Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bachove kapljice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
115 komentarjev na to temo

#101 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 1. december 2009, 11:57

Če pustimo ob strani etično-neetično - pomaga tudi, če oseba ne ve, da jemlje kapljice?
Jaz sem jih večinoma uporabljala za mucka, preden sem ga peljala k veterinarju, zdaj pa kar malo pozabila nanje.. ampak trenutno ima moj dragi eno zelo stresno situacijo v službi in bi mu tole nakapala v čajčka, samo se mi ne da razlagat mu, kako in zakaj deluje x:)x


Pozdravljena, Aliana,

jaz sicer nisem pristaš tega, da bi drugim ljudem dajala karkoli brez njihove vednosti. Seveda Rešilno zdravilo deluje vseeno - če drugega ne, imamo krasne potrditve s tem, da deluje na dojenčke, male otroke, živali, rastline..... vse te skupine pa naj bi spadale pod bolj "nezavedna bitja" in torej odpade kakšen placebo učinek, ki se ga pogosto pripisuje esencam.

Je pa res, da Rešilno zdravilo pomaga tudi pri takih stresnih situacijah s službo, da zmoremo naprej in da se prenehamo toliko obremenjevati za stvari, na katere ne moremo vplivati.

Mogoče pa mu ni potrebno razlagati, kako in zakaj delujejo te esence, ampak mu samo poveš, da mu boš dala v čaj nekaj, kar ga bo pomirilo in mu olajšalo to stresno situacijo. In da mu to daješ zato, ker ti ni vseeno, kako se počuti.

Poskusi, nič ne moreš izgubiti. x;)x


Lp, Mojca
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#102 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 1. december 2009, 12:26

Bom, bom :) saj sem itak pomislila, da bo verjetno še bolj delovalo, če mu povem :)
hvala :)
Pa fino, če boš kaj več sodelovala, če boš malo prebrala za nazaj, boš videla, da smo imeli eno obdobje na forumu, ko je bilo kar zanimanje za Bachove esence... vendar nihče ni znal kaj dosti konkretnega povedat in je malo zvodenelo.
Jaz sem si v angliji nabavila ene tri, za katere sem takrat mislila, da bi mi prišle prav, vendar potem zelo redko uporabljala le Rescue.. eno stekleničko sem pa ravno par tednov nazaj uspela razbit, ko sem pospravljala :o|o: Kupila sem jih tudi mami, vendar so ravno tako ostale nekje na omari, neuporabljene...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#103 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 1. december 2009, 12:53

Bom, bom :) saj sem itak pomislila, da bo verjetno še bolj delovalo, če mu povem :)


Krasna odločitev. x:)x Veliko vlogo igra namreč tudi ozaveščanje - to se še posebno vidi pri drugih Bachovih esencah, saj jih je potrebno izbrati glede na trenutno stanje in počutje.


Pa fino, če boš kaj več sodelovala, če boš malo prebrala za nazaj, boš videla, da smo imeli eno obdobje na forumu, ko je bilo kar zanimanje za Bachove esence... vendar nihče ni znal kaj dosti konkretnega povedat in je malo zvodenelo.


Ja, rade volje delim informacije, ker je pol uspeha pri "zdravljenju" (ali kako bi se že temu reklo) pri tem, da se človek zaveda, kaj v življenju dela v nasprotju s sabo in kje po nepotrebnem izgublja energijo.

To temo sem prebrala, ampak res ni pisalo kaj več konkretnega, tako da upam, da bom lahko dala čimveč informacij.


Jaz sem si v angliji nabavila ene tri, za katere sem takrat mislila, da bi mi prišle prav, vendar potem zelo redko uporabljala le Rescue.. eno stekleničko sem pa ravno par tednov nazaj uspela razbit, ko sem pospravljala :o|o: Kupila sem jih tudi mami, vendar so ravno tako ostale nekje na omari, neuporabljene...


Naše razmišljanje in počutje se seveda spreminja, kot se spreminjamo tudi mi. In četudi nam je nekoč ustrezala ena kombinacija esenc, mogoče danes rabimo kakšno drugačno. Zato vedno gledamo na naše SEDANJE, trenutno počutje in si potem izberemo esence, katerih opis se nas najbolj dotakne.

Žal mi je za tvojo stekleničko, tudi meni je že padla kakšna iz rok, pa sem si vedno rekla: eh, mogoče ravno te esence ne potrebujem več. x:)x


Lp, Mojca
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#104 maruška

maruška
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 2. december 2009, 20:44

Tudi aromaterapija je zelo zanimiva zadeva. Tole sem našla na spletni strani društva Ajda:

V sodelovanju s sekcijo Dobra Misel organiziramo seminar iz: AROMATERAPIJE

22. in 23. januarja 2010 v Hotelu Krona v Domžalah.

