Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čiščenje kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
407 komentarjev na to temo

#376 lalita

lalita
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 7. januar 2010, 11:58

Živijo.
Sem nova tukaj in tudi s kristali in kamni do sedaj nisem imela opravka.
Sedaj pa mi je za božička prijatlejica podarila dva kristala oz. kamna, ker
pač ve, da se že dlje časa trudim zanosit, pa nekako ne uspeva in se je
zato odločila za to. Podarila mi je: ZOISIT Z RUBINOM in RODONIT.
Sedaj bi vas prosila, če ima kdo od vas kakšne nasvete kako naj ta dva kamna
očistim in kako ju naj uporabljam. Vsakega nasveta in pomoči bi bila zelo hvaležna.

#377 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 7. januar 2010, 16:12

Lepo pozdravljena Lalita

Vsakega daš v sol / v kozarček natreseš sol, nato daš gor kaemček in potem dodaš še toliko soli, da vsakega pokrije/ za ćez noč.
To je en od načinov in tudi najenostavnejši. S tem / z negativnimi ioni/ očistiš mineral škodljivih energij.
Kar se pa tiče uporabe- lahko jih nosiš v torbici, v žepu, kot obesek, pod povštrom med spasnjem itd....lahko greš tudi v meditacijo z posameznim- vzameš ga v levodlan, ga stisneš in greš v meditacijo / če to prakticiraš / .
Zoisitu, ki spada v epidotovo skupuino / navadno zelenem/ z rubinom in črno rogovačo navadno rečemo kamnina-ANIOLIT. Je elementarno zemlja in ogenj.

Rodonit pa je elementarno zemlja, zrak in ogenj. Mislim, da deluje najbolje kot zrak- torej za srce.
Oba res delujeta na genitalne organe / predvsem jajčnike itd.../, vendar se sam s tem ne ukvarjam, torej nimam izpostavljenega osebnega mnenja. Sta pa oba zelo prijetna kamna, dajeta prijetno energijo , najbolje bi bilo, če bi ju uporabljala s stikom s telesom.

drugače pa je pri tebi prisoten strah in to v temeljni zasnovi. Torej prizemljevanje in soočanje z relano odgovornostjo...Primankuje ti samozavesti, to pa tako že sama veš. Obenem pa skozi primarna čustva gojiš določene strahove in tile ti najbolj nagajajo pri sprejemanju trdnih odločitev. In to je tudi preprečuje zanositev. Kar naša misel ustvari kot zavestno željo je eno, kar je pa v tvoji podzvesti, pa povsem nekaj drugega. Strah.....

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#378 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. januar 2010, 16:22

Živijo.
Sem nova tukaj in tudi s kristali in kamni do sedaj nisem imela opravka.
Sedaj pa mi je za božička prijatlejica podarila dva kristala oz. kamna, ker
pač ve, da se že dlje časa trudim zanosit, pa nekako ne uspeva in se je
zato odločila za to. Podarila mi je: ZOISIT Z RUBINOM in RODONIT.
Sedaj bi vas prosila, če ima kdo od vas kakšne nasvete kako naj ta dva kamna
očistim in kako ju naj uporabljam. Vsakega nasveta in pomoči bi bila zelo hvaležna.

A si malo prebrskala po tem forumu, o čiščenju se je nekaj pričal kakšna dva meseca nazaj, govorim na blef. Drugače pa to piše v vsaki dobri bukvici o kristalih.

Zdaj pa nekaj kar ni v knjigah. Če imaš več kristalov skupaj se razglasijo oz. postanejo disharmonični. In taki so skoraj vsi ki jih kupiš v trgovinah, pa še pobarvan so nekateri. Če jih pa dobiš v naravi so pa energijsko usklajeni. Skratka najprej jih je treba očistit in uglasit z njihovo vibracijo. Kot pri klavirju ki ga je treba uglasit. Ni pa priporočljivo uporabljat sol+vodo ker lahko poškoduje določene minerale. Pa ne me spraševat detajlov ker se jaz ne ukvarjam s kamni. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#379 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 8. januar 2010, 06:37

No ja Brezo- jaz sem ji povedal najlažji in najenostavnejši način. Obstaja pa kar nekaj različnih / pa ne velja le za minerale/

