Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Krist in njegov kamen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
54 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 20:18

Res je - dbest, Aakhut, ko si se tole podal - sama sem na to cisto pozabila...
Fino, ko sodelujes tudi v kamnih - saj - itak - kamni pa to... ;) :)

Enkrat res uletim, madonca, kaksen projekt, a ne'? x:o)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. december 2003, 20:20

:vragec:


najboljsh, de si enkrat skupi prvoshmo en vikend u martulku....pa she skoplemo tist izpod hrushke....



666 x:Xx -ou marsiki pa ostalim marsoukam x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#28 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 5. december 2003, 20:34

Ne najdem da bi mi napisala kakšne linke...

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 20:49

Madonca, Krist, tebi je pa tezko ustreci... x:o)x x:)x x:px
Tina je podala nekaj linkov (sicer res z enega samega linka, ki te pa pripelje na vec njih), jaz pa sem nekje podala nekaj naslovov (a ocitno v eni drugi temi) - prav tako kot ti moram namrec tudi jaz dat to v Iskalnik in pocakati, ck, in vse to...
Ce imas pa ze naslove, pa je lazje najti - vcasih ustrezjivo ponudim kar link, vcasih se mora pa napoteni revez sam matrat, pa to iskat - s pomocjo Iskalnika...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 5. december 2003, 21:03

Saj se matram:

Napišem:
čiščenje kamnov ...ne gre
čiščenje AND kamnov ....ne gre
čiščenjeANDkamnov ....ne gre
čiščenje´AND`kamnov ....ne gre

Kaj naj naredim da bo šlo?! Spijem ricinusovo olje al kaj??

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 21:06

Saj... saj pravim, da si revez... x:o)x x:Dx
A res? Hmmm... Joj... OK - bom sla pogledat... :|

ne, ne, cakaj - ricinusovo olje (se) ni potrebno - take ukrepe sparajva za konec, ce nikakor ne bo slo drugace, OK? ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 5. december 2003, 21:12

x:)x Ciscenje kamnov, luna in eliskir

x;)x
Objavljena slika

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 21:12

ciscenje - je beseda, ki sem jo vtipkala v Iskalnik in dobila 4 rezultate, naju pa zanimata dva:
Ciscenje kamnov, Luna in eliksir
in
Ciscenje kamna, ki ga je nosil prehodnik.

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 5. december 2003, 21:25

Hvala,
sem potem tudi jaz vpisal: ˝ciscenje˝ in označil 365 dni, in več in dobil samo naslednji rezultat:

Kateri kamen??? (Strani 1 2 3 ...5 )

Nočka

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2003, 21:29

Krist - ce nisi pozoren, se tako zgodi:
moras nastaviti dolocene ukaze:
Najdi v vseh forumih
najdi v vsem casu
najdi samo v naslovu besedila

Iskalnik LN Foruma - pa si enkrat se tole malo poglej... je morda se kaksna 'caka' - zdajle mi ne pade vse na misel...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 8. december 2003, 18:00

Brskal sem kako bi najbolje očistil kamen ki ga bom šele nosil in sem prebral tole:

- lahko pa ga ocistis na luno: na prazno ali na polno luno (odvisno, ali ga hoces ocistiti pred prvo uporabo - v tem primeru je boljsa prazna, ali pa ocistiti od sebe oz. energij, ki jih je vsrkal ze z naso nosnjo - v tem primeru pa izkoristimo polno luno).


Danes sem kamen pustil v vodi v stekleni posodici ampak danes je polna luna. Ali to pomeni da bom moral še enkrat pustit na prazni luni in potem še na polni luni, potem pa ga bom vsak mesec lahko čistil samo še na soncu kar je najlažje?

Zanimivo da sem nekje prebral da kamen najprej očistiš s tekočo vodo, z energijo pa ga napolniš potem ko ga pustiš na soncu…drugje pa sem spet prebral da kamen pustiš na soncu da ga očistiš (- lahko ga ocistis na soncu ( - das ga na okensko polico ali na nek primeren kraj, kjer bo cimbolj cimdlje obsijan s soncem)

Hmmm….povsod drugače

#37 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. december 2003, 18:18

:vragec:


hmmmm.....
kaj pa, che poskusish takole:
sedesh, zapresh ochi, in si predstavljash svoj kamen....in kaj zachutish, da bi moral storiti z njim...
to bo she najboljshe... x;)x

kameno strelo pa programirash tako, da vanjo usmerish svoje zhelje in prichakovanja...


