Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Verteks


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
61 komentarjev na to temo

#1 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 30. marec 2004, 04:01

Zelo malo vem o verteksu...tudi raziskovala nisem ničesar...
Mogoče ima med vami kdo več izkušenj...

torej..kot osnova

Verteks je poleg asc/desc in IC/MC...tretji namišljeni kot v horoskopu...

Brala sem navodila, kako ga izračunamo...vendar moram priznati...da mi ne gre.. x:Ix ..vsekakor pa mi pride popolnoma drugače...kot ga izračuna progarm...

Prav tako ne poznam razlage, kaj verteks v določenem znamenju ali hiši pomeni...

Imam ga v dvojčkih, v osmi hiši..v precej ohlapni konj z Venero..(8 stopinj)...


Astra
Per aspera ad astra

#2 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 30. marec 2004, 07:32

Pozdravljena Astra,
verteks ne mora biti niikoli prav daleč od 7. hiše, tako da včasih v 5. 6. 7., 8. 9., dlje pa ne mora biti. Mislim, da ga je nesmiselno razlagati preko hiš, tuki so bolj pomembni aspekti. Znotraj natalnega horoskopa, predvsem konjunkcije, dajo nek poseben pečat. Toda o tem nimam prav veliko izkušenj.

V sinastriji pa deluje, o tem ni nobenega dvoma. Z ljudmi, ki s katerimi imate pomembnješo povezavo je vezan tudi verteks. Verteks ne kaže koliko bo odnos prijeten ali neprijeten, ampak kaže bolj koliko se lahko drug od drugega naučita in kako zelo pomembno je, da do tega odnosa pride.

Vse dobro,

Mihela.

P.S. : Tudi jaz prav veliko o tem ne vem. V praksi sinastrije deluje.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#3 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 30. marec 2004, 07:53

Haj Astra. Veš, da sem imela namen odpreti tole temo, pa si me prehitela. Kul, v slogi je moč x:Dx x:Dx )

Verteks se res malo težje izračuna peš (imeti moraš tabele hiš...), tako da rajši zaupaj programu.

Nekaj malega o verteksu:
V sinastriji se ga uporablja kot točka usode, deluje kot točka gravitacije; če imata partnerja močno povezana verteksa z osebnimi planeti (ne velik orbis), sta "usodno" povezana.

Pri meni zadeva funkcionira, imam ga na 23 Sco, kjer ima moj partner Asc, hči pa Sonce.

Prav zanima me, kakšne izkušnje imate ostali z njim. xrolleyesx :inocent: xDDx

Lep pozdrav!

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2004, 07:57

Vertex je v bistvu globina charta, sicer ste pa ze povedali v bistvu... zelo velikokrat je v 7. in 8. hisi.
Tudi pri meni deluje v taksni povezavi - imam ga v 1. dekadi Raka v blizini partnerjeve Lune.
Tudi sama ga prevec ne interpretiram po znakih.

Fino, ker si odprla, Astra (ja, se mi je zdelo, da sem z nekom drugim tole omenila, pa vidim zdaj, da je bila Vanda - potem imas Vertex tudi na mojem asc, vanda).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 30. marec 2004, 08:01

O Marsa, saj si mi bla res takoj všeč! :palec:
Lep dan! xDDx

#6 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 30. marec 2004, 10:53

Sori, saj odprtje tele teme ni na mojem zelniku zrastlo.. x:Ix

Ponoči sem prebirala teme...prečekirala vertekse v chartih...in odprla temo...

Astra
Per aspera ad astra

#7 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 30. marec 2004, 12:19

kaj pomeni vertex v vodnarju 6hiša kjer je še jupiter? stopinj vertexa pa ne vem x:Ix

x:)x x;)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2004, 15:07

Vertex jemljem kot nekaksno globino charta, nekako sem dobila podoben filing kot pri vozlih (*vendar je mozno, da je to zato, ker ga imam na vozlu, pa da sem jaz potem tako razumela njegovo bistvo).
Kot sem pa nekako postekala, predstavlja v bistvu pogoje ali motiv ali potencial za rast.
Sicer je to 'tretja os' v horoskopu, imaginarna, ne obstaja, se izracuna - imas sirino, imas dolzino, ni pa globine - in to je Vertex.
Najbrz pa je pomemben in 'potenten' predvsem v karmicnih povezavah, kot ugotavljate.

