Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#1 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 20. december 2003, 18:02

xrolleyesx Imam prijateljico,ki veliko irca.Njeno povprecje ircanja na dan je doseglo cas tudi 16 ur.Najmanj pa je gor 8 ur.Ima druzino.Tri otroke.Vsi trpijo.Dpovedat ji ne morejo,da je odvisna od ircanja.Poleg tega se se spravi kofetkat s prijatelji iz irca.Vse to negativno vpliva na njeno druzino.Moz obupa.Vsaka njegova poteza ,da bi jo odstranil od tega je brez pomena.Ona sama pa ne prizna ,da je to krivo za razdor njenega zakona.Kako naj taki osebi pomagam?Ali kaksen nasvet naj dam mozu,da ne bo druzina trpela in razpadla zaradi enega irca? :sori:

v naprej se vsem zahvaljujem za pomoc in dober nasvet.
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. december 2003, 18:16

fentat kak del računalnika :palec: s tem se seveda koritsnonamerno naredi x:Dx
treba rešit njo, familjo in manijo x:o)x
z lepa, z grda in s humanostjo x:Dx

#3 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 20. december 2003, 19:26

Če to počne doma,potem adijo internet!Al pa ultimat-net al pa družina,...načinov je več.Koliko je pa sama voljna pokazat interese je pa samo od nje odvisno...

lp

#4 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 20. december 2003, 20:06

xrolleyesx problem je,ker sama ne prizna ,da je internet kriv vsega tega.In za izgovor vlece ven stare druzinske grehe ze resene in zakopane.hudo je,ker kao prijatelji z interneta,ji dajejo nasvete kako mora delat.Enostavno je zabredla.Pa sej to je hujse kot ,da si drogeras.Verjemitemi ,da je zelo hudo.Upostevam vsak vas nasvet.In ce ime se kdo kako podobno izkusnjo s tem,naj pove kako jo je prebrodil.

Hvala!
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. december 2003, 20:09

:vragec:


KABL IZ MASHINE PA BABO CHEZ RIT Z ISTIM KABLOM x:Dx


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 20. december 2003, 20:21

Odvisnost je odvisnost in ni prav nič drugačna, kot je odvisnost od alkohola, droge, cigaret, ali od česarkoli. Nobeno nasilno dejanje ne bo obrodilo uspeha. Dokler sama ne bo spoznala, kam je zabredla, so vse metode brez moči. Morda se bo zavedla, ko se bo soočila z resno nevarnostjo, da bo izgubila družino. Morda. Tudi alkoholike taka grožnja včasih "strezni".

Od srca ji želim, da bi se izmotala iz pekla zasvojenosti.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#7 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 20. december 2003, 20:22

aakhut....se strinjam s tabo...kako pa pol resit tezavo s prijatelji iz neta...s katerimi je na vezi ...in jo dobesedno usmerjajo in vodijo na kaksne karte naj igra da doseze svoj cilj...?moram povedat,da to so vecinoma njej enaki...zasvojeni z internetom ali loceni zaradi interneta...
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. december 2003, 20:45

ja mam eno izkušne, k sm biu še bel mlad, mi je fotr tipkovnico skriv tko,da sm pole šu k teti tipkat, hudo, ane x:Dx

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. december 2003, 20:49

:vragec:


he....
a za to, k je tvoje poste brau xzobkox xzobkox xzobkox xzobkox


666 zlobijeu....tralala....prrrrlllllll
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 20. december 2003, 20:49

Poper se hvali po zaslugi soli. x:)x

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. december 2003, 20:57

nene Ahut, takrat še ni blu Lune x8Dx
zato, ker se je ponoč slišal po celm stanvajnu tipkat....

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. december 2003, 21:01

:vragec:


x:Dx x:Dx x:Dx



666 zlobijeu.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 21:14

Aakhut, zdravo tudi tebi. Dober si čuvaj, le napačno grizeš. Na jod si pa le odgovori tudi ti.

Brez zlobcev
stane

#14 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 20. december 2003, 22:56

xrolleyesx Imam prijateljico,ki veliko irca.Njeno povprecje ircanja na dan je doseglo cas tudi 16 ur.Najmanj pa je gor 8 ur.Ima druzino.Tri otroke.Vsi trpijo.Dpovedat ji ne morejo,da je odvisna od ircanja.Poleg tega se se spravi kofetkat s prijatelji iz irca.Vse to negativno vpliva na njeno druzino.Moz obupa.Vsaka njegova poteza ,da bi jo odstranil od tega je brez pomena.Ona sama pa ne prizna ,da je to krivo za razdor njenega zakona.Kako naj taki osebi pomagam?Ali kaksen nasvet naj dam mozu,da ne bo druzina trpela in razpadla zaradi enega irca? :sori:

v naprej se vsem zahvaljujem za pomoc in dober nasvet.