666 kremenastih :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#38 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 9. december 2003, 07:07

Tale :vragec: -kov nasvet je res :palec:


x:)x :vio:
Objavljena slika

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. december 2003, 08:51

Brskal sem kako bi najbolje očistil kamen ki ga bom šele nosil in sem prebral tole:

- lahko pa ga ocistis na luno: na prazno ali na polno luno (odvisno, ali ga hoces ocistiti pred prvo uporabo - v tem primeru je boljsa prazna, ali pa ocistiti od sebe oz. energij, ki jih je vsrkal ze z naso nosnjo - v tem primeru pa izkoristimo polno luno).


Danes sem kamen pustil v vodi v stekleni posodici ampak danes je polna luna. Ali to pomeni da bom moral še enkrat pustit na prazni luni in potem še na polni luni, potem pa ga bom vsak mesec lahko čistil samo še na soncu kar je najlažje?

Zanimivo da sem nekje prebral da kamen najprej očistiš s tekočo vodo, z energijo pa ga napolniš potem ko ga pustiš na soncu…drugje pa sem spet prebral da kamen pustiš na soncu da ga očistiš (- lahko ga ocistis na soncu ( - das ga na okensko polico ali na nek primeren kraj, kjer bo cimbolj cimdlje obsijan s soncem)

Hmmm….povsod drugače



Ja - lahko ga torej ocistis na
Sonce
Luno (polno ALI/IN prazno)
v vodi
v zemlji

Ja, res. :sick: Pa se xrolleyesx pa :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 9. december 2003, 11:09

Zdaj vsaj vem da se kamen polni samo tako da ga nosiš pri sebi in ga potem samo še sprazniš s soncem, vodo, luno... :)

No in danes pridem ob 11h po kamen in kaj vidim...voda okol kamna je zaledenela in kamen na sredini...potem sem led prelomil in kamen je prišel na plano.
Je to narobe če je voda zaledenela?

#41 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. december 2003, 14:33

:vragec:


zmrznjena voda lahko nakazuje na vech stvari....
prvich je naravni pojav, ko zunanje temperature padejo pod 0-lo....
drugich...zunanje temperature so lahko she nizhje... x:Dx x:Dx x:Dx

ne...po moje ni nich narobe... x:)x

ko pa sem zachel brati tvoj post, mi je kar samemu ushlo nadaljevanje...:
in sem bral:
....je zaledenela in kamen na sredini..JE PLAVAL... x:Dx x:Dx x:Dx
to bi znalo biti malce problematichno......


666 blagodopretezhno pesimistichnih :vragec: -ou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#42 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. december 2003, 19:27

To in ono o čiščenju kamnov:

Na grobo lahko govorimo o treh vrstah energijskih onesnaženj kamnov:

a) onesnaženje osnovne vibracije kristala ( do tega pride npr. v primerih, ko so na prodajnih policah zloženi skupaj kristali različnih energij - energijsko se začnejo drug drugemu prilagajati, zato kristali, ki jih kupimo v trgovini, v trenutku nakupa zanesljivo nimajo svoje "originalne" energije)

B) onesnaženje kristala z avrično sluzjo - gre za goste odpadne avrične energije, ki lahko preidejo v kristal, ki v takšnih primerih energijsko takoj "ugasne".

c) negativni programi, ki so lahko v kamne vstavljeni zavedno (postopki programiranja) ali nezavedno (navzamejo se energij negativnih prepričanj, ki "vladajo" lastniku kristala.

Čiščenje a in b - v raztopinah, v katerih prevladujejo negativni ioni (voda + morska sol, voda + soda bikarbona). Nevarnosti pri uporabi čiščenja s slano vodo: Če tako čistimo minerale, ki so plastoviti (ahat ...) lahko slana voda zaide v špranjice med različnimi plastmi minerala. Ko vzamemo kamen iz slane vode, voda izhlapi, sol v špranjicah pa ponovno kristalizira - zaradi tega lahko pride do razpok v kamnu.

