Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Panj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
110 komentarjev na to temo

#76 Bogdan

Bogdan
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 18. marec 2004, 10:07

Danilo, ali bo kaj medice ostalo za v nedeljo... V soboto ne morem v Celje. (dec ne more) :C: Peljem skupino učencev na državno tekmovanje iz kemije...

#77 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 18. marec 2004, 16:40

Žal mene v nedeljo več ne bo tam kajti kot sem napovedal se umikam v pozadino kajti tega javnega nastopanja imam zaenkrat preveč. Jasno na luni bom ostal še aktiven za ostale nastope pa zaenkrat nimam časa niti volje. V celju bom le v soboto tak, da na Gromovi stojnici ( 16a) se lahko potem dobimo.

#78 Boris 2

Boris 2
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 19. marec 2004, 19:54

Tudi jaz pridem na sejem komaj v nadeljo :xx!:

#79 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 19. marec 2004, 20:04

hja fantje nedelja je gospodov dan, sem bil 2 leti zapored oba dneva vendar mi ne znese vse skup je le malo preveč se bomo pa kdaj drugič srečali.

#80 branko

branko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 21. marec 2004, 11:44

Mene letošnje leto nebo prvič po 16 letih na takem čebelarskem predavanju.
V soboto smo začeli s predavanji na kmet. šoli v Novem mestu za poklic čebelar

#81 Senior

Senior
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 21. marec 2004, 12:14

Branko. Eno vprašanje ..... kdo je organiziral ta predavanja na kmetijski šoli v Novem mestu ? Sama kmetijska šola ali kakšno čebelarsko društvo ?

#82 AndrejR

AndrejR
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:43

Zanima kakšno funkcijo imajo luknje s spodnje strani pri prašilčkih in koliko morajo biti velike? Mislim na tiste luknje, ki so na spodnji strani in ki so prekrite z mrežico. Sicer domnevam, da so namenjene zračenju posameznih enot prašilčka.
Lep pozdrav!
Andrej

Še oglas: Oddam večjo količino snega! x:Dx

#83 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 24. marec 2004, 17:04

Andrej smiselno bi bilo, če napišeš za kakšen prašilček gre po vsej verjetnosti so za zračenje kajti prašlčki težje uravnavajo mikroklimo...

#84 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 24. marec 2004, 20:57

POZDRAVLJENI VSI SKUPAJ. ZASLEDIL SEM NEKAJ O PRAŠILČKIH IN O ZRAČENJU.. HJA..
DANILO PRAŠILČKE KATERE MISLIM DOSTAVIT V CELJE SPLOH NIMAJO DODATNIH LUKENJ ZA ZRAČENJE IN VERJETNO BI BILO DOBRO DA SE JIH NAREDI. NE , NE ME VPRAŠAT KAKŠNI SO IN KAKO SE JIM REČE. VEM LE DA SO 5 SATARJI. A ČE BI BILO TREBA NAREDITI KAKŠNO LUKNJO PA KAR VRTAJ SAJ TAK ALI TAK NISO MOJI x:Dx . ALI JIH NAREDIM JAZ ALI JIH BOŠ TI, SAJ TI BOM PLAČAL KAFFE Z 1 DEC VODE x:Dx . PA LEP POZDRAV. :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#85 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 24. marec 2004, 21:31

Hej fantje 5 satar luknje sppredaj ne rabi zato kar mirno in pustite vrtanje pa žage na miru. tudi 7 satar ne rabi te luknje spredaj kajti dovolj je zračenje zadaj v hudi vročini pa itak ni priporočljivo take rezerve premikat. zadaj se snamejo vratca, če nimajo prezračevalnil loput in to je cela umetnost.
Torej glede na kar precej izkušenj z prevozi in premikanji vam zagotavljam, da bojazni zato ne skrbet :palec:

