Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čiščenje kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
407 komentarjev na to temo

#51 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 11. november 2004, 09:21

<{POST_SNAPBACK}>
za tole metodo zgoraj pa prvic slisim, Akvamarin, z bakrom oz. plosco, najbrz bo Nosorog kaj vedel, pa tud napisal.


Če se ne motim, je bila metoda opisana v knjigi Minerali Z D.
Vzameš okroglo bakreno ploščo, po obodu razvrstiš kamene strele, na sredino pa položiš kamen ali predmet, ki ga želiš energijsko očistiti. Samo zdajle ne vem točno, koliko kamenih strel potrebuješ. Mislim, da šest ali osem.

#52 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 11. november 2004, 12:10

<{POST_SNAPBACK}>Če se ne motim, je bila metoda opisana v knjigi Minerali Z D.
Vzameš okroglo bakreno ploščo, po obodu razvrstiš kamene strele, na sredino pa položiš kamen ali predmet, ki ga želiš energijsko očistiti. Samo zdajle ne vem točno, koliko kamenih strel potrebuješ. Mislim, da šest ali osem.


Rabiš jih 6. x!x Ne vem pa, ali morajo biti špičaste ali so lahko tudi okroglo brušene. x?x

#53 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 11. november 2004, 15:40

<{POST_SNAPBACK}>Rabiš jih 6.  x!x  Ne vem pa, ali morajo biti špičaste ali so lahko tudi okroglo brušene. x?x


Verjetno so boljši lepo terminirani, ker lažje dovajajo / odvajajo energijo.

#54 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. november 2004, 19:38

<{POST_SNAPBACK}>Kdo pa je bil fuckin' gost v fuckin' studiu? :8):

Kristaloterapevt Albin Škrabelj

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. november 2004, 19:45

<{POST_SNAPBACK}>Če se ne motim, je bila metoda opisana v knjigi Minerali Z D.
Vzameš okroglo bakreno ploščo, po obodu razvrstiš kamene strele, na sredino pa položiš kamen ali predmet, ki ga želiš energijsko očistiti. Samo zdajle ne vem točno, koliko kamenih strel potrebuješ. Mislim, da šest ali osem.

Thanx, Akvamarin! :vio:
Saj metodo samo poznam, sem ze velikokrat cistila ali energizirala kristale tud tko, vendar brez bakrene plosce, pa me je ravno zato zanimalo oz. se mi je zdelo zanimivo.

Saj knjigo imam doma in je dbest, samo sem jo samo nekajkrat preletela, se posvetila malo takole cemu, pa tko, nisem pa se tkole poglabljala, tako da sploh nisem vedela, da je to not. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 11. november 2004, 20:55

<{POST_SNAPBACK}>Thanx, Akvamarin! :vio:
Saj metodo samo poznam, sem ze velikokrat cistila ali energizirala kristale tud tko, vendar brez bakrene plosce, pa me je ravno zato zanimalo oz. se mi je zdelo zanimivo.

Saj knjigo imam doma in je dbest, samo sem jo samo nekajkrat preletela, se posvetila malo takole cemu, pa tko, nisem pa se tkole poglabljala, tako da sploh nisem vedela, da je to not. x:)x


No problemos x:)x
Sem preveril, zadeva je res omenjena v tej knjigi, stran 71.
Uporablja se terminirane kristale, šest kosov, in to tako, da so izmenično obrnjeni proti /stran od sredine plošče. Za tiste, ki knjige nimate doma.
Jaz jo imam :palec: Yesss! :palec:
Žal je sposojena, iz knjižnice :C:
Zdaj pa iščem bakreno ploščo... Tisto trgovino v Šiški, ki je nekoč imela take zadeve, so zaprli. :o|o:

#57 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. november 2004, 00:21

<{POST_SNAPBACK}>Kristaloterapevt Albin Škrabelj


Odkar ste me skurcali v temi o pedrih, se trudim, da bi bil prijazen. Torej - no coment.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. november 2004, 00:34

xDDx

Sam cakala...

aja, hvala, Akvamarin, kok si natancen in prakticen. :palec:
Vidis, ti jo imas iz knjiznice, pa vse ves, jaz pa jo imam doma, pa pojma nimam. x:Ix :8):
namest da bi jo imel ti, a ne? x;)x x:px
Sam ne, jo rabim, si ze ogledam, ne morem vsega naenkrat (vse je vse zivo, ne sam kristali).
Ampak saj morda jo bos pa tud ti imel kdaj. :vio:

