Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astročvek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
438 komentarjev na to temo

#1 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:09

ko bi rad pisal v "astrološčini" ali kajkoli o tem v zvezi in ti ni za iskat v katero res pravo temo paše...

;) Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#2 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:15

No, malo o tem, kaj vse prenesemo tisti, ki se gremo raziskovanja aspektov...
Danes je prišla sodelavka in seveda, naj malo pogledam zanjo in vse vredu, malo se premakne akcija v druge hiše, v glavnem nobene "burje" trenutno.
Potem reče, da naj še za sredino julija pogledam za njenega fanta in mi seveda v oči pade Saturn eno stopinjo pred asc. Ko mu je Saturn šel že prvič čez in nato retro je izgubil prejšnjo službo. Vprašam jo, če pričakuje kaj v zvezi s službo in če ima za določen čas... Seveda... in ji povem, da si naj že vnaprej malo išče še druge variante za službo, da je zelo verjetno, da mu ne bodo podaljšali....in sem jih slišala, da me nikoli več ne bo nič vprašala, ker sem ji že prej prav povedala in ...
Če bi ji rožice sadila bi bilo vse vredu, ampak kako, če je Saturn tam...sem iskala en obziren način, da jo opozorim...
Kako vam to gre, ko vidite v karti črne oblake, da jih na čim lepši način razložite?
Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#3 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:18

in zakaj je takšno vreme te čase,ko je bil pomik v Ovna, mi tud ni jasno, da bi bil dež vpetek, soboto, ko je bilo Sonce in Luna v )-(, seveda dež, ampak sedaj bi moralo sijat...?
Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#4 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:25

Stanka, iz izkušenj ti povem, da je slabe stvari najbolje zamolčati, ker si v končni fazi, kar ti kriv za njih! x:Dx
Raje reči, da ni nič takega ali pa se na lep način izogni, kajti ljudje ponavadi na to, da jim hoče nekdo pomagati, na žalost odreagirajo z odporom in negativno! xrolleyesx
Tukaj velja rek, dobrota je sirota! x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#5 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:30

ne da res...in si prvi pri roki, da si kriv :palec:
namesto, da bi to razumel kot signal;
aha, dajmo iskat že druge rešitve vnaprej in ublažit posledice...

Oziroma bi mogla že sama predvideti, da je že v njenem natalnem
vidna črnogledost...in ji res iskat samo dobre plati medalje. To bo tisto.
Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#6 Tomaž

Tomaž
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:36

:O: Stankaaa, ojjj!
Saturn je poln železa in težkega magnetizma, k tlom te prbije. Sem že hotel mojo prjatlco z besedo, dve opozorit, sanjal sem jo v hudi stiski, vse mi je povedala, kako je šla z glavo dol z višine, šele potem, ko sem vse ugotovil...,oh, previdni moramo biti. Povsod, v služi, na ulic, morda kakšen nor šport pomaga, plezanje čez Komarčo, ampak v Bohinju ljudje kar zginevajo, če voziš za kamionom, pa je dež, pa prži, pa tiste male lučke sploh ne vidiš, pa zavreš nekaj centimetrov od odbijača, ko greš na morje, pa si sam samoten,malo rečeš pod nos kakšno neprimerno besedo, pa gremo naprej, za las je šlo...
Jaz se nag sončim tam na Hvaru, pa bi mi policaji najraj "štrafngo" napisali, glčedam v sonce in galeba in hvalim nebo, da sem še živ.
Stankaa prav svetuješ za novo službo se je treba zagrebsti. Morda bi moral sam že davno biti v Zagrebu ali Ljubljani ali v Kranju, o groza sem pa še vedno pod Karavankami, ampak vodo imamo pa super Stankaaa.
Srečno!

