Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Holistična radiestezija.....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
164 komentarjev na to temo

#1 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 16. januar 2004, 19:16


Hoj, sicer nisem vedla, kam bi to uvrstila ..........pa sem kr sem! x:Dx (Marsa, jo lahko tudi prestaviš, če hočeš :8): )


Preteklo je nekaj časa, dobili smo nove člane.......veliko novih članov in mogoče se kdo x;)x tudi s tem ukvarja! Poskusit ni greh, mogoče se kdo oglasi! x:Dx



Holistična radiestezija je v bistvu radiestezija prostora, pri delu se uporablajo nihala, bajanice, L antene...., ugotavlajo se razna sevanja, vodne žile, lalala...skratka...........meni blazno zanimivo! :eek: x:Dx :O:


Ampak, lahko kdo x;)x še kaj več o tem?


#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. januar 2004, 02:12

Kdo, kdo, - Nosorog valjda.

Naša Kristalka točno ve, za kaj gre pri holistični radiesteziji, pa se dela nevedno le zato, da bi lahko še drugi o tem kaj izvedeli. V zvezi s tem - Kristalka, ful te imam rad, in vedno se mi razpoloženje bistveno popravi, ko te zagledam na tem ali onem forumu, pod tem ali onim imenom - lalala).

S holistično radiestezijo se v bistvu ukvarja kar precej - če ne vse - tem v tem forumu, saj označuje celostni pristop do vseh eneregijskih štosov, ki se nam v lajfu dogajajo. S tem sem povedal vse in nič.
V glavnem - štos je v ozaveščanju dejstva, da smo del velike celote in da ozavestimo, da je v takšni realnosti pot k resnici in samorealizaciji sprememba sebe (v cilju harmonične vključitve v bivalno okolje), nikakor pa ne poskus, da zunanje dejavnike prilagodimo našim hotenjem.
Si že kupila bobne?= Že šponaš? - Tud jst sm biu učasih en konc bobnarja - lalala!!!
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#3 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. januar 2004, 20:35

Še definicija pojma "holistična radiestezija", ki jo najdemo v knjigi Tadeja Pretnerja: Holistična radiestezija I.

"Holistična radiestezija je torej termin, ki sem ga uporabil za celostni pristop do vsega s čimer je radiestezijska dejavnost povezana. Pri tem ne gre le za zaznavanje sevanj in zdravljenje prostora, temveč za specifično vzpostavitev energijskega ravnotežja v nas samih in njegov harmoničen spoj s celoto. Za pristop, ki zajema celoten kozmos z vsemi njegovimi deli, je značilen tudi analitičen odnos in razumevanje vsega, s čemer se pri radiestezijskem delu srečujemo. Pri tem je najpomembnejše to, da se ves čas zavedamo, da je vsaka stvar del neke večje celote. In ko se trudimo vzpostaviti energijsko ravnovesje kateregakoli dela te celote, moramo to storiti tako, da je v skladu s harmonijo celote." x:)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#4 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 14. februar 2004, 16:16

Naša Kristalka točno ve, za kaj gre pri holistični radiesteziji, pa se dela nevedno le zato, da bi lahko še drugi o tem kaj izvedeli. V zvezi s tem - Kristalka, ful te imam rad, in vedno se mi razpoloženje bistveno popravi, ko te zagledam na tem ali onem forumu, pod tem ali onim imenom - lalala).


x:Xx x:Xx

Še definicija pojma "holistična radiestezija", ki jo najdemo v knjigi Tadeja Pretnerja: Holistična radiestezija I.


