Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravljenje, izboljšava vida


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
99 komentarjev na to temo

#76 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 23. marec 2007, 16:19

Greš v knjižnico in si sposodiš kakšno knjigo v zvezi s tem. Lahko tudi kupiš kaj.
Possible—but highly unlikely.

#77 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 2. april 2007, 14:07

Za začetek čisto dovolj vaj najdeš TUKAJ in TUKAJ.

Pa tudi knjige s tega področja niso prav drage ...
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#78 atlantis

atlantis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 19. junij 2008, 17:58

Zanima me če je možno izbolšat, izostrit vid s kakšno tehniko oziroma z kakšnimi rastlinami, pripravki.

#79 Layla

Layla
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 22. junij 2008, 15:54

Se mi zdi da sem nekje na tem forumu že zasledila nekaj o vajah za oči.
Meni so pomagala refrakcijska očala. Čeprav sem enkrat na TV slišala tudi nekaj kritik, oz. komentarje, kako moraš s temi očali pogosto vaditi, drugače se ti pridobljeno izboljšanje vida spet poslabša.
Meni se zdi to čisto logično...tudi če prenehaš s fitnesom se ti mišice ne bodo večno obdržale x:Dx .
No v glavnem...meni so ta očala v približno mesecu dni precej pomagala. Pa še nič posebnega ti ni treba delati.. Natakneš jih za gledanje TV ali branje. In kmalu se navadiš da lepo jasno vidiš skozi njih. x;)x

#80 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. junij 2008, 21:12

Izboljšava vida. x;)x
Possible—but highly unlikely.

#81 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 22. junij 2008, 22:16

Izboljšava vida. x;)x

x:Dx x:px

#82 atlantis

atlantis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 23. junij 2008, 16:36

Zanimalo bi me kje se dobijo, nekdo mi je tudi relel da se ti vid izboljša če ješ korenje.

#83 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 26. junij 2008, 18:27

Ta s korenjem pa ne drži ravno. Mogoče ti bo kaj pomagalo, drastično pa ti vid ne bo popravilo. Jaz korenje jem skoraj vsak dan (kot zelenjavo pri malici) pa se mi vid ni nič izboljšal.

#84 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 26. junij 2008, 20:28

Ta s korenjem pa ne drži ravno

Po drugi strani pa...a si ze videla kdaj zajca, ki bi nosil ocala ?

#85 -yre-

-yre-
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 3. avgust 2008, 09:44

Živjo!
No mene pa samo nekaj zanima. Nekje sem zasledil, da obstajajo masažna očala, ki naj sicer ne bi neposredno izboljšala vida, ampak pomagala pri utrujenih očeh, ki so pri meni pogoste tudi zaradi dela z računalnikom. No, potem pa sem se o tem pozanimal pri znanki, ki dela v trgovini s tovrstnimi pripomočki in ona mi je bolj priporočila rastrska očala. Sicer sem kratkoviden in imam dioptrijo na enem očesu 0,25 na drugem pa 0,5, kar sicer res ni veliko, pa vendar. No zanima me pa koliko bi mi v mojem primeru pomagala rastrska očala, zanima pa me tudi kdaj jih lahko uporabljam (nekje sem zasledil da pri kratkovidnosti lahko z njimi gledam TV in podobno) Že prej omenjena znanka pa mi je povedala tudi, da z nošnjo teh očal sprostim oko, da se manj napreza in je posledično bolj spočito in se ne utruja. Potemtakem lahko nosim rastrska očala tudi za delo na računalniku, kjer se mi oči najbolj utrujajo, čeprav vidim na blizu odlično?
Že naprej hvala za vse odgovore x:Dx

#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. avgust 2008, 10:00

Zivjo!

Zal se na tole nic ne spoznam, se ti ne upam nic rect, pisat, ampak se mi zdi, po tem kar pises, da bi tale rastrska sicer lahko bila cist ok (slisi se dost zanimivo in nekako 'smiselno') - sam po drugi strani pa pravis, da se ti oci spocijejo itd., kar pa lahko pomeni tudi, da se misice nc ne trudjo, ne 'telovadijo' in se tako nekako razvadijo in se vid ne izboljsa.