To ti ves, Amis, malo pomisli, to je vse zelo abstraktno; morda torej zanimanje za zdravje, medicino, zdrav nacin prehranjevanja, ki pa je morda lahko 'pogojeno' s kaksnimi zdravstenimi tezavami in obvladovanje tega recimo lahko pomeni moznost za totalno rast. Ali pa zgolj zanimanje za novodobne zadeve'. Lahko morda to predstavlja kaksne skrite talente oz. se nerazvite potenciale...? Hmm...
Tezko bi ti tole interpretirala, Amis, Vertex in njegov 'vpliv', energijo, premalo poznam...
Malo si predstavljaj, pa razmsiljaj...
Morda je tudi premalo podatkov, najbrz je predvsem pomembna torej njegova konj. z Jupitrom v 6. ...
Morda kaj dobrega, ker velja Jupiter za srecnega, vendar lahko je pa tudi kaj pretiranega ali pa recimo globinska ekspanzija... x;)x x:o)x
Zdaj nakladam malo.... res ne dobim nekega boljsega uvida, v bistvu mi premalo pomeni, da bi si zdaj oblikovala kaj konkretnejsega in celo dajala neke razlage.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. marec 2004, 16:17

Vertex = 17 GEM 25

aha a od tu meni vse te dvojčice ;) hehe, čak mal čak mal... hm hm hm, aha aha lej no lej, gledam kolk bivših je melo kaj tam blizu... in ne najdem nič, kaj pametnega, dve dvojčici jasno.. ;)

Kak markanten aspekt, hm opozicija z uranom, šibek trikotnik z luno, in šibek sestil z soncem.. ;) hehe, kaka misel na to ? lepi aspekti se mi zdijo... ;) no grem jaz malo pobrskat po moji privatni zbirki, kera mi pade v to.... hja hm nič trikotnik najbrž ne šteje a? (sonce v vodnarju 17 stopinj... hehe) hm hm hm, kako tale zadeva deluje prosim razložite... (k vas ne bom matral z vsemi, jih je velik preveč....)

more bit kaj direktno gor al so važni tudi aspekti.. da naum jaz kake z ASC v dvojčkih spet fasal.....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 30. marec 2004, 16:20

Ja baje, da so tudi važni, samo natančni morajo biti, do 3 stopinje.
Pa ne bodi zdaj izbirčna Metka... x:Dx Pozdrav.

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. marec 2004, 16:33

hm torej trikotnik znotraj ene stopinje z njenim soncem bi se kar kvalificiral za to zanimivo...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 30. marec 2004, 16:55

marsa hvala :palec: :palec: :palec: ............o ostalem pa še razmišljam x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2004, 16:58

:palec: x:)x

Kateri program na netu pa vkljucuje Vertex?
Rada bi si chekirala tole se enkrat...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 30. marec 2004, 17:16

Na astro.com, na free horoscopes, nato izbereš opcijo extended chart selections.
strelka

#15 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 30. marec 2004, 17:20

Verteks vključuje www.astro.com na primer
Vneseš podatke kot guest user, če se ti ne da registrirat. Potem greš na Free horoscopes/Extended chart selection, in tam imaš dodatno opcijo, da ti izračuna še verteks, pa še nekatere reči. (Točke duha pa nima.)
Pozdrav. x:)x x;)x

#16 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 30. marec 2004, 17:21

O strelka, skupi sva pisali sporočilo, sori. Lp! x:)x

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2004, 17:28

:2src: Thanx obema! Nasla! zaradi vaju oz. z vajino pomocjo, imam celo account sem se spomnila (ker cisto zaupam, samo vseeno z nickom x;)x) - pa nisem znala najti... :o|o: x:Ix :8):

Grem vse schekirat. x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2004, 17:42

