Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šamanska terapija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
183 komentarjev na to temo

#26 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2005, 13:55

<{POST_SNAPBACK}>kaj pa če bi se sama odločila če razumem oz. želim razumeti ;)
no prosim x:Xx


Pol bi verjetn tud lahko razumela. Saj veš, nobeden ni bol slep od tistega, ki neče videti.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#27 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:00

sej bom sigurno razumela, sam včasih kaj namerno ne razumem... no da ne bova prislužila si, da naju pošljejo v čvek - a mi lahko poveš, kaj si mislil s tistim postom, prosim (bom razumela ;))

#28 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:08

..samanske terapije... eh... mas veliko boljsih metod "pucanja", ki majo vgrajene tudi elemente samanizma in delujejo precej bolje in predvsem hitreje in ceneje... sedona, avatar, clearing...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#29 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:10

no ja, sej mogoče bi lahko odprla novo temo, pa je nisem... zanima me, kot sem dejala, rezanje vezi - kakšna informacije o tem...

#30 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:15

<{POST_SNAPBACK}>sej bom sigurno razumela, sam včasih kaj namerno ne razumem... no da ne bova prislužila si, da naju pošljejo v čvek - a mi lahko poveš, kaj si mislil s tistim postom, prosim (bom razumela ;))


Kot sem jest razumu, tisto poudarjanje, da gre za lastne izkušnje, mal leti name. Drugač pa Klinarjevo vpraš, zakaj TAKO poudarja to.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#31 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:17

sej nisem mislila na ta post :sori: ampak na prejšnjega - da vse poti vodijo v Rim... drugi post sem razumela

#32 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2005, 14:28

<{POST_SNAPBACK}>sej nisem mislila na ta post :sori: ampak na prejšnjega - da vse poti vodijo v Rim... drugi post sem razumela


Aja :eek: ? Nis citirala, pa tist je bil zadn x:Ix.

Sam to, da se na tem forumu najde vse, kar je v zvezi z duhovnostjo.
A ni lepo, da vse poti vodjo sem x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#33 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2005, 17:42

<{POST_SNAPBACK}>važno je da si pozitivno čustveno naravnana(sočutje, usmiljenje) do osebe, s katero vezi režeš.
x:)x  xDDx  :palec:  xsrcx


Ravno to je bistveno. In pa sevede odpuščanje, ki je predpogoj za sočutje in usmiljenje.

Ampak, ko to dosežeš, zakaj bi rabu še kakšno terapijo :eek: . A ni to samo po sebi dovolj. Brez tega pa nobena "terapija" ne more bit učinkovita.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#34 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 28. avgust 2005, 17:44

<{POST_SNAPBACK}>[i][b]
...šamani to razlagajo zelo dobro...
Reži tako, kot bi sama želela, da nekdo poreže, če mu nevede škoduješ, saj se tega po večini niti ne zavedamo, zato tudi pravim, da se te vezi, ki teži oba, ni treba bati rezati, olajšanje pride potem za oba.

Kakšen mambodžambo pa se greste? "Reži tako, kot bi sama želela, da nekdo poreže" ... Sadomazo forum je drugje...
No, dovolj šale...
To, o čemur govorite in to po čemer hrepenite ne boste dosegli s krvavim mesarjenjem nekakšnih "popkovin".
Gre za zelo globok proces medsebojne povezanosti na več nivojih.
Vez je nekako takšna, kot jo imata otrok in mama. In ne mislite, da jo lahko pretrgate. Lahko se preselite na drug konec sveta, ne bo pomagalo. Šele, ko "odrastete", se lahko dvignete nad situacijo. Ampak "vez" ostane.
Odrasti pa ni enostavno, saj znanje, ki ga potrebujete, ne boste našli v nobeni knjigi, niti na cdju. Niti na lunin.net.
Nosite ga v notranjosti notranje resnice...
...kar pa se šamanov tiče, naredite sebi uslugo in pustite šamanom, kar je njihovega...
AOV

#35 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. avgust 2005, 18:49

mam občutek, da tebi tudi manjka še precej do te stopnje - da odrasteš, povej mi a si ti vse znanje prejel že ob rojstvu, al si kakšno knjigo prebral, zapomni si še nekaj - pravi učitelj je tisti, ki se uči od svojega učenca ;)
bez veze... mej se, Ksenija xsrcx

#36 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2005, 07:57

<{POST_SNAPBACK}>Ravno to je bistveno. In pa sevede odpuščanje, ki je predpogoj za sočutje in usmiljenje.

