Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sade sati


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
537 komentarjev na to temo

#1 StarGazer

StarGazer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 9. marec 2004, 22:03

zivjo

a mogoce kdo ve, ce obstaja kaksna enostavna formula za izracun sade sati?
Sama sem o tem obdobju prebrala v knjigi Velicastni saturn, kjer je bilo tudi napisano kako se izracuna, venadar tistih navodil nisem razumela (nakaksne lunine stopinje :) ).
Bi bila zelo hvalezna ce bi mi kdo razlozil kako se to obdobje 7,5 let doloci.

Hvala,
StarGazer

#2 candlelight

candlelight
  • D član
  • Št. objav: 464

Objavljeno: 9. marec 2004, 22:16

Nerina Darman ima Džjotiš šolo in se lahko pozanimaš na tel.: 02 320 45 90

C.l.
BOLEČINA JE KRIK TKIVA PO PRETOČNI ENERGIJI

#3 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 9. marec 2004, 23:11

zivjo

a mogoce kdo ve, ce obstaja kaksna enostavna formula za izracun sade sati?
Sama sem o tem obdobju prebrala v knjigi Velicastni saturn, kjer je bilo tudi napisano kako se izracuna, venadar tistih navodil nisem razumela (nakaksne lunine stopinje :) ).
Bi bila zelo hvalezna ce bi mi kdo razlozil kako se to obdobje 7,5 let doloci.

Hvala,
StarGazer


Prebrala sem knjigo in razumela,da je čas sade satija(sedem let) čas ko Saturn tranzitira natalno Luno. Kot vedno pa moraš tudi tu upoštevati čas ko je v znamenju pred tistim v katerem se nahaja Luna2.5.let ...znamenje v katerem je Luna 2.5 let in naslednje znamenje...2.5 let.

Mislim,da se ne motim preveč,saj sem ravno o tem prebirala precej natančno.
V primeru,da se motim bom vesela če me kdo popravi.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#4 StarGazer

StarGazer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 9. marec 2004, 23:57

zivjo

in hvala za odgovor obema
č.v.e.k.a: a se spomnis mogoce tocno "formulo" za izracun sade sati v tisti knjigi (sama sem namerc ze malo poazbila)

kaj pa pomeni: "Kot vedno pa moraš tudi tu upoštevati čas ko je v znamenju pred tistim v katerem se nahaja Luna2.5.let ...znamenje v katerem je Luna 2.5 let in naslednje znamenje...2.5 let."
naprimer sem rojena 29.2.1980, kaj pomeni upoštevati čas ko je v znamenju pred tistim v katerem se nahaja Luna2.5.let
jaz namrec nisem ravno vesca v astrologiji...
kot ste mogoce opazili : x:Dx

hvala
StarGazer

#5 Tomaž

Tomaž
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 10. marec 2004, 07:07

xcivx PRJATLCA!
Letni horoskop ti da pozicijo Saturna. To je planet z največjo gostoto. Vsebuje v glavnem Fe. V negativnih aspektih (kvadratih, opoziciji-denimo s Soncem) je pa zelo, zelo neugoden.

lep pozdrav!

#6 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2004, 07:40

Kot vedno pa moraš tudi tu upoštevati čas ko je v znamenju pred tistim v katerem se nahaja Luna2.5.let ...znamenje v katerem je Luna 2.5 let in naslednje znamenje...2.5 let.

xrolleyesx Čveka to z luno nimaš ravno prav. Sade sati je obdobje, ko saturn tranzitita natalnega saturna, šteti pa je treba eno obdobje pred tem (dve leti in pol) in še eno za tem dve leti in pol. To skupaj znese 7 let. Če to potrpežjivo preneseš so ti razultati zagarantirani za vnaprej. Seveda pa je to zelo težko obdobje. :xx!:

#7 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 10. marec 2004, 08:33

Lunca, v knjigi piše tranzit preko natalne lune! Ne gre za saturnov povratek!
strelka

#8 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2004, 08:38

xrolleyesx Tranzit saturna preko natalne lune? Mogoče res lahko. Vendar Kezele v enem članku opisuje obdobje sade sati tranzit saturna preko natalnega saturna. xrolleyesx

#9 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 10. marec 2004, 22:53

Lunca, v knjigi piše tranzit preko natalne lune! Ne gre za saturnov povratek!


nekajkrat sem prebrala ravno o sade satiju in sem prepričana,da Saturn tranzitira N. Luno.

Bom pa vsekakor ,še enkrat,preverila.

