Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Himalajska sol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
96 komentarjev na to temo

#51 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. marec 2004, 18:53

jajaja, en paketek?

#52 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 19:13

Kaj pa piše v tvoji flaši :8):

#53 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. marec 2004, 19:39

haaaaa,

#54 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 20:12

Razumem, šparaj za sol x:Dx :palec:

#55 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. marec 2004, 20:21

:vragec:


sam de je za kruh....pa sol x:px

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#56 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 20:41

Vidiš, kako važno je sporočilo zadnje večerje x;)x

#57 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. marec 2004, 20:42

Vidiš, kako važno je sporočilo zadnje večerje x;)x

:vragec:

CHAKAJTE ME IN PRISHEL BOM???? :eek: x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#58 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2004, 21:37

Si pa reku, da te ne bo x:Dx x:Dx x:Dx

#59 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 10. marec 2004, 12:39

Hoj,
ne glede na to, koliko nafte, usedlin iz odpadnih voda in človeških izločkov ipd. poleg soli požanjejo pri nas - ali kdo ve, kako kupiti strunjansko sol ? Res pa je, da nisem vedel, kaj vse mi manjka, dokler nisem bral o himalajski soli ...
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#60 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2004, 12:42

:vragec:

hehe PIKO...ojla
kuko pa vesh, de je glih nate mislu, k je pisu o himalajski soli xzobkox

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#61 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 10. marec 2004, 13:32

Ja aakhut, saj, to se sprašujem tudi sam!
Ob vsej obilici nasvetov, kako čim hitreje kvalitetno zajemati življenje, s čim večjo zajemalko,
vedno znova ugotavljam, da to zmorem le po žličkah.
In tole s hima-soljo je podobno.
Je še nisem uspel mentalno prebaviti.
In še anekdota:
že en star gospod, blizu 80 let, ima hčer, ki se je navdušila nad hima-soljo. Kako je to fejst in oh zdravo! Pa jo je gospod kupil. Po krajšem času je ugotovil, da jo mora (zaradi manjše slanosti v jedi dajati več kot navadne in je zato pravzaprav funkcionalno še dražja. Zato si je kupil še nekaj navadne kamene soli in si naredil bolj "uporabno" in "cenejšo" mešanico. xDDx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#62 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. marec 2004, 13:57

Ob vsej obilici nasvetov, kako čim hitreje kvalitetno zajemati življenje, s čim večjo zajemalko,
vedno znova ugotavljam, da to zmorem le po žličkah.
In tole s hima-soljo je podobno.
"uporabno" in "cenejšo" mešanico. xDDx

:vragec:

le pazi, da se ne PRESOLISH :eek: x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#63 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. marec 2004, 20:58

Zato si je kupil še nekaj navadne kamene soli in si naredil bolj "uporabno" in "cenejšo" mešanico.

x:Dx :palec:

#64 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. marec 2004, 21:28

A vidiš, Pokowc, kako modro se da šparati na soli, foter si je prišparal za ene poceni tablete x:Dx x:Dx x:Dx

#65 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. april 2004, 20:39

http://www.adriatica.../solana_slo.htm

STONSKA SOL - SLANO BOGASTVO DUBROVNIŠKE REPUBLIKE

Ali ste vedeli, da je sol iz Paških in Stonskih solin najčistejša v Sredozemlju? Ali ste že slišali za ''žetev soli''?

#66 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. april 2004, 20:50

Free, pod malo visoko nadmorsko višino si to odprl x:Dx x:Dx x:Dx
Takih solin je pa drugače kolikor hočeš in vsa sol iz njih je dobra.
Dam ji samo piko na i in postane zdrava x:Dx :palec:

#67 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. april 2004, 21:55

ce po pravic povem tut prebral nisem, se mi je pa zdelo, da bi morda tebe zanimalo x:)x

#68 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. april 2004, 21:59

Free, saj sem ti povedal, da poznam vse jadranske soline, pa še kakšne druge.
Je pa vseeno dobro, da še ti malo pomagaš prosvetljevati lunatke, ko so en tulk podsoljene x:Dx x:Dx x:Dx :palec:

#69 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. april 2004, 22:03

El Ninjo, ravnokar sem brala tvoj post o angelih/orlih...
Tudi moja prijateljica, ki je že zelooooo "tam gor" v svojih meditacijah in komunikacijah, ima komunikacijo z orli. Ko sva šli na Lošinj in so nad nama letali bjeloglavi jastrebi , je bila čisto iz sebe in je rekla, da so jo prišli pozdravit... Tudi ona vidi orle in druge podobne ptice v meditaciji. Pravi, da so to vodniki- ne le njeni osebni, da pa se ji njen vodnik kaže kot indijanec in ima orla... Orel je znak svobode, prostranosti duha...

