Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravljenje, izboljšava vida


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
99 komentarjev na to temo

#26 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. februar 2004, 11:40

Pytia :palec:
že dolgo delam vaje za oči in so več kot super (še preden je kakšna taka knjiga izšla - zgleda da je podatek že kar v nas samih x:)x ), pa ne iz potrebe ampak kar tako ker mi paše. ker nimam potrebe po tem jih ne delam redno. poznam pa primer, ko si je tip s takimi in/ali podobnimi vajami v resnici zmanjšal dioptrijo. x:)x ................................in to brez soli :vragec:

rekreacija je vedno koristna in tudi oči so del telesa in jih to gotovo paše x:)x

xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#27 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. februar 2004, 11:49

Amis, vsak organ se da s treningom narediti bolj funkcionalen x:Dx x:Dx x:Dx x;)x
Brez dodatnega soljenja seveda, če si dovolj slana x^x x:Dx x:Dx x:)x

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. februar 2004, 11:52

...zgleda da je podatek že kar v nas samih  x:)x )...

natancno tako tudi je - vse imamo vkodirano ze.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. februar 2004, 11:57

...zgleda da je podatek že kar v nas samih  x:)x )...

natancno tako tudi je - vse imamo vkodirano ze.

Tudi potrebo po zdravi soli x:Dx x:Dx x:Dx x;)x

#30 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. februar 2004, 13:09

nevermind :vragec:

x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#31 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. februar 2004, 13:11

sstane :vragec:


sem ti že povedala, da sem sladka ...........lalalalala.......


x:Dx x:Dx x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#32 Pytia

Pytia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 5. februar 2004, 14:07

Amis: super, hvala za ta podatek.

Drugače pa res. Če že delamo vaje za trebuh, noge, zadnjico, roke itd., itn., zakaj jih ne bi še za oči? Ne glede na vse! Ampak vam pa povem, da imam veliko prijateljev, ki nosijo bodisi očala bodisi očala in leče, vendar ni nikoli in nikdar nobeden od njih omenil, mislim pa da niti pomislili niso na to, da bi delal vaje za oči. Vsekakor nameravam sama zdaj poskusiti in bom videla če bo kakšen napredek in seveda to tudi sporočila na forumu - verjetno čez par mesecev, sicer. Sigurno pa se bom potrudila, da bom o teh stvareh obvestila tudi vse svoje prijatelje, ker resnično se premalo govori o tem in premalo vemo o tej temi. Je pa zanimiva in tudi pomembna.

Hvala vsem.

Lp, Pytia x:Xx

#33 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 6. februar 2004, 00:48

Za tiste, ki imajo preveliko dioptrijo ali preveč denarja, da bi delali vaje za oči:
Bivša sodelavka je šla na lasersko operacijo obeh oči nekam v Novo Mesto - ambulantno, traja manj kot pol ure za oko.... (cca 250.000 sit za oko). Imela je okoli minus 12 dioptrije, se mi zdi...

Danes vidi brez očal dioptrije praktično nima več !!! x:)x x^x x:)x :eek: x8Dx x^x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#34 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. februar 2004, 00:55

aha.
sam cena je res velka...se lahko kosa s silikonom x:o)x

#35 Pytia

Pytia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 6. februar 2004, 10:19

daisy: fuuuuul preveč keša, saj me je že mikalo, razmišljala sem o tem, da bi čez nekaj let, ko bom imela boljšo plačo pa to, ampak ni tako hudo, mislim če bi imela jaz tako dioptrijo, bi verjetno začela varčevat prav za to. Tako pa pri svoji dioptriji še lahko kaj naredim z vajami. xrolleyesx

pozdravček vsem, Pytia


#36 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. februar 2004, 21:54

Kaj pa povezava čakre in oči? Bi vedel kdo kaj o tem?

Gre za 6. cakro (tretje oko) - cakre neverjetno sovpadajo z ustreznimi organi - tako je jasno, da gre za to cakro.
Tezave z vidom so predvsem in tudi blokade seste cakre.

ena od teorij je tudi ta;
da je pogoj tudi dobra korenska cakra, saj sta (barvno) sestaljeni tudi tretje oko in kronska iz rdece barve, ki naj bi bila korenska.
v tem primeru priporocajo, da imamo doma rdeco zarnico in poslusamo glasbokorenske energije (bobni, etc...); kar naj bi nasplosno delovalo za korensko cakro in tudi za oci, menda?

prebral sem celo, da je levo oko domena 6 cakre in desno oko domena 7 cakre.

