Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pet elementov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
28 komentarjev na to temo

#1 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 24. november 2003, 11:52

Misli na kitajskih pet tipov energije ... xyiyax
Vsak od elementov ima poleg ostalih lastnosti tudi temeljno čustvo, ki ga je potrebno premagati, da je možen napredek.
Jaz sem npr. voda in moram premagati strah.

Se kdo kaj ukvarja s tem? Morda kje kaka voda k je ni ničesar več strah?

Mogoče ste o tem kdaj že razpravljali - pa kljub temu prosim, da mi noben ne servira kakega linka ...

Sicer pa lep dan vsem.
In naj bo tako vreme celo zimo. :hepko:

#2 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 8. december 2003, 17:12

Z O5 tehniko lahko vravnovesite 5 elementov. 5ti je seveda akasa.

Postanesh stari pesek da bi postal novo pesek. Stara lush da bi bila nova luch.

Gre se za odlichno aktivno meditacijo in pripravo za SnowCrash ali pa instant

ostvaritev dogodka katerega si zhelimo. O5 Padova, Pula, Ilirska Bistrica.

Klaudio http://ghettobox.dhs.org/pucklist /2003/o5

http://groups.google.....2Belements+o5

#3 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 8. december 2003, 20:30

libegot ananta ma ne razumem nanka neč :o|o: :xx!:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#4 atubbuta

atubbuta
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 315

Objavljeno: 8. december 2003, 20:58

Res mora biti tu ena obrazložitev. Smo tudi amaterji kle, ki bi radi kaj vedeli. xDDx
Jaz ponavadi elemente najdem v vsakdanjih stvareh. npr. poslušam kako skladbo in v njej najdem močno prisoten element ognja ali pa vode, ... Isto se nahaja pomoje tudi v ljudeh, okolju, ozračji in vsem, kar nas obdaja.
Bodite SPONTANI, ISKRENI in POSTENI.
Ne igrajte UMAZANIH IGER oz. CUSTVENIH MANIPULACIJ.

S tem NIKOGAR ne osrecite; tudi SEBE NE.
Kdor pa zeli biti NESRECEN, si lahko se vedno poisce sebi enake.

#5 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 8. december 2003, 21:35

libegot ananta ma ne razumem nanka neč  :o|o:  :xx!:

Oooo, Amis, ti pa z mojga konca! x:)x x;)x

#6 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 8. december 2003, 21:41

libegot ananta ma ne razumem nanka neč  :o|o:  :xx!:

:huh: :mellow: :ermm: jaz tud glih ene tolk

#7 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 9. december 2003, 07:26

hi hi hi x^x , ja čisto mogoče da res Tamara x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#8 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. december 2003, 01:52

libegot ananta ma ne razumem nanka neč  :o|o:  :xx!:

:huh: :mellow: :ermm: jaz tud glih ene tolk

smo ze 3-je! x:o)x

sicer pa 5 elementov!!??
zanimivo bi bilo to vnesti v zivljenje, kot vseh enako, celostno,
za razumevanje drugih oseb, sebe... xrolleyesx

#9 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. december 2003, 07:18

predlog x?x

npr kako lahko to naredimo....ideja super :palec:

x:)x x:)x x:)x za dobro jutro vsem
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 18. december 2003, 10:20

libegot ananta ma ne razumem nanka neč    

Oooo, Amis, ti pa z mojga konca!  


za tamaro sem vedel da je z mojga konca, ampak nanka neč, to je pa tm dol bolj pr gorici :) torej ti tud :) hehe, ne me basat, ravno sem čist pozabil na primorščino... ljubljana dela boga...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. december 2003, 12:49

al pa bogove (hi hi hi) x:Dx

sam obvladam še marsikaj drugega...npr: " A daš dat njahat!"....... x:Dx ....... x^x kdo pozna to?

x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#12 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. december 2003, 13:40

predlog x?x
npr kako lahko to naredimo....ideja super :palec:
x:)x  x:)x  x:)x  za dobro jutro vsem

aha, meni je bil to tudi preblisk! x:)x
pa ne vem... kaj me neki privlaci, samo ko slisim 5 elementov..!! :vio: :O:
nekaj bo na tem!!??

#13 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 18. december 2003, 21:43

libegot ananta ma ne razumem nanka neč    

Oooo, Amis, ti pa z mojga konca!  


za tamaro sem vedel da je z mojga konca, ampak nanka neč, to je pa tm dol bolj pr gorici :) torej ti tud :) hehe, ne me basat, ravno sem čist pozabil na primorščino... ljubljana dela boga...

