Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so živali srečne?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
48 komentarjev na to temo

#1 Lidija

Lidija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 30. marec 2002, 01:00

EDINO SVOBODNE ŽIVALI SO ZARES SREČNE

Pred kratkim sem na internetu prebrala članek, da so v Ljubljanskem živalskem vrtu dobili novega člana – mačjo pando.
Priznati moram, da me je članek najprej razveselil, da si nekateri ljudje prizadevajo ohraniti to, kar so drugi ljudje že skoraj uničili.

Vendar je to izhod v skrajni sili, ker mislim, da ŽIVALI vseeno SODIJO V SVOJE NARAVNO OKOLJE tudi tiste, ki so ogrožene.

Sprašujem se tudi ali imajo ti tako imenovani humani ljudje, ki redke živalske vrste ohranjajo le v živalskih vrtovih zares dobre namene ali jim je le do kovanja dobička, ko s takim »članom« vabijo na oglede živali, ki živijo v zelo slabih življenjskih pogojih z nekaj metri betona in pedi zemlje.

Živalski vrtovi me osebno ne privlačijo, ker pa sem jih vseeno nekaj obiskala, sem bila vedno žalostna, ker so se mi živali zaprte v kletkah smilile, ker to ni bil njihov pravi dom, kjer bi dirjale po prostranih planjavah, se vzpenjale po gorskih višavah,...Tudi, če rečemo, da jih imamo radi mislim, da bi bila največja ljubezen izkazana takrat, ko bi jih spustili na svobodo in da bi jih tam pustili pri miru.
V njihovih žalostnih očeh, le skrben in rahločuten opazovalec opazi, da si želijo svobode in da tam ,kjer so, niso srečne in zadovoljne.
Če bi dali taki živali na izbiro umreti v svobodi ali v ujetništvu, kaj mislite, kaj bi izbrale ? ????

Žival je najsrečnejša v svojem okolju in sprejme to, kar ji nudi mati narava, z njo je v harmoniji in ne ubija zaredi užitkov in veselja. Tudi lev in antilopa lahko počivata skupaj, če lev ni lačen.V živalskih vrtovih pa imajo živali okolje, ki jim ga vsiljuje človek.( Zares, nekateri se pa le trudijo, da bi jim bilo udobno…)

ZARADI KOGA SO POSTALE OGROŽENE IN KDO JIH OGROŽA , ZARADI KOGA SO ZAPRTE ???

Če bi ljudje bili bolj ljudje, bi se marsikatera že izumrla živalska in rastlinska vrsta ohranila. In, če bi na tržišču ne bilo povpraševanja po dragih krznenih izdelkih, če bi ljudje ne hlepeli po slavi in trofejah,…. AMPAK BI ŽIVELI Z VSEMI ŽIVIMI BITJI V HARMONIJI IN MEDSEBOJNEM SPOŠTOVANJU

TAKRAT BI NE BILE OGROŽENE NE ŽIVALI NE RASTLINE NE LJUDJE.

Do takrat pa lahko le upamo in si po svojih močeh prizadevamo za razumevanje in ljubezen med seboj, kajti, če nimamo ljubezni do bitij, s katerimi si delimo ta planet ZEMLJO, potem smo mi tisti, ki smo se ujeli v lastno kletko in zanko, kletko strasti in samozadostnosti, zanko pogube in propada .

Z željo, da bi čim več ljudi opazovalo živali v njihovem okolju, vas vse skupaj prav lepo pozdravljam in vam želim veliko dobrega.

Lidija Vodopivec, ljubiteljica SVOBODNIH živali

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. april 2002, 01:00

Že od otroških let ne maram obiskovati Živalskih vrtov.
Bila sem vsega skupaj kvečjemu 8 ali 10krat v življenju, pa še to trikrat s svojim otrokom.

Ne samo, da se mi živali smilijo, tudi me je nekako "sram" pred njimi, da jih sploh gledam in pasem zijala - neprijetno se počutim.

Čutim njihov obup in ponos.