Namrec se slisi ravno obratno od ocesnih vaj tole, ravno slednje pa so lahko totalno ucinkovite, pravzaprav se v stevilnih primerih vid vidno x;)x izboljsa.
Vid se pogosto zdravi s preprosto 'telovadbo'... npr. da se prekrije eno oko oz. ga nekako usmerja ipd., kar koristi tako mishicam, kot zivcevju oz. s tem nekako 'vrzemo na finto' mozgane, ki so prisiljeni potem gledat skoz to - pravo - sliko.

Skratka, po mojem pri vidu se ni za hecat in poslusat rekel/kazal in najboljs it se mal pregledat, kot pravim, sam pa lohk najveckrat znatno izboljsas vid z raznimi telovadbami in podobnim, kar vse lahko najdes v tejle temi, h kateri sem prikljucila tvojo na novo odprto, spodaj pa je se ena sorodna tema s se dodatnimi linki, pa ni vrag, da ne bi nasel cesa vsaj malo koristnega zase. x:)x

No morda pa bo kdo kaj vec vedel o tehle rastrskih oz. sploh vsem, kar te zanima. :palec:

*tvojo temo sem kot vidis prikljucila k ze obstojeci (v kateri pa sem tudi zdruzila 3 sorodne teme, da je zdaj bolj ali manj vse na kupu in pregledno)
________________________________

Koristne info in dodatni linki na se nekatere sorodne teme pa so podani tudi v tej temi: Vidim dobro

(*Kukica se je ful potrudla, povezala, nanizala cel kup koristnih informacij. x^x :palec:)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. avgust 2008, 10:07

* poglej poglej kaj sem celo nasla xDDx (sem sla mal pogledat, kaj kej pravmo x:)x), v tejle objavi (na 2. strani tele teme) pise tudi nekaj o rastrskih ocalih in so tud neki linki zraven, morda kej vec izves (razen tega, kar ze ves). :vio:
** in tudi v tejle objavi so omenjena (na 3. strani tele teme, torej na prejsnji strani x:)x).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#88 Gost_Lotus'_*

Gost_Lotus'_*
  • Gost

Objavljeno: 3. avgust 2008, 10:20

Že prej omenjena znanka pa mi je povedala tudi, da z nošnjo teh očal sprostim oko, da se manj napreza in je posledično bolj spočito in se ne utruja. Potemtakem lahko nosim rastrska očala tudi za delo na računalniku, kjer se mi oči najbolj utrujajo, čeprav vidim na blizu odlično?
Že naprej hvala za vse odgovore x:Dx



Jst jih občasno uporablam pri gledanju tv-ja in za računalnikom in so res super zadeva.Priporoča pa se uporaba do max 30min na dan. :2src:

#89 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 3. avgust 2008, 10:33

V tradicionalni kitajski medicini so oci v energetski povezavi z jetri.
Tako da poglej, kaj je se na "drugi" strani.

Jetra // jeza, bes, zamera (in vse "idejne sorodnice")

Valjda se ne rece zastonj, ko si pol besa, da ti je padel mrak na oci xcivx

Drugace pa knjiga, kot ze omenjeno: Boljše življenje brez očal - Vaje za izboljšanje vida po metodi dr. Batesa: Christopher Markert

#90 robertson

robertson
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 8. avgust 2008, 18:09

Menim, da najbrž pomaga pri boljšem vidu skrb za splošno zdravje organizma.
Sadje, zelenjava, rekreacija. Pogled v daljavo...v nebo ali gozd. Tudi sprehod po gozdu je koristen za naše zdravje. Vsekakor najslabša varianta je cocacola+čips+TV.....posledice tega dolgotrajnega prakticiranja pa najbrž veste kam vodijo.

LP x:)x
Prisluhnimo Naravi, saj smo del Nje.

