Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prelomna točka v življenju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
52 komentarjev na to temo

#26 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 18. januar 2004, 10:34

...  Ni  mi  žal  za  vse  kar  se  mi  je  dogajalo  še  enkrat  bi  prehodila  to  pot,  da  bi  dosegla  to,  kar  sem  našla. x:Ix  x:Ix  x:Ix  x:Ix  x:Ix  x:Ix  x:Ix  x:Ix

:palec: x^x :palec:

:palec: x:)x xsrcx

Pri meni je bila ta prelomnica zdaj, pred 1 mescem...
ČISTO, DO KONCA sem se spremenila..zdaj ne mislim na svoj značaj, ker sem bila vedno takšna (ljubila sem vsakogar in vse, nikoli nisem bila jezna na nikogar)...Le vedno sem bila žalostna..in ZDAJ mi je USPELO!!!! SVOBODNA sem!!!
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#27 Marree

Marree
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 20. januar 2004, 14:24

.... UH.... pri 30-ih. Sem pokopala samo sebe in se nanovo rodila. Moja VELIKA NOČ - kot temu rada rečem Zdaj sem pa čist nova, pa čist majčkena, pa včasih sploh ne znam živet (kot kdo od moje pojave pričakuje :sori: )

A je kdaj kdo premišljeval o motivaciji preživetja prelomnic ?

Moja močna motivacija so bli ANGELI. Ko sem se pobirala, sem bla noč in dan zavita v prošnjo: "O Bog, o Vodniki, o Stvarstvo, o Angeli, O.K. predam se, vse bom naredila kar zahtevate od mene, samo naj bom v naslednjem življenju ANGEL. Prosim, prosim." Res nisem mela več želje še kdaj vrniti se tle dol - TISTI KRAT. To sem dihala, to prošnjo sem živela in skoraj bi se mi uresničila..... :vio:

Potem me je iz tega stanja pred časom potegnil prijatelj, češ: "Hej pa kaj je s tabo - ne sevaš več ženske ampak sevaš preveč angesko..... " .... ma sem se tko težko k seb spravla...... pa ne tolko zarad "preloma" kukr zarad "motivacije"


...pa če mal predelam uno na konc pr Pokowcu ..... srce bije, lepo je žvet naprej ..... tlele dol ..... x;)x
Ljubezen izbeza dušo iz njenega skrivališča

#28 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. januar 2004, 23:45

pomoje je se nisem mel, prelomnice...
hm, ne da bi vedu, da je meni kaj pomenilo prelomnica...
ceprav v letu 2003 je bilo precej zivcnosti neki... pa morda sem se malo spremenil,
vsaj malo.
...pa pomoje spim ze celo zivljenje :eek:
pomoje je zame prelomna, da sem se sploh rodil! oziroma, potem pa kr vse, vsak dan, cel life.
al sm pa samopomemben x:o)x
sej, kva pa je zdej tolk prelomnega x:Dx x:Dx x:o)x x:o)x
hm, mogoce pa takrat, ko sem zvedu za internet? dobu racunalnik.. x:Dx
pa spoznanaj o sebi, ki niso spoznanja, temvec misli... misli se pa itak skozi prelamljajo,
hvala bogu.
hm, pomoje, ce se zavedamo zakaj smo tu, ali je lahko potem sploh kaj prelomno?
razen, ce se zavemo spoznanja, da smo presli preizkusnjo in se ne lovimo v eni in isti zadevi.
kakor sem zgoraj bral, je nekaterim bilo tako, ne?
morda je prelomno tudi kaj novega, kar dozivimo nepoznanega?
morda je prelomno, da kr neham pisat zdele x:Dx x:o)x

#29 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. januar 2004, 23:58

mogoce je prelomno, tisto ko dozivimo bistveno spremembo zavesti?

#30 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 21. januar 2004, 00:37

Uh, meni se je veckrat v zivljenju vse 'zrusilo', kot pravis...
Pri priblizno 8-ih letih, pa okoli 16.-ega 17.-ega, potem pa okoli 20.-ega, pa okoli 28.-ega in okoli 33.-ega.
.......
...

Kar je bilo psihicnih tezav, ki so s sabo potegnile tudi dolocene zdravstvene, me je po mojem v najvecji meri 'resila' joga.
...................
Tezko je it cez tole...
Zato ne bi menjala za noben denar in za nic, vesela sem, da sem tu kot sem, zdaj pa tudi vem, koliko lahko prenesemo, pa sem morda tudi zato nekoliko 'neizprosna', si mislim, ce sem jaz, ki me je dosti 'razmetavalo' v lajfu, lahko se k sebi spravila Z NIC sredstvi in podpore (saj vem, zakaj je tako, neka karmicna fora x;)x), potem je to pac mogoce in lahko to obvlada vsakdo - ker ima to vsak clovek - samo sam se moras dokopati do teh spoznanj in to je finta in zato nekateri nikoli ne opravijo teh 'izpitov' (ali pac tako tezko oz. jih tolikokrat ponavljajo).
Taf scena, v glavnem.  x;)x  :vragec:  :palec:

Hecne številke Marsa.. se mi zdi, da so podobne pri meni..na vsakih 8-9 let in pa 12 let se mi dogajajo hujše preizkušnje.
Velika prelomnica pri 29, selitev, bolezen, menjava službe...