#7 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. marec 2004, 14:43

Tomaž pozdravček,
te že dolgo ni bilo, ne? A imate v Jesenicah danes več Sončka kot mi v Lj? Tisto se res strinjam s tabo, Saturnova teža je zelo velika. Kot ena usoda, ki jo moraš preživeti, kot en hud učitelj, ki te uči discipline, realnosti in reda...
Tudi s temi energijami se moramo naučiti iti v korak z roko v roki!
Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. marec 2004, 18:24

jst pišem in govorim v astrološčini vsepovsod... ;) hehe, me majo ljudje že polhn kufr, tko da bom vsaj tu tiho.... ah no čist tih pa tud ne morem bit, se bliža sonce konj nat. venera.... ;) hehe, ravno za lunin party....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 24. marec 2004, 18:41

Stanka, tudi meni Saturn pleše okrog ASC, (zdajle ma orbis 3 sekunde :xx!: ) A se ti ljubi še malo komentirat in ne šparaj jezika. Službo imam pa za nedoločen... Lp.

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. marec 2004, 19:45

Hm ja še men pogledat, sonce mi opleta okrog venere, pa merkur mi opleta okrog sonca.... ka bo dobrega ;) hehe, joj prvo v 5 drugo v 6 in tole zdaj v sedmi, mi venera leti čez... čas beži, čas teče, morem it mal dol ne kako večerjico
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 24. marec 2004, 21:35

Stanka, tudi meni Saturn pleše okrog ASC, (zdajle ma orbis 3 sekunde  :xx!: ) A se ti ljubi še malo komentirat in ne šparaj jezika.  Službo imam pa za nedoločen... Lp.

ne vem no... ampak men se zdi, da saturna se ni treba bat..... sicer teži u nulo, ampak na koncu vse postavi tako kot je treba.. vsaj pri meni je bilo tako. Če se za nekaj trudiš in delaš na tem, da je rezultat , saturn ta tvoj trud "opazi" in ga nagradi.............tko je blo pri meni, res pa je, da mi ni prečkal asc ampak da čepi na natalnem saturnu že en cajt.........

sokrat

#12 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. marec 2004, 21:59

Stanka, tudi meni Saturn pleše okrog ASC, (zdajle ma orbis 3 sekunde   :xx!: ) A se ti ljubi še malo komentirat in ne šparaj jezika.  Službo imam pa za nedoločen... Lp.

ne vem no... ampak men se zdi, da saturna se ni treba bat..... sicer teži u nulo, ampak na koncu vse postavi tako kot je treba.. vsaj pri meni je bilo tako. Če se za nekaj trudiš in delaš na tem, da je rezultat , saturn ta tvoj trud "opazi" in ga nagradi.............tko je blo pri meni, res pa je, da mi ni prečkal asc ampak da čepi na natalnem saturnu že en cajt.........

sokrat

:palec: Se popolnoma strinjam.
Po trudu rezultati.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#13 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 24. marec 2004, 23:36

El Nino, si kaj zaljubljen? Meni to tko izgleda.

Sokrates, Mihela, se čisto strinjam. Me pa Saturn dejansko še najmanj vznemirja. Bolj mi najedajo drugi, se mi zdi. Nekje drugje sem se že pritoževala - Uran v opoziciji z Venero, Pluton v kvadratu z natalnim Plutonom, Neptun v opoziciji s Soncem. A ni fino? :palec:
(Kok se je fajn malo smilit sam sebi.)

#14 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. marec 2004, 06:31

...
Če bi ji rožice sadila bi bilo vse vredu, ampak kako, če je Saturn tam...sem iskala en obziren način, da jo opozorim...
Kako vam to gre, ko vidite v karti črne oblake, da jih na čim lepši način razložite?
...


Jaz pri tem uporabljam en princip, ki mu pravim "pinkponk žogica na tvoji strani". Gre za to, da človeku zadevo predočiš tako, da se pri tem počuti aktivnega in soodgovornega, ne pa da mu razlagaš dejstva na tak način, da izpade, da nima kaj storiti. Tako ne more imeti občutka "slabo je zato, ker mi je to astrolog rekel", ampak misli "slabo je zato, ker bi JAZ lahko napravil to in to, pa nisem". Bistvena razlika.

