Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravljenje brez dovoljenja - da ali ne?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
196 komentarjev na to temo

#1 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. april 2004, 16:57

K odprtju tele teme me je vzpodbudil post Ariela v temi biorgonomija, oziroma tisti njegov del, kjer pravi, da je največja napaka biorgonomije v tem, da pri tem postopku zdravimo tudi brez dovoljenja pacienta, kar je po Arielovem mnenju absolutno narobe. Na to temo sem se z nekimi ljudmi na nekem drugem forumu že preklal, zato bom navedel nekaj izhodišč za in proti. Zanimajo me mnenja zlasti tistih, ki se ukvarjate z zdraviteljstvom, pa tudi drugih (zlasti tvoje, Mateja; upam, da boš tole našla).

- Tisti, ki pravijo, da lahko zdravimo le tedaj, kadar imamo za to dovoljenje pacienta oz. njegovo željo po spremembi, to utemeljujejo zlasti tako, da gre za osebnostno karmo pacienta in da se brez njegovega dovoljenja ne smemo vanjo vpletati.

- Obstaja pa nekaj dejstev, zaradi katerih menim, da to ni potrebno.

a) Biosfero planeta tvorita evolucijska in informacijska komponenta, ki omogoča informacijsko povezavo cele biosfere. Kjerkoli na planetu pride do vnosa nekega podatka, se ta takoj razširi v kpl. biosfero. Z detektorjem za zajetje elektronov so dokazali, da obstajajo majhne količine PCB, pesticidi in ostale znane strupene substance prav v vseh bitjih na Zemlji; tako npr. v pingvinih na Antarktiki, puščavskih lisicah, kot v mleku doječih Slovenk. Ker eden temeljnih kozmičnih zakonov Hermesa Trismegista "Kakor zgoraj, tako tudi spodaj" verjetno ni sporen, seveda to pomeni, da bolezen kogarkoli vpliva tudi na moje zdravje. Ali moram koga vprašati, če želim ozdraveti? Mislim da ne. Kajti če zdravim drugega, zdravim sebe!

B) Če bom našel na tleh nezavesetnega človeka (ki mi ne more odgovoriti, ali želi mojo pomoč), mu bom pomagal in ne bom razmišljal o tem, kakšna je njegova karma.

c) Zgodi se, da komu ponudiš pomoč, pa jo odkloni. Za to je lahko več razlogov, tudi ta, da se svojih težav ne zaveda. Prepričan sem, da ni narobe če (ako je v tvoji moči) diskretno korigiraš okoliščine, ki povzročajo njegove težave.

d) Ni narobe, če se lotimo karakternih sprememb pri "neprijetnih" ljudeh, a ker "naša resnica ni edina" lahko nekoga spreminjamo le tako, da spremenimo LASTNE reakcije na njegova izvajanja. Če je npr. nekdo tečen, njegovo tečnobo "hranimo", če sprejmemo njegovo igro. Če pa jo ne, ostanemo mehki in prijazni, bo ostal brez cilja in bo tečnež spremenil tudi vedenje.

:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#2 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 26. april 2004, 17:52

vse kar si napisal drži, vendar je tu še ena teza, ali so zdravilci res zdravilci, vsak pravi zdravilec bi to kar si napisal moral vedeti, a na žalost jih veliko na začetku poti to ne pozna, potem pa jih to ne zanima več, ker je v ospredju materialna korist. Za Domančičeve učence sem prepričan, da ne premišljujejo o karmi ali zakonih karme, ker delajo vse na fizikalni ravni po njegovih metodah. Še celo tako daleč je ta metoda, da mora takrat ko "maha" misliti čisto nekaj drugega in ne sme misliti o bolezni zaradi katere "maha". Mogoče bi tisti pravi zdravilci tudi o tem kaj napisali.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#3 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. april 2004, 18:47

