Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Karmični aspekti??


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
106 komentarjev na to temo

#1 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 15. marec 2004, 21:55

Berem danes eno starejšo interpretacijo moje karte in naletim na tole.
Karmični aspekti.
Poudarjena je konjunkcija med venero in jupitrom - z 14.orbisa..v škorpijonu 12.hiša.

Med drugim je bilo "ugotovljeno", da sem stara duša inkarnirana skozi mnoga življenja.

Zdaj pa vprašanje. Kako priti do teh karmičnih aspektov? So to aspekti z večjim orbisom? Recimo...več kot 10.?? Takšen vtis sem dobila, ker sama jupitra in venere pač ne štejem v mojem primeru kot konjunkcijo.

No, seveda sem opazila še nekaj nedoslednosti-recimo to, da so zanj(astrologa tistega) bile vse opozicije in kvadrati negativni aspekti, konjunkcije in sekstili pa pozitivni.

Dokopala sem se te dneve do ugotovitve.
Položeno ti je v zibko. Na tebi pa je, kaj narediš s tem. Izkoristiš darove, ali pa vržeš vstran. :xx!:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2 Tomaž

Tomaž
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 15. marec 2004, 22:50

x:)x NATALY !
Če si stara duša si itak že vse bila in boš šla v svetlobo k bogu na desno stran. Ponavadi gledamo lunine vozle a ne, pogledaš severni lunin vozel v katerem znamenju je. Si že bla na regresiji Nena, pri nas so terapevti, eni tako zvrzirani, da ti že po vibraciji glasu vse povedo.
Pa lerpe sanje.

#3 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. marec 2004, 06:05

 pogledaš severni lunin vozel v katerem znamenju je...

pogledam :eek: ... in vidim, da je v levu... šta pa sad :inocent: xcivx x;)x

#4 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 16. marec 2004, 08:13

Po Imširagiču je 12.hiša tista, ki govori o prejšnjem življenju. Tako planeti v njej kot tudi vladar 12.hiše. Prav o karmi, govori tudi Saturn in 10. hiša, v smislu dolga in vsi Saturnovi aspekti. Kaj je bilo govorijo tudi konjunkcije vezane z južnim vozlom in vsi retrogradni planeti.
Življenje pred tem je opisano z 12.hišo. življenje pred tistim z 11. in tako nazaj. Vrh dvanajste ti postane prva hiša oziroma ascendent prejšnjega življenja.

Mislim, da je karmična astrologija šele v nastajanju in zato nima nekih jasnih parvil oziroma imajo različni astrologi različna pravila, večina se pa strinjajo, da je južni vozel povezan s preteklim, karmo, severni vozel pa s smislom in prihodnostjo, dharmo.

Po moje starost duše kaže tudi odnos Sonca in Lune, če je Luna rastoča, je duša mlajša glede na to koliko je bližje Soncu, če je Luna padajoča pa ravno obratno, je duša starejša kolikor je bližje Soncu. Na tej podlagi bi lahko Luna, ki že separira iz mlaja predstavljala mlado dušo in Luna ki aplicira v konjunkcijo s Soncem, torej točno pred mlajem staro dušo.
Podobno je z znaki, znaki v prvi polovici zodiaka so bolj mladostni, v drugi polovici zodiaka pa so že starejše duše. In bolj se znaki bližajo h koncu bolj stare duše predstavlajo, podobno bi rekla tudi za hiše, pod horizontom mlajše duše, nad horizontom starejše duše. In zopet 12. hiša predstavlja najstarejše duše. To so moje domneve, ki imajo neko logiko v sebi, vendar je te stvari težje previrajti in ostajajo samo domneve.


Vse dobro,

xrolleyesx Mihela.





Nekaj malega.