Ampak, ko to dosežeš, zakaj bi rabu še kakšno terapijo :eek: . A ni to samo po sebi dovolj. Brez tega pa nobena "terapija" ne more bit učinkovita.


Ja tudi meni se zdi, da je vsaka "terapija" odveč.... mogoče samo to, da osebi pokažeš, to pozitivno naravnanost in, da znaš povedat, da nekaj delaš zato, da bi bilo bolje za oba...

Zdaj, če pa delaš neke terapije... ali je vizavi oseba dovolj dober "sprejemnik", da bo to začutila... ? Ali delaš terapije le zaradi sebe...?

Meni (povdarjam.. meni) sta pomembni dve stvari...
1. najti dober stik z osebo
2. pozitiven pristop

Zelo enostavno se tole bere kajne.... no res je v praksi težje... a treba ja poskusit...

#37 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2005, 08:11

<{POST_SNAPBACK}>Kakšen mambodžambo pa se greste? "Reži tako, kot bi sama želela, da nekdo poreže" ... Sadomazo forum je drugje...
No, dovolj šale...
To, o čemur govorite in to po čemer hrepenite ne boste dosegli s krvavim  mesarjenjem nekakšnih "popkovin".
Gre za zelo globok proces medsebojne povezanosti na več nivojih.
Vez je nekako takšna, kot jo imata otrok in mama. In ne mislite, da jo lahko pretrgate. Lahko se preselite na drug konec sveta, ne bo pomagalo. Šele, ko "odrastete", se lahko dvignete nad situacijo. Ampak "vez" ostane.
Odrasti pa ni enostavno, saj znanje, ki ga potrebujete, ne boste našli v nobeni knjigi, niti na cdju. Niti na lunin.net.
Nosite ga v notranjosti notranje resnice...
...kar pa se šamanov tiče, naredite sebi uslugo in pustite šamanom, kar je njihovega...


Hehehe Dejan ti ga pa pihneš....sado mazo ja.... hehehehehehe..

Ja se strinjam, da je več nivojev povezanosti, samo, da jaz mislim, da je v nekem danem trenutku vez samo na enem nivoju. lahko jo gradimo naprej in sčasoma se po nivojski lestvici premika navzgor.. recimo najprej bežno spoznavanje dveh duš... nato globlje, pa do dejanskega občutenja ... Vez lahko pride do nekega nivoja ostane tam, lahko stagnira, lahko pa je tako obremenjujoča, da jo je treba pretrgat, da lahko gradiš neke druge vezi... v takem primeru se mi zdi, da ostane vez na lepe spomine, ne pa vez z neko dušo, kot praviš ti... če pa že ostane neka vez pa v tem primeru pade globoko po nivojski lestvici...

#38 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. avgust 2005, 08:13

hm...sem mislila na nekaj drugega, kjer ni možen direkten kontakt...
se bom že znašla, ni frke...

#39 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2005, 08:17

<{POST_SNAPBACK}>hm...sem mislila na nekaj drugega, kjer ni možen direkten kontakt...
se bom že znašla, ni frke...


Aha , ja tisto je pa težje... se mi zdi....

