Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zdrava Sol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 4 x ocenjeno
2324 komentarjev na to temo

#2276 Pero9

Pero9
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. oktober 2010, 19:22

Malo soli je čisto vredu, vendar je potrebna zmernost ane Andreja? Se strinjaš lepo.

To temo je popravil/a Pero9: 12. oktober 2010, 19:26


#2277 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. oktober 2010, 00:48

a ni naslov teme: Zdrava Sol :inocent: xsrcx

http://www.nesoli.si...w&catid=4&id=25

#2278 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 14. oktober 2010, 10:42

http://www.nesoli.si...w&catid=4&id=25
Ali kdo ve, koliko joda dnevno potrebuje človeški in koliko živalski organizem in koliko ga naj dobi z osnovnimi živili in koliko s soljo in prehranskimi dodatki?

po mnenju svetovne zdravstvene organizacije je mnda 200mikrogramov joda/1 dan... po moje se pa to prilagaja vsakemu posamezniku glede na zivljenjsko obdobje v katerem se nahaja, aktivnosti, psiho-fizicnega stanja, podnebnih razmer,... x:Dx ne glede na nacin vnosa al z osnovnimi zivili al s soljo al prehranskimi dodatki,... xsrcx po tvojih podatkih na objavleni strani, ga pol povprecni porabnik zauzije tud po 3x prevec?! :eek: ma... sj ni cudn... :sori:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#2279 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 15. oktober 2010, 00:05

še vedno čakam na izlet k martinu krpanu v trstx:)x
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#2280 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. oktober 2010, 23:46

še vedno čakam na izlet k martinu krpanu v trstx:)x

Strina, sem bil že dvakrat, pa me nisi poklicala :sori:
Si nisem dal tvoj telefon v spomin, zalepi ga sem, da te najdem x;)x

#2281 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. oktober 2010, 15:30

po mnenju svetovne zdravstvene organizacije je mnda 200mikrogramov joda/1 dan... po moje se pa to prilagaja vsakemu posamezniku glede na zivljenjsko obdobje v katerem se nahaja, aktivnosti, psiho-fizicnega stanja, podnebnih razmer,... x:Dx ne glede na nacin vnosa al z osnovnimi zivili al s soljo al prehranskimi dodatki,... xsrcx po tvojih podatkih na objavleni strani, ga pol povprecni porabnik zauzije tud po 3x prevec?! :eek: ma... sj ni cudn... :sori:

Objavljena slika

Samo v tem kosu je torej že 150 mikroramov joda, v celi pici pa 600: :C: :V: :vragec: http://www.nesoli.si...w&catid=4&id=25

Objavljena slikaObjavljena slika

#2282 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. oktober 2010, 12:06

Stane, manjka ti soli in to v glavi...Oklepaš se nekih raziskav, katere kradeš po svetovnem spletu in si jih potem lastiš za svoje. Soli ti manjka!

#2283 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. oktober 2010, 18:23

Stane, manjka ti soli in to v glavi...Oklepaš se nekih raziskav, katere kradeš po svetovnem spletu in si jih potem lastiš za svoje. Soli ti manjka!

Zlatko, manjka je tebi, to so trditve CINDI, ne pa moje raziskave in to je grozno.
Tako prejodirana je vsa industrijska hrana, ne samo pice.
Sol v glavo, preden daš kaj v kljun :sori:

Objavljena slika

#2284 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 20. oktober 2010, 20:17

Samo v tem kosu je torej že 150 mikroramov joda, v celi pici pa 600: :C: :V: :vragec:

na sliki pise, da clovk s kosom pice dobi dovol soli za vs dan... kje si jod najdu in to prenesu na kos pice? kj pa ce je sol v pici popucana in nejodirana? x:Dx skratka: po mnenju svetovne zdravstvene organizacije je priporocena kolicina 6 gramov SOLI na dan in 200 mikrogramov JODA na dan... po mojem mnenju... se kolicine prilagajajo... niso fiksne... ampk, ce je v enem kosu pice res 150mikrog joda... uf... ma, bogc pozegnaj... vsi smo po mal najgneni k mrbidnosti... :o|o: xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#2285 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. oktober 2010, 21:08

na sliki pise, da clovk s kosom pice dobi dovol soli za vs dan... kje si jod najdu in to prenesu na kos pice? kj pa ce je sol v pici popucana in nejodirana? x:Dx skratka: po mnenju svetovne zdravstvene organizacije je priporocena kolicina 6 gramov SOLI na dan in 200 mikrogramov JODA na dan... po mojem mnenju... se kolicine prilagajajo... niso fiksne... ampk, ce je v enem kosu pice res 150mikrog joda... uf... ma, bogc pozegnaj... vsi smo po mal najgneni k mrbidnosti... :o|o: xsrcx

Sinoči sem celo oddajo posvetil tej kampanji.
Seveda ni v dveh rezinah kruha za cel dan soli, kot trdijo njihovi OGLASI in ravno to je vprašanje, zakaj WHO tako pretirava.
Ponavadi pretiravajo oglaševalci, ki nekaj prodajajo, kaj pa prodaja WHO :8):

#2286 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. oktober 2010, 10:33

Vladi sem predlagal, da Ministrstvo za zdravje v svojo kampanjo o zmanjšanju porabe soli v prehrani poleg nasveta "ne soli si" vključi tudi alternativni nasvet "soli si pod 65°C na zgornjo mejo okusa".
Seveda se moj nasvet ne nanaša na desetkrat prejodirano jedilno sol, ampak na tako, kot jo opisujem v knjigi
Prosim za komentiranje predloga tu in tam http://predlagam.vla.../idea/view/1174

#2287 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 24. oktober 2010, 09:31