A se da to knjigo kje kupit x:Dx
(hec)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ok, kaj pa tole?
Se da z nihalom ugotovit tole: bom sprejeta na drugo gim MB, bom prišla naprej na cankarjevem?
Ali se da ugotovit le to kar je v sedanjosti ali pa to kar se je že zgodilo?

x;)x x:Xx

#5 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 14. februar 2004, 18:23

V zvezi s tem - Kristalka, ful te imam rad, in vedno se mi razpoloženje bistveno popravi, ko te zagledam na tem ali onem forumu, pod tem ali onim imenom - lalala).

in v zvezi s tem...........ful lepo si napisal. tud jaz te mam rada.
x;)x x:Xx

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. februar 2004, 21:45

Se da z nihalom ugotovit tole: bom sprejeta na drugo gim MB, bom prišla naprej na cankarjevem?
Ali se da ugotovit le to kar je v sedanjosti ali pa to kar se je že zgodilo?

x;)x  x:Xx

Teoretično se da, v praksi pa se pojavlja kup težav in pomislekov. Fizika pozna pojem "ukrivljenega časa", kar sploh postavlja pod vprašaj linearni potek dogodkov (tole je bilo včeraj, tole je danes, tistole pa bo jutri). Pa ne bova razpredala o tem - o delovanju vesolja pač vemo še zelo malo in s sedanjim znanjem marsičesa še ne znamo pojasniti.

Se ti zdi, da je prihodnost "fiksno določena"? Če bi bila, bi bila pod vprašaj postavljena svobodna volja in znana resnica, da energija sledi misli, oziroma da si s tem, ko svoje misli in čustva usmerimo v jasen cilj, ta cilj tudi močno približamo.
Mislim pa, da za vsakega posameznika obstajata dve glavni poti v prihodnost. Ena je tista, v kateri lahko najbolje uresniči namen svojega bivanja, druga pa niz različnih odločitev in usmerjene energije, ki za sabo potegnejo cel kup posledic (bluzenje).
Tisto pot, v kateri lahko svoje potenciale najbolj izrazimo, odkrijemo včasih zelo pozno. Ko je človek v tvojih letih, je obremenjen tudi z željami in nasveti staršev, trendi med vrstniki ipd., tako da sebe pogosto ne sliši in dolgo traja, da najde "svojo" pot. Ko pa jo najde in v uresničitev cilja usmeri svojo energijo, se sproži cel kup "srečnih slučajev", ki ti pomagajo na poti do cilja.

Ampak - ali je sploh smiselno z nihalom ugotavljati, ali se nam bo v prihodnosti nekaj zgodilo, ali ne? Je smiselno obiskovati vedeževalce?
Prerokba vedeževalca ali "odgovor nihala" o prihodnosti ima lahko dve posledici:

- Vzemiva tvoj primer. V šoli se trudiš, ker si si postavila neke cilje (gimnazija ...). Glede na trenutno stanje, imaš velike možnosti da uspeš in to bo pokazalo tudi nihalo. Toda lahko se zgodi nekaj - če ti nihalo "zagotovi" da boš na gimnazijo sprejeta, ti lahko zavedno ali nezavedno popusti koncentracija na šolo, uspeh se lahko poslabša in rezultat je lahko drugačen, kot ti je v nekem trenutku "prerokovalo" nihalo. Prihodnost si kreiramo sami, z vsakim dejanjem in vsakim kančkom vložene energije in ljudje, ki to tako razumejo in počnejo (v teh vrstah si trenutno ti), načeloma nimajo nobene potrebe po obiskih vedeževalcev ali po prerokovanju iz nihala. Uporabljaj nihalo raje za različne energijske prenose in kreacije, ki ti bodo olajšali pot do cilja.

- Najraje imajo prerokbe tisti, ki živijo iz dneva v dan in zase ne naredijo nič, saj pričakujejo, da bo sreča prišla od zunaj. Ko jim jo kdo napove, so takoj boljše volje in nadaljujejo z iluzijo, da niso sami kreatorji svojga lajfa, ki pa se ne bo obrnilo na bolje, če bodo sedeli doma in čakali, da na vrata potrka sreča.

