Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bolečine ob menstruaciji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
174 komentarjev na to temo

#51 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. maj 2004, 20:03

danes je po dolgem času to mene trofilo...pa je blo treba u službo...požrla en nalgesin....in bila zadeta do popoldan :xx!: x:Dx :O: ......zdaj se bo pa mogu organizem spucat še kemije.....res trapast občutek :xx!:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#52 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. maj 2004, 00:49

pomanjkanje vitamina E, povzroča boleče menstruacije
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#53 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. maj 2004, 09:03

uau 1budala...bo treba sprobat :palec: ....uf, toliko brala o tem, pa se sedaj ne spomnim kaj je že bogato z vitaminom F? a se ti da še o tem kaj povedat, prosim?

x:)x :vio: x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#54 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. maj 2004, 10:58

E vitamin
Funkcija:
Upočasni staranje, sodeluje v metabolizmu celic, nujen je za uspešno delo genitalnih organov, regulira krvni obtok, izboljšuje prekrvavitev, je vitamin plodnosti.
Kje se nahaja?
V rastlinskem olju rastlinskem zrnju, klicah žita, sveži zelenjavi, orehih, lešnikih, mandljih ter v svežem mleku, govejih mišicah, mastnem mesu, svinjski masti, črni moki, rumenjaku, govejih jetrih.
Učinkuje:
Pri sklerozi veznega tkiva, atrofiji in slabem delovanju mišic, tegobah ožilja, pri naglem povečevanju kratkovidnosti, zaviranju staranja, pri ponavljanju spontanih abortusov, menstrualnih tegobah moški in ženski plodnosti, motnjah v menopavzi.
Antioksidant vitamin E
Vitamin E je glavni v maščobah topni antioksidant v celični membrani. Vitamin E se ne sintetizira v telesu, zato je koncentracija v telesu odvisna od privzema. Poglavitni dietni vir vitamina E je rastlinsko olje, slede jetra, rumenjak, žita in stročnice.

Glavna biološka funkcija vitamina E je antioksidacijska. Je najučinkovitejši antioksidant v biološki membrani, prispeva pa k njeni stabilnosti. Deluje kot odstranjevalec (lovilec, angleško scavenger) prostih radikalov in s tem varuje nenasičene maščobne kisline (zlasti tiste v membranah) pred oksidacijo, superoksidni anion ter hidroksilne in peroksidne radikale pa spremeni v manj reaktivne oblike. Izredno pomembno delovanje vitamina E pri človeku je zlasti preprečevanje oksidacije LDL, ki v oksidirani obliki pospešuje aterosklerozo.

V hrani se nahaja vitamin E kot mešanica osmih podobnih spojin, imenovanih tokoferoli. Najmočnejši med njimi in biološko najaktivnejši je alfatokoferol, ki ga tudi uporabljamo kot mero za moč vitamina E. Farmacevtski pripravki vitamina E vsebujejo približno enako mešanico 9 stereoizomernih oblik alfatokoferola.

Absorpcija vitamina E je odvisna od absorpcije in prebave maščob. Vitamin E se prenaša po krvi v glavnem v LDL in HDL. Na novo absorbiran se kopiči v maščobnem tkivu, jetrih in mišicah. Priporočeni dnevni odmerek (RDA) za moške je 10 mg in za ženske 8 mg. Nasprotno od drugih v maščobah topnih vitaminov je vitamin E neškodljiv. Celo pri dnevnih odmerkih 1600 mg ni bilo pomembnih stranskih učinkov. Res pa je, da veliki odmerki vitamina E niso priporočljivi pri motnjah strjevanja krvi zavoljo pomanjkanja vitamina K in pri ljudeh, ki dobivajo antikoagulantna zdravila.

Raziskave o priporočenih dodatkih vitamina E v hrani so otežene, ker je pri človeku težko povzročiti stanje hudega pomanjkanja vitamina E. Na splošno menijo, da je v ameriški hrani vitamina E dovolj, ker do zdaj niso odkrili bolezni pomanjkanja. Potrebe po vitaminu E pa zrastejo pri večjem vnosu polinenasičenih maščobnih kislin. Današnji dietetični poudarek na večjem vnosu nenasičenih maščobnih kislin (zaradi zmanjševanja serumske koncentracije holesterola) lahko vodi k večjemu nastajanju prostih radikalov, zato je primerno zvečati količino vitamina E v dietah, bogatih z nenasičenimi maščobnimi kislinami.

.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#55 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. maj 2004, 11:02

Vsi vitamini so pomembni, da pa se lahko resorbirajo v organizem, mora v njem vladati kislo - bazično ravnotežje.

