Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ocala ali kontaktne lece


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
161 komentarjev na to temo

#51 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 2. avgust 2005, 14:40

<{POST_SNAPBACK}>...šla pogledat na tvoj web page... ja, očala ti tudi zelo pristojijo...  x:Ix



Tenx Tinal x:Xx
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#52 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 2. avgust 2005, 16:10

Je že kdo probal batesove vaje za oči- ko gledaš levo-desno: gor-dol: in še navzkrižno po obeh straneh. Na koncu še krožiš z obema očesoma naprej v levo in potem v desno. Vsak gib v eno izmed smeri more trajat od 3-5 s.

Tud sam imam malce težav z vidom, pa sm nekje izgubil očala in sm se jih tako rešil.

Ampak šalo na stran. Pri men so vaje delovale ampak sm jih opustil. Ko pri teh vajah, se sprostijo očesne mišice. In ko se mišice pravilno razgibajo, potem to tudi vpliva na lečo, ki ukrivlja svetlobo.

Samo treba je redno izvajat. Po možnosti 3x na dan.

x:)x

#53 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 4. avgust 2005, 11:31

<{POST_SNAPBACK}>Leče mam že skor 10 let..... mogoče ob večerih očala nosim... drugač pa skoz leče....

Mal tole stran prečekiri... jaz si tukaj leče kupujem....
http://www.080-1-lece.si/

LP!

HVALA HVALA ZA TALE LINK.....TO JE ZELO PRIROČNO IN SI BOM KAR NAROČILA LEČE! SAJ TOČNE MERE IMAM PA ŽE OD PREGLEDA OD ZADNJIČ.

#54 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 4. avgust 2005, 11:41

<{POST_SNAPBACK}>HVALA HVALA ZA TALE LINK.....TO JE ZELO PRIROČNO IN SI BOM KAR NAROČILA LEČE! SAJ TOČNE MERE IMAM PA ŽE OD PREGLEDA OD ZADNJIČ.

He he... x;)x no fajn... Jaz nimam pritožb... pa še vsakokrat zraven dobiš kakšno priročno darilce! x:Ix x:Dx
Scio mi nihil scire

#55 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 8. avgust 2005, 06:30

Sem čist slučajn se zadnjič ustavila v eni optiki in malo povprašala po lečah....Takih, ki sem jih do sedaj nosila, niso imeli. So mi pa rekli, da so vsake leče drugačne, ne glede na to, če na njih piše, da je dioptrija in velikost enaka x!x in da bi mogla še enkrat opravit pregled oči!! Bila sem čist presenečena.... :eek: Vse enako gor piše, kot na lečah, ki sem jih do sedaj nosila, samo da vseeno niso enake!!! x!x

A veste kako je bilo? Še prej sem šle že do optike, kjer sem nazadnje opravila pregled oči in dobila leče. Hotela sem jih kupit, pa mi je gospa povedala, da jih bom mogla čakat 3 tedne!!!!! :wOOt: :wOOt: Če bi jaz to prej vedla..... :xx!: Da pa je vse popolno, se take leče da dobiti samo in izključno v tej optiki x!x x!x , saj če sem kjerkoli drugje pokazala škatlico, so samo debelo gledali in spraševali, če sem jih kje v tujini kupila :eek: (gre za leče Fit 58 če jih slučajno kdo pozna).

Zdej pa res ne vem, če bi naročila kakšne po internetu da mi jih pošljejo domov, ker če je res, da mi ne bodo OK, potem rajš ne bi.....

Kaj vi mislite?

