Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astrološka etika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
158 komentarjev na to temo

#51 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 29. oktober 2004, 10:22

nekoc sem eni takoj rekla, gospa, skoda vasega in mojega casa in energije in vasega denarja, na svidenje.

:palec: :palec: Verjetno hoče taka oseba zvedet še barvo spodnjic, ki jih nosi njena sanjska oseba. x;)x Nekateri verjetno želijo slišat, da bi se komu, ki jih je prizadel, kaj hudega zgodilo. Takrat veš, da s takim bolje takoj nehat. :palec:

#52 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 29. oktober 2004, 13:03

Nekateri verjetno želijo slišat, da bi se komu, ki jih je prizadel, kaj hudega zgodilo. Takrat veš, da s takim bolje takoj nehat.

... to je podlost :xx!: ,to pa definitivno Lunca, adijo :o|o: :xx!:

#53 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 29. oktober 2004, 17:35

:palec:  :palec: Verjetno hoče taka oseba zvedet še barvo spodnjic, ki jih nosi njena sanjska oseba. x;)x

ej Lunca tole je pa zarad,usklajenosti,dobro vedeti x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. oktober 2004, 17:57

hehe, mogoce jih ima s srcki. :2src: x:o)x x:Dx x;)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. oktober 2004, 18:03

Kaj pa kaj menimo o vpogledu v te .... hm... (zame dosti 'brezvezne' v smislu, da zdaj nima smisla tega vedeti, ker bomo pac vsak hip videli, pomembni so pac bili koraki prej...) 'konkretnosti', kot denimo, kaksni bodo izvidi in ali bodo izpiti narejeni...
In o 'ponavljajocem' gledanju, ki pa dogaja (oz. bolje, hoce dogajat) recimo v (pre)hitrem casovnem zaporedju?
Aja, seveda - s tem mislim ista vprasanja oz. vprasanja o isti temi, predmetu...

Kako tu ravnate (jaz bom pa pol povedala, da ne bom -spet. najbolj glasna in gobcna)? :irs:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. oktober 2004, 18:27

Sokratova cedila

Nekdo je prišel nekega dne ves razburjen k modremu Sokratu.
»Poslušaj, moram ti povedati, kako je tvoj prijatelj…«
»Počakaj!« ga je prekinil filozof.
»Si to, kar mi nameravaš povedati, precedil skozi tri cedila?«
»Tri cedila?« se začudi prišlec.
»Da, moj prijatelj, tri cedila. Prvo je cedilo RESNICE. Si preveril, če je to, kar mi hočeš povedati, resnično?«
»Nisem. Slišal sem, da ljudje o tem govorijo…«
»Dobri moj prijatelj. Gotovo si to precedil skozi drugo cedilo – cedilo DOBROTE. Je kaj dobrega v tem, kar mi želiš povedati, čeprav ni gotovo, da je vse resnično?«
»Ne!« odgovori človek že precej v zadregi. »Ni govora o čem dobrem. Ravno nasprotno…«
»Hm!« ga prekine ponovno modrec. »Poskušajmo še s tretjim cedilom. Je to vsaj KORISTNO, kar bi mi rad povedal?«
»No, ni ravno koristno…«
»Vredu«, reče Sokrat. »Če to, kar hočeš povedati, ni resnično, niti dobro, niti koristno, vse skupaj lepo pozabi in si ne beli las zaradi tega, kot si jih jaz ne!«
(Sokrat)

:palec: :palec: :palec: Kako je bil ta Sokrat moder!!!! :eek: :eek:

A je koristno?
A je dobro?


Tisto o resnici :o|o: pa ne vem ....tistemu čemur dajemo pozornost tisto raste :onfire: :onfire: :onfire: torej podpiram kar je koristno in kar je dobro....