Veliko bolj smiselna je seveda uporaba nihala za ugotavljanje kaj je in kaj je bilo. Vendar pa ne pozabi, da je nihalo le posrednik, ki v vidno obliko spreminja naše občutke (radiestezija = čutenje sevanj). Če svoje sklepe gradiš zgolj na občutenjih se ti lahko zgodi, da zaideš iz realnosti v iluzijo.
Več ti bom o teh stvareh povedal na delavnici, ki se je boš itak udeležila.

lalala


:wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. februar 2004, 21:53

Se strinjam, pa z Vojkovim vprašanjem tudi :palec:

#8 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 14. februar 2004, 23:10

.......

- Najraje imajo prerokbe tisti, ki živijo iz dneva v dan in zase ne naredijo nič, saj pričakujejo, da bo sreča prišla od zunaj. Ko jim jo kdo napove, so takoj boljše volje in nadaljujejo z iluzijo, da niso sami kreatorji svojga lajfa, ki pa se ne bo obrnilo na bolje, če bodo sedeli doma in čakali, da na vrata potrka sreča.

    Veliko bolj smiselna je seveda uporaba nihala za ugotavljanje kaj je in kaj je bilo. Vendar pa ne pozabi, da je nihalo le posrednik, ki v vidno obliko spreminja naše občutke (radiestezija = čutenje sevanj). Če svoje sklepe gradiš zgolj na občutenjih se ti lahko zgodi, da zaideš iz realnosti v iluzijo.
Več ti bom o teh stvareh povedal na delavnici, ki se je boš itak udeležila.

lalala


  :wOOt:  :wOOt:

Nosorog

Zelo všeč mi je tvoje pisanje.
Morda pa sem le preveč "picajzlast" in te vprašam glede na tvoj stavek v katerem praviš:

. Če svoje sklepe gradiš zgolj na občutenjih se ti lahko zgodi, da zaideš iz realnosti v iluzijo.


Se ti ne zdi, da največkrat lahko zaidemo iz iluzije v iluzijo. Kajti - le kdo - koliko je med nami tistih, ki živijo v realnosti.

Hvala za odgovor, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. februar 2004, 12:33

Se ti ne zdi, da največkrat  lahko zaidemo iz iluzije v iluzijo. Kajti - le kdo - koliko je med nami tistih, ki živijo v realnosti.

Hvala za odgovor, Vojko

Na pojem iluzije v povezavi z realnim svetom lahko gledava zelo filozofsko - dejstvo namreč je, da nekatere vzhodnjaške religije zastopajo stališče, da je pojavni svet, kakršnega doživljamo, iluzija. Verjetno ne bi imelo smisla, da tule vpletava pomen paralelnih svetov za naš pojavni svet; reciva le, da se tudi aktualna znanstveno-filozofska misel približuje temu vzhodnjaškemu mnenju - moderna prepričanja namreč ožigosajo kot iluzijo mnenje, da je človek neka samostojna, zaključena celota, a temu ni tako. Charles Cooley je že 1902 dejal, da sta "jaz in družba rojena kot dvojčka", dognanja znanosti (Bohm), da vesolje deluje kot hologram, pa za sabo potegnejo dejstvo, da je v hologramu vsak delec del celote in tako je tudi z vlogo človeka v človeštvu in v vesolju.

Toda bodiva v razmišljanju "bolj uporabna". Če isto pojavno stvar npr. v fiziki merimo z različnimi inštrumenti, dobimo bolj ali manj različne rezultate. Tako je tudi z občutki ljudi - ker smo si različni, utegne biti ista stvar, ki je zame bela, zate črna, za Staneta pa rumena. Potrebujemo torej kodo, po kateri bomo za travo rekli, da je zelena, pa čeprav je ne zaznavamo vsi povsem enako.
S tem hočem reči, da objektivne resnice ni - obstajajo subjektivne resnice (resnice vsakega posameznika) in DOGOVORNA objektivna resnica, ki jo uravnavajo logika, matematika, znanost ... V teh vedah se skriva nekakšna "vsota" občutij človeštva in če želimo voziti skozi življenje relativno trezno, moramo poleg svojih občutij upoštevati tudi dogovorne zakonitosti.
Zelo veliko ljudi tega ne počne. Ker smo v temi, ki obravnava radiestezijo, naj povem, da se ne morem načuditi, koliko traparij slišim od radiestezistov, ki se imajo za eminentne. Slepo zaupajo odgovorom nihala in na misel jim ne pride, da bi karkoli preverili z dognanji znanosti. Zato jih ortodoksna znanost, kot druga skrajnost, ne jemlje resno.
Mislim torej, da mora biti resnica posameznika, če naj ima težo v družbi (katere del je vsak), sestavljena iz elementov "dogovorne resnice", individualni občutki pa so le nekakšna nadgradnja.