#56 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 8. avgust 2005, 06:54

Res je, da vsak reagira drugače na leče... Jaz sem imela Bausch& Lomb nekaj let, potem sem šla na Johnsonsove Acuvue (14-dnevne) in sem zadovoljna. Z Zeissovimi nisem bila zadovoljna. Za te tvoje pa res še nisem slišala.
Da bi imel pa posameznik pri vsaki drugi znamki leč drugačno dioptrijo in moral vsakič delat nov pregled, se mi zdi pa butasto (razen, če se ti vmes spremeni dioptrija).
Odloči se sama.....
x;)x
Scio mi nihil scire

#57 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 8. avgust 2005, 07:35

<{POST_SNAPBACK}>Res je, da vsak reagira drugače na leče... Jaz sem imela Bausch& Lomb nekaj let, potem sem šla na Johnsonsove Acuvue (14-dnevne) in sem zadovoljna. Z Zeissovimi nisem bila zadovoljna. Za te tvoje pa res še nisem slišala.
Da bi imel pa posameznik pri vsaki drugi znamki leč drugačno dioptrijo in moral vsakič  delat nov pregled, se mi zdi pa butasto (razen, če se ti vmes spremeni dioptrija).
Odloči se sama.....
x;)x


Menda da ne gre za dioptrijo ampak za obseg leč in krivino. Menda da je tukaj drugače.....Bom res razmislila. Men se tudi zelo butasto zdi. Pa tudi zarad tega, ker dam za 3 pare teh leč skoraj 14 000, ostale pa stanejo kar nekaj tisočakov manj, pa po mojem niso toliko manj kvalitetne.

#58 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 8. avgust 2005, 11:12

KajaZ, tlele jih imajo te tvoje.. lece... (vpisi v 'search') sam vprasanje kolk casa traja, da dostavijo.. men so moje v enem tednu..

drugac pa po moje tud to mal blef, da bi moral za vsake lece na novo na preled hodit.. itak, kolkor mam jaz izkusnje z optiki vsakic kej zbluzijo in mal drugac izmerijo :o|o:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#59 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 8. avgust 2005, 11:26

Jaz ze 13 let nosim poltrde Bausch and Lomb lece (ista firma kot ocala Ray Ban)in obnesejo se fenomenalno.Vsa leta nosim ISTI par Dipotrije imam -3,25 na obeh ocesih, ki pa ostaja vsa leta enaka. Ocal sploh nimam!!!! Pokojni primarij Zupan mi je rekel, naj lece cistim z zobno pasto (velja le za trde in poltrde), kar odlicno odstrani obloge. Pa se pri dragih tekocinah prihranim. Uporabljam le tekocino za vzdrzevanje. Lece si vstavim zjutraj in jih dam zvecer ob polnoci priblizno ven. Tako delam ze vseh 13 let in nikoli se nisem imela vnetja. Je pa res, da nimam obcutljivih oci. Ko je sonce vedno nosim Ray ban soncna ocala, ki imajo edina steklena stekla z odlicno uv zascito. Ocal ne prenasam, sem pa razmisljala o operaciji.

#60 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 8. avgust 2005, 12:11

na srečo mi ni treba...
mam pa drugo stvar življensko pomembno in vsak dan.. zdle 4 mesece pa verjetno do konc življenja.

Sončna očala so Ql, če bi mogla, bi verjetno nosila očala, ko se tolk dobra zdaj najdejo, da full pašejo tud. Leče se mi verjetno ne bi dalo, pa alergijo mam na cvetni prah, tko da tist čas ziher ne morš nosit.
Jao, kake oke bomo še mi meli od teh računalnikov, pa TV.. xrolleyesx
Mushi

#61 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:17

<{POST_SNAPBACK}>Jaz ze 13 let nosim poltrde Bausch and Lomb lece (ista firma kot ocala Ray Ban)in obnesejo se fenomenalno.Vsa leta nosim ISTI par Dipotrije imam -3,25 na obeh ocesih, ki pa ostaja vsa leta enaka. Ocal sploh nimam!!!! Pokojni primarij Zupan mi je rekel, naj lece cistim z zobno pasto (velja le za trde in poltrde), kar odlicno odstrani obloge. Pa se pri dragih tekocinah prihranim. Uporabljam le tekocino za vzdrzevanje. Lece si vstavim zjutraj in jih dam zvecer ob polnoci priblizno ven. Tako delam ze vseh 13 let in nikoli se nisem imela vnetja. Je pa res, da nimam obcutljivih oci. Ko je sonce vedno nosim Ray ban soncna ocala, ki imajo edina steklena stekla z odlicno uv zascito. Ocal ne prenasam, sem pa razmisljala o operaciji.