#56 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. maj 2004, 12:11

hvala 1budala :palec:

ja to z mesom bo bolj švoh, ker ga ne ljubim najbolj, solate za večerjo vsak dan, tako da je to ok......hm......mogoče je to sam začasno pomanjkanje e vitamina....bom kaj ukrepala

stane tvojo sol pa že tako uporabljam, le da ne v priporočenih količinah, ker mi je v taki dozi od soli slabo, se mi vrti in me peče jezik....skratka organizem se spunta ob taki količini

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#57 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. maj 2004, 13:59

Amis, saj ti ne pravim, koliko je moraš dnevno zaužiti, pravim ti le, da začinjaj hrano na zgornjo mejo okusa. Če je boš tudi tako zaužila le polovico, boš zaužila tudi le polovico prejšnjih kalorij in boš sita. V tem je štos, ne v dnevni količini na splošno.

#58 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. maj 2004, 14:35

koliko je moraš dnevno zaužiti, pravim ti le, da začinjaj hrano na zgornjo mejo okusa. Če je boš tudi tako zaužila le polovico, boš zaužila tudi le polovico prejšnjih kalorij in boš sita. V tem je štos, ne v dnevni količini na splošno.

ja saj tko večina počne..samo kot bonbon pa ne x:o)x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#59 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. maj 2004, 14:35

ok ok, sem očitno narobe razumela. sam ko sva glih pri tem. piše, da je rok trajanja 1 mesec. tako količino porabiv v mesecu sam če se še kopam v njej. a ostalo se mi bo torej pokvarilo :eek: ? hm :o|o:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#60 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 15. maj 2004, 10:37

Proti blecinam je zelo dober tudi tek oz telovadba..
Res je, da se nam v takih trenutkih nic ne da in ,da je tezko zacet.. Ampak po pol ure teka, se pocutis dosti bolje. Poleg tega ti menstruacija ( vsaj meni ) hitreje tece, ce sportas in tudi hitreje se konca..
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#61 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 16. maj 2004, 23:36

http://www.lunin.net...ST&f=5&t=49&hl=
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#62 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. maj 2004, 14:37

1budala...glih za informacijo...vitamin E ful dobro deluje...vsaj po moji izkušnji...priporočam...tebi pa hvala x:Xx :palec: x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#63 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. maj 2004, 19:49

ok ok, sem očitno narobe razumela. sam ko sva glih pri tem. piše, da je rok trajanja 1 mesec. tako količino porabiv v mesecu sam če se še kopam v njej. a ostalo se mi bo torej pokvarilo  :eek: ? hm :o|o:

Če jo boš sproti porabljala in zapirala, da se ne izsuši in oksidira, se ti ne bo nič pokvarila.
Ampak, kar nekaj takih vprašanj sem že dobil, po čemer sklepam, da bom moral paket opremiti s kratkim praktičnim navodilom, ker so v knjigi ta navodila res precej razmetana po posameznih tekstih.
Amis in ostale, če imate še kaj takih vprašanj in pripomb, vam bom hvaležen, če jih poveste, ker bi bilo res škoda, če si zaradi nejasnosti ljudje ne bi kar najhitreje odpravljali svojih težav. :sori:

#64 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. maj 2004, 21:04

ja, sstane, zelo dobra ideja x:)x ...u bistvu bi bilo pričakovati, da bi takale reč že vsebovala uporabna navodila x^x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#65 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. maj 2004, 21:24

Ja in ne. Mislim namreč, da te bi to lahko tudi zavedlo, da knjige sploh ne bi prebrala, brez tega znanja pa lahko spregledaš čisto slučajno marsikateri opozorilni znak svojega telesa, kar pa je lahko za uspeh zelo usodno.
Pa tudi, jaz ne prodajam soli ampak znanje o njej.
Sem se pa odločil, da bo v bodoče prav vsak paket opremljen s knjigo, ki jo dejansko kupuješ in tremi dozami zdrave soli, ki so darilo, ne glede na to, da imaš knjigo tudi brezplačno na internetu.
Temu pa bom priložil povzetek iz knjige v obliki praktičnega nasveta.
Kaj praviš :8):