Jaz mam pa rada knjiznice. Pa me ne ovira, da ne bi potem se doma hotla met knjige. Posteno - si mal ogledas v miru, pol jo pa hoces met, ostale pa, al jo preberes pa vrnes, al pa sam vrnes. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. november 2004, 00:35

<{POST_SNAPBACK}>xDDx

Sam cakala...

x:Dx

#60 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. november 2004, 07:28

<{POST_SNAPBACK}>Kristaloterapevt Albin Škrabelj


ojoj :OO!: ...od vseh treh besed je prva popolnoma neprimerna... :vragec: :vragec: :vragec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#61 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 12. november 2004, 09:07

<{POST_SNAPBACK}>xDDx

Sam cakala...

x:Dx  x:Dx

aja, hvala, Akvamarin, kok si natancen in prakticen. :palec:
Vidis, ti jo imas iz knjiznice, pa vse ves, jaz pa jo imam doma, pa pojma nimam.  x:Ix  :8):
namest da bi jo imel ti, a ne? x;)x x:px
Sam ne, jo rabim, si ze ogledam, ne morem vsega naenkrat (vse je vse zivo, ne sam kristali).
Ampak saj morda jo bos pa tud ti imel kdaj. :vio:


Bom, bom. Čakam na novo izdajo. x^x
A se že kaj ve, kdaj približno izide? Nosorog...?? :inocent:

#62 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. november 2004, 17:23

<{POST_SNAPBACK}>Bom, bom.  Čakam na novo izdajo.  x^x
A se že kaj ve, kdaj približno izide?  Nosorog...??  :inocent:


Marca. Tako sem se odločil zato, ker se jo ne da spraviti ven do konca novembra ali prvih dni decembra (sem mel še en drug projekt). Potem je bolje marec, kot npr januar.

Poleg tega sem mel med predavanji kristaloterapije na maatovi šoli za bioenergoterapevte še nekaj prebliskov, ki sem jih dodal in jih še dodajam.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#63 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 13. november 2004, 20:00

<{POST_SNAPBACK}>Marca. Tako sem se odločil zato, ker se jo ne da spraviti ven do konca novembra ali prvih dni decembra (sem mel še en drug projekt). Potem je bolje marec, kot npr januar.

Poleg tega sem mel med predavanji kristaloterapije na maatovi šoli za bioenergoterapevte še nekaj prebliskov, ki sem jih dodal in jih še dodajam.

lalala


Odlično, čakam torej na marec.
Hmm, kako bi rojstni dan prestavil na marec, da bi se takrat obdaril s knjigo... :vio: x:px x:Dx
Kot je rekla Marsa, knjižnice so v redu. Ampak stalno izposojanje knjige je pa tudi kriza. x:)x

#64 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 13. november 2004, 20:06

Pa da ne zaidemo predaleč od naslova teme...
Za čiščenje kristalov uporabljam več tehnik. Vode in soli se ne poslužujem več. Navadno delam z nihalom, tudi Noam Adonai ali povezavo s središčem zemlje in vesoljem uporabljam. Skušam ugotoviti, kaj mi najbolj leži.
Me pa zanima, ali obstaja način, da človek ugotovi, kdaj je dobro opravil čiščenje oz. programiranje. Je dovolj, da z nihalom nad kristalom postavim vprašanje? Ali se da kako drugače dobiti povratno informacijo?

#65 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. november 2004, 16:32

<{POST_SNAPBACK}>Pa da ne zaidemo predaleč od naslova teme...
Za čiščenje kristalov uporabljam več tehnik.  Vode in soli se ne poslužujem več.  Navadno delam z nihalom, tudi Noam Adonai ali povezavo s središčem zemlje in vesoljem uporabljam.  Skušam ugotoviti, kaj mi najbolj leži.
Me pa zanima, ali obstaja način, da človek ugotovi, kdaj je dobro opravil čiščenje oz. programiranje.  Je dovolj, da z nihalom nad kristalom postavim vprašanje?  Ali se da kako drugače dobiti povratno informacijo?


