Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šolska prehrana


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
38 komentarjev na to temo

#1 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. marec 2004, 21:35

SEm besena zadnje čase. No, cca pol leta in očitno je zdaj mera polna, ker sem imela danes pohod po šolah. Konkretno dveh. Eni mestni in eni podeželski.
V čem je problem? V jedilnikih, v količini hrane, ki jo zaužijejo naši potomci.
Začelo se je nekje predlani, ko smo bili še mestni ljudje, hčeri pa hodili v mestno šolo. Pa med počitnicami pravi mlajša - komaj čakam, da grem spet v šolo, ker bom dobro jedla. Jaz malo kislo faco..ampak kar je res je res...neke blazne kuharske umetnosti nisem vzganjala nikar..in če dobro kuhajo-hvala bogu.
Lani smo se preselili. Starejša ostala za zadnje leto v mestni šoli, mlajša pa na podeželsko šolo...in se je začelo....
Najprej jaz: Kaj pa zdaj??? Tu tudi dobro kuhajo???
Ne... Same župe so.

Drugi dan pa....jok..niso mi pustili iti po več....
Pa.....niso mi pustili piti?????!!!!!! Niti vode ne.. :C:

Sem pomislila...ok....rabi več....
In povpašala....ja kaj pa ste imeli za kosilo?? Zelje, fižolo...klobaso.
Drugi dan...makarone in solato...
Tretji dan: zelenjavno juho in košček pize...

itd itd

Ja, zdaj imam jedilnika od obeh šol. Kaj naj rečem? Zakaj so vaški otroci prikrajšani...ker sledeč jedilnikom z ene ali druge šole so.
No....sem pri volji, da naredim revolucijo..
Ampak...ne še...ker nisem glih ziher.
Namreč - kaj se smatra pod šolsko prehrano? Nahraniti otroka do sitega?
Ali mu razdražiti želodec?
Kolikšen je normativ za 10 letnega, oz. 15.letnega otroka?
Ker konec koncev - plačujem kar precej - od 10000-14000 sit. Odvisno.
Kako pridobijo dobavitelja? Z javnim razpisom ali kako?
Mogoče ni ravno primerna tema za sem....ampak je to pač edini forum na katerem še sodelujem in mogoče bo kdo vedel.
Če pa ne- bo vsaj kdo vprašal svojega otroka ali mu je hrana v šoli všeč, ali ga nasiti, kaj bi spremenil. Predvsem pa - koliko je ZDRAVA HRANA, ki jo zaužijejo.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 26. marec 2004, 21:42

Nataly, moji so imeli srečo...imeli so odličnega kuharja, ki je poznal otroke...in jim naredil tudi kaj posebej po želji...če je šlo..

Kar je bilo najboljše...imeli so tudi solatni bife..

Ne govori, kako je v srednji šoli.. :xx!: ...hamburgerji, sendviči...kuhinje ni...kupujejo si sproti...vsak dan...

Daj pripombo v šoli...morajo te upoštevati...

Astra
Per aspera ad astra

#3 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 26. marec 2004, 21:49

Saj...sem povprašala nekaj mamic in vse pravijo, da je hrana zanič in količinsko premalo..

Zanimivo mi je to....kako to, da se nihče do sedaj ni zbunil??
ok...je res, da se med seboj poznajo....jaz pa - padobranec...skoraj žive duše ne.

:eek:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. marec 2004, 22:03

Predvsem pa - koliko je ZDRAVA HRANA, ki jo zaužijejo.

:eek: :eek: :eek:

#5 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. marec 2004, 22:38

Ne govori, kako je v srednji šoli.. :xx!: ...

