Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čiščenje kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
407 komentarjev na to temo

#26 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. marec 2004, 23:16

Trenig :P

#27 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. marec 2004, 00:13

Trenig :P

Sj je res dobr, da s uno ikonco skenslu. Je bla taka, kot bi krompir mim gajbe metu ... :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#28 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. marec 2004, 00:16

Ojla, dobro jutro :palec:

#29 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. marec 2004, 07:16

dobrojutro

sem nekam založila tadejevo knjigo, zato sprašujem tebe nosorog, če mi lahko poveš, kako se čisti azurit?

x:)x x:)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#30 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. marec 2004, 21:14

Azurit, kljub krhkemu videzu v vodi ni topen; niti v slani vodi. Pa vendarle nisem imel nikol filinga, ga bi ga v slano vodo dal (kljub vsem priporočilom našga Staneta :wOOt: :wOOt: :wOOt: -njegovo sol nekak raj uporabljam za svoj želodček).
Jaz azurit čistim zgolj mentalno. Nekje sem prebral, da te delo z energijami ne zanima. Če se ti ga torej ne daje v slano vodo ali vodo, v kateri je raztopljena soda bikarbona in če se ti ne izvaja kakšnih mentalnih tehnik, ga položi čez noč zraven hematita. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#31 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. marec 2004, 21:36

Boh ne daj, da bi z mojo soljo kamenje pucu x:Dx :palec:

#32 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. marec 2004, 07:10

nosorog hvala!!!!
ej, a ti to resno stanetovo sol uporablaš :blink: ? a je to OK al kej škodi ?

ti stane pa kr mir dej. itak so eni k uporablajo tvojo sol bl kot kamen x:Dx x;)x x:Dx . zato nikar ne skrbi, se že dogaja x:Dx


x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#33 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. marec 2004, 18:45

nosorog hvala!!!!
ej, a ti to resno stanetovo sol uporablaš  :blink: ? a je to OK al kej škodi ?

ti stane pa kr mir dej. itak so eni k uporablajo tvojo sol bl kot kamen  x:Dx  x;)x  x:Dx . zato nikar ne skrbi, se že dogaja  x:Dx


x:)x  x;)x  x:)x

Nosorog? Hm. Včasih sem bil Nosko :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Res uporabljam Stanetovo sol. Naenkrat se je pojavilo kup razlogov, da sem se povezal s Stanetom, ki mi je zrihtal sol, saj sem v nekem trenutku spoznal, da brez nje preprosto ne bo šlo več! Glavni razlogi:

- okol mojga ranča je ogromen zajcev in rabil sem jo, da jim jo dam na rep

- v oštariji so me obtožili, da pripovedujem neslane šale

- v neki družbi sem zinil par neumnosti, pa so me obsodili, da nimam nič soli v glavi;

Kaj sem si mogel pomagati. V Stanetu sem spoznal sodobnega odrešenika... :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#34 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. marec 2004, 20:06

pišuka, člouk ti reče nosko, pa se pol obnašaš kot tvoji družabniki na ranču :vragec:

saj si sploh ne upam več.

razlaga je pa super. obožujem tak smisel za humor. sicer se pa strinjam, stane je kr faca, čeprou je na začetku tok težil (stane, a bereš? :vio: )

torej so vse težave pod točkami 1,2 in 3 rešene x:Dx .
evo , končno uporaben nasvet iz prakse, kaj je s to soljo x:o)x

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#35 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. marec 2004, 20:50

(stane, a bereš?  :vio: )

Berem, berem, če si na spisku za rep posipat, pa te ne vidim :8): :C: xcivx

#36 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 20. marec 2004, 01:58

x:Dx x:Dx x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#37 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:08

nosko, kje si :C:


razlika med čiščenjem kristalov v slani vodi in vodi s sodo bikarbono?
pa še to: a soda bikarbona nima nobenih negativnih učinkov na noben kristal?

xrosex xrosex xrosex
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#38 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. marec 2004, 16:12

nosko, kje si  :C:


razlika med čiščenjem kristalov v slani vodi in vodi s sodo bikarbono?
pa še to: a soda bikarbona nima nobenih negativnih učinkov na noben kristal?

xrosex  xrosex  xrosex

Kle me maš!!! :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Razlika? Kwa pa vem. Sol potem, ko voda izhlapi definitivno kristalizira v večje kristale in je torej večja verjetnost, da plastoviti minerali, ki jih v slani vodi čistimo razpokajo. Težko je govoriti o slabih plateh čiščenja kristalov v sod bikarboni, saj tega skoraj nihče ne počne (sol je pač cenovno veliko dostopnejša) in zato manjka povratnih informacij.

Moje počutje danes (po prekrokani noči): :wOOt: :wOOt: :wOOt:

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#39 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. marec 2004, 20:24

nosko hvala x:)x

to je pa za boljše počutje x:Xx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#40 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 22:05

Amis, če na sodo vliješ malo solne kisline, si pa lahko sol sama narediš :8): x:Dx x^x
Pa da ne boš kaj not namakala x:Dx x:Dx x:Dx

#41 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 22. marec 2004, 08:05

stanči, a si šel ti med sadiste :vragec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#42 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2004, 09:58

A rožce sadit x:Dx :palec:

#43 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 10. november 2004, 14:51

Mislim, da tele teme še ni.
Sicer je več informacij o čiščenju kristalov v drugih temah, ampak ko hočem postaviti vprašanje nikoli ne vem, v katero temo naj ga spustim :8):

Torej vprašanje.
Obstaja način čiščenja kristalov, ko na bakreno ploščo položimo več kamenih strel, na sredino pa kamen, ki ga čistimo.
Ker pa je za čiščenje primeren hematit in ker jih imam doma še skoraj eno kilo, sem razmišljal o enaki postavitvi, le da bi kamene strele zamenjal s hematiti.
Sam tega še nisem preskusil ker še iščem bakreno ploščo, me pa zanima mnenje stručkotov na tem forumu. A je zadeva za poskusit ali je čist mim?
Kaj pa, če se tako bakreno ploščo z bakreno žico ozemlji (npr. na radiator). Je treba potem tako čistilno pripravo kaj redkeje čistiti?