še ena se pridružuje x:Dx ... ja, pa je res, ljubljana v nekaj letih res naredi svoje x;)x

Sicer pa, res bi blo fino, če bi nekdo razložil kaj več o teh petih elementih? x:)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#14 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 18. december 2003, 22:05

Misli na kitajskih pet tipov energije ... xyiyax
Vsak od elementov ima poleg ostalih lastnosti tudi temeljno čustvo, ki ga je potrebno premagati, da je možen napredek.
Jaz sem npr. voda in moram premagati strah.

Se kdo kaj ukvarja s tem? Morda kje kaka voda k je ni ničesar več strah?

Mogoče ste o tem kdaj že razpravljali - pa kljub temu prosim, da mi noben ne servira kakega linka ...

Sicer pa lep dan vsem.
In naj bo tako vreme celo zimo.  :hepko:

Voda?
To so osebe, ki jih vedno zebe in so tipi mraza. Največkrat imajo težave s sklepi, problemi v ledvenem delu. Taki ljudje so tudi negotovi, plašni, strah jih je, so skrčeni in napeti. Se hitro izčrpajo, so boječi. Glavna tema so obolenja ledvic, ki se pokažejo s težavami v ušesu in slušnem organu. Sklepi in sklepni hrustanec spadajo k plastem kosti in so dodeljeni ledvicam in mehurju. Torej če se najdete v elementu vode, sta notranja organa, ki vam nagajata ledvica in mehur.

Elementi se eden drugega kontrolirajo. Če enemu ne gre dobro, je treba ojačati predhodnega...
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#15 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. december 2003, 07:34

evo, pa smo le našli nekoga x:Dx

haj candlelight :palec:

sam nas zanimajo tud plusi, ne sam minusi in pa s čim si lahko pomagamo x;)x

saj nismo prezahtevni, neda ne?

xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#16 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. december 2003, 09:26

Kako pa veš kateri elemnt si, pa kaj kakšen od njih pomeni? Tukaj sami radovedneži, vse nas zanima xbookx x:Dx

#17 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 19. december 2003, 09:47

JanjaK tole malo na pamet pišem ... si kovina.

Značilno za "kovino" je, da jo je moč oblikovati, ko pa se strdi, je lahko ostra.
Pri osebah prevladujejo žalost, skrbi, bolečina.
Notrnji organi, ki pripadajo kovini: pljuča (jin organ) in debelo črevo (jang organ)
V primeru težav s pljuči, se le te odražajo v obliki težav z nosom, nosno votlino. Prav tako je izpostavljena tudi koža.
Objavljena slika

#18 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. december 2003, 10:09

Ja lahko tebi, Tinka, ko pa že cel teden pišem, da imam zamašen rilček x:Dx . Na podlagi česa pa spadaš pod tele elemente? Na podlagi datuma rojstva, načina razmišljanja?

Za tele organe pa predvidevam, da jih je treba še posebej paziti ? Debelo črevo seveda, surovina za krvavice x:)x x:Dx :palec: .

Malo sem se hecala, ampak vprašanja ostajajo nespremenjena, se ti pa zahvaljujem za ekspeditivnost in hitre informacije, res si prava pozorna deklica.
Hvala :mex: xrosex

#19 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 19. december 2003, 11:42

Pri petih elementih moraš poznati, kaj je značilno za vsak element in, kaj prevladuje od tega in po tem določiš, kam spadaš. Eden na drugega se navezujejo in kontrolirajo eden drugega, če en element preveč dela, pomeni, da drugi premalo in je treba delati v tej smeri. Tudi za organe, ki spadajo k elementom velja isto, če eden premalo dela, drugi preveč. Tukaj gre bolj za energetska stanja. Take stvari pa potem terapevt opravlja, npr. pri akupunktni masaži (masaža meridianov). Če vas še kaj zanima vam rada razložim, saj se profesionalno ukvarjam s tem.
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#20 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 19. december 2003, 12:02

no, sem vesela, da se je našu še ker, ki se ukvarja in zanima za
ELEMENTE :O:

po moji vednosti se element določiti glede na letnico rojstva -
popolnoma enak tip elemente se ponovi na vsakih 60 let ( zato so ali še Kitajci verjeli, da se umrli dedek vrne kot vnuk 60 let po svojem rojstvu)

podoben tip elementa je tudi 10 let pred in po našem rojstvu - nenavadno dobro - skor mal telepatsko se razumem z 10 let mlajšimi oz. starejšimi

pol pa še: čist jasno čutiš, kak te eni ljudje spodujajo, drugi pa izčrpavajo, pa čeprav ni med vami nič drugega, kot da ste v istem prostoru

aja glede lastnosti posameznega elementa - sej je v osnovi res - ampak ko človek duhovno raste, hitro pusti za sabo tamale probleme svojega elementa (pri meni npr. plašnost ipd.) - glavno mejo predtavlja temeljno zaviralno čustvo - ampak tudi tega se da premagat in pol več ni mej zate ....
sam mislim da je fajn, če veš proti čemu se sploh boriš :vio:

