Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uporaba računalnika - programi za pomoč čebelarje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
103 komentarjev na to temo

#26 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 6. december 2003, 15:35

Zdelo se mi je pošteno, da ti pokažem še druge možnosti, ne da bi te silil kar v nakup svojega.

Samo glede prodaje na bolhi je najbolje, če dobiš mobitel od prodajalca in se kar direkt zmeniš. Po mojih izkušnjah je tako še najmanj problemov.

Če pa se malo vrneva na originalno temo-programe. Če je aakhut RES našel pravi program, smo na konju. Ta program zna predmete zelo lepo šteti, se tudi po malem uči. Na tistih tvojih slikah je zelo lepo preštel varoe. Si zamisliš da bi samo poslikal testne vložke, potem ti software vse prešteje? Jaz štejem samo do 80, pol pa rajši kar na novo zdravim in naslednjič točneje preštejem. Lenoba.

#27 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. december 2003, 17:33

Ja saj trenutno ne morem kupit ničesar oziroma finance mi ne dovolijo tega :V: čeprav bi mi prav prišlo. Veš včasih je dobro zelooo dolgo firbcati, da naletiš na pravo stavr kot z strojem ( mizarsko kombinirko) sem zelo dolgo iskal in našel cena-zmogljivost idealno.

ja tak program je kull in o tem sem se menil z nemškimi čebelarji mislim, da je šlo za nekaj podobnega vendar so imeli težave ( isti ing. kot je sestavil STOCKI) da je program štel tudi vse primesi tu je bila težava oziroma še vedno je. Torej, če je našel to kar si hotel in boš to vspšostavil upam ne boš pozabil name?????
Tud jaz nikoli ne štejem definitivno sploh, če jih je več ker niti ni relevantno in ne vem zaaj to štetje? Ravnam se bo občutku oziroma vidim od dimljenja do dimljenja kako zgleda, ja kolk pa je naštel tvoj program na moji sliki???

#28 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 6. december 2003, 20:05

VIDIM DA OBSTAJAJO TUDI RAČUNALNIŠKI PROGRAMI ZA ČEBELARSTVO.
KAKŠNI PA SO -- ČE NI SKRIVNOST
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#29 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 6. december 2003, 20:06

Sprobaval sem ga na edinem računalniku s polno verzijo, ki pa je v Gradcu. Programu sem nekako dopovedal, kako velika je varoa. Pol je blo pa še treba na roke rešit nekaj situacij, ko so ble varoe čisto skupaj, ker ti programi delujejo na spremembi barvnega praga.

Če bo delalo, takoj dobiš. Demo verzijo bi ti lahko že poslal, samo ne moreš naložiti nobene slike, lahko samo obdeluješ tiste priložene.

Glede notebooka imaš pa čisto prav. Ti kar lepo razmišljaj, nosi denarčke na kup, ko se pojavi dobra šansa pa zagrabi in ne spusti. Stvari, ki se morajo zgoditi na hitro, se najlaže zajebejo. Lahko govorim tudi iz lastnih izkušenj :V:

#30 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. december 2003, 20:13

Ja ok Marko kot pišem se priporočam, ti kaj pa je z varojo, ko je bela pa svetla in temna tu je vse problem al pa ne???
BONi ti samo lepo sledi temam pa boš na jasnem boš vse lepo bral kar ne tu pa v reviji čebelar bom jaz veliko o tem napisal, če bom le uspel.
Jaz uporabljam samo tega enega kot sem pisal iz Nemčije ziher je pa še nekaj teh zadev....

Ja sila samo jaz sem vedno tak, ko neki hočem kupit kupim takoj in ne čakam bedasto a ne???

#31 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 6. december 2003, 20:14

Boni, seveda ni skrivnost. O Stocki-ju ti lahko več pove Danilo. Za statistično obdelavo v začetku zadostuje tudi excell.
Ostali programi so pa recimo baze slik cvetnega prahu, razni za čebelarstvo prilagojeni računovodski programi, čebelarski slovarji, zbirke skic z načrti ipd. Sicer pa lahko poskusiš malo iskati po google-u. Če ne boš sam, bom pa jaz, ko bom prišel spet na kabelski internet. Veliko stvari se da downloadat, pa lahko tudi preizkusiš.

#32 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 6. december 2003, 20:17

@Danilo: Barva varoe načeloma ni problem, če je bil vložek dobro očiščen, tako da je kontrast čimvečji, drobirja pa po približno 24 urah čimmanj.

Sicer pa so ob jesensko-zimskih zdravljenjih večinoma rjave.

