Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Verteks


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
61 komentarjev na to temo

#26 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 31. marec 2004, 13:49

To je dober podatek. Ampak če ti ta Vortex da potem izračun za cel kup žlahte in znancev, ter poslovnih partnerjev, mar to potem pomeni, da moraš Vortex od vsakega od teh ljudi posebej gledat, a že kar v osebnem Vortexu piše?

Andres

Po moje z vsakim posebi.
Dobro je pogledati obojestranske povezave a, tvojega Verteksa na druge in njihovega nate. Vendar močno dvomim, da imaš z vso žlahto povezan Verteks. Vsekakor ga imaš s svojimi starši, sploh če gre za težavnejšo vez, ki veliko nauči.
Res ne vem, če sem kompetentna za te razlage, ker se tudi sama lovim. V naši družini smo vsi povezani preko Verteksov. Hčerka ma v trigonu z mojim in opoziciji z moževim Verteksom, sin pa ima v širši konjunkciji z mojim Verteksom in v trigonu s sestrinim (hčerkinim) Verteksom in tko naprej...

Ampak sej pravim, samo preko mojih primerov se ne da sklepati.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#27 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 1. april 2004, 00:31

Hvala za tole Mihela. Po moje je sploh bolje, da ne začnem tega izračunavat. S tem mislim, da je bolje, da se ne začnem v to poglabljat, ker bom sicer imel še manj časa ko ga imam.

Andres

#28 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 4. december 2004, 20:20

Vertex – vrata usode
Verteks je »sestanek« …vertere v latinscini pomeni obrniti se…
Vertex ni planet niti nebesno telo. Nasproti Vertexa lezi Anti vertex.
Ce os Asc/Desc predstavlja cloveski ego, os MC/IC superego, potem je Vertex/Anti vertex podzavestno.
Vedno se nahaja blizje Descendentu, pravzaprav ta tocka vedno pade od 5. do 8. hise.(zelo redko v 4. ali 9.hiso) Predstavlja vaso vlogo v druzbi. Harmonicni aspekti pokazejo, kje poiscemo pomoc, resitev, kadar imamo tezave. Neharmonicni aspekti pa pokazejo vzorce obnasanja drugih.


Se je kdo od vas se posebaj ukvarjal s to tocko? x:)x
Dum spiro, spero.

#29 lilija

lilija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 368

Objavljeno: 4. december 2004, 20:42

KAKO SE PA vertex izračuna?? :o|o: :o|o: :eek: :eek:

nisem ga zasledila niti pri izralunu na luninem netu, niti na astro. :sori: :sori:

#30 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. december 2004, 21:34

Kako se izračuna Vertex ne vem, vem pa, da ga imam na 7 st. device v 6. hiši x;)x

#31 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2004, 21:47

:vragec:

mene pa tale vertex spominja na uno belo plahto, k je za vrt pokrit x:Dx

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#32 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2004, 21:50

Mene pa na Hrvate x:Dx

#33 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. december 2004, 21:52

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:

mene pa tale vertex spominja na uno belo plahto, k je za vrt pokrit x:Dx

666 zlomkou...tralala



Saj imaš prav, ker Vertex je tudi tkanina in ime tovarne, ki jo vsaj za Slo-trg izdelujejo na Češkem ali Slovaškem x;)x

#34 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2004, 21:53

<{POST_SNAPBACK}>Saj imaš prav


:vragec:

hehe itaq....zhe po difoltu :vio: :inocent: x:Dx

666 zlomkou....tudi zrcalna resnica je she vedno resnica....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#35 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 4. december 2004, 23:15

<{POST_SNAPBACK}>KAKO SE PA vertex izračuna?? :o|o:  :o|o:  :eek:  :eek:

nisem ga zasledila niti pri izralunu na luninem netu, niti na astro. :sori:  :sori:

Precej kompliciran izracun... za pes. Posluzi se raje kakega programa, ki ga izracuna sam.
Dum spiro, spero.

