Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

DOBER ASTROLOG


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
198 komentarjev na to temo

#1 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 13. april 2002, 01:00

Zanima me kaj si mislite o tem, katere značilnosti v natalni karti "naredijo" oz. označujejo dobrega astrologa? Torej človeka, ki zna pravilno tolmačiti simbolno sliko planetov in njihovih povezav.
Pa še to bi rada vedela, katera so bolj intelektualna znamenja in hiše?
vodnar/strelec

#2 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. april 2002, 01:00

Hm to bi pa tudi jaz rad vedel:) Veliki astrologi, karte ven! Najbrz so razlike v tem kateri del astrologije gleda, najbrz bi bilo lepo ce ima veliko vode itd.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. april 2002, 01:00

Ne bi se rada izgubljala v seznamih... ;~)
Zato o samem astrološkem predznaku le tole:
znano je, da so astrologi največkrat predstavniki okultnih znakov - že samo ime pa nekako razloži tudi, zakaj.
Gre za Raka, Škorpijona in Ribo, in hiše, katerim vladajo ti znaki (4., 8. in 12.), poleg tega pa je v tem smislu potenten tudi znak Vodnarja.
Težko je posploševati, saj najdemo velike astrologe tudi med drugimi znamenji (Tehtnica, Kozorog, Strelec...), vendar naj bi nekako veljalo, da so potentnejši prav zgoraj našteti - okultni.

Sama mislim, da je dober astrolog predvsem tisti, ki poleg tega, da uspe zainteresiranega zmotivirati in naučiti, da slednji začne opazovati, primerjati, uporabljati svojo glavo in lastno znanje in izkušnje, zna tudi in predvsem svoje znanje in izkušnje podajati na drugim razumljiv način.
Tako mora dober astrolog poznati tudi razmerja med vplivi.
Kaj bo v posameznem primeru poudaril, kaj se med sabo izključuje... ipd.

Tako je najpomembnejše, da iz analize naredimo sintezo.

TO je ključ do dobre interpretacije - ta pa (med drugim) "naredi" dobrega astrologa.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 15. april 2002, 01:00

Dodala bi še to:
Uran mora imeti dober vpliv posebno še v intelektualnih znamenjih in hišah. Zrak nam daje jasnost, Voda pa intuicijo. In v horoskopu dobrega astrologa je najbolje imeti oba elementa.
Aspekt, ki je med Merkurjem in Jupitrom, pa tudi govori o čistih in jasnih zaključkih, kar je pa zopet dobro za astrologa.
Seveda pa tudi opozicija Uran - Kiron. Uran predstavlja kozmični um, ki je nekaj višjega, tam kjer je pa Kiron, pa to lahko globoko razumemo, samodejno razumemo. Sem spada tudi razumevanje astrologije.
/Marsa, mislim da imaš tudi ti to opozicijo/



E.

#5 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 16. april 2002, 01:00

:) No odgovor me ni ravno prepričal, ker po drugi strani tudi nisem vedela kaj naj pričakujem. Verjetno sem pričakovala preveč. Mislila sem pač, če se ukvarjaš z astrologij dalj časa, da lahko podaš tudi bolj konkretne odgovore. Želela sem zvedeti astrološke podrobnosti, ne pa opisovanja kakšen naj bi bil in kaj naj bi znal.
Pa brez zamere! :)

vodnar/strelec

#6 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 17. april 2002, 01:00

Lahko bi odgovorila......., vendar je škoda

moje energije.......



E.

#7 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 17. april 2002, 01:00

Imam pa še eno res predrzno vprašanja. Katera so intelektualna znamenja in hiše? (Res imam dolg jezik ane???) Pa ne mi takoj zamerit, če ne vem. Jaz vedno ko ne vem vprašam? Ne vem zakaj je to greh? Če pa mene kdo vpraša in če ne vem odgovora, to priznam.

vodnar/strelec

#8 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 18. april 2002, 01:00

Draga Mirjam, vidim da zelo uživaš.