#33 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. december 2003, 20:22

Ja Stocki je kull zadeva sam, če maš par družin, če jih je več pa rabiš notbook in drugače to ne gre ali pa tajnico, ki prepisuje podatke samo mojo pisavo ali bolje algoritme bi obupala x:Dx x:Dx x:Dx :V:

999 :vragec: kabelski internet imam kabelsko vendar ni mogoč vstop na internet imam ISDN in še vedno naša centrala Mačkovci ne omogoča ADSL dostopa 5 km stran kar laufa na Puconce pa imajo grrrr :vragec: grozaaaa

#34 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 6. december 2003, 20:24

Jaz mam kabel še kake tri tedne, kolikor bom v Gradcu.

Hieroglife pa znamo vsi producirat. x:Dx :vragec:

#35 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 6. december 2003, 21:21

SLEDIM NADALJNIM NAPOTKOM - DOGOVORJENO :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#36 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. december 2003, 21:47

Marko kakšen dostop pa uporabljaš doma???

#37 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 7. december 2003, 09:14

Doma pa modem-analogna linija. Je pa menda pri nas ADSL možen, ali pa so pri Telekomu samo tako rekli, ker mislijo da ga tam v hribih tako ali tako ne bo noben vzel x:Dx :vragec:

#38 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. december 2003, 09:42

999 :vragec: če bi pri nas bil možen bi jaz to že poštimal uhh..samo je premalo interesentov z naše centrale baje samo 6 in jasno Telekomovci so rekli, da se ne splača, baje po novem letu oziroma za 2004 je predvideno huuu..
Spet frka za ADSL je predpogoj ISDN in spet te tresnejo po žepu imam sicer ISDN že leto in pol sam itak je hitejši vendar še vedno klicni dostop...
je pa naročnina za analogno linijo predraga in je svinjarija to malo več kot prešerna je dražja digitalna linija pa imaš dve a ni to shitt?? :xx!:

#39 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 7. december 2003, 10:02

To je dober posel, vidiš, ko te še prosijo, da ti lahko dajejo denar. xrolleyesx
Ti prav prosiš Telekom, da jim bi rad plačeval za isdn+adsl+pogovori, oni te pa ne morejo uslišati. Kaki reveži.

#40 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. december 2003, 10:15

Glej počasi se približujem z mesečnim računom na isto raven kot bi me stal ADSL dostop pa še moram šparat oziroma se konektat itd..
Sedaj glej mulc je v 4 razredu lih sedaj se meniva, da mu sestavim staro mašino rabim le CD pogon in disketnik pa je vse nared oziroma monitor se tud menim za enga rabljenega. sedaj, ko bo še ta samostojnejši potem mi bo račun presegel normalno mero a nebi bilo bolje ADSL usmerjevalnik pa je rešeno, surfajmo vsi na debelo ne glede na čas????

Ti za tist prenosnik, kar sem pisal ima ga nek upokojen dipl.ing. kemijske stroke pa še zip externo enoto zraven za 80 Prešernov bom tole kar šel pogledat en vikend tu blizu je v MB pa je ziher zelo občuvano saj he v zrelih letih uporabnik kaj misliš???

#41 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 7. december 2003, 11:11

CD in floppy boš itak dobil za male pare. Kak čist soliden 15" monitor pa tud. Za tamalega bo dost. Sam glej, da bo frekvenca osveževanja na monitorju dovolj velika, da si mali ne bo prehitro uničil oči.

Prenosnik se zdi v redu kombinacija. Vprašaj ga, če je veliko delal na bateriji ali ga je imel večinoma priklopljenega na adapter. To drugo je zelo v redu, saj meni tako čuvana pet let stara baterija še zdrži preko ure in pol! Če se računalnik zažene na sami bateriji in potem tako deluje vsaj eno uro je to že kar v redu. Dobro poglej še lcd zaslon, da ne bo imel kakšnih "mrtvih" pixlov-take male črne pikice, kjer diodica crkne. To se zna širit kot kakšna huda gniloba. Tudi tipkovnica ne sme biti preveč uničena-če pritisneš na ti, da se ne udre glih za centimeter. Pa še domeni se, da ni glih videno kupljeno, če bi glih v kakih štirinajstih dneh kaj vitalnega crknilo in da ni glih tvoja krivda (npr. da bi odpovedal lcd monitor-tudi to se je že zgodilo), da vzame nazaj.

Mimogrede, a pri čebelnjaku maš štrom?

#42 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. december 2003, 11:27

Marko trenutno se menim za en 17 monitor star 10 mesecev in cena 20 Prešernov je kar ok po moje??? flopi kupim nov bom pa svoj HP CDRW dal v tisto mašino sebi pa vgradim novega Combo katerega cena je 18 Pršernov bere pa tud DVD plošče tak, da rešim vse to dokaj zmerno ( volk sit koza cela)!