#91 -yre-

-yre-
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 9. avgust 2008, 09:19

Hvala vsem za odgovore. Bom pogledal še vse linke in če izvem kaj novega pripišem zraven ;)

#92 buldog

buldog
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 5. oktober 2008, 11:11

Sam sem se poslužil e-knjige Leo Angart: Perfect vision. Po tej knjigi je potrebno spremeniti vsakodnevne prehrambene navade (nič sladkorja in umetnih sladil), uvesti dieto, se praktično znebiti sončnih očal, osvojiti novo tehniko branja in v svoj vsakdan uvesti 15-min terapijo z raznoraznimi vajami, ki jih je veliko. V knjigi so tudi http povezave do e-lekarn s pripomočki oz. naravnimi zdravili za boljši vid, katerih uporaba predstavlja delček celotne terapije, http povezave do elektronskega pripomočka za lažje doseganje sprememb življenjskih navad in http povezave do originalnih testnih tabel, kot jih vidimo pri okulistih, s katerimi spremljamo učinek terapije. Ključnega pomena za samozdravljenje po naravni poti je redno vsakodnevno opravljanje vaj, kar pa ni lahko doseči, saj vsi vemo, da nam po začetnem navdušenju kaj hitro uplahne volja in se nam po določenem času enostavno povedano več ne da opravljati vaj. Zaradi tega je v knjigi opisan tudi način, kako se motiviramo, da se nam to ne zgodi. In še veliko drugega. Knjigo sem si potegnil iz neta, je v pdf formatu in ima 124 strani v angleškem jeziku.

To temo je popravil/a buldog: 5. oktober 2008, 11:12


#93 emmzi

emmzi
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 708

Objavljeno: 5. oktober 2008, 19:44

Se mi zdi da sem nekje na tem forumu že zasledila nekaj o vajah za oči.
Meni so pomagala refrakcijska očala. Čeprav sem enkrat na TV slišala tudi nekaj kritik, oz. komentarje, kako moraš s temi očali pogosto vaditi, drugače se ti pridobljeno izboljšanje vida spet poslabša.
Meni se zdi to čisto logično...tudi če prenehaš s fitnesom se ti mišice ne bodo večno obdržale x:Dx .
No v glavnem...meni so ta očala v približno mesecu dni precej pomagala. Pa še nič posebnega ti ni treba delati.. Natakneš jih za gledanje TV ali branje. In kmalu se navadiš da lepo jasno vidiš skozi njih. x;)x


A so to tista očala z luknjicami? x8Dx
"Remember when I told you how my
Kin is different in some ways?
And how you should not fall in love
With someone like me, anyway...
Between the lines, people see signs
When they feel the sear, every day's fear...
And one night their torches
Find the girl without a name...
And the one who has her
Love is no more safe..."

#94 passiveincome

passiveincome
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 12. december 2008, 02:30

Za tiste, ki imajo preveliko dioptrijo ali preveč denarja, da bi delali vaje za oči:
Bivša sodelavka je šla na lasersko operacijo obeh oči nekam v Novo Mesto - ambulantno, traja manj kot pol ure za oko.... (cca 250.000 sit za oko). Imela je okoli minus 12 dioptrije, se mi zdi...

Danes vidi brez očal dioptrije praktično nima več !!! x:)x x^x x:)x :eek: x8Dx x^x


a veš mogoče katera ambulanta?

#95 passiveincome

passiveincome
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 12. december 2008, 13:12

Še sem našla:

Članek v VIVI

Notri so omenjana tudi rastrska očala. To so taka očala z črnimi plastičnimi neprosojnimi 'šipcami' in majhnimi luknjicami. baje veš, da ti bodo pomagala, če ko jih natakneš, z njimi vidiš tako dobro, kot z očali z dioptrijo. Neverjeten efekt je!! Jaz, ko jih nataknem vidim zelo dobro, pa še barve so intenzivnejše. Potrebno jih je nositi kake 20 min do pol ure na dan in dobro jih je kombinirati z vajami za oči.

Če koga zanimajo, lahko povem, kje jih lahko kupi v Sloveniji.