Ko se dovolj zbližaš z energijami mineralov lahko to ugotoviš z neposredno zaznavo. Primeš ga v sprejemno roko in ...
Ne skrbi. Dobro ti gre. Z vajo boš razvil tudi to.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#66 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2004, 16:43

<{POST_SNAPBACK}>Ko se dovolj zbližaš z energijami mineralov lahko to ugotoviš z neposredno zaznavo. Primeš ga v sprejemno roko in ...
  Ne skrbi. Dobro ti gre. Z vajo boš razvil tudi to.


:vragec:

x:Dx
to je tko k drkat....
k znash, vesh...kolk pa kdaj stisnt x:Dx x:px x:px x:px

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#67 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. november 2004, 17:34

<{POST_SNAPBACK}>Ko se dovolj zbližaš z energijami mineralov lahko to ugotoviš z neposredno zaznavo. Primeš ga v sprejemno roko in ...
  Ne skrbi. Dobro ti gre. Z vajo boš razvil tudi to.

Kaj pa če ni kristal, ampak kristalka :inocent: :vio: x:Ix

#68 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 14. november 2004, 22:57

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

x:Dx
to je tko k drkat....
k znash, vesh...kolk pa kdaj stisnt  x:Dx  x:px  x:px  x:px

666 zlomkou....tralala



a zato meni tole ne gre tako hitro in dobro kot akvamarinu... :o|o:


jaz si moram sploh eno dobro nihalo omislit. za ciscenje in se kaj.
katero bi bilo priporocljivo? in ali je treba le-to tudi scistiti?
kaj scistis prej, nihalo ali ...nihalo? kje zacnes?
me malo stopa tole, ravno s ciscenjem, ker imam obcutek, da bi vse te stvari bilo dobro ocistit,
pa ne vem, kako. mi manjka se kakih par vibracij za noam adonai...ne gre prav dobro...v bistvu sploh ne.
potem si niti ne kupim kamnov, ker ne vem, kako jih ocistit najboljse.
je s kameno strelo najboljse in - ali kamene strele ni treba cistiti?



marec, knjiga, kul :vio:
me v knjiznici ze preganjajo
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#69 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 15. november 2004, 10:24

<{POST_SNAPBACK}>Ko se dovolj zbližaš z energijami mineralov lahko to ugotoviš z neposredno zaznavo. Primeš ga v sprejemno roko in ...
  Ne skrbi. Dobro ti gre. Z vajo boš razvil tudi to.


:palec: :palec: :palec:
x:Dx x:Dx x:Dx
Ko pa Nosorog to reče, dobi človek nov zagon x:)x
Se bom trudil naprej. Sploh pa tega še nisem poskusil. Namreč vzeti kristal v roko pred in po čiščenju. Od zdaj bo to obvezen korak.
Hvala.

#70 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 15. november 2004, 11:17

<{POST_SNAPBACK}> ...nihalo? kje zacnes?

Preberi si Nosorogovo knjigo Holistična radiestezija, meni je bila kr zanimiva. x;)x

#71 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 15. november 2004, 12:02

<{POST_SNAPBACK}>a zato meni tole ne gre tako hitro in dobro kot akvamarinu... :o|o:
jaz si moram sploh eno dobro nihalo omislit. za ciscenje in se kaj.
katero bi bilo priporocljivo? in ali je treba le-to tudi scistiti?
kaj scistis prej, nihalo ali ...nihalo? kje zacnes?
me malo stopa tole, ravno s ciscenjem, ker imam obcutek, da bi vse te stvari bilo dobro ocistit,
pa ne vem, kako. mi manjka se kakih par vibracij za noam adonai...ne gre prav dobro...v bistvu sploh ne.
potem si niti ne kupim kamnov, ker ne vem, kako jih ocistit najboljse.
je s kameno strelo najboljse in - ali kamene strele ni treba cistiti?
marec, knjiga, kul  :vio:
me v knjiznici ze preganjajo