Ko pogledam ponosni pumi v oči in jo gledam v tisti majhni kletki, me stisne pri srcu.
Slonu se izognem.

Res je, da se tako ohranjajo vrste in se skrbi za živali...

Toda - ja, tudi jaz sem za svobodne živali.
Za dostojanstvo vsega živega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 1. maj 2002, 01:00

Če z njimi ravnaš, kot se spodobi z živimi bitji in kar jim pripada, so srečne.

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. maj 2002, 01:00

vsako bitje je srečno, če je svobodno, sploh pa takrat, ko izraža svoj nagon:)
vprašaj človeka!

pokowc

#5 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Pokowc, zgleda, da so zate nagoni zate pomembne stvari, ko jij toliko omenjaš.
Po moje je lahko žival srečna, če se ji izkazjuje ljubezen, čeprav je v kletki. Mislim predvsem na domače ljubljenčke.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

seveda, sej si tut ti sestava nagonov, samo v preoblečeni obliki:)

pokowc

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. september 2003, 10:14

Kar tole temo sem izbrala za objavo :sori: podatkov... (uporabljam pa kozmetiko Avon):


Seznam kozmetičnih podjetij, ki testirajo na živalih:

P&G je najhujši; v letu 1991 so naredili eno vrsto testov na 300 živalih, pri čemer so že obstajali podatki in sicer od testov na prostovoljcih!!! Na leto porabijo za teste kar 50 000 živali! Sem sodijo izdelki kot so Clairol, Max Factor, Pantene, Old Spice, Oil of Olaz, Head&Shoulders, Sally Hansen, Ariel, Always, Pampers...

Ponds
Fenjal
Aquafresh
Vaseline
Colgate - se pa zelo trudijo za odpravo testiranja na živalih in uporabo alternativnih metod
Palmolive
Coty : Adidas, Davidoff, Joop!, Lancaster, Jil Sander
Johnson&Johnson: Penaten, Clean&Clear, Bebe, Carefree, Piz Buin...
L'oreal: Biotherm, Garnier, Armani, Helena Rubinstein, Lancome, Vichy
Coppertone
Dr. Scholl's
Unilever: Dove, Rexona, Axe, Impulse, Organics, Lux, Signal, Cerruti, Calvin Klein, Valentino, Cutex, Elizabeth
Arden, Rimmel, Timotei, Persil, Mentadent
Playtex: Banana Boat, Veet
Henkel&Schwarzkopf: Poly, Taft, Gliss Kur, Schauma, Fa, Aok, Diadermine, Vademecum, Fiorucci
LEK: Greenline
KRKA: Vitaskin...
Neznano (niti Peta nima natančnih podatkov): Nina Ricci, L'occitane, Dior

In še podjetja, ki NE testirajo na živalih : Alverde, Alterra, Almay, Amway, Avon (prvi, ki je skupaj z Revlonom že daljnega leta 1989 prenehal z vsemi poskusi na živalih!), Annemarie Borlind, Chanel, Clarins, Clinique, Collistar, Darphin, Decleor, Dermalogica, Dr. Hauschka, Estee Lauder, Fruit of the Earth, Guhl, Joico, Montagne Jeunesse, Matis, Maybelline, Murad, Neutrogena, Oriflame, Orlane, Revlon, Shiseido, St. Ives, Weleda, Wella, Yves Rocher,

Beiersdorf: Juvena, Atrix, Nivea, Labello La Prairie, Eucerin, 8x4.

Moratorij na testiranje na živalih: Braun, Gillette,

#8 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. september 2003, 12:22

Mateja, kaj pa Scheller? :inocent:
Objavljena slika

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. september 2003, 12:29

Tina xnckrivx ...


x:)x x;)x

#10 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 26. september 2003, 13:13

Scheller je OK.

#11 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. september 2003, 05:10

So srečne,ob normalnih pogojih za to.