Na oblikovni, recimo, nimajo urejene prehrane (BTW, tudi še kaj drugega ne - recimo WCjev, garderob - hodijo ves dan v morkih čevljih, če zunaj dežuje)... imajo pol ure odmora v ta namen in tamali se morajo sami znajt... zakadijo se lahko v tem času edino v eno miceno štacunco in kupijo sendvič ali kaj tako zdravega - če seveda pridejo na vrsto... lahko tudi v Plečnika, tam skoraj zagotovo ne pridejo na vrsto(tudi prfoksi tam čepijo in tamali jih ne marajo še med odmori gledat, jasno), pa drago je tudi tole... pouk pa imajo od pol osmih do približno pol štirih ali dlje... če hoče Daša ob pol osmih bit v LJ, mora vstati nekaj čez pet, takrat pa je redko kdo pri volji za kakšne kraljevske zajtrke... preden prileze do Kamnika nazaj, pa je ura že pet ali šest... takole pa imajo v srednji, in to sredi takega tempa in intenzivne izrabe energije... :xx!:

Na naši šoli je hrana zelo okusna. Sem kar špičasta okoli tega, ampak tale naša je res :palec: ... niti malo ni tista 'menza' varianta, ki je ne prenesem. Ne rečem, da je zdaj kaj extra zdrava, ampak otroci so siti, ne samo repete, lahko tudi 3x vzamejo karkoli, tudi kosilo... posebej pa imajo ves čas na voljo sadje (jabolka, vačsih tudi banane, pomaranče) in kruh... to pa lahko pridejo vsak odmor iskat... za malico imajo res vse živo - od mlečnega riža, hot doga, sojinih polpetov do sirovih štručk... pa jogurt, mleko, čaj, sok.... ma, kar se hrane tiče, pa tukaj ni slišati kakšnih pripomb. Kuhinja je prav :palec: ... je taka odprta, da gledamo, kaj se kuha, taglavni kuhar nosi tisto kapo (po 'činih' imajo to, menda x:o)x x:Dx ), se dobro razumejo z malčki vsi tam v kuhinji in veliko učiteljev naroča hrano za domov (čeprav - poceni pa ravno ni), ker je tako okusna (evo, danes so jedli - kremno juhico, ocvrtega osliča, krompirjevo in francosko solato in sladico, pa sok... aja, v naši kuhinji vse delajo sami... ne kupijo recimo kremšnite, ampak jih naredijo, pa lazanje in musake in štrudle in ... ma, vse živo)

#6 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 26. marec 2004, 22:59

Mateja a lahko pridem k vam v šolo x?x Njamsi x:Dx ...kak kreativen razred, ki nima veliko matematike x:Dx
V moji OŠ smo imeli mlečni grez, ki ga jaz ne jem (jedi kuhane z mlekom ne jem) in takrat nisem jedla nič, ribji namaz tudi tega nisem jedla, sendvič z ljubljansko salamo...se nam je vsem dvigovalo...in še nekaj **specialitet**, čeprav nisem jedla dosti **izbranih** jedi sem nekako preživela....suh kruh in kak sok ali čaj če je bil tisti dan. Kaj posebnega nam niso dajali za jesti in repete je bil bolj izjemoma, če je bil še kdo lačen.

Kosila so bila so so....ne prav okusna...o a la cart smo lahko res samo sanjali, dostikrat že malo mrzlo in postano včasih....Zadnjič mi je ena gospa, ki dela na tej OŠ rekla, da se čudi, da se starši nič ne pritožijo, saj otroci puščajo veliko hrane, češ da je neokusna....

Upam, da so se časi kaj spremenili in da starši lahko kaj vplivajo na to.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. marec 2004, 23:27

:huh: :o kam pa je šel moj post :o|o: ... jest pa toooolk se razpričala na temo 'naša dobra kuhinja'... ker sem vesela, da nekaj pa lahko takole iskreno in navdušeno hvalim...

ehhh, pa še to sem tam dodala, da sem na Dašini šoli med 'veri nezaželjene mame', ker sem se že postavljala na zadnje noge in se me je slišalo do ministrstva :inocent: xcivx


Cosmica, če ti ni do matematike, kar k meni pridi... tukaj boš mela mir pred njo x:o)x xDDx x;)x x:px

#8 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 26. marec 2004, 23:45

ok mal matematike že lahko recimo imam 3 bonbone in dam 1 tebi , koliko mi jih ostane...recimo to mi je ok, če lahko ponazorim z pravimi bonboni x:Dx , ker potem se res vživim v tekstno nalogo in reševanje...vizualni tip..kaj češ..