#66 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 18. maj 2004, 06:02

Joj...me zvija... :V:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#67 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. maj 2004, 06:23

sstane: mislim, da je zelo dobro, če boš v navodilih opisal kako se sol uporablja, kako in koliko se jo dozira (vsaj okvirno) koliko časa je uporabna in na kakšen način se jo shranjuje (temno mesto, hladilnik,...?)......sama sem najprej nekako razumela, da se ta malo dozo vsuje v liter vode, doda sok limone in to pije čez dan. sam po taki količini je meni tako slabo, da se mi vrti v glavi, želodec pa mam preseljen v grlo..........pa to sem naredila sam enkrat, zdaj sem dozo bistveno zmanjšala, ker mi nima vica taka po svetu hodit.........kolikor vem, smo ženske vseeno zelo praktična bitja in ker je tvoja knjiga namenjena predvsem ženskam (vsaj tako je razbrati iz teksta), bi bilo lepo upoštevati tudi ta naš aspekt in opisati prej omenjene stvari na enem mestu. x:)x x;)x

majica: en pobož in upam, da ti bo hitro bolje x:Xx :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#68 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 18. maj 2004, 06:40

x:Xx Amis...je že... x:Xx x:)x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#69 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. maj 2004, 08:13

sstane: mislim, da je zelo dobro, če boš v navodilih opisal kako se sol uporablja, kako in koliko se jo dozira (vsaj okvirno) koliko časa je uporabna in na kakšen način se jo shranjuje (temno mesto, hladilnik,...?)......sama sem najprej nekako razumela, da se ta malo dozo vsuje v liter vode, doda sok limone in to pije čez dan. sam po taki količini je meni tako slabo, da se mi vrti v glavi, želodec pa mam preseljen v grlo..........pa to sem naredila sam enkrat, zdaj sem dozo bistveno zmanjšala, ker mi nima vica taka po svetu hodit.........kolikor vem, smo ženske vseeno zelo praktična bitja in ker je tvoja knjiga namenjena predvsem ženskam (vsaj tako je razbrati iz teksta), bi bilo lepo upoštevati tudi ta naš aspekt in opisati prej omenjene stvari na enem mestu.  x:)x  x;)x

majica: en pobož in upam, da ti bo hitro bolje  x:Xx  :palec:

Amis, veš kako je s tem. Nekdo, ki ima uravnoteženo težo, pa ugotavlja iz mojega opisa simptomov, da mu morda zmanjkuje elektrolitov, lahko pije le take napitke. Koliko dnevno, pa jaz ne morem ugotavljati, ampak vsak posameznik zase.
Da bi pa tak napitek veljal kar kot univerzalna bližnjica do zdrave vitkosti, pa ni res in tega tudi nikjer ne trdim.
Pravilna pot je taka, kot jo ponavljam skozi celo knjigo in sem jo dal tudi na naslovnico nove izdaje, ki pride ven čez dober teden skupaj z embalažo za cel paket : ZAMENJAJ NEZDRAVO Z ZDRAVO SOLJO V SVOJI PREHRANI IN TVOJE TELO BO POSTALO VITKO, ZDRAVO IN POLNO ENERGIJE, TVOJA MISEL PA JASNA IN ČISTA.
Pri praktični pripravi hrane pa je edina razlika le temperatura 65°C!
Imaš pa v knjigi tudi izračune za orijentacijo, koliko je prava mera glede na zaužite kalorije.
Marsikatero kuharico moti tudi velikost kristalov, ki jih ne smeš mleti. Tu si pa lahko pomagaš tudi tako, da si pripraviš vedno svežo koncentrirano raztopino, to je taka, da nekaj kristalčkov ostane vedno neraztopljenih, dodaš v to marinado tudi vse surove začimbe, ki jih sicer uporabljaš in, ko ima jed 65°C, jo s to marinado "zakodiraš".
Najbolj približna mera porabe pa je ena epruveta na 1kg jedi.
Ampak, vse to resnično piše tudi v knjigi, tako, da sem cel čas v dilemi, kakšna navodila naj še posebej priložim. Tudi forum sem odprl s tem namenom, da se lahko izmenjujejo praktične izkušnje.
No, ja, na začetku se je tudi moja žena lovila in mi metala piskre v glavo x:Dx x^x :C:

#70 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. maj 2004, 06:41

če je dobila taka navodila, kot so v knjigi, je bilo metanje piskrov v glavo popolnoma upravičeno x^x in pohvalno dejanje x:Dx x:o)x x;)x ..........no res, ženske bomo gotovo podprle tvojo idejo, da tele napotke napišeš lepo na začetku ali na koncu al kjer pač češ, sam da bo lepo sskupaj na enem mestu.....drugač je tko, kot da nas maš za xsuperx xsurprisex ....kar ni glih dobra marketinška poteza :vragec:

pa možna odstopanja bi bila tud dobrodošla.........če dam eno epruveto na kilogram jedi, bom :sick: :ill: ................ko smo pa že glih pri tem, kaj pomeni, če ne maraš preveč soli oz. ti od preveč soli postane slabo?