Sicer se pa že na njih opazi,če je temu tako....
x:)x

#12 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. oktober 2003, 16:38

Rad bi bil metulj da bi letel s teboj, letel s teboj....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#13 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 29. julij 2007, 23:11

Hm ... kaj pa vem, ampak mislim si (upam), da so v živalskih vrtovih vsaj usposobljeni delavci, ki za živali dobro, strokovno skrbijo, večina jih ima verejtno tudi zelo rada ... Drugo je seveda tisto naše buljenje v živali v kletkah :xx!: :xx!: Se je včasih prav za vprašati, na kateri strani rešetk se nahajajo večje opice! :vragec:

Kar pa se mi zdi bistveno huje, je cirkus!
Bila sem samo enkrat, ko sem bila mlajša. Prva vrsta - vidiš dobesedno vse!! GROZA! :cry: Mislim, da ni potrebno, da tu izlijem ves žolč, saj si verjetno vsi predstavljate, zakaj je bič ... potem pa še to, da živali non stop vozijo okrog, kadar jim zapaše, jih postavijo pod reflektorje ... :vragec: :xx!: Upam, da niso vsi isti!
... Say what you mean
And mean what you say ...

#14 Rdeča Jagoda

Rdeča Jagoda
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 789

Objavljeno: 30. julij 2007, 08:45

Dragocene živali... Čudovita bitja, vsaka drugačna od neskončnih vrst.

V primeru njihovega nesrečnega izraza na obrazu, v očeh, drži, mi je žal, ker ne morejo spregovoriti kot ljudje in povedati, kaj se jim je zgodilo. Zakaj so nesrečne, kdo jih je pretepel, kdo jim ne da jesti,.. Verjamem, da ljudje, ki delajo kot prostovoljci v živalskem vrtu, nimajo slabih namenov, ravno obratno, da so tam zato, ker jim je do tega, da niso nesrečne. Sicer nisem nikogar vprašala, če je temu res tako, pa vseeno...

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!
ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!
ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!
ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!
ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!
ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!
ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!
ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!
ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!
ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!
ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!
ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!
ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!
ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

#15 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 30. julij 2007, 13:08

Hm ... kaj pa vem, ampak mislim si (upam), da so v živalskih vrtovih vsaj usposobljeni delavci, ki za živali dobro, strokovno skrbijo, večina jih ima verejtno tudi zelo rada ... Drugo je seveda tisto naše buljenje v živali v kletkah :xx!: :xx!: Se je včasih prav za vprašati, na kateri strani rešetk se nahajajo večje opice! :vragec:


zdej... lahka greš pred kletko pa mižiš... to je ena varianta... lahk pa leve tut spustimo in te požrejo... to je pa druga x:Dx

ok... šalo na stran... sam mislim, da živali ne morejo biti srečne/nesrečne... to je stvar intelekta, ki ga ne premorejo... delajo po strojni kodi "izogibaj se bolečine" in "povečuj udobje"... a s tem pravim, da nimajo duše x?x Opaaa... tega pa nisem reku x;)x

Kako gre zdaj to vkup... xrolleyesx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#16 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. julij 2007, 17:56

Se lahko čisto podpišem pod Marsin post (napisan 5 let nazaj :eek: ).

Živali ne morejo biti srečne/nesrečne? :eek:
Res je, nisem psiholog (niti tak, niti živalski) in s samo gimnazijskim znanjem psihologije ne znam opredeliti teh zadev, ampak moje mnenje (na podlagi lastnih opazovanj) je žival lahko srečna, nesrečna, vesela, žalostna, zafrustrirana, depresivna... Že če pogledam mojega razvajenca, kako žalosten je, gleda skozi okno, če kdo od naših kam gre, kako žalosten je, kakšen ubogi pogled ima, če se kregamo naprimer. Pa da ne govorim o sočutju. Vedno, ko sem žalostna, je prvi, ki je pri meni. Pride, da glavo na mojo nogo ali pa ramena in se stisne k meni. Potem je pa ves čas ob meni. Poznam ga toliko, da mi že pogled dovolj pove. Potem je pa druga skrajnost, ko pridem v Gmajnice in vidim kužke tam...še posebi tiste, ki so ravnokar prispeli, tiste, ki so izgubili lastnika (se mi zdi, da je vsak kdo od nas slišal za primer, kako je pes žalosten, ko mu umre lastnik naprimer?). Kako je to drugače kot pri meni? Tudi jaz sem žalostna, ko nekdo umre, tudi jaz sem vesela, ko nekdo, ki ga imam rada pride, tudi mene osrečujejo določene stvari in dejanja (kot mojga psa sprehodki, nove igrače, dobra hrana, dobra igra, tek itd). Ne, on ni nesrečen zaradi globalnega ogrevanja, MOJE MNENJE pa je, da je to vseeno del njegovega življenja (na drugačen način, zaradi drugih stvari). Sicer pa okej, to so psi. So druge, manj prilagodljive živali...že ko gledam Animal Planet, je popolnoma jasno, da gre tudi za čustvene stvari med živalmi. Najbrž je od živali do živali različno... Sicer pa srečni, nesrečni...poznam ljudi, ki ne znajo bit ne eno ne drugo.
Če določene stvari ne razumemo, še ne pomeni, da je ni, da ne obstaja.