Verjetno ti bo lahko kdo drug bolj natančno odgovoril, jaz ti lahko samo povem, kako sem se sam lotil zadeve.
Nihalo: začel sem z enim starim kovinskim, potem sem kupil takega iz kamene strele. Tega zdaj uporabljam samo za čiščenje in programiranje drugih kristalov. Za ta namen sem ga tudi sprogramiral (bolj "po domače": držal sem ga na srčni čakri in si predstavljal, da bom z njim programiral druge minerale). Nihalo naj bi bilo iz minerala z elementom ognja ali kamene strele, programirane z elementom ognja (jaz tega "še" nisem naredil). Mogoče si naredi eno nihalo za enkratno uporabo, samo za čiščenje pravega nihala (npr. nekaj ognjenega na vrvici - čili ali pekoč feferon :) ). Mislim, da je tukaj najpomembnejši namen.
Glede Noam Adonaia tudi jaz nimam kakšnih pretiranih občutkov. Prvič sem delal čisto brez njih, pa sem vseeno večkrat poskusil. Zdaj že občutim kakšne mravljince. Tudi glavobol sem si že enkrat odpravil z njim, torej deluje. Kot pravi T.P. v svoji knjigi, sistem deluje tudi brez podrobnejšega poznavanja ozadja. Se pravi, ti samo delaj, pa boš prišla do rezultatov.
In če ne gre drugače, lahko kamne očistiš s salno vodo (tiste, ki jih smeš) in soncem. Ali pa kupiš hematit, ga daš na čiščenje v zemljo, potem pa z njim čistiš druge minerale. Povsem pasivni sistemi za tiste redke trenutke, ko boš v dvomih. x;)x

#72 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. november 2004, 12:43

thanx akvamarin...ma ssaj mogoce sem res malo prevec nestrpna...vaja dela svoje, itak.
sem navadno najbolj domaca s ciscenjem vsega mogocega s soncem ali na soncu..ampak ga ni, trenutno. ze kar nekaj casa. pa tudi kadar je ne morem sredi sluzbe kar naenkrat ven tect in par kamnov na plocnik razprostret.
se selim kmalu in bo vrt in bo to reseno x;)x
sistem z druzinico kamenih strel na bakreni plosci mi je tudi ok, ampak jih moram nabavit en kup.
predpostavljam, da so kamene strelice torej ze ciste.


cili... x:Dx x:Dx x:o)x x:Xx
tale ni slaba!




prvi, sem jo prebrala, knjigo...mi je bila zelo vsec, ampak vseeno se dost cesa ne razumem, oz.
bi rada bolj podrobno vedla. ali pa sproti pozabljam? nekaj od tega bo.

mah, mogoce pa samo kompliciram.... :switz: :Oo:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#73 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 16. november 2004, 17:24

Jaz sem danes nesel svojo kameno strelo v naravni izvir, pod en majhen slap.
No, da sem prisel do tja sem si skoraj razbil glavo na skalah, to verjetno ni slabo znamenje, kaj ? x:Dx

Nosorog, ce se ne motim, je enkrat omenil, da je to tudi nacin ciscenja...bom pustil kaksen dan...skodilo ne bo, zagotovo x;)x :palec:

#74 Akvamarin

Akvamarin
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 19. november 2004, 18:51

<{POST_SNAPBACK}>Ko se dovolj zbližaš z energijami mineralov lahko to ugotoviš z neposredno zaznavo. Primeš ga v sprejemno roko in ...
  Ne skrbi. Dobro ti gre. Z vajo boš razvil tudi to.


Sem poskusil. En rutilov kremen sem poskusil čutiti pred in po čiščenju. Mogoče je bilo zaradi sugestije, ampak razlika se mi je zdela kar očitna. Pred čiščenjem sem ga bolj čutil oz. je bila energija bolj groba, po čiščenju pa je bila nežnejša.
Za začetek sem kar zadovoljen s sabo. x:px (razen, če bi moralo biti obratno; močnejši občutek po čiščenju...)

#75 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 19. november 2004, 19:33

<{POST_SNAPBACK}>Sem poskusil.  En rutilov kremen sem poskusil čutiti pred in po čiščenju.  Mogoče je bilo zaradi sugestije, ampak razlika se mi je zdela kar očitna.  Pred čiščenjem sem ga bolj čutil oz. je bila energija bolj groba, po čiščenju pa je bila nežnejša.
Za začetek sem kar zadovoljen s sabo.  x:px  (razen, če bi moralo biti obratno; močnejši občutek po čiščenju...)



x:o)x x:Dx

drzim pesti, da si naredil prav x;)x
:palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0