Če bi me tole vprašal pred nekaj leti, bi brez pomišljanja rekla, da naj zdravilec pomaga tistemu, ki ga prosi za to. Danes dojemam 'pomoč' drugače. Kajti vedno bolj občutim povezanost z vsem, kar je, zato to ni več neka intelektualna fraza, ki je zvenela lepo, pač pa moja realnost, ki jo doživljam s svojim bitjem. Od vseh tehnik, ki sem se jih naučila in ki bi me zlahka popredalčkale med zdravitelje, danes ne uporabljam nobene več. Vendar pa vem, da s svojo energijo delujem in vplivam ne samo na svojo najbližjo okolico, pač na na vse, kar je. In takšna nisem samo jaz, takšni smo vsi, oziroma - takšno je vse. Če hodiš po ljubi zemljici v tem zavedanju, potem je hecno se spraševati, ali smem pomagati, ali ne. Ne potrebujemo naziva 'zdravitelj', pa vendar to smo v mnogih vsakodnevnih situacijah ... ko se nekomu nesmehnemo, ko nekoga pogledamo v oči, ko ga objamemo ..... in vse to naredimo na subtilnejšem nivoju, se pravi nevidnem tudi, če miselno energijo usmerimo v nekaj ali nekoga s sočutjem ... Se tedaj sprašujemo: 'ali mi je to dovoljeno?' Če se kdo to res sprašuje, potem naj vprašanje raje naslovi na edini pravi naslov - svoje srce!
Ravno v zadnjem sporočilu Mihaelove grupe energij, je ena prispodoba, ki mi je zelo blizu ravno zaradi preprostosti: če si predstavljamo 'zgradbo boga' kot tkanino, potem si lahko zamislimo, da vsaka sprememba v stvarstvu naredi gubo ali gubico v tej tkanini...
Če se znajdem ob nezavestnem človeku, potem tam nisem zato, da bi štrikala s svojim umom... če se znajdem ob človeku, ki mi potoži o svojih stiskah, potem to tudi vzamem kot priložnost, da v dani situaciji izrazim najboljše, kar ta trenutek sem in pomagam človeku, da začuti svoje jedro. Res pa je, da pomoč doživljam kot nekaj, kar sočloveku ne odvzema moči, pač pa ga navda z občutkom, da zmore in, da ima na voljo podporo.


Sama nisem izvajala nobene tehnike - ne z dotikom, ne na daljavo, če človek ni izrazil želje po tem. Mi je pa danes jasno, da sem še kako delovala vsaj na svoje najbližje (dejansko pa dosti širše), ko sem šla sama čez nešteto procesov.

Bomo še kakšno rekli o tem (mmmm, energije :2src: )... zanimiva tema, nosorog :palec:

#4 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 26. april 2004, 18:55

Mateja :palec: :palec: :palec: :palec:

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#5 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. april 2004, 18:00

Mateja in Tomaž :palec: .
Me veseli, da še kdo takole razmišlja. Saj v bistvu za to gre - če o vsem skupaj razmisliš in se zavedaš dejstva o medsebojni povezanosti, hitro skenslaš trparije o iskanju dovoljenja, lastni karmi, v katero se ne bi smel "vpletati" ipd. Glavni problem je verjetno v tem, da ljudje o tem sploh ne razmišljajo, temveč se jim enostavno stališče "neke avtoritete", ki meni, da je treba za dovoljenje vprašati vsede v podzavest in so potem prepričani, da mora biti to pač tako in nič drugače. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
Zelo na mestu pa je tudi Tomažev pomislek, ki se nanaša na znanje nekaterih, ki se prodajajo kot zdravilci. :xx!:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#6 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 27. april 2004, 18:24

Upam da sem vse tole prav razumela...
Če sem, naj povem, da bi meni kot morebitnemu "pacientu" bilo grozno, če bi mi kakšen "zdravilec" šaril po podzavesti, brez da bi mu to dovolila.

#7 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. april 2004, 18:47

Upam da sem vse tole prav razumela...
Če sem, naj povem, da bi meni kot morebitnemu "pacientu" bilo grozno, če bi mi kakšen "zdravilec" šaril po podzavesti, brez da bi mu to dovolila.

Šaril po podzavesti? Kako si to predstavljaš?