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. februar 2004, 19:31

Saj res - meni se je dipotrija popravila, kljub temu, da 10 let nisem nosila ocal (priznam, da nisem kaj posebej vadila z ocmi, sem pa tja kdaj) - ni se mi pa niti za stopinjico izboljsal astigmatizem...
Tako da - operacije ipd. jemljem kot zadnjo moznost, seveda pa je tudi odvisno, koliksno dipotrijo imas oz. kaksne tezave z ocmi sploh imas... za tistih mojih - 0.25 --> - 0.5... xDDx
Itak bo slo pa kmal nazaj, pravijo...
... samo bomo verjel, ko bomo vidl.
x:o)x Oz. - ko ne bomo vidl... xDDx x:px

Aja, tole, Free - korenska oz. te povezave, seveda - to so pac povezujoci meridiani itd...
Pac pa ne vem nicesar o temle - levo, desno oko - na tak nacin...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 7. februar 2004, 21:58

Super, da ste tole odprli, tudi sama imam dioptrijo in me že kar nekaj časa vleče, da bi začela delat te vaje... x:)x Samo kaj, ko sem tako prekleto sk(l)eptična x:Dx in dvomim v učinek....

Nekaj mislim da sem si celo printala z neta, iz Chievega webpage-a, moram pogledat... x;)x Bom pa vsekakor vesela daisy, če boš dala gor tole, kar imaš o zdravljenju slabega vida :palec: xsrcx

lep pozdravček x:Xx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#39 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. februar 2004, 23:12

Ti, Sončna, kako se ti pa to zdi, kar jaz pripovedujem o električni prevodnosti in to?
Vem, da nisi tehnik, ampak osnovno je pa le dobro poznati.

#40 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 19. januar 2006, 17:20

Boljše življenje brez očal; vaje za izboljšanje vida po metodi dr. Batesa, Celje, Mavrica.
Jo pa imajo tudi v večini knjižnic.
:madpro: xflirtx


Jaz imam to knjigo in je zelo dobra.
Ampka ni za lenobe!!!! (ni zame namreč) -- no, tokrat ponovno poskušam skrbeti za svoje oči (že kake 4 dni!!) in upam, da tokrat zares in redno. Poročam o uspehih.

Za tiste, ki ne veste ali knjigo kupiti, pa je TULE en mičken del tistega, kar notri piše.

lp, Urša

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#41 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 19. januar 2006, 17:53

Še sem našla:

Članek v VIVI

Notri so omenjana tudi rastrska očala. To so taka očala z črnimi plastičnimi neprosojnimi 'šipcami' in majhnimi luknjicami. baje veš, da ti bodo pomagala, če ko jih natakneš, z njimi vidiš tako dobro, kot z očali z dioptrijo. Neverjeten efekt je!! Jaz, ko jih nataknem vidim zelo dobro, pa še barve so intenzivnejše. Potrebno jih je nositi kake 20 min do pol ure na dan in dobro jih je kombinirati z vajami za oči.

Če koga zanimajo, lahko povem, kje jih lahko kupi v Sloveniji.

Še angleški linki:

Pa še neka stran s 3d Slikcami oz. osnovna stran - super za vadit svoje očke

Jogijske vaje 1

Jogijske vaje 3

Jogijske vaje 2

On line eye-exercises course - 30 days free

Eye exercises primerne za med delom z računalnikom

Ok dost bo, da ne domim slučajno še prepovedi na ta forum priti x:Dx

ne morem si pomagat - ko kaj iščem čisto notr padem

Če koga slučajno še kaj zanima, samo v Google vtipkaš "eye exercises" in je tega neskončno...