#40 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 29. avgust 2005, 13:33

Hojla Selene, sebe sem porezala, saj če je vez otežujoča, itak sebe porežeš, njega po rezanju potisneš pod njegov snop Božanske svetlobe, tako da v tvoji piramidi tvoje energije ali stožcu, karkoli vizualiziraš, končno svobodno zadihaš.
Zato sem pudarjala pozitivno naravnanost občutij, dokler to ni res pozitivno, itak ne gre.
Ni panike, kar poizkusi, super je. x;)x x:)
x
peace and love
Klinar

#41 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. avgust 2005, 14:14

no meni osebno je bil bolj všeč dotik na povezavo med nama.... da sem kot pajčevino pretrgala... upam,da se tudi druga oseba počuti bolje xsrcx

#42 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 29. avgust 2005, 17:07

Šamanizem je tema, ki me že dolgo zanima. Prevsem je za šamanizem značilno, da se zadnje čase velikokrat pojavlja v mnogih opisih novodobnih praks energetskih manipulacij, ki pa največkrat nimajo nič skupnega s šamanizmom.

Šamanizem je ena od prvih oblik razumevanja sveta, ki se je razvilo med ljudmi na zemlji in ima skupne imenovalce ne glede ali je avstralski, severno ameriški, južno ameriški, sibirski, skandinavski ali kakšen drugi šamanizem.

Predvsem je za vse šamane značilno verovanje, ki izhaja iz fetišizma in animizma. Animizem smatra, da ima vsaka stvar in bitje na tem planetu svojo bit, duh. Vsak mineral, rastlina, žival, človek, predniki, pojavi (nevihta...), naravni elementi (voda...) in nenazadnje zemlja sama. Preko te biti šaman poišče povezavo in komunicira z njimi.

Klasičen šamanski zdravilski ritual je Povratek duše (Soul Retrieval). Po šamanski filozofiji sta za vse težave na svetu kriva samo dva vzroka. Prvi je, da nam manjka del našega duha (energije), drugi pa je, da je v nas del tujega duha (energije). Šaman se poda na pot v spiritualni svet in se pogaja ali bori za duh klijenta, ko ga povrne se le ta integrira v telo klijenta in prične se proces ozdravitve.
Povratek duše je različen od Rezanja vezi in le tega nisem zasledil v nobeni literaturi, ali delavnici kot tradicionalno šamansko metodo.
Šamani vse kar je dojemajo kot samostojno entiteto. Zato vse šamanske kulture častijo mrtve prednike, božanstva narave, duhove živali celo pojmi in besede se v njihovem razumevanju lahko pojavljajo kot bitja.
Šamani pri svojem obredju uporabljajo različne pripomočke. Zagotovo je vseprisoten boben, ki šamana vodi v spiritualne svetove ali pa z njim manipulira energije. Pogosto uporabljajo še obilo drugih predmetov in instrumentov.
Pri tem je potrebno omeniti že prej načeto temo fetišizma, ki daje pomen čaščenju simbolov ali predmetov - fetišev. Šamani verujejo, da se v simbole, ki jih pripravljajo obredno akumulirajo posebne moči, sposobnosti, duhovi inpodobno. Tako lahko med take simbole prištevamo klanske ali plemenske toteme, bobne, obredne predmete, simbole božanstev namenjene čaščenju, amulete itd.
Naslednja stvar, ki je pomembna za razumevanje šamanizma je spremenjeno stanje zavesti, trans. Le tega uporablja danes s pridom tudi veliko drugih sodobnih terapevtskih praks. Praktično je nemogoče opraviti dobro in trajno spremembo pri klijentu, če ne razumemo delovanja stanj zavesti, ki kreirajo težavo, koko jih prekiniti in nadomestiti z drugimi stanji zavesti, ki bodo pri klijentu pozitivno prispevala k njegovemu življenju.
Trans so tradicionalni šamani dosegali z halucionigenimi drogami, bobnanjem, plesom, hudimi telesnimi preizkušnjami (šamanska savna /sweat lodge/, ki je trajala tudi več dni, osamitev, obešanje za kožo do razsvetljenja...).
Danes se še vedno tradicionalni šamani po svetu ponekod izpostavljajo tem preizkušnjam, ki jih vodijo po raziskovanju duhovnega sveta.
Živali moči so naslednja zanimiva tema, ki je značilna za šamanizem. Šaman lahko dobi ali poišče pomoč energetskega arhetipa živali, ki podpre procese pri klijentu. Po nekaterih zgodbah naj bi tudi šamani sami zmogli spreminjati obliko (shape shifting) in se pretvarjati naprimer v ptico. Tudi ta princip je v sodobnih psihoterapevtskih praksah velikokrat uporabljen, le, da se ne spreminjamo fizično, terapevt klijentu pomaga, da preokviri (reframing) razumevanje sebe znotraj nekega obstoječega neželjenega razmerja in se preoblikuje v sprejemljivo podobo. Zato, da zmedejo hudobnega duha ali nasprotnika je pomemben del šamanskega obredja tudi maskiranje in uporaba zrcalc ali ščitov.
Pri šamanizmu je veliko komunikacije. Šamani z božanstvi narave, duhovi in ostalimi bitji redko komunicirajo nasilno. Kljub temu se nam zahodnjakom njihov odnos do živali in ljudi na prvi pogled zdi dokaj robusten. V resnici pa je v našem svetu veliko lažne sentimentalnosti, ki v tradicionalnih animističnih družbah nima kaj iskati. Potrebno se je zavedati, da preživetje v določenih okoljih kot je džungla ali severni predeli zemlje, kot življenje odvisno samo od narave, zahtevajo ekstremno prilagoditev in tam ni prostora za leporečenje in slepomišenje. V šamanskih filozofijah je presojanje velikokrat iznad dobrega in zlega, najdemo pa tudi veliko idej, ki so za sodobnega človeka zgolj vraževerje. Predvsem jih razumemo tako dokler nismo vpeljani v svet simbolnega jezika, ki se skriva za njimi. Tudi tukaj je velik zdravilski potencial, saj naše nezavedno bistvo ostaja enako kot pred tisoči let, čeprav so se spremenile naše kulture.
Delo šamana je manipulacija z energijami in realnostmi. Mogoče se to sliši negativno, a to počne vsaka mama, ko vzgaja otroke, vsak nadrejeni v službi, vsak oglaševalec, vsaka ženska in moški, ki se želita zapeljati...to počnemo vsi ves čas. Razlika med šamanom in ostalimi je le v tem, da on to zmore in zna v veliko intenzivnejši meri, bolj fokusirano in ciljno, s tem pa lahko pomaga in rešuje veliko težav ljudi, ki pridejo k njemu po pomoč.
Šamani pri svojem delu uporabljajo veliko rastlin. Rastline razumejo kot temelj obstoja življenja na zemlji. Rastline vsebujejo večino energij, ki so potrebne za človekov obstoj in napredek. So hrana, zdravilo, kisik, gorivo in surovine za vse ostalo kar obstaja. Rastline so lahko daritev, medicina, simbol čaščenja itd. V tradicionalnem šamanizmu imajo OGROMEN, OGROMEN pomen.

