Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Krist in njegov kamen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
54 komentarjev na to temo

#1 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 3. december 2003, 14:42

1.) Včeraj sem si v trgovini ahat v lj kupil kamen in sem mal pofirbcal po internetu in videl da so kamni lahko negativni ali pa pozitivni in ga je dobro dat nekomu s čisto avro ki bo dal roke nad kamen in čutil ali je kamen vredu ali pa ni.
Je kdo tukaj sposoben to nardit in bi mi testiral kamen?

2.) Zanima me če prav čistim kamen:
Iz prebranega v navodilih sem malo zmiksal in dobil sledeče:
Kamen sem čez noč pustil v solni raztopini v plastičnem kozarčku in ga zjutraj spiral nekaj minut (3 min) pod pipo s hladno vodo. Potem sem ga dal na sonce na leseno okensko polico in ga pustil 2-3 ure kot piše v navodilih-tu me zanima tudi ali lahko kamen pustim na soncu tudi več ur naprimer cel dan. Ne vem tudi ali je treba kamen dat v kristalno posodico-v navodilih ni pisalo.

#2 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2003, 16:36

ne vem, kaj si kupil, a če boš kdaj mel ametistka al pa roževca, ju nikar ne puščaj na direktnem soncu, ker bosta barvo zgubila x:)x

ostale odgovore pa naj ti da kakšen expert x:)x

:palec: pa veliko veselja s kristali
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#3 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. december 2003, 16:39

:vragec:


hehe amis.... :palec:
ametist, rozhevec, citrin, carneol, ki jih pustish na soncu niso pravi...so pach proizvajalci malo pohiteli in pospeshili naravni proces...(iz ametista, che ga segrejemo, dobimo citrin...)


666 :vragec: -ou....
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#4 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 3. december 2003, 16:43

Ti sam napiši keri kamen si kupil in pričakuj.....odgovor... x:)x

#5 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 4. december 2003, 09:02

Imena se točno ne spomnim, je pa namenjen za tehtnice in pomaga pri spominu, jecljanju in depresiji. Je svetlo modre nežne barve.

#6 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 4. december 2003, 09:05

Kalcedon mogoče?

:vio:
Objavljena slika

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. december 2003, 09:09

Oj, Krist, zivjo, dobrodosel! :palec:

Ko bos kamen ocistil, ne bo imel vec slabih energij.
Tisti, ki bi ti ga znalsko 'meril', bi morda 'delal' njemu, tebi pa ne; tako je najbolj primerno, da se zaneses kar na svoj obcutek, kar pa si itak ocitno ze storil. :palec:

O ciscenju kamnov (kot tudi o negativnih in pozitivnih) smo ze ful pisali - malo si chekiraj tale forum s kristali.
Ja, ocitno gre za kalcedon, kot pravi Tina.
Nezen sinjelila, s svetlimi, belkastimi progami,
Zelo fajn kamencek - jaz ga vsem priporocam za izpite, tremo ipd. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 4. december 2003, 09:13

Sem mal brskal po netu in videl da gre za kalcedon. Ampak zanimivo da na tej strani je pa pisalo da je ta kamen za škorpione, v trgovini ahat pa da je za tehtnice :)

Torej: kalcedon

#9 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 4. december 2003, 09:16

Krist, nisem ne tehtnica ne škorpijon, pa ga nosim predvsem v takih primerih kot je napisala Marsa.

x;)x x:)x
Objavljena slika

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. december 2003, 09:25

Tudi jaz nisem ne Tehtnica ne Skorpijon, pa ga precej furam. x;)x
A res? Da je to pisalo? ?
Krist - pusti tole, kaj naj bi bilo...
Res, malo si vse oglej:
Uporaba kristalov po rojstnih znamenjih
Pozitivni in negativni kristali
Pa se kaj.

V bistvu je Ovnu brez veze podzigati eksplozivno energijo, tako mu ne bos svetoval rubina...
Ribi pa ne ametista, saj bos lahko malo 'racunal', da morda intuicijo ima ze kar razvito, pa ji bos tako podaril kaj za trdnost ipd...
(*meni vedno nosijo tale ametist, najbrz, ker sem pac riba... xrolleyesx - ki pa je med redkimi kamni, ki ne samo, da si jih ne zelim, jih celo zgubim ali se celo raztrescijo)...

Gre za to, kaj TEBI v danem trenutku (ali obdobju) 'potegne' - nihce ne bo bolje tega vedel kot ravno ti sam. x^x

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 4. december 2003, 09:37

Marsa: Imela sem ze prej precej "negativnih" izkusenj z rubinom, cesar pa v toku same nosnje in v tistem obdobju sploh nisem opazila..
Kasneje sem opazila in ugotovila, da je bil pac premocen zame in da je tudi sicer bil "slab".
Mislim, da sem ga celo nekje izgubila.

