijatelji in se pogovarjamo o zadevah, ki mi niso tako blizu (sex, spolnost in podobno), se takoj moje razmišljanje preklopi na nižjo raven - pridejo občutki manjvrenosti, neenakosti s prijetelji, občutek tesnobe ...... pa smo spet tam - v začaranem krogu.
Enako velja, ko opazujem ljudi, in imajo boljše lastnosti od mene ali pa ko so npr. boljše urejeni od mene, boljše oblečeni od mene, TAKOJ PRIDE občutek manjvrednosti, potem pa še TESNOBA. Zakaj ?



DOMINKO

#63 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 14. februar 2004, 09:02

Hojla, lep Valentinov dan ti želim x:Xx , vreme nam je že poklonjeno, kajne... Občutek manjvrednosti, tesnoba, z vsem tem sem se jaz nekaj časa borila, pa če črnoglednost, občutek krivde, počasi napredujem... in tudi ti.
A si v knjižnici? Veš katero knjigo vzemi, Največji čudež na svetu. Og Mandino se mi zdi.
Preživi dan tako kot si sam želiš, pa ne oziraj se na mnenje drugih, niso pomembni v tem trenutku, pomemben si le ti!!!!!!!
Ksenija

#64 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 14. februar 2004, 09:06

lepo da si se odločil dan preživeti na način, kot ga čutiš x:)x
na tesnobo se ne oziraj, slabo vest pa kar pred vrata postavi x;)x

govoriš o občutku manjvrednosti med prijatelji ali v družbi.
mislim, da ni dobro obremenjevati se s tem.
najbolje je, ne primerjati se z nikomer.
kajti takoj, ko se primerjaš, boš vedno ugotovil, da so na svetu boljši od tebe.
lahko pa primerjavo poiščeš tudi "navzdol" - in ugotovil boš, da so na svetu tudi slabši od tebe.

sam moraš ugotoviti, ali ti je taka primerjava v prid ali ne.
zase vem, da se ne primerjam več z ljudmi okoli sebe, ampak v sebi poiščem cilj, kateremu spet sledim in se zanj trudim x:)x

veliko uspeha in lepih trenutkov pri tvojem osamosvajanju in osebni rasti ti želim x:Ix
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. februar 2004, 11:24

najbolje je, ne primerjati se z nikomer.  ...

Tako je! :palec:

Ce bi jaz tako razmisljala, ne bi nobene slike narisala (ves kaksna skoda bi bila to :eek: x:px ), niti ne bi bilo tega placa.

Sicer pa to sploh ni nic takega, ves, to vsi dozivljamo in mogoce zraven, ko ti pomislis, joj in to, on razmislja enako, kako si ti recimo lepsi, imas bolj goste lase ali kaj takega... kaj jaz vem... nekaj pac.

Tile dnevi so itak malo taki, ni samo v tebi to:
http://www.lunin.net...napoved.php?t=7
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 14. februar 2004, 19:03

Hoj, Dominko!

Sori, ker sem spregledala, da si me vmes spraševal po zeliščnih pripravkih. V mislih sem imela homeopatsko zdravljenje. Vendar to niti ni poceni, saj deluje počasi - zdravljenje traja več mesecev (je pa učinkovito, ker deluje na vzrok, ne na posledico). Mislim, da stane prvi obisk pri homeopatu okrog 17. - 18. tisoč (kakšni dve uri temeljitega spraševanja, da najde zate najprimernejšo kombinacijo).

Morda ti pri odpravljanju starih destruktivnih prepričanj lahko pomaga tole:

Kupi si zvezek, tak, ki ti je posebno všeč in vanj vsak dan (en mesec) zapisuj svojih 10 dobrih del in lastnosti (npr.: zjutraj sem poskrbel za svoje telo - popil sem sok pomaranče in naredil nekaj dihalnih vaj...). Na začetku to sploh ni enostavno, ker ob slabem mnenju o sebi in skrhani samopodobi, že razmišljaš o tem težko. Vendar je to dober način, da preusmerjaš svojo pozornost drugam, kot si jo do zdaj. Poskusi, mnogo jih poznam (vljučno z mano), ki jim je tole pomagalo bolj kot ponavljanje afirmacij, saj je bolj konkretno, nanaša se prav nate in ti pomaga, da se vsak dan posvečaš sebi na pozitiven način.

Srečno :palec:

#67 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 27. februar 2004, 15:09

Živjo vsem skupaj, kar lažje mi je ko začnem pisati na forumu. Nekako dam ven iz sebe vse moje strahove in tesnobne občutke.
Zgodilo se je nepričakovano, ni bilo načrtovano, kar treščilo je iz mene, dovolj je bilo vseh stvari v meni, kar šlo je, pa težko, pa trpel sem tudi, pa šel sem čez to, in da se !!! Milslim, da sem imel dovolj vsega in sem se odločil, da bom začel intenzivno delati na tem, da se osamosvojim (fizično). Podzavestno sem se odločil, povedal staršem, da se bom v kratkem preselil in da bom vedno na razpolago doma in da si jaz to želim in da ne more nihče od mene zahtevati nekaj kar si ne želim. Bilo je jokanje, vpitja pa ne (presenečenje), vendar so se nekako vsi sprijaznili s tem, tako da se je en kamen odvalil iz mene. S tem pa seveda ni konec mojih težav, še vedno imam tesnobne občutke, zdaj po tem dogodku celo malo pogosteje, ta tesnoba je res "sranje", začaran krog !!!!!!!!!!!! Beda .... Tako te spravi v eno tako slabo stanje, takrat se ne počutim varnega, samo hitro grem v posteljo in je malo bolje. In ko si že kaj splaniram da bom naredil kaj zase, že začnem, potem pa pride tesnoba in vsega je konec, včasih se kar ne morem kontrolirati............
In tudi doma se tako (kadar sem doma, saj me ni veliko doma) tesnobno počutim, saj ne vedno, ampak večino časa pa. Kot, da bi me začenjalo dušit. Pa ne krivim nikogar doma, to je moj problem, ki ga moram rešiti. Intenzivno sem začel delati na tem, da se preselim.
Tako, na kratko o mojem koraku v pravo smer . Mislim pa da sem nekaj malega že naredil na sebi, ogromno dela me pa še čaka.