*Čiščenje v raztopini vode in soli
*v raztopini sode bikarbone in vode
*v sami soli
*v desnosučnih vodnih virih
*z reikijem
*mentalno z nihalom
*cel kup magijskih procesov
*transformacijski kabalistični procesi
*na bakreni plošči
*z uporabo hematita ali bakrovih mineralov
*vizualizacijski proces čiščenja v tekoči vodi / predpriprava nujna! /
*z dimom sandalovine, cedre, žajblja, timijana itd
*z meditacijo merkava / biorgonomija/
*ki barai tehnike
*jakikiri joka-ho
*zakopane v zemljo
*seihe ki chiryo-ho
*koki-ho

...in cela vrsta ostalih.V vodni razstopini ne čistimo samo tistih kristalov, ki so razpokani ter vseh železovih -limonitnih vsebnosti zaradi možne korozije.
Zanesljivo jih pa ne "čistimo " na luni ali soncu....
Drugače pa je pri shranjevanju, ko si pač napisal, da so lahko disharmonični, bo držalo, vendar le v primeru, če imaš skupaj kristale različnih elementarnih energijskih lastnosti. Ta dva dokaj pašeta skupaj.
Za uglaševanje -vračanje bazične energije , pa obstaja spet več načinov, čeprav sem sam mnenja, da je to povsem nepotrebno..kristali so živa bitja in kot taki imajo tudi "spomin"- podobno kot celice v človeku. Zanesljivo pa jih je potrebno / iz trgovine itd/ najprej očistiti.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#380 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. januar 2010, 10:16

Si jih pa kar precej naštel. Jaz sem poznal samo kakšnih par načinov. Sicer pa za uglaševanje lahko tudi uporabiš nihalo, mantre ali kakšno mentalno tehniko, ki so zgoraj našteti. A se motim? x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#381 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 8. januar 2010, 13:28

mene se je ena tehnika uglaševanja dotaknila...ljubezen...pa se mi zdi da je še kr univerzalna...za vse kristalčke....kamenčke...pa še kaj bi se našlo x:Dx

#382 Boyana

Boyana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 25. januar 2010, 01:32

Mene pa zelo zanima kolikokrat, kdaj in kako se čisti Kamena strela?

Vidim, da je tukaj kar nekaj poznavalcev kamnov. Že vnaprej najlepša Hvala za odgovor.

Boyana


#383 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 25. januar 2010, 11:17

Očisti se ga na začetku, potem pa odvisno od uporabe....ni nobenih pravil. Sicer je pa že Matjažek povedal bistvo par postov nižje, samo malo je treba preletet teme. Kamena strela se pa čisti tako kot drugi minerali, nobenih posebnosti. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#384 saphira

saphira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 26. januar 2010, 19:04

Živjo! mene pa zanima kako je z kamni ki so se poškodovali.. imam piramido iz kamene strele in jo je maček sklatil iz police na tla.. in se je okrušila na več robovih. Zdaj pa ne vem a lahko s tem kristalom še normalno delam, programiram in čistim ali ne? Ker kristal je še vedno živ, čeprav poškodovan..

#385 Cersei

Cersei
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 26. januar 2010, 19:50

Hej, hej!

Natelela sem na en problem, po nekaj več kot pol leta sem končno našla svoje kristale, zapakirane nekje na dnu, kdo ve kako so se tam znašli. Kako je z njihovo energijo? Bi se jih še dalo uspešno očistiti ali je bila tole malo predolga pavza? Če bo šlo, me zanima na kakšen način - naj podaljšam čas izpiranja / namakanja v slani vodi?
V zbirki imam lapis lazuli, malahit, hematit (te dva dam v zemljo, ne? Ali je še kakšna možnost, kam naj jih vtaknem, ker ni pri hiši zdajle nič zemlje za presajanje, zunaj pa je vse mokro in zmrznjeno?), jaspis, citrin, sodalit, potem pa še mislim da aventurin (vem da sem ga dobila v namen spodbujanja ustvarjalnosti), en svetlo rumen (namen je bil za vedrino, krepitev, varovanje ali nekaj takega), sumim da se je imenoval nekaj na h. Kako so se počutili takole stisnjeni skupaj? :/ So medsebojno kaj napačno učinkovali?

Poleg tega bi prosila za pomoč pri izbiri kamna, ki bi me nekako napolnil, razmišljala sem o topazu pravzaprav, pač nekaj za obdobje, dokler slabe volje in pomanjkanja energije ne prežene pomladansko sonce. Če pomaga, sem devica, vodnar v luni in devica v ascendentu.