Aja, še kar se ZOO-ja in kletk. Mene veliko bolj srce boli, če vidim psa, ki je zavezan pred bajto na 3 meterski ketni in ga enkrat na dan spustijo (če sploh ga). Nared mu vsaj streho pa 5krat na dan svežo vodo. Še posebej zdaj, poleti, ko je vročina neznosna. Takim bi jaz napisala tako kazen, da bi jih fejst butnl. Denarno. Ker to je tisto, kar ljudi še vedno najbolj boli. :xx!:
Da ne rečem, da sem SPET brala, koliko psov je zapuščenih, zdaj ko je dopust. Deblin folk. Marš v pm.

Sicer pa saj, naravo uničujemo, osnažujemo, zasužnjamo, mučimo...in to nam tudi vrača. Maščevanje je pi*da.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#17 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 30. julij 2007, 19:19

x;)x ful se mi hecno zdi, ko imate mahanje pasjega repa že za srečo...

kaj naj zdej... spet pametujem x:Dx x:Dx x:Dx

Platon ---> eudaimonia x;)x

Srečen je lahko samo Bog... x:px

Tisto kar pišeš so čustvena razpoloženja in ne sreča... sreča ne more biti odvisna od zadovoljevanja čutov, od števila prijateljev... sreča je nepremična, je absolut in ravno zato nedosegljiva... na svetu ni srečnega človeka x;)x Imaš sam sinX... vsak hrib ima dolino x:px

Pa ne morem sploh pisat o sreči in žvaleh... se mi kar gnusi x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#18 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. julij 2007, 19:50

Gnusi?

Meni je pa smešno, da trdiš nekaj, kar ne moraš vedeti sploh.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#19 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. julij 2007, 19:54

usi čeule dol. pa pasove, pa denarnce...
pa taužente ojrou za spomenike za pokop telih lepih bitij, k ste jih nosil med ritnicami x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#20 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 30. julij 2007, 20:55

<span style='color:blue'>So srečne,ob normalnih pogojih za to.

Sicer se pa že na njih opazi,če je temu tako....</span> x:)x

:palec: :palec: :palec:
naša kužka j skor znorela, k je gazdarica v nedeljo z dopusta pršla...nihče me ne prepriča, da ni bila srečna

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. julij 2007, 21:42

x;)x ful se mi hecno zdi, ko imate mahanje pasjega repa že za srečo...

ja sej vcas je simpl pa zabavn filozofirat.

pa lohk mal spekuliramo okol pojmov pa besed.