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#10 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 10. marec 2004, 22:54

zivjo

in hvala za odgovor obema
č.v.e.k.a: a se spomnis mogoce tocno "formulo" za izracun sade sati v tisti knjigi (sama sem namerc ze malo poazbila)

kaj pa pomeni: "Kot vedno pa moraš tudi tu upoštevati čas ko je v znamenju pred tistim v katerem se nahaja Luna2.5.let ...znamenje v katerem je Luna 2.5 let in naslednje znamenje...2.5 let."
naprimer sem rojena 29.2.1980, kaj pomeni upoštevati čas ko je v znamenju pred tistim v katerem se nahaja Luna2.5.let
jaz namrec nisem ravno vesca v astrologiji...
kot ste mogoce opazili : x:Dx

hvala
StarGazer



če mi napišeš še točen čas in kraj rojstva ,ti izračunam.


LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#11 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 10. marec 2004, 23:03

xrolleyesx Tranzit saturna preko natalne lune? Mogoče res lahko. Vendar Kezele v enem članku opisuje obdobje sade sati tranzit saturna preko natalnega saturna. xrolleyesx



si knjigo prebrala?


Luno,v tej knjigi,imenuje Čadra in v pogovoru z dečkom vpraša če ve kje ima Čadro in kje Saturna....tako se prične pogovor o prehodu Saturna preko natalne Lune.
No ja...nekako tako...bistvo je Luna in Saturn x:Dx :palec:

Knjiga je ,zame,pravi draguljček.

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#12 StarGazer

StarGazer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 12. marec 2004, 00:20

Zivjo

moj rojstni datum je 29.02.1980 ob 00:30
kraj: Murska Sobota

Joj zelo bi bila hvalezna ce bi mi lahko prosim izracunala.
Ze nekaj casa se mi zdi, da sem sigurno v mojem sadi satijo sedaj, ker ce nisem niti nocem vedet kaksne "preiskuse" dobi tedaj :)

Hvala hvala,
StarGazer

#13 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 12. marec 2004, 14:19

živjo,

imaš Sonce v znamenju Rib,LUNO v znamenju Leva na 18.50 st. v deveti hiši,ascendent v
Škorpijonu,MC v Devici ...v glavnem tebe zanima Luna ...

Tranzitni Saturn se,ta hip nahaja na cca. 06 st.Raka .

Aha..si v svojem sadisatiju...samo ne ustraši se ga ... x:Dx

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#14 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 13. marec 2004, 14:58

x:Ix Kdaj pa je bil saturn v ribah oz. kdaj bo spet? (natalna luna v Ribah 09 st.)?

Me pa res zanima..(Sem tudi sama prebrala knjigo, pa si nisem znala izračunati..)


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#15 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 13. marec 2004, 17:28

Karkoli že ušpiči tale saturn..., me zanima je to na področju, kjer se nahaja luna, mislim hišo, kjer je natalna luna x?x
strelka

#16 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 13. marec 2004, 17:35

Kdaj pa je bil saturn v ribah oz. kdaj bo spet? (natalna luna v Ribah 09 st.)?



Saturn je bil v ribah 1994, 95, sade sati naj bi se začel že, ko je bil v vodnarju, mislim, da nekje sredi l 1991. Pa trajal do sredi 1998. Pri tebi seveda. Preko tvoje lune pa je šel aprila 94, pa spet avgusta 94 in januarja 95. Vmes je bil pač retrograden.
strelka

#17 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 13. marec 2004, 19:10

x:Ix  Kdaj pa je bil saturn v ribah oz. kdaj bo spet? (natalna luna v Ribah 09 st.)?

Me pa res zanima..(Sem tudi sama prebrala knjigo, pa si nisem znala izračunati..)


xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca



okoli 24 let je še do takrat ... :palec: x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#18 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 13. marec 2004, 20:33

Kdaj pa je bil saturn v ribah oz. kdaj bo spet? (natalna luna v Ribah 09 st.)?



Saturn je bil v ribah 1994, 95, sade sati naj bi se začel že, ko je bil v vodnarju, mislim, da nekje sredi l 1991. Pa trajal do sredi 1998. Pri tebi seveda. Preko tvoje lune pa je šel aprila 94, pa spet avgusta 94 in januarja 95. Vmes je bil pač retrograden.

Ma. xrolleyesx . Sredi 1991 pa do konca 1991 sem imela res ene hudo prelomne dogodke. Potem pa v letu 1994 nič takega, še prav nekaj posebno lepih mesecev. Velike spremembe pa so se mi začele dogajati 1998 in celo leto 1999. Ja, kaj spremembe, ampak serija prav grozljivih dogodkov :V: .
Sedaj sem kar precej drugačna oseba.