Čiščenje c) Mentalni postopki, ki temeljijo na osnovi manipulacije s svetlobo.

Dajanje kamnov na sonce in luno nima nikakršne povezave s čiščenjem, ampak z energijskim uravnotežanjem. Energija sonca je Yang, lune pa Yin - a pri teh stvareh prihaja do nerazumevanja namena postopkov polarizacije. Kristal je povsem v redu uravnotežen, če ga damo malo na sonce, tema pa ima sama po sebi Yin kvaliteto, tako da so kristali v redu uravnoteženi tudi brez lune. Na polno Luno jih npr. postavimo, kadar želimo kakšne specialne efekte - npr poudariti Yin komponento kristala, ker takšnega potrebujemo za zdravljenje Yang obolenj ali deviacij.

x^x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#43 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. december 2003, 22:59

krasne fotke

http://www.tucsonsho...n2002/p11.shtml

#44 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 28. december 2003, 13:56

nosorog

Če je tako kot si napisal potem se mi zdi delo s kamni sila preprosto:

a,b…Kristal pustiš čez noč v solni raztopini in to je to.

c… Kristal dam čez dan na sonce. Ponoči je pa itak tema in to je to.



Vprašljiv je samo še čas in frekvenca…

a,b….Kristal je celo noč v solni raztopini. V raztopino pa ga damo 1krat na mesec.

c…Kristal je na soncu 3 ure. Na sonce ga dajemo 1krat na mesec.


…bo to vredu?

#45 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 28. december 2003, 15:26

Prvi del je v redu, pri času in frekvenci pa je takole:

Načeloma kristale čistiš po potrebi. Če jih uporabljaš za zdravljenje, jih daš v slano vodo ali vodo, v kateri je raztopljena soda bikarbona za čez noč. Ko pa gre za ktistale, ki jih nosiš kot obesek ali jih uporabljaš kot okrasne kamne v prostoru, pa je takole:
- obeski: če gre za kamne, ki vsebujejo vodo (opal, hrizopraz, apofilit, stilbit ...) jih obvezno očistiš vselej, ko si doživel kak čustveni pretres, ko se ti je kaj slabaga zgodilo, ali ko si bil na kakem mestu, kjer prevladujejo "slabe energije". Taksni kamni imajo namrež hipre sposobnost spomina, oziroma se navzamejo okoliških energij hitreje, kot drugi. Tako kamne, ki vsebujejo vodo, kot tudi ostale, pa očistiš po bolezni. Kamne, ki vsebujejo baker (malahit, hrizokola ...), čistiš 1 x na 14 dni ali celo pogosteje, saj baker iz telesa "vleče" slabe energije. Tile napotki bodo verjetno dovolj, da se boš znašel tudi v ostalih primerih.
- kamni, ki jih uporabljaš za okras v prostoru: predvsem pazi, da jih ne postaviš na mesta slabih sevanj (vključno TV). Na takšnih mestih se namreč spontano programirajo s temi sevanji in jih po določenem času celo okrepijo, oziroma jih oddajajo tudi tedaj, ko je vir sevanj (TV) izključen. Postavi jih na kakšno od vitalnoenergijskih točk prostora (glej Tadej Pretner: Holistična radiestezija). Če boš storil tako, jih lahko čistiš zgolj po tem, ko se je v prostoru zgodil ekstremen kreg, enkrat mesečno pa le pod vodo speri iz njih prah. :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#46 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 28. december 2003, 15:29

Aja pozabu tist od sonca. Predlagano je v glavnem v redu, s tem, da kristale, ki vsebujejo vodo, na sonce sploh ne dajemo, nekatere druge pa le za 15 minut, saj na soncu pobledijo (npr. rožnati kremen). x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#47 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 28. december 2003, 15:39

(npr. rožnati kremen). x:Dx

ki vsebuje mangan x:Dx

#48 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 28. december 2003, 15:44

in zgleda tako.........(tale je moj) x;)x

#49 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 28. december 2003, 16:02

To je tud roževec, je nebrušen in bel, ker je bil predolgo na soncu...oz. takšnega sem že dobila. x;)x

(malo nejasna x:o)x slikca)

#50 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 28. december 2003, 22:55

Ni sam mangan kriv za njegovo barvo. Prste vmes ma tud titan.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0