Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Proizvajalci eteričnih olj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
26 komentarjev na to temo

#1 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 17. februar 2004, 11:04

Pred časom sem veliko pogosteje uporabljal eterična olja, predvsem za inhalacije in za odišavljenje prostorov.

Uporabljal sem izključno izdelke podjetja Favn (pa to ni mišljeno kot reklama), ker so bili takrat praktično edini na tržišču. Zelo sem bil zadovoljen, olja so bila "čista", ni bilo neprijetnih oblog na posodi, v katero sem jih dajal, učinek je bil več kot zadovoljiv. Nedavno pa sem od istega podjetja kupil olje limonske trave, a mi je v dišavni lučki naredilo izjemno neprijetno in trdovratno emulzijo, ki ne gre dol niti s praškom ne z detergenti ne z ničemer. :xx!: :o|o:

Opažam, da so na trgu sedaj izdelki različnih proizvajalcev in gotovo tudi različnih kakovosti. Najbrž bom poskusil še kakšna druga (drugih proizvajalcev, npr. Berglanda itd.). Zanimajo me vaše izkušnje na tem področju.

Upam, da je reklama v tem primeru dopustna x?x :sori:
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#2 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 17. februar 2004, 11:42

Dobro, da si me spomnila. Masažno olje z eteričnim oljem geranije, čajevca in še nečesa s pridom uporabljam in zelooooooooooooooooo toplo priporočam! Krasno diši, sprošča in je za intimne trenutke v dvoje idealno!

Glede na splošno cenovno raven v L'Ocitannu niti ni tako drago, ker se ga tudi zelo po malem uporablja.
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#3 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. februar 2004, 12:58

ODLIČNA IDEJA

hvala obema :palec: :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#4 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 16. marec 2004, 23:26

L'occitain je proti Primaveri še vedno drag! Primavera in Bergland imata oba čista eterčna olja pridelana po bioloških standardih in neki konvenkciji, katere pa se trenutno ne spomim! Še vedno pa za psihične učinke raje uporabljam Primavero kot Bergland, ker vseeno čutim višjo kvaliteto in raven vibracije, čeprav tudi Begland ni slab! Za fizične učinke je čisto OK, pa za povprčno in malonadpovprečno senzibilne ljudo tudi...

Jure

#5 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. marec 2004, 15:16

L'occitain je proti Primaveri še vedno drag! Primavera in Bergland imata oba čista eterčna olja pridelana po bioloških standardih in neki konvenkciji, katere pa se trenutno ne spomim! Še vedno pa za psihične učinke raje uporabljam Primavero kot Bergland, ker vseeno čutim višjo kvaliteto in raven vibracije, čeprav tudi Begland ni slab! Za fizične učinke je čisto OK, pa za povprčno in malonadpovprečno senzibilne ljudo tudi...

Jure

Kupil kaksne 10 dni nazaj 9 oljckov 'favn-a', ker so bila vcasih njihova olja odlicna.
sedaj pa lahko mirno recem, da le ta niso vec to kar so bila!
recimo 'bor' je bil skoraj kakor voda. patchuli je malo slabsi, jelka mi je malce osladna in ne taksna kakor sem jo poznal.
cimet je se kar vredu, cetudi sem imel ze boljse, druge pa se nisem probal.
:sori:
katera oljcka, ki so cenovna ugodna priporocate!?

#6 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 17. marec 2004, 16:06

Meni je Bergland kar OK.

#7 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 17. marec 2004, 23:29

Nisem še uporabljala drugega kot Primavero, ampak moram rečt, da sem z njimi ful zadovoljna, če to kaj pomaga x:Dx

LP


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#8 Blue*Star21

Blue*Star21
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 19. marec 2004, 13:14

Mogoče kdo ve, kje bi dobila masažno olje z vonjem jagode?

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. marec 2004, 13:49

Zal in zelo nerada... vama moram pritrditi, Boggle in free...
Res so bila vcasih boljsa, Favnova...
Sem se odlocila, da si bom prav zabelezila, katera so se OK - ker jih je se dosti OK (ker sem pac imela vse na voljo chekirat). Nekatera so cisto izgubila moc, npr. rozni les, ki je za kremo se kul, pac pa v disavni lucki skorajda ne disi...
Patchouly pa je se kar OK, a tudi manj intenziven...
Vem, da so s cedro imeli ful probleme, ker je bila zanic in je niso vec ponarocili (ker ocitno jih uvazajo, le mesajo jih sami).
Zimzeleni vonji so bolj svoh - z izjemo nekaterih, nocem govorit na pamet.... zelo kul pa so se vedno zacimbni vonji, npr. timijan in zajbelj sta zakon.
Tudi melisa je OK.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 22. marec 2004, 12:05