Resnica je pa silno subjektivna stvar.... Vsak ima svojo x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. oktober 2004, 18:29

Pravzaprav sploh nima zveze s temo, tam smo tudi cist v druge smeri zabluzili, a vseeno... nenazadnje je etika v obravnavi, tako ali drugace: Etika & estetika. :palec:
da je pac zdruzeno, ce glih obravnavamo to, zakaj ne bi imeli se sirse tega... oz. vsaj povezano. xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. oktober 2004, 18:30

Ahm? Saj res, ja, fil dobra zgodba, Stanka, in res pase (tudi) sem. :palec: :palec:
Imamo ze v par verzijah tule (x;)x), pa nisem posebej se posvecala (se tule komentarju).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 3. november 2004, 13:33

Še en primerček, ki me je zmotil: "Vi ste pa vdova, ne?"
(na podlagi Sonca-, ki je vl.7.h v 12. afliktiranega)
Odgovor je bil:"Ne."
Nadalje pa: "No, saj to nič ni takega, ni hujšega, kot da te dobi smrt bližnjega nepripravljenega..." češ, saj slej ko prej...

Ne strinjam se s tem. Saj razumem, da astrologu tudi kdaj kaka beseda "pobegne", a vseeno, raje prej "precedit" misli, če ta informacija kakorkoli resnično koristi. Sama bi se raje vzdržala take izjave.

Kaj pa drugi mislite?

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#60 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2004, 13:40

Seveda, to ni prav, da presojas, kaj je hujse ali se slabse - morda ima njegov bliznji pa tisto drugo ali kaj drugega takega...
Kot oni vic -
joj, katera pa je tista grozna grda zenska, ki gre tamle?
Aha, to je pa moja zena...
Ahkm, ne mislil sem ono drugo, grozildo, mlajso, zraven...
Aja, tisto je pa moja hci. :D

Primeren odgovor torej - aha, se dobro torej, morda kaze ta aspekt na trenutno ohladitev ali pa se sploh ni manifestiral....
... recimo.... eden od primernejsih pac.
oz. primerno je ze prej postavljati drugace, brez tiste 'vdove', do tega, ce je, se da priti diskretneje, pri nekaterih pojmih in simbolih pa tudi ni potrebno biti tako konkreten - ne samo, da se izognemo slabim zadevam, pac pa tudi, ker morda sploh ne drzijo, pa je brez veze onemu vcepiti dvom.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#61 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 21. november 2004, 12:52

Ze nekaj casa me tole preganja pa bom sem napisala.
Sem bila pri vedezevalki pol leta nazaj in morm rect, da mi je ful ful uganila.Prerokovala je v kombinaciji kart in astroloske karte. Me pa zadnje dni preganja ena njena izjava.
Rekla je: ti si mela en splav a ne? xrolleyesx
In ga nisem...
Sej ne, da si v resnici sploh zelim imeti otroke, ampak mogoce pa enkrat vseen bi..
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. november 2004, 12:57

V astrologiji se lahko marsikaj nakazuje, ne pa vse tudi dejansko manifestira.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 21. november 2004, 13:00

<{POST_SNAPBACK}>V astrologiji se lahko marsikaj nakazuje, ne pa vse tudi dejansko manifestira.


Lepo je tole slisat :palec:
Ker sem glede svojega potomstva se zelo neodlocena...
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#64 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. november 2004, 13:11

Si pa fajn dala primer... da vidimo, kako je VSE lahko zelo pomembno.
Ti kot interpretator ugotavljas, v bistvu pa zgolj prevajas simbole, oni pa po drugi strani hoce jasne simbole, vse mozne primere...
ce mu reces (moj primer), gospa, nekaj dobrega in zivljenjsko zelo pomembnega se vam je ravnokar zgodilo, eno darilo ste dobili, neka zivljenjska zelja se vam je izpolnila..., ne steka... cez 3/4 pogovora se ugotovi, da je pred 10 dnevi postala babica cudovite vnucke! :|||
A ne - ona isce v interpretaciji zase, torej konkretnejse darilo, jaz pa preprosto na vse mozne variante v tistem hipu ne morem pomisliti...
tako da najveckrat govorimo s simboli, ki pa se res velikokrat izkazejo tudi za zelo dobesedne...
Tako je zelo pomembno, kaj govorimo, kajti uporabljamo besede, in kot skoz ponavljam, oni jih pije na drugi strani; nepremisljena in zgolj takole povrsno navrzena uporaba besed je tako preprosto povedano neodgovorna in s tem posledicno tudi neeticna.
... kot receno - VSE je pomembno.