V zahodnem svetu se vse bolj zavedajo uporabnosti nekaterih šamanskih tehnik in vse bolj prodirajo na področje alternativne psihoterapije kot tudi na področje uradne psihoterapije. Uporablja se izraz Urbani šamanizem, saj bi bilo verjetno le za redke sodobne meščanske ljudi primerno, če bi v pernatih kustumih skakali okoli njih in z bobnjem izganjali duhove? :)
To pomeni, da so se tehnike v svoji formi spremenile, tako, da je manj ali nič mahanja, plesa, bobnanja, kostumiranja itd. Vglavnem so se prenesli principi in razumevanja človekovih realnosti, zavestnih stanj, dela z energijami... Le ob redkih prilikah kdo izvaja določeni šamanski ritual, ki ga lahko vidimo pri nas.

Več o šamanizmu in terapevtski praksi, ki izhaja iz šamanizma si boste lahko kmalu ogledali na mojih spletnih straneh http:/www.transformacija.com
kjer imam trenutno objavljeno samo vabilo in opis delavnice Spiritualne inicijacije DNA - prebujanje zavesti telesa, kjer se izvaja nekaj šamanskih tehnik.

Gospo Ireno poznam, ona pri svojem delu uporablja verjetno več zdraviteljskih tehnik, zagotovo pa dobro ve kaj dela, kadar pri svojem delu uporablja šamanske tehnike.

