Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Škodljivost kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
10 komentarjev na to temo

#1 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 12. februar 2004, 13:46

Sem začetnik v sferi uporabe kristalov. Nekaj kamnov že imam, vsi so polirani (torej gladki in zaobljeni), nekateri manjši, ki sem jih kupil kot obeske, drugi malo večji, za nositi v žepu ipd.

Prebiram malo o uporabi kristalov in o njihovi oskrbi, čiščenju itn., kar me zanima je pa to - ali obstaja kakršnakoli možnost, da kristal negativno vpliva na tistega, ki ga nosi? Ali npr. kristal, ki ga redno ne čistimo slabo vpliva? Ali lahko iz nevednosti v trgovini izberemo kamen, ki za nas ni primeren? Kako to ugotovimo? Sam priznam, da ne čutim mravljincev v roki, če držim kristal...kako naj potem vem ali je primeren zame?

Pa še malo bolj specifično... Ali je kamena strela primerna za vsakogar (je res tak univerzalen kamen, da samo "dobro stori")? Ali je bolje imeti polirane, gladke kamne ali grobe, špičaste in neobdelane? Baje rastišča kristalov (menda se tako reče) zaradi svoje oblike in štrlečih delov sevajo svojo energijo na vse strani in je to dobro. Je to res?


Že vnaprej hvala za vašo dobro voljo pri ponavljanju vedno istih osnov, ki zanimajo nas, nevedneže. x^x x:)x
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. februar 2004, 18:26

menim,da Kamena Strela ni primerna za vsakega;dobr pa jo je imet doma,pred računalnikom?! Kamena strela je močan˝,z veliko energije kamen. Se mi zdi˝(vem),da ga je treba tut potem večkrat čistit.
Kako ugotoviš, če kupiš nepravilen kamen, hmmm., preprosto se orientiraj po svojem okusu ali ti je všeč na Oko x:Dx
Če želiš imet več koristi od kamna, preberi si listek, ki je vedno zraven z vsebino za kaj naj bi bil primeren; za znamenje in ali za zdravje, hmm

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. februar 2004, 19:43

Hja, en je pa sigurno tak k ni za vsazga... Onix... :) nekateri ga sploh ne prenašajo, kar takoj, v fris, tega pa nebi mel, al pa ne met tega gor k se z mano pogovarjaš pa tko...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. februar 2004, 19:45

Menda tekoči kristali nekaj škodijo :8):

#5 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 13. februar 2004, 22:46

Jaz tudi ne čutim mravljincev ali česa podobnega, ko imam kristal v roki! :o|o:

Nosko, zakaj ne? :inocent:

Ej, ti jih samo lepo čisti, vsake tolko časa, pa bi moralo biti vse ok. O tem, kako jih čisti pa malo pobrskaj po temah..........tam veliko piše o tem! x;)x

#6 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 13. februar 2004, 22:48

Menda tekoči kristali nekaj škodijo :8):

A si jih popil Stane x:Dx

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#7 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 13. februar 2004, 22:55

Menda tekoči kristali nekaj škodijo :8):

A si jih popil Stane x:Dx

Njemu nič ne more škodit(zaradi soli)

x:Ix

#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. februar 2004, 07:11

Prebiram malo o uporabi kristalov in o njihovi oskrbi, čiščenju itn., kar me zanima je pa to - ali obstaja kakršnakoli možnost, da kristal negativno vpliva na tistega, ki ga nosi? Ali npr. kristal, ki ga redno ne čistimo slabo vpliva? Ali lahko iz nevednosti v trgovini izberemo kamen, ki za nas ni primeren? Kako to ugotovimo? Sam priznam, da ne čutim mravljincev v roki, če držim kristal...kako naj potem vem ali je primeren zame?

Pa še malo bolj specifično... Ali je kamena strela primerna za vsakogar (je res tak univerzalen kamen, da samo "dobro stori")? Ali je bolje imeti polirane, gladke kamne ali grobe, špičaste in neobdelane? Baje rastišča kristalov (menda se tako reče) zaradi svoje oblike in štrlečih delov sevajo svojo energijo na vse strani in je to dobro. Je to res?