Torej tukaj si v enem od svoje pošte napisala da si nosila ˝slab˝ kamen, prej pa si govorila da kamen ki ga očistiš postane vredu.

Hmmm......?

#12 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 4. december 2003, 09:43

Tule je cel kup povezav na kupu ... x;)x x:)x

Nekaj vprašanj v zvezi s kristali
Objavljena slika

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. december 2003, 09:48

... Torej tukaj si v enem od svoje pošte napisala da si nosila ˝slab˝ kamen, prej pa si govorila da kamen ki ga očistiš postane vredu.

Hmmm......?

Krist - 'slab' zame = premocen - sem eksplozivne sorte, bolj mi sedejo blazji kamni (recimo kalcedon, krizopraz ipd.)
Tedaj sem imela kakih 17 let in nisem vedela nic o ciscenju kamnov... Seveda verjamem, da se navzamejo energij - katerih pa se prav tako lahko ocistijo, kar vem in furam zdaj.

Kamen, ki si ga sama izberem, zame ne more imeti negativnega naboja (ta rubinski prstan tedaj pa mi je bil podarjen).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. december 2003, 09:51

p.s.
Brez veze me je loviti na besede... Ce ti kaj zbuja skepso in odpor, pac mojih odgovorov ne upostevaj.
Kao - Hm?? prej si pa rekla... in to.
Lahko recem, kar zelim, in nikjer ni napisano, da kar sem rekla, je zabetonirano ali pa da 100% ali zate drzi.

Kolikor vidim, sem ti prijazno odgovorila in ti izrekla dobrodoslico. ...

Hmm? :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 4. december 2003, 10:45

Občutljiva ribca ;)
Hmmm...sem hotel samo razlago :)

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. december 2003, 11:07

Občutljiva ribca ;)

... Tako nekako... :o|o: :8): x;)x

Hmmm...sem hotel samo razlago :)


Saj si jo dobil... zraven pa se malo soli in popra... x:)x :vragec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. december 2003, 15:42

x^x kaj pa občutljive ribice predlagate za neobčutljive škorpijone x?x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. december 2003, 15:56

Nekatere ribice smo po potrebi tudi neobcutljivi skorpijoni...
... ali pa - bolj obcutljivi sco? (na svoj ego, recimo) ;)

tako da... premalo je zgolj soncev znak...
Meni ametist npr. ne sede - pac pa mi opal. (in kalcedon, za katerega se pa se niso odlocili, ali ga bodo pripisali tehtnici ali skorpijonu)... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 4. december 2003, 16:21

.....in zgodilo se je 3. vprašanje:
Ali lahko nosim tudi dva kamna naenkrat? Namreč imam bolj malo energije pa bi rabil kak kamen da bi bil bolj odločen-energičen...

#20 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2003, 16:26

:vragec:


kolkr hochesh....okol vratu, prstane, polne zhepe...etc
sam pazi da v vodo ne padesh....kamni otezhujejo plovnost chloveshkega telesa x:Dx x;)x



666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#21 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 4. december 2003, 16:31

Še eno vprašanje o katerem nisem nič zasledil:
Kaj pa tisti ki nosijo kamne pa jih ne čistijo (prstani, uhani...) Ali te kamni potem škodujejo ali kaj je s tako situacijo?

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2003, 16:34

:vragec:


nenegovan kamen je tko kot avto....vedno pochasnejshi...



666 zlobijeeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 5. december 2003, 19:36

Kamen bi moral bit torej 2-3 ure na soncu...kaj pa če pada dež? Pride sonce vseeno čez oblake in kaplje?



777 angeljčkov.....hopsasa ;)

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 19:55

O!
Ja, Krist - lahko nosis vec kamnov hkrati, samo morda raje ne v kombinaciji rubin, obsidijan, opal, recimo... x:o)x
Ahate, kremene, berile... lahko vse skupaj nosis.
recimo fino je rozevec in oniks (roza in crno)...
Ali kamena strela in karneol (ali aventurin)...
Pa tigrovo oko, citrin in kamena strela...
Po filingu in tudi, kako ti sedejo skupaj... Ze po videzu 'tezjih' ne bos pac dajal skupaj.
Aja - ful dobra kombinacija, saj res, pozabila :palec: :palec: - oniks/kalcedon


Cistis lahko na soncu, luni, v vodi (razen bakrove oz. zelezove rude, npr. malahit), ali celo s kamni - das v blizino vecjega ametista ali kamene strele.
Daj najdi tam, ko sem ti dala nekaj linkov, sem parkrat ze kar podrobno pisala o tem ciscenju. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. december 2003, 20:00

:vragec:


kristalne tvorbe (kamena strela, ametist, fluorit, etc) lahko tudi vsake toliko zakopljesh v zemljo....da jim povrnesh naravno okolje in s tem njihovo zemeljsko energijo



666 :vragec: -ou
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0