..da ni post v kak kanal padu? dej mal kanalizacijo pretres a ga že spet svirajo :o|o:
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#9 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. marec 2004, 23:54

..da ni post v kak kanal padu? dej mal kanalizacijo pretres a ga že spet svirajo  :o|o:

... mam že čist prekopane tele kanale... iščem še marskej druzga x:o)x xcivx x:Dx ... svirkajo, svirkajo... vse premešan, gotov ga bo jutr kakšen aboridžin najdu sred tiste avstralske zemlje... upam, da mu bo dobr služu tale post x;)x x8Dx

če znaš bonbončke štet, pol znaš vse :palec: (posebi k tko fajn razdeliš, da ne ostaneš praznih rok x^x ... obvladaš bejbi - sedi 5)

#10 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 27. marec 2004, 00:01

Aboriđin ma da gode na uno dolgo pišuko đigldu al neki tazga ko bo tvoj post najdel...po moje bo to vgrajeno v aboriđinsko zapuščino.
Bonbone ti dam pa kar vse in se kar ti lepo redi x;)x
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 4. april 2004, 08:40

Če pa ne- bo vsaj kdo vprašal svojega otroka ali mu je hrana v šoli všeč, ali ga nasiti, kaj bi spremenil. Predvsem pa - koliko je ZDRAVA HRANA, ki jo zaužijejo.


Hehe kot veteran šoljske prehrane (jedel in pil, 12 let, pol zadnjo leto sem pa kar na vegeterjansko udaril) nevem pr nas, na primorskem, w Wajdušni, morem pohvalit ustrežljivega kuharja, ki je začel, pečt sojine polpete, ko je videl da jaz pa še ena bejba pa najbrž še kdo ne jemo več mesa, repete je bil vedno na voljo, v primeru, da je šel dan proti koncu, in je še bilo notr, sicer pa na začetku repete še ni prišel v poštev, sicer pa jaz malo pojem in sem imel vedno več kot dovolj, če si kdaj vprašal če lahko dobiš malo več so ti dali, če si rekel malo manj so ti dali malo manj ;) skratka na nivoju restavracije, je postrežba, stroški ne vem kolk so bli mislim da nekaj čez 10y na mesec, hrana sama po sebi, ni bila nič posenega, tako dobro kot skuham jaz stvar s tem da pač tiste stvari ki jih ne znam skuhat, so primerljive kakovosti, ampak povsem okusno in zadovoljivo, klobase mi sicer nikoli niso ble všeč in to, ampak tak pač je, vsekakor bom tu na tem mestu pohvalil osebje, ki sem ga gledal 2000++ kosil, in so bili vedno ustrežljivi in prijazni, mrbit sem mel največjo srečo na svetu, al pa sam slučaj, ampak od takrat več ne jem v menzah in tko naprej, pač zarad občutka da nikol več ne bo tako dobro...,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. april 2004, 09:19

Tudi jaz sem bila zadovoljna s šolsko prehrano - ampak to je bilo pred 20 in več leti...
Kot pravi El Nino: smo dobili tudi repete, če smo bili bolj na koncu in če so kuharice videle, da bo kaj ostalo... Celo ful okusna hrana se mi je zdela - je bila pač malo drugačna kot doma (pri sosedovih je vedno vse boljše x;)x x:o)x ). N.pr. špinača mi je bila boljša v šoli, ker ni bila tako grenka kot doma, pa vampi mi v šoli niso tako smrdeli...

Moja hči zdaj hodi na isto osnovno šolo kot sem hodila jaz in tudi ona se ne kaj dosti pritožuje nad hrano. Je pa tudi res, da ni izbirčen otrok. Edino včasih pojamra, da je še lačna, ko pride po kosilu (2 km peš) k meni v delavnico. V takih primerih jo pošljem v paninoteko po sendvič, pa je.