#86 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 25. marec 2004, 18:22

Da ne boste škatel žagali na pol kot čarovniki na odru žagajo lesene zaboje. Ven pa vedno kaj pride........ :vragec: x:Dx :vragec: x:Dx

#87 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 25. marec 2004, 18:28

Tud to bomo naredili, če bo treba x:Dx x:Dx x:Dx

#88 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 25. marec 2004, 18:34

:palec: :palec: :palec: Sporoči kaj bo ven skočilo x:Dx x:Dx x:Dx

#89 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 26. marec 2004, 05:20

NAREDIMO 2 X PO 5 1/2 PRAŠILČKE ZA PRITLIKAVE ČEBELE. SENZACIONALNA IZUMITEV. ODKUPI KDO PATENT? GA BOM PREDSTAVIL NA SEJMU V CELJU. x:Dx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#90 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 26. marec 2004, 20:49

Huuu strašanske ideje bemti lahk bi bli izumitelje kot Nikola Tesla ali še kdo sam ne tople vode odkrivat..... x:Dx x:Dx

#91 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 1. april 2004, 21:29

DANILO KAJ MISLIŠ ALI JE ZDAJ ČAS ZA ZDRAVIT ČEBELE Z MITRAZOM
NEKATERI ZDAJ TO DELAJO Z APARATOM IN PRAVIJO DA KAR SESUVAJO VAROJO. RAD BI TVOJE MNENJE. HVALA :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#92 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. april 2004, 06:09

Sedaj???? Kje pa sedaj treba čebele na miru pustit in sedaj vnaš zdravilo je katastrofa kjati to bo v medu in tudi v pisanju mesečnih navodil to ODSVETUJEM ( ali pa si mi nastavil to kot porvoaprilsko šalo')
Vse družine, ki so prezimile nimajo tolko varoj, da nebi vzdržale do julija meseca oziroma do končane kostanjeve paše. Aparat je bil uporaben od polovice novembra pa do konca janurja v tistiem času ne pa sedaj, ko se vnaša svetni prah in sveža medčina najslabše kar se lahko dela le od kod jim te ideje x?x

#93 Boris 2

Boris 2
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 2. april 2004, 09:12

Danes sem pred trgovino v naši vasi srečal možakarja, ki je poleg jabolk prodajal tudi med in je seveda takoj stekla čebelarska debata seveda. x:Dx x:Dx
Takoj na začetku me je uprašal z čim sem zdravu čebele proti varoji in mi je povedal njegov način, z katerim ima že več let zelo dobre izkušnje. V lekarni v Italiji kupuje zdravilo v obliki prahu z imenom ASUNTOL. Zdravilo je sicer namenjeno za zatiranje kožnih zajedalcev pri psih. To zdravilo pomeša z moko in vstavi na dve satnici z zalego v vsak panj. Pravi, da drugih preparatov kot so razne kisline in dimljanja nikoli ne uporablja, ker ta zelo škodijo matici in zalegi. Pravi, da je to čisto dovolj za zdravljenje proti varoji in da je zdravilo poslal tudi nekaterim čebelarjem, ki jih je spoznal na Apimondiji v Ljubljani.

#94 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. april 2004, 10:26

EHHHH moj Boris ASUNTOL, CEKAFIX ali tudi KUMAFOS vse to = PERIZIN torej, če se malo spoznaš boš vedel, da tega ni za v panj dajat. Sedaj bi samo moral njegov med na ostanke analizirat dat pa bi te kap, rekl nikoli več ne bom jedel medu :xx!: :xx!: :xx!: Ravno tako je okužen vosek, propolis in cvetni prah....
Temo se reče nekak posmehovalno kar on dela MOKAFOS in vse kar je še uporabno je Perizin kajti je prilagojena mešanica ostale oblike so pa čisti strup gre pa za strup proti podganam torej kar veselo v panje z njim. Malo se pozanimaj v tej smeri pri veterinarju pa boš videl, da to je edino uporabno na rojih ali suhih čebelah takrat jih lahko posuješ ali poškropiš drugače ti to odsvetujem. Od takih smo si vsi ostali zapacali vosek kajti kar je najhuje ta zadeva se kopiči v vosku in je ni mogoče ven spravit!