Zato je, kot povsod drugod, treba slediti kitajskemu pregovoru (dobro, treba, jaz mu pac sledim, ker mi je tako kul in je skladno z mojo vestjo in nacinom):

Preden zacnes slikati, moras imeti v konici copica srce, roko in misli. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#65 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. februar 2005, 08:15

<{POST_SNAPBACK}>
...
Ti kot interpretator ugotavljas, v bistvu pa zgolj prevajas simbole, oni pa po drugi strani hoce jasne simbole, vse mozne primere...
ce mu reces (moj primer), gospa, nekaj dobrega in zivljenjsko zelo pomembnega se vam je ravnokar zgodilo, eno darilo ste dobili, neka zivljenjska zelja se vam je izpolnila..., ne steka... cez 3/4 pogovora se ugotovi, da je pred 10 dnevi postala babica cudovite vnucke!
...

Pri tem je težava vedno. Največja seveda v primeru, ko je treba nekaj povedati čisto na hitro, "brez ogrevanja". Da bi astrolog tedaj zadel pri podajanju informacije NAČIN, kako bo sogovornik to informacijo DOJEL, je malo možnosti.

Neprimerno bolje to poteka, če imata astrolog in sogovornik dovolj časa, da skozi spoznavanje vzorcev (interpretacija itd.) po malem prideta na podobno valovno dolžino.

Takrat potem teče skoraj samo od sebe ...

x:)x

#66 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 28. februar 2005, 09:43

<{POST_SNAPBACK}>Še en primerček, ki me je zmotil: "Vi ste pa vdova, ne?"
(na podlagi Sonca-, ki je vl.7.h v 12. afliktiranega)
Odgovor je bil:"Ne."
Nadalje pa: "No, saj to nič ni takega, ni hujšega, kot da te dobi smrt bližnjega nepripravljenega..." češ, saj slej ko prej...

Ne strinjam se s tem. Saj razumem, da astrologu tudi kdaj kaka beseda "pobegne", a vseeno, raje prej "precedit" misli, če ta informacija kakorkoli resnično koristi. Sama bi se raje vzdržala take izjave.

Kaj pa drugi mislite?



Stanka res je, da kdaj beseda pobegne.
Sama ne bi nikoli verjela, da bom lahko jaz kej tazga rekla. Pa se mi je zgodilo. Sem rekla, ti boš imela najverjetnje dva partnerja in ne vem točno kako sem rekla, mislim, da najverjetneje, da bo imela prvega do njegove smrti, nekej tazga.
Res moramo paziti kaj govorimo, ker nismo vsemogoči, z našimi napovedmi, poleg tega imamo pa še močan sugestiven vpliv.

Vse dobro,
Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2005, 11:00

seveda, on pije vse tole, je cist odprt, pade na totalno plodna tla, zato je res treba bit zavesten, vedno. :palec:

ja, Bern - prav imas (ravno v tem je bila finta - telefonska linija, oni je cist v krchu, ker cashira vsako sekundo, jaz pa tud - iz istega razloga - ker on cashira pac).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. februar 2005, 11:32

Mogoče je tudi to eden od razlogov, da nikoli nisem imel 090 linije in je tudi ne nameravam imeti. "Po zvezah" bi jo v NM lahko dobil že leta 1992 - čisto na začetku. Tri-štiri leta nazaj pa mi je znana slovenska vedeževalka ponujala celo vpeljano linijo zastonj. Ker je šla iz treh na eno valjda ali nekaj takega. Pa je tudi nisem vzel.
Predrago (in izkoriščevalsko) za narod, prenerodno za oba.