Tega se naučiš z leti. In čisto dobro deluje. In mirno spiš. Tvoj sogovornik pa je k tebi tako in tako prišel zaradi tega, da se kaj nauči O SEBI in ne o tebi.

Seveda pa še vedno velja, da je treba tiste zelo negativne stvari nekako omiliti oziroma jih vsaj povedati tako, da človeka ne prizadeneš. To se vse da.

Na tem mestu kar moram reči, da se je pri meni v vseh teh letih pojavilo kar nekaj ljudi, ki so jih razni astrologi ali vedeževalke pošteno prestrašili ali celo prizadeli. V glavnem zaradi tega, da bi v pogovoru s stranko napravili čim boljši vtis o lastni usposobljenosti. Stranka pa je zato od njih odšla čisto sesuta. Tega naj bi bilo čim manj.

#15 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. marec 2004, 07:21

V glavnem zaradi tega, da bi v pogovoru s stranko napravili čim boljši vtis o lastni usposobljenosti. Stranka pa je zato od njih odšla čisto sesuta. Tega naj bi bilo čim manj.

xrolleyesx Ja, taka interpretacija astrologije že rahlo smrdi po " šloganju", ki mu veliko ljudi žal še vedno pripisuje prednost pred astrologijo.

Šlogarca je rekla, da se bo to in to zgodilo in se je res, zato šloganje drži. Pri astrologiji pa je smiselno, da s svobodno voljo lahko tudi kljub težavam marsikaj spremenimo. To pomeni , da ni dober astrolog tisti, ki ti nekaj napove in se to zgodi, pač pa tisti, ki te je osvestil z določenimi energijami in je pripomogel, da preprečiš kakšno neumnost. x;)x

#16 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. marec 2004, 07:26

Pa res zakaj ljudje enačijo šloganje in astrologijo :sori: , ne vem, ne razumem takšnih :sori: , takšni nimajo pojma o astrologiji :xx!: , mogoče imajo le dobro intuicijo, astrologija je pa le veda, ki je bila res včasih bolj priznana, no saj se sedaj vrača ponovno malo bolj med nas in to je super. :palec:


Lep dan x:)x

#17 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 25. marec 2004, 07:48

Pa res zakaj ljudje enačijo šloganje in astrologijo :sori: , ne vem, ne razumem takšnih :sori: , takšni nimajo pojma o astrologiji :xx!: , mogoče imajo le dobro intuicijo, astrologija je pa le veda, ki je bila res včasih bolj priznana, no saj se sedaj vrača ponovno malo bolj med nas in to je super. :palec:


Lep dan x:)x


Po mojem zaradi tega, ker jih ne zanima, kako bodo prišli do informacije, ampak jih zanima le informacija sama. Ali to BO ali NE BO in po možnosti KDAJ BO. To je vse.

Da bi se ustavili za hip in pomislili, ali jim je to informacijo dal astrolog ali vedeževalec, jim niti ne pade na misel. (Zakaj tudi bi?)

Sam to dejstvo v svojih zapisih omenjam že več kot deset let (dobesedno vsepovsod, kjer sem kdaj kaj objavil, sem vsaj na nek način omenil to razliko!), pa s tem počasi nehujem, razen če me kdo eksplicitno vpraša.

Danes astrologija spet dobiva na veljavi? Nemara res. Prav lepo bi bilo. Morda zaradi Vodnarja - Vodnar je bolj informacija kot Ribi, ki pomenita bolj občutek, intuicijo, sanje. Vodnar pa je bolj hladen, predvsem pa logičen. Morda je to.

(Bom prav gotovo vesel, če bo iz te astrologije kaj. Konec koncev se tudi čisto evidentno trudim za to, da bi bilo. In to na štirih frontah, ne samo na eni. Da ne rečem, da imam počasi že tudi kaj pokazati.)

B.