x:Dx x:Dx x:Dx (zdj vidš, zakwa eni pravjo, d sm nakladač?)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 16. februar 2004, 11:10

Hvala, Nosorog. Žw kapiram. :palec: x:Ix

Več ti bom o teh stvareh povedal na delavnici, ki se je boš itak udeležila.


yeah x:Dx

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. februar 2005, 13:43

Ka u lublani se da ucit, naucit delat z nihalom? in to kar gre zraven, predvidevam da je to radiestezija?
No, sem ze zdavnaj rekel, da nas je bobnarjev kar nekaj tu na forumu! x:px
---------

...  S holistično radiestezijo se v bistvu ukvarja kar precej...
Si že kupila bobne?= Že šponaš? - Tud jst sm biu učasih en konc bobnarja - lalala!!!



#12 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2005, 15:02

ane...? x:Dx

kje je pa kristalka kaj te dni...?

in kdaj bo spet kaka delavnica? xcivx

pa ne za bobne, ampak od nosoroga.
ceprav tudi bobni niso svoh...hm.... :inocent:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#13 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. februar 2005, 16:48

<{POST_SNAPBACK}>ane...?  x:Dx

in kdaj bo spet kaka delavnica?  xcivx

pa ne za bobne, ampak od nosoroga.
ceprav tudi bobni niso svoh...hm.... :inocent:


Nosorog ma ta mesec dve delavnici.

V petek 11.2. od 17.30 do 21.00 in soboto, 12.2. od 9.00 do 15.00 bom v Mariboru
(dijaški dom Tezno) vodil delavnico Minerali*zdravje*duhovnost,

v petpe, 18.2. od 17.30 do 21.00 in soboto, 19.2. od 9.00 do 15.oo pa v prostorih litijske knjižnice delavnico Holistična radiestezija z osnovami geomantije.

Cena vsake delavnice je 10 tipov od sove (čukov)

lalala

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#14 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2005, 23:30

a to v sklopu kaksne sole, ali...?

maribor zna bit malo problematicen zaradi spanja :o|o:

litija je malo blizje.

temi sta pa obe zanimivi w:Iw

aah, odlocitve :grin:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#15 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. februar 2005, 23:39

<{POST_SNAPBACK}>a to v sklopu kaksne sole, ali...?

maribor zna bit malo problematicen zaradi spanja  :o|o:

litija je malo blizje.

temi sta pa obe zanimivi  w:Iw

aah, odlocitve  :grin:


Nobena šola. Dvodnevni delavnici pač. S spanjem v Mb bom pa imel problem tudi sam. Mislim, da se to da urediti v dijaškem domu, kajti po deveti uri se peljat še v Litijo in čez par ur obrnit, bi bilo pač preveč.
Če mene prašaš je boljša in bolj celovita delavnica o kristalih. Radiestezija je pač precej kompleksna in tako obsežna zadeva, da se je - če kasiraš na delavnico laike - v dveh dneh težko naučiti tako korektnega dela z nihalom kot energijskega zdravljenja bivalnega prostora. Bo pa zadosti smernic, da lahko tisti, ki jih to res zanima, ob vajah po delavnici čez čas zares osvojijo tudi elemente zdravljenja prostora.


lalala
lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#16 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2005, 23:44

tebe prasam, ja ... x:Dx

laik tukaj, ja. dvakratni.
bi tudi jaz bolj nekako sla na kristale.
ali se je treba prej prijavit, ali se lahko kar pojavis?
ce dobim kje za prespat, se pojavim.

hvala ti lala!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#17 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2005, 07:09

<{POST_SNAPBACK}>


ali se je treba prej prijavit, ali se lahko kar pojavis?
ce dobim kje za prespat, se pojavim.

hvala ti lala!