#36 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. december 2004, 16:04

vertex na 29.30 kozoroga v 5hiši, v inkonjunkciji z luno. lahko kdo kaj pokomentira, prosim?
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#37 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 5. december 2004, 16:31

Vertex v slabih aspektih kaze na mozne psihicne probleme.
V Strelcu daje fiksne ideje, hipohondrijo, psihoze; v Kozorogu pa probleme z ocetovsko figuro in avtoritetami, z druzino, spremenljivo obnasanje, konfuzijo, depresijo in praranojo.

..In ker je trenutno tak cas...tekst ni popolnoma moj, oz. si ga nisem izmislila sama. :palec:
Dum spiro, spero.

#38 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. december 2004, 16:56

Jaz pa imam tole v 6.hiši, ki je pri meni Ribica, v kvadratu s Saturnom (9.hiša Dvojček) ter Merkurjem (3.hiša Strelec), hkrati pa tvori še sekstil Jupiter (4.hiša Kozorog) kvadrati niso ravno najboljša možna varianta, ane...
je pa zanimivo, da ima nekdo, ki mi je blizu svoj Verteks na mojem Kirončku - pri obeh je to 7 hiša v Ovnu,zanimivo...

#39 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 5. december 2004, 18:27

oona hvala...pismo, glih razveseljivo pa ni...
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#40 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 5. december 2004, 19:44

<{POST_SNAPBACK}>
  Harmonicni aspekti pokazejo, kje poiscemo pomoc, resitev, kadar imamo tezave. Neharmonicni aspekti pa pokazejo vzorce obnasanja drugih.
x:)x 

Eeh...v vsaki astroloski karti vsakega posameznika so stvari, ki bi jih najraje skenslali, pa ne gre...tam so, na nas pa je, da nekaj neredimo iz tega.

Meni osebno se zdi bolj pomembno, ko se recimo progresirano Sonce, Luna , Venera... ali kak drug planet dotakne Vertexa. Se posebno se mi zdi pomembna konjunkcija. Smatram da potem ni nikoli vec isto kot je bilo na podrocju dolocene hise, ki ji omenjeni planet vlada.
Dum spiro, spero.

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2004, 21:42

<{POST_SNAPBACK}>Vertex – vrata usode
Verteks je »sestanek« …vertere v latinscini pomeni obrniti se…
Vertex ni planet niti nebesno telo. Nasproti Vertexa lezi Anti vertex.
Ce os Asc/Desc predstavlja cloveski ego, os MC/IC superego, potem je Vertex/Anti vertex podzavestno.
Vedno se nahaja blizje Descendentu, pravzaprav ta tocka vedno pade od 5. do 8. hise.(zelo redko v 4. ali 9.hiso) Predstavlja  vaso  vlogo v druzbi. Harmonicni aspekti pokazejo, kje poiscemo pomoc, resitev, kadar imamo tezave. Neharmonicni aspekti pa pokazejo vzorce obnasanja drugih.
Se je kdo od vas se posebaj ukvarjal s to tocko?  x:)x

zanimivo, fajn da si takole podala, vidim da je vertex aktiven danes.
Jaz ga dojemam kot 'globino' charta, moram pogledat, kje ga imajo ostali iz moje baze, ker mi je zanimivo tole, da je vedno v blizini dsc in da je najveckrat okol 8. - imam ga res namrec v 8.
Stejem ga samo v natancnih aspektih, meni pade v nekaksnega zmajcka, tvori nekaj tocnih sextilov (venera, uran), sicer pa je na Severnem vozlu. eno stopinjo ali manj oddaljen.
LN izracun ga ne uposteva, ker ga v interpretaciji ne upostevam tolk...
Morda pa kdaj bo.
Vcasih sem se mal zabavala s temle, zdaj se pa ze dolgo nisem poglabljala.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 18. december 2004, 19:28

kako bi se pa dal obrazložit to:
vertex v tehtnici v 6. hiši (23°59’55" )
v 6. hiši še luna, ki je tud v tehtnici ( 03°21`25) je tuki kakšna povezava? se to sploh upošteva al nima velikega pomena?

aja pa v 6. hiši mam še Pluton , ki je v škorpijonu

#43 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 21. januar 2005, 15:08

Moram priznat, da se glede Verteksa še nisem dovolj poglabljala.
Osvežujem to temo, ker vidim, da Aishah še ni dobila nobenega komentarja.