#21 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. december 2003, 12:06

Izgleda da je kar obsežna tema tehle 5 elementov, čeprav mi je na začetku vse skupaj delovalo enostavno - v smislu, da moraš kar nekaj vedeti, da sploh veš kater element si in kako naj bi ravnal.

Predvidevam, da obstaja kakšna literatura na to temo xbookx x?x

#22 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. december 2003, 12:10

... ljubljana dela boga...

xrolleyesx Ni čudno, da na periferiji tolk slabše živimo, če pa imate vse bogove x:o)x v Ljubljani .

#23 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 23. december 2003, 16:10

Ne strinjam se čisto s tabo lunca! Jest hodim zdravit ljudi čisto ven iz Ljubljane in se bolje počutim med temi ljudmi in lepo so me sprejeli!
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#24 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 23. december 2003, 20:35

laja :palec: :palec: :palec:

ja.........zelo veliko lahko pustimo za seboj z "delom na sebi"............in ja....zelo pomembno je, da poznamo tudi dobre lastnosti elementov in ne samo s...ja...ups :vragec: x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#25 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. januar 2004, 16:18

Teli elementi oz. razumevanje elementov in energij, ki jih predstavljajo, bodo precej razumljivejši, če jih gledamo z Evropskimi očmi, saj je evidentno, da je precej lažje najti povezavo med elementi, kakor jih obravnavamo v Evropi in ustreznimi mentalno/čustvenimi stanji, kot pa npr. povezavo les - ?. kovina - ?. Morda se bo našel kak poznavalec kitajske filozofije in nam to obrazložil, medtem pa bom jaz dodal zrno k razumevanju petih elementov skozi evropske oči.

V bistvu gre za štiri elemente, s katerimi je tesno prepleten pojem polarnosti (na Kitajskem Yin/Yang) - ti elementi so ogenj, voda, zrak in zemlja, izhajajo pa iz "vzročne sfere", ki bi ji lahko rekli tudi Bog, vendar pa jo običajno imenujemo akaša, nekateri tudi eter. Sam besede eter v tem smislu ne uporabljam, saj je po Aristotelu eter najosnovnejši, povsod prisoten element, izven njega pa priznava še boga, kot gibalo sveta - akaša je torej "močnejši" pojem, saj ni le vsepovsod prisotna, temveč je "vzročna sfera", torej ima dejansko atribute boga.
V zahodnem hermetizmu se za spoj osnovnih štirih elementov uporablja beseda tetragramaton, kar pomeni beseda iz štirih črk. Izhaja iz hebrejščine, v kateri ga sestavljajo Jod, He, Vau in drugi He (skrajšano JHVH, kot ogenj, voda, zrak in zemlja). Harmonija štirih osnovnih elementov prinaša zdravje in energijsko usklajenost, na njej pa temnelji tudi Hipokratova medicinska praksa: vroče - hladno - suho - vlažno). Dober primer vzpostavljanja harmonije med nasprotujočimi elementi poznajo gospodinje - čebula je povrtnina, v kateri prevladuje element ogenj, zato te pri rezanju pečejo oči. Oči se ti več ne solzijo, če čebulo režeš ob tekoči vodi (le da je v neposredni bližini odprta voda iz pipe) .

Povezava elementov s človekom:

- Akaša: kri, seme, vitalnost, nagon po samoohranitvi, kozmična zavest.
- Ogenj: glava, misel, volja, razum, želja po gibanju. Prevladuje pri kolerikih!
- Voda: trebuh, organi izločanja, čustva, krčenje, hlad. Prevladuje pri melanholikih!
- Zrak: dihanje, intuicija, nestalnost, razum. Sangviniki!
- Zemlja: kosti, mišice, resnost, vzdržljivost. Flegmatiki.

V nasprotju so si torej voda in ogenj ter zemlja in zrak. Na osnovi nasprotij se odločamo za načine energijskih korekcij. x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0