Zgleda, da te astrologija zelo zanima, mogoče je tudi čas idealen, da začneš raziskovati, zato ti priporočam, da si nabaviš ali pa sposodiš kakšno knjigo ali pa de se vpišeš na začetni tečaj astrologije.

Srčno upam, da boš našla odgovore, ki si jih tako zelo želiš.

SREČNO!



p.s.
To lahko vzameš, kakor hočeš!



E.

#9 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 18. april 2002, 01:00

No, da malo uživam še naprej.... Sem bila prepričana, da je to pravi prostor (virtualni) za izmenjavo mnenj in podatkov o astrologiji. Pa je očitno rezerviran za nekaj duš, ki mislijo, da vse vejo. Ampak tega nočejo deliti z drugimi. Zdej lahko ti temu rečeš kakor hočeš, mislim tej moji naivnosti in pozitivni naravnanosti. Odgovorov očitno ne bom dobila, imam pa pravico imeti svoje mnenje o tem zakaj ne želiš odgovoriti. Uživaj še naprej!
A ja, pa še to: a veš kaj je lastnost škoripijonov? Da v svojem trudu, da bi "pičili" druge,vedno pičijo le sebe. Želim ti veliko takih in podobnih uspehov še naprej.

vodnar/strelec

#10 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 21. april 2002, 01:00

Bobnar nikakor mi ne gre v glavo kako lahko clovek tvojih visokih duhovnih vrlin, sodeluje v vsakem obrekovanju, ki ga srecam na forumu. Res skoda, jaz sem mislil, da bo na taki lepi strani Peace and Love, skratka NO WAR! V razmislek pa ti dam ce je nekdo prepotenten (ve vec kot ostali) zakaj bi bila to njegova napaka in bi ga bilo potreba "eliminirati" (trda beseda).

Sedaj pa se Elizabeti:
Poglej, tvoj motiv za to, da razdajas svoje znanje je v tem, da nekoc tvoje znanje doseze meje, ki jo lahko prestopis le tako, da zacnes poucevati druge. Kar vprasaj Jogije. Vsak malce boljsi ima svojo solo. Sicer pa tvoje znanje je tvoje, naredi kot zelis.

P.S.: Sedaj, ko sem napadel obe strani bi bilo dobro, da si kupim celado. Vseeno pa mislim dobro in upam, da ste moje besede kot take sprejeli.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#11 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 22. april 2002, 01:00

Hvala vsem!





E.

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. april 2002, 01:00

Ker bo zagotovo še koga zanimalo tole, bi morda samo še nekaj dodala k sami temi-vprašanju (ker tolikokrat govorim o nekaterih rečeh, sem potem včasih v odgovorih prepovršna).
Pomembni so seveda tudi vladarji znamenj, ki sem jih zgoraj omenila (Luna, Uran, Neptun, Pluton) - predvsem v kakšnem aspektu se znajdejo oz. če jih tvorijo veliko število, ali če se pojavijo v konjunkciji z Ascendentom, Soncem ali Luno.
Pozabila sem omeniti tudi 9. hišo, ki je tudi večkrat zelo potentna pri osebi, ki jo štejemo za dobrega astrologa.
Lahko pa je za dobrega astrologa dovolj že sama zvezdna konfiguracija (tudi če njegov Sončev znak ni nič od naštetega - tako je lahko, npr., Lev, a ima veliki vodni trigon. Ipd).
Obstajajo tudi preciznejše točke, ki pa nam potem le še dodajo piko na i.
...

Nekaj pa bi še razjasnila...
Kot vidim, se naenkrat in nekajkrat omenja Škorpijonove negativne lastnosti.
Predno se dela zaključke na podlagi netočnih podatkov, samo v vednost:
Nikjer ne pravim, da sem Škorpijon.
Prav tako ne Elizabeta.
In tudi ne Mimi.
Znano (napisano) dejstvo je samo, da sta Škorpijona Afrodita in Bobnarjeva žena.
Ker pa sodim, da kritika tukaj ni letela na ta dva, ampak v glavnem name in najbrž tudi na Elizabeto, to zdaj tule podajam.
Mili pa ni Mimi.