Nekateri ljudje res npr. vidijo avro in znajo iz nje prečitati marsikaj o tebi (npr. Marta Marija Serdar). A tega ne razumem, kot šarjenje po podzavesti.
Na nek način lahko potem "šari po tvoji podzavesti" marsikdo, ne le zdravilec. O tebi lahko na osnovi rojstnih podatkov veliko izvejo astrologi, še manj podatkov rabijo poznavalci tarota...
Konec koncev smo govorili o zdravljenju, ne o šarjenju po podzavesti. Kako pa zdravljenje oziroma energijski vpliv deluje v vsakdanjih medsebojnih odnosih, pa je lepo opisala Mateja. Ena mojih priljubljenih misli, ki jo pogosto uporabljam na delavnicah, pa je: "Ko te gledam, te spreminjam". Drug drugega na finoenergijski ravni spreminjamo tudi s tem, ko o nekom razmišljamo, zlasti čustveno podprto.

Kaj te torej pri tem moti (šarjenje po podzavesti)?
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. april 2004, 18:56

Nosorog, tu se pa s teboj moram strinjati :palec:


KO TE GLEDAM, TE SPREMINJAM, ko te berem, me spreminjaš x;)x

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. april 2004, 19:14

Nosorog, tu se pa s teboj moram strinjati :palec:


KO TE GLEDAM, TE SPREMINJAM, ko te berem, me spreminjaš x;)x

:palec: Faca si.
Pa sem le doživel, da se vsaj enkrat strinjaš z mano. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Kaj pa sicer ti misliš o tem? Zdravljenje z ali brez dovoljenja?
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 27. april 2004, 19:18

Šaril po podzavesti? Kako si to predstavljaš?

Nekateri ljudje res npr. vidijo avro in znajo iz nje prečitati marsikaj o tebi (npr. Marta Marija Serdar). A tega ne razumem, kot šarjenje po podzavesti.
Na nek način lahko potem "šari po tvoji podzavesti" marsikdo, ne le zdravilec. O tebi lahko na osnovi rojstnih podatkov veliko izvejo astrologi, še manj podatkov rabijo poznavalci tarota...
  Konec koncev smo govorili o zdravljenju, ne o šarjenju po podzavesti. Kako pa zdravljenje oziroma energijski vpliv deluje v vsakdanjih medsebojnih odnosih, pa je lepo opisala Mateja. Ena mojih priljubljenih misli, ki jo pogosto uporabljam na delavnicah, pa je: "Ko te gledam, te spreminjam". Drug drugega na finoenergijski ravni spreminjamo tudi s tem, ko o nekom razmišljamo, zlasti čustveno podprto.

Kaj te torej pri tem moti (šarjenje po podzavesti)?

kot šarjenje po podzavesti razumem npr.: ko se en loti tvojih čaker in ugotavlja kako "kaotično" se vrtijo in ti sploh ne veš da ta oseba to počne... ali pa npr. če bi npr. g. Ogorevc... slučajno.. brez moje vednosti skušal ugotavljati iz katere generacije mojih prednikov izvira moja morebitna potreba po intenzivnem umivanju rok večkrat zaporedoma...

nimam nič proti če me kdo gleda ali o meni razmišlja. mislim pa da obstajajo tudi takšni primeri, ko nekdo jemlje drugi osebi energijo s tem, da se kot "zdravitelj" brez dovoljenja vmešava npr. v vrtenje čaker te osebe in skuša zdraviti to osebo, kljub temu da sam nima razčiščenih pojmov o "zdravju". razmišljam pač...

kaj pa ko nekateri učitelji vplivajo na svoje učence s tem da jim vsiljujejo svoje gledanje na svet, otroci pa so naivni in zaupljivi in najebejo...

da ne govorimo o raznih gurujih ki več ali manj samo kradejo energijo svojim navdušenim sledilcem in ratajo blazno energijsko močni medtem ko so "sledilci" vedno bolj ubogi in odvisni od guruja.

skratka bojim se energijskega vampirizma. za to se gre. :O: x:o)x x:Dx

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. april 2004, 19:27

Nosorog, tu se pa s teboj moram strinjati :palec:


KO TE GLEDAM, TE SPREMINJAM, ko te berem, me spreminjaš x;)x

:palec: Faca si.
Pa sem le doživel, da se vsaj enkrat strinjaš z mano. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

Kaj pa sicer ti misliš o tem? Zdravljenje z ali brez dovoljenja?

