Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ocala ali kontaktne lece


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
161 komentarjev na to temo

#26 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 14. februar 2005, 13:00

Oh, hvala, Piko.

Saj ne da sem kaj dosti neprilagodljiv, ampak tole z lečami mi pa ni prav prišlo. Ampak se bomo navadili. Smo se na kaj drugega tudi že ...

:sori: zaradi "ikonce".

x:)x

#27 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. februar 2005, 17:02

Sem brala dons tole in se spomnila, da bi lahk spet mal lece not vtaknila po dolgem casu.. odprla novo skatlico in jih mam ze cel dan noter, pa sploh ni panike :)

Bern, saj se navadis.. Kaksne lece to dobis? Mehke ali trde? Ce mehke, potem sploh ne bo panike, naceloma, s trdimi mam jaz bolj slabe izkusnje...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#28 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 14. februar 2005, 18:08

Leče... THE BEST!
Jih mam že 9 let brez problemov.
Očala... hmmm... morm imet cel zorni krog.... nism jz za očala.... razn tko mal pred spanjem......
Scio mi nihil scire

#29 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. februar 2005, 18:47

hm? jz tud razmišljam o lečah... sam ne vem jz mam tako čudno dioptrijo...
spet se mi je na bolš poslabšal

#30 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. februar 2005, 18:50

uhja... moji očli niso več tolk dobri kt so bli včasih... če bo treba met za vozit... si bom lečke zrihtal... kok mam dioptrije bom pa kmalu zvedu :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#31 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 14. februar 2005, 19:33

<{POST_SNAPBACK}>uhja... moji očli niso več tolk dobri kt so bli včasih... če bo treba met za vozit... si bom lečke zrihtal... kok mam dioptrije bom pa kmalu zvedu :)

Ti jz povem... če z 1 metra vidš na comp., da si mail dobil, pol maš dioptrijo ziher pod 1! x:Dx
Scio mi nihil scire

#32 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. februar 2005, 21:17

hehe 0.4 sm meu na levega desni pa 0.8 pod 1 je ni pa perfect
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#33 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 14. februar 2005, 21:48

Meni so pri moškem in pri ženski dosti bolj všeč očala, ker poudarijo bolj oči.
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#34 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 15. februar 2005, 07:28

<{POST_SNAPBACK}>hehe 0.4 sm meu na levega desni pa 0.8 pod 1 je ni pa perfect

Tolk kolkr ti vsega skupi mam jest sam u desnem kotu enga uča.

Tam kjer so žilce.

Drgač pa velik več ...

x:Dx x:Dx

#35 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 15. februar 2005, 07:32

jz mam desnega - 0.75 levega + 4.00..... in kakšne leče dobim za to?
spet se mi je na bolš poslabšal

#36 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 15. februar 2005, 08:39

<{POST_SNAPBACK}>... s trdimi mam jaz bolj slabe izkusnje...

Ne gre za take ali drugačne izkušnje, trde moram nositi... notranja ukrivljenost je tolikšna, da mehka niti teoretično ne more biti. Namreč roženica je konična, špičasta, v špico. Zato včasih tudi vidim na špičasto.
-5 in -7 virtualno (ker na lečah nimam dioptrije) - hja, z očali smo prišli samo do -2, potem pa ni bilo več izboljšanja vida zaradi drugačnih popačenj. Skratka, z očali bi prišel komaj na 20% vida, kar ni dovolj niti za vožnjo z avtom.