dominko

#68 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 27. februar 2004, 15:45

Keep going :palec: :palec: :palec:
Velik je že začetni korak. ...... potem gre vedno lažje
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#69 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 28. februar 2004, 09:29

Mislim, da se me loteva spet eno obdobje hudih tesnobnih občutkov, zadrževanja samo doma, v svoji sobi in podobno. Prisoten je občutek nemoči, nevolje za vse, da je vse brezveze, da nima smisla, ......
Ampak mislim, da je to vse samo v moji glavi, mislim, da je res tako, samo treba se je potrudit in stran s temi vragolijami (tesnoba in to ...) potrudit se kaj počet za svojo dušo. Tako težko sem se zjutraj spravil iz postelje, pa vendar sem zdaj v knjižnici, pa potem grem na eno delavnico, kjer delamo z otroci

Ma, bo že, kaj jaz vem .......

Lepo se mejte v tej naši zasneženi Sloveniji .....



dominko [COLOR=purple] xrolleyesx xcivx


[COLOR=blue]

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2004, 09:36

Dominko - ne vem, koliko das na astrologijo in podobne vplive, vendar te moram malce potolaziti, namrec; tako se zdaj ne pocutis samo ti, taksno je (in se nekaj dni bo) zdaj splosno pocutje, se posebej se to cuti od recimo cetrtka, spet pa se bo to cutilo od nedelje do nekako srede - tedaj bo veliko ljudi se takole pocutilo, dozivljalo tesnobo, stiske itd.
Ali je to zdaj tolazba? :eek:
Ja - ker potem vidis, da nisi sam v vesolju, de je lahko tudi kaj 'zadaj' oz. da je vcasih se kaj drugega. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 28. februar 2004, 15:09

Ja Marsa..... meni JE to tolažba :palec:
Upam, da je njemu tud! x;)x
LP
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#72 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 28. februar 2004, 19:30

Dominko,lep pozdrav xDDx
Ker si večkrat v knjižnici,lahko poskušaš poiskati knjigi,ki se mi zdita kar dobri za razumevanje tvojih težav.
Rezanje starševskih spon- je ena,avtorja se ne spomnim.
Druga pa je od Williama Glasserja,Teorija izbire.
lp in vse dobro,ostalo so že drugi napisali,se jim pridružujem,lana :palec:
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#73 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. februar 2004, 20:03

O prevzemanju odgovornosti
>......na problem naletiš zato, da ga rešiš in se nekaj naučiš, ne da bežiš pred njim.
>Kriviti nekoga drugega, na primer tako osovraženi in popljuvani ego (ali ni ego jaz?), >samomor ali otopelost, poistovetenje z nečem imaginarnim in zavračanje lastnega telesa, >lastnih čustev, lastnega uma, lastnega življenja kot nečesa tujega, nepomembnega..... je >beg.
>Beg je lastnost strahopetcev, pogumni prevzemajo odgovornost...za svoja dejanja..za svoja >čustva...za svoj um...za svoje telo...za svoje življenje.
(interneta)

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2004, 20:26

Naky - me zelo veseli! x8Dx :palec:
Lana - fino, da si podala tole, nekaj konkretnega za Dominka. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. marec 2004, 10:16

Mislim, da se me loteva spet eno obdobje hudih tesnobnih občutkov, zadrževanja samo doma, v svoji sobi in podobno. Prisoten je občutek nemoči, nevolje za vse, da je vse brezveze, da nima smisla, ......

Dominko, vidim, da kljub temu, da praviš, da te tesnoba še vedno napada delaš zase velike korake. Naredil si nekaj, kar se ej tebi zdelo verjetno zelo težko - povedal doma, da se nameravaš preseliti. Za to si resnično lahko čestitaš.

Matejina ideja se mi zdi odlična. Po tvojih postih bi rekla,d a imaš zelo slabo samopodobo in da bi bila tale zadeva z vpisovanjem v en tebi ljub zvezek vsak dan, kaj lepega si storil super ideja, mislim da bi imel kljub temu, da na momente nimaš volje precej za napisati. Pa tudi knjiga, ki ti jo je napisala Selene - Največji čudež - Og Mandino mislim, da bi ti dvignila razpoloženje in voljo.

PO mojem bi bilo fino, če bi se posvetil sebi vsaj v smislu, da odkriješ, kaj te osrečuje, kaj te spravi v dobro voljo, pa takrat ko te zagrabi spet tesnoba, se spravi v akcijo in počni nekaj, kar te bo čimprej spravilo gor. Poskusi vse negativne misli, ki se ti pojavijo zamenjati s pozitivnimi.

Npr.: Selitev je brezvezna - Krasno, sem končno na svojem
Tole mi pa ne bo uspelo - Tudi tole mi bo uspelo, mi je že to in to v življenju....

Treba bo delati na sebi in se naučiti ljubiti. Tudi jaz sem to pred kratkim počela - se začela spoznavati, ljubiti in na začetku je precej nenavadno, če tega ne počneš od nekdaj, potem postane pa krasno.

Drži se Domink in oglasi se še kaj x:)x :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0