V primeru da bo dovolj prijav iz Goriške bo seminar potekal v Novi Gorici

PROGRAM:
Teoretični del: Kaj je aromaterapija, pomen vonja
Pridobivanje eteričnih olj in kemijska sestava
Dišave in njihov vpliv na organizem
Možnosti uporabe eteričnih olj in splošna opozorila
Nujna pomoč pri napačni uporabi
Praktični del: Oljne mešanice za nego bolnikov
Praktična uporaba oljnih mešanic
Praktična uporaba obkladkov, oblog in kompres
Inhalacije
Krepitev imunskega sistema
Obvladovanje stresa
Dišeči proizvodi za nego in razvajanje (olja, Body-splash, soli)
Toni vonjev za odišavljenje prostora

Seminar bo vodila Evelyn Deutsch, priznana aromatologinja in fitoterapevtka iz Avstrije.
V teoriji in v praksi bodo prikazane različne možnosti pravilne uporabe eteričnih olj. Predavanja
iz nemščine bo konsekutivno prevajala in dopolnjevala Ana Marija Reiter, dr.med .

Urnik:
Sobota: 9.00 – 17.00 (odmor: 12.30-13:30)
Nedelja: 9.00 – 12.00
Kotizacija: 120 EUR
Seminar bo potekal kot delavnica, zato je število udeležencev omejeno. Podrobnejše informacije o seminarju in prijave so na voljo na tel. 031 466 177.

#105 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 3. december 2009, 06:48

....

No, Maruška, aromaterapija ne spada ravno k Bachovim cvetnim esencam... x;)x


Je pa res, da včasih, ko človek omeni Bachove, ljudje vprašajo: kaj je to kaj za vdihovat oz. deluje to na principu aromaterapije?... x:)x

Bachove pa delujejo v bistvu na principu homeopatije, čeprav so narejene malo drugače (ni potenciranja). Bom potem napisala glavne podobnosti in razlike med homeopatijo in med Bachovim cvetnim zdravljenjem.


LP, M.
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#106 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 3. december 2009, 08:48

..

Napisala bom nekaj podobnosti in razlik med Bachovim cvetnim zdravljenjem in homeopatijo.

Konec koncev je bil dr.Bach najprej homeopat in tudi prve pripravke (cvetnih esenc) je naredil na klasičen homeopatski način, vendar je ugotovil, da je cvetna rosa tako preveč razredčena in da nima pravih učinkov in je zato našel nov način priprave.

.......

Cvetne esence in homeopatski pripravki so sicer pripravljeni na podoben način, ampak vseeno je kar nekaj razlik med njimi. Skupno jim je, da oboji temeljijo na energijskih in ne na biokemičnih principih in da so razredčeni. Drugače pa se homeopatske pripravke poleg redčenja tudi pretresa (to se imenuje potenciranje).
Oboje je tudi usmerjeno na človeka kot na celoto (telo in um) in deluje na principu zdravljenja človeka in ne na principu potiskanja oz. odpravljanja simptomov.

Razlika je v tem, da so cvetne esence pridobljene samo iz svežih cvetov (na sončen način oz. kot prevretek), medtem ko so homeopatski pripravki narejeni tako iz rastlin (in njihovih delov), kot tudi iz naravnih sestavin mineralnega in živalskega izvora.

.......

Pri Bachovem cvetnem zdravljenju je pomemben samo človek, ne pa njegova bolezen na fizični ravni - torej se zdravljenje ne osredotoča na bolezen oz. na obolele organe.

Homeopatski pripravki delujejo na način: »podobno zdravi podobno« ("Similia similibus curentur"), kar je temeljno načelo homeopatije. Za uspešno ozdravitev človeka je potrebno izbrati zdravilo, ki se čimbolj ujema z bolnikovimi bolezenskimi simptomi (tudi na fizični ravni) in znaki, za kar mora usposobljen zdravnik-homeopat vzeti natančno anemnezo.

....

