Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Domace zivali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#1 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 27. marec 2004, 18:20

Ljudje imamo radi zivali in marsikateri ljubljencek nam polepsa slab dan.. x:)x ampak..

Zdi se mi, da vse prevec ljudi misli samo nase. Nic nimam proti tistim, ki zivijo v hisah, na kmetijah, na dezeli,.. in imajo pse, macke ali karkoli drugega. Ne zdi pa se mi prav, da uboge zivali zapiramo v stanovanja. Ko nas ni doma, smo v sluzbi ali soli, zival trpi. Vem, da (npr.) psa peljete na sprehod in, da se mu, ko ste doma, posvecate, ampak to ni dovolj..
Niti predstavljati si ne moremo kako je psu med pasjimi, vrocimi dnevi poletja, ko revez v svojem kozuhu komaj diha - poleg tega pa je zaprt v stanovanju in caka, da se ga usmilimo in ga peljemo na sprehod..

... kaj pa menite vi..? x?x

#2 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 27. marec 2004, 19:42

predstavljati si ne moremo kako je psu med pasjimi, vrocimi dnevi poletja, ko revez v svojem kozuhu komaj diha - poleg tega pa je zaprt v stanovanju in caka, da se ga usmilimo in ga peljemo na sprehod..


jaz obožujem muce. imam eno- kliče se Lolita xDDx poleti, ko ji je vroče se je usmilim in ji pobrijem kožušček. potem pa čisto gola poležava na sončku in izgleda kakor rožnata piška. zato se večkrat zgodi da pride sosedov muc in jo začne lizati misleč: oh, kako dobra pečena piška x:px . x:Dx ona pa se le še bolj nastavi, saj ve da ko ji bo dovolj ga lahko tako spraska, da ga lastna mati ne bi spoznala... x:Dx x:Dx
no, toliko o moji muci.... x:Ix

#3 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 27. marec 2004, 19:56

Da se absolutno ne strinjam!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :eek:

Macki je clovekovo bivalisce idealen dom in psu tudi. Domace zivali, v smislu ljubljencev, so 100% odvisne od cloveka, pa ne le zaradi hrane, tudi nege in jasno druzenja.

Od kod prepricanje, da zival v stanovanju trpi? Pes na primer, ljubi druzbo svojega cloveka, niti da govorim, kako se pocuti recimo na kaksni verigi (pa ce bi ta imela ta 100 metrov- ista figa!). Ali pa ograjenem dvoriscu. Pes je tam osamljen.

Ce pes spi v stanovanju, bo dlje in lepse zivel. Na tak nacin bo visoko socializiran in pravi clan druzine. Razen ce pes ne sluzi zgolj cuvanju premozenja, (kaksno pasje zivljenje!), pes rad deli prostore s svojim clovekom!
Macka vecino dneva prespi in se v stanovanju, ki ji daje obcutek varnosti odlicno pocuti.

Poleti bo zival prej nasla senco v stanovanju kot priklenjena na verigo!
Zakaj prepricanje, da ima zival na dezeli vec druzbe?
Ali da je poleti na prostem bolj hladno?!? :eek:

Pa se to: kdor misli, da mu bo "ljubljencek polepsal slab dan", naj se v korist zivali le-tej odrece. Ljubljencek OBSTAJA 24 ur na dan in ne polepsa samo slab dan, on je in mora biti del nas. Zal, clovek da en majhen koscek dobrote zivali, ta pa ga za to stoktat toliko poplaca.
Rad nas pocaka, da se vrnemo iz sluzbe, uziva z nami na sprehodu, nas obozuje, ko nas ni, nam cuva imovino, za njega smo najlepsi in najbolj dobri. Vsi, ja, tudi tisti grdi in zlobni.

Pa brez zamere!

#4 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 28. marec 2004, 11:46

aha..

* v stanovanju je poleti hladno, zanimivo.. Morda mislis na klimo, ki vsekakor ni zdrava za zival!!
* zival uziva zaprta v stanovanju, ko caka da prides iz sole ali sluzbe in jo koncno peljes ven? Tudi zanimivo...

* Po tvojem sporocilu sodec, je bolje da se tudi sama spremenis v psa, ker ti bo sigurno lepse.. Ce bos imela sreco pa te bo poleti morda kdo obril.. x:Dx

Pa brez zamere!

#5 afna

afna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 75

Objavljeno: 28. marec 2004, 12:40

S fantom imava oba rada živali, vendar sva oba skoraj do večera v službi in ravno iz razloga, da kuža ali muc ne bi bil sam ves dan nimava kosmatincev.

Sva pa za darilo dobila majhno luštno skobčevko - papagajčka Torija (tori=japonsko "ptič" xDDx - takrat sva ravno s potovanja prišla).