pozdravček x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#71 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 1. julij 2004, 05:52

evo po neki čudni zamudi - 6 dnevni, ki pa niti slučajno ne bi bila posledica česa drugega sem danes zjutraj se zbudila v krčih in z enim velikim problemom... pismo od kje tolk "tekočine"... torej še neki zanimivega sem opazila, tel. teža se mi je v tem tednu za 2 kg povišala, po dolgem času spet zatekam, nekak tole povezujem z menstruacijo ter luno... možno?
ok, bom si jaz čajčka skuhala, proala it v službo... če ne pa lepo doma lenarila in brala... ampak vsekakor sem se odločila, da tole ne bo tisti črni scenarij... no gremo v bitko x:)x

#72 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. julij 2004, 07:31

Jaz sem tudi obdarjena z hudičevo bolečimi, so na urgenci imeli en čas kar moj koledarček, ker mi tavžentrože, brinovci in ostali čajčki, ki mi jih je pripravljala mama, ni nič zaleglo. Požrla na tone baralginov in buscupnov pa ni bilo efekta, joga vaje, pozitivne afirmacije, masaža križa in trebuščka, termaforji....vse živo....pol so mi na urgenci dal eno konjsko injekcijo pa se je pomirilo ponavadi po kake 30min do 1 urce.
Efekt je bil opazane, ko sem začela z refleksno consko terapijo....takrat se mi je kar omililo, pa še kak naproxen pa je nekako....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#73 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 1. julij 2004, 10:27

živjo punce! x:)x

sočustvujem z vsemi, ki imate boleče menstruacije! sama na srečo nimam tega problema, se mi pa zgodi, da se včasih počutim kot kokoš, ki vali jajca. nekam dol mi pritiska in čudn občutek, pa križ mal boli...v teh primerih je zame najboljše zdravilo KAMILIČNI ČAJ. BOLEČINE (VSAJ PRI MENI) TAKOJ ZGINEJO. za prvo pomoč pa je super tudi ČOKOLADA, tudi preverjeno, pa ne le od mene. upam, da sem vsaj malo pomagala z nasveti.

bi pa rekla tudi to. sama sem dolgo let trenirala karate, tudi ko sem imela menstruacijjo, nikoli nobenega problema z bolečinami. mogoče je tudi kaj na tem- na gibanju med menstruacijo.
DON'T PANIC

#74 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 1. julij 2004, 14:52

saj...saj... lahko bi govorila o tem še pa še...
ko se razboli, ne pomaga več noben buscopan, lekadol, tavžentroža itd,
jasno, da so "najlepše" izkušnje na polne lune
včeraj sem skoraj mislila, da me bo konec
na wc ne veš kako bi se obrnil, bruhat in ... in ...
dobim vročino in se recimo včeraj ko je 30 stopinj tresem in v termoflisu pod odejo zvita v klobčič in sprejemam in se ukvarjam z bolečino krčev

ah boljše, da bi ostala pri saj...saj... ker je to zame že znano in cela zgodovina pripetljajev, enkrat...ah pustimo to, ne x;)x
tretji dan je že nekako... in hvalabogu, da nimam več čisto vsakokrat takole,
kar panika in strah me je bila včasih, ko sem dobila pms -otekle prsi, večja občutljivost-tako fizično kot psihično

dostikrat sem se uspela zadržat, ko sem videla kaj o menstr., da nisem nič pripomnila, ker sem si rekla, da ne bom se spominjala in slabo voljo dodajala, tokrat pa sem pristavila še svoje bolečinice in šraufe, ker so še zmer nekje tu... sorry

sama sreča, da poznam alternativne zdravitelje na daljavo

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#75 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. julij 2004, 14:58

O Stankaa, pa vse z bolečimi menstruacijami, fuuuuul sočustvujem z vami.

Jaz sem se tega skoraj rešila, ta mesec sem pa spet nekako uletela v tole. me je namreč sredi noči presenetila zadeva, zbudila sem se že z bolečinami, tako da mi običajne afirmacije in vizualizacije niso pomagale, sem mogla spet en Buscopan skonzumirat. Najprej sem se upirala, poskusila z afirmacijami, vizualizacijo, pa potem na WC, ko tam nisem imela več kaj opraviti, mi je šlo na bruhanje, potem pa Buscopan.

Se mi je zdelo nemogoče rešit se bolečin. Pa sem nekje prebrala, da izhajajo iz tega, da ne ljubiš svoje ženskosti. Si običajno govorim, kako rada sem ženska, kakšen privilegij je, na razno razne variante.

Mogoče se vam zdi mimo, se je tudi najprej, ko sem res "umirala " od bolečin, ampak zdaj mi je vedno zneslo, razen ta mesec, ko me je ujela nepripravljeno x:)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0