Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zdrava Sol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 4 x ocenjeno
2324 komentarjev na to temo

#51 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. januar 2004, 09:14

o madonca kakšne cvetke :flower: :flower: :flower:


pa saj ni res :flower: :flower: :flower:

ne ne, to je najbrž iz kakšne srednjeveške knjige a ne sstane :vragec: x:Dx :vragec:


:vragec: :vragec: :vragec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#52 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. januar 2004, 09:30

:flower: :frog: :fool: :vtz:

#53 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. januar 2004, 18:42

[

" Me veseli, da si knjigo prebral in začel razmišljati, kajti to je tudi moj prvi namen.

Saj ne morem verjeti, ko tole berem. Glej, glej - končno sem začel razmišljati. Zelo samozavestno govoriš, a ker potvarjaš moje besede, je to zanesljiv znak, da se ne počutiš "prav trdnega v sedlu".

Nikjer nisem namreč rekel "samo zemeljsko polje je osnova indukcije", kot sedaj interpretiraš ti, temveč, da je zemeljsko električno polje bistveni vir električnega toka v telesu.
Kaj se dogaja v telesu, ti bom sedajle malo bolj razložil - kdo ve, morda boš pa še kdaj napisal kakšno knjigo in ti bo tole koristen vir!

V moji razlagi ne bo absurdnih trditev, kot so v tvoji (nekje v knjigi npr. praviš: "Prenosno omrežje jakega toka v telesu je celotno ožilje oziroma kri v njem" Že nekoliko prej pa je v kontekstu tvoje razprave o telesni elektriki razumeti, da je srce generator!!! - V TELESU IMAMO TOREJ PO TVOJEM OMREŽJE JAKEGA TOKA???).
Da bo bolj razumljivo, se spustiva popolnoma v osnovo - Materija je zgoščena oblika energije, torej niha v specifičnem ritmu, odvisnim od njene sestave. To dejstvo lahko prenesemo v biološki sistem (človek), kjer ima vsaka substanca v telesu svoj lastni spekter elektromagnetnega valovanja. Funkcijo vsega tega uravnavajo t.i. krmilna nihanja (lastno celično krmiljenje, krmiljenje na nivoju tkiva, živčni sistem, hormonski sistem, elektromagnetni krmilni in regulacijski nivo). Za stimulacijo tega krmilnega sistema so nujno potrebni:
-Zunanji signali: zemeljsko električno in magnetno polje, Schumannova resonanca, gravitacija, svetloba, zvok
- kemične substance: hrana, voda, kisik
- mehanski dražljaji:gibanje
Pomanjkanje teh spodbujevalcev pospešuje degenerativne procese v telesu.

Vendar pa je v ekstremnih slučajih človek pomanjkanje katerega od teh spodbujevalcev sposoben premostiti. Si že slišal za ljudi, ki popolnoma nič ne jedo, le vodo pijejo. Podobno je z s časovno omejenim gibanjem v vesolju - ne vem pa če veš, kakšne zdravstvene težave imajo vesoljci, zlasti z oslabitvijo kosti. Seveda pa tudi v brezzračnem prostoru telo ni brez elektrike, saj nastane električno in magnetno polje z zapletenimi procesi, povezanimi s premiki mišic.

In zakaj lahko telo manjko nekaterih stvari nadoknadi?


Fizik Friderich Katscher je odkril sledeče:
V obliki fotonov odda človek skupno 6000 do 9000 kalorij, pa čeprav jih običajno preko hrane sprejme le 2000 do 3000. Ostalo (4000 do 6000 cal) sprejme preko zunanjega sevanja (ki je, kot vidiš, zares najpomembnejše). Telo ima torej kar nekaj maneverskega prostora za preživetje in prilagajanje. Vesoljci so za takšne spremembe trenirani, le ob vodi pa lahko človek preživi z ustrezno mentalno naravnanostjo, s katero "preprogramira" procese v telesu.