Pa hudi leti 98 in 99, ko so se mi v roku leta in pol dogodile hude izkušnje, kakršnih večina nima v celem življenju. To sem prestala, tako kot ti rečeš... pa sem si mislila, ne bodo videli tudi ene solze pri meni, pa če se držim z zadnjo kapljo moči ...seveda škorpijon, hehe baje edino bitje, ki je sposobno preživeti atomsko katastrofo :eek: (odkod ta informacija, so jo testirali v Nevadi???)

Ko mi je bilo najhuje, sem se seznanila z jogo...mogoče mi je rešila življenje.. zanesljivo lahko to rečem za razum, saj bi se mi drugače odpulilo od vsega trpljenja,ki je divjalo po meni, pa ga nisem hotela pokazat!

Scarlett iz V vrtincu - zame takrat, ko sem jo brala.. knjiga desetletja! xDDx Pa ko reče, ne bom klonila, jutri je še en dan!!! Sem si že takrat mislila, evo je!

Se podpišem pod tvoj post x:)x x;)x,

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#31 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 21. januar 2004, 00:40

Tole mene pobere vedno, tale moja volja skorpijonska.  :vtz:

x;)x :palec: :palec: Absolutno res pomaga! Se gre tud skoz steno, če je treba!

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#32 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. januar 2004, 08:15

Res nisem mela več želje še kdaj vrniti se tle dol - TISTI KRAT. To sem dihala, to prošnjo sem živela in skoraj bi se mi uresničila.....  :vio:

ooo, Marree, tole pa ZELO poznam!... moje prelomno leto dvatisočka :vio:

sicer pa, če bi šla po letih, bi lahko tudi navječje prelome našla pri 7-8, pa pri 28 in 33... ampak 1999 - 2000 je pa bila extra-large porcija.... najbrž ne morem reči, da me kaj škorpijonskega dvigne, zagotovo pa imam zmožnost, da se potegnem ven... potegnem ven spremenjena in z novimi spoznanji in novim doživljanjem sebe in življenja :vtz:

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2004, 10:38

Pa saj je vsako leto v bistvu manjsa taka krizica, prelomna tockica... no, nam ze... vedno je kaj, in vedno je kaj tudi stresnega, pac to je lajf.
Ce imas Pluton (in/ali Uran) na ASC ali MC (ali si sco tip), si itak bolj nagnjen k spremembam, tako se jih v bistvu navadis in jih celo pozdravljas - ker gre vedno na bolje, ofkors. x:)x x:Xx

MucMac - nic cudnega, saj imava zelo podobno tole (nekoliko zamenjano). x:)x x;)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 21. januar 2004, 10:49

Nikoli nisem razmišljala o prelomnicah ! Pri 24najbolj opazno. Kar naprej se nekaj dogaja. Kako se pobrati ? Dogotki sami pokažejo pot in izhod !

LP! :palec:

#35 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. januar 2004, 00:40

strinjam!! :palec:
kricanje in otepanje se ne pomeni, da se dogaja nekaj prelomnega!
verjetno lahko preide tudi nezno in potiho.. toda z vec moci!

#36 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 25. januar 2004, 15:36

Če je že kakšna prelomnico, to človek VE!!! xsrcx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2004, 15:52

Ma ni nujno ves, Almira - vcasih je to splet nekaksnih okoliscin, ko sele za nazaj postekas potem, da je to bilo to oz. da se je zacelo ze s 'tem', cemur morda prej nisi pripisoval kaksne pomembnosti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 25. januar 2004, 15:59

Ma ni nujno ves, Almira - vcasih je to splet nekaksnih okoliscin, ko sele za nazaj postekas potem, da je to bilo to oz. da se je zacelo ze s 'tem', cemur  morda prej nisi pripisoval kaksne pomembnosti.

xrolleyesx aha..saj tud res... Saj sem jaz tud opazila svojo "spremembo/prelomnico" šele po nekaj tednih.... :sori:
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#39 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. januar 2004, 16:02

zame najbolj prelomen trenutek rojstvo hčere torej 1993 potem določena spoznanja v letu 96,99 in 2002 , na tri leta xrolleyesx , čaprav mislim da je lahko en trenutek prelomen za celo življenje, knjiga, misel, ki se ti utrne, ...
ampak 93 definitivno najmočnejši preobrat v življenju xsrcx

#40 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2004, 01:56

ma, ti si za lupckat!! pa objemat pa cortkat x:o)x x:Ix xsrcx x;)x

#41 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. januar 2004, 02:05

Ma ni nujno ves, Almira - vcasih je to splet nekaksnih okoliscin, ko sele za nazaj postekas potem, da je to bilo to oz. da se je zacelo ze s 'tem', cemur  morda prej nisi pripisoval kaksne pomembnosti.

