Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sadje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
126 komentarjev na to temo

#1 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:30

Lep pozdrav vsem!
Ne vem, ce ste o tem ze govorili, ker ne najdem nobene teme s tem naslovom, zato sem jo pac odprla..
V vseh restavracijah imamo pod sladicami tudi sadje, v vrtcih, solah je za sladico velikokrat sadje,..., vendar sem v zadnjem casu zasledila veliko clankov, v katerih sadja po obroku ne priporocajo. Nekateri ga ne priporocajo niti zvecer - po osmi uri. Kaj vi mislite o tem?

Pa se nekaj... Kaksno sadje ponavadi kupujete. Vedno ostajate na preizkusenih variantah - banane, jabolka, nektarine, pomarance.., ali si kdaj privoscite tudi kaksno eksoticno sadje..?

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:34

:vragec:

jst od nekdaj prisegam na eksotiko:

tepke,
hrushke,
izabela,
kostanj,
leshniki....
aja...pa neshplje...pa chesplje vseh vrst


666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 katjusa

katjusa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 77

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:36

teb pa ne zmanjka kaj... xDDx
melone!

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:39

Pa sadje morja, surove ostrige, mušle, mmmm x:px x^x x;)x

#5 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:42

obozujem mango, melono, ananas in skoraj vsak teden kupim nekaj novega - nekaj kar se nisem nikoli probala.. Zanimivo je, ker nimas pojma kaksnega okusa je in je pac nekaj novega... xDDx

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:47

obozujem mango, melono, ananas in skoraj vsak teden kupim nekaj novega - nekaj kar se nisem nikoli probala.. Zanimivo je, ker nimas pojma kaksnega okusa je in je pac nekaj novega...  xDDx

Koliko tednov pa šteje že ta tvoj test :8):

#7 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:51

Ce gres v Mercator, bos videl koliko je zanimivega in hecnega sadja... pa izracunaj.. w:Iw

#8 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 21. marec 2004, 15:16

jabolke, hruške (mamo doma), tud kivi, ampak še ne uspeva x:o)x


drugače pa mam rada mango, papajo.... :yumy:

včasih granatno jabolko

banane, pomaranče ipd. pa kr pogosto :palec:

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. marec 2004, 15:26

Ce gres v Mercator, bos videl koliko je zanimivega in hecnega sadja... pa izracunaj..  w:Iw

Kateri Mercator pa, beograjski :8): x:Dx

#10 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 15:32

Stane nehaj se delat neumnega! xrolleyesx
Ce hoces lahko tudi Pakistanski..

#11 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 21. marec 2004, 15:57

Tudi jaz sem prebrala, da sadja ni vredu uživati po obrokih in se strinjam. Baje da pride do gnitja, ki povroča napenjanje itd. Najboljše ga je uživati dopoldan.

#12 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. marec 2004, 15:59

Stane nehaj se delat neumnega!  xrolleyesx
Ce hoces lahko tudi Pakistanski..

Peace, love, cvijeće

Rada se imejta :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. marec 2004, 16:32

Stane nehaj se delat neumnega!  xrolleyesx
Ce hoces lahko tudi Pakistanski..

:vragec:

zakaj pa mislish, da se DELA :eek: x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 17:55

Nic ne mislim... :eek: :eek: x:Dx x:Dx

#15 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:02


V vseh restavracijah imamo pod sladicami tudi sadje, v vrtcih, solah je za sladico velikokrat sadje,..., vendar sem v zadnjem casu zasledila veliko clankov, v katerih sadja po obroku ne priporocajo. Nekateri ga ne priporocajo niti zvecer - po osmi uri. Kaj vi mislite o tem?


Jaz bi rekla, da so trditve ki ne podpirajo uživanja sadja, precej trapaste. Sadje in zelenjava, oreščki, stročnice- to je tisto, kar bi morali uživati. Ne pa meso, mleko itd. To je vse kraja. Mleko drugih živali sploh ni namenjeno nam, ampak je za dojenčke (živalske, človeške...).
Sploh pa je človeško telo ustvarjeno za uživanje sadja- poglejte človekovo pest, roko. Velika ravno toliko, da lahko drži sadež. Pravijo, da tisto kar je večje od pesti, preveliko za v usta.
Meso, ki ga použijemo pa hrani v sebi vsa negativna čustva ubite živali (strah, ki ga žival občuti preden je ubita, trpljenje...). In vse to se kopiči v nas. x:((x :cry: :xx!:

Draga AIRA!
Nihce ni rekel, da uzivanje sadja ni zdravo. Govorimo o uzivanju sadja po obroku - za tako imenovano SLADICO!
Ali je to dobro za telo ali ne!!

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:06

Najraje imam cesnje. x:Xx :wub:

Ja, sadje naj bi jedli pred obrokom - sicer naj bi kao pospesevalo gnitje... lahko pa da sem si narobe zapomnila, ne me lovit za besedo, upam, da se kdo kaj doda.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:08

Za gnitje ravno ne vem, baje pa unicuje vitamine tiste hrane, ki smo jo pred tem zauzili..

A kdo ve koliko casa po obroku je treba pocakat, da sadje lahko zauzijemo?

#18 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:14

Za gnitje ravno ne vem, baje pa unicuje vitamine tiste hrane, ki smo jo pred tem zauzili..