Jest še vedno prisegam na svojo knjigico, se pa vseeno še kaj novega najde.

lp, Urša

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#42 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 19. januar 2006, 19:14

Malo sem spregledala to temo....
Pred mnesecem sem kupila še eno knjigo - taprvo, ki sem jo imela pred leti ( Boljše življenje brez očal : vaje za
izboljšanje vida po metodi dr. Batesa) sem namreč posodila in je nikakor ne more dobiti nazaj.
To drugo je izdala založba UČILA in ima naslov Izboljšajte vid ! Moram reči, da je izredno dobra. V njej je veliko vaj, vse Bytesove in še kakšna zraven, omenjeni pripomočki (tudi rasterska očala). Prepričana sem, da imajo obe knjigi v vsaki knjižnici (v naši že).

Kar se tiče diete za oči- na tistemm tečaju so nam dali samo spisek nekaj večjih doz vdoločenih viaminov, ki naj bi jih jemali tri mesece - eno kuro. In seveda ob tem delali vaje.

Kako konkretno pomagajo pa kar se mene tiče takole:
Po tečaju nisem delala kaj prida vaj, ker pač nisem imela večjih problemov z očmi. Navadila sem pa jih na svetlobo, tako da mi še danes razen v ekstremnih primerih (odprto morje, gore) ni potrebno nositi sončnih očal (normalne oči jih v normalnih pogojih ne rabijo, lahko celo škodujejo, če niso zaprta u+z vseh strani itd...)

Pred leti (kake 5 let) sem bila pri okulistki, ki mi je natančno pregledala vse v zvezi z očmi in tudi predpisala očala za branje +2. Meni se je zdelo to tako močno, da sem si sicer dala delat očala, ampak samo +1 (še vedno sem namreč brala brez očal razen najdrobnejšega tiska ali pri zelo slabi svetlobi).
Obenem je rekla, da me bo poslala na fizioterapijo za oči, ker imam polenjene mišice (delala sem veliko za računalnikom, kar poleni oči, če bne delaš dodatnih vaj, saj so oči naravnane vseskozi na enako razdaljo.)
Šla sem na očesno kliniko. Najprej me je "obdelala" sestra z računalnikom- gledala sem v nekaj, kar se je oddaljevalo in približevalo... Kake 10 minut. potem sem šla k zdravnici... pomerila mi je vid in rekla da nimam kaj tam delat, ker vidim ko sokol.... Čez 20 minut sevceda spet nisem več videla dobro.

Potem sem začela z vajami in jih občasno delam še danes. In prisežem in garantiram, da stvar še kako deluje!!!
Pred enim mesecem sem bila spet pri okulistki in mi je spet predpisala +2 (???!?) jez pa večinoma še vedno berem brez očal... no, malo slabše kot prej, a sem tudi malo bolj lena z vajami. Pa še skregala sem se z njo, ker ko sem ji omenila vaje za oči, je kar znorela in se ni hotela več pogovarjati z mano in začela naj si poiščem drugega okulista, če si hočem uničiti oči.... svašta!!

ZA LENOBE:
Tudi jaz sem lenoba in se težko spravim k redni vadbi česarkoli.
Probam se potrudit, da delam zjutraj 9 tibetancev, nato vaje za oči in malo kroženja v sklepih, nato Makkp-ho vaje in za konec še dve, tri stvari iz joge... Moram reči, da mi to vse skupaj ne vzame več kot 20 minut.
Za same vaje za oči, ki jih "vržem vmes" pri kroženju z glavo pa resanično ne porabim več kot par minutk, pa je učinek že viden.

Najenostavneje je takole:
- ko si zjutraj umivaš obraz, si popljuskaj oči izmenjaje vroče/hladno/vroče/ hladno - to je par sekund, pa zelo paše!
- tudi če ne delaš zjutraj nič drugega, si vzami trenutek, postavi se nekam sredi sobe, kroži z glavo (vrat) na dva načina vsaj trikrat (torej 2x3) na eno in trikrat na drugo stran- najprej tako, da gledaš vseskozi le naprej (obraza ne obračaš levo/desno), potem še tako, da poizkušaš slediti z očmi in obrazom kroženju. Potem pride najvažnejše. Telovadba z mišicami oči:
jaz imam svinčnik, na katerem sedi kot radirka žirafa. Vzamem ga v roko in zaostrim pogled na žirafo. Potem roko oddaljujem in približujem, tako oči sledijo žirafi in "telovadijo". To naredim 20X. Ta vaja se mi zdi daleč najučinkovitejša. Ali pa če si kazalec ene roke daš pred nos, drugo roko pa iztegneš predse in prav tako iztegneš kazalec. Potem greš s pogledom od enega do drugega kazalca. Vaja je podobna.
Tole za oči res ne vzame več kot 5 minut, v bistvu lahko delaš kjerkoli in kadarkoli in dejansko deluje!!!