Vidim, da je tudi dosti govora o negativni in pozitivni nabitosti, kako je s tem pri mojih kristalih?

Prav lepa hvala za vsak odgovor!

#386 Cersei

Cersei
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 27. januar 2010, 15:53

hvala za pomoč! Kaj pa glede topaza, ve kdo kako bi se ujela z njim?

#387 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. januar 2010, 06:15

hvala za pomoč! Kaj pa glede topaza, ve kdo kako bi se ujela z njim?


Če imaš probleme, pojdi na mojo spletno stran-spodaj v podpisu , najdi lokacijo prostorov- Trebinjska 3, prineseš kamenčke, me pokličeš, prideš ob cca 12h v soboto ali nedeljo, ko smo tam in ti bom tole pošlihtal....

Lepo bod xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#388 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 2. februar 2010, 14:00

Lepo pozdravljena čebelica

Lahko jih čistiš in aktiviraš z mentalnimi transformacijskimi procesi, z reikijem ali na kak drug mentalni način.../ tudi s pomočjo nihala/...

Za samo aktiviranje bi pa glede ogrlice dejal, da jo izpostavi polni luni / oba minerala sta negativno polarizirana/...-enako velja za turkiz. Če jih boš dajala na sonce, bodo spremenili svojo osnovno energijo...in ta je v vseh tvojih primerih pomirjujoča....

O samih procesih čiščenja ti tukaj malce težko razlagam, ker ne vem, koliko si seznanjena z njimi.
Svoj nakit bi lahko čistila recimo tudi / čez noč/ na bakreni plošči ali pa če je prisoten kakšen večji kos hematita...Svoj nakit postaviš neposredno poleg tega minerala - kristala.... Upam, da sem vsaj malo pomagal, če pa te še kaj zanima glede raznih procesov, mi raje napiši na OS, ker tukaj ravno ne bi popal prevelike količine pismenega materiala.

lepo bodi xvrtcx

Matjaž

Matjaž poglej malo prosim v tvoj inbox od OS,ker sem ti pisala že kar nekaj časa nazaj in še vedno čakam na tvoj odgovor!!Namreč nisi mi odgovoril.Zdaj nevem ali si pozabil ali si pa spregledal moj OS.

No upam,da mi boš zdaj odgovoril!! :vio:

#389 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 3. februar 2010, 06:21

Lepo pozdravljena Čebelica

Se opravičujem, očitno sem ga res spregledal. Sem ti sedaj odgovoril...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#390 saphira

saphira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 3. februar 2010, 20:16

Živjo! Hvala za odgovor Strelka :)

Imam en nov problem. Kupila sem si kak mesec nazaj obesek v obliki sončka, jaspis. Vendar ne rdeči, kamen je tak sivo-črn.. kmalu po tistem sem opazila da je na zadnji strani rahlo počen ampak se pač nisem obremenjevala s tem.. Včeraj pa se mi je zgodilo da je padel na tla in se je zlomil.. tam kjer je bila čez najsvetlejša lisa, čez oči se je zlomil, vendar ga okvir (žička) drži skupaj. Sedaj če bi ga hotela zlimati skupaj, da vsaj ostane obesek bi morala nekako ga ven izbezat(sonček je naliman na tisto žičko okrog) in bi ga najbrž še bolj poškodovala ampak morda bi se dalo.. zanima me kot kristal, kako je z jaspisom.. a je še zmeraj lahko programiran.tudi če bi ga zlimala skupaj? Mogoče se sliši trapasto vprašanje ampak me res žalosti da se je to zgodilo.. :(

#391 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 4. februar 2010, 06:01

Živjo! Hvala za odgovor Strelka :)

Imam en nov problem. Kupila sem si kak mesec nazaj obesek v obliki sončka, jaspis. Vendar ne rdeči, kamen je tak sivo-črn.. kmalu po tistem sem opazila da je na zadnji strani rahlo počen ampak se pač nisem obremenjevala s tem.. Včeraj pa se mi je zgodilo da je padel na tla in se je zlomil.. tam kjer je bila čez najsvetlejša lisa, čez oči se je zlomil, vendar ga okvir (žička) drži skupaj. Sedaj če bi ga hotela zlimati skupaj, da vsaj ostane obesek bi morala nekako ga ven izbezat(sonček je naliman na tisto žičko okrog) in bi ga najbrž še bolj poškodovala ampak morda bi se dalo.. zanima me kot kristal, kako je z jaspisom.. a je še zmeraj lahko programiran.tudi če bi ga zlimala skupaj? Mogoče se sliši trapasto vprašanje ampak me res žalosti da se je to zgodilo.. :(