Še angleški linki:

Pa še neka stran s 3d Slikcami oz. osnovna stran - super za vadit svoje očke

Jogijske vaje 1

Jogijske vaje 3

Jogijske vaje 2

On line eye-exercises course - 30 days free

Eye exercises primerne za med delom z računalnikom

Ok dost bo, da ne domim slučajno še prepovedi na ta forum priti x:Dx

ne morem si pomagat - ko kaj iščem čisto notr padem

Če koga slučajno še kaj zanima, samo v Google vtipkaš "eye exercises" in je tega neskončno...

Jest še vedno prisegam na svojo knjigico, se pa vseeno še kaj novega najde.

lp, Urša


Kje bi se pa dalo dobit kake zeliščne pripravke al pa kaj podobnega?

Kateri izmed teh linkov se pa tebi zdijo najboljši?

A pozna mogoče kdo koga, ki izvaja delavnice za izboljšanje vida?


Malo sem spregledala to temo....
Pred mnesecem sem kupila še eno knjigo - taprvo, ki sem jo imela pred leti ( Boljše življenje brez očal : vaje za
izboljšanje vida po metodi dr. Batesa) sem namreč posodila in je nikakor ne more dobiti nazaj.
To drugo je izdala založba UČILA in ima naslov Izboljšajte vid ! Moram reči, da je izredno dobra. V njej je veliko vaj, vse Bytesove in še kakšna zraven, omenjeni pripomočki (tudi rasterska očala). Prepričana sem, da imajo obe knjigi v vsaki knjižnici (v naši že).

Kar se tiče diete za oči- na tistemm tečaju so nam dali samo spisek nekaj večjih doz vdoločenih viaminov, ki naj bi jih jemali tri mesece - eno kuro. In seveda ob tem delali vaje.

Kako konkretno pomagajo pa kar se mene tiče takole:
Po tečaju nisem delala kaj prida vaj, ker pač nisem imela večjih problemov z očmi. Navadila sem pa jih na svetlobo, tako da mi še danes razen v ekstremnih primerih (odprto morje, gore) ni potrebno nositi sončnih očal (normalne oči jih v normalnih pogojih ne rabijo, lahko celo škodujejo, če niso zaprta u+z vseh strani itd...)

Pred leti (kake 5 let) sem bila pri okulistki, ki mi je natančno pregledala vse v zvezi z očmi in tudi predpisala očala za branje +2. Meni se je zdelo to tako močno, da sem si sicer dala delat očala, ampak samo +1 (še vedno sem namreč brala brez očal razen najdrobnejšega tiska ali pri zelo slabi svetlobi).
Obenem je rekla, da me bo poslala na fizioterapijo za oči, ker imam polenjene mišice (delala sem veliko za računalnikom, kar poleni oči, če bne delaš dodatnih vaj, saj so oči naravnane vseskozi na enako razdaljo.)
Šla sem na očesno kliniko. Najprej me je "obdelala" sestra z računalnikom- gledala sem v nekaj, kar se je oddaljevalo in približevalo... Kake 10 minut. potem sem šla k zdravnici... pomerila mi je vid in rekla da nimam kaj tam delat, ker vidim ko sokol.... Čez 20 minut sevceda spet nisem več videla dobro.

Potem sem začela z vajami in jih občasno delam še danes. In prisežem in garantiram, da stvar še kako deluje!!!
Pred enim mesecem sem bila spet pri okulistki in mi je spet predpisala +2 (???!?) jez pa večinoma še vedno berem brez očal... no, malo slabše kot prej, a sem tudi malo bolj lena z vajami. Pa še skregala sem se z njo, ker ko sem ji omenila vaje za oči, je kar znorela in se ni hotela več pogovarjati z mano in začela naj si poiščem drugega okulista, če si hočem uničiti oči.... svašta!!

ZA LENOBE:
Tudi jaz sem lenoba in se težko spravim k redni vadbi česarkoli.
Probam se potrudit, da delam zjutraj 9 tibetancev, nato vaje za oči in malo kroženja v sklepih, nato Makkp-ho vaje in za konec še dve, tri stvari iz joge... Moram reči, da mi to vse skupaj ne vzame več kot 20 minut.
Za same vaje za oči, ki jih "vržem vmes" pri kroženju z glavo pa resanično ne porabim več kot par minutk, pa je učinek že viden.