Bachove cvetne esence so zelo primerne za samozdravljenje, ker si lahko sami glede na opis posameznih esenc izberemo tisto, katere opis najbolj ustreza našemu trenutnemu stanju, razmišljanju, osebnosti, pogledu na življenje in težave…

Homeopatske pripravke pa sicer lahko uporabimo za samozdravljenje, vendar samo za akutne zadeve (!), nikakor pa se ne smemo sami, brez znanja homeopatije in medicine lotevati reševanja kroničnih težav, ampak to vsekakor prepustimo strokovnjaku. Lahko se namreč pojavi tudi poslabšanje, ki mu brez znanja in pravega homeopatskega pripravkov ne bomo kos ali pa lahko celo sami poslabšamo celotno sliko bolezni.

....

Bachove cvetne esence so v glavnem v obliki kapljic (no, tudi v obliki kreme), medtem ko so homeopatski pripravki lahko v obliki kapljic, tablet ali pa večjih ali manjših globul (kroglic).

Pri Bachovih cvetnih esencah se dela bolj na arhetipskih temah (oz. kvalitetah), ki so v vsakem od nas in se ne daje pozornosti na telesne simptome.
Pri homeopatiji pa so zelo pomembni tudi telesni znaki, da bi se našlo pravo zdravilo, ki se ujema s simptomi pacienta oz da se "slika zdravila" ujema s stanjem pacienta.

........

Še ena razlika: pri uporabi homepatskih zdravil se je potrebno izogibati snovem, ki lahko zmanjšajo ali izničijo njihovo delovanje. To so lahko: kava, kola, meta, kamilica (vse troje v vseh oblikah, tudi v sladicah, čingumih, pijačah....), eterična olja, parfumi, dišeče paličice, osvežilci zraka. Prav tako se med zdravljenjem odsvetujejo zobozdravniški posegi.

Pri Bachovih cvetnih esencah teh omejitev ni, lahko se jih celo uporabi tako, da se jih nakaplja v vsako hladno ali toplo tekočino (tako mleko, čaj, kakav….. ), ker s tem ne izgubijo na svoji učinkovitosti. Poleg tega jih lahko uporabimo tudi tako, da jih namažemo na vrat, zapestja... itd, ali pa, da si naredimo kopel ali obkladke.

......

Še ena zanimivost: veliko homeopatov priporoča med homeopatskim zdravljenjem tudi uporabo cvetnih esenc. Klasični homeopati pa raje uporabljajo samo homeopatske pripravke zaradi tega, ker lahko uporaba drugih pripravkov zakrije prave simptome. Še posebno je to pomembno pri dolgotrajnem zdravljenju (ki lahko traja mesece in leta), kjer se prav na bazi novih simptomov določa prava potenca in pa vrsto zdravila.



Tako, toliko na kratko... x:)x

Lp, M.
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#107 maruška

maruška
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 3. december 2009, 15:46

Super si tole obrazložila, res ti hvala. Samo nekaj bi pripomnila, homeopatska zdravila so zdravila po Zakonu o zdravilih. Izraz "pripravki" se uporablja za mešanice homeopatskih zdravil, ki jih prodajajo nekateri proizvajalci, kot na primer francosko podjetje Boiron.

#108 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. december 2009, 20:57

amedea...
že nekajkrat sem kliknil na tvojo spletno stran, pa nikoli prav dolgo zdržal x:o)x . katere kapljice za tak problem torej priporočaš? xcivx
ampak res. malo odlagam in prelagam. kot seveda še mnogo stvari. edino do žeje in lakote pa nimam usmiljenja in rešujem ažurno x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#109 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 3. december 2009, 21:06

amedea...
že nekajkrat sem kliknil na tvojo spletno stran, pa nikoli prav dolgo zdržal x:o)x . katere kapljice za tak problem torej priporočaš? xcivx

Impatiens. x;)x Verjamem, da branje opisov pri esencah res traaaja, x:)x , zato pa sem dala tudi en seznam s kratkimi opisi


ampak res. malo odlagam in prelagam. kot seveda še mnogo stvari. edino do žeje in lakote pa nimam usmiljenja in rešujem ažurno x:px x:Dx

Ma če boš imel kdaj kakšne prave, konkretne težave, jih boš znal lažje poimenovati in takrat se lahko tudi izbere ustrezne esence. Ko smo resnično pred dejstvom, da je treba narediti nekaj zase, se že zmigamo, prej pa ne - s tem imam izkušnje tudi sama, tako da se mi to zdi nekaj normalnega.

x:)x

To temo je popravil/a Amedea: 3. december 2009, 21:07

Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#110 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 3. december 2009, 21:38

Super si tole obrazložila, res ti hvala. Samo nekaj bi pripomnila, homeopatska zdravila so zdravila po Zakonu o zdravilih. Izraz "pripravki" se uporablja za mešanice homeopatskih zdravil, ki jih prodajajo nekateri proizvajalci, kot na primer francosko podjetje Boiron.