Zakaj pišem to sem? Zato ker si lepo napisal, da je bistvo dolgega življenja mir.
In kaj ti da več miru v dušo, kot tak občutek prostranstva duše, prelet orla ? Pa naj bo to prehrana ali karkoli drugega? Ne zanikam pomena zdrave prehrane. Mislim le, da to še zdaleč  ni bistvo, ali pa vsaj ni dovolj in da se morda marsikdo preveč usmeri na zdravo prehrano in pričakuje čudeže- da se mu le ni treba ubadati s samim sabo.....

briliant, orla že dolgo ni bilo v moji dušci......... danes bo treba mal meditirat in ga spet vizualizirat..... ahja, hehe, tnx
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. maj 2004, 18:57

Oj vsem, ki poznate tole in imate izkusnje.
Danes sem dobila par kristalov himalajske soli.
Treba jo je dat v kozarec z vodo (ki se ga da zapreti).

Zanima me -
* ali moram dati vse kristale (ali mi bodo sicer propadli ali se bo kaj zgodilo z njimi, ce ne namocim vseh)?
* kako bom vedela, koliksen % je oz. kdaj je kristal nehal delovati oz. biti aktiven?
* uporabljal naj bi tole slanico, vodno raztopino - vendar nekaj receptov pa omenja 'zdrobljeno himalajsko sol' - kako oz. s cim jo pa zdrobis (to so taki veliki pisi)?
* kaksno vodo naj dam? Zalo ali kaj podobnega?

* Recimo da bi jo hotla sprobat namesto deo kristala... kaj naj naredim, da jo zgladim (ja, vem, v vodi najbrz, ampak s cim, ob kaj naj drgnem to oz. kako naj ravnam)? - da me ne bo opraskalo.

Prebrala navodila...
vedno bolj verjamem v vse tole v zvezi s soljo in menim, da je zelo veliko na tem, kar skoz poudarja Stane...
Zdaj imam kar 3 razlicne zdrave soli doma... :D
Hecno je, ker zelo malo jem - kdaj bom vse to sprobala in porabila? x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 19. maj 2004, 21:20

Draga Marsa,

v kozarec lahko das vse kristale naenkrat, preko nalijes vodo.Lahko je Zala, lahko je voda iz pipe, lahko je filtrirana cez Brita filter, samo, da je dobra ( kolikor je to pac lahko ).Potem pustis stati, recimo en dan.Verjetno se naredi solnica ze prej.Je pa solnica nasicena 26%, zato jo uporabljas razredceno.Poskusi jo tudi nerazredceno...je hudo slana..Recepte si rekla, da imas...lahko se v njej kopas, jo dodajas milom, jo pijes, inhaliras, pa dajes na lase itd. Lahko z njo tudi kuhas.Ce imas velike kristale, se ne muci z mletjem.Raje jedi soli z ze pripravljeno solnico.Le ta je uporabna zelo dolgo, v bistvu nima roka trajanja, ker je sol sama itak konzervans.Jo pa zajemaj z plasticno zlicko, ker ti kovinska unicuje minerale.Ko bos jemala solnico vstran, samo dolivaj vodo do roba posode ( jaz sem jo imela v kozarcu za vlaganje ).Solnica se bo vedno nasitila do 26%.Kristali se bodo pocasi izgubljali in takrat moras dodati nove.Gre pa ta postopek zelo dolgo, sicer pa odvisno, koliko solnice porabljas.
Moje izkusnje s himalajsko soljo niso tako dobre, kot s Stanetovo soljo.Me je stalno nekaj zvijalo itd.Mogoce je slo za ciscenje, vendar sem se tako slabo pocutila, da sem prenehala z uporabo. Stanetova sol pa mi je super.
Torej, upam, da sem ti vsaj malo pomagala.Ce te se kaj zanima, kar vprasaj, se bom potrudila napisati, ce bom vedela..

Prijazen pozdrav, Mojca xrosex

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. maj 2004, 21:35

Draga Marsa,

v kozarec lahko das vse kristale naenkrat, preko nalijes vodo.Lahko je Zala, lahko je voda iz pipe, lahko je filtrirana cez Brita filter, samo, da je dobra ( kolikor je to pac lahko ).Potem pustis stati, recimo en dan.Verjetno se naredi solnica ze prej.Je pa solnica nasicena 26%, zato jo uporabljas razredceno.Poskusi jo tudi nerazredceno...je hudo slana..Recepte si rekla, da imas...lahko se v njej kopas, jo dodajas milom, jo pijes, inhaliras, pa dajes na lase itd. Lahko z njo tudi kuhas.Ce imas velike kristale, se ne muci z mletjem.Raje jedi soli z ze pripravljeno solnico.Le ta je uporabna zelo dolgo, v bistvu nima roka trajanja, ker je sol sama itak konzervans.Jo pa zajemaj z plasticno zlicko, ker ti kovinska unicuje minerale.Ko bos jemala solnico vstran, samo dolivaj vodo do roba posode ( jaz sem jo imela v kozarcu za vlaganje ).Solnica se bo vedno nasitila do 26%.Kristali se bodo pocasi izgubljali in takrat moras dodati nove.Gre pa ta postopek zelo dolgo, sicer pa odvisno, koliko solnice porabljas.
Moje izkusnje s himalajsko soljo niso tako dobre, kot s Stanetovo soljo.Me je stalno nekaj zvijalo itd.Mogoce je slo za ciscenje, vendar sem se tako slabo pocutila, da sem prenehala z uporabo. Stanetova sol pa mi je super.
Torej, upam, da sem ti vsaj malo pomagala.Ce te se kaj zanima, kar vprasaj, se bom potrudila napisati, ce bom vedela..

