Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ujemanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
98 komentarjev na to temo

#26 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 7. januar 2004, 12:08

me prav preseneča. sem sco in se po prebranem naj ne bi ravno razumela z biki. med frendicami je kar nekaj bikic in se nikakor ne razumemo slabo. jasno, da so načini delovanja drugačni, pa nič zato. nobene ne moti. x:)x

hi hi :vragec: s tehtnicami pa še nisem počistila vsega x;)x , me ful živcira ta težnja po poravnavi za vsako ceno ( tudi pod preprogo bi pometle, samo, da bi bil mir) x:Dx
...ja moj problem, da to težko sprejmem.

raje vidim s čim imam opravka kot pa tako.
fantje in punce, če ste na volji, : kaj pravzaprav pomenijo lunini vozli ( S je v raku v 11hiši in J v kozorogu v 5hiši) x?x

hvala :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#27 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 7. januar 2004, 12:19

"Močna 8.hiša- sprememba iz temeljev" praviš? xrolleyesx

Hir aj cam hir I go.. x:o)x Merkur, Sonce, Neptun, Venera..., še kaj pozabila?


Kaj pa SCO (jaz) in Tehtnica?
No, moj partner je prva tehtnica in poleg enega sodelavca edina tehtnica, ki sem jo spoznala v življenju..tako,da kakšne naj bi bile tehtnice, res ne morem stresati iz rokava.
Ti dve tehtnici.. sta oba premišljena, redkobesedna, tehtna, zelo pametna.

Moj partner je drugače tehnične izobrazbe, a po tvojih besedah "umetniški"tip...z umetnostjo se sicer ne ukvarja.

Pri opravilih pri hiši, npr.jaz menim, da je fino, če moški občasno zagrabi kakšno bor mašino ali kaj podobnega, ali se loti barvanja ograje - to sicer naredi, vendar običajno preteče precej časa, preden pride do ustrezne akcije xrolleyesx , pa jaz z Marsem na MC v Strelcu raje zagrabim telefon in pokličem kakšnega mojstra, ki naj pride, po možnosti jutri! (Ker pa ima my man za ASC kar lepo SCO, zna biti včasih tudi pestro... npr.po tehtničino mi začne razlagati o stroških, pa o tem, kam se nam neki mudi, saj imava do penzije še desetletja, do takrat pa bova valjda že postorila vse po hiši, če začne razlagati po škorpijonsko, pa je zadeva bolj turbulentna!)

Pa kljub vsemu, čeprav naj bi se po najinih osnovnih znamenjih sploh ne ujemala, se z njim ujemam, kot je le možno, saj je njegov značaj (pa tudi horoskop, planeti, hiše..) kar precej podoben mojemu.

Sem poznala kar nekaj Bikov, ki naj bi bili idealna kombinacija za Škorpijone, ampak roko na srce, so bili vsi preveč lahek plen... x:Dx x8Dx , so se pustili vrteti okrog prsta...suma sumarum so kasneje našli bolj prave partnerke zase.


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#28 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. januar 2004, 12:56

Odlično, bravo! In zdaj sva pri bistvu. Bistvu karme. Bistvu, zaradi česar smo tu. Natančneje: zaradi česar sta ta dva tu.

On je Oven pa melje, melje, tensta, skratka nikakršen Oven, ali ne? Ampak on bi MORAL BITI Oven, saj je ROJEN kot Oven?! In ona kontra. Sama akcija. Tehtnica, pa akcija? OK, že, že, samo v kombinaciji z OVNOM pač Tehtnica naj ne bi bila akcija. Pa vendar je!

Čar je v karmi, kot rečeno. Srečala sta svoje nasprotje, svoj antipod, svoje ogledalo. Drug drugemu morata dati ravno tisto, kar sta - ali pa če hočemo, kar NISTA, pa bi MORALA BITI. In on mora skozi to zvezo postati Oven, ona pa Tehtnica. Bolj rečeno, oba morata spoznati, kakšna bi morata biti in kakšna morata postati in kako morata delovati.
Ker pa to ne gre kar tako, kot bi tlesknil s prsti, se morata malo tenstati in gnjaviti, učiti. Strašno zanimivo bi bilo videti, ali ima kateri od njiju Severno Lunarno zanko v prvi ali deseti ali eventualno v drugi hiši. Ali pa, kateri od njiju ima močno osmo hišo - sprememba iz temeljev. Wow, to bi bilo zanimivo vedeti!

Vuf, kar dvignilo me je, priznam. Izziv, mimo katerega ne moreš.

Pozdrav!


hej Bern,


hvala za tole.

Pa še o luninih zankah...

Oven..S.LV na 7 st.Rib-enajsta hiša.Dvanajsta se prične na 28 st.Ribe ,Sonce se nahaja na 00.13 st.Ovna.....