KAKO TO MISLIŠ ISTI PAR?! :eek:

#62 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:22

<{POST_SNAPBACK}>KajaZ, tlele jih imajo te tvoje.. lece... (vpisi v 'search') sam vprasanje kolk casa traja, da dostavijo.. men so moje v enem tednu..

drugac pa po moje tud to mal blef, da bi moral za vsake lece na novo na preled hodit.. itak, kolkor mam jaz izkusnje z optiki vsakic kej zbluzijo in mal drugac izmerijo  :o|o:

O HVALA!! Vidim da so pri nas dražje! Ja res je to blef. Sem zdaj v neki optiki dobila testne leče (zeizz-če sem prav napisala) pa mi kar pašejo zaenkrat. So zelo tanke in mehke in jih popolnoma nič ne čutim.

Mislim pa, da so v optiki zamenjali navadne leče z barvnimi. Kajti pri barvnih lečah pa je razlika! Menda imajo drugačne dimenzije, za kar pa je potreben poseben pregled.

#63 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 9. avgust 2005, 14:05

<{POST_SNAPBACK}>O HVALA!! Vidim da so pri nas dražje! Ja res je to blef. Sem zdaj v neki optiki dobila testne leče (zeizz-če sem prav napisala) pa mi kar pašejo zaenkrat. So zelo tanke in mehke in jih popolnoma nič ne čutim.

Mislim pa, da so v optiki zamenjali navadne leče z barvnimi. Kajti pri barvnih lečah pa je razlika! Menda imajo drugačne dimenzije, za kar pa je potreben poseben pregled.

Ja, Zeissove sem mela jst, tudi dobila na probo, pa so premehke, enkrat mi je kr vn padla...... :eek:
Johnsonove so mi boljše in sedaj imam te.
Scio mi nihil scire

#64 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 9. avgust 2005, 16:05

Nisem sla cez celo temo?
A barvne lece mate? Zakaj? :inocent: ( vem, kaksno uprasanje)

A pa se vidi? Ker men se zdi, da se? No ne vem.
Jaz nisem za barvne, ker ce bi mela se bolj zelene oci, kot jih imam, bi bila ze kot alien x:o)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#65 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 10. avgust 2005, 07:40

<{POST_SNAPBACK}>Ja, Zeissove sem mela jst, tudi dobila na probo, pa so premehke, enkrat mi je kr vn padla......  :eek:
Johnsonove so mi boljše in sedaj imam te.

Ja to sem ugotovila zelo hitro. Od Johnsona pa jih na žalost ne morem imeti, ker nimajo pravih mer zame(krivine, obseg....). Kako to misliš,da so ti kar ven padle? A je bila kakšna posebna okoliščina al je blo kar iznenada?

#66 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 10. avgust 2005, 09:15

<{POST_SNAPBACK}>Ja to sem ugotovila zelo hitro. Od Johnsona pa jih na žalost ne morem imeti, ker nimajo pravih mer zame(krivine, obseg....). Kako to misliš,da so ti kar ven padle? A je bila kakšna posebna okoliščina al je blo kar iznenada?

Ja make-up sm si gor dajala, pol sm pa neki mežikala in je vn padla. :eek:
Scio mi nihil scire

#67 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 17. januar 2006, 10:49

En qveščn.... jaz bi rada mela taka očala (okvirje), pa so kar draga (cca. 40 tisoč sit)... a kdo kej ve, kje bi se jih kej ceneje dobilo/ oz. ima kake veze kje? x:Dx

tkole to zgleda približn...so plastična, brez okvirja okrog šipc...

hvala za info
x:)x
Scio mi nihil scire

#68 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 17. januar 2006, 10:53

Hmm.. Kje jih pa najdeš?
Mam neke popuste za Krstiča pa za mestno optiko, pa v Clarusu imajo mogoče še vedno 25% popuste (zadnjič, ko sem jaz kupovala, so imeli..)