xrolleyesx aha..saj tud res... Saj sem jaz tud opazila svojo "spremembo/prelomnico" šele po nekaj tednih.... :sori:

hja, vcasih imamo mogoce 'prelomnico' ce se tako izrazim lahko ze mnogo prej!;
ko pride situacija pa jo lepo sprejmemo, nezno, tiho, etc...
intuicija lai nek obcutek, vedenje pa se izrazi prej, ko le cutimo, da se bo nekaj zgodilo ali
pa se dogaja nekje na visjih sferah nase aure ali ...

mah, prelomnica ... :xx!:

men je zdej prelomno, k sem zadjnic zvedu, da sem imel 1 racun ze placan, ceprav sem
pricakoval denar. itak, moja ...
tako, da rabm job! pa je nekako prelomno, ko vem, da delo mora prit in da mogoce
ne boslo na easy cez mesec. - prelomno! x:Dx x;)x

mah dej dej; men se zdi prelomno, da recimo nekemu kmetu, ki vse kar ima poplavi, polje,
ki mu je edina sansa, da prezivi zimo! torej mora s trebuhom za kruhom po svetu prosit
kruha za druzino. to men zgleda prelomno.
x:o)x - itak levovsko dramatiziram x;)x x:Dx

#42 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 26. januar 2004, 08:24

Prelomna točka je točka v življenju, ko enostavno ne moreš več dalje, kot si doslej. Trenutek, ko doživiš popolni zlom. Točka, kjer sta na voljo dve možnosti ali da umreš ali da se spremeniš.

#43 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:08

Prelomna točka je točka v življenju, ko enostavno ne moreš več dalje, kot si doslej. Trenutek, ko doživiš popolni zlom. Točka, kjer sta na voljo dve možnosti ali da umreš ali da se spremeniš.

:V: :sori: xrolleyesx xsrcx ..ja..res..
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#44 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:23

se najdem v mnogih mislih zgoraj....

... ko mi je za rakom zbolel oče (16let)....

... ko je ob novici, da bo postal očka, partner pobral šila in kopita in pretrgal vse stike.....

... ko sem rodila sina....

... prva prečuta noč ob novorojenčku, in njegova resna bolezen..... (ki na koncu sploh ni bila tako resna, thx stars!) ...

vse to, preživeto ob pomoči družine in dobrih prijateljev, tistih, ki ti ob 3-h zjutraj dvignejo telefon, te poslušajo ko histerično nekaj kričiš in ti predlagajo, da pridejo k tebi in so s teboj..... pa ni treba da pridejo...že to da so se ponudili je zadostovalo! ..ah kaj... že to, da so sploh dvignili telefon ob taki uri....!

jaz nekako tako gledam:
... gradimo...gradimo.....potem opazimo da se malo maje, pa se maje...pa malo flikamo... pa podpiramo.... pa...se vse sesuje......
...in imamo enkratno priložnost, da začnemo znova! :palec:

#45 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:44

Prelomna točka ni nujno nek slab dogodek. Jaz sem po končani pomorski šoli nekaj mesecev vozil na relaciji Rusija - Jugoslavija. Dojemal sem to kot dolgočasno linijo. Nekega dne sem dobil pismo bivšega sošolca, ki je šel takoj po srednji šoli študirat. Vabil me je, naj grem študirat in mi nudil sobo pri sebi v Ljubljani. To pismo mi je pomenilo preokret v življenju. Iz pomorskega sem presedlal v "suhozemsko " življenje.

Prelomnih točk v življenju sem imel še kar nekaj, vendar vse ob svojem času.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#46 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:55

Tudi meni je takoj prišlo na misel, da prelomne točke niso tiste, ko se ti vse zruši in se ponovno sestavljaš. Tudi jaz sem jih imela kar nekaj takih prijetnih, ko sem iz lufta padla v prijetno situacijo in se mi je življenje v trenutku obrnilo za 1000 %.

#47 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:56

mogoce je prelomno, tisto ko dozivimo bistveno spremembo zavesti?

mogoce pa res.... x;)x

mogoce ena poplavljena njiva ni taka katastrofa, ce se potem odlocis, pa posadis riz... x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#48 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 26. januar 2004, 12:56

Prelomna točka je nujno potrebna za razvoj. Enostavno prideš tako daleč, da se moraš spremeniti. V tvojih očeh gre za slab dogodek oz. dogodke, ko pa gledaš nazaj vidiš, kako nujno potrebno je pravzaprav bilo.

#49 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 26. januar 2004, 13:00

Mislim, da v glavnem "slabe stvari" (v naših očeh), ki se nam zgodijo, povzročijo tisto potrebno spremembo v zavesti. Vsaj jaz nimam takšnih izkušenj, da bi me ena dobra stvar prisilila v takšno korenito spremembo.

#50 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 26. januar 2004, 19:10

Ja slabe stvari prej opaziš, kot pa pozitivne... :sori:
Ampak vseeno bi morali opzit tudi dobre dogodke v našem življenju..in sigurno obstajajo pozitivne prelomne točke v naših življenjih... le težje jih opazimo... xrolleyesx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0