Aiwa in Medo, hvala za skrb za Mikija; x:Xx
po skrbni negi z zaporednimi infuzijami se mu na očeh vidi, da gre že na bolje. Kakšne oči je imel, ko je lahko po nekaj dneh pojedel nekaj sardelic... moji pa tudi!
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#37 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 15. februar 2005, 08:51

piko no!!!! dej povej kaj je blo. jz nč ne vem... mi je kr hudo k na najhuj pomislim. bogi miki!
spet se mi je na bolš poslabšal

#38 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 15. februar 2005, 10:41

Leče - ful sem si jih želela 15 let nazaj in jih tudi dobila, ampak sem si bila tako grda, da sem se kar zjokala. Potem sem se navadila, pa komot sem bila, ampak skos umetne solze, potem sem eno strgala, pa seneni nahod dobila, pa tako.. pol sem pa dobila z leti tak astigmatizem, da menda ne morem met več mehkih leč. Ampak, menda jih lahko, sem zvedla, a nič še dost ne pozanimala.
Za očali sem nekako skrita. Čeprav nimam lepih okvirjev, ker nazadnje ko sem jih kupovala, sem bila v nosečniški slabosti in "Dej, tele bom, pa čau!"

Leče bi mela, ker bi rada mela sončna očala. Čeprav, hm kaj pa sončna z dioptrijo...

joj ne vem.angino imam in vročino pa malo bluzim

#39 tai-chi

tai-chi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 332

Objavljeno: 15. februar 2005, 14:23

jaz nosim lece ze 6 let, ocal nekako ne maram :xx!: mam obcutek kakor da nisem na tem planetu.
mislim da se je bolje izogibati in enemu in drugemu pripomocku,
razen ko pac rabis napimer pri voznji, gledanju TV ... x8Dx


sem pa brala, da ko si zunaj in ce imas ocala ali lece,
ne dobivas dovolj energije in vsega drugega,
kar je za clovesko telo potrebno, ker so oci vrata za te stvari. :o|o: nimam pojma, sam vem, da ko sem brez nic ne vidim x:Ix
Resnično ne more biti ogroženo.
Neresnično ne obstaja.

#40 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 16. februar 2005, 14:38

Tud jaz nosim očala in se čist luštno razumem z njimi, mislm da bo zdej enkrat 3 leta, odkar sem jih dobila (taprva očala).

Sem na začetku mela -0,25 in -0,5 pa rahel astigmatizem.
Zdej mam -2,75 na obe očesi in ORNK astigmatizem.

Mi gre zlo hitr naprej, pa ne vem, kaj bo s tega ratalo... V zadnjem letu za celih -1.

Ubistvu je tako, da sem hotla met leče, pa imam preveč alergij (močno na cvetni in hišni prah) in še astigmatizem, tako da mislim, da ne pridem v poštev za njih. Ko športam, sem se začasno rešila tako, da sem kupila sončna očala z dioptrijo, je pa mal zoprno, ker rada hodim plavat in takrat... hja, sej veste... ko prideš z vode, ne najdeš svoje brisače. xrolleyesx :8):

Vidim, da vas ma precej astigmatizem... kako ga zaustaviš? x?x

#41 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 16. februar 2005, 17:40

Ne vem za astigmatizem, vem pa -preiskušeno tudi na meni- da se slabšanje dioptrije lahko zelo dobro zaustavi z poltrdimi (oz trdimi) lečami.
To so meni v Avstriji predlagali že pred 14 leti, medtem ko se našim šele zdaj začenja to počasi svitat.

Sama imam zadnje dve leti očala,...pa se kar pozna, da se mi je dioptrija spet povečala. Ravno zdaj nabavljam zopet leče. Dve leti jih nisem imela, pa se moram zdaj ponovno navajati nanje (kot takrat ko se jih dobila prvič).

Ne vem kakšne izkušnje imate vi z okulisti in optiki....Sama nisem imela nikoli pretirane sreče pri njih. Ne pri pregledu za očala in tud ne pri določanju leč.
Zato že od nekdaj hodim na preglede v Celovec. Tam so pa prijazni, natančni, in imajo za ponudit veliko več variant kot pri nas. Naši pa mi enostavno ne znajo prav predpisati teh stvari. (Pa moje oči niso kak zakompliciran problem.)
(Nedavni primer) Če mi naš okulist da leče v oko za pol ure, me skoz neki špika in praska po očesu, pa leča leži preblizu očesu...itd. Če mi okulist v Avstriji da svojo lečo v oko, čez pol ure niti vem ne več, da imam kaj v očesu.