Hmm...
Najprej sem se strinjala s pokowcem in ostalimi: odstranit, pokvarit, odklopit :xx!: ... račinalnik!
Potem pa mi je bigmov komentar dal mislit... V bistvu res nobeno nasilno dejanje ni OK in ne obrodi uspeha. :palec:

Zato bi predlagala njenemu možu, da jo skupaj z otroki (torej vso familjo) odpelje nekam na dopust za čimdlje cajta - seveda nekam, kjer ni interneta!!! Tam naj se čimbolj posvetijo drug drugemu... Če bo ona želela, naj se pogovarjajo tudi o tem, kaj se dogaja na ircu, kakšne ljudi je spoznala, kaj ima od tega... itd.
Mogoče bo tako le spoznala, da ima družino in kaj ji ta družina pomeni. Upam! x:)x

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. december 2003, 23:13

ja, sama bo mogla pridet do tega spoznanja..ego je previšji od nje, ni se še nasitla.
dejmo čakat na the end........
ne pozabi to napisat Smajčica :palec:

#16 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 20. december 2003, 23:22

Nazalost, ni edina in veliko ljudi ima tezave z tem. Prevec zivijo v virtualnem svetu, a zal je to le pokazatelj, da je nekaj narobe z njeno realnostjo od katere ocitno bezi.

Znanka (od frendice sestra) je imela isti problem, po nekaj posvetih s psihoterapevtom uporablja racunalnik zelo malo, samo se za emaile in nic vec. Poleg irca je ta visela se na telefonu ure in ure.
To je odvisnost ravno tako, kot vse druge.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#17 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 25. december 2003, 18:13

Kaj je ze naredil moz?
A prijateljica ne hodi v sluzbo?
A so otroci ze samostojni?


#18 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 26. december 2003, 18:12

Nekako tako ja, včasih je najbolje enostavno nekoga kar "pustit". Ko bo videl, kaj je dosegel z svojo odvisnostjo, se bo vdal v zdravljenje oz. opustil svojo škodljivo razvado. Ne moreš za nekoga narediti več, kot je on pripravljen storiti zase. :o|o:

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. december 2003, 18:20

:vragec:


pizdarijaaaaa......
dobu PC zhulj na zapestju....od mishke x:Dx x:Dx x:Dx


666 zloPCijeu.....
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 27. december 2003, 00:20

moz je naredil ze vse kar je lahok v mejah normale in razumevanja...sedaj jo lahok samo se pred hiso s kufri postavi ker itak je ni doma po cele dneve...imajo firmo in ona naredi svoje delo in gre dalje kofetkat z ircarji...ker na internet ne more vec..vsaj doma...prihaja v vseh urah v hiso...otroci so pa tako...stari sin 18 ...hci 16....sin 12...leta ko mamo najvec potrebujejo...za namecek je pa danes dobil se anonimen sms po gsm..z groznjami da bi mu vsaj zena dala po picki kao...da je on nic vreden dec....to pa so mu lahko napisali in dali samo na pobudo zene ki jim je dala stevilko gsm...

skratka...vse je brez izhoda..otroci trpijo...moz pa v najboljsih svojih moceh skusa to speljati najlepse skozi kar se da....

meni se smilijo vsi od njega do otrok...se najbolj pa ona...ker potrebuje pomoc...in se ji resnicno ne da pomagat dokler sama ne spregleda resnice...

meni je zamerla ker sem ij povedala resnico v obraz..je dla izjavo da sem bila nesramna z njo...in s tem se je odaljila od mene...

zalost ...vsaj v mojem srcu.... :sori: :V:
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#21 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 27. december 2003, 17:19

sanjalica.....

popolnoma te razumem in ti dam prav....celo leto so cela druzina se trudili da bi to mamo razumeli...z njo sodelovali ...se z njo o teh prijateljih menili...celo sli z njo na zurke ircarjev...da bi ja jo naredili zadovoljno in ji pokazali...da jo razumejo... na koncu...se je izkazalo ....da je izigrala celo druzino....
mozu je lagala da ureja dokumente od firme ki imajo privat...lagala je da cisti in ureja stanovanje ...lagala je da dela ...pol ko je presedela ure in ure ...dneve in dneve pred racunalnikom...in ircala...in ko je rekla da gre v sluzbo...je firma trpela na racun kofetkanja...