#95 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 2. april 2004, 10:53

Če se prav spomnim, je aktivna snov coumafos Bayer-jev produkt-na podlagi nje so narejeni pripravki kot je npr Perizin; poleg tega so pa menda pred dobrim letom prišli ven še z eno drugo kemikalijo, ki naj bi ga spravila ven iz voska. Moram nekje poiskat ta link. :vragec:
Načeloma pa se je za izogibat tega. Jaz osebno sem samo za dimljenje v jeseni, dokler amitraz prime. Ko pa ne bo šlo več tako, bo pa potrebno temeljiti na oksalni kislini, s tem da bo nujen še en ukrep po koncu glavnih paš (npr. kostanj), sicer ti oksalna v jeseni oziroma pozimi ne prav nič pomagala. Jaz upam, da bo to kakšna preprosta zadeva. Mogoče rotenon, samo bom še malo počakal na teste, ker mi ni ravno všeč, kako je prišel v Slovenijo.

#96 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. april 2004, 11:39

Ja Perizin je tud Bayer-jev izdelek kaj pa drugega vendar je prilagojen in človeku za delo neškodljiv ( jemat z rezervo) kot pa Cumafos kajti rečenje tega z moko in posipanjem je samomor. Če se kdo spomni ene 3 ali 4 leta nazaj je naš največji čebelar cel čas sejma v Celju imel hude krvavitve iz nosu. Na večerji na katero nas je povabil g. Ivanec ( vzrejevalce in tiste, ki so družine izvažali) se mu je kri tolko spustila iz nosa, da je moral v bolnico kar tam v Celju. Nos so mu natlačili z tamponi tak, da je blo veselje in po pogovorih je potem prišlo na dan''da naj bi'' krivec bil mokafos beri Cumafos kajti zadeva preprečuje strjevanje krvi in nagriža sluznice oči, nosa, grla in tudi notranjie organe. Omenjen gospod je imel res tudi oči vse krvave kar daje slutit na nek tak stranski učinek tega strupa. Dr. Goručan je podrobneje razlagal delovanje tega strupa vendar nisem preveč poslušal pa tud zapomnil si nisem vsega skratka sem pa dobil kurjo kožo :xx!: :xx!: :O:

#97 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 2. april 2004, 12:21

Ja, Danilo, to o kurji koži ti kar verjamem. Sam sem se počutil podobno, ko so razlagali, da naj bi en čebelarski profesor z območja bivše Jugoslavije na račun amitraza zgubil ledvico. Sam pri teh stvareh ne grem zraven brez gasmaske in gumijastih rokavic. Brrrrrrr

#98 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. april 2004, 14:32

Zajebana stvar je ta kemija, če se je ne lotiš pravilno :xx!:

#99 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 2. april 2004, 17:01

1. APRIL PA TUDI ZALEŽE ,DA SE SPROSTI KAKŠNA DEBATA, ČEPRAV HUDOMUŠNA AMPAK D E L U J E NI KAJ. ŽIVEL 1. APRIL :palec:
SICER PA SEM PREVERJAL KAKO HITERO SE ODZOVEŠ NA POSEGE DRUGIH PAMETNJAKOVIČEV, x:Dx x:Dx
ja že par dni ni bilo debate , pa sem jo sprožil

LP
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#100 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. april 2004, 17:16

Debat je veliko in trenutno delam na novem forumu vendar naj ostane skrivnost zaenkrat, če bo vse speljano bomo dobili še eden čebelarski forum z lepo razvrstitvijo tem od medu, propolisa, čebeljega strupa, voska itd...itd..tudi mesečna opravila po posameznih mesecih pa še kaj.
No tale ni prvoaprilska...... :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0