Vabiš me, naj skupaj s tabo lunatkam razložim, kako jim bijejo srčki? Sori, zate in za tvoje trditve res nimam časa. Če bi hotel vse, s čimer se ne strinjam s tabo komentirati, bi lahko spisal vsaj tri knjige. Na tvoj morebitni odgovor na moje pisanje torej ne bom odgovoril.

Za zaključek le še ena najmočnejših "cvetk" iz tvoje knjige:

"In če veliko misliš, moraš misliti tudi na zdravo sol, sicer te lahko popade stres ali še kaj hujšega. Zato ne razmišljaj veliko, če nimaš v žepu ali ustih zdrave soli." :flower: :flower: :flower:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#54 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. januar 2004, 21:54

Rad bi si pršu na jasnem, zakaj taka hvalnica Slanemu, ko pa lahko na premer nekdo hvali ,ki pa se spozna na hvalnico Sladkorju?

#55 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. januar 2004, 22:48

Na tvoj morebitni odgovor na moje pisanje torej ne bom odgovoril.

Zelo pametna odločitev x:Dx x:Dx x:Dx

#56 Ajda-

Ajda-
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 958

Objavljeno: 5. februar 2004, 20:47

Sečoveljske soline so eden najlepših krajev Slovenije. Tam bi lahko ostala ure in ure...
Live and let live! Life is beautiful!!!!

#57 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 6. februar 2004, 08:38

x:Dx x:Dx x:Dx ......ena izmed boljših slanih stvari... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

:vragec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#58 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. februar 2004, 11:25

:vragec:


x:Dx x:Dx x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#59 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 6. februar 2004, 11:28

:palec: :vragec:

x:Dx x:Dx x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#60 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. februar 2004, 11:51

Tako, kot sem se zahvalil Daisy, tudi vsem ostalim hvala za pomoč pri prosvetljevanju ljudi, da je jodirana jedilna sol nezdrava :palec: :palec: :palec:

#61 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. februar 2004, 21:41

http://dragonja.nib....lje/indexS.html

#62 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. februar 2004, 21:52

:palec:

#63 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 21. februar 2004, 15:58

Sinoči sem se po krajšem času srečal s prijateljem iz Maroka. Beseda je naletela med drugim tudi na sol. No, tudi Maročani poznajo zdravo sol, ki pa jo v njihovem jeziku imenujejo živa sol.
Ta se pridobiva iz gorskih nahajališč znotraj maroških gora. Ravno tako živa sol velja za visoko kvalitetno, medtem ko se tisto navadno iz morskih solin dobi, kot pri nas, v vseh trgovinah.


Andres

#64 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. februar 2004, 16:05

.Ta se pridobiva iz gorskih nahajališč znotraj  maroških gora.

AHA misliš,da se da tole sol tut dobit v slo.?

#65 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 21. februar 2004, 16:10

.Ta se pridobiva iz gorskih nahajališč znotraj  maroških gora.

AHA misliš,da se da tole sol tut dobit v slo.?

Nisem poznavalec soli.

Andres

#66 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2004, 16:13

Andres, dejstvo je, da je proti pet ali desetkrat prejodirani jedilni soli vsaka naravna sol v nekem smislu zdrava.
Sam sem ime SALESALUTE ZDRAVASOL za zdravo sol, ki jo opisujem v knjigi, izbral in zaščitil prvenstveno zato, da bi se ljudje začeli končno spraševati, zakaj jedilna sol ni zdrava. Kajti to, da je zdravniki ne priporočajo več kot ščepec ali dva dnevno, zdravstvene situacije nič ne izboljšuje, ravno obratno. Joda sicer dobiš pri taki porabi res le toliko, kolikor bi naj bilo potrebno, zato pa petkrat premalo ostalih elektrolitov, predvsem NaCl, ki je osnovni elektrolit človeškega telesa.
Z jodirano soljo pa je povezana tudi prekomerna teža, ker ljudje zaradi potrebe po soli, ki je dvakrat bolj slana, pojedo pač dvakrat več hrane.