Malo se strinjam z Airo, da se ti ne bo pustila šariti x;)x
Saj poznaš ženske, se ne pustijo kar tako, sploh, če jih prej še vprašaš x;)x

#12 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 27. april 2004, 19:29

Nosorog, tu se pa s teboj moram strinjati :palec:


KO TE GLEDAM, TE SPREMINJAM, ko te berem, me spreminjaš x;)x

Nosorog :palec: Mateja :palec: Stane :palec: xDDx

Kljub temu, da se nimam za zdravilca, sem o tej temi veliko razmišljal, posebej pred časom, ko sem se redno dobival v meditacijski skupini. In lahko rečem le eno. Skoraj kadarkoli, ko se znajdem v situaciji, ko je sočlovek v zagati sem mu brez pomislekov priskočil na pomoč, če sem le vedel in znal kako. (prometne nesreče, druge situacija). Doslej mi ob takšni priložnosti nikdar ni v mojo zavest najprej skočila misel, da se vpletam v njegovo karmo, niti zamisel, da bi se vpletal v njegovo podzavest, edinole - Pomagaj, pomagaj mu.

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#13 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 27. april 2004, 19:51

Kljub temu, da se nimam za zdravilca, sem o tej temi veliko razmišljal, posebej pred časom, ko sem se redno dobival v meditacijski skupini. In lahko rečem le eno. Skoraj kadarkoli, ko se znajdem v situaciji, ko je sočlovek v zagati sem mu brez pomislekov priskočil na pomoč, če sem le vedel in znal kako. (prometne nesreče, druge situacija). Doslej mi ob takšni priložnosti nikdar ni v mojo zavest najprej skočila misel, da se vpletam v njegovo karmo, niti zamisel, da bi se vpletal v njegovo podzavest, edinole - Pomagaj, pomagaj mu.

Vojko

Nosorog :palec: Mateja :palec: Stane :palec: , Vojko :palec: ,
razmisljate podobno kot jaz.Tudi sama se nimam za zdravilko, pa vendar brez pomisleka pomagam.Brez tega, da bi mi po glavi mlatile misli o karmi, ali tem, ce si oseba pomoc zasluzi.Verjamem, da ce pomoc prihaja iz srca in ciste misli pomagati, potem ne more zgresiti svojega namena.
Sploh pa, ce o nekom mocno razmiljamo in ob tem poznamo dejstvo, da je misel najmocnejsa energija, potem tudi " sarimo" po drugi osebi..

Vse je v glavi xDDx

Prijazen pozdrav,

Mojca xrosex

#14 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. april 2004, 20:15

šaril po podzavesti

Aira... najbolj šarijo po podzavesti tisti, ki so ti najbližji... skoraj ne verjamem, da komu (zavestno) dovoliš, da žnara po tvojih največjih ranah, strahovih in to tako, da te vedno dobi nepripravljeno :wOOt: ....

Fascinantno se mi zdi, kako noro dobro smo tole spedenali - tisti, ki najbolj tapkajo na naše srce, tudi najdlje sežejo v našo temo! In zato imamo toliko več volje in želje, da svojo temo iz podzavesti razsvetlimo. Včasih je zelo blagodejno, če sredi takega procesa 'pride mimo' kakšen 'zdravilec' in nam pomaga ojačati našo jedrno energijo... gre lažje x;)x x:)x


aja... še tale hudo pomembna karma xcivx x;)x ... da ni morda, slučajno, kaj pa vem, znabiti, da sem recimo jaz tam zavoljo karme, ko nekdo doživlja, kar doživlja... in bi sfalila svojo velepomembno karmo (ki se jo itak ne da sfaliti, zato je skoraj brezveze, da se toliko govori o njej), če ne bi reagirala, kakor mi intuicija šepeta, srce govori ... x?x :eek: x;)x xDDx

Mojca :palec: ... šarimo ves čas, saj ravno to je to ... KAKO šarimo, da ob tem VSI doživljamo spremembe na bolje - that is the question now ...

