Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Panj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
110 komentarjev na to temo

#26 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 9. december 2003, 16:35

Saj še sam ne vem kaj bi bilo boljše. zato pa bi potreboval kakšen nasvet ali skico . Nebi pa rad nekaj sestavil in pozneje uvidel da sem ga polomil , .Normalno bi rad čim lepšo - se pravi gorenjski način oblečeno v obdelane late. se pravi ladijski pod in dvignjena vsaj 30 -50 cm od tal. pa tudi ,da me ne stane celo premoženje. če ima kdo spretno roko ali kakšno idejo jo rade volje sprejmem. ko je pa kaj narejenega pa se zmiraj najde kakšen in govori pa zakaj to , si mogel drugače itd zatorej rajši dobro premislim.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#27 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 10. december 2003, 11:25

Predlagam ti, da zadevo čimbolj racionaliziraš in narediš čebelnjak, ki bo funkcionalen in všečen na oko (všeč tvojemu očesu). Takšen je lahko tudi "negorenjski" tip čebelnjaka. Vprašaj kakšnega mizarja, koliko stane samo streha Gorenjca, pa ti bo jasno o čem govorim. :palec:
No, razen če imaš keša v izbilju, potem lahko delaš še izolacijo, pa termopan, pa tegulo na streho.... xrolleyesx

#28 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 10. december 2003, 21:02

JA VSE LEPO IN PRAV AMPAK LOTO NE MORE UGOTOVITI ŠTEVILK KATERE JAZ PREKRIŽAM , JE PAČ ZAŠUŠTRAN SISTEM. JAZ BI RAD NAREDIL NEKAJ KAR BI UPURABLJAL KOT ČEBELJNJAK , PROSTOR ZA SHRANJEVANJE ORODJA KATEREGA SE UPORABLJA NA NJIVI . TO KAR SI PA TI NAPISAL PA JE ŽE LEP VIKEND. NE TO NEBI BILO DOBRO KER BI SE ČEBELE POČUTILE PREVEČ GOSPODSKO IN BI SAMO POLEŽAVALE - NO MORDA KDAJ DRUGIČ SE NIKOLI NE VE . POTREBNO JE PREMISLIT TUDI ZA SVETLOBO V ČEBELNJAKU , PRAVZAPRAV SKALKULIRAT FINANČNO ZMOGLJIVOST , IN PROSTOVOLJNE PRISPEVKE ČEBEL. LETOS BORE MALO . IN SEVEDA LEP IZGLED.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#29 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 11. december 2003, 08:59

Čebelcam le najboljše. Kot tudi zase! :palec:

#30 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 11. december 2003, 16:19

Žal je za malo denarja malo muzike odvisno kolko si spreten in kolko sam lahko narediš. En kriterij pa je zmera cena-uporabnost. Torej za istio ceno čim več skup spravit in da bo funkcionalkno.
Nič ti nebo škodilo, če greš kam pogledat čebelnjake pa boš videl....

#31 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 12. december 2003, 09:55

Če ti bo čebelnjak delal kdo iz familije ipd. bo cena bistveno manjša ... Ali ti pa naj nekdo naredi samo konstrukcijo, ostalo boš pa že sam ....
In kot svetuje Danilo; poglej pri čebelarjih, kaj imajo in potem se boš lažje odločil.

#32 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 13:31

KAR SE TIČE DELA IN DELOVNE SILE NI PROBLEM. DOSTI NAREDIM SAM
KER SEM GRADBENIK A SEM ZARADI POŠKODBE MORAL TO DEJAVNOST OPUSTITI IN SE OPRIJET DRUGEGA LAŽJEGA DELA, IN ŠE BRAT IMA GRADBENIŠTVO TAKO DA TO RES NI PROBLEM, VENDAR ME BOLJ MUČI FUNKCIONALNOST IN IZKORISTEK . DOSEDANJIH IZKUŠENJ PA GLEDE ČEBELNJAKA PA NIMA NIHČE OD NAS. NEBI PA ŽELEL IN NAREDIL
NEKAJ SAMO DA JE POD STREHO KAKO IMAJO NEKATERI - BARAKE
MORA PA BITI MONTAŽNO KER JE ZEMLIŠČE V NAJEMU ZA DALJŠO DOBO
IN TOVRSTNIH GRADBENIH POSEGOV NE DOVOLIJO. ZATOREJ MORA BITI PREPROSTO - SIMPEL IN MONTAŽNO KOT SEM VIDEL NEKATERE HIŠICE LESENE KATERE PRODAJAJO ZA 400 TISOČ SIT. Z MOJO KALKULACIJO BI ME STALA CCA 15O TISOČ. TO JE KONSTRUKCIJA IN OBDANO Z LADIJSKIM
PODOM TER PLOČEVINASTO VALOVITE PLOŠČE KATERE ŽE IMAM.
KAJ MENITA VIDVA , BI BILO TO V REDU.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#33 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 15:42

