Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdrava sol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
18 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 19. april 2004, 13:55

Če pa mamo pol pa se iskreno opravičujem in naprošam urednico, da ustrezno ukrepa.... bi sam ampak nimam pravice zapirat tem.... ;) ki jih odprem.....

Torej tole z zdravo soljo, ajd, gledam tle staneta.... kako gorečno zagovarja škodljivost jedilne soli, hkrati pa promovira zdravo sol.... ki se razlikuje v meni še ne povsem znanih stvareh, vse mogoče sem slišal ampak bom tiho...., me resno zanima kaj je notr, kar tam ni in kaj je tam kar tu ni..., zakaj tako.... in zakaj je jod škodljiv... k sva se z mamo rahlo skregala kakšno sol pa to jem če je brez joda...., da jod je pa ja nujen za normalno funkcioniranje možganov, da zato to dodajajo soli..... itn..., torej predvsem sstane mal razlage prosim.... in če še kdo to pozna... vsaj mal, naj tud kaj prišepne....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 14:11

Nino, samo to ti prišepnem, da pogledaš, da piše, da ima zdrava sol 3mg joda/kg, slovenska jodirana pa že štiri leta 15mg/kg, prej pa 6mg/kg.
Torej, zdrava sol ni brez joda, ampak ga ima toliko, kolikor ji ga narava da.
Dnevni vnos joda skozi sol naj bi bil okoli 75 mikrogramov in skozi živila drugih 75, za odrasle.
Povprečna poraba jedilne soli v Slo je okoli 20gr dnevno.
Sedaj pa računaj x^x
Pa na glas, prosim :eek:

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. april 2004, 16:53

ki se razlikuje v meni še ne povsem znanih stvareh, vse mogoče sem slišal ampak bom tiho...., me resno zanima kaj je notr, kar tam ni in kaj je tam kar  

w:Iw :palec:

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 17:15

Jao, Pokowc, zdaj mi še pa ti mežikaš, kot miš iz bele moke, kot da tudi ti nisi prebral knjige.
Pa dajta najprej naredit računice z jodom, ki jih imata zgoraj.
Razčistimo najprej, zakaj vsi dohtarji, vsa uradna medicina govori, da je sol škodljiva. Vedno pa govorijo o jodirani jedilni soli, ker druge praviloma po priporočilih WHO na trgu sploh ni.
3x4 pa ja vesta, koliko je.
Prosim, računajta. Podatke sem vama podal.

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. april 2004, 17:18

ej, sj ni zlobnega v tem citiranju dovolj je, da je opazna Men razlika! ..se bom jest že še poglabljav v tvojo knjigo prec ,ko bom frejj s časom~

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 17:30

Saj tudi ne vidim nobene zlobe v tvojem mežikanju, le malo lenobe, se mi zdi x:Dx x:Dx x:Dx
Ampak vseeno bi bilo dobro, če ti ali Nino to računico napravita.
Jaz sem jih že sto, ampak, če se vsakemu samemu to ne vsede v glavo, se ti bodo enaka vprašanja večno porajala.
Dajta no, pa saj ni nič težkega to, no :8):

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 21:47

Nino, samo to ti prišepnem, da pogledaš, da piše, da ima zdrava sol 3mg joda/kg, slovenska jodirana pa že štiri leta 15mg/kg, prej pa 6mg/kg.
Torej, zdrava sol ni brez joda, ampak ga ima toliko, kolikor ji ga narava da.
Dnevni vnos joda skozi sol naj bi bil okoli 75 mikrogramov in skozi živila drugih 75, za odrasle.
Povprečna poraba jedilne soli v Slo je okoli 20gr dnevno.
Sedaj pa računaj x^x
Pa na glas, prosim :eek:

No, naj bo, če vama računstvo dela take težave :sori:
Torej, dnevno potrebno količino 75 mikrogramov joda vsebuje
1. 5gr dodatno jodirane jedilne soli
2. 25gr zdrave soli
V povprečno zaužiti količini 20 gr jodirane soli imata tako 300 mikrogramov joda in ne 75 x!x
Toda, da lahko sploh zaužiješ 20gr jodirane soli, jo moraš razredčiti v najmanj dvakrat večji količini hrane, kot bi bilo energetsko potrebno, ker je drugače hrana slana kot hudič.
To je vrok za največji problem žensk- DEBELOST x!x x!x
Razumljivo do sem x?x x?x x?x :8):

#8 klavdija

klavdija
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 123

Objavljeno: 20. april 2004, 11:55

ker te nekako ne sledim oz. ne tebe ampak tvoje soli,
sem bila danes prav presenečena,

a izdajaš novo knjigo, ali samo kakšen ponatis?
k.