A kdo ve koliko casa po obroku je treba pocakat, da sadje lahko zauzijemo?

Kar se tice teh pravil okoli prehranjevanja, nekateri delajo celo znanost okoli tega (ne smete mesati tega in tega, dve uri prej ne tega, dve uri potem ne tega, prehrana glede na krvno skupino, glede na horoskop, glede na spol, glede na....samo meso, nic mesa...bla..bla...bla...)

Jaz vem za samo dve pravili:

1.Jejte kar vam prija
2.Ne jejte kar vam ne prija



Se motim ?

x^x

#19 AIDAN

AIDAN
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:14

Jaz imam rad v bistvu vse vrste sadja, predvsem pa tisto, ki ga lahko sam vzameš v naravi, ne pa tisto, ki se preveč prikupno "smehlja" iz polic od naših "najljubših sosedov", ampak, ko ni drugega, je tudi to dobro.

#20 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:26

Jaz imam rad v bistvu vse vrste sadja, predvsem pa tisto, ki ga lahko sam vzameš v naravi, ne pa tisto, ki se preveč prikupno "smehlja" iz polic od naših "najljubših sosedov", ampak, ko ni drugega, je tudi to dobro.

:palec:

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:31

Kar se tice teh pravil okoli prehranjevanja, nekateri delajo celo znanost okoli tega (ne smete mesati tega in tega, dve uri prej ne tega, dve uri potem ne tega, prehrana glede na krvno skupino, glede na horoskop, glede na spol, glede na....samo meso, nic mesa...bla..bla...bla...)

Jaz vem za samo dve pravili:

1.Jejte kar vam prija
2.Ne jejte kar vam ne prija



Se motim ?

x^x

Imas prav, samo 'prijati'... postavljati kot edino vodilo... je malo delikatno
Vsakdo ti bo zatrjeval, da njemu 'prijajo' tisti hamburgerji, ki jih zre v Macdonaldsu.
Torej - v osnovi je to ze kul vodilo, samo ne more veljati, ker 3/4 folka ni v stiku s sabo in dejansko ne vejo, kaj jim prija.

To lahko recem jaz, ki imam rada kislo zelje, peso in blitvo.
Tisti, ki pa hodi v fast food restavracije, pa mislijo, da zdaj ko so si izbrali zraven SE solatko (z majonezami in vsem mogocim sr*****), da je pa to zdaj zdravo! x:o)x x:Dx :sori: x:px x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:35

Marsa zdaj si me spomnila na mojega fanta, ki je na zacetku najine zveze zivel samo od mesa - brez tega si ni znal predstavljati obroka.. Potem pa je scasoma zacel jesti zraven SE solatko ( ker sem vztrajala, da samo meso ni zdravo) in zdaj..? Skoraj me je kap zadela, ko me je vceraj prosil, ce mu naredim solato, ker mu je ful zapasala.. hihi - to je dokaz, da se vse da, ce si le vztrajen ( jaz sem zato porabila vec kot eno leto x;)x )...

#23 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 21. marec 2004, 19:36

Jejmo in pijmo saj bomo tako in tako umrli? :?:


Spet sem bil narobe razumljen.Kot je ze Marsa pravilno ugotovila, velja to za ljudimi, ki so v "stiku s samim sabo".
Ok, saj sem sam kriv, kaj pa posplosujem...

No, jaz se drzim tega...mimogrede, v zivljenju se nisem jedel v McDonald's-u, da naprej ne nastevam...

Pa tisti post prej nisem napisal z namenom, ker bi bilo kaj narobe, ce se clovek drzi "dolocenih prehrambenih tabel".
Pri teh stvareh me moti to, da ljudje ne poslusajo vec sebe, ampak vsak grizljaj (preden pride v usta) analizirajo; to ima pa toliko in toliko kalorij, to so ogljikovi hidrati, to so beljakovine, to gre v roko s tem, to je...Clovek NI stroj.Ja, imamo opraviti z enostavnimi kemicnimi reakcijami, ampak clovek je neznansko vec kot samo to.In hranjenje ni samo sestevek razlicnih snovi v pravilnih odmerkih in pravilnih casovnih razmikih...vsaj zame ne.... In suha sliva, katero pojem pri stari mami, ni sestevek 10mg vit.C, 10cal, in 30ml vode... ampak je SUHA SLIVA.

Vsaj zame.

#24 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. marec 2004, 19:51

Jaz imam rada jagode in ananas, mandarine, lubenice....
.......jagode:"spogledljivka,ki se igra z ogenjčkom,ampak je njena lastnost zvestoba",

Včasih banane
........"ljubezensko predana"

Zadnje čase pa hruške
...."podrejena oseba"

x;)x :palec:

#25 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 21. marec 2004, 19:55

Jaz imam rada jagode in ananas, mandarine, lubenice....
.......jagode:"spogledljivka,ki se igra z ogenjčkom,ampak je njena lastnost zvestoba",

Včasih banane
........"ljubezensko predana"

Zadnje čase pa hruške
...."podrejena oseba"

x;)x  :palec:

Jebela...kaksen pomen pa ima potem zgoraj omenjena suha sliva ? x:Ix

x:Dx x:Dx x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0