Upam, da bo tole o šamanizmu komu koristilo :)
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. avgust 2005, 17:14

wow kaksen izcrpen prispevek! x8Dx :palec:
(nisem pa prebrala, sam preletela)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 30. avgust 2005, 12:01

Živali moči za ljubitelje arhetipov energij x8Dx x8Dx x8Dx

http://www.geocities...~animalspirits/
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#45 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 30. avgust 2005, 12:11

TRANS HVALA !!!!!!!!!!! :palec: x;)x xDDx

ZA LINK xDDx xsrcx

peace and love
Klinar

#46 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 30. avgust 2005, 22:58

...Ni panike, kar poizkusi, super je. ...

To me spominja na en prizor, kako starejša sestra uči mlajšo kadit joint...

... sebe sem porezala, saj če je vez otežujoča, itak sebe porežeš,

Še enkrat: V "resničnem življenju" se večina ljudi na splošno izogiba kakršnim koli urezninam. Za ljudi, ki želijo biti porezani, pa imamo čisto specifičen naziv in na to gledamo, kot na vedenjsko motnjo.
Zdaj pa poglejte v svoje srce in povejte, zakaj mislite, da bi bilo v drugih stanjih zavesti kaj drugače? Zakaj bi nekdo želel porezati sebe in drugega? Kaj mislite, da še ni dovolj bolečine? Vezi, ki nas vežejo se ne da tako enostavno rezati. Pa saj to sami veste. A lahko sin prerežete vez tako, da ga mama ne bo več mela rada? Če bi se to dalo, bi tudi vojne izkoreninili. Tukaj je nekdo brcnil v temo. Ampak Julij Cezar je rekel, da denar ne smrdi. Vezi so na več nivojih. Ne moremo ji ubežati. In ko izpolnimo t.i. "nalogo", dvignemo raven zavedanja. Dobimo nov vpogled na situacijo. In obstajajo tehnike. Ampak vsaka tehnika je samo birgla.
Primer:hoditi na fax je vsakmu odveč. Vsakega utesnuje, veže, nima energije... Vendar, če s svojo voljo, zavedanjem in trudom pogumno stopa po težki poti. ga na koncu čaka milost, zaradi katere je ves trud pozabljen. Lahko pa seveda odrežemo že prvi letnik. Imamo svobodno voljo.

Kar pa se šamanov tiče, lahko preberete vso teorijo tega sveta... Resnično vam povem, ne bo vam pomagala...
AOV

#47 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 31. avgust 2005, 04:01

xDDx Ja Dejan, velikokrat sem brcnila v meglo, tako kot vsak. x;)x Mogoče pa mati sovraži in ne ljubi svojega otroka, si kdaj tudi na to pomislil? Mogoče pa jaz govorim, kar se mi je dogajalo? Vem samo, da ni šamana, pa ni čarovnika, pa ni terapevta, ki bi namesto koga lahko kaj naredil. Tudi "če naredi", je to kot gasilec, ki pogasi trenutni ogenj v človeku. Vse ostalo delo je na vsakem posamezniku. Kaj dela, kako dela, mora vsak poslušati svoje srce, seveda, če ga resnično sliši. Tudi EGO zna lepo šepeteti x;)x .Ja dovolj je bolečine, še več je bo, pa ni treba, da je. Ko osmislimo zakaj bolečina je, pa tako in tako izgubi moč nad nami, ker se jo takrat, ko jo osmislimo, ne bojimo več.
Par let nazaj sem vprašala dečka, ko je postal pri meni in pozdravil na poti v 7. r.osn. šole: "Kako si?" "Veš, pa nisem dobro, hudo mi je, pa ne zato ker me kaznujejo, ampak zato, ker me ne sploh ne slišijo kaj govorim." Kaj misliš koliko takihle otrok hodi naokoli, zlasti v "razvitem svetu".

V knjigi POLJE je lepo napisano, da je vse na ničelni točki, da le človekovo ocenjevanje in merjenje daje vsemu polariteto. A je treba še kaj razlage?Vse ostalo je le način gledanja posameznika.


