Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
110 komentarjev na to temo

#26 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 30. marec 2004, 13:48

70 dag moke          Sestavine za velik nizki pekač ki ga dobiš s pečico! x:Dx
1 kocko kvasa
1/2 dl mleka
1/2 čajne žličke sladkorja
približno 4 dl mlačne vode
sol po okusu

Mleko segrejemo, da je mlačno in v njem raztopimo sladkor,razdrobimo kvas in ga dodamo. Posodo pokrijemo, da začne kvas naraščati, nato ga dodamo moki in vodi in fino pregnetemo.Testo pokrijemo in pustimo vzhajati na toplem vsaj pol ure. Potem ga razvlečemo po naoljenem pekaču in obložimo s poljubnim nadevom, ter še enkrat vzhajamo. Če delaš na klasičen način potrebuješ še:1 kozarček pripravljene omake za pizzo,40 dag pizza šunke,25dag rezanih šampinjonov iz slanice,40 dag ribanega sira in nekaj oliv za povrhu. Velikokrat naredim tudi oblogo iz 6 vrst sira, spodaj pa je seveda omaka.

Pripravljen pladenj s pizzo damo v segreto pečico 250 oC in pečemo 15 minut. Če želimo na pizzi še jajce, ga dodamo minuto pred koncem, da lepo zakrkne, vendar je rumenjak še vedno tekoč!
Pa dober tek! x:px

Ej contesa, sm probala tvoj recept in je kull. :palec: Še mal prakse, pa bo superca. x8Dx
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#27 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 30. april 2004, 14:16

Tudi zame je Pomi za take zadeve zakon! x;)x  x;)x

Ruby72, tvoj pica - nora kombinacija, moram enkrat poskusit, še nisem niti videl na kakem jedilnem listu! :palec: x^x
Dodal bi še:
Po mojem je kar razlika med italijanskimi omakami, kupljene v SLO ali v IT, od istega proizvajalca! Zato Pomi kupujem izključno v IT. Valfrutta, kupljena pri nas, pa se mi zdi tudi zanič. :xx!: Da ne rečem, kako je moka Barilla tip 00 cenejša od slovenskih mok in tudi boljša od marsikatere.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#28 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 30. april 2004, 14:38

Ej contesa, sm probala tvoj recept in je kull.  :palec: Še mal prakse, pa bo superca.  x8Dx

Mašinca me veseli, da ti je všeč! :palec: x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#29 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 25. avgust 2004, 21:22

x:px

#30 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 25. avgust 2004, 21:23

x^x

#31 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 25. avgust 2004, 21:57

x:px mmmm, jo mam zdele v spominu, gledal ,učil se, kak je Tamaras ustvarjala x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#32 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 25. avgust 2004, 22:00

Ej, sam tole so male picike a ne? Kr koruza pa tale sir sta ogrooomna! x:px

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#33 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 25. avgust 2004, 22:04

Kr koruza pa tale sir sta ogrooomna! x:px

x:Dx x:Dx x:Dx Pri nas na Primorskem raste taka velika koruza in sir! x:Dx x:o)x x;)x

#34 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 25. avgust 2004, 22:08

Ma ja!!! Mona... x:Dx x:Dx x:Dx

Je reku un ko ga je un ta drug uprašu ka ma to, ko je lubenico vn prvleku, pa je un tapru reku da je ribez.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#35 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 25. avgust 2004, 22:15

xg:Dx xg:Dx xg:Dx xokkx

#36 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 26. avgust 2004, 06:30

wau jz bi tud tako pico... tamara se lohk kdaj povabim?
se mi zdej tle sline cedijo v službi...
spet se mi je na bolš poslabšal

#37 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 26. avgust 2004, 06:33

Kr koruza pa tale sir sta ogrooomna! x:px

x:Dx x:Dx x:Dx Pri nas na Primorskem raste taka velika koruza in sir! x:Dx x:o)x x;)x

potrjeno :D js sam primorske paradižnike čopam.... tle gor khm not v notranjskem majo vse take zadeve nekam boge....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#38 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 26. avgust 2004, 18:08

tamara se lohk kdaj povabim?

Ni blema! x8Dx :palec: Kadarkoli! Piši, kliči, pa se bova vse zmenile.

#39 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 30. avgust 2004, 05:11

JA FUL DOBR. ENKRAT SE BOMO PA RES ZMENLI... x;)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#40 monka

monka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 28. september 2004, 06:44

No... jaz pa bi rada izvedela neko dobro omako za pico. Spomnim se, da je moja teta omako kuhala in zelo dolgo pripravljala, vendar z njo nimam več nobenega stika. Moja mama pa na pico daje vedno samo kečap, kar se meni osebno zdi ogabno (sovražim ga). Zato bi rada vedela, če ima kdo od vas kakšo dobro idejo za omako (nočem je kupiti pripravljene, saj raje kuham).



xsmx

#41 snežinka

snežinka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 28. september 2004, 06:59

Potem pa je najbolje, da spasiraš par paradižnikov, jih malce posoliš....in to je to x:)x

#42 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 28. september 2004, 07:57

Sem vidla tole temo, jest pa totalni Pica navdušenec....tole spodaj je recept, ki sem ga napisala za moje kolege/kolegice, ki so potem ko so probali pico, hotli recept!