#67 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 21. februar 2004, 16:14

Hvala za to info Andres

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#68 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:24

Vojko, če razumeš bistvo moje knjige, ali obstaja tudi kaka astrološka metoda, da odkritja potrdiš ali ovržeš?

#69 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. februar 2004, 18:59

Vojko, če razumeš bistvo moje knjige, ali obstaja tudi kaka astrološka metoda, da odkritja potrdiš ali ovržeš?

Bistvo astrologije je, da izhaja iz povezanosti človeka z vesoljem. Ti obravnavaš človeka kot stroj - človeka si reduciral na telo z njegovimi biokemičnimi in biofizikalnimi funkcijami, ga razstavil na enote, jih analiziral, rezultati analize pa so simptomi ali sindromi.
Pri tem te ne zanimajo individualne potrebe in hotenja človeka (a la Descartes). Pa saj se življenje vendar ne izraža zgolj preko fizikalno-kemičnih zakonov vzročnosti.
Nekje sem že govoril o tem, da lahko človek živi tudi brez hrane - živ dokaz pomena psihično - duhovnih - duševnih komponent. O TEJ razsežnosti govori astrologija, ki pa je v tvoji knjigi povsem zanemarjena. Zato mi ni jasno, o kakšnih astroloških "potrditvah" svojih domislic sanjaš. xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. februar 2004, 19:11

Nosorog, midva vendar razpravljava o kristalih.
V stilu, ki si ga postavil ti.
Vojko pa, upam, ne potrebuje suflerjev, razen, če misliš, da tudi o tem področju veš največ ti.

#71 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. februar 2004, 19:35

Nosorog, midva vendar razpravljava o kristalih.
V stilu, ki si ga postavil ti.
Vojko pa, upam, ne potrebuje suflerjev, razen, če misliš, da tudi o tem področju veš največ ti.

Ni prvič, da si se vprašanju ali trditvi, ki ti ni všeč, oziroma ne paše v "tvoj kontekst" enostavno izognil s prenašanjem pozornosti drugam. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#72 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 22. februar 2004, 19:36

Vojko, če razumeš bistvo moje knjige, ali obstaja tudi kaka astrološka metoda, da odkritja potrdiš ali ovržeš?

Bistvo astrologije je, da izhaja iz povezanosti človeka z vesoljem. Ti obravnavaš človeka kot stroj - človeka si reduciral na telo z njegovimi biokemičnimi in biofizikalnimi funkcijami, ga razstavil na enote, jih analiziral, rezultati analize pa so simptomi ali sindromi.
Pri tem te ne zanimajo individualne potrebe in hotenja človeka (a la Descartes). Pa saj se življenje vendar ne izraža zgolj preko fizikalno-kemičnih zakonov vzročnosti.
Nekje sem že govoril o tem, da lahko človek živi tudi brez hrane - živ dokaz pomena psihično - duhovnih - duševnih komponent. O TEJ razsežnosti govori astrologija, ki pa je v tvoji knjigi povsem zanemarjena. Zato mi ni jasno, o kakšnih astroloških "potrditvah" svojih domislic sanjaš. xrolleyesx

Nosorog!

Saj telo je stroj. Celo neka knjiga, leksikon obstoja, ki ji je tako naslov. Telo kot stroj. Individulne potrebe niso plod človekove narave, temveč plod industralizacije in komercializacije. Naša indiviualna potreba je recimo čepenje na forumu. Valjda naše telo tega ne zahteva. Pametni so bili naši prastarši, ki so se ob večerih družili s sovaščani, čez dan pa so na polju delali.
Mi kajpak čez dan delamo, posedimo na kakšnem drinku, potem zvečer pa nam za drugo ne ostane časa, kot otroke mirit, jim za jest ptimat, filme gledat, na maile odgovarjat, forum prečekirat, z netom se ubadat. In Nosorog. To ni tisto čemur se reče individualna potreba. To je prej pritisk na individualca, tebe mene, kar od naju zahteva potrošniška družba. Žal, odmaknili smo se od pravil.
Brez hrane se da živeti, res, vendar kot taki ne verjamem, da smo grajeni, po sistemu: "Ne jej, zdravo in dolgo boš živel". Obenem tudi nismo grajeni po sistemu kupi v prvi trgovini in zdrav boš. Smo pa skoraj vsi po vrsti dobro rejeni. Pač individualne potrebe kot si se izrazil nas potiskajo v to da ravno kupujemo v prvi trgovini, nihče se pa več ne vpraša, da je vsako zdravilo v naravi. Listi od limone krepko znižajo holesterol. To sem izvedel zadnjič.