To kar dela Diana pa se imenuje "palmiranje" oči in je sploh baje nekaj najboljšega kar lahko narediš za oči, da se sprostijo in spočijejo....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#43 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:17

Za tiste, ki imajo preveliko dioptrijo ali preveč denarja, da bi delali vaje za oči:
Bivša sodelavka je šla na lasersko operacijo obeh oči nekam v Novo Mesto - ambulantno, traja manj kot pol ure za oko.... (cca 250.000 sit za oko). Imela je okoli minus 12 dioptrije, se mi zdi...

Danes vidi brez očal dioptrije praktično nima več !!! x:)x x^x x:)x :eek: x8Dx x^x


Kolikor vem, ta operacija pride v poštev šele, ko se vid ustali (se ne slabša več).
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. januar 2006, 16:55

tolk hitr pa tut ne no.. x;)x se vid das bl nova... ker ce bi bi vedla kaj vse smo ze pisal... cele solate... xcivx :o|o:
kar pogumno... sicer pa je jasno, da ima vecina folka najraj konkretno napisano kar tukaj pomoje... xrolleyesx
tko kt je daisy napisala...
sicer pa, koga bo res zanimal bo tudi tvoje povezave seu gledat in brat! :palec:
-------

...Ok dost bo, da ne domim slučajno še prepovedi na ta forum priti x:Dx
...[/color]



#45 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 24. januar 2006, 18:07

tolk hitr pa tut ne no.. x;)x se vid das bl nova... ker ce bi bi vedla kaj vse smo ze pisal... cele solate... xcivx :o|o:
kar pogumno... sicer pa je jasno, da ima vecina folka najraj konkretno napisano kar tukaj pomoje... xrolleyesx
tko kt je daisy napisala...
sicer pa, koga bo res zanimal bo tudi tvoje povezave seu gledat in brat! :palec:
-------


x:Dx x:Dx x:Dx solatka na solatko x:Dx x:Dx x:Dx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#46 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 24. januar 2006, 18:32

Ja, možno, Kukica. Ampak ne vem.
Če koga zanima, bo že zvrtal.

Na blogu malo več navajam o teh vajah in zadevah za oči... Malo iz lastnih izkušenj, več iz tečaja in knjig.

Zadnjre čase se malo več ubadam s tem, ker sem ravno kupila in prebrala eno tako knjigo in spet moram reči, da pri meni definitivno deluje.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#47 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 1. februar 2006, 14:12

V jogi obstaja neka krija ki se ji reče tratak, koncentriraš se na plamen od sveče, izmenično odpiraš oči in gledaš v plamen in zapiraš oči in se koncentriraš na podobo plamena, baje pomaga.


A poznaš mogoče bolj podroben opis vaje?
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#48 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 1. februar 2006, 16:38

Evo- našla na spletu:

http://www.bellaonli...es/art15636.asp
http://www.abc-of-yo...ditation/om.asp
http://www.palmistry...us/selfhelp.php

Pa verjetno je še dosti tega. Vmes je celo knjiga!! x^x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#49 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 1. februar 2006, 17:31

Ja, tratak ima druge vrednote: odpira oci. Gre za trening notranjega vida.
V yogi obstajajo tudi vaje prav za vid, njegovo izboljsavo. Gledas v stegnjeni palec, obrnjen navzgor( ostali prsti so v pesti), ki ga pocasi premikas s stegnjeno roko levo in desno ter naprej proti nosu in nazaj do odrocitve.
Vaje se delajo zelo pocasi, s povdarkom na dihanju. Rezultati so po kakih dveh mesecih, vendar je treba biti vztrajen.

#50 Mihaelos

Mihaelos
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 572

Objavljeno: 3. februar 2006, 13:07

Sem skor use prebral x:Dx , mi ne preostane nič drugega kot da začnem s telovadbo :eek: oči x:Dx :palec:
Nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen,...
Ivan Minatti (1924)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0