Pica od Apolonije

TESTO

Sestavine: 1 kg moke (valda bele, smo probal z ajdovo, pa je u iber zanič, haha)
1 digo kvas (suhi kvas, dobiš ga pri začimbah al pa pr pecilnem prašku)
sol (jest testa ne solim veliko, ampak ene dva ščepca bosta ok)
sladkor (pol čajne žličke – da vzpodbudi kvas)
olje (jest dam jušno žlico olivnega olja ker ima boljši okus)
vroča voda ( cc. 2,5 dcl vroče vode, potem pa dodaš še en mal če jo je premal, ko mesiš testo)

Kako pa to skup zmešaš: v večjo posodo streseš moko, mal manj ko eno kilo, ostalo potem po potrebi dodaš če se bo testo packalo, vsuješ noter digo kvas, sol in sladkor in olje. Najlaži je vse to miksat z mikserjem (pa ne za stepat smetano ampak z nastavkom za testo). Skratka vse tele zadeve zmešaš in dodajaš vročo vodo tako da nastaja testo. Testo mora bit gladko (kot dojenčkova ritka) ko so vse sestavine vmešane. Testo pustiš počivati v enem mirnem kotu tacajt k ribaš sir.

GOR NAPACKAN:
Sestavine : 20 dkg prešane šunke
pol kg jošta (pa ne z poprom al pa z manj maščobe)
1 velika konzerva pelatov al pa dve majhni – Valfruta je zakon
sol
Jošta naribaš na tadebel ribežn. Pelate - cele kose vzameš iz konzerve in jih v eni posodi zmiksaš in po okusu dodaš sol. Kar je tekočine iz konzerve jo dej nekam posebej, ker pride fajn na spečeno pico.
Šunka je pa šunka.

V protvanj namažeš malo olja, ne pretiravi ker če ne se olje zažge in je tut testo zažgano spodi in to ni kul.
Testo lahko ali razvaljaš in položiš v protvanj al pa ga na roke raztegneš po protvanju. Kok testa dat gor je odvisno od velikosti protvanja, to testo je za dva srednja protvanja.

Na testo namažeš zmiksane pelate, potem vzameš rezine šunke in jih natrgane (vzameš v roke in si mal nasilen do šunke, haha) razdeliš po testu, gor posuješ nariban sir, spet, ne pretiravat, ker če je preveč je nasitno.
Tako, zadeva zgelda na prvi poged kar kul a ne?
Tole zadevo pečeš v ogreti pečici (poglej kok je največja temperatura), cc 10 minut najprej pečeš od uspodi (če ma pečica to funkcijo) potem pa še z ventilatorjem cc 7 minut, pol pa pogledaš kako kej zgleda, sir ne sme bit zažgan, haha testo pa zlato rumeno (kukr pravjo kuharji).

DODATKI:

Česnova »omaka« - nasekljaš česen na drobno in dodaš mešanico olivnega in navadnega olja – z oljem ne pretiravi, tolko da je česen v olju in da glih ne plava v njem.
Kisla smetana – je kisla smetana – ljubljanske mlekarne, una od merkatorja je bljak.
Olive – itak
Kuruza – oddelek konzerv – koruzni vršički v slanici
Omaka od pelatov – tisto kar ti je prej ostalo od ocejenih pelatov
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2004, 08:47

x:px x:Dx x:Dx
Ti, kolk kil josta, Apolonija? x:o)x x:Dx x:Dx x:px

.... seveda, zato tud pogledam ne v temo pica :o|o: ... ker nam ne dela pecica oz. si je ne upamo uporabljat. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 28. september 2004, 10:46

Porkaš... pol kile jošta...POL!!!!!
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#45 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. september 2004, 11:39

:vragec:

pizza?..................bljak

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#46 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 28. september 2004, 11:50

Apolonija super napisano!!!
drugač pa nisem ljubitelj pizze, no ja, kraško recimo
in najljubši dodatek: bučke

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. september 2004, 12:26

:vragec:

pizza?..................bljak

666 zlomkou...tralala

Brez vina je zanič, otroci pa pri nas vina ne pijejo :xx!:
Ni čudno, da je vse bolehno :C:

#48 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 28. september 2004, 13:06

Apolonija super napisano!!!
drugač pa nisem ljubitelj pizze, no ja, kraško recimo
in najljubši dodatek: bučke

Hvala!

Drgač pa tut z rukolo ni slaba, mnjama... x:px
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#49 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 28. september 2004, 13:11

če pa picopeku padejo gor še artičoke in kapre, tud ni greh...
Apolonija odlično napisan recept :palec:

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2004, 13:13

:vragec:

pizza?..................bljak

666 zlomkou...tralala

Jaz pa cist shizim na pico.
Najrajs imam margarito s kaprami in olivami in z blazno dozo origana.
Sicer pa maram jih se ful - ne maram da je gor prevec zelenjave, bodisi iz konzerve, al pa kaksne kiselkaste gobe, gob sploh ne maram na pici.
vsec so mi morski sadezi, a v redkih picerijah... tudi s kaksnim prsutom mi je kul, sam pol sewm ful zejna vedno, ne maram pa gor kaksnih klobas in podobnega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0