Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Domace zivali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#26 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 18:12

potem pa tako poimenuj svojega psa, ali karkoli ze imas.. x:Dx

#27 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 31. marec 2004, 18:24

Znova,

ti bom jaz odgovorila, ker sem ti se dolzna odgovor od takrat, ko si mi napisala da upas, da se bom spremenila v psa in da me bo kdo obril...

Sodelovanje na raznih forumih le zahteva neko osnovno kulturo, ti pa zalis sodelujoce brez razloga.

Takole pisanje je tvoja kultura, prav tako je iz tvojih postov razviden odnos do drugih zivih bitij.

Prosim, nikar je pisari po takih forumih kot je ta, ce je tvoj namen izrazanje nekega nadstandarda, ki si ga verjetno le pobozno zelis.



In to je bil moj odgovor, zadeva je kar se mene tice koncana. V mojem zivljenju k sreci ni prostora za doloceno vrsto ljudi.

#28 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:18

V tvojem zivljenju je prostora le za zivali.. x:Dx

Kje sem pa koga uzalila? Sem te morda oklicala za decvo?
.. ne bi rekla ...

Glede britja mackov, psov,.., se mi pa to zdi totalno nelogicna zadeva.. Ce bi narava hotela, da so macki pobriti, bi bili brez dlake!! x;)x

#29 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:46

Znova, sklepam, da malce provociras, tudi ok, ce ti pase.
Sicer pa je s tem tako. Ce se clovek odloci deliti svoje zivljenje z macko, psom, hrckom, pticem..... to pomeni nek nov moment v zivljenju in ta nov moment pac zahteva prilagoditev. Ce prilagoditve nisi sposoben, ne imej zivali. Ce si se pa za to odlocil, se bos temu prilagodil. Ce imas zival rad, ti v nobenem, ampak res v nobenem primeru ne pomeni neke obremenitve, niti te nikjer in na noben nacin ne omejuje.

Da ti povem iz lastnih izkusenj - ce kaj v zvezi s potovanjem kdaj zaradi mack ni bilo izvedljivo, sem pac ostala doma. Shit happens... Brez kancka obzalovanja.

Z letali je pa tako. Z marsikatero letalsko druzbo se lahko dogovoris, da vzames zival s seboj v kabino (pod pogojem valjda, da to ni recimo neko tele od nemirnega psa x:Dx) . Ce priblizno mesec dni pred potovanjem izrazis zeljo in ce te v tem nekdo ze ni prehitel, ti to dovolijo. Obicajno dovolijo eno zival na letalu, ce je v svojem boksu, pa se zmenis, ce se da, da je zival ob tebi, ali pa jo "cuvajo" stevardese. x:Dx

Pa se ena izkusnja - ni ravno moja, je od prijateljice. Ima kar velikega psa, ki je zdaj ze "penzjoner" in ta pes je videl pol sveta. Od mondenih plaz St. Tropeza naprej do najbolj luksuznih hotelov, kar jih evropa premore. x:Dx Najvecja pasja carica, kar sem jih videla v zivljenju. :palec:

#30 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:46

Prvič slišim, da naj bi bila "dečva" žaljivka. Nasprotno, jaz to razumem kot ljubkovalno poimenovanje.

Če na LF le ne bi bilo hujših žaljivk. Če bi bil ženska, bi bil prav vesel, kadar bi mi kdo rekel "dečva".
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#31 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:50

Znova, sklepam, da malce provociras, tudi ok, ce ti pase.
Sicer pa je s tem tako. Ce se clovek odloci deliti svoje zivljenje z macko, psom, hrckom, pticem..... to pomeni nek nov moment v zivljenju in ta nov moment pac zahteva prilagoditev. Ce prilagoditve nisi sposoben, ne imej zivali. Ce si se pa za to odlocil, se bos temu prilagodil. Ce imas zival rad, ti v nobenem, ampak res v nobenem primeru ne pomeni neke obremenitve, niti te nikjer in na noben nacin ne omejuje.

Da ti povem iz lastnih izkusenj - ce kaj v zvezi s potovanjem kdaj zaradi mack ni bilo izvedljivo, sem pac ostala doma. Shit happens... Brez kancka obzalovanja.

Z letali je pa tako. Z marsikatero letalsko druzbo se lahko dogovoris, da vzames zival s seboj v kabino (pod pogojem valjda, da to ni recimo neko tele od nemirnega psa  x:Dx) . Ce priblizno mesec dni pred potovanjem izrazis zeljo in ce te v tem nekdo ze ni prehitel, ti to dovolijo. Obicajno dovolijo eno zival na letalu, ce je v svojem boksu, pa se zmenis, ce se da, da je zival ob tebi, ali pa jo "cuvajo" stevardese.  x:Dx 

Pa se ena izkusnja - ni ravno moja, je od prijateljice. Ima kar velikega psa, ki je zdaj ze "penzjoner" in ta pes je videl pol sveta. Od mondenih plaz St. Tropeza naprej do najbolj luksuznih hotelov, kar jih evropa premore.  x:Dx  Najvecja pasja carica, kar sem jih videla v zivljenju.  :palec:

Neli... brez zamere, ampak..
Ostala si doma zaradi zivali???!!! x:Dx
Kaj je s tabo? Zivljenje je prekratko, da bi ga zapravljali.. Treba je uzivat kolikor se le da in izkoristit vse kar se nam ponudi... x:)x

#32 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:51

Glede britja mackov, psov,.., se mi pa to zdi totalno nelogicna zadeva.. Ce bi narava hotela, da so macki pobriti, bi bili brez dlake!!  x;)x

Glede britja: imam dolgodlake macke, katere redno (sicer ne na balin) strizem. Zakaj? Ker se dlaka vozla in moje macke neprimerno raje vidijo na sebi skarje kot pa glavnik in cukanje.