Vladi sem predlagal, da Ministrstvo za zdravje v svojo kampanjo o zmanjšanju porabe soli v prehrani poleg nasveta "ne soli si" vključi tudi alternativni nasvet "soli si pod 65°C na zgornjo mejo okusa".
Seveda se moj nasvet ne nanaša na desetkrat prejodirano jedilno sol, ampak na tako, kot jo opisujem v knjigi http://zdravasol.si/..._e-knjiga_1.swf
Prosim za komentiranje predloga tu in tam http://predlagam.vla.../idea/view/1174


Na predlagam vladi nisi nič omenil soljenje z nejodirano soljo, samo da se soli pod 65 stopinj. To se razume kot soljenje s katerokoli soljo.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#2288 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. oktober 2010, 10:51

Na predlagam vladi nisi nič omenil soljenje z nejodirano soljo, samo da se soli pod 65 stopinj. To se razume kot soljenje s katerokoli soljo.

Dobro vprašanje, ga lahko postaviš tudi tam, ker tu vemo vsi, da gre za tako sol, kot jo opisujem v knjigi.

#2289 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. november 2010, 00:20

Če bo moj predlog izglasovan in ga bo vlada sprejela, bomo lahko prebirali podobna pričevanja članov 1000 slovenskih družin.

Objavljena slika

#2290 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. november 2010, 01:23

GLASOVANJE SE JE PRIČELO

Glasuj ZA predlog, da vlada 1000 naključno izbranim družinam pokloni paket za 6 mesečno biodieto, s katero se bodo vključili v kampanjo Preveč soli škodi

http://predlagam.vla.../idea/view/1174

#2291 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. november 2010, 10:23

http://metuljcica.mo...2788.html#12788
[quote Daisy je napisal/a:[/quote]

Ej, Stane, berem komentarje na tvojem glasovanju.. še celo tam - in na čisto vseh forumih ......... enake reakcije....

Si kdaj pomislil, da tvoj pristop ni čisto vredu?

Pravzaprav je škoda, da ideje in trditve, ki so morda (ne vem, ker nisem strokovnjak in se v to ne spuščam) pravilne, zaradi tvojega načina prezentacije ne prodrejo dovolj daleč?

Komuniciranje ???
_________________

Daisy, nikoli, ker za kaj takega nimam nobenega razloga.
Uporabniki biodiete so z mojo promocijo, predvsem pa z učinki uporabe, zelo zadovoljni.
Razni provokatorji po forumih pa zanimanje samo povečujejo, ne pa znižujejo.
Link na glasovanje o mojem predlogu vladi sem sem zalepil samo zato, da vas, ki ste največja skupina bolnikov po nepotrebnem, opozorim, da imate idealno možnost, da z glasovanjem ZA opozorite politike, ki sprejemajo prehranske predpise, predvsem na osnovi mnenj WHO, da njihova resnica morda ni pravilna.
Prav zanimivo bo videti, kako bo reagirala vlada, če bo glasovanje pozitivno.
Si bodo upali pridobiti mnenje članov 1000 naključno izbranih 4 članskih družin, med katerimi bo gotovo tudi mnogo metuljčic in metuljčkov, da o ostalih bolnikov sploh ne omenjam, ali ne.
Ti in ostale forumašice pa kakor želite.
Glasujte za, proti, ali pa ne glasujte.
Verjemi, da mi je čisto vseeno.

#2292 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. november 2010, 00:18

Glasovanje je zaključeno, kvorum dosežen, bomo videli, kakšen bo odgovor vlade.
Lunatke in lunatki se niste ravno izkazali v številu glasov, a nič ne de.
Pozitiven odgovor vlade bo tudi vsem vam v korist.

http://predlagam.vla.../idea/view/1174

#2293 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 25. november 2010, 09:52

sstane :palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#2294 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. november 2010, 23:57

sstane :palec:

Hvala, Osamljeni so hrabri, poznaš ta film x;)x

#2295 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 30. november 2010, 17:50

Hvala, Osamljeni so hrabri, poznaš ta film x;)x

xnckrivx kolk hrabrosti rab clovk, da se pocut osamljenega?
ej, poznam pa tu pa tam, ko zorijo jagode, na klancu, vesna :inocent: x:Dx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#2296 charlesdarwin

charlesdarwin
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 2. december 2010, 20:27

sol DA
sol NE
zdrava sol

pa nije mi jasno kako da solim moju bananu

#2297 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. december 2010, 03:21

Začela sse je ssezona ssoli..

le brž, sse že mudi...

Candle, meni nikamor, v torek se vidiva na Dobro jutro :palec:

#2298 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. januar 2011, 12:55

Veliko zdravja vsem, pa denarja najmanj za sproti v letu 11 :palec: x;)x
21.aprila bi moral v penzijo, pa se mi še ne da :sori: x:Dx

#2299 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 15. april 2011, 16:36

Ljudi podprite Staneta. Odkar je iz Fukušime se izkadelo toliko radioaktivnega joda, je revež stanko v miljonskih izgubah zaradi izpada dohodka, saj prodaja nejodirano sol. Objavljena slika

LP


#2300 Hempaq

Hempaq
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 15. april 2011, 16:47

Sem nov in 100 strani prebrati nahitro je nemogoce,
ker stvar izgleda dosti nova pri nas, navajam link ->
http://bonsalt.si/in...p?src=drugisvet
bom stestiral in porocal, do sedaj pa mi je se najbolj ustrezalo kombiniranje
v sekvencah, morska-Atlantik, Himalajska-Ajurvedska, Crna-vulkanska in nazadnje potem spet jodirana, ko pridem z doloceno v zasicenje, zamenjam in je nekaj casa potem "v redu", brez vecjih tezav.
lp

To temo je popravil/a Hempaq: 15. april 2011, 16:51





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0