Vse dobro,

xrolleyesx Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#5 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. marec 2004, 09:05

... če gledam potem tole v karti, je severni vozel v op. s saturnom (vodnar 8.h.) in je j. vozel v konj. z njim ... 12. h. je v dvojčkih, kjer je tudi točka duha... saturn je v aspektih s soncem (inkonj.), Luno (trik.), Merkurjem (trik.), Uranom (inkonj.), Neptunom (kvadr.) ,Plutonom (inkonj.), pa severnim vozlom (op.) in j. Vozl. (konj.)... xrolleyesx

... kakorkoli že... zagotovo je vse ravno tam, kjer naj bi bilo x;)x x:)x

#6 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. marec 2004, 10:49

... če gledam potem tole v karti, je severni vozel v op. s saturnom (vodnar 8.h.) in je j. vozel v konj. z njim ... 12. h. je v dvojčkih, kjer je tudi točka duha... saturn je v aspektih s soncem (inkonj.), Luno (trik.), Merkurjem (trik.), Uranom (inkonj.), Neptunom (kvadr.) ,Plutonom (inkonj.), pa severnim vozlom (op.) in j. Vozl. (konj.)...  xrolleyesx

... kakorkoli že... zagotovo je vse ravno tam, kjer naj bi bilo  x;)x  x:)x

uf, mas velik aspektov!?? :eek:
no ja, verjetno to ni niti dobro niti slabo; vsekakor pa je tako, da je primerno x:Dx x:)x

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. marec 2004, 21:02

uf, mas velik aspektov!??  :eek:
no ja, verjetno to ni niti dobro niti slabo; vsekakor pa je tako, da je primerno  x:Dx  x:)x

free xDDx x:Dx .. pa če pomisliš, da so tole samo tisti s saturnom xcivx ... karma, dharma, karkoli - that's me :o x;)x

#8 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 17. marec 2004, 08:27

... če gledam potem tole v karti, je severni vozel v op. s saturnom (vodnar 8.h.) in je j. vozel v konj. z njim ... 12. h. je v dvojčkih, kjer je tudi točka duha... saturn je v aspektih s soncem (inkonj.), Luno (trik.), Merkurjem (trik.), Uranom (inkonj.), Neptunom (kvadr.) ,Plutonom (inkonj.), pa severnim vozlom (op.) in j. Vozl. (konj.)...  xrolleyesx

... kakorkoli že... zagotovo je vse ravno tam, kjer naj bi bilo  x;)x  x:)x

Pozdravljena Mateja,
ni mi jasno kako je lahko Severni vozel v 8.hiši JUžni pa v 12.hiši, to je neizvedljivo, kajti Severni in južni vozel sta na isti osi, podobno kot asc in desc in sta vedno točno nasproti. Torej če je eden v 8. je drugi v 2. in če je eden v 12 je drugi v 6. hiši. Sej veš.

Če je res, da imaš Saturna v konjunkciji z Južnim vozlom, to samo pomeni, da se moraš osvoboditi vsega kar Saturn predstavlja( v svoji naravni simboliki), pa tudi kaj Saturn predstavlja v tvoji karti. To, da je toliko trigonov in sekstilov na to os, to je dobro, ker kaže, da imaš veliko pomoči pri razreševanju teh karmičnih zadev.

Vse dobro,
xrolleyesx Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 17. marec 2004, 08:40

Mihela ... sem res malo nejasno napisala tam... saturn je v 8., severni v. je v 2. (in v popolni op. z njim), zato sem sklepala, da je potem j. vozel v 8. v konj. s saturnom. Potem sem naprej naštela, kje imam 12. hišo (ki si jo omenila kot 'kandidatko' za karmične zadeve ...


hvala za tvoj odgovor x:)x x^x

#10 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 17. marec 2004, 08:48

Mihela ... sem res malo nejasno napisala tam... saturn je v 8., severni v. je v 2. (in v popolni op. z njim), zato sem sklepala, da je potem j. vozel v 8. v konj. s saturnom. Potem sem naprej naštela, kje imam 12. hišo (ki si jo omenila kot 'kandidatko' za karmične zadeve ...


hvala za tvoj odgovor  x:)x  x^x

To pa je že boljša pozicija, če je severni v 2., to kaže na težko otroštvo in izgube v otroštvu, toda kasneje pa postopoma pridobivaš na lastni vrednosti, postajaš bolj samostojna v finančnem pogledu, kar zelo dobro vpliva nate.