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. april 2004, 15:02

Klavdija, najprej moram vsakomur razložiti, kaj piše v tej knjigi, potem gre v tisk naslednja :sori:

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. april 2004, 18:18

Pokovca, Pokowc in El Nino, kaj zdaj, razumeta do sem ali ne :eek:

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 20. april 2004, 19:16

Huh, sem se že ustrašil da notr ni joda.... opazil pa sem da tamle je že ena druga tema "zdrava sol" tko daočitno sem spet zajebal... sam ko sem odpru iskalnik pa vpisal sol... mi je pokazalo skoraj vse teme v forumu... pa sem kar obupal.... pa odpru novo...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. april 2004, 20:37

Huh, sem se že ustrašil da notr ni joda.... opazil pa sem da tamle je že ena druga tema "zdrava sol" tko daočitno sem spet zajebal... sam ko sem odpru iskalnik pa vpisal sol... mi je pokazalo skoraj vse teme v forumu... pa sem kar obupal.... pa odpru novo...

Torej, lahko nadaljujeva. Misliš, da bodo dekleta razumela, v čem je skrivnost njihove debelosti :8):

#13 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 20. april 2004, 20:42

Torej, lahko nadaljujeva. Misliš, da bodo dekleta razumela, v čem je skrivnost njihove debelosti :8):

dekleta, ženske... tukaj smrdiši po feminizmu x:Dx :xx!:
kaj pa debeli moški, ki so tudi problem žensk? in sami sebi problem?

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. april 2004, 20:53

Aira, drži, žal pa si redki moški kuhajo sami in so popolnoma odvisni od svojih kuharic.
Torej imate dekleta dvojni interes, da boste vitke in da bodo tudi vaši dragi v dobri kondiciji x;)x x:Ix x:Xx

#15 klavdija

klavdija
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 123

Objavljeno: 21. april 2004, 06:35

pa kode, ovitek, ....

#16 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 24. april 2004, 17:47

Jao, Pokowc, zdaj mi še pa ti mežikaš, kot miš iz bele moke,



xsmx




drugače sstane si me pa prav razdražil s tole soljo ko te berem vsepovsod, da se bom informirala glede tega. Še posebej, ker se ukvarjam s športom, kolikor toliko zdravo jem, ful ne solim hrane, ker mi ne gre po okusu (če jaz kuham moram vedno soliti po svojem občutku pa še ščepec dodati, da je potem tisti večinski okus) pa se nikakor ne morem znebiti 1.5 kg kolikor mi fali do idealne teže. No, pa po pravici povedano imam kar nekaj simptomov podsoljenosti (suho kožo, vsako leto več rjavih pik po telesu... x:Ix, sem imela tudi že glivice na nohtih x:Ix).

A to, da ne maram soli in jo torej v povprečju zaužijem veliko manj kot drugi mi nič ne pomaga?
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 24. april 2004, 17:54

A to, da ne maram soli in jo torej v povprečju zaužijem veliko manj kot drugi mi nič ne pomaga?

Ravno obratno, zato pa imaš pikice in poldrugo kilico. Ampak, ne sekiraj se, če bi jedilno sol normalno uživala, bi imela pa lahko še kaj hujšega, kot so glivice.
Poglej na mojo stran, pa boš videla, kaj vse povzroča jedilna jodirana sol.

#18 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 24. april 2004, 17:57

Hvala za hiter odgovor, drugače pa kot rečeno: šla v akcijo in nabiram informacije...
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#19 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 26. april 2004, 19:14

Zdrava sol
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0