Najenostavneje je takole:
- ko si zjutraj umivaš obraz, si popljuskaj oči izmenjaje vroče/hladno/vroče/ hladno - to je par sekund, pa zelo paše!
- tudi če ne delaš zjutraj nič drugega, si vzami trenutek, postavi se nekam sredi sobe, kroži z glavo (vrat) na dva načina vsaj trikrat (torej 2x3) na eno in trikrat na drugo stran- najprej tako, da gledaš vseskozi le naprej (obraza ne obračaš levo/desno), potem še tako, da poizkušaš slediti z očmi in obrazom kroženju. Potem pride najvažnejše. Telovadba z mišicami oči:
jaz imam svinčnik, na katerem sedi kot radirka žirafa. Vzamem ga v roko in zaostrim pogled na žirafo. Potem roko oddaljujem in približujem, tako oči sledijo žirafi in "telovadijo". To naredim 20X. Ta vaja se mi zdi daleč najučinkovitejša. Ali pa če si kazalec ene roke daš pred nos, drugo roko pa iztegneš predse in prav tako iztegneš kazalec. Potem greš s pogledom od enega do drugega kazalca. Vaja je podobna.
Tole za oči res ne vzame več kot 5 minut, v bistvu lahko delaš kjerkoli in kadarkoli in dejansko deluje!!!

To kar dela Diana pa se imenuje "palmiranje" oči in je sploh baje nekaj najboljšega kar lahko narediš za oči, da se sprostijo in spočijejo....



knjiga Izboljšajte vid ! je pa že razprodana. V kateri trgovini bi se jo dalo še dobit
?

kaj je pa tako dobrega v knjigi?



Sam sem se poslužil e-knjige Leo Angart: Perfect vision. Po tej knjigi je potrebno spremeniti vsakodnevne prehrambene navade (nič sladkorja in umetnih sladil), uvesti dieto, se praktično znebiti sončnih očal, osvojiti novo tehniko branja in v svoj vsakdan uvesti 15-min terapijo z raznoraznimi vajami, ki jih je veliko. V knjigi so tudi http povezave do e-lekarn s pripomočki oz. naravnimi zdravili za boljši vid, katerih uporaba predstavlja delček celotne terapije, http povezave do elektronskega pripomočka za lažje doseganje sprememb življenjskih navad in http povezave do originalnih testnih tabel, kot jih vidimo pri okulistih, s katerimi spremljamo učinek terapije. Ključnega pomena za samozdravljenje po naravni poti je redno vsakodnevno opravljanje vaj, kar pa ni lahko doseči, saj vsi vemo, da nam po začetnem navdušenju kaj hitro uplahne volja in se nam po določenem času enostavno povedano več ne da opravljati vaj. Zaradi tega je v knjigi opisan tudi način, kako se motiviramo, da se nam to ne zgodi. In še veliko drugega. Knjigo sem si potegnil iz neta, je v pdf formatu in ima 124 strani v angleškem jeziku.



kaj pa je zanimivega v knjigi?
a se da vsebino dobit tudi na videu?

#96 passiveincome

passiveincome
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 12. december 2008, 20:15

jogijska vaja imenovana trataka ,izredno regenerira oči.

V sedečem stanju(lahko v lotosu,lahko na stolu,postelji....) fiksiramo pogled na kakšno majhno točko na zidu,pred nami.Oči ,moramo,imeti stalno odprte in z vsakim dihom in izdihom, usmerjamo življensko energijo naravnost v oči.Šele ko nas oči zapečejo ,jih za trenutek zapremo in vežbo ponovimo...ponavljamo toliko časa,da nam uspe,brez mižikanja,imeti odprte oči od ene do pet minut.

Z zavestnim dihanjem dosežemo,da življenska sila(prana) prihaja v oči in jih vitalizira.Kri,napolnjena s kisikom,cirkulira skozi arterije in odstranjuje toksine.
Ta vežba,izvajati jo moramo pravilno, zdravi vsa očesna obolenja.Poleg tega pa povečuje našo samozavest.