#18 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 25. marec 2004, 08:32

O se je že malo nabralo komentarčkov. Luštno x^x Sem pogrešala nekaj lahkotnejšega v astrotemah, da lahko kartakonekajastroubesediš :vio:

Vanda bi rada več o Saturnu, ajaja veliko jih sedaj poznam, ki jim ravno na asc pleše (bolj prava beseda=teži).
Ali se sekirajo za ene svoje odgovornosti, ali se fizično spreminjajo v ene bolj resne, hujšajo, ali daljša partnerstva dobivajo nove oblike...

Bern dobro si to razložil, da je soaktiven...in seveda z leti se to bolj obvlada. Uh kje je še to, če ...

Ampak kaj me najbolj zjezi so tisti mali horoskopčki po cajtngah, ki jih baje delajo tako, da jih vsake toliko malo premešajo med sabo in spet... To bi morali prepovedati. Ali po radiu, ko to slišim, kake kvasijo... :OO!:
nobene veze z astrologijo to nima!!
:Oo:

to bi bilo pravzaprav za črno luknjo...
Kako bi se to preprečilo???? Ima kdo idejo?

Stankaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2004, 08:44

Stanka, kok si se dobro spomnila in fajn temo odprla! :palec: x8Dx

Tole... (astrolog vs vedezevalec) - ja, po eni strani se strinjam... ker pa sama pocnem oboje, pa se potem v vseh postavkah seveda ne morem.
Ko sem recimo prisla na linijo, sem bila tako wanted ravno zaradi astrologije - tako astrologija vseeno JE bolj cenjena.

'Sloganje' je za folk bolj simple - ker bodo dobili direkt odgovor - 'oni bo poklical' xrolleyesx :o|o: x;)x recimo, ker se morda boji, da ne bo dobil kakega tranzitnega plutna v 7. hisi in ne bo vedel, kaj poceti s tem, ker veliko astrologov v bistvu ne zna dobro interpretirati ali mislijo, da kazejo svojo strokovnost, ce povsod navrzejo kakega dispozitorja (*slo = vladarja) in podobno, v resnici pa se da cloveku vse lepo s preprostimi besedami povedati - tako, da bo slednji to razumel.
To je med najpomembnejsimi 'nalogami' dobrega astrologa.
Vseeno je v bistvu, kaj si nekdo - kateri astrolog- v glavi misli in ce se tako steka vse.
Povej to 68-letnemu gospodu iz Hercegovscaka, ki se morata najprej sporazumeti jezikovno (ali sploh govorimo slovensko oboji? x:o)x xDDx - potem pa sele v astroloscini).
nekateri ta znanja, predznanja imajo - sploh ce gre za folk, ki hodi na tecaje, se za to zanima.
Sicer, ce pa se oni nima namena ukvarjati s tem, mu moras to predociti cimbolj preprosto, a da si se zvest temu duhu - v bistvu sebi.
Tako bi vcasih lahko preprosto preskocila Pluton v 6. ali pac karkoli, sploh ce recimo ni imelo pretirane zveze s konkretno obravnavanim, a ga nisem - ker je vse povezano.

Tole sem morala povedati, ker imajo astrologi veckrat negativni odnos do vedezevanja.

Astrologija je seveda tudi matematika, tako ni za vsakogar.
Dober psiholog moras biti pa povsod - ni pa vsakdo.
Tudi ni vsakdo dober matematik, pa vseeno fura astrologijo, vendar se mi zdi, da ja lazje, ce slednjo (mat.) obvladas, saj potem lahko razmisljas v lejerjih.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 25. marec 2004, 09:22

Ampak kaj me najbolj zjezi so tisti mali horoskopčki po cajtngah, ki jih baje delajo tako, da jih vsake toliko malo premešajo med sabo in spet... To bi morali prepovedati. Ali po radiu, ko to slišim, kake kvasijo... :OO!:
nobene veze z astrologijo to nima!!
:Oo: 

to bi bilo pravzaprav za črno luknjo...
Kako bi se to preprečilo???? Ima kdo idejo?

Stankaaa[/color]

Stanka, jst stvari razumem tako, da so na svetu dve sorte ljudi.......... eni so za original in hkrati za kakovost, drugi so za instant produkte, torej za nekvaliteto.