#15 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. april 2004, 20:24

[kot šarjenje po podzavesti razumem npr.: ko se en loti tvojih čaker in ugotavlja kako "kaotično" se vrtijo in ti sploh ne veš da ta oseba to počne... ali pa npr. če bi npr. g. Ogorevc... slučajno.. brez moje vednosti skušal ugotavljati iz katere generacije mojih prednikov izvira  moja morebitna potreba po intenzivnem umivanju rok večkrat zaporedoma...

nimam nič proti če me kdo gleda ali o meni razmišlja. mislim pa da obstajajo tudi takšni primeri, ko nekdo jemlje drugi osebi energijo s tem, da se kot "zdravitelj" brez dovoljenja vmešava npr. v vrtenje čaker te osebe in skuša zdraviti to osebo, kljub temu da sam nima razčiščenih pojmov o "zdravju". razmišljam pač...

kaj pa ko nekateri učitelji vplivajo na svoje učence s tem da jim vsiljujejo svoje gledanje na svet, otroci pa so naivni in zaupljivi in najebejo...

da ne govorimo o raznih gurujih ki več ali manj samo kradejo energijo svojim navdušenim sledilcem in ratajo blazno energijsko močni medtem ko so "sledilci" vedno bolj ubogi in odvisni od guruja.

skratka bojim se energijskega vampirizma. za to se gre. :O: x:o)x x:Dx

Univerzalno informacijsko polje, ki nas obdaja, ima nek smisel in "program" - če programa ne bi bilo, ne bi bilo niti karmičnih povezav, karmičnih dolgov in še marsičesa. Pri svojem radiestezijskem udejstvovanju sem opazil, da sem v primerih, ko sem "kar tako" s pomočjo nihala skušal o določenem človeku ugotoviti kaj konkretnega, praviloma dobival napačne odgovore. Prepričan sem, da se enako dogaja vsem, ki s katerokoli tehniko skušajo "kar tako" kaj zvedeti o tebi, ne glede na to, da nekateri posamezniki trdijo drugače. Če ta fenomen prenesemo v računalniški jezik, bi ga lahko imenovali "zaščita programa". Veliko večja verjetnost, da dobiš pravilen odgovor je, kadar zastavljaš vprašanja, katerih odgovori so pomembni za tvojo osebnostno rast ali nesebično pomoč sočloveku.
Drugače je morda pri ugotavljanju vrtenja čaker s ciljem, da osebi pomagaš. Ravno danes sem na daljavo ugotavljal vrtenje čakre neke osebe, ki je ne poznam (na željo sorodnice te osebe), "ugotovil" neke stvari, a sem jih interpretiral zgolj kot možnost. Mislim, da nihče resen ne bo izvajal nekega konkretnega postopka določeni osebi zgolj na osnovi diagnosticiranja na daljavo. Izjema pa so postopki, ki pomagajo k splošni harmonizaciji energij neke osebe (npr. mentalno-čustveno "oblivanje" osebe z ljubeznijo), kar pa je vedno zadetek v polno.

Pri raznih leaderjih pravzaprav najpogosteje sploh ne gre za namerno krajo energije. Energija gre tja, kamor ljudje usmerjajo pozornost (iz poslušalcev npr. na predavatelja). Resnična kraja energije največkrat izhaja iz čustvenih odvisnosti (npr. ko za to, da izpolnimo pričakovanja nekoga, naredimo nekaj, kar sicer ne bi).
Poglede na svet nam pa vedno kdo vsiljuje - družbena ureditev, šole, reklame ... Zato je mladost pogostokrat zmedena in ima težave najti svoje resnično mesto v svetu.


V paketu "zaščite programa" pa sem tudi prepričan, da je zlonamerno energijsko delovanje "tek na kratke proge". Sem štejem tudi poseganje v voljo nekoga. Takšno izkušnjo imam tudi sam. Ko sem se še intenzivno ukvarjal z biorgonomijo, sem hotel v zvezi z nekom doseči cilj, ki je zrasel na mojem sebičnem zeljniku, ni pa upošteval stališč te osebe. Kazen je takoj sledila. Biorgonomski procesi mi enostavno niso delovali in sicer tako dolgo, dokler nisem ozavestil, zakaj je temu tako in na energijski ravni škode popravil.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#16 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 27. april 2004, 20:41

To sem mislila. Manipulacije s šibkimi, naivnimi osebami s čistimi energijami.