Mal se je le treba prijavit. Za kristale Ireni, ki ti bo povedala tudi vse o možnostih spanja v Mb (irena_oman@email.si, ali 040 209 646, vsak dan od 16.00 do 18.00),

za holistično radiestezijo pa se prijaviš pri meni: tadej.pretner@email.si ali 041 454 900 (po možnosti bolj proti večeru).

lalala

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. februar 2005, 23:01

V litijo bi morda jas so! na holisticku! bi serad nauco, osnov in pravil dela z nihalom :vio: x^x :8):
glede na to, da nimam avto, pa ce gres tut ti, bi so stabo! x:Ix x:Xx
19.2. mam pa itak RD, pa me lahk za RD peles, cem so x:Dx x;)x x:px
---------

a to v sklopu kaksne sole, ali...?
maribor zna bit malo problematicen zaradi spanja  :o|o:
litija je malo blizje.
temi sta pa obe zanimivi  w:Iw
aah, odlocitve  :grin:



#19 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 3. februar 2005, 23:16

<{POST_SNAPBACK}>...19.2. mam pa itak RD, pa me lahk za RD peles, cem so  x:Dx  x;)x  x:px
---------

x:Dx birthday present for free x:o)x

#20 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. februar 2005, 23:51

jao free....faca...itak.... x:Dx :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#21 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. februar 2005, 00:55

freeja pa rola... x:Dx zak pa ne...
ka je zaj to ena belokranjska scena?
ka ti to tolce vn?



ako idem, gres llahko z menom, ako ne, hoj pa ti sam.
afto ti tudi lahko posodm.
samo nekar se jadit ak ne idem tam.
nic ne oblubm.

hvala nosorog x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#22 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. februar 2005, 21:29

He heh x:Dx :palec:
prav, te poklicem, pa bova vidla se bolj. x8Dx

#23 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 12. februar 2005, 20:37

<{POST_SNAPBACK}>a to v sklopu kaksne sole, ali...?

maribor zna bit malo problematicen zaradi spanja  :o|o:

litija je malo blizje.

temi sta pa obe zanimivi  w:Iw

aah, odlocitve  :grin:


Malo prej prišel iz MB. Bil na kristalih x:Dx
Delavnica je bila :palec: :palec: :palec:
Sem veliko tega že bral v Nosorogovih knjigah, pa je čisto drugače, če slišiš v živo od mojstra samega x:)x THX Nosorog.
Čez dva tedna (ja, dva, ker je prestavljena) bo holistična radiestezija. Ravno dovolj časa bo, da delno vsrkam snov o kristalih. Potem pa na holistiko :) Komaj čakam x;)x
Se vidimo tam...

#24 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 14. februar 2005, 17:36

ja super!

jaz nisem mogla :o|o:

sploh ne dvomim, da je nosorog povedal vse in se kaj in da je bilo zanimivo.
sem tudi jaz slisala, da so prestavili litijo.
morda se vidimo.
morda pa bo se kaksna kristalna delavnica kdaj drugic :inocent:


se vidimo enkrat, ne, akvamarin? x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#25 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 23. februar 2005, 12:12

<{POST_SNAPBACK}>ja super!

jaz nisem mogla  :o|o:

sploh ne dvomim, da je nosorog povedal vse in se kaj in da je bilo zanimivo.
sem tudi jaz slisala, da so prestavili litijo.
morda se vidimo.
morda pa bo se kaksna kristalna delavnica kdaj drugic  :inocent:
se vidimo enkrat, ne, akvamarin?  x:)x


Enkrat bomo pa že prišli skup x:)x
A si se že kaj odločila glede holistike? Jaz že poliram svoje nihalo x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0