Tako kot se jaz jezim ob izhajanju instant knjig (kako do sreče, devet razlogov za karkoli že. kako biti bogat, kako imet dolzga, pa kva vem še vse........) oziroma jaz jim rečem knjige za gospodinje, tako tebe razumem, da se jeziš ob teh kvazih horoskopih.
Zadnjič mi je ena teta rekla, da zdaj šteka filozofijo, saj je prebrala knjigo ALKIMIST :eek: :eek: x!x . Nič ne rečem, tudi take stvari se naj prodajajo, samo naj ljudje sebe ne razglašajo za rasvetljene, če preberejo tako KVAZI FILOZOFSKO KNJIGICO.. Razumeš zdaj???

Na svetu to mora biti, zato se pa ti ločiš od drugih, ker konzumiraš samo tisto ta pravo......

vse dobro, sokrat

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2004, 09:37

A... hm, nisem videla tvojega posta zadnjega, Stankaa...
Ves kako je s tem - v bistvu mislim podobno kot ti, po drugi strani pa to folk hoce, kot pravi Sokrat.
Sem se pa necesa spomnila - se spomnis 'Soncnega' in 'Juptrovega' leta? x:o)x
Torej - celo kompetentni astrologi zal vcasih ponudijo ljudem samo to, kar zelijo slednji slisati.

Sem pa tudi jaz ze veckrat slisala, da pisejo tako - me pa to ne preseneca, ker vem, kako neizviren je folk, konec koncev tudi iz izkusenj, ki sva jih sama imela s takimi 'astrologi' - ki samo prepisujejo.
Celo so pa to delali razni uredniki, tehniki, ki nimajo blage veze z astrologijo in so bojda res samo kopipejstali stare napovedi...

Ampak saj drugje je tudi tako - ful balasta - ljudje pa moramo pac sami lociti zrnje od plev.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. marec 2004, 21:12

El Nino, si kaj zaljubljen? Meni to tko izgleda.


Hehe, men pa ne in to je problem, ajd, sem pa nisem, mislim, ni mi čist kul da sem še vedno v bivšo, rad bi šel naprej našel kaj novega, ker s to očitno ne bo nič, :(
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2004, 23:00

A to je astrocvek, Nino? :o|o: V koga si ali nisi zaljubljen?
Pishuka si res Oven ti, pa to ni res - evo, je ze malo bolj 'astro'. x8Dx x;)x x:Dx

aja, ps. - in zdaj bom pa dobila -pljusk!- v glavo kup enih podatkov o enih bejbah tvojih, ki mi dol visi, ker bos imel 'razlog', ces - astro in to, saj si hotla!!! xDDx x:o)x x:Dx x:px
Ze, sam ne tega, kaj koga briga!! x:o)x x:Dx x:Dx :vragec: x:px x;)x

Ko sem te pa ze tkole, ti pa se povem, kaj mi je vsec pri tebi - tvoj asc in tvoj merkur, tak ves resen... hkrati, in otrocji..
Ma, model si, Nino... :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. marec 2004, 14:34

;) u zdaj sem pa že oven ;) no vidiš, hehe, saj ne da bi se jaz navadil nate ti si se navadila name pa je kul... pa mam končno en odgovor, od tebe, v zvezi z oven ali scorpio, hehe, in zdej ga dobim pet let... ;) hehe, zdaj grem pa lohk v penzijo.... :vragec:

Ne nič ne bom bluzil o mojih Aq/Aq/Le/Aq/Aq/Sa/Aq/Sa/Cp/Sc/jinjah (vsaj mal škorpijona more bit ;) hehe, če ni druzga..) nimam časa nimam volje in nimam srca za to več,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#25 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 2. april 2004, 16:41

Hahaha astroloshchina. Stankaaaahahahaha!

Tale je masna!

Astrolog ishche chveko za chvek pa she kaj

http://puck.dhs.org/venexia

mozhno tudi celibat:)

Motrash biti vsaj sexy kot Laetitia Castaneda




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0