Mateja- ful lepo :palec:

V bistvu se jaz še učim... zato brez zamere, če kakšno idiotsko butnem ven.

#17 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 27. april 2004, 20:44

To sem mislila. Manipulacije s šibkimi, naivnimi osebami s čistimi energijami.

Mateja- ful lepo :palec:

V bistvu se jaz še učim... zato brez zamere, če kakšno idiotsko butnem ven.

:palec: Aira

Vsi smo učenci in vsak od nas je tudi učitelj

Vojko

To temo je popravil/a Vojko: 27. april 2004, 20:46

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#18 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. april 2004, 20:54

V kontekstu vpliva misli na našo okolico, vključno z informacijskim poljem in splošne medsebojne povezave, ki je bila v tej temi večkrat omenjena, pa še insert iz moje knjige Holistična radiestezija I.


VZROK – POSLEDICA

Odziva našega zdravstvenega stanja in dogodkov v vsakdanjem življenju na vse, kar storimo, izrečemo ali pomislimo, se ljudje ponekod bolj zavedajo kot pri nas. V obdobju mojega bivanja v Belorusiji, sem npr. zdravil neko žensko, ki je imela v roki hude bolečine zaradi revme. Ko sva začela s terapijo, se je njeno zdravstveno stanje v nekaj dneh bistveno popravilo. Nekega dne pa se je pri meni vsa skrušena ponovno oglasila in mi dejala: »Roka me je začela spet močno boleti, a vem zakaj. Včeraj sem slabo govorila o nekih ljudeh.«

Opazil sem, da so tovrstni odzivi premo sorazmerni s tem, v kolikšni meri se zavedamo svoje vpletenosti v tkivo živega vesolja. Tistim, ki se tega ne zavedajo, je na finoenergijski ravni marsikaj prizanešenega, saj se pri njih vesolje odziva le na zelo grobe dražljaje. Ozaveščenost povezav pa prinaša s seboj tudi breme odgovornosti, saj so s tem, ko smo bliže viru (Bogu), odzivi na naša dejanja, misli, želje in strahove hitrejši in intenzivnejši, vprašanje je le, ali jih prepoznamo.

Za ilustracijo bom opisal še dva primera takšnih odzivov.

-Ukvarjam se tudi z vodenjem ritualov hoje po žerjavici. Ko sem začel sodelovati z geomanti in spoznal funkcije vitalnoenergijskih točk prostora, sem začel razmišljati, kaj bi se zgodilo, če bi hodili po žerjavici, ki bi bila na kateri od teh točk. O tem sem celo spraševal nekatere geomante, a zadovoljivega odgovora nisem dobil. Nekaj dni kasneje sem vodil ritual hoje po žerjavici in dan prej sem odšel določiti lokacijo ognja na travnik, ki je bil temu namenjen. Ko smo naslednji dan pripeljali drva, me je sorodnik lastnika travnika prepričeval, naj ogenj zakurimo bolj na robu travnika, češ, da bo tam pogorišče kasneje manj moteče. Dopustil sem, da me prepriča in dejansko žerjavice nismo pripravili na mestu, katero sem prejšnji dan za to določil kot najugodnejše. Ritual smo sicer izpeljali, a zgodilo se je nekaj nenavadnega – prvo polovico žerjavice smo lahko prehodili povsem varno, na drugi polovici pa nas je vse precej opeklo. Naslednji dan, ko sem zadevo raziskal, sem ugotovil, da je bila druga polovica žerjavice na eni od vitalnoenergijskih točk travnika, ki je na površini energijskega vrtinca spremenila intenziteto energije žerjavice. Dokler vitalnoenergijskih centrov nisem poznal, mi je bilo »prizanešeno« in ognja nikoli nisem zakuril na katerem izmed njih, čim pa sem zanje vedel, pa tega pri izbiri lokacije nisem upošteval, sem bil nekoliko »kaznovan«.