Prijazen pozdrav, Mojca xrosex

Zivjo Tipka, hvala za hiter in izcrpen odgovor! x:Xx :vio:
Aha, se pravi vode mora biti toliko in toliko in ce das tako, je itak tako razmerje...
Pravis, da se scasoma iztrosi nekako...
Malo sem tudi zato mislila enega pustit 'suhega' (pa zato, da ga lahko uporabim drugace, npr, da ga zdrobim).
Ja, morda bom to se bolj oz. vec uporabljala zunanje - ful dam na tak nacin ciscenja, menim, da tudi cez kozo se lohk spucas in najbrz deluje na podoben nacin kot npr. kisov obkladek... Minerali tako prodrejo skozi kozo...
Mislim jo uporabiti za kopel in podobne zadeve, pa ko bom enkrat 'notri', za kar me bo picilo, po mojem..
Po mojem gre za tako univerzalno zadevo v smislu ucinkovitosti kot glina, kis ali kaj podobnega...
Po mojem je ziher kul.
Aja, ves za kaj ne bi bilo napak imeti tega?
Jess, super da sem se psomnila - namrec, ko je tegale cvetnega prahu vec v ozracju, nekako tezje diham pa sem si vcasih pomagala s preprosto fiziolosko raztopino - in to je to!
Jess - za inhalacije torej tudi! :) x^x
Fino, ja...
Itak ze skoz sem nekako 'slan' tip, in me te preproste resnice itak ze skoz fascinirajo...

Pravis, da ti ni bila tako kul?
Ja, najbrz je slo za proces nekoliko dolgotrajnejsega ciscenja...

Kako pa z 'deo' varianto? Imas kaksne izkusnje?
Ali kdo drug?

:vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. maj 2004, 21:52

Oj vsem, ki poznate tole in imate izkusnje.
Danes sem dobila par kristalov himalajske soli.
Treba jo je dat v kozarec z vodo (ki se ga da zapreti).

Zanima me -
* ali moram dati vse kristale (ali mi bodo sicer propadli ali se bo kaj zgodilo z njimi, ce ne namocim vseh)?
* kako bom vedela, koliksen % je oz. kdaj je kristal nehal delovati oz. biti aktiven?
* uporabljal naj bi tole slanico, vodno raztopino - vendar nekaj receptov pa omenja 'zdrobljeno himalajsko sol' - kako oz. s cim jo pa zdrobis (to so taki veliki pisi)?
* kaksno vodo naj dam? Zalo ali kaj podobnega?

* Recimo da bi jo hotla sprobat namesto deo kristala... kaj naj naredim, da jo zgladim (ja, vem, v vodi najbrz, ampak s cim, ob kaj naj drgnem to oz. kako naj ravnam)? - da me ne bo opraskalo.

Prebrala navodila...
vedno bolj verjamem v vse tole v zvezi s soljo in menim, da je zelo veliko na tem, kar skoz poudarja Stane...
Zdaj imam kar 3 razlicne zdrave soli doma... :D
Hecno je, ker zelo malo jem - kdaj bom vse to sprobala in porabila? x:o)x

ti dej sam ene 2 vecja pisa v neko pokrito posodo (jaz uporabljam stekleno za med) in jih prelij z vodo, le ti pa se bodo stopili in potem jih uporabljas za soljenje jedi. v tekocini seveda kar je se boljse nekako.
0 komplicirat x;)x
pol bos pa ze dobila feeling ko bos malo zlila na jed, koliko naj bi v bodoce zlila, etc...

#74 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 20. maj 2004, 02:40

Samo Zale prosim ne. Verjamem, da se o neoporecnosti te vode, Slavko Gorenc ne moti.


Andres

#75 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 21. maj 2004, 20:12

Draga Marsa, z deo varianto nimam izkusenj, lahko pa se po moje premazes po tusiranju z razredceno solnico.Bos videla efekt.

Andres, samo na pamet sem napisala Zala.Sem bila pred mesecem na predavanju od Komata v MS, pa so povedali, da je po trenutnih izsledkih najmanj genotoksicna Jana.Sicer sama vode ne kupujem, ker me moti oznaka Usteklenicena voda.Zakaj hudica pa je potem v plastiki ?! x:Dx .
Sem pa zelo ekoloski tip, prav tako vsa moja druzina.Plastike ne maramo, zato je vse v steklenicah.
Pa se manj smeti je... x:)x .Doma pa vodo filtriram cez Brita filter.Kul zadeva, jo imam ze sedem let in je ne zamenjam za noben drug filter..

prijazen pozdrav,

Mojca xrosex




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0