Vez pa žal ne :sori:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#69 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 17. januar 2006, 10:57

Hmm... vem, da v Cityparku jih majo za 40 jurjev...
A si slišala za Optiko pri stojnici (zdej je skoz neki reklama po radiu)? Baje če kupiš 2 okvirja, ti 1 podarijo (cenejšega)... bi se splačalo it pogledat.
Scio mi nihil scire

#70 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:08

Hja, sam pol morš enga še dražjega kupit x:o)x

Poklič al pa pejd pogledat h Krstiču, če jih majo slučajn.. mam popust za 20%, kar se že splača..
Za mestno mam sam 2500 SIT popusta.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#71 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:08

ko je moj sosolc iz sredne sel na zdravniski pregled (zaradi vozniskega) je enostavno rekel, da ne nosi ne ocal ne lec. v resnici pa je imel lece. no in valda je blo tud ugotovljeno, da super vidi :vio: fora je v tem, da mu ni treba hodit na vsake pol leta (vsaj mislm, da je na pol leta) na zdravniski pregled. ostane ti cas in denar x;)x itak hodis k svojemu okulistu..

#72 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:11

Hja, sam pol morš enga še dražjega kupit x:o)x

Poklič al pa pejd pogledat h Krstiču, če jih majo slučajn.. mam popust za 20%, kar se že splača..
Za mestno mam sam 2500 SIT popusta.

Hvala Aliana x:)x za Krstiča mam tud jz tist k ti za r.d. pošljejo 20% off x:)x Sem mislila, da bi šla s kolegico v tisto optiko, pa da si izbereva vsaka svoj okvir, pol pa ena oba kupi in plačam le dražjega in to ceno si pol razdeliva in je volk sit in koza cela! x:Dx
Scio mi nihil scire

#73 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:19

ko je moj sosolc iz sredne sel na zdravniski pregled (zaradi vozniskega) je enostavno rekel, da ne nosi ne ocal ne lec. v resnici pa je imel lece. no in valda je blo tud ugotovljeno, da super vidi :vio: fora je v tem, da mu ni treba hodit na vsake pol leta (vsaj mislm, da je na pol leta) na zdravniski pregled. ostane ti cas in denar x;)x itak hodis k svojemu okulistu..

a si ti 100% da je to res?? x:Dx mislm da te je kolega mal nategnu! ker te okulist s tisto napravco v oči pogleda, pa če ni vidu leč, pol pa mislm, da je bil bolj za en k... dohtar! x:Dx
Scio mi nihil scire

#74 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:26

Ej, letos si pa res leče nabavm, k si že 3 leta to želim...da nom več k stroga prfoksa zgledala. x;)x

Jst tud težko verjamem glede tvojga sošolca, nols....zdravnik ti itak v uč pogleda z lučko....a je bil bebast, da ni vidu leče? :o|o: x;)x

#75 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 17. januar 2006, 11:26

a si ti 100% da je to res?? x:Dx mislm da te je kolega mal nategnu! ker te okulist s tisto napravco v oči pogleda, pa če ni vidu leč, pol pa mislm, da je bil bolj za en k... dohtar! x:Dx


je pokazu voznisko.. mu nc ne pise, da bi mev lece al pa ocala. sej ne okulist, splosni zdravniski pregled, ki ga mors opravit preden lahko sploh zacnes delat vozniski izpit (k ti testerajo reflekse, sluh, vid itd.). men tam ni zdravnik nc v oci gledu..me je tud sam vprasu ce nosim ocala ali lece-pol sm pa une crke s plakata bral.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0