Pa pri nas ti na hitro nekaj predpišejo, pol ti tisto naročiš in če čez teden dni ugotoviš, da leče niso pravilno predpisane, oni ne odgovarjajo zato,...tako da moraš enostavno ponovno nabavit. V Avstriji ti pa dajo garancijo za vse. Vzadnje sem ugotovila,da imam dve leti garancije na stekla in okvir. Tako da mi bodo zdaj po skoraj dveh letih brezplačno zamenjali okvir (ker se je malo lak odluščil) ter steklo (ker je zaščitni sloj mal spraskan). Tako da dobim praktično skor komplet nova očala. x:)x

Pa poznam dost primerov, ko jim naši okulisti/optiki niso znali predpisat leč ali očal, pa so šli potem v Avstrijo in ful zadovoljni prišli nazaj. Ker če je za nekoga npr. bolj priporočljivo nošenje leč kot očal, pa nobenih predpisanih leč ne more nosit, je valjda ves nesrečen. No, gor najdejo rešitev za vse primere.

LP x:)x

#42 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 16. februar 2005, 18:28

Jaz že 20 let ponavad očala, odkar sem jih razbila pa itak skoz leče. Men je oboje fajn, odvisn kako se počutim. Moja očala sem razbila ko sem jih izpod čelade vlekla... So pa bla taka fancy modre prelivajoče barve- leče, pa če bi mela več denarja bi mela 100 različnih parov če treba :) Leče- enkrat hočem met take, ko uč zasučeš pa rdeče postanejo. ud barvne pa z rožicami pa vijolčne bom probala. x:px Fajn je vsakič drugač zgledat x:Dx

#43 raziskovalec

raziskovalec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 29. april 2005, 16:46

Če bo še kdo kdaj bral to temo:
Meni je uspelo izboljšati svoj vid brez velikih stroškov (operacij, tečajev, čudežev...). Iz lastne potrebe sem prišel do neke enostavne ideje, jo preizkusil, in... (mislim, da okrog deset let) ne čutim več potrebe po očalih z negativno dioptrijo (vključno z astigmatizmom). Ne bom pa je objavil tukaj, ker:

1) Še ne vem, ali postopek deluje pri vsakem (ali vsaj pri večini);
2) Želim osebno spoznati človeka, ki mu pomagam;
3) Ne da se mi toliko tipkati...

Je kdo prostovoljec/ka, da poizkus ponoviva z njim/njo?

Vsak sam ve, ali se mu/ji izplača porabiti kakšno uro za pogovor z neznancem. Če se nihče ne javi, ne bom "tekal" za nikomer. Nisem od onih, ki druge "rešujejo" (z "demokracijo" ali s čim drugim); moj edini dobitek bi bilo novo poznanstvo.

Lep pozdrav vsem!

#44 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 2. avgust 2005, 11:10

Leče nosim komaj pol leta. Mene pa to skrbi, da bi na očesu prišlo do kakšne mehanske poškodbe. Nosem jih ves čas, razen čez vikend. Ali je možna kakšna taka poškodba zaradi leč?

Zanima me tudi, koliko stanejo barvne leče?

#45 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 2. avgust 2005, 11:22

<{POST_SNAPBACK}>Leče nosim komaj pol leta. Mene pa to skrbi, da bi na očesu prišlo do kakšne mehanske poškodbe. Nosem jih ves čas, razen čez vikend. Ali je možna kakšna taka poškodba zaradi leč?

Zanima me tudi, koliko stanejo barvne leče?

Leče mam že skor 10 let..... mogoče ob večerih očala nosim... drugač pa skoz leče....

