Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Actimel...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#1 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 07:40

Zanimivi so rezultati raziskave v kateri so udeleženci zaužili 300 gramov Actimela na dan, kar predstavlja malo več kot tri lončke, najmanj deset dni. Ugotovili so, da po prenehanju uživanja Actimela v črevesju ni več bakterije, ki naj bi dajala reklamirani učinek, kar pomeni, da je Actimel nima trajnejšega učinka.

Deklaracija na navadnem napitku navaja naslednje sestavine:
jogurt iz mleka s 2% m.m, posneto mleko, sladkor, grozdni sladkor in aktivna mlečna bakterija L. Casei Actimel. Iz prehranskih podatkov lahko razberemo, da je dodanih sladkorjev najmanj 5% ali 5g / 100 g izdelka. Jugurtov napitek Actimel torej ni primeren za vse tiste, ki se morajo izogibati sladkorjem. x!x

Ugotovitve francoske agencije za varno hrano so, da učinek Actimela ni nič drugačen, kot če uživamo navaden jogurt.
Seveda pa Actimel neprimerno dražje plačujemo...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#2 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 3. maj 2004, 08:22

Majica to! :palec:
Bemu... me jezijo te razne pizdarije.. pol pa na konc ugotoviš, da te skoz neki okol prnašajo..
Sodelavec je rekel, baje.. jst nisem brala:
Ti jogurti LCA ki so, da se po daljšem uživanju (ne vem količinsko koliko na dan, teden, koliko časa) zmanjša številu bakterij v črevesju ki so potrebne oz. izginejo te, ki jih imamo, pa se nadomestijo s temi, ki so v jogurtu, skratka da s s tem večjo škodo naredimo, kot ne.
Jst zdej jem navadni jogurt s 3,2% mlečne maščobe nazaj.
Mushi

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. maj 2004, 08:38

Vam se pa res ne da nič dopovedat. Jogurti so iz pasteriziranega mleka, dekodirani, torej redilni, če se najbolj milo izrazim.
Dobite si surovo mleko, pa ga dajte kisat, namesto, da za mojo soljo letate x:Dx x^x x:Dx

#4 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:01

Navadni pa res ne... :O: ali pač :inocent:


sol, soli, soli, sol, pri soli, s soljo... :vragec: ...še spreganje x?x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:05

Ha. Saj sem vedla. :o|o:
lepo jogurtek, ali se bolje kefircek....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:14

Za kefirček imaš prav, saj goba, ki raste v njem, izloča biokodo x;)x

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:23

Se mi je kar zdelo, da bo tudi 'strokovno' podprta tale moja intuitivnia izbira.

zadnje cajte mi ful pase kefir (prej ga nisem vec let uzila, sem kar pozabila malo nanj, sicer pa sem imela onega 'domacega', pravzaprav oba - kristale in gobo) - postekala sem, da je to ravno zdaj, ko hodim na fitnes, valjda je kul tudi za mishice, za meso.
Sem ze razmisljala (prav zares), da bi dala se sol notri (se mi zdi, da 'pase' not).

Pajade, kaksni actimelcki za pussyje, kefir je zakon! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:23

Kefir pijem samo poleti in to sadnega, drugače pa kar prisegam na Actimel! x:Dx :palec:
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:41

Ma, saj, če dobro pomislim, je res bolje, da sem tiho. Zakaj bi se ukvarjal s preventivo xideax :$$: x:Dx

#10 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:44

zadnje cajte mi ful pase kefir (prej ga nisem vec let uzila, sem kar pozabila malo nanj,

Pravzaprav je kefir edino, kar od teh izdelkov pojem. :palec: Pa še tega tko... na vsake toliko časa imam obdobje, ko mi ful zapaše pa ga jem vsak dan. Sicer pa imam rajši kakav, sploh pozimi, ko je mrzlo. Zanimivo... nikoli v življenju nisem marala mleka, zadnja leta pa obvezno vsak dan vsaj 3 deci... x:Ix :palec:

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 09:58

Mogoce zdaj jes manj mesa ali ga ne jes... ali kaj takega..., ce imas zdaj povecano potrebo (vendar 3 deci je kar precej, no, ampak saj si se mlada, se pravi se ni panike, sicer naj ne bi pretiravali, res je, da zenske zgubljamo Ca ze z menstruacijo, pa ga pac potem vec potrebujemo)...