Andres

#73 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:03

Listi od limone krepko znižajo holesterol. To sem izvedel zadnjič.


Andres



po vsej verjetnosti ne misliš tistih .katere,kupujemo v prvi trgovini....

Saj so ,total,zastrupljeni od raznih škropiv ,enako lupina limone.

P.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#74 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:04

Listi od limone krepko znižajo holesterol. To sem izvedel zadnjič.


Andres



po vsej verjetnosti ne misliš tistih .katere,kupujemo v prvi trgovini....

Saj so ,total,zastrupljeni od raznih škropiv ,enako lupina limone.

P.

Ne mislim olupke od limone. Listi se dobijo redko v Evropi. Vsaj kot je meni znano. Kupil sem jih v neki filipinski trgovini s hrano iz vzhoda.

Andres

#75 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. februar 2004, 20:05

Saj telo je stroj. Celo neka knjiga, leksikon obstoja, ki ji je tako naslov. Telo kot stroj. Individulne potrebe niso plod človekove narave, temveč plod industralizacije in komercializacije.

Žal tudi ortodoksna znanost obravnava človeka kot stroj in ignorira razvoj in pomen čutov (s čimer se npr. ukvarja duhovnost). Prav ti dam le v tistem delu, v katerem govoriš o različnih pritiskih na sodobnega človeka, čeprav si ob trditvi, da so individualne potrebe plod industrializacije in komercializacije zgrešil tisto, kar daje našemu bivanju smisel.
Od živali se ljudje ločimo po tem, da nam ni dovolj, da se le dobro nažremo in gremo spat, temveč imamo potrebo po tem, da "ves čas nekaj počnemo". Srečen človek je tisti, ki v življenju najde delo, ki zadovoljuje njegove ustvarjalne potrebe. Ko je ustvarjalen dan za tabo, greš spat zadovoljen.
Da so naše potrebe plod industrializacije in komercializacije, pa je povzročila magija potrošniške miselnosti. Žal še vedno živimo v družbi, ki se pretežno ne sprašuje, ali ima življenje kak globji pomen ali ne - ker ga za večino nima, nekaj velja le boj za preživetje, nadvlado in profit. S profitom v mislih posamezniki "gradijo" podobo modernega človeka in mu z ustrezno propagando (kar je čista nižja magija) vtisnejo v zavest, da npr. potrebuje čevlje z visoko peto, da si mora za to, da bo v svoji družbi nekaj veljal vtakniti uhan čez nos, da mora imeti najboljši avto ... Vsi ti štosi dejansko povzročijo, da se večina ne sprašuje zakaj sem, kaj si v resnici želim, kdo sem ... Ker nam stvari, ki so nam s propagando vtisnjene v zavest kot nujno potrebne pogosto zaradi finančnih ali kakšnih drugih razlogov niso dosegljive, ker v službi ne delamo dela, ki ga imamo radi, ker se gremo ves čas neko tekmovalnost in primerjave, postanemo nesrečni, depresivni, črnogledi ..., smo v oblasti stresa, poruši se notranje ravnovesje in to nas pahne v bolezen.

In vidva bi se nad te stvari spravila podobno, kot se spravi mehanik nad pokvarjen avto?

Jejhata, jejhata

:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0


    Bing (1)