Vse v redu in prav...samo ,ko ne bi bila tako presneto lena,da se 'spravim' in jo vežbam.

Priporočam pa jo vsakemu,ki ima težave z vidom.


P :eek:


a obstajajo kakšne delavnice ali srečanja za izvajanje teh vaj?

#97 passiveincome

passiveincome
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 12. december 2008, 20:27

Je kdo že testiral program 20/20 Vision 3.0 ?
Namenjen je za izboljšanje vida, tukaj je link za testiranje demo verzije: http://shareware.pcm.....BSiteID]pcmag



kakšen program pa je to?

#98 LastMinute

LastMinute
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 19. julij 2012, 12:27

Zanima me, kako se slabovidni spopadate s tem izzivom? Delate vaje za oči, katere? Berem knjigo Kako se znebimo očal Martina Brofmana. Ko sem jo prvič prebrala, je nisem čisto dojela in se disciplirala za delanje vaj. Tokrat mi gre boljše. Nekatere vaje so kljub preprostosti zelo učinkovite, recimo "hatha" joga za oči in ljubite svoje oči. Najbolj pomembna pa je najbrž odločitev za zdrav vid.Če je kdo že delal po tej knjigi, bi bilo zanimivo, da delimo mnenja.Osebno sem opazila da ima slab vid res veliko opravit z neiskrenostjo do sebe, z neko idejo, ki si si jo pustil vsilit in si jo fiksiral kot resnično, dobro. Istočasno se zgodi poslabšanje vida. Gotovo pa je več možnih vzrokov v različnih obdobjih.Zato še upam na izboljšanje. Pri Studiu 12 so imeli neko oddajo v kateri so govorili o metodi ki pomaga slepim otrokom da zaznavajo okolico "nadčutno". Te oddaje ne najdem več. Če se je kdo spomni, prosim..Lepih, pa zdravih!

#99 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. julij 2012, 12:51

Hoj,

tvojo temo sem priključila k že obstoječi, pa si malo poglej po temi nazaj, saj je bilo kar veliko povedanega, no najbrž se bo pa tudi še kdo oglasil.

Kar se tiče tega, kar si napisala, imam pa samo eno pripombo; namreč če želiš popraviti vid, treniraj oz. izboljšuj slednjega, če/ko pa ne gre več drugače (da je človek žal slep) pa naj si potem pomaga z nadčutnim in tem.

sicer so pa vzroki včasih tako preprosti, da človek ne bi verjel - recimo pomanjkanje kisika (saj so oči med največjimi porabniki slednjega). sicer to je bolj ko gre za kaj trenutnejšega, ne v hujših primerih.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#100 LastMinute

LastMinute
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 9. avgust 2012, 13:14

Hoj,

tvojo temo sem priključila k že obstoječi, pa si malo poglej po temi nazaj, saj je bilo kar veliko povedanega, no najbrž se bo pa tudi še kdo oglasil.

Kar se tiče tega, kar si napisala, imam pa samo eno pripombo; namreč če želiš popraviti vid, treniraj oz. izboljšuj slednjega, če/ko pa ne gre več drugače (da je človek žal slep) pa naj si potem pomaga z nadčutnim in tem.

sicer so pa vzroki včasih tako preprosti, da človek ne bi verjel - recimo pomanjkanje kisika (saj so oči med največjimi porabniki slednjega). sicer to je bolj ko gre za kaj trenutnejšega, ne v hujših primerih.




Brskam po temi... Ja, gibanje nam ni vedno samoumevno, pa je tako enostavno in učinkovito. Tek trenutno pomaga in prekrvavi tudi očesne mišice, ampak mislim da bolj če tečeš brez leč ali očal, kar pa je v mojem primeru (-6) že skoraj stvar nadčutnega zaznavanja :)


V naslednjem življenju definitivno ne verjamem več okulistom!

To temo je popravil/a LastMinute: 9. avgust 2012, 13:15





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0