Imam bergamotko od Berglanda (1.400 sit za tistih nekaj kapljic!?) pa ni nič kaj v redu. Nekam medla in preveč neopazna. :o|o: Včasih sem uporabljal tisto od Favna in je bila fenomenalna. Ne vem, kakšno delajo danes. Bo treba probat. Berglandova pa sploh ne ostane v prostoru. Kurim tisto dišečo lampo, dam notri po 7, 8 kapljic in za kako uro je efekt. Dlje pa ne. Žalost me preveva... :C: :V:
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2004, 12:57

Citronela je boljsa, pa podobno disi.
Pa celo melisa podobno disi (gre pac za 'limonino meliso') - melisa je pa kul. Favnova.
Ostalih nisem uporabljala veliko, sem pa preizkusila vsa (od vseh ponudnikov, proizvajalcev), ki so bila tu na voljo.
Kot sem rekla, sem do zdaj izredno bila zadovoljna s Favnovimi. Zdaj pa res tudi jaz opazam, da so nekatera slabsa, manj kvlaitetna.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. marec 2004, 13:13

Uporabljam Bergland etericna olja, se dobijo tudi v Trstu. Cena je zelo ugodna v primerjavi z drugimi naravnimi etericnimi olji, kjer so zacetne cene 12.5 eurov za 10 ml! Cena je tudi dober pokazatelj, kako je s kvaliteto. Dolocena olja stanejo oko iz glave, ker jih je tezko in drago pridobivati!
Recimo cista melisa ali jasmin. :eek: :eek: :eek:

Ne bi mogla reci, da so za disavljenje prostorov mega ucinkovita. Vsaj na videz ne, oz. vonj ne,
ampak vendar
MANJ JE VEC!, pravilo, ki se ga je drzati pri teh oljih.
Prostora ne smemo nikoli zasititi z nekim vonjem. Ne pozabimo da gre za izvlecke, torej koncentrat.
Delujejo se, ko jih pac nos ne zazna vec. Odsvetujem pa razne kemicne kao disavce, ki vam res odisavijo prostor tudi s toksicnostjo!

Tale olja uporabljam predvsem za notranjo uporabo, ali pa da vsaj pridejo do sluznice.
Edino et. olje, ki ga kupim od drugega proizvajalca je

TEA TREE OIL (Melaleuca alternifolia), se pravi cajcevo olje, ki pa mora bit vedno doma, ker je zakon. To je podjetje ESI s.p.a., ki je ekskluzivni uvoznik za Italijo iz Avstralije.
Imajo se krasno baziliko, limeto, in rimsko kamilico.

Priporocala vi vam sledece:
Detergent za intimno nego mora biti kisel! Idealno ph 4.5, tisti, pa ki imate se posebej obcutljivo tole podrocje pa tudi 3.5, pa nosecnice in dojece matere. Mislim, da se v lekarnah ze dobi. Pa se nekaj:
kislo milo stane. Ne nasedajte raznim napisom, da je ph nevtralen...kozi prijazen pa bla bla bla. Ni poceni, ker ga ni enostavno narediti. :V: :V:

Personalizirajte si intimno milo, v 200 ml tekocega intimnega mila nakapljajte 12 kapljic cajcevega etericnega olja, in 12 kapljic sivkinega EO.
Sveze, kozi in sluznici zelo prijazno in dobrodejno milo, preprecuje vnetja, varuje pred gljivicami, razkuzi in resnicno daje obcutek svezine.

Mislim, da bi bilo dobro odpreti novo temo in sicer: RECEPTI z etericnimi olji.
Kaj pravite?

#13 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 12. marec 2005, 13:10

V četrtek sem si v L´occitanu kupila evkaliptusovo eterično olje, ker je to edino primerno za dihala. Pač nujno rabim nekaj takega, ker je v študentu ful suh zrak in grozno se nabira prah. Sem pa povohala še ostala in sem malce razočarana, tudi nimajo neke široke palete vonjev, a evkaliptus mi lepo diši in verjamem, da so naravna. Zdaj moram še samo sprobati. Po mojem mnenju ima tudi Afrodita naravna eterična olja, glede na količino niso tako draga. Zelo rada bi nekje kupila smreko ali bor, pa pomarančni cvet.

#14 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 9. april 2005, 13:39

Meni so znani prodajalci čistih eteričnih olj: Primavera (cool), Bergland(nekaj mu manjka, drgač cool), L´occitanu(4x dražji od preje naštetih dveh, nisem še sprobal), Maienfelser Naturkosmetik (ansi d.o.o. Nekako ne uporabljam za masaže, zakaj nevem)
Za ostale nevem, baje so še ene 2 firme z naravnimi olji.

Čeprav vsi proizvajalci, ko jih vprašaš če imajo eterična olja pravijo da imajo 100% naravna EO. Pogrnejo sicer že na začetku, ko jih vprašaš zakaj je v flaški potem alkohol al pa še kake bol čudne mešanice najdeš??