Tehtnica...S LV na 29 st.v Tehtnici...sedma hiša


Osma hiša je pri Ovnu deloma v Strelcu,deloma v Kozorogu...

pri Tehtnici pa deloma v Tehtnici,deloma v Scorpii

Tehtnica ima v Ovnu Jupitra na 3 st....če upoštevamo orbise ....skoraj na njegovem Soncu
pravgotovo pa konjunkcija.V Ovnu ,na 29 st.je tudi njen Saturn(vse v prvi hiši)

Oven ima na 4 st.Ovna...12 hiša R.Merkurja in na 22 st. Ovna...12 hiša Urana

Vsekakor vse zameštrano pa vendar kaže na karmično povezanost.



Tako...sedaj postajam pa že zeloooo radovedna,kaj boš napisal.

Tudi sama imam občutek,da bi morala biti ogledalo drug drugemu, vendar nista.

Mislim,da je želja po samodokazovanju premočna.


Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#29 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 8. januar 2004, 13:06

.....huh...?


almira, a nisi zadnjic razlagala nekje, da si sama in si zelis ljubezni...? v crni luknji...?
( ne mislim ljubezni v crni luknji, ampak... x;)x)

a to je zdaj nova ljubav?
kul!  x:)x  :palec:


ali sem jaz kaj narobe razumela....?

Hm..mislim, da si me narobe razumela... Nimam "novega".. :8): In zdaj me tud ne moti, da ga ni. Uživam v samskem življenju. Life is ql & beatifull!! xDDx x:Dx :palec:
Za tisti parček (strelka+devica) pa: to nisem jaz, ampak moji starši.. xDDx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#30 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 8. januar 2004, 13:10

Hm...jaz ne vem, s kom bi se jaz ujemala. (tak redno..) Ker sem tehtnica, asc: devica, Luna: rak...  :O:   x^x


Z Bikom, recimo, eventualno z Devico. S Kozorogom nikakor ne, z Rakom bi lahko morda celo šlo (ker imaš Luno tam), ampak ne čisto lahko. Škorpijon? Kaj pa vem.

Pozdrav!

Hm..zanimivo, kar si napisal... Z nobenim od teh (razen s škorpijonom) nisem imela "ljubezenske stike", ne z devico, ne z rakom in ne z bikom.. Ampak že dva kozoroga in enega škorpijona sem mela: s kozorogi sem se super razumela, a s škorpijonom pa sploh ne (nonstop sva se prepirala). :inocent: x?x
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#31 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 8. januar 2004, 13:13

xrolleyesx Čist navaden primer mene, ki sem oven in prijateljica, ki je vaga. Greva v trgovino ogledujeva obleko. Naj pripomnim še to. Ona ima veliko več denarja kot jaz. Mene pritegne pulover, ki mi pade v oči. Ne razmišljam, kaj bom jutri, ampak kupim na brrzaka. Sploh ga ne pomerim, pogledam samo od oka.
Ona VAGA, polna denarja, pomerja nek pulover gor in dol, gleda barvo, kvaliteto, nato pravi, da naj ga dajo na stran, da bo prišla jutri. Naslednji dan pride, kupi pulover, vendar se zasigura, če ji ga bodo zamenjali, če se ne bo ujemal z njenim krilom. Groza. Mene obhaja mrzli pot.
A uganeta kaj je pojutrišnjim. Nesla ga je nazaj, češ, da ji ni všeč, čeprav ga je enkrat oblekla za v službo.
Tak način pri vagah me vrže s tira.
Imajo pa vage nekaj kar se moram od njih naučit, vendar mi je zaenkrat to še tako tuje, to je diplomacija, ki pa mi je tako tuja. :xx!:

Čudno, da si spoznala takšno "vago", kajti jaz sem tud tehtnica in sploh nisem takšna, kakršno si opisala. x^x
Ko grem nakupovat (obleke), se takoj odločim in kupim in mi nikakor ne pade na misel, da bi odnesla nazaj tiste stvari, kar sem kupila..to itak preveč cenim, ker takoj vem (ko nekaj kupim), da je "to to" in to bom mela fejst rada in bom fejst dostikrat mela na sebi. (hm...poleg tega pa full dostikrat idem na take velike nakupe..hihi... x:Dx )
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#32 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. januar 2004, 13:36

:palec: Ja Almira, seveda sto tehtnic, sto različnih ljudi. No osnovne karakteristike vag se pa očitno ne razlikujejo dosti. Mislim to na tehtno premišljeno dejanje.
xrolleyesx Ti si verjetno po podznaku nekaj čisto drugega kot zrak. Moja kolegica je bila ASC devica in tehtnica, zato je njen opis pravzaprav čisto ta prav.
Ne vem kaj si ti po ASC? Jaz sem sebe opisala ne kot pravega ovna, pač pa ASC vodnar z luno v njem. Saj veš kakšni so vodnarčki. Med potjo, ti lahko kupljeno tudi podarim. Jaz se ne navežem na kupljeno stvar, ker mi kaj dosti ne pomeni.
xsrcx