Jaz pa sem z mlekom tako, da ga imam rada, kar pa pomeni, da ga uzijem zelo malo, povprecno 1 dcl dnevno, ce jem kaj sladkega (recimo kruh z medom ali marmelado ali cim podobnim - kar ni skoraj nikoli, a vcasih se zgodi) moram zraven obvezno piti mleko, vendar imam svoje doze ze od majhnega; to pomeni, da si ga dam v one majhne salcke, najmanjse za kavo - ali pa v one glinene iz Cha-ja, ki so po mojem pribl. 1 dcl.
Dva deci mleka si nikoli ne natocim, spijem ga kolikor ga rabim za k hrani, potem ga pustim - ravno zato pa ze od majhnega tele majhne skodelicke, ker sem vedno puscala mleko.
Do tolk, ki rabim in konc.
Tako da lahko recem, da je moje uzivanje mleka zelo zmerno.
A imam rada mlecne izdelke, npr. jogurt, vendar samo navadnega (sadnih ne maram), sir pa obozujem, ceprav je bilo obdobje skoraj treh let, ko mi eno leto sploh ni pasal, drugi dve pa sem ga nacrtno skenslala...
Zdaj pa mi spet pase.
... jaz pa jem to kar mi pase, ker sem v stiku z... :palec: x;)x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:03

Ja sir...bolj ko je plesnov...raj ga mam... :vio:
Za kefir bi pa prašala...a nima okusa po skisanem mleku....namreč, do kefirja mam tak odpor, da ga tut probat ne upam...da mi ne bo :sick:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:04

x:o)x x:Dx
Zbircni sladkosnedi oven...
(*ja, ja, saj vem, da si lev)... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:05

x:Dx x:Dx x:Dx
Ne za kefir resno sprašujem...a ma okus po jogurtu...al po skisanem mleku... :inocent:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#15 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:10

Sadni je kar cool,bolj po jogurtu,pa malo pika(kot bi bila noter radenska) x:Dx(gozdni sadeži)
Drugače pa imam zelo rada sirotko z okusom manga in pomaranče(to je pa kot malo bolj gost juice, zelo dobro x:px x^x )
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:10

Po obojem... pa 'pikice' ima... :sori: x;)x x:px x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:12

Pikce... :sick: kakšne x:((x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:12

pa malo pika

pa 'pikice' ima...


xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:13

Pikce... :sick: kakšne x:((x

Take...
... ki malo pikajo...

x:px x:o)x x:Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:14

Ti me mal hecaš... x:Dx x:o)x
Bom ga kupla in se prepričala...v sredo, da si bom mela s čim okus popravlat... x:px
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#21 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:18

Meni bolj leži jogurt, kot pa kefir. Čeprav jogurta dolga leta nisem probala, mi kdaj pa kdaj zapaše, včasih me pa prime nuja za kefir popit in takrat **ubijam** za kefir, dokler ga ne popijem. Ne znam tega razložiti. Ne pijem mleka, mogoče je s tem kaj povezano.

Majica, kefir ima čisto en svoj okus...jaz si kupim včasih Krepki suhec v plastenki ali pa včasih v lončku se mi zdi, da so ene ustnice gor narisane in ta mi je malce boljši po okusu.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#22 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:21

Bom vzela na znanje...sem pa sama prav oboževala Actimel...samo je to stran metanje denarja...sem na vanilijevih jogurtih, sadnih, navadnih...mleka pa tut jez ne maram več...čeprav sem ga kot otrok spila cel liter na ex...mi zdej okus ne paše...če dobim pa smetano not, v mleku...joj...katastrofa... :xx!: :sick: :sad:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:28

Ti me mal hecaš... x:Dx  x:o)x
Bom ga kupla in se prepričala...v sredo, da si bom mela s čim okus popravlat... x:px

x:Dx x:o)x
Ne, ne hecam - jaz pac recem temu tako, in se mi je hecno zdelo, ker sva s Conteso istocasno postnili tele pikice oz. pikajoco sceno... x:o)x x:px x:Dx
Jaz pravim, da ima tudi radenska 'pikice'. ;)
Tak odstekan je, nima zelo izrazitega okusa, pac pa specificnega, ce ga bos goltala z odporom in tezavo, ti je lahko zanic.
Ce se silis..
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:32

OK...ampak dost kefirja v tej temi... x:)x

v bistvu sem mislila, da bomo razpravljal o tem...kako nam reklame (pa ne une za pralne praške) lažejo...sem slišala, da tudi šumeče vitaminske tablete niso tako nedolžne in zdrave...če ma kdo o tem kaj povedat... :inocent:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:37

Jaz imam samo eno besedo za povedat - grauz, ogaba! :xx!:
Bljek, ne zrite tega, folk! x!x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0