Sem ze pogledala, tam je, kjer je bil (6:18 Raka v 8.). x;)x (kjer sem tudi vedela, da je - v bistvu na S vozlu).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. marec 2004, 23:31

mi je pa vsec, da imam dodatno zemljo (4x), ki jo prej nisem videl, pred nisem dodal se pod-znake:

- vertex: capricorn (zemlja): trikotnik pluton, kvadrat saturn v 5 hisi (46.27)
- ceres: capricorn (zemlja): kvadrat saturn in venera v 5 hisi (04,01)
- pallas: sagitarius : kvadrat kiron, pluton, uran med 4 in 5 hiso (19.57)
- juno: capricorn (zemlja): kvadrat kiron, uran in jupiter v 5 hisi (24.35)
- vesta: taurus (zemlja): kvadrat merkur v 9 hisi (39.29)
- lilith: gemini : kvadart kiron in pluton in trikotnik sonce v 10 hisi (30.06)

hkrati ugotovitev, da imam pod-planete v hisah 5 in 10, kjer nimam nobenih drugih nad-planetov.

#20 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 30. marec 2004, 23:45

Z ljudmi, ki s katerimi imate pomembnješo povezavo je vezan tudi verteks. Verteks ne kaže koliko bo odnos prijeten ali neprijeten, ampak kaže bolj koliko se lahko drug od drugega naučita in kako zelo pomembno je, da do tega odnosa pride.

Vse dobro,

Mihela.

P.S. : Tudi jaz prav veliko o tem ne vem. V praksi sinastrije deluje.

To je dober podatek. Ampak če ti ta Vortex da potem izračun za cel kup žlahte in znancev, ter poslovnih partnerjev, mar to potem pomeni, da moraš Vortex od vsakega od teh ljudi posebej gledat, a že kar v osebnem Vortexu piše?

Andres

#21 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 31. marec 2004, 13:15

xrolleyesx xrolleyesx Moj vertex pa je v sedmi hiši na 17 device.

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. marec 2004, 13:19

mi je pa vsec, da imam dodatno zemljo (4x), ki jo prej nisem videl, pred nisem dodal se pod-znake:

- vertex: capricorn (zemlja): trikotnik pluton, kvadrat saturn v 5 hisi (46.27)
- ceres: capricorn (zemlja): kvadrat saturn in venera v 5 hisi (04,01)
- pallas: sagitarius : kvadrat kiron, pluton, uran med 4 in 5 hiso (19.57)
- juno: capricorn (zemlja): kvadrat kiron, uran in jupiter v 5 hisi  (24.35)
- vesta: taurus (zemlja): kvadrat merkur v 9 hisi (39.29)
- lilith: gemini : kvadart kiron in pluton in trikotnik sonce v 10 hisi (30.06)

hkrati ugotovitev, da imam pod-planete v hisah 5 in 10, kjer nimam nobenih drugih nad-planetov.

Aha, tu je bilo potem tole (nisem nasla prej)

Free - to ne pomeni, da imas zdaj kaj vec zemlje - razen vertexa in lilith so vse nastete zvezde stalnice....
Itak jih 'stejemo' samo, ce so v totalni blizini planeta oz. nebesnega telesa, pomembne tocke (1 stopinjo recimo oddaljene)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. marec 2004, 13:20

xrolleyesx  xrolleyesx Moj vertex pa je v sedmi hiši na 17 device.

Kaj se ti pa kaj svetlika v zvezi s tem?
In spet nekaj 7. hisa, partnertsvo in to - ali nimas kar precej teh testov, se mi zdi?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 31. marec 2004, 13:33

xrolleyesx  xrolleyesx Moj vertex pa je v sedmi hiši na 17 device.

Kaj se ti pa kaj svetlika v zvezi s tem?
In spet nekaj 7. hisa, partnertsvo in to - ali nimas kar precej teh testov, se mi zdi?

xrolleyesx Hahahha, testirana že, saj je južni vozel tudi v sedmi hiši, pa še učitelj Saturn x;)x

#25 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 31. marec 2004, 13:37

kaj pa vertex v kozorogu (29.30), a je to spet kakšna krutost............ :o|o: x?x

upam, da ne x8Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0