Ja možakar je star 67 let torej je zadeva ziher pazil, nikoli ni delal z baterijo in mi je takoj napisal, da nima pojma kako dolgo zdrži, ker je vedno imel na štrom priklopljno. Vsekakor bom malo pogledal stvar in mi je rekel, da lahko sprobam pa vse. Po moje je ziher bolje občuvano kot, če bi kupil od kakega mešetarja kaj misliš???
Po moje ata več stvar ne rabi ker je v penzijonu pa ga prodaja prejle je rabil dom-služba ga nisem podrobno spraševal vsega itak sem ga moril z vsem. Ima vse original CD-je z gonilniki torej je že ziher pazil...
Ne poznam pa karekteristik pentiumov II so hitrejši od celeronov ali počasnejši???

ja do čebelnjaka lahko potegnem štrom tud do tovornjaka na določenih mestih vsepovsod pa ne, je možno zadevo napajt iz akumulatorja v tovornjaku????

#43 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 7. december 2003, 13:51

Gremo po vrsti. Monitor, cdrw, combo-brez problema.

Če je bilo vedno vse na štromu, bo baterija verjetno še zelo dobra. Sliši se, kot da je dokaj pazil nanj. Celeroni so bili v bistvu oskubljeni pentiumi II z nekoliko slabšimi lastnostmi na določenih področjih. Tale bi znal bit še kar hiter. Upam, da je procesor s kakšno mobile tehnologijo, ki še malo pomaga.

Napajanje preko akumulatorja je načeloma možno z nekim adapterjem, samo s slabšimi adapterji nekateri prenosniki ne delajo, ker adapter da premalo toka od sebe. Mislim sicer, da to bolj velja za novejše notebooke z "bognedaj" navadnimi AMD procesorji, tako da bi znal tale tvoj izbranec delat tudi na tovornjaku.

#44 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. december 2003, 14:09

Marko hvala za nasvete vidim, da si kar dober v tej smeri se tud sam spoznam ampak ne tolko oziroma se spoznam na zadeve, ki so prišle od leta 1999, ko sem se jaz spustil v te vode. Torej je celeron vedno bil ''podrejen'' pentiumu zanimivo :eek: :O:
Veš nekoč mi je eden strokovnjak za te zadeve rekel, da je celeron 800Mhz počasnejši od pentiuma 300 Mhz in to zelooo :O:

ja ata ga je pazil ni kaj in drži robo brez kapore dokler ne pridem je res sila, bom pa o tem razmislil glede avto akumulator, ko se v to spustim bova še kako napisala....

#45 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 7. december 2003, 14:51

No sicer obstajajo različni tipi procesorjev, ampak tako kot ti je pa ta svetoval pa seveda ni možno. Sem pa imel celerona 500, kolega pa pentium II 400, pa njegov računalnik ni bi kaj počasnejši od mojega ob praktično enaki matični plošči. Seveda so pa važne še druge stvari, npr hitrost rama in diska, ene kombinacije hardwarea bolj klapajo skup...

#46 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. december 2003, 15:06

Pazi primerjava je bila med celeronom 800 in pentiumum III....
Sedaj sem mel zadnjič priložnost nalagat mašino z celeronom 2.66 Ghz in ti povem jajca proti moji 4 z 2.0Ghz. razen matične plošče je tikal z istimi rami 512 Mb DDR 333Mhz sam je pa kot išem zelooo počasen. Isto pa sem imel podobno konfiguracijo z AMD-jevim +2500XP edina Ram je bil 512 DDR 400Mhz ti pa povem, da je izredno hiter in stabilen. Bolj sem ga gnal bolj je delal in ni kazala kakega potenja, na koncu sem ga zmel še z Sisoft Sandra 2003 je pa stvar ok pa še bistveno cenejši je od pentiuma....kot kaže ima AMD dobre procesorje ja nižjo ceno hmmm...

#47 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. december 2003, 15:14

:vragec:


athlon se strashno rad pregreva....tako da namestitev dodatnega hlajenja presezhe ceno pentiuma...
iz prve roke tole...sm zmetu za vse mozhne hladilnike tolk kesha...pa she mashina prou komichno zgleda...jo bo treba pochas ushraufat v tla, da ne poleti od samih propelerjeu.. x:Dx


666 trotkou brez chebelce
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#48 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. december 2003, 15:32

ja a je to ta nov kerega omenjam??? tega sem jaz tiral kot BOG oblake pa ni kazal zanakov potenja. No ohišje je prozorno in poleg velikega kolerja na procesurju je še eden v prozorni stranici no mogoče je mal počasnejši pri obdelavi slika oziroma grafike ampak za igrice pa je kull! No verjetno pa rabiš kar nekaj časa dela z njim in obremenitev, da vse spoznaš sam itam Pentium je zakon :palec:

Se okvarjaš z navijanjem kaj teh mrcin x:px

#49 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. december 2003, 15:41

:vragec:

hehe....moja je navita in nabrita 60% chez....torej? x;)x
sam je pa tko, da na AMD-ju lepshe LINUX prime kokr pa uni GATES...


666 trotkou brez panja...smrc
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#50 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. december 2003, 15:48

x:Dx aakhut si pa res en :vragec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0