Najin Tori je seveda enakovreden član družine, ki prosto leta po stanovanju (vedno) in gre v kletko samo jest, včasih tudi spat ali se igrat z zvončki, ogledalci in drugimi igračkami.

Veliko ti lahko daje tudi takšen pernati prijatelj. Resnično se odziva in se mi zdi pametnejši od muck. Razen tega da govori (npr. U, kaka ritka! ali pa Ti si taka faca!), se mi zdi, da kar dobro razume, kako pri nas stvari fukcionirajo! Ko si umivamo zobe, pride na umivalnik in se hoče tudi on kopat... x^x

Res je zlatek. Z njim ni veliko dela in čez dan se zamoti s svojimi "ljubicami" v ogledalih in mnogimi igračkami na različnih mestih v stanovanju (npr. biljad kuglo fura po parketu sem in tja x:Dx ). Ko pa prideva domov, je seveda v središču pozornosti.

Mogoče v razmislek komu, ki bi si rad omislil živalco...


@

Hihihihi, ravnokar čveka: "Daj mi lupčka, lubica, Tori, Tori.." x;)x

#6 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. marec 2004, 11:34

Tule smo tudi pisali na to temo x;)x

HIŠNI LJUBLJENČKI

#7 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 30. marec 2004, 12:23

in? x?x

#8 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. marec 2004, 12:26

Marsi ni potrebno večih tem združevat, če se o eni temi piše v eno temo.

#9 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 30. marec 2004, 12:45

aha... in? x:Dx

#10 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. marec 2004, 12:48

Ne vem , po vesti, zame je tudi Marsin čas dragocen, ne samo moj.... xrolleyesx

#11 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 30. marec 2004, 12:49

... potem pa ga ne zapravljaj z brezveznimi posti... x:Dx
x:Dx x:Dx x:Dx

#12 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 30. marec 2004, 12:56

Ljudje imamo radi zivali in marsikateri ljubljencek nam polepsa slab dan..  x:)x  ampak..

Zdi se mi, da vse prevec ljudi misli samo nase. Nic nimam proti tistim, ki zivijo v hisah, na kmetijah, na dezeli,.. in imajo pse, macke ali karkoli drugega. Ne zdi pa se mi prav, da uboge zivali zapiramo v stanovanja. Ko nas ni doma, smo v sluzbi ali soli, zival trpi. Vem, da (npr.) psa peljete na sprehod in, da se mu, ko ste doma, posvecate, ampak to ni dovolj..
Niti predstavljati si ne moremo kako je psu med pasjimi, vrocimi dnevi poletja, ko revez v svojem kozuhu komaj diha - poleg tega pa je zaprt v stanovanju in caka, da se ga usmilimo in ga peljemo na sprehod..

... kaj pa menite vi..?  x?x

O psih ne bom, nimam izkušenj z njimi. Lahko pa povem marsikaj o mačkonih, ki so del mojega življenja že ohoho let.

Torej - mačka 3/4 svojega življenja prespi. Dejstvo! Čas, ko nas ni doma, tako prespi ali pa ušpiči kakšno neumnost, večinoma pa nas ne pogreša. Njene simpatije so v prvi vrsti vezane na prostor, v drugi na človeka (da ne bo pomote- tudi na človeka se naveže, in to zelo!). Če smo res malo doma, je fino, da sta dve mački, da imata družbo. Osamljena mačka res lahko postane asocialna tako do ljudi, kot do drugih živali. Res pa moramo poskrbeti za to, da ima/jo stalno svežo vodo in svež nastilj za opravljanje potrebe. To je vse.

Bom pa povedala eno zgodbico, ko sem gotove smrti rešila 3 tedensko kantarico - potomko naših vaških potepuhov. Po vseh veterinarskih kolobocijah, izolaciji zaradi drugih mačk v hiši, je imelo to malo bitje potem pravi spoznavni večer z ostalimi kosmatinci in zadeva je stekla super - so ratali kar frendi. Po 8. mesecih starosti sem tej novinki odprla vhodna vrata rekoč: "Takole punca. Zdaj si odrasla in se moraš odločiti - boš ostala tu ali boš odšla v svet". Radovednost ji ni dala miru, seveda pogledat v širni svet... Postopek ponovim še parkrat in jo opazujem. Ne, punca si ni želela svobode. Vsakič je po petih minutah uletela nazaj sto na uro in je ni ganilo 5 %. To mi je bilo dovolj, da sem jo obdržala pri sebi v hiši. Še vedno je tu - po 8. letih mi je marsikatero ušpičila, brihtna je sto na uro, pogreša pa svobode niti malo ne. Boli jo ketna, da ima le sonce na balkonu, da se izležava, futer in nekoga, da ga živcira. x^x

#13 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 30. marec 2004, 13:44

mucke so vsekakor bolj primerne za stanovanje, kot psi, ker jih ni potrebno vozit na sprehod, lulat... Smilijo se mi psi, ki cakajo sami na lastnika, da jih koncno odpelje ven...
Pa se to.. Zakaj mislite, da vas je pes tako vesel, ko rpidete iz sluzbe? Ker je revez sam cel dan in bi se razveselil se vlomilca.. x:Dx x:Dx x:Dx
:eek:

#14 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 31. marec 2004, 07:58

O psih ne bom, nimam izkušenj z njimi. Lahko pa povem marsikaj o mačkonih, ki so del mojega življenja že ohoho let.