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#44 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 21. januar 2005, 16:25

vertex seveda ni ascendent. Trije so ascendenta (obstaja 3 tipa ascendenta). Bil Meridian jih ne pozna. On je naboljši učenec Johndro-jayne http://www.billmeridian.com v Kairu je, nekaj sem mu pomagal.

http://users.tmok.co...8l/astromatrix/

U.S.A. ascendenti so Ophiucus in Cygnus (vidi napis).

#45 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 19. maj 2005, 15:35

da tole malo osvežim :)

Zanima me kako je s tranziti preko Verteksa.

Recimo T.Pluton na Verteksu (eksaktno) :8):
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#46 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 28. junij 2007, 00:46

Vertex pa imam na 13 ° Raka v 8. bajti. Edini aspekt je sekstil s Soncem.
Ojoj, je v konjunkciji z merkurjem od moje mame (če orbis 1 ° sploh še šteje). O groza. xrolleyesx
Nekoč mi je prijateljica rekla, da v partnerstvu iščem predvsem toplino in varnost ... To zaradi Verteksa v Raku. Pa sem pol pač mislila, aha, kjer je Vertex, tam so vrline, ki jih iščemo pri partnerju. Pa ni tako, nič ni noben omenil v tej temi. x?x
Sam iščem pa res varnost in toplino, "zatočišče".
Grem še malo une čudakinje Juno in Vesto pogledat, če je mam kaj v konjunkcijah. xrolleyesx

#47 Optimist 10

Optimist 10
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 107

Objavljeno: 28. junij 2007, 12:18

Pri meni zna bit zanimivo, ker imam južno zanko, Verteks, Lilith, Juno in DESC v devici. Od teh sta samo Juno in južna zanka v 6h ostali v 7. Verteks pa dela same krasne aspekte na osebne planete. Sekstil z Luno, trigon z Merkurjem, Venero in Jupitrom, konjukcijo z Lilith in en slab aspekt, kvadrat z točko sreče.

#48 dubhe

dubhe
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 77

Objavljeno: 23. januar 2009, 11:18

Zanimivo. Jaz ga bolj gledam v sinastriji, kjer se mi zdi dober pokazatelj privlačnosti. Nisem ga nikoli preveč upoštevala v natalu, sicer pa imam bolj ali manj težavne aspekte.

#49 dubhe

dubhe
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 77

Objavljeno: 24. januar 2009, 07:57

kateri pa so še dobri pokazatelji privlačnosti :inocent: ?? aja, mogoče pa ne sprašujem v pravi temi?


Pokazateljev privlačnosti je zelo veliko, najbolje si je podrobno ogledat sinastrijo in tudi posamezne natalne karte. Če te konkretno zanima kakšen primer lahko postaviš vprašanje v forumu Astrologija odnosov. Sicer pa kot iztočnico glej vedno hiše, ki imajo opraviti s čustvi in osebne planete skupaj z venero in marsom.

#50 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 22. oktober 2010, 12:28

Those who use the Vertex generally feel it is a point of karmic or fated connection. Some consider it a point of "wish fulfillment".
The Vertex is said to be activated at major turning points in our lives, most notably when we meet a significant other or end a significant relationship.
In synastry, it is often prominent in significant relationships: one person's personal planet or ASC conjuncts or opposes the other person's Vertex, generally conjuncts.
These interaspects are not present in all significant relationships, but when they are present in romantic connections, there is a rather common theme in place: the individuals meet and do not fall in love right away. In fact, there can be some feeling of reluctance, and, unlike South Node connections in synastry, they don't feel an instant sense of recognition. When they do fall in love, it is much like an "epiphany"sort of on the lines
of "Wow, I really do like you I didn't expect this!" The feelings come "out of the blue" and in a rush of feeling.

citirano iz cafeastrology.com

***

moja prva velika ljubezen je imel Vertex na mojemu Soncu
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0