Vse dobro,
xrolleyesx Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2004, 08:56

A nismo tegale ze imeli parkrat? Mislim, da je se kaksna tema odprta s taksnim predmetom...
Hmmm... MOrda pa samo v temi Vozli ali kaj takega - vidim namrec, da je pretezno govora o slednjih... Ali pa v kateri od (2,3?) tem Retrogradnost...
Vem pa da smo o tem ze govorili in omenili tudi nekatere druge dejavnike ali 'pokazatelje' - recimo konjunkcije Lune in Saturna in retrogradne planete v mocnih in tocnih aspektih?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 17. marec 2004, 09:26

Možno da celo smo - govorili o tem.
Vendar ne na tak način.

Vem, da smo dorekli, da so vozli tisti, ampak mene je zanimalo konkretno nekaj drugega. Zakaj in na kakšni osnovi je nekdo prišel do sklepa, kaj in kako sem bila oz. bil v prejšnjem lajfu.

Na to pa je krasno - res - odgovorila Mihaela. Hvala ti!

Ja, saj sem nekako domnevala, da je 12.hiša tista. Le, da so bile konjunkcije tolikokrat poudarjene, da me je malo zmedlo.

Če je tako, sem res stara dušica. Ohoho reči imam v 10, 11. 12. hiši. V prvi pa samo merkur,sonce in neptun.

Severni vozel - imam v 3.hiši vodnarja.


Tudi kar nekaj opozicij s Saturnom je.
Tako, da me čaka kar nekaj dela še.

Menda sem se zaradi materialnih koristi odrekla napredku. Nekoč :vragec: Kar bi bilo možno, ker mi zdaj le te ne pomenijo toliko. Malo že...tolikoooo pa tudi ne. Kajti tudi venera - 12.škorpijon je retrogradna. Očitno sem se nekoč torej tudi ljubezni odrekla....hmmm

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#13 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 17. marec 2004, 09:44

še nekaj :8): x:Ix (ma, sem firbčna... ampak tule neprimerno več o astrologji izvem, kot v buklah ... zato - hvala vsem :palec: )... s. vozel je retrograden... kaj pa to pomeni?

(tudi tule in tule je nekaj razmišljanj na temo karma'... )

#14 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 17. marec 2004, 10:52

še nekaj  :8):  x:Ix (ma, sem firbčna... ampak tule neprimerno več o astrologji izvem, kot v buklah ... zato - hvala vsem  :palec: )... s. vozel je retrograden... kaj pa to pomeni?

(tudi tule in tule je nekaj razmišljanj na temo karma'... )

Retrogradno gibanje je za vozle normalno, včasih se obrnejo direktno toda, vendar v osnovi gredo nazaj.

Vse dobro,

xrolleyesx Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. marec 2004, 15:01

A nismo tegale ze imeli parkrat? Mislim, da je se kaksna tema odprta s taksnim predmetom...
Hmmm... MOrda pa samo v temi Vozli ali kaj takega - vidim namrec, da je pretezno govora o slednjih... Ali pa v kateri od (2,3?) tem Retrogradnost...
Vem pa da smo o tem ze govorili in omenili tudi nekatere druge dejavnike ali 'pokazatelje' - recimo konjunkcije Lune in Saturna in retrogradne planete v mocnih in tocnih aspektih?

kwa tezis zdej neki x:Dx x;)x x:o)x

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2004, 16:01

Tko mal za foro... xrolleyesx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 17. marec 2004, 16:55

Tko mal za foro...  xrolleyesx  x;)x

x:Dx :palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#18 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 17. marec 2004, 17:20

Hm ja, jst mam pa dvanajsto dokaj dolgčas, hm pluton pa luno, oboje v šibki konj, pol pa natančna opozicija luna sonce (posledično šibka op sonce pluton) za nameček pa še op, z merkurjem, pluton.... hm hm ajd, po eni metodi naj bi bil sco asc že v prejšnem lifu, mrbit od tu pluton, hm seveda, luna ma vsekakor vedno kaj karmičnega, sam, najbrž nič posebnega če je v 12 hiški... hm hm whereto?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2004, 18:32

tule in tule je nekaj razmišljanj na temo karma'... )

Thanx, Mateja, mega, da si sla poiskat in da si nasla!!! xsrcx :palec: - temi sta Spol v prejsnjem zivljenju in Karmicna povezava...
Smo se pa 'karmicnosti' dotaknili v stevilnih temah.