Pa lep dan ti želim, kot tudi vsem ostalim
peace and love
Klinar

#48 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 31. avgust 2005, 15:58

Nekatere ideologije učijo, da je trpljenje oh in splof fino in potrebno in, da se iz njega lahko veliko naučimo.

Nek angleški pesnik je dejal, da je stara duša nič drugega kot počasen učenec. In enako jaz dodajam za trpeče ljudi.

Če enako življensko izkušnjo opazujemo pri različnih ljudeh na lestvici od ugodja do trpljenja, lahko vidimo, da nekateri lahko učenje in zaključek iz zadeve potegnejo že takrat, ko so še v stanju ugodja in gredo v novo življensko izkušnjo, nekaterim pa vse do stopnje trpljenja ni jasno kaj se naj naučijo in jih celo pokonča.

Tak način razmišljanja kot je dejanov, zaradi katerega tukaj trobezla, da je samomučenje in trpinčenje najbolj učinkovita metoda do odrešitve, hkrati pa pravi "le kdo se želi sam porezati?" je paradoksalen.

No pa vprašam, če se nekdo na faksu muči, da ga dokonča.
Kateri pristop je boljši?

A. Muči in muči se, uspelo ti bo, rezultat bo toliko slajši in na koncu te bo čakala milost zaradi katere bo ves trud pozabljen

ali

B. Težave z učenjem? Odpravimo omejujoča prepričanja, vzorce in blokade, ki uvirajo uspešno in učinkovito učenje. In učenje bo ena sama milost, zaradi katere truda sploh ne bo.

Kateri pristop je torej boljši? Izberite sami imate svobodno voljo.

Res je noben terapevt, šaman, ali kdorkoli drug ne bo naredil nič namesto vas. A to je zlorabljena fraza.
Nihče namreč ne more jesti namesto vas, lahko pa vam prinese hrano, ko sami ne zmorete. Nihče ne more piti namesto vas, lahko pa vam poda vodo ki jo zajema, nihče ne more vdihniti planinskega zraka namesto vas, lahko pa vas popelje na vrh gore, ker že pozna pot. In tudi nihče ne more namesto vas razrešiti osebnih težav lahko vas pa na učinkovit in etičen način vodi preko procesa, ko to storite sami.

Pa še nekaj, linearno dojemanje časa nima pri reševanju nezavednih vzorcev nobene vloge. Obstajajo preko časa in prostora in stalno sokreirajo našo realnost.
Zato reklo "pustimo času čas mogoče" velja za trohnenje deske, pri "trohnenju" kakšne travme iz otroštva, ki je v nezavednem neke osebe in mogoče vpliva na odnose s partnerji v odraslem obdobju te osebe pa nima nobene veze.

In odvračanje ljudi od odpravljanja takih stvari s terapevtom ali s samopomočjo, pa naj bo to reiki, meditacija, rezanje vezi, mambodžambo ali kar koli je neodgovorno dejanje.
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#49 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 31. avgust 2005, 16:15

Trans kapo dol... tole je pa 1a prispevek.... mislim toliko življenskih resnic in nobenih velikih besed.. enostavno jasno jedrnato...
jest si ga bom stiskal ( če smem??) in si ga tukale pri sebi obesil...
Lahko?
Pa lep dan ti želim...

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. avgust 2005, 16:21

a ne? :palec:

Trans, ce imas kaj tkole se, te vabim, da objavis tud na LNM.
Glede na to, da imas tud svoj sajt, se pravi si nekako 'ambiciozen' tud v tem smislu, so to, ce drugega ne, reference, pa se: ce ze sestavis nekaj tacga, je fajn da tud berejo.

mal razmisli.
lahko uporabljas forumovski account (vendar se mroas vseen pac tud prijavit), smiselno pa je, v takih primerih kot je tvoj, se predstavljat z imenom (pac.. ne z nickom).
vendar, kot zelis.

taki prispevki so sicer v tejle rubriki:
http://www.lunin.net...azin/Prispevki/

:palec: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0