Vendar zival cuti, trpi = torej nesrecna.
nasprotno od srecna.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 30. julij 2007, 21:49

Vendar zival cuti, trpi = torej nesrecna.
nasprotno od srecna.

predvsem pa ni pokvarjena

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#23 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 30. julij 2007, 21:56

x;)x ful se mi hecno zdi, ko imate mahanje pasjega repa že za srečo...

kaj naj zdej... spet pametujem x:Dx x:Dx x:Dx

Platon ---> eudaimonia x;)x

Srečen je lahko samo Bog... x:px

Tisto kar pišeš so čustvena razpoloženja in ne sreča... sreča ne more biti odvisna od zadovoljevanja čutov, od števila prijateljev... sreča je nepremična, je absolut in ravno zato nedosegljiva... na svetu ni srečnega človeka x;)x Imaš sam sinX... vsak hrib ima dolino x:px

Pa ne morem sploh pisat o sreči in žvaleh... se mi kar gnusi x:Dx

Za vse izjave ti dajem prav, razen za to ne, da je sreča nedosegljiva. Je dosegljiva. In so ljudje na Zemlji, ki so jo našli in živeli. Tudi danes živijo, taki ki so jo našli. To je prosvetljeno stanje bitja, zavest enosti. x:)x

Za živali je tako: so v stanju enosti, bolj kot ljudje, a se tega ne zavedajo. Samo živijo po svojih programih in počutjih. Čustvujejo pa brez dvoma in gotovo ne skačejo v zrak od veselja v živalskih vrtovih in drugih ujetništvih. xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#24 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 31. julij 2007, 14:32

Čisto razumem vaše odzive... srečo hočem ločiti od čustev... čisto samo samcato srečo... brez usmiljenja, sočustvovanja, empatije in podobno... preprosto zato, ker po mojem mnenju sreča ni to... kako bi srečo dosegel... mislim, da človeka spremlja prav do smrti tista uganka vseh ugank, ki mu ravno zaradi svoje skrivnosti in nerazodetja povzroča grenak cmok v grlu... zato je srečen lahko le svetnik, ki se kopa v modrosti, saj pozna resnico in ve za kaj se gre... srečen je menih v nirvani. Jaz tako razumem srečo... pes, ki dobi košček čokolade je pa navdušen, evforičen, čez pet minut pa na to pozabi... mislem, res mi ne gre... srečo je že težko definirati, da bi pa trdil, da je žival srečna... lahko je zadovoljna, preskrbljena, potolažena, razvajena, živi razkošno življenje (npr. krave na velki planin x:Dx ) ampak dragi moji sam dajem srečo ob bok stvarem kot so razum, morala itd,... saj tudi človek ni srečen, ko ima košček čokolade... sreča ni čustvo bemo boga no :vragec: x:Dx

ja... sej so srečni ljudje na sveti... ampak tako redki... sreča je mir, globina, enost... ne pa partiji... to je vehemenca, evforičnost... pa ko govorimo o filozofiranju... na žalost imamo samo ta jezik zato, ko govorim o sreči tudi mislim samo srečo ne pa čutenja in trpljenja x;)x

Sreča in čustva/čutenje, t.j. vseh pet čutov in naši emocionalni odzivi na njih, sta dve različni stvari... kako prebavljate to misel x?x

just asking... I don't know x:)x

Sicer je pa vseen... moja psica je vesela ko dobi čokolado... ni srečna. A sem srečen x?x Srečen bom ko bom gledal Resnici v "oči"... do takrat bom pa kdaj vesel, jezen, žalosten, razigran, lačen, prezebel, sit itd. bla, bla, bla... x;)x

P.S. Pa še neki... srečo pojmujemo kot nekaj, neko dejanje, proces, katerega vzroki so zunaj nas... sreča na loteriji... tut tukaj jo povezujemo z najvišjim, Absolutom, Resnico, Bogom. Ravno tako pri nesreči... če nekdo nekomu po nesreči vzame življenje pravimo, da ga je ubil in ne umoril. Spet tista višja sila ali Usoda, ki se petlja med nami in to nenavadno rečjo, srečo. Če pa še zdej nisem nič bližje kaj hočem povedat se pa predam in nesrečno priznam, da sem S R E Č E N. x:Dx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#25 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 1. avgust 2007, 18:48

Mater sem se razpisu...

glih dons sm meu ene osem, devet krav okol sebe...

ena me je prav gledala ko deveto čudo...

pa sem se spomnil na tole temo xcivx

OK, ok... priznam... ko mucki cucki mahajo z repki cepki so SREČNI x^x

i'm out of here...

x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0