Zato sem pa tudi vprašala, ker sem slutila, da se sade sati gotovo mora nanašati na to obdobje.

Hvala dekleta, sem pa pomirjena, da bo ene 24 let mir.. x:o)x


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#19 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. marec 2004, 20:50

Saj pa lahko kaj drugega pride spet nasproti, ali mimo, no dolgčas ti verjetno ne bo x:Dx

#20 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 14. marec 2004, 22:34

Saj pa lahko kaj drugega pride spet nasproti, ali mimo, no dolgčas ti verjetno ne bo x:Dx


na žalost in še kaj,res je. :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#21 StarGazer

StarGazer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 14. marec 2004, 23:37

zivjo

č.v.e.k.a. nalepsa hvala za to, da si mi izracunala
res sem zelo hvalezna in precej pomirjena, sem vedela da mora imeti saturn zdaj pri meni mocan vpliv
a mi lehka se poves, kdaj bo pri meni konec sade satija?

hvala hvala
StarGazer

#22 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 15. marec 2004, 21:53

takole piše v knjigi(približno)

Sade sati traja sedem let.Čutiš ga v času ko je znamenje pred hišo v kateri je Luna,v znamenju v kateri se Luna nahaja(pri tebi znamenje Leva) in znamenje kasneje..to je znamenje Device.

Torej ...Luno imaš v Levu.Pred hišo Leva je hiša Raka kjer se Saturn nahaja sedaj. V Rakovi hiši se bo zadrževal do 16.julija 2005 ko bo vstopil v hišo Leva(17.7.05) kjer bo vse do 3.9.2007 ...ko gre v naslednjo hišo, to je hišo Device.....kjer bo do 29.10 .2009 ...takrat se,če verjameva temu kar je zapisano v knjigi,konča tvoj sade sati.

Lep pozdrav !
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#23 bojka

bojka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 15. marec 2004, 22:52

Ojla!

V knjigi Veličastni Saturn piše malo drugače!!! Takole:

"Najprej se pozanimajte, v katerem znamenju se je nahajala Luna v trenutku vašega rojstva, in sicer v SIDERALNEM ZODIAKU....Če določate položaj Lune v sideralnem zodiaku, najprej določite njen položaj v tropskem....Ko odkrijete položaj svoje Lune v tropskem zodiaku, ga spremenite v sideralnega. To napravite tako, da od položaja Lune ODVZAMETE AJANAMŠO.

Leto ajanamša
-------------------------
...
....
....
1940 23 01'
1950 23 10'
1960 23 18'
1970 23 26'
1980 23 35'
1990 23 43'
2000 23 51'

Primer: Rojen leta 1967 izračuna razliko med ajanamšama iz 1960 in 1970. Razlika znaša 26-18=18. To je desetletno obdobje, tako znaša ajanamša za eno leto 0,8.Sedaj pomnoži število let po 1960 z letno ajanamšo: 0,8x7=5,6. Dobljeni rezultat prišteješ ajanamši iz 1960. Ajanamša za 1967 torej znaša 23 24'.
Pravilo pravi, da se vaša Luna v sideralnem zodiaku nahaja v istem znamenju kot v tropskem, če je stopinja, na kateri se nahaja Luna, višja od ajanamše. Če pa je stopinja nižja, se vaša Luna premakne za eno znamenje.... Ko enkrat veste, v katerem znamenju se nahaja vaša Luna, boste natančno vedeli, kdaj vstopate v sade sati - sedem let in pol Saturnovega tranzita čez položaj vaše Lune. SAde sati se prične, ko Saturn vstopi v znamenje, ki se nahaja neposredno PRED znamenjem, v katerem se nahaja vaša Luna v trenutku vašega rojstva.

znak Saturnov vstop
------------------------------------
Oven 17.04.1998
Bik 06.06.2000
Dvojčka 07.04.2003
Rak 25.05.2005
Lev 16.07.2007
Devica 10.09.2009
Tehtnica 05.08.2012
Škorpijon 02.11.2014
Strelec 26.10.2017
Kozorog 24.01.2020
Vodnar 17.01.2023
Ribi 29.03.2025


A.P.Kezele: Veličastni Saturn, str. 122-125

Lep pozdrav, B. x;)x

#24 StarGazer

StarGazer
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 16. marec 2004, 10:21

zivjo

"Če pa je stopinja nižja, se vaša Luna premakne za eno znamenje...."
Kam pa se premakne? Naprej ali nazaj?

#25 bojka

bojka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 16. marec 2004, 10:27

Ups! Luna se pomakne za eno znamenje NAZAJ. Se opravičujem za površnost. xrolleyesx

Lep dan, B.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0