Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Cepljenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1555 komentarjev na to temo

#26 tiggy

tiggy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 27. maj 2004, 10:18

me sej a ne cepjo zdej lisic?

pse na vrvice!! x:Dx :vragec:

#27 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 27. maj 2004, 22:50

hja, tut to je možn..tista žival, ki morda nonstop skače okrog tebe..je že sumljiva..pa jezik steguje in slina se cedi x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#28 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 28. maj 2004, 07:28

jst grem pa čez tri tedne na drugo cepljenje proti meningitisu, pol pa čez 9 mescu pol pa sem varna 5 let.... x:)x x:px za borelijo pač ne.
Mushi

#29 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 2. junij 2004, 12:27

Tole sicer ne spada sem...
ampak..
a je gledal kdo včeri oddajo o meningitisu? Pa ne klopnem, sicer sploh ne vem ko nisem gledala od začetka kako se pa ta prenaša (bakterija), vendar kako ne vem...
Ampak prave epidemije po svetu izbruhnejo tu in tam, pojavi se ti kožni izpuščaj, zarad popokanja kapilar in okončine ti dobesedno kot požge, je kazalo dojenčke, pa tud odrasle ljudi, so imeli čisto črne prste, kot zgnite, pa jih morajo potem amputirat, tud noge, nad kolenom so mogli eni 17-letni angležinji odrezat..
ljuba duša.. kakšne bolezni..
in ni cepiva proti tej obliki meningitisa b.
Veliko ljudi pa ga tudi ne preživi. Pa na Novi Zelandiji ga je ogromno.
Mushi

#30 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. junij 2004, 12:43

Upam, da je moja teorija bolezni univerzalna.
Mushi, saj jo poznaš :8):

#31 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 2. junij 2004, 12:54

Upam, da je moja teorija bolezni univerzalna.
Mushi, saj jo poznaš :8):

a measure of salt per day,
keeps the doctor away :D

a sem zadeu sstane?

zdej preizkušam tvoj slani dedorant in kar deluje :D
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#32 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. junij 2004, 12:57

:palec:

#33 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 2. april 2006, 11:44

x!x V razvitem svetu je vse več združenj, ki nasprotujejo in se bojujejo proti obveznemu cepljenju.
Cepljenje so po svetu v zadnjih 50-ih letih intenzivno reklamirali, tako da nihče niti pomisli ne, da bi lahko bilo kaj narobe z njim

V številnih virih in literaturi, katerih avtorji so tudi zdravniki in drugi strokovnjaki navajajo, da ima cepljenje lahko hude ali celo usodne posledice za otroke, njihov imunski sistem.

Zahodnoevropske države (z izjemo Francije in Italije) ne poznajo obveznega cepljenja. Slovenija pa ima na programu veliko več obveznih cepljenj za otroke! Cepljenja so za medicinsko dejavnost eden največjih in stalnih virov dohodka!

Več o svobodnem odločanju:
http://www.kid-pina....vod/SVOOD1.html

Zakaj je cepljenje tako nevarno?
http://www.kid-pina.si/~svod/

Kakšno je vaše mnenje?

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#34 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. april 2006, 11:54

:vio: se strinjam da je to en velik šit.....

ni mi uspelo se izognit...so me hotel dat na sodišče.....


xcivx mrbit bi blo boljš da bi me dal mal na hladno sedet, kakor pa da sem se jih ustrašla.....

****

slabe izkušnje :xx!:

vsako cepljenje pusti posledice , ker povzroči vnetje , če ne drugje na možganski ovojnici x^x

zato pa tudi vsako leto več bolezni na otrocih, ki so bile včasih znane sam za odrasle....

herpes zoster je bil praviloma bolezen starih, zdaj jo imajo sedemletniki, študije kažejo da zaradi posledic cepljenj x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#35 freia

freia
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 382

Objavljeno: 2. april 2006, 11:58

Moje mnenje - zaradi cepljenja ne poznamo več črnih koz (so izkoreninjene, na žalost pa jih hranijo v nekaj laboratorijih), otroci ne umirajo več za davico, oslovskim kašljem, ljudje ne umirajo v groznih mukah zaradi tetanusa, praktično več nimamo otroške paralize, vedno več se cepi tudi proti hepatitisu B...

Osebno mislim, da je to, da ne cepiš otroka (če seveda ni kakšnih kontraindikacij, v tem primeru se jih itak ne cepi) neodgovorno - do otroka in celotne družbe.
Ker čim v populaciji precepljenost pade pod (mislim da okrog) 90 %, so ustvarjeni pogoji, da mikrob spet zaživi v tej populaciji, zaradi česar lahko zbolijo tudi precepljeni, ki nimajo zadosti protiteles.

Pa še otrokov imunski sistem spodbudiš, da dozori (v maternici ima drug sistem, sicer bi se imunska sistema matere in ploda "stepla"), nedozorelost pogosteje vodi v alergijske bolezni...

Jaz bi tukaj ukinila demokracijo. Sem videla otroka, dojenčka še, ki je skoraj umrl zaradi oslovskega kašlja, ker ga starši niso dali cepit. Dolgo je bil na nitki, v tem času se jima je celo svitalo, da sta ga mogoče "usrala". No, ko je prišel k sebi, sta pa rekla, da ga vseeno ne bosta cepila... :xx!:
Življenje se ne meri po številu vdihov, pač pa po trenutkih, ki ti dih vzamejo.

#36 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 2. april 2006, 12:03

Naj bi bilo zelo veliko staršev, vse več, ki ne dajo cepit svojih otrok. :inocent: :palec:
Sodišča, policija...to so zoprni postopki. :xx!:

Malo jih je treba zavajat, da prelagaš cepljenje na kasneje. x;)x

lahk vložiš tožbo, 3