Tako v bodoče, predno se odločimo komentirati objave, najprej poglejmo, komu sploh odgovarjamo - in na katero izjavo...

Kar pa se tiče, El Nino, tvojega odgovora - se mi pa zdi malo krivično do Elizabete - mislim namreč, da je ravno ona odgovorila na vsa tvoja vprašanja in tako seveda nikakor ne hrani svojega znanja samo zase. Ravno nasprotno in vesela sem, da je tako.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. april 2002, 01:00

"Kar pa se tiče, El Nino, tvojega odgovora - se mi pa zdi malo krivično do Elizabete - mislim namreč, da je ravno ona odgovorila na vsa tvoja vprašanja in tako seveda nikakor ne hrani svojega znanja samo zase. Ravno nasprotno in vesela sem, da je tako."

Hmmmmm, sedaj ko sem se enkrat prebral vse skupaj, (moram priznati, da sem prvotno bral le odgovore elizabete in Marse (ker sem smatral, da bom tam nasel odgovor) in mi je padel v oci tisti "skoda moje energije") sem opazil se vse smeskote, navihance in druge tekste, tako da skoraj nimam kaj reci, umikam del o elizabeti, tisto o bobnarju pa si se vedno mislim.

Lahko pa dodam dve znacilnosti (ne na karti), ce se zgledujem po svojih napakah v tej temi, ki odlikujejo dobrega astrologa (cloveka), natancnost, sistematicnost, potrpezljivost. (kar me spomni na kozoroga)

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. april 2002, 01:00

Ja, El Nino - ljubše mi je, da pogovor teče bolj konstruktivno.

Hotela pa sem samo razjasniti malo, da se ne bi zašlo v desete vode, čeprav s tem seveda spet tvegam neodobravanje.
Vendar sem samo praktična in ne maram netočnosti - če sodimo, imejmo konec koncev pred očmi vse dejavnike. In prave - se pravi znana dejstva.
...
Da pa se spet navežem na temo - torej bi ustrezal tudi znak Device - če bi vzeli pod drobnogled kot primerno lastnost samo analiziranje in raziskovanje.

A tako pa smo spet pri prejšnjih znamenjih, ki sem jih omenjala - kajti samo Devica - brez vodnega "dodatka" - ne samo, da morda ne bo imela toliko interesa po - biti dober astrolog, kot ji bo tudi manjkala morda prepotrebna intuicija - kajti ne pozabimo - če se preveč posvetimo drevesom, zaradi dreves včasih ne vidimo gozda...

Spet pa smo tako tudi pri tem, v kolikšni meri lahko vplivajo še drugi dejavniki - kajti pri Devicah, rojenih npr. v šestdestih, je možnost, da na njihovo Sonce vpliva Pluton, ki se je znašel v konjunkciji.
Tako je lahko zelo intuitiven tudi Kozorog, na katerega Lunino znamenje npr. vpliva Neptun.
Lahko je npr. celo dvojni Kozorog - kar pa spet lahko pomeni samo, da ima Sonce v 12. hiši.
In tako dalje....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 23. april 2002, 01:00

Konstruktivno! Prava beseda, samo še vedno ne vem katere hiše ali znamenja so intelektualni. Še vedno upam na odgovor. Sem nepopravaljiv optimist!

vodnar/strelec

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. april 2002, 01:00

Kot intelektualna ponavadi označimo zračna znamenja - Dvojčka, Tehtnico in Vodnarja in prav tako tudi hiše, katerim vladajo ta znamenja - 3., 7. in 11.
Kot smo že nekajkrat omenili, je znamenje potentno tudi, če se v njem znajdeta Luna ali Ascendent - in v tem primeru tudi Merkur (in manj Uran, ker gre v primeru slednjega za generacijski planet z daljšim obsegom delovanja).
Kot tako lahko štejemo tudi znamenje Device (Merkur poleg Dvojčkom vlada tudi Devici), manj pa 6. hišo (s pomočjo katere predvsem interpretiramo zdravje in odnos do zdravja določene osebe, kot tudi njenega načina delovanja, in jo torej gledamo bolj "poslovno" kot intelektualno).
Zraven lahko prištejemo tudi Strelca in njegovega vladarja Jupitra (saj je Jupiter, prav tako kot Zevs, njegov grški ekvivalent, veljal za najmogočnejšega med bogovi in za vladarja Duha).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 23. april 2002, 01:00