Ojla Saphira

Kako sprogramiran? Če govoriš o energiji kristala, jo gotovo še ima... / a si prepričana, da je jaspis? /

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#392 saphira

saphira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 4. februar 2010, 09:41

Matjaž : sprogramirala sem ga za zaščito, in to me je zanimalo. če ga zlimam skupaj.. potem bi morala energija še vedno normalno delovat in bi ga lahko čistila in delala z njim?

Kupila sem ga v Ahatu na Čopovi, v LJ, do sedaj mislim da so punce tam kar vedele kateri kamen prodajajo. Se mi je sicer zdelo čudno da je jaspis lahko tudi take barve ampak tam je imela še par drugih sončkov, vsi naj bi bili jaspis.. bili so pa svetlejši, bol svetlo sivi, s kakim rojem črnih pikic na določenih delih.. to se mi je zdelo čudno ker takega jaspisa tudi sama še nisem vidla.

Lp

#393 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 5. februar 2010, 06:04

Matjaž : sprogramirala sem ga za zaščito, in to me je zanimalo. če ga zlimam skupaj.. potem bi morala energija še vedno normalno delovat in bi ga lahko čistila in delala z njim?

Kupila sem ga v Ahatu na Čopovi, v LJ, do sedaj mislim da so punce tam kar vedele kateri kamen prodajajo. Se mi je sicer zdelo čudno da je jaspis lahko tudi take barve ampak tam je imela še par drugih sončkov, vsi naj bi bili jaspis.. bili so pa svetlejši, bol svetlo sivi, s kakim rojem črnih pikic na določenih delih.. to se mi je zdelo čudno ker takega jaspisa tudi sama še nisem vidla.

Lp


Punce iz Ahate poznajo minerale natanko toliko, da gledajo v Tadejevo knjigo. Sam menim, po tvojem opisu, da gre prej za kalcedon ali pa morda roženec / če je siv ali črn/ , med temi pa ni ravno bistvene razlike v kristalizaciji / z jaspisom vred/. Drugače pa imajo določeni kristali-minerali že sami po sebi energijo zaščite- rubin, onix, malahit, oranžni kalcit, ametist, kamena strela- kremen, obsidijan, rdeči-zemeljski jaspis, zlati topaz, magnezit, smaragd, granat itd...
Če ti kamen zlimaš skupaj, ni več v enem kosu, to sama dobro veš...če ga pa potem - oba kosa programiraš, bo verjetno delovalo. Sam kamnov nikoli ne programiram za zaščito itd, ker to si ustvarjam sam...z rednim delom na sebi. Minerali sicer do določene mere pomagajo, vendar / moje mnenje/ delujejo blago in bolj simptomatsko, kot pa vzročno. Nekaj podobnega bi lahko dejal za zdravilna zelišča- minerali so v bistvu rangirani v isto skupino pomoči v primeru bolezni. Mnogo več bi storila, če bi se posvetila sami sebi- malce globlje v sebe. Minerali so v bistvu le podpora, ne pa rešitev. Moraš se tudi zavedati, da količina delovanja energije kristala ustreza njegovi velikosti.In če je kristalček majhen, je potem to zelo rahlo delovanje. Frekvenca ostaja, vendar je rezultat primeren temu- moči energije.

Lepo bodi xvrtcx
Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#394 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. februar 2010, 12:21

Tukaj bi se pa celo strinjal z Matjažkom. Zelo malo tistih, ki prodajajo kristale vejo kaj več kot pa preberejo v kakšni knjigici. Pri nas v prodaji pa dobiš tudi pobarvane kristale, bolj slabo robo,.......ljudje pač pričakujejo da je določen mineral določene barve in konec.......Drugače pa kakor sem slišal je najbolje iti take stvari kupovat v Nemčijo, ko imajo nek sejem mineralov in take zadeve prodajajo v hangarjih, je pa full velika zadeva. Lahko pa za ta denar ki ga daš pri nas za par kamnov, gor dobiš celo kilo. x:Dx

Drugače pa velja da so minerali samo začasna rešitev in kot je rekel Matjažek, bistveno je delo na sebi. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#395 saphira

saphira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 5. februar 2010, 16:29

Hja najbrž so mi punce res prodale napačen kamen.. js sm pač verjela ker sm mislila da mogoče pa ne poznam dovolj pa je lahko jaspis tudi črno-sive barve...