Torej - mačka 3/4 svojega življenja prespi. Dejstvo! Čas, ko nas ni doma, tako prespi ali pa ušpiči kakšno neumnost, večinoma pa nas ne pogreša. Njene simpatije so v prvi vrsti vezane na prostor, v drugi na človeka (da ne bo pomote- tudi na človeka se naveže, in to zelo

Neli :palec: :palec: :palec:

Zivim skupaj z mackami ze celo zivljenje. Moji nonoti so imeli trikrat po skoraj 20 let vsakic svojo macko! Zadnji muc pa je imel celo svoj privatni fotelj x^x x^x x^x

Moja muca je imela okoli prvega marca 11 let. Najdenka, kot vse ostale macke, ki so nasle zatocisce pri nas. V glavnem, mojo muco je komaj skoteno nekdo hotel utopiti, pa sem takrat prisla mimo in malega miska utaknila v zep in hajdi v lekarno. Lekarnar mi je zagotovil, da ne bo prezivela. Jaz pa sem jo hranila na dudo vsaki dve uri, podnevi in ponoci in jo umivala s fiziolosko razstopino. Naredila sem tudi nekaksen zep a la kengoru, pa sem jo nosila s seboj na predavanja....da ji ne bi zmanjkalo toplote.

Zmeraj smo vlekli tudi njo z nami na dopust. Leta in leta smo bili v Istri vse vikende in macka jasno z nami. Se na misel ji ni prislo, da bi kam dalec sla. Le enkrat se je stepla z jezem :eek: :eek:

#15 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:09

.. cisto tako me nekaj zanima..

"Vlacenje" ljubljencka na dopust... x:px
Kam hodite na dopuste, da jih jemljete s sabo? Jaz ga sigurno ne bi mogla vzet, niti ne bi hotela, ker na avion ga ne mislim dajat.. Tudi po hotelih ga je brez veze vlacit.., na lepih, pescenih, urejenih plazah ali bazenih pa tako ali tako ne mores imeti zivali!!
:sori:

#16 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:34

Jaz pa sem jo hranila na dudo vsaki dve uri, podnevi in ponoci in jo umivala s fiziolosko razstopino. Naredila sem tudi nekaksen zep a la kengoru, pa sem jo nosila s seboj na predavanja....da ji ne bi zmanjkalo toplote.

xsrcbumx x:Xx
jaz sem tudi ena takšnih. pred časom sva s cimro šle v eno zavetišče za živali po muco in smo jo imeli nekaj časa v stanovanju (zmešane pač), potem pa jo je posvojila moja teta. večkrat sem pa privlekla zapuščene muce domov in se borila proti vsemu in vsakemu, ki jih ni hotel. nimajo vsi srca za živalce :xx!:

#17 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:41

Jaz pa sem jo hranila na dudo vsaki dve uri, podnevi in ponoci in jo umivala s fiziolosko razstopino. Naredila sem tudi nekaksen zep a la kengoru, pa sem jo nosila s seboj na predavanja....da ji ne bi zmanjkalo toplote.

xsrcbumx x:Xx
jaz sem tudi ena takšnih. pred časom sva s cimro šle v eno zavetišče za živali po muco in smo jo imeli nekaj časa v stanovanju (zmešane pač), potem pa jo je posvojila moja teta. večkrat sem pa privlekla zapuščene muce domov in se borila proti vsemu in vsakemu, ki jih ni hotel. nimajo vsi srca za živalce :xx!:

Pa tudi bolezni, ki jih potepuske muce prenasajo nima vsak.. x:px x:px
x;)x

#18 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:46

.. cisto tako me nekaj zanima..