Že vnaprej hvala za vašo dobro voljo pri ponavljanju vedno istih osnov, ki zanimajo nas, nevedneže.  x^x  x:)x

O teh stvareh smo že govorili - malo tu, malo tam. Na kratko še enkrat:
Med kamni, ki jih uvrščamo med okrasne, ni takšnih, ki bi bili na splošno škodljivi. Vseeno obstajajo primeri, ko nam okrasni kamni lahko škodijo in sicer:

- Kadar oseba, ki polarizacijsko ni v ravnotežju (v njej prevladuje npr. pozitivna polarizacija), uporablja pozitivno polarizirane kamne (tiste, v katerih prevladujeta elementa ogenj in zemlja), ki potem takšno polarizacijsko neravnotežje še okrepijo - povzročijo npr. nespečnost, visoki pritisk ...; enako velja, če je oseba pretirano negativno polarizirana in uporablja negativno polarizirane kamne. Ali malo bolj po domače: kamni živih barv v glavnem energijo v nas aktivirajo, modrikasti, zelenkasti ipd. pa pomirjajo. Če je nekdo hiperaktiven, mu gotovo ne bo koristil kamen, ki energijo aktivira.

- Nekatere drage kamne obsevajo, da dobijo lepši videz in so lahko zaradi tega bolj ali manj radioaktivni.

- Nekateri okrasni kamni vsebujejo kakšno od strupenih prvin. V sicer zelo lepemu kamnu celestinu, je npr. stroncij. Zato iz celestina ne smemo delati eliksirjev. Štala pa je, da v nekaterih arabskih državah celestine barvajo v vijolično in jih prodajajo kot ametiste. Če si potem delamo eliksir iz takšnega "ametista", smo ga najebali.

- Nekateri kamni vsebujejo prvine, ki v stiku s potno kožo reagirajo in pride do vnetja (npr. žveplo v selenitu).

- Koničasti kristali sevajo zdravilno energijo le takrat, kadar je konica v vertikalni osi. Tega problema ni pri kristalih kroglaste oblike, ki zdravilno energijo sevajo na vse strani.

- Ob nepravilni uporabi lahko seveda škoduje tudi kamena strela (nepravilna lega koničastega kristala, višanje pritiska ...) :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. februar 2004, 12:15

..nepravilni uporabi lahko seveda škoduje ..

Zanimivo ja!

Se nekaj bi morda bilo zanimvo:

LNF delavnica kristalov! kjer bi vska udelezenec prinesl svoje kristale,
ti kot voditelj pa bi povedal kaj vec o njih (recimo ali so za uporabo posamezniku ali etc...).
Kaj pravis?
Delavnica bi bila seveda financirana od nas vseh.
Prav tako bi lahko vsak ponudil s cem se pac ukvarja ali pa 0, ce tako zeli.

Morda bi se zadeva udejanila, ko bo topleje (kakor smo ze govorili oz. je predlagala Marsa).

Piknik, srecanje, etc... predvsem pa z namenom druzenja, spoznavanja in manjse neobvezne delavnice.

To dam se v temo:
Po Gaju

#10 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. februar 2004, 16:03

..nepravilni uporabi lahko seveda škoduje ..

Zanimivo ja!

Se nekaj bi morda bilo zanimvo:

LNF delavnica kristalov! kjer bi vska udelezenec prinesl svoje kristale,
ti kot voditelj pa bi povedal kaj vec o njih (recimo ali so za uporabo posamezniku ali etc...).
Kaj pravis?
Delavnica bi bila seveda financirana od nas vseh.
Prav tako bi lahko vsak ponudil s cem se pac ukvarja ali pa 0, ce tako zeli.

Morda bi se zadeva udejanila, ko bo topleje (kakor smo ze govorili oz. je predlagala Marsa).

Piknik, srecanje, etc... predvsem pa z namenom druzenja, spoznavanja in manjse neobvezne delavnice.

To dam se v temo:
Po Gaju

Tovrstne delavnice itak že več let vodim in če bi bila še kakšna v organizaciji LF oz. tvoji, bi bilo to čist Ql. "Kristalne" delavnice so običajno dvodnevne - od oka 2 x 5 ur, s kakšno pavzo vmes. Na razpolago sem od drugega vikenda v marcu naprej, saj sem za zadnji viked februarja in prvi marca že dogovorjen za vodenje delavnice holistične radiestezije. :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#11 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 14. februar 2004, 16:05

saj sem za zadnji viked februarja in prvi marca že dogovorjen za vodenje delavnice holistične radiestezije. :palec:

hehehehehehehehehehehe

x:Dx x:Xx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0