Macke brez dlake obstajajo! Sphynx. x:Dx Pa še prav cortkane so.

#33 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:54

Macke brez dlake so ogabne :xx!: - brez zamere..
Proti strizenju nimam nic, britje je pa vsekakor prevec!! x;)x

#34 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:55

Neli...  brez zamere, ampak..
Ostala si doma zaradi zivali???!!!  x:Dx
Kaj je s tabo? Zivljenje je prekratko, da bi ga zapravljali.. Treba je uzivat kolikor se le da in izkoristit vse kar se nam ponudi...  x:)x

Kje pa piše, da se z mackami ne da uzivat zivljenja in da s tem zapravljam cas? xrolleyesx

To je ravno tako, kot bi jaz tebi rekla, da ti ne znaš uzivat zivljenja, ker jih pac nimaš. x^x

Vsak menda zase ze ve, ane?

#35 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:56

Macke brez dlake so ogabne  :xx!: - brez zamere..

Stvar okusa. Meni so izjemno vsec. :palec: :palec: :palec:

#36 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 20:00

uhh... Vse obrnete na glavo..
Nisem rekla, da se ne da uzivat z mackami.. Rekla sem, da bi verjetno bolj uzivala ( vsaj jaz ), ce bi sla npr. na morje, na izlet, na potovanje,.., kot pa da ostanes doma z macko..
Mislim halo...
Nima smisla o tem razpravljat.. Enim je pac v uzitek strest KiteKat v skledo, drugim pa je v uzitek potovat po svetu... x:)x

#37 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 31. marec 2004, 20:02

uhh... Vse obrnete na glavo..
Nisem rekla, da se ne da uzivat z mackami.. Rekla sem, da bi verjetno bolj uzivala ( vsaj jaz ), ce bi sla npr. na morje, na izlet, na potovanje,.., kot pa da ostanes doma z macko..
Mislim halo... 
Nima smisla o tem razpravljat.. Enim je pac v uzitek strest KiteKat v skledo, drugim pa je v uzitek potovat po svetu...  x:)x

No, saj tudi ti malo obracas na glavo.
Nikjer nisem napisala da sem vedno in samo doma. Saj tudi jaz potujem. VELIKO!

#38 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 31. marec 2004, 20:05

Znova, očitno nisi ljubiteljica živali. Če bi bila, bi razumela, da se človek zaradi živali odpove kakšnemu potovanju. To ni nobena žrtev. Gre le za prioritete. Daleč od tega, da bi temu rekel "zapravljanje življenja". Če imaš žival res rad, ti ona to večkratno povrne. Živali so namreč res zmožne brezpogojne ljubezni in to tudi pokažejo. Druženje s hišnimi ljubljenčki zelo pomirjajoče deluje in odganja stres. Če imaš psa, ki ga moraš vodit na sprehode, te pa to prisili še na zdravo gibanje v naravi v vseh letnih časih in v vsakem vremenu. Če s pravega konca gledaš na stvari, tudi temu lahko rečeš, "da uživaš, kolikor se da in da iskoristiš vse, kar ti življenje ponudi".
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#39 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 31. marec 2004, 20:08

bigm :palec: :palec: :palec: :palec:

#40 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 31. marec 2004, 21:58

Znova, očitno nisi ljubiteljica živali. Če bi bila, bi razumela, da se človek zaradi živali odpove kakšnemu potovanju. To ni nobena žrtev. Gre le za prioritete. Daleč od tega, da bi temu rekel "zapravljanje življenja". Če imaš žival res rad, ti ona to večkratno povrne. Živali so namreč res zmožne brezpogojne ljubezni in to tudi pokažejo. Druženje s hišnimi ljubljenčki zelo pomirjajoče deluje in odganja stres. Če imaš psa, ki ga moraš vodit na sprehode, te pa to prisili še na zdravo gibanje v naravi v vseh letnih časih in v vsakem vremenu. Če s pravega konca gledaš na stvari, tudi temu lahko rečeš, "da uživaš, kolikor se da in da iskoristiš vse, kar ti življenje ponudi".