"Vlacenje" ljubljencka na dopust...  x:px
Kam hodite na dopuste, da jih jemljete s sabo? Jaz ga sigurno ne bi mogla vzet, niti ne bi hotela, ker na avion ga ne mislim dajat.. Tudi po hotelih ga je brez veze vlacit.., na lepih, pescenih, urejenih plazah ali bazenih pa tako ali tako ne mores imeti zivali!!
:sori:

Torej kaj si hotela povedat, da ne veš kam hodimo na dopust, al da hodiš ti na dopust z avionom, na lepe peščene plaže x;)x
A veš, jaz svojega papagaja verjetno ne bi jemala s seboj, ker potem bi tudi kaktuse ane... čeprav bi bili domačini veseli tako kaktusa, kot papagaja, kot nas... pa grem tudi na peščeno plažo, aja ne grem v hotel, ampak v en super apartma, kjer imam postrežbo ena a, se počutim kot kraljica tistih štirinajst dni med sezono, no pa še kdaj med letom tudi...
ampak jaz točn vem, da ti veš, kam hodijo tisti ljudje na dopust, ki vzamejo psa s seboj... a ne x;)x

#19 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:47

Pa tudi bolezni, ki jih potepuske muce prenasajo nima vsak..  x:px  x:px
x;)x

znova, ti si tudi kul- se vidi da si z našega konca x;)x

#20 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:48

.. cisto tako me nekaj zanima..

"Vlacenje" ljubljencka na dopust...  x:px
Kam hodite na dopuste, da jih jemljete s sabo? Jaz ga sigurno ne bi mogla vzet, niti ne bi hotela, ker na avion ga ne mislim dajat.. Tudi po hotelih ga je brez veze vlacit.., na lepih, pescenih, urejenih plazah ali bazenih pa tako ali tako ne mores imeti zivali!!
:sori:

Torej kaj si hotela povedat, da ne veš kam hodimo na dopust, al da hodiš ti na dopust z avionom, na lepe peščene plaže x;)x
A veš, jaz svojega papagaja verjetno ne bi jemala s seboj, ker potem bi tudi kaktuse ane... čeprav bi bili domačini veseli tako kaktusa, kot papagaja, kot nas... pa grem tudi na peščeno plaža, aja ne grem v hotel, ampak v en super apartma, kjer imam postrežbo ena a, se počutim kot kraljica tistih štirinajst dni med sezono, no pa še kdaj med letom tudi...
ampak jaz točn vem, da ti veš, kam hodijo tisti ljudje na dopust, ki vzamejo psa s seboj... a ne x;)x

Najbrz v prikolico, v campe,.., v blizino svojega doma - Hrvaska pa to..

To pa ni moj stil!! x:Dx

#21 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:52

in zakaj to sprašuješ, verjetno je stil nekoga druzga, pa še nekaj ko te boli k... vzameš tud psa s seboj na avion, ali pa na lepo peščeno plažo, ker to je pač tvoj stil... in ti je vseeno kaj drugi rečejo in mislijo...
no ampak takrat si pa al prekleto bogat, al pa bogat v sebi... mislim pa da je podobna tema že odprta in jaz zaključujem tule x;)x

#22 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 17:58

A si ti malo nervozna? xrolleyesx
Kje si pa prebrala, da imam domaco zival? Kje si pa prebrala, da jo vlacim na avion?
.. ce ti ni prav, da si nekateri lahko privoscijo vec, kot ti, tvoj problem.. Ni se treba znasat nad drugimi! In bistvo sporocila ni bilo v lepih pescenih plazah in bazenih, ampak v tem, da na takih mestih ne mores s sabo vlacit psa ali macke, ali papagaja,.., saj je vseeno kaj....

Moje vprsanje glede tega, kam hodite na dopust, je pa povsem upraviceno in normalno... Ne vem kaj se tako razburjas..









..... PERSEN ..... x^x

#23 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 31. marec 2004, 18:05

joj saj ne morem da ne bi, a ti delujem razburjena, ej dečva, ti me pa res ne boš razburila x:Dx pa tko prijetno sva klepetali :eek: a sem kje napisala da imaš domačo žival, pa da jo vlačiš s seboj... joj mati pomagavka, hehe a greš z menoj letos na dopust, da vidiš kako živijo pristno Dalmatinci, te popeljem med domačine x;)x evo te povabim, jaz ful uživam xsrcx
a ti si spraševala kam hodimo na dopust, al kam vlačimo domače živalce na dopust... joj sem zgrešila smisel, sori. Mene privlači Dalmacija, noro. Imam tam prijatelje, ki poskrbijo, da vedno ostane nepozaben dopust. Evo sem ti odgovorila. Sem pridna ane, pa nič nesramna in nestrpna xDDx aja nervozna(kaj je že to aja ma ne jaz sem ena sama potrpežljivost)
Uživaj še naprej v dnevu in večeru, gre Ksenija brat...

#24 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 18:09

Sklepam, da imas preko 50 let, da meni pravis decva...
.. res kulturno ... :palec:

#25 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 31. marec 2004, 18:10

Se opravičujem gospa, ampak pri meni je to ljubkovalno x:o)x
sicer so pa moji rojstni podatki objavljeni x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0