Ja po moje najboljša varianta, če zemljišče ni tvoje in tud cenovno zelo ugodna. Naredi tako, da boš imel prostor za točenje in letega lahko koristiš potem za oddih, ko si tam in delaš pri čebelah.
No vsaj jaz bi tako naredil...

#34 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 19:27

V REDU VSAJ KAKŠNA POTRDITEV DA SE KDO STRINJA Z MANO , KO BOM ODLOČEN KAJ IN KAKO TI LAHKO POŠLJEM SKICO NA OCENO. x:Dx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#35 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 19:38

Ja ziher tud jaz sem gradbinec x:Dx torej bom vsaj mal po fahu ocenil x:px

#36 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 20:02

PA NE PREVEČ OSTRO , KRITIKE PAČ SPREJEMAM .
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#37 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 20:04

ja pozitivne negativne pa :xx!: :vragec:

#38 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 20:06

KAKŠNE PA SO POZITIVNE KRITIKE :eek:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#39 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 20:34

vedno je neki pozitivnega in negativne tudi pri kritikah hee...

#40 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 21:47

JA , KRITIKA JE KOT KONKURENCA , ENO IN DRUGO JE VRAG
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#41 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 12. december 2003, 21:55

Karkoli boš že zgradil ne pozabi tega, da mora biti prostor za točenje (npr soba v čebelnjaku) popolnoma zaprt, da ti ob točenju vanj ne vdrejo čebele. Morda tega še nisi doživel, in bolje da ne.
KLjub temu da imaš zadevo na najetem temporary ti priporočam, da pri materialu nisi preveč stiskaški. Saj veš, kaj pravijo; malo denarja, malo muzike... x:Dx :palec:

#42 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 23:11

ZAENKRAT BO NAJETO ZA 10 LET KAR TUDI NI MALO IN Z MOŽNOSTJO KASNEJŠEGA ODKUPA
NO ZA ZDAJ SEM ZADOVOLJEN S TEM , PREVEČ RAZSIPEN PA TUDI NE BOM IN TUDI NE MOREM
PA SAJ NI POTREBA VSEGA NAENKRAT SE STRINJAŠ, POČASI NAPREJ IN POČASI DOGRAJEVAT
ČE NI DRUGE MOŽNOSTI.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#43 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. december 2003, 06:56

Seveda kaj pa misliš jaz vlagam že 8 let pa še vedno neki rabim in pokuril sem miljone....

#44 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 13. december 2003, 19:34

Počasi že, samo ne pozabi, da je škoda denarja za poceni nakup. Morda ni tako pomemben zunanji izgled čebelnjaka ipd, soba za točenje pa vsekakor je....

Danilo, sa tudi žanješ, kaj? x:Dx :palec: Drži, da so muhce drag šport.... x:)x x;)x Ampak, tudi npr. akvaristika je draga, da te glava boli.... pa ribe samo gledaš (in se relaksiraš)... x:Dx

#45 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. december 2003, 20:43

Ja imaš prav vse to je res in prvo treba ogromno denarja in dela vložit, da se kaj povrne :palec:

#46 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 13. december 2003, 21:25

V KNJIGI , OD ČEBELE DO MEDU JE NA STRANI 221 IN 222 LEPO NARISAN PRIMER ČEBELJNJAKA IN MI JE KAR VŠEČ :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#47 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. december 2003, 22:03

Nooo torej začni z pripravo za izgradnjo in nas potli poklič na otvoritev, da prerežemo trak x:Dx x:px

#48 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 13. december 2003, 22:46

KAJ TE BOM VABIL - HUDIČ ITAK ZMERAJ SAM PRIDE x:Dx
DOGOVORJENO :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#49 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 15. december 2003, 13:17

Čebelnjak je v redu, samo streho naredi drugačno pa bo....da boš kaj prišparal.... :palec:

#50 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 15. december 2003, 15:43

Jasno ne moreš sklapšat poslov z hudičem in upat, da ne pride po plačilo x:Dx x:Dx x:Dx :vragec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0