Res najlepša hvala za odgovor. Se mi je zdelo, da bi to bila lahko ta znamenja, čeprav nikjer v literaturi nisem zasledila delitve po tem principu. Rada bi pa povedala svoje mnenje o Uranu. Po mojih izkušnjah, mislim, da Uran popolnoma spremeni svojo moč delovanja kadar je aspektiran z osebnimi planeti (Sonce, Luna, Merkur, Venera in Mars). Njegovo delovanje je še kako očitno in opazno. Podpiram celo lastno mnenje, da človeku da miselno kvaliteto. Kar spet po mojih besedah pomeni, da je človek dosti bolj zavzeten za razmišljanje, hitro reagira in se odzove.
Še enkrat poudarjam, da je to moje lastno mnenje, ki ga lahko delite z mano ali pa ne in ne želim po nepotrebnem razburjati nikogar.


vodnar/strelec

#18 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 23. april 2002, 01:00

Hm torej kako bi razlozila naprimer uran trikotnik venera?

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#19 Mirjam

Mirjam
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 24. april 2002, 01:00

Uran trigon Venera! Mislim, da bi ta aspekt kazal na ekscentričen okus v umetnosti. Lahko so ti všeč predmeti, ki niso všeč nikomur drugemu, pa tudi glasba je lahko nenavadna. Ker si moški (predvidevam)kaže tudi na tvoj odnos do ljubezni. Morda so ti všeč nenavadne ženske, pa tudi verjetno je, da kaj hitro spreminjaš svoj okus. Vsekakor sem mnenja, da je tvoj pristop do ljudi precej nekonvencionalen in odprt, čeprav se po drugi strani dokaj hitro naveličaš, če odnos ni več razburljiv. Pri odnosih si seveda želiš ogromno svobode, ne preneseš omejevanja, vprašanje pa je kako toleriraš to pri partnerju.


vodnar/strelec

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. april 2002, 01:00

Absolutno se strinjam s tabo, Mirjam, da je Uran še kako lahko potenten in opazen.
V svoji objavi zgoraj sem (ko sem rekla, da njegov vpliv ni tako močan) hotela poudariti, da njegov vpliv v točno določenem znamenju ne vpliva tako močno, ker je Uran pač generacijski.

K opisu trigona Venere in Urana pa bi k temu, ki ga je zelo dobro podala Mirjam, dodala samo še:
Taka oseba izžareva "atraktivno električnost", zaradi katere je za druge zelo magnetična in zaradi tega aspekta si nekako lahko privošči več kot drugi. Vedno ji nekako uspe, da je v središči pozornosti in ponavadi ima tudi dober smisel za humor.
Poleg tega se ji v življenju večkrat v trenutku na poti znajde prava in dobra priložnost (ki jo največkrat tudi "zna" dobro izkoristiti).
Večkrat je tudi primer, da ima (poleg okusa za umetnost) tudi poseben in nenavaden osebnostni slog - tudi npr. pri oblačenju.
Taka oseba je tudi zelo živahna in igriva in rada sklepa venomer nova znanstva in prijateljstva, rada dela v dobro vseh...
Zaljubi se večkrat in hitro...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. april 2002, 01:00

Sem oven, podznak vodnar, luna v vodnarju, vladar mojega ASC uran je v peti hiši (hiša hobijev), luna v trigonu z neptunom, kiron v opoziji z uranom,ali je to nekaj pokazateljev, da lahko nadaljujem z učenjem astrologije?