sedaj se je moz umaknil in cela druzina...pustijo jo na miru..naj dela kar zeli...pa spet ji ni prav...

tako je zabredla s to prekrasno druzbo iz irca...da sedaj prav ti njeni prijatelji klicarijo moza in mu posiljajo sms...in mu grozijo ...naj se stari umakne...naj mu zena da po picki in tako naprej...

nihce od domacih nikoli ji ni prepovedal ircat...zeleli so samo naj to pocne v mejah normale...ona pa je te meje dobesedno vse prekoracila...

jaz tudi ircam...in imam ogromno prijateljev cez celo slovenijo...prav vceraj so bile pri meni 2 druzine s katerimi smo se spoznali prek interneta...in imeli smo se prav lepo...mozje se med seboj razumejo...in otroci tudi...mi gremo k njim na dopust in oni k nam...osebno ircam ze 5 let...pa se nikdar nisem bila na ircu vec kot uro dve na dan...pa se to ne..ker vcasih mine tudi kaksen dan ko na njega sploh ne grem...vse poteka v mejah normale...in ko imamo irc zurke gre moj moz in tudi otroci ce so pikniki z mano...in se zaradi tega nismo doma nikoli prerekali...

ne morem pa razumet...kako lahko ena oseba na tak podel nacin dobesedno unici celo druzino....tega pa ne morem razumet.....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#22 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 27. december 2003, 17:29

smajcica!
zdi se mi, da si se absolutno postavila na eno stran (moževo), ne začutiš pa pravega prijateljičinega razloga, da počne, kar počne.

zakaj naj bi izigrala celo družino? ker je lagala sama sebi? jim je rekla: samo to še, potem pa konec?
zakaj ji sedaj ni prav, ko jo pustijo na miru?
kakšne koristi bi imeli njeni prijatelji na račun groženj možu?

v enih stvareh se strinjam s sanjalico...
morda je pa pravi čas za kakšno šok metodo!


#23 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 27. december 2003, 19:32

tudi jaz se strinjam s sanjalico...ce bi moja prijateljica to pocela v mejah normale...in ne ogrozala svoje druzine...ko sem zelela se z njo kot prijateljica prav tako iz irca pomenit...me je obdolzila da sem bila nesramna do nje ker sem ij povedala po pravici kako mislim...in kako vidim kako zabreda v tezave vedno bolj in bolj...

me pa zanima...kaksno sok terapija bi sploh pomagala...

jaz mislim da bilo kaj bi naredil moz proti njej...bi jo s tem samo se bolj izgubljal..in jo napiril proti sebi....

uma!..poznas mogoce kaksno sok terapijo ki bi obrodila zdrave sadove?....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#24 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 28. december 2003, 00:09

mogoče bo spoznala, kaj je izgubila šele ko bo prepozno... ali pa ko bo dozorela... čeprav dam prav Sanjalici, mogoče ji nekaj manjka, čeprav je lahko govoriti ko nismo v njeni koži ali v koži moža ali otrok :V:

#25 mitos

mitos
  • D član
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 28. december 2003, 00:54

Je pa vprašanje, komu je mož prijatelj? Razen, če ni filantrop, mati Tereza, kar je težka možnost.
No pa pustimo to.

Sem sam bil tud odvisen, odvisni smo mi vsi, samo za kakšne odvisnosti gre? Od takšne katero premagamo, jo obvladujemo, za takšne katere so meje določene… vse je odvisno od posameznika, kakšno voljo ima, vztrajnost.

V tvojem primeru, ki si ga opisala, je treba partnerja za en čas postaviti na cesto, proč od družine, dovolj kruto ampak tako pač je.

Takšna oseba, ki ima probleme z prekomerno odvisnostjo je kot izgubljena žival oz. človek, kar je še huje,… ki se boji realnosti. Dela se pogumno toda v resnici ga je strah. Nič mu ne pomaga, če delamo popolnoma nasprotno od njega. Moramo iti vštric z njo. Moramo mu pomagati resnični prijatelji, realni prijatelji. Saj če mu ne boste pomagali bo propadel, se zlomil, v blato padel in ostal v njem… mogoče je pa celo mazohist, ki uživa, če je nesrečen.
Zatem je težka streznitev, kot odvajanje od heroina, od alkohola, od cigaret, od sladkarij,…

Vso srečo želim obema možu in še bolj ženi.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0