Ja, tiste "pripravke" sem že zasledila. Ma se mi zdi bolj sigurno, da izberem pravo zdravilo glede na najbolj značilne simptome in ne glede na verjetnostni račun, kaj bi morda delovalo.


Sem pa gledala tisto novo knjigo "Alternativna medicina" (založba Modrijan, 2009) in tam so ob posameznih boleznih napisane tudi Bachove cvetne esence, ki naj bi bile za te težave najbolj primerne oz. bi bilo najprej za pomisliti nanje. Ampak to je popolnoma mimo koncepta Bachovega cvetnega zdravljenja, saj je treba gledati vsakega posameznika posebej.
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#111 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. december 2009, 21:53

Impatiens. x;)x Verjamem, da branje opisov pri esencah res traaaja, x:)x , zato pa sem dala tudi en seznam s kratkimi opisi

veš... saj sem vse to že bral. pa še bom. za prmejduš x:Dx pa tudi kaj stestiral. pa še nekaj. se mi samo zdi, ali so cene bistveno nižje kot pred nekaj leti?


Ma če boš imel kdaj kakšne prave, konkretne težave, jih boš znal lažje poimenovati in takrat se lahko tudi izbere ustrezne esence. Ko smo resnično pred dejstvom, da je treba narediti nekaj zase, se že zmigamo, prej pa ne - s tem imam izkušnje tudi sama, tako da se mi to zdi nekaj normalnega.

x:)x

je to res normalno, ali swa samo oba u isto smer počena?
kar se mene tiče, je prav vseeno kako kdo temu reče.
jest pač takle mam x^x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#112 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 3. december 2009, 22:15

Glede cen ti ne bi znala reči... Sama sem se odločila pač za cene, kot so na moji spletni strani. Rada bi, da bi bile Bachove esence in informacije o njih dostopne vsem, ki to potrebujejo. Uživam v tem, kar počnem in to se mi zdi najbolj pomembno v življenju. :palec:

In če bo komu od vas napisano v pomoč, toliko lepše in boljše. x:)x
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#113 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. december 2009, 22:32

Glede cen ti ne bi znala reči... Sama sem se odločila pač za cene, kot so na moji spletni strani. Rada bi, da bi bile Bachove esence in informacije o njih dostopne vsem, ki to potrebujejo. Uživam v tem, kar počnem in to se mi zdi najbolj pomembno v življenju. :palec:

In če bo komu od vas napisano v pomoč, toliko lepše in boljše. x:)x

Kako to misliš Če? Mogoče dvomiš v to? x:Dx
Kar se cen tiče, sem seveda pozabil, ampak v spominu pa imam, da je tista steklenička koštala več kt tri al pa štiri male pire. Seweda pa me veseli, da ni tko drago, da si ne bi mogel človek privoščit in pol, k nč ne pomaga, se po glawi tolčt in jezit, kuko se je spet pustu komu na....it.
zdej k tolk gobcam, pa zihr že veš, kere esence mi bo treba zmešat x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#114 Amedea

Amedea
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 4. december 2009, 07:28

Kako to misliš Če? Mogoče dvomiš v to? x:Dx

Ma če bi bila v dvomih, ne bi niti pisala, ampak bi še naprej dvomila. Če pa za kakšno stvar čutim, da je prava, tja vložim svojo energijo in to se sigurno pozna tudi v napisanem.

Kar se cen tiče, sem seveda pozabil, ampak v spominu pa imam, da je tista steklenička koštala več kt tri al pa štiri male pire. Seweda pa me veseli, da ni tko drago, da si ne bi mogel človek privoščit in pol, k nč ne pomaga, se po glawi tolčt in jezit, kuko se je spet pustu komu na....it.
zdej k tolk gobcam, pa zihr že veš, kere esence mi bo treba zmešat x:Dx

Misliš na stekleničko, kjer je noter samo ena esenca? ...

..
Moja spletna stran: Amedea

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)
"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

#115 bach rescue

bach rescue
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 6. avgust 2010, 15:09

Od konca avgusta dalje bodo na voljo znova Bachove original RESCUE 20ml kapljice po ugodni ceni 22,90eur. Brezplačno vam jih pošljemo po pošti, v Ljubljani pa je možen oseben prevzem oz. dostava. Glede na količino tudi popust.
Informacije in naročila na email: bachrescue1@gmail.com ali gsm 031/274-489.

#116 bach rescue

bach rescue
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 6. avgust 2010, 15:16

Slika:

Priponke (datoteke)






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0