#33 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 8. januar 2004, 13:39

x:Ix Ojla Almira, zdajle vidim, da si ti tudi vaga z ASC v devici???
Pa luna v raku, tako kot moja kolegica.
Zanimivo, unikatni smo pač. x;)x

#34 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 8. januar 2004, 13:48

Hehe..ja, čudno... :vio:
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#35 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 9. januar 2004, 07:41

Tole z dvema Kozorogoma je malce presenetljivo. Ampak, če je, potem je.

Gre pa takole. Z Devico v Asc imaš Kozoroga v peti hiši, hiši ljubezni. To je prav gotovo dobro, še posebej zato, ker si bolj zapeta in nesproščena, Kozoroga pa je isto takšen (v principu) in potem je to cool. Ampak imaš Luno v Raku, ki pa je Kozorogu nasproti in to navadno (vsaj skozi leta, če že ne prej) pripelje do prehudih nasprotij.

Kaj pa vem. Kljub vsemu ostaja, da bi bilo treba poznati oba cela horoskopa, da bi bila ocena čisto prava. Tako pač je.

Takole, kot se gremo mi tule, mi preostane sklepati samo po tistih nekaj podatkih, ki so na voljo.

Kar je sevede še vedno veliko bolje od tistega "kako gresta skupaj Oven in npr. Škorpijon" ali kaj takega.

Lep pozdrav!

#36 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 9. januar 2004, 14:37

ja, prav maš. Morali bi vedet tudi njihove podatke .. samo jih ne vem.. :eek:
Pa saj vseeno. Je že konec... xrolleyesx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#37 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 12. januar 2004, 07:23

Hm, ideja seveda ni slaba, treba pa je reči naslednje.

Kar se primerjave SU/ASC tiče, mislim, da je to spisla Ema v posebni knjigi ali ne vem kdo že, vem, da sem to videl nekje v slovenščini. Kar pa se primerjave elementov tiče, je stvar zanimiva, treba bi bilo najti nekje v literaturi pa spisati. Tega je ogromno in česa čisto svojega ni mogoče napisati.

Je pa tu še nekaj.

Primerjati npr. zemlja/zrak (ni važno, kaj vzameš, princip je isti):

KDO je zemlja, kdo je zrak? A tista, ki sta rojena v Biku in Tehtnici, na primer? Kje pa, še zdaleč ne!! To je samo potenciranje že itak prisotne napačne usmeritve tu na netu, da se vsi držimo "Kozoroga" ali "Ovna".

Določiti, kdo je napr, "voda", si jaz ne upam kar tako. Zakaj ne? Res je, da računalniški programi krasno izpišejo elemente in jih celo točkujejo. Vestno in neprizanesljivo.

TODA: taisti program (vsi delajo po istem principu, ne poznam izjeme zaenkrat; če jo kdo pozna, naj mi javi; hvala!) oceni za "zrak" tudi planet, ki je na 29° Dvojčkov; primer: če je to Luna, bo čez minimalen čas vstopila v Raka, v lastno znamenje! Tu o "zraku" ne moremo več govoriti, računalnik pa mirno zapiše "zrak", in ker gre za Luno, mirno prišteje zraku veliko točk!
Drug primer: računalnik v vodnih znamenjih ne najde nobenega planeta in mirno zapiše "voda: 0". Ampak taista oseba ima stelij v dvanajsti hiši plus Luno v osmi hiši (imam arhiviran primer!). Vode, kolikor hočeš!!

Kdo je torej "zemlja" in kdo je "zrak"?

In še: zakaj programi delujejo tako? Ker je to dovolj enostavno in obvladljivo za napraviti (programirati). Če naj bi se temu izognili, potem bi v računalniški program morali vnesti še ocenjevanje, to pa je nekaj glomaznega - tak program bi bil preobsežen! Ker pa računalnik pozicijo planeta v znamenju tako in tako mora izračunati, je čisto logično, da tiste fižolčke sešteje skupaj - saj mu je vse pri roki; nobenega dodatnega programiranja. Enostavno.

Lep pozdrav!

Bern

#38 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. januar 2004, 02:02

no Bern, to sm mislu nekak ... .
(iz r. Aura)

#39 rika

rika
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 193

Objavljeno: 21. januar 2004, 07:45

Kaj pravzaprav pomeni "pričakovana radiestezijska občutljivost"?
x?x
:inocent:
x;)x
Rika

#40 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. januar 2004, 14:59

po moje pomen, da maš možnosti kaj takega tut experimentirat, če svojim potencialom pravilno prisluhneš in jih tut primerno razširiš .