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. april 2002, 01:00

Absolutno nadaljuj.
Ne samo zaradi astroloških pokazateljev (za "kandidata" je konec koncev dokaz že samo ukvarjanje s tem; intenzivnejše poglabljanje in posvetitev v to -v natalni karti bomo potem seveda gotovo našli tudi te "dokaze") - v vsakem primeru pa ti bo vse skupaj koristilo, saj ravno s pomočjo astrologije, zaradi njene neskončne večplastnosti in konec koncev atraktivnosti, najbolje in najgloblje prodremo v vse naše plasti - ne glede na to, kaj boš v življenju nadalje počela - ali boš torej to razvijala še naprej kot hobi, ali pa boš počela celo kaj konkretnejšega s tem -znanjem, ki si ga boš na ta način pridobila.
Močen vpliv Urana in močen aspekt kateregakoli osebnega planeta z njim in/ali Neptunom, pa je zagotovo eden od "pravih" pokazateljev.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. februar 2004, 17:36

Zanimivo bi bilo danes pogledati, kako je s temle - saj imamo ali smo imeli ze konec koncev ogromno astrologov, tudi zelo kvalitetnih...
Pa mislim, da smo kar tam nekje. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 10. februar 2004, 17:55

Go Lunca :) se so ovni na svetu :) jeah....

vprašanje pa je kako toleriraš to pri partnerju.


Zaenkrat zelo dobro

Taka oseba je tudi zelo živahna in igriva in rada sklepa venomer nova znanstva in prijateljstva, rada dela v dobro vseh...
Zaljubi se večkrat in hitro...


Hm torej ta moj nacin oblacenja je zarad venere pa urana.. jebemu, hehe, tisto zaljubi se veckrat in hitro :palec: :palec:

Hja ni kaj tukaj je nekaj dobrih astrologov, vsekakor :) haha tista z dobrim smislom za humor, :) to je že mal hecno, "atraktivno električnost" to sem pa danes pogruntal, pridem tja z nepopolno domaco nalogo, vsi tisto huh kaj bo s tega pa to, pol pa lepo na easy, ajd to je vredu ja ja vse opravljeno dobro... ja tisto ti manjka aha no amap kvredu ja, aha no tudi tam neka aha aja no vredu, .... mal prkimam, na tak posebn nacin pa je vse kul....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#25 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 11. februar 2004, 08:10

Zanimivo bi bilo danes pogledati, kako je s temle - saj imamo ali smo imeli ze konec koncev ogromno astrologov, tudi zelo kvalitetnih...
Pa mislim, da smo kar tam nekje. ;)


K sreči vedno več. Kar za odjemalce pomeni, da je konkurenca vedno večja, vedno bolj usposobljena in zato tudi vedno bolj kvalitetna. Kar je nedvomno dobro. V kasnejši fazi lahko pride do tega, da bodo zaradi tega odjemalci že vedeli, kaj lahko pričakujejo ter kaj astrolog dela narobe in neetično. (O tem je ena pred kratkim že nekaj napisala.)

Tudi to je ena od stvari, ki se jih je - takole bolj dolgoročno - lotil Astroklub. Če bo šlo, seveda. Predvsem če ne bo slovensko prislovično zaplotništvo spet enkrat močnejše. Kar je tudi čisto mogoče.

Monopolov ne bi smelo biti, a vendar smo Slovenci zelo mahnjeni nanje. Podzavestno. V narodu. Torej ni dovolj, da konkurenco premagam, potolčem - ne, uničiti in eliminirati jo je treba, potem bom pa lahko delal. Čista nekompetentnost Slovencev.

Tudi med astrologi se je to pojavilo. Ena je napravila cel halo, ker je njen učenec pričel razvijati stvar naprej. Kao ji mora plačati. Heh, kar je hecno. Kot da bi morale vse mlade in nadobudne frizerke, ko gredo na svoje, plačevati tistim, ki so jih kaj naučile oziroma pri katerih so opravljale prakso!

Ker iz moje prakse sledi, da se mnogi ljudje selijo od enega astrologa k drugemu, se ne slepim, da sem sam tisti, ki je najboljši, ampak se raje potrudim, da svoje delo opravim čim bolje in da stranka od tega kaj ima. In ko bomo to počeli vsi slovenski astrologi, bo prava banja. Predvsem za ljudi, ki astrologijo potrebujejo. Saj za to pa tudi gre, ali ne?

Pozdrav vsem!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0