Nataly, na tvojem mestu bi jaz te pripombe povedala glasno na prvem roditeljskem sestanku, čez par dni pa bi se pri vodstvu šole pozanimala, če je razredničarka ukrepala in podala naprej te pripombe glede hrane.
Upam, da se je od takrat to že kaj uredilo. Pa javi, če je kaj novega! x8Dx x:)x

#13 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 23:58

Nasa solska hrana v OS je bila super, v srednji pa kar ok. Imeli smo na izbiro vegetarijansko, normalno, sportno hrano.., tako da so vsi nasli kaj za sebe..


Na faksu pa nisem jedla. Ni bilo casa pa se raje sem sla jest po predavanjih kam drugam v mesto..


Se pa necakinja zelo pritozuje nad solsko prehrano, ceprav doma je vse. Tako, da sestra razmislja, da bi se sla pritozit. Ampak ali lahko sploh kaj doseze? :o|o:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#14 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. maj 2004, 00:11

kje mi živimo ej... Bemu če se ne bo vlada menjala, prokleta banda Gabrovska ,......Na faksu pa itak pol folka vpisanega sam zaradi bonov, ker 90% nikol ne bi povohalo ......

:V: :palec:

#15 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 9. maj 2004, 00:51

Srednja šola pod od podna. Vsak dan le 3 vrste sendvičev, nobene jedilnice, samo linica, ko v zaporu, pa 600 učencev!!!
Aja, pa to, nas so med odmori ven na hodnike zaklepali, kjer pa spet ni bilo nobenih klopc, smo morali stat , ali pa it ven pred šolo sedet.

Kam si pa hodil na srednjo solo?
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#16 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. maj 2004, 10:26

Heh, če se spomnem naše gimnazije... Je bla učasih vojašnica, tud brez garderob, smo se pozim sezuval, pa grel čevle pr radiatorjih, nobene prehrane, mel smo kantino- en tak kontejner, kjer vsakdan sendvič s posebno pa snickers....

Ma men je blo kul, kr je mela šola en tak "duh"...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#17 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 9. maj 2004, 11:10

V osnovni soli se ne spomnem x:)x ...mislim, da smo imeli kruh, kaksen namaz in kakav.
V gimnaziji nisem vec jedla ( ceprav je bila na voljo tudi vegetarijanska hrana ), ker so imeli razne male hladne pice, pa kruh pa sok pa take...ali pa sladek krof za zajtrk...to ni zame x:)x
Sreco sem imela, da je bila zraven fakulteta, kjer so imeli jogurtke, pa polnozrnate sendvice sam s sirom...pa tako naprej...
Na faksu pa itak ne jem ( ce le ne gnijem tam cel dan)...

Ne vem, bratrancku teta sama doma prpravli sendvic...pa nek sadez...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#18 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:10

SERŠ Maribor

A mislis, da je razika v prehrani v Ljubljani in drugih mestih?
Kolikor poznam starse, so se kar precej bunili ( v LJ ), ce njihovi otroci v soli niso dobili dobre hrane... Kako je pa pri vas?
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#19 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 3. november 2012, 11:49

odgovor podajam iz teme družinski zakonik sem v to temo, ki se mi zdi bolj primerna za debato okoli prehrane otrok v javnih ustanovah:

Hvala bogu, da se bo izpostavilo, da bodo lahko ljudje svobodno izbirali kakšno hrano hočejo zase in svoje otroke. nič drugače kot glede cepljenja ali katerekoli druge podobne zadeve, v katerih se še vedno vsiljuje neke stare načine, ki niso več primerni za vse.

poglej sin niso bile provokacije,vedno več je veganov, a veš da po vseh šolah nimajo vegeterjanskih kosil in malic niti v vrtcih, tko da ni dvakrat za reč da se tega ne bo ispostavilo ja, vsaj po tem kako zagreto vse to zagovarjate.



Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#20 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. november 2012, 18:07

jaz pa mislim da se bi morali otroci sami odločati kaj jejo redvsem to.jaz sem za raznoliko hrano in tudi sprejmem če moj otrok ne želi jesti mesa zaradi sebe. nesprejmem pa veganov ki svojim otrokom ne dajo zapuskusit mesa ker imajo pač neko prepričanje sorry to je pa zame krajšanje otroških pravic

#21 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. november 2012, 18:11

nekoč je primeni kosil en fantek ki so njegovi starši vegani in jaz sem mu dala pač vegetarjansko hrano saj so mi starši rekli da ga ne silijo da ne je mesa. in da se je sam odločil, sam ko nas je videl meso se je videlo da bi otrok rad jedel meso ampk si ni upal.in to ni osamljen primer.
tvoje prepričanje je da je veganstvo najbolje zate in posledično tudi za otroka,poglej jaz mislim daje to narobe.in ja se strinjam s tabo vsak se mora svobodno odločati tudi tvoji otroci......ko jih seveda boš imel

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2012, 18:14

jaz pa mislim da se bi morali otroci sami odločati kaj jejo redvsem to.jaz sem za raznoliko hrano in tudi sprejmem če moj otrok ne želi jesti mesa zaradi sebe. nesprejmem pa veganov ki svojim otrokom ne dajo zapuskusit mesa ker imajo pač neko prepričanje sorry to je pa zame krajšanje otroških pravic

kaj pa vem...
imaš na nek način prav, seveda, samo včasih je bilo tako, da če je za starše bilo dobro, je pač moralo biti tudi za otroke - velja za oba primera, tako mešane hrane kot vegetarijanske (veganstvo se mi osebno za zelo majhnega otroka ne zdi ustrezno, ampak imaš pa folk, ki na podlagi izkušenj trdi drugače in jim tudi čisto verjamem, samo jaz nisem za).

sicer se mi zdi najbolj prav, da skušaš dajati otroku, kar se ti zdi najbolj zdravo in prav, pač tudi po svojih možnostih, da pa se greš čim manj odrekanja (in posledično potem raznega drugega dodajanja) in pustiš, da ko je otrok tolkko star, da se sam odloči.

Poznam namreč kar nekaj vegetarijanskih otrok (zdaj so že odrasli), ki so imeli kot otroci izključno vegetarijansko prehrano, vendar zdaj jejo vse (v enem odbobju pa so dobesedno navalili na 'mcdonaldse').
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. november 2012, 18:26

kaj pa vem...
imaš na nek način prav, seveda, samo včasih je bilo tako, da če je za starše bilo dobro, je pač moralo biti tudi za otroke - velja za oba primera, tako mešane hrane kot vegetarijanske (veganstvo se mi osebno za zelo majhnega otroka ne zdi ustrezno, ampak imaš pa folk, ki na podlagi izkušenj trdi drugače in jim tudi čisto verjamem, samo jaz nisem za).

sicer se mi zdi najbolj prav, da skušaš dajati otroku, kar se ti zdi najbolj zdravo in prav, pač tudi po svojih možnostih, da pa se greš čim manj odrekanja (in posledično potem raznega drugega dodajanja) in pustiš, da ko je otrok tolkko star, da se sam odloči.

Poznam namreč kar nekaj vegetarijanskih otrok (zdaj so že odrasli), ki so imeli kot otroci izključno vegetarijansko prehrano, vendar zdaj jejo vse (v enem odbobju pa so dobesedno navalili na 'mcdonaldse').


ma ja sej imaš prav vsak pač ravna po svoje in to poslednično prenese na otroka.
verjetno imam jaz res problem z temi vegani, ampak samo zato ker se mi ne zdijo realni.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2012, 18:35

jaz nimam problema z vegani, samo so me odbili s svojim načinom in dobim alergijo, čim se kej 'zalobira' v te smeri. Žal. Skratka, pri meni se je doseglo nasprotno od želenega.
zadnjič sem celo pomislila, da če bom imela še kakega tipa, da bo moj *pogoj*, da ne bo vegan. x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. november 2012, 18:50

jaz nimam problema z vegani, samo so me odbili s svojim načinom in dobim alergijo, čim se kej 'zalobira' v te smeri. Žal. Skratka, pri meni se je doseglo nasprotno od želenega.
zadnjič sem celo pomislila, da če bom imela še kakega tipa, da bo moj *pogoj*, da ne bo vegan. x:o)x x:Dx



no saj sem tako mislila




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0