Oz kako za vraga je lahko vrtnica 3.000,00 sit če je 100% (vrtnica zaradi zahtevane velike količine predeleve vrtnic stane okoli 10.000,00 za 5mll)

Par EO proizvajalcev ima celo celo kolekcijo po 1.200,00/1.600,00 sit ???? Hmmm noben mi ne-bo povedal, da nima zadevo vsaj razrečenio z vodo. Vsi ti trobijo 100% naravno... Ok naravno že samo kok procentni koncentrat pa je???

Mene predvsem zanima kateri proizvajalci (beri država) bi morali imeti najboljša eterična olja??? Glede na zgodovino se mi nekako poraja Francija, Nemčija, Italija. Vsaj kar se tiče koncentracije znanja, glede prakse bi prej stavil na severne države. Če ima kdo že izkušnje s tem naj prosim pove.

#15 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:19

pismu :o|o: spet ne najdem etericnega olja,ki sem ga imela pred casom,ne morem se spomniti niti znamke,sam vem ,da je bil vonj
"ORIENTAL GARDEN"
A ve kdo kje ga se imajo?

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#16 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:27

jaz iscem pa etericno olje bazilike, ki bi ga lahko uporabljala na kozi, namesto parfuma.
kdo kaj ve o tem? :8):
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#17 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:46

<{POST_SNAPBACK}>jaz iscem pa etericno olje bazilike, ki bi ga lahko uporabljala na kozi, namesto parfuma.
kdo kaj ve o tem?  :8):

hm...od bazilike ga pa v vseh teh letih res se nisem videla,sam mozno ,da imajo kej pri Just-u.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#18 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:52

Gandalf! To kar kupuješ po tej "nizki" ceni niso čista et.olja. Npr. čisto et.olje vrtnice se prodaja po 1ml (s kapalko) v 1ml je odvisno od olja cca.30 kapljic. 1ml čistega et olja vrtnice stane od 8-9 pa do skoraj 13 tisoč sit., odvisno, najdražja je bolgarska vrtnica, nato maroška, turška.....jaz za kremo definitivno prisegam na bolgarsko., podobno je z nerolijem (tudi po 1ml) primerna cena, sicilski dražji (pa še težko ga je dobit, ga je potrebno naročit), kot maroški.......redka olja so draga, nekaterih pa sploh ni za dobit. x;)x ....sem tud že v Avstralijo pisarla za "kneginjo noči"....pa so mi pojasnil da je letna svetovna proizvodnja nekaj kg tega olja.....pa "vzorc" sem resda dobila....sam ne me vprašat kok je stal!....ne povem :vragec: .....jest jih uporabljam za kreme in s tega vidika ne gledam na ceno ampak na kvaliteto, vedno! Pri nas so definitivno najbolša olja od Primavere, vsaj kar se kvalitete tiče.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#19 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 4. oktober 2005, 12:55

Cigancica, ne vem točno katero olje je to, .......me pa asocira...nek spomin, pejt pogledat v OM šiva ezoterika.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#20 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:22

<{POST_SNAPBACK}>Cigancica, ne vem točno katero olje je to, .......me pa asocira...nek spomin, pejt pogledat v OM šiva ezoterika.
lp

a v ljubljano?
ja sutra tumorov x:Dx
sem iz kp....pa zaenkrat nimam namena v lj.,mogoce pa se vseen drug teden odpravim,ko dobim kej cekinov :o|o: x:Dx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#21 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 11:26

ORIENTAL GARDEN? to je ime olja?
Lohka jest pogledam, verjetn bom ta teden mim hodila, sam povej če je to TO! x:)x ......da ti naujo pol kazal kako sibirsko ne vem kwa x^x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#22 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 5. oktober 2005, 13:28

<{POST_SNAPBACK}>ORIENTAL GARDEN? to je ime olja?
Lohka jest pogledam, verjetn bom ta teden mim hodila, sam povej če je to TO! x:)x ......da ti naujo pol kazal kako sibirsko ne vem kwa x^x

ja,oriental garden :palec:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#23 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 5. oktober 2005, 13:36

<{POST_SNAPBACK}>ja,oriental garden :palec:


Ok sporočim!
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#24 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 12. oktober 2005, 08:51

Cigančica! Tvojega "Oriental garden" v omenjeni trgovini nisem dobila, tudi v dveh drugih ne, bom pa pozorna še naprej in javim ko ga zasledim.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#25 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 12. oktober 2005, 15:32

<{POST_SNAPBACK}>Cigančica! Tvojega "Oriental garden" v omenjeni trgovini nisem dobila, tudi v dveh drugih ne, bom pa pozorna še naprej in javim ko ga zasledim.
lp

hvala,sem ti pozabila povedati,da sem ga nasla clo doma x:)x ga je she noter,tko da ni panike :palec: hvala za trud x;)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0