No danes sem bila v trgovini Aurora v Novem mestu in sem vprašala prodajalko kako je s počenimi kristali.. svetovala mi je da je najbolje da se pač poslovim od njega in vrnem v naravo, zakopljem v zemljo ali pa vržem v vodo.. ker naj iz te razpoke naj ne bi bila nikoli več prava energija ampak nekontrolirana, tako da programiranje nebi uspelo... razen tako kot si rekel Matjaž, če bi vsak del posebej sam to nekako nima smisla..

Kar se tiče mojega dela na sebi pa brez skrbi.. kristali so zame vrsta prijateljev.. ne izkoriščam jih za to da bi oni živeli namesto mene.. so samo kot opomnik da nekaj pa le obstaja v kar lahko verjamem kadar ne morem v ljudi...

sem si pa kupila danes en drug kamen, obesek... tak prozoren, neoblikovan.. pozabila sem ime.. je pa pisalo rubit oz nekaj takega.. ne spomnim se nikakor.. gledala sem hematit in potem vidim to in sem kar.. kaj je pa to? O:O in vprašam njegova naloge je pa kaj? in mi pove da pomaga proti strahu.. ravno kar potrebujem zdaj.. malo podpore v to smer :)

Hvala za odgovor,
Lp

#396 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. februar 2010, 22:57

No danes sem bila v trgovini Aurora v Novem mestu in sem vprašala prodajalko kako je s počenimi kristali.. svetovala mi je da je najbolje da se pač poslovim od njega in vrnem v naravo, zakopljem v zemljo ali pa vržem v vodo.. ker naj iz te razpoke naj ne bi bila nikoli več prava energija ampak nekontrolirana, tako da programiranje nebi uspelo... razen tako kot si rekel Matjaž, če bi vsak del posebej sam to nekako nima smisla..


Še en dokaz da prodajalci nimajo dost znanjna o kristalih. V kamnolomih tudi izkopljejo mineralno skalo, jo razbijejo na manjše delčke....oblikujejo kao kristalni nakit....In da potem ne bi imelo smisla programirat vsak delček posebej....Jap pride trenutek, ko se ne smeš preveč zanašat na razum, ampak na intuicijo. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#397 saphira

saphira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 6. februar 2010, 00:44

Strelka, ne ni rubin.. to bi si ziher zapomnila pa rubin je rdeč ponavadi, ne?.. ne nekaj drugega.. rubil, rubit... ne vem.. iščem pa ne najdem nikjer na netu.. pa prozoren je.. kot voda.. prozoren kot kamena strela ampak zgleda bolj kot zmrznjena voda.. kot sveča pozimi na strehi ko je zunaj lepo gladka notri se ji pa vidi črtice pa to..

#398 saphira

saphira
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 7. februar 2010, 14:41

Hej Strelka!Res hvala za info! Mislim da je to to, Rutil :) Ampak mi je zanimivo da ga nisem do zdaj nikjer našla.. v nobeni knjigi al pa kaj.. Hvala za informacije. Moj obesek je majčkeno bolj prozoren kot tale na sliki ampak to so najbrž normalna odstopanja.

Za sonček pa žal ne.. mislim mogoče so ravno temnejši del vzeli pa oblikovali ampak tudi črte ki so čez niso podobne temu kar imam jaz, moj je temnejši, pa tako zabrisano belo črto ima čez. Zaenkrat še nisem ugotovila kaj je to potem za en kamen če ni jaspis.

#399 vesnyka1

vesnyka1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 3. junij 2010, 19:33

Jst mam pa drugačno metodo čipčenja kamnov
Jst pa vedno očisim kamne z deževnico oziroma jih dam v lonček z deževnico za ene pol ure potem p ko je sonce jih dam pa na sonce da se napojijo znovaz energijo.
x:)x

#400 Timotej

Timotej
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 4. marec 2011, 20:41

Pozdravljeni,

zanima me samo kateri način čiščenja je najbolj primeren za žad? Hvala x:)x






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0