Mal tole stran prečekiri... jaz si tukaj leče kupujem....
http://www.080-1-lece.si/

LP!
Scio mi nihil scire

#46 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 2. avgust 2005, 11:27

Leče čez dan, oz če imam plan vn it, čez dan očala in potem zvečer leče...obvezno s seboj umetne solze....imela tudi take za poudarit barvo, luštno, a drago....
Eni pravijo da sem kjut z očali, eni da brez...sama sebi....leče manj ovirajo...ne umažejo se, pa še če imam leče, lahko nosim katerekoli sončna očala...ženska pač... x^x Tok od mene...
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#47 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 2. avgust 2005, 11:33

<{POST_SNAPBACK}>Leče čez dan, oz če imam plan vn it, čez dan očala in potem zvečer leče...obvezno s seboj umetne solze....imela tudi take za poudarit barvo, luštno, a drago....
Eni pravijo da sem kjut z očali, eni da brez...sama sebi....leče manj ovirajo...ne umažejo se, pa še če imam leče, lahko nosim katerekoli sončna očala...ženska pač... x^x Tok od mene...

...šla pogledat na tvoj web page... ja, očala ti tudi zelo pristojijo... x:Ix
Scio mi nihil scire

#48 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 2. avgust 2005, 12:11

Jaz sem tudi postala pristasica lec. Imam 14-dnevne, zdaj neke nove, mehke in so super.
Mogoce so mal vecji strosek, ampak jaz sem uspela vsaj malce unicit skoraj vsa ocala ( al se je kdo usedel nanje, al sem zaspala z njimi in se ulegla nanje, al so mi padla na tla xrolleyesx ).
Ocala imam se vedno ( mal "zjahana", jeseni bo treba nova), ampak zgolj za doma. Ko se zvecer umijem, dam ven lece, gor ocala in to je to x;)x

Mam pa zdaj -1.75 na oba.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#49 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 2. avgust 2005, 13:13

se tole prechekirajte: Lenscatcher

Jaz sem narocila in dobila v 9 dneh SofLens 66 toric, ki so mi jih pri nas ponujali za okrog 40-45 jurjev (2 skatli) za malo manj kot 20000, s postnino vred...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#50 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 2. avgust 2005, 13:24

Uf, vidim, da sploh se nisem pisala.. sem zgleda v dnevniku se zlajala, pol pa ni prislo do sem, kamor pase x:o)x

V glavnem, na kratko.. pred par meseci bila ponovno na pregledu za lece, sem hotla isto staro preizkuseno varianto (kar enih 5 let sem nosila lece brez cilindra, ceprav imam astigmatizem, ker poltrdih/trdih nisem prenesla.. Se je dalo prezivet, ceprav sem v mraku in zvecer imela probleme z globino in precej slabse videla..

Zdaj pa mi je okulist povedal za mehke, toricne lece, ki so astigmatizmu namenjene.. In ze nekaj mesecev uporabljam one, v zgornjem postu omenjene, vidim noro, noro dobro in jih imam lahko not tudi po cel dan, brez vecjih tezav (imam precej obcutljive oke in to s prejsnjimi ni bilo mozno.. par ur, pa me je ze vse peklo in spikalo, al sem pa megleno vidla..)

Tko da.. mehke lece za astigmatizem obstajajo, se splaca probat :palec:


<{POST_SNAPBACK}>hm? jz tud razmišljam o lečah... sam ne vem jz mam tako čudno dioptrijo...


Po moje to z lecami se lazje resis, kot z ocali, ker ti predpisejo pac eno skatlico lec za eno oko in drugo skatlico za drugo oko. Saj to vsem, ki nimajo na obeh ocesih enake dioptrije, kar je pa itak po moje vecina..


<{POST_SNAPBACK}>Leče nosim komaj pol leta. Mene pa to skrbi, da bi na očesu prišlo do kakšne mehanske poškodbe. Nosem jih ves čas, razen čez vikend. Ali je možna kakšna taka poškodba zaradi leč?

Zanima me tudi, koliko stanejo barvne leče?


Mehanska poškodba ocesa je mozna - ce lec ne cistis tako, kot je treba in pride vmes kak tujek.. Tako da je precej od tebe odvisno x;)x

Aja, se to.. sem ugotovila, da tele nove tekocine za ciscenje.. ful bolj ocistijo leco, ce samo das leco v skatlico in prelijes in nic ne drgnes s prsti, kot so nas ucili... Se do zjutraj sama fino ocisti..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0