Edina fora, zakaj so te linije STVARNO dobre, je dejstvo, da zagotavljajo anonimnost, slovencelj pa tako in tako raje vidi, da ga nihče ne vidi, da hodi po nasvete ali pa h kaki babnici. (Zato tudi javne hiše pri nas nikoli ne bodo dobro šle. - "Ja madonca, kaj pa če me gdo vid?!")

Ampak meni osebno je najbolje, da se dva lepo vsedeta skupaj in se naklepetata. Pa še kaseto si sogovornik odnese s seboj, česar po telefonskem pogovoru ne more napraviti. Se pravi, da si mora hitro zapisovati ali pa imeti primerno velik in sposoben pomnilnik gori pod temenom.

x:)x

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2005, 11:43

Res je, zato sem tudi sama nehala.
Res - za oba, oni ful daje, ti pa nic ne dobis oz. kot bi se norcevali iz tebe.

mene je tudi vabila znana shlogarca, da se mi je se fajn zdelo (zanjo, ces, konkurenca, pa me vabi, ma pa jajca, kul x8Dx)...
Sam pol pa pogoji, kok se dela in kolk se casha dobi ... x!x x?x x:o)x x:Dx x:px

xrolleyesx xrolleyesx :o|o:

Zapisovati?
Bi pa rada vidla tega modela, ki bi si uspel po meni zapiske delat, saj govorim s svetlobno hitrostjo. x:Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 28. februar 2005, 13:29

Bi pa rada vidla tega modela, ki bi si uspel po meni zapiske delat, saj govorim s svetlobno hitrostjo. x:Dx x;)x

To ze to, ampak, ali tudi kaj poves ? :eek: :eek: :eek: x:Dx
(nisem taksen ponavadi, planeti so krivi.... x;)x )

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2005, 13:41

Joj krokodil, kaj naj odgovorim na taksno vprasanje..
Naj se zacnem hvalit?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 28. februar 2005, 13:45

Ne, ne...ni bilo misljeno kot "vprasanje"...kot , kot nekaj.

Ko slisis neko besedo zvezo, pa prav "moras" nekaj reci/napisati.

Kako se ze to rece, po slovensko...Bilo je jace od mene ;)

Brez zamere.

#73 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2005, 13:51

ma ne, sploh je ni, sam - kaj naj pac recem, a ves? xDDx
Pac, ja, jasno da kaj tud povem.
Pa saj - a ne znas presojat razmerja moje kvalitete glede na kvantiteto?
Ti moram jaz razlozit, kako me naj jemljes.
OK - ja, res je da ogromno, prevec, govorim... (in navadno pravijo za take, ful govori, nic ne pove)..
No jaz pa mislim, da ful govorim sicer, a kaj da pa tud povem - cist kulskega.
Glede na povprasevanje pa.... je realno - cist sem razturala. x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#74 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 28. februar 2005, 13:56

Madona, vedno globje tone tole vse skupaj.

Nisem bil prav razumljen.
Nisem ti ocital, da veliko govoris in nic poves...pac si napisala nek stavek, na katerega mi je potegnilo to, kar sem napisal v sali izreceno.

Brez skrbi, ce hocem komu kaj resno povedati tudi povem, brez smeskov in vsega.
Se "vecjim ribam" (ni misljeno astrolosko) ko si ti.(pa ta stavek ni misljen "manjsalno").

Do zdaj sem vedno vsaj trikrat premislil, preden sem kaj napisal, a bom moral to stevilo povecati ? x;)x


Ponavljam: sala mala, sala....ne vzeti vsega za "gotovo"

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. februar 2005, 14:00

ma ne, jaz prav tako pac asociiram. xDDx
Stekam, ja, si prav moral se oglasit na tistole, ja, zakaj tolk besed?
Jaz pa pac, saj ves - prec vodo na svoj mlin - vse za reklamo. x:o)x

Aja, drugace pa je globlje - z l med b in j. :)
da ne rinem zdaj v slovenscino.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0