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. november 2004, 22:14

<{POST_SNAPBACK}>Mislim, da tele teme še ni.
Sicer je več informacij o čiščenju kristalov v drugih temah, ampak ko hočem postaviti vprašanje nikoli ne vem, v katero temo naj ga spustim  :8):

Res je, ful sem iskala in nisem nasla, me je pa to presenetilo, ker vem, da ze od zacetka foruma veliko govorimo o tem, zdaj pa sploh, ko se je pridruzil se nosorog, in imamo res o tem ze ogromno napisanega.
Ampak je res prav, da je se ta nova tema, ravno zato: nikjer ni postavljeno prav tako, ko pa isces, pa tudi maras, da najdes lepo na broju. ;)

Kul torej. x8Dx :palec:

*no, tole sem vseen nasla, je bilo v urendiskih forumih pa zato nisem nasla, pa itak je bilo vec govora ze tu, tako lahko tudi druge linke nanizamo semle, sicer pa tudi posamezne citate iz drugih tem, ko smo o tem govorili, ko avtor ali kdo drug opazi.

*

za tole metodo zgoraj pa prvic slisim, Akvamarin, z bakrom oz. plosco, najbrz bo Nosorog kaj vedel, pa tud napisal.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. november 2004, 22:18

:vragec:

lahko poizkusish s ploshcho, na katero se dela tiskana vezja

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. november 2004, 22:25

Aha, saj res, :palec:, na aakhuta smo v kristalih (po krivici) cist pozabil. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 10. november 2004, 23:42

Obstaja način čiščenja kristalov, ko na bakreno ploščo položimo več kamenih strel, na sredino pa kamen, ki ga čistimo.
Ker pa je za čiščenje primeren hematit in ker jih imam doma še skoraj eno kilo, sem razmišljal o enaki postavitvi, le da bi kamene strele zamenjal s hematiti.
Sam tega še nisem preskusil ker še iščem bakreno ploščo, me pa zanima mnenje stručkotov na tem forumu.  A je zadeva za poskusit ali je čist mim?
Kaj pa, če se tako bakreno ploščo z bakreno žico ozemlji (npr. na radiator).  Je treba potem tako čistilno pripravo kaj redkeje čistiti?


Žal ne gre za enak princip. Baker namreč aktivira kameno strelo, hematita pa ne. Če se detajlneje spustiš v sestavo, barvo in lastnosti bakra vidiš, da sta v njem ob vodi bogato zastopana tudi elem4enta zemlja in zrak. Vsi elementi so tudi v kameni streli, vendar je zaradi ognjene kristalizacije (tetraedri SiO2) le ta nekoliko ognjena. Baker jo s svojimi elementi povsem uravnoteži, kar ob postavitvi, ki jo omenjaš, povzroči enakomeren polarizacijski pretok, ki očisti kristal, ki je na sredini takšne postavitve.
A dejstvo je, da tako ob hematitu kot mineralih, ki vsebujejo baker, do neke mere druge kristale lahko očistiš (v stiku). Ideja z ozemlitvijo je čudovita (bolje neposredna ozemljitev, kot pa preko radiatorja). Zadeva bo delovala še bolj, če jo boš mentalno aktiviral.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#48 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. november 2004, 00:37

Ravno poslušam v nočnem programu radia Slovenija razgovor o kristalih :8):

#49 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. november 2004, 03:36

<{POST_SNAPBACK}>Ravno poslušam v nočnem programu radia Slovenija razgovor o kristalih :8):


Kdo pa je bil fuckin' gost v fuckin' studiu? :8):
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#50 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 11. november 2004, 08:59

<{POST_SNAPBACK}>
Žal ne gre za enak princip. Baker namreč aktivira kameno strelo, hematita pa ne. Če se detajlneje spustiš v sestavo, barvo in lastnosti bakra vidiš, da sta v njem ob vodi bogato zastopana tudi elem4enta zemlja in zrak. Vsi elementi so tudi v kameni streli, vendar je zaradi ognjene kristalizacije (tetraedri SiO2) le ta nekoliko ognjena. Baker jo s svojimi elementi povsem uravnoteži, kar ob postavitvi, ki jo omenjaš, povzroči enakomeren polarizacijski pretok, ki očisti kristal, ki je na sredini takšne postavitve.
A dejstvo je, da tako ob hematitu kot mineralih, ki vsebujejo baker, do neke mere druge kristale lahko očistiš (v stiku). Ideja z ozemlitvijo je čudovita (bolje neposredna ozemljitev, kot pa preko radiatorja). Zadeva bo delovala še bolj, če jo boš mentalno aktiviral.

lalala


Hvala, Nosorog, za kot vedno izčrpen odgovor :palec:
Bom torej hematite raje uporabljal po starem, bakreno ploščo, ki je še nimam (Aakhut, thx za dobro idejo), pa bom obložil s kosi kamene strele (ki jih tudi še nimam dovolj).
Verjamem, da je neposredna ozemljitev veliko boljša od ožičene, ampak če bi ploščo s kristali nesel na zemljo pred blokom bi me verjetno precej postrani gledali, pa še kakšen pes bi se lahko vmešal v postopek x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0