#41 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. januar 2004, 01:29

PLANETARNE URE

#42 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 22. januar 2004, 07:55

xrolleyesx Pokowc, a o planetarnih lunah kje kaj piše? O tem jaz ne vem kaj dosti. x:Ix

#43 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 22. januar 2004, 08:25

Planetarne ure so danes najbolj pomembne pri horarni in izborni (elektivni) astrologiji, saj pomenijo bistven dejavnik pri določanju in obravnavanju vprašanja na eni in odgovora na drugi strani.

V natalni astrologiji so spričo vse večjih drugih možnosti sčasoma izgubile pomen.

V večini literature so zgolj omenjene, kakšne zelo jasne razlage, kaj naj bi z njimi (v natalni astrologiji) počeli, pa še nisem našel.

Podobno velja tudi za dvanajstine, antiscije, hajleg (hyleg), dominante in podobno. Različni astrologi jih obravnavajo in rangirajo različno.

Lep pozdrav!

#44 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 22. januar 2004, 08:29

no Bern, to sm mislu nekak ... .
(iz r. Aura)


Brez zamere, Pokowc, tega ne upoštevam niti ne uporabljam, saj ne vem, kaj bi s tem pri pogovorih z ljudmi počel.

(Predvsem zaradi tega, ker jim v času, ki je na voljo, dam namesto tega TOLIKO zelo uporabnih, razumljivih in tudi časovno opredeljenih informacij, da moram nekatere pač izpustiti. In brez tega, ker je navedeno tu, se da čisto lepo zvoziti.)

Nothing personal, seveda.

#45 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 22. januar 2004, 08:41

:palec: Hvala bogu, da ni to tko pomembno :palec:

#46 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 22. januar 2004, 09:27

Seveda ne.

Nekje drugje smo se šli nekaj o poenostavljanju in kompliciranju.

John Frawley, angleški astrolog, je eden od tistih, ki propagirajo neke vrste "vrnitev k izvirom" v astrologiji. Trdi, da se da že z elementi, ki so jih imeli na voljo staroveški, srednjeveški, arabski in drugi astrologi, razložiti vse, kar je treba. Brez novodobne "navlake", kot pravi.

Sam nisem tako ortodoksen, vsekakor pa mi za vsakodnevno delo zadostuje običajen nabor znamenje (brez Kačenosca, Kita itd.), planetov in aspektov (samo 6). Konec koncev je neko zadevo mogoče popraviti z malo orodja ali pa z najbolj opremljenim instrumentarijem na svetu. Večji čar je kljub vsemu v astrologu kot v naboru orodij, ki jih ima na voljo.

Torej: poskusimo ne preveč komplicirati.

#47 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 22. januar 2004, 09:32

Tista knjiga opisuje kombinacije Sonce/Luna.


Pa res.

Ampak princip je zelo podoben.

Najprej zaradi tega, ker marsikdo (tudi pri ženskem horoskopu) daje ascendentu večji poudarek kot Luni. Potem zaradi tega, ker smo se nekje na tem forumu že pajkljali okoli primerjav PLANETOV med seboj (Mars z Marsom kao), kar naj bi nekaj pomenilo, pa se mi zdi odnos SU/ASC kljub temu nekaj višjega.

Če najdem, kdo in kje je spisal primerjave SU/ASC, objavim.

Pozdrav!

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2004, 09:32

Seveda ne.

Nekje drugje smo se šli nekaj o poenostavljanju in kompliciranju.

John Frawley, angleški astrolog, je eden od tistih, ki propagirajo neke vrste "vrnitev k izvirom" v astrologiji. Trdi, da se da že z elementi, ki so jih imeli na voljo staroveški, srednjeveški, arabski in drugi astrologi, razložiti vse, kar je treba. Brez novodobne "navlake", kot pravi.

Sam nisem tako ortodoksen, vsekakor pa mi za vsakodnevno delo zadostuje običajen nabor znamenje (brez Kačenosca, Kita itd.), planetov in aspektov (samo 6). Konec koncev je neko zadevo mogoče popraviti z malo orodja ali pa z najbolj opremljenim instrumentarijem na svetu. Večji čar je kljub vsemu v astrologu kot v naboru orodij, ki jih ima na voljo.

Torej: poskusimo ne preveč komplicirati.

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 22. januar 2004, 10:18

HELP!!!! Mislim, da sem bom spet zatreskala v enega škorpijona!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! :O: :O: :O: :O: :O: :O: :O:
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#50 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 22. januar 2004, 11:15

uf........ x:Dx




:inocent:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0