- Prijatelj, uspešen zdravitelj, ki deluje na načelih holizma, mi je povedal, da ga je pred časom za pomoč prosil starejši človek, ki je imel težave z zdravjem. Ko sta se pogovorila in mu je razložil, na kakšen način mu namerava pomagati, se je »pacient« uprl, saj so se mu zdele predlagane metode preveč nenavadne. Pri tem je bil celo nekoliko žaljiv. Zdravitelj je za trenutek pomislil: »Tepec stari, utihni že«. Naslednji dan je padel po stopnicah in se precej polomil.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#19 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. april 2004, 20:57

Vsi smo učenci in vsak od nas je tudi učitelj

yeahhh... kdo je torej zdravilec? xwizardx

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. april 2004, 20:58

Vsi smo učenci in vsak od nas je tudi učitelj

yeahhh... kdo je torej zdravilec? xwizardx

Jaz ne :xx!:

#21 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 27. april 2004, 21:02

Opazil sem, da so tovrstni odzivi premo sorazmerni s tem, v kolikšni meri se zavedamo svoje vpletenosti v tkivo živega vesolja. Tistim, ki se tega ne zavedajo, je na finoenergijski ravni marsikaj prizanešenega, saj se pri njih vesolje odziva le na zelo grobe dražljaje. Ozaveščenost povezav pa prinaša s seboj tudi breme odgovornosti, saj so s tem, ko smo bliže viru (Bogu), odzivi na naša dejanja, misli, želje in strahove hitrejši in intenzivnejši, vprašanje je le, ali jih prepoznamo.
   

To je tudi moja izkušnja. :palec:

#22 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 27. april 2004, 21:06

hih jaz sem enkrat- mlada in neumna x:Dx ... hotela da predavanje čimprej konča in sem se malo mentalno poigrala s profesorjem- skratka pocoprala x:Dx . ubošček ratal ves nemiren in živčen x:Dx in predčasno prekinil predavanje... samo potem sem itak naje... ker sem ostala brez znanja in sem bila vsa za nič. :xx!:

x:Ix x:o)x

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. april 2004, 21:15

Kj si je kaj mislil o tebi :eek:

#24 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 27. april 2004, 21:19

nas je bilo ene 100 v predavalnici, tako da sem bila samo ena v množici- torej si ni nič mislil o meni. mogoče, da sem zelo vestna študentka, ko ga tako pozorno opazujem x:Dx

mogoče se mu je pa mudilo na zmenek, tako da sem coprala v prazno. :o|o: x:Dx

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. april 2004, 18:57

Ful dobra tema! x^x :palec:
Dbest, da si jo odprl, Norosog! x8Dx
V bistvu se strinjam z vami, a ne pa cisto 100%.
V osnovi ja, ce je nekdo nezavesten in vse tole...
Po drugi strani pa je lahko 'pomoc' samo moj egotrip in je itak pac na podlagi mojega videnja, moje percepcije posamezne situacije..

So mi ze 'delali uslugo', nadvse dobronamerno, pa so mi samo zafrknili zadeve in mi zakuhali kup enih brezveznih okoliscin in situacij.
Tako da praviloma se strinjam, a ne morem posplositi.

Npr. kaj ce se zavlecem v en kot, ko sklenem, da sem opravila svoje na zemlji in torej sklenem oditi, umreti?
Hm, nekdo, ves dobronameren seve, me bo zagledal (ko tam recimo lezim), prec zacel ozivljati, pedenati, pomagati...
Ampak jaz pa hocem samo mir, umreti v miru recimo...
Zakaj se vmesava vame... ?

Npr. jaz osebno - ne maram nasvetov (in niti ne prevec kaksne posebne pomoci), tako nikoli ne prosim zanj in ga ne pricakujem in pravzaprav tudi nocem, tudi ce je z one strani dobronamerno.

Sem v svojem zorenju, potrebujem tudi to plast, vsako posamezno fazo vsake svoje pomembne izkusnje.
Ce napisem v Dnevniku ne vem kaj, nekdo sklene nekaj iz tega in ze mi rocno posilja + energy.
Kul, jasno... a kaj pa ce s svojim custvovanjem zamesa energije? Ce mi v bistvu prilaga skrbi in tezave?

Torej, lahko je zelo delikatno tole...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0