... res je torej, Nataly - nismo imeli prav tocno tegale, tako postavljenega. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 27. marec 2004, 14:22

Hej.

Že vnaprej se "pardoniram" če bom kaj "čudnega" vprašala, ampak... učimo se x8Dx

Meni v natalni karti piše, da imam v 12.hiši oba lunina vozla (na 6 in 8 stopinj, v znamenju dvojčka) in še kirona na 1'20 stopinje dvojčka. Drugače pa v 12.hiši nimam planeta, vladar 12. hiše pa je bik oz. venera...
Kako naj si to razlagam v zvezi s starostjo duše? Sonce in luno imam v konjunkciji (med njima je 1 stopinja razlike), rodila sem se ob polni luni...

Prosim za malo pomoči, če se da... x;)x

#21 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 27. marec 2004, 14:38

dr. Freudova, preveri še enkrat podatke. Vozla sta vedno v opoziciji (glej tudi Mihelin odgovor zgoraj), tako, da ne moreš imeti obeh v 12. hiši.
Če imaš konjunkcijo Sonce/Luna pa si se vsekakor rodila ob "prazni" luni.

Lep pozdrav! x:)x

#22 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 27. marec 2004, 15:03

Hvala za nasvet, Vanda...

Prebrala sem to celo temo, ampak še vedno ne štekam zakaj imam potem na natalni karti narisano tako (imam jo pred sabo), kot da se vozla skoraj prekrivata? x?x :inocent:

Ja, Sonce in Luno imam v Biku tako da... to bo to x:Dx

#23 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 27. marec 2004, 15:40

Ne vem, kaj bi blo to. Včasih je v karti označen samo en vozel (severni), kar je drugi avtomatično nasproti. Poglej, mogoče samo izgleda, da sta dva. Potemtakem bi imela južnega v strelcu. Če daš podatke in če te zanima, preverim. Lepo se imej. x;)x

#24 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 28. marec 2004, 08:39

Hm ja, jst mam pa dvanajsto dokaj dolgčas, hm pluton pa luno, oboje v šibki konj, pol pa natančna opozicija luna sonce (posledično šibka op sonce pluton) za nameček pa še op, z merkurjem, pluton.... hm hm ajd, po eni metodi naj bi bil sco asc že v prejšnem lifu, mrbit od tu pluton, hm seveda, luna ma vsekakor vedno kaj karmičnega, sam, najbrž nič posebnega če je v 12 hiški... hm hm whereto?

Pozdravljena El Nino,
Imširagič je na seminarju Karmične astrologije rekel, da imamo ljudje z Luno v dvanajsti čustvnene težave, ki sploh ne izvirajo iz tega življenja. Ampak so posledica prejšnjega življenja. Če se tega zavemo, lahko v sebi odkrijemo veliko posebnih sposobnosti. Seveda te sposobnosti niso materialne narave, ampak gre boj za notranje in duhovne fenomene.
Rekel je tudi, da se ljudje vračamo v nova življenja zaradi tistega, kar je v 12. hiši. Pri tebi je to mati ali ženska, zaradi katere se vračaš. In kolikor jaz poznam tvojo karto, bi rekla, da gre za veliko ljubezen, ki se ji nisi mogel odpovedati (zaradi tega ker je vladarica 12. hiše Venera v 5. hiši ljubezni). Vendar ta ljubezen v tem življenju v materjalni stvarni obliki ni možna, vsaj ne s tisto osebo ( dušo) s katero si jo imel v prejšnem življenju. Tuki je hakljc in tudi razvoj.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#25 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 28. marec 2004, 09:48

Vanda, če si res pripravljena to narediti, bi ti poslala svoje rojstne podatke... Se strinjaš?

Pa še nekaj bi vprašala...

Imam dve konjunkciji v 11.hiši (Sonce-Luna, Mars-Venera), hiša pa je v Ovnu. Kakšen vpliv naj bi imelo to? Vem, da je 11.hiša povezana z okolico oz. družbo, prijatelji... A ima tudi kakšno karmično vlogo ali so to samo 12.hiša in planeti povezani z njo?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0