Sem ljubiteljica zivali. Le moje misljenje je tako, da naj ima zival tisti, ki ima ogromno casa in, ki nima zelje potovat, raziskovat, ..., in ki bo to zival lahko VEDNO peljal ven - tudi veckart na dan...
To so npr. starejsi ljudje v penziji..., ali pa na dezeli, kjer se lahko zival prosto giba po travnikih,...
Poleg tega mislim, da je boljse prosti cas prezivet z druzino, se igrat z otrokom, se pogovarjat s fantom, mozem,..., kot pa zato da sprehajas psa! x^x

#41 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. april 2004, 07:56

Sodelovanje na raznih forumih le zahteva neko osnovno kulturo, ti pa zalis sodelujoce brez razloga.

Takole pisanje je tvoja kultura, prav tako je iz tvojih postov razviden odnos do drugih zivih bitij.

Prosim, nikar je pisari po takih forumih kot je ta, ce je tvoj namen izrazanje nekega nadstandarda, ki si ga verjetno le pobozno zelis.

Meni se zdi pa krasno, da je tudi Znova na našem forumu, kajti dobivamo en ekstrakt lekcije potrpežljivosti in sprejemanja drugačnih. Meni osebno je krasno, da me ne ganejo taki načini izražanje in žaljenje, ker se mi enostavno ne da spuščat tako nizko (uf bi se morala preveč sklanjati).

Je pa dejstvo, da kljub temu, da sem tule spoznala ogromno krasnih ljudi, človek srečuje vsak dan dosti Znov in je fino, če se te take zadeve ne dotaknejo...

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#42 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. april 2004, 08:10

Sem ljubiteljica zivali. x

:eek: :O: xrolleyesx

Sicer se pa z veseljem pridružujem mislim v bigmovem postu x;)x x:)x :palec:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. april 2004, 08:35

Bravo, Janja! :palec:

Tako priblizno tudi sama dozivljam Znova, ki sem jo res morala ze tudi opomnit, res ima svoje stose, a je pa prav posebna in vsak nekaj daje v svoje okolje.
Tako da - ni potrebno, da se nas besede, napisane na nekem forumu, od nekoga z nickom, kakorkoli prizadanejo - ker vedno je namrec tudi moznost, da ona oseba samo provocira (mislim pa, da v Znovinem primeru ni tako, da pac sodeluje popolnoma brez pridrzkov), ona se je prisla pogovarjat, druzit, in ne debatirati v strokovnih temah, recimo...

Vseeno pa te prosim, Znova, da malo obvladujes svoj jezik, saj jaz na take pripombe v bistvu moram reagirati, pa je zame mucno, ce se moram skoz oglasati, kot da si kaksen otrok.
Nerada v neprimernih temah mecem naprej polozaje (ali karkoli, kar ne sodi v obravnavano temo), vendar si ne morem kaj, da mi ne bi prisel na misel tvoj Oven, zatorej te prosim, da vcasih najprej pomislis in sele potem poves oz. napises.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. april 2004, 08:46

zatorej te prosim, da vcasih najprej pomislis in sele potem poves oz. napises.

...uf :switz: ...to bo pa težko :vragec: x:Dx

Tudi mene Znova ne moti....na forumu......privat bi pa verjetno zelo težko bila res prijatelja........ali pač, nikoli ne veš kakšna oseba točno se skriva za niknejmom in njegovimi posti.........kolk sebe da v svoje poste in koliko je le provokacija, zafrkancija.......Še posebej me ne moti, ker imam za sabo že kar nekaj fajtov z za moj okus mal "zaj....." in "ozkim" folkom x:Dx ...........pa sem že uvidel nekaj stvari - tudi s pomočjo pujsinih postov, razmišljanj.... x;)x . In mi je tudi za njih fajn, da so tu, seveda.........Fajt pa mora biti vsake toliko časa, valjda.... :vragec: x:Dx


Aja....in mojega mačkona npr. sem našel na pol hin-legnjenega in zapuščenega na neki njivi......ko sva ga vzela k sebi in "omejila" z bivanjem v najinem stanovanju ter mu dala svojo ljubezen je bil tud skoraj hin.......od sreče. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#45 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. april 2004, 14:21

zNOVA, KJE MAŠ LUNO? poleg tega, da imaš znamenje Ovna na seznamu?,mora bit kaj pikantnega, da je izrinjenje v ospredje že skor tak krvoločno x:Dx

#46 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. april 2004, 14:44

ZNOVA, a šteješ tudi ribe med domače živali :8):

#47 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 1. april 2004, 15:04

hahaha, ste face.. x:)x
Clovek napise par besed pa sprozi cel plaz sporocil...
... moj point je dokazan.. Prosim, da nikoli vec ne napisete, da ne mislite vec razpravljat, ali da ne odgovarjate na take poste ( V TEM PRIMERU NA MOJE), ker ste ravnokar dokazali, da se vas da neznansko sprovocirat..., samo dovolj pameten moras biti.. x;)x

Pa lep pozdrav vsem x:Dx x:Dx x:Dx

#48 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. april 2004, 15:18

Pa si res prtegnjena :vragec: .........sem že gojil mal upanja zate x;)x ......pa je šlo......v maloro. x:Dx xnckrivx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#49 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 1. april 2004, 15:21

hahaha, hvala enako... :P :P :P

#50 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. april 2004, 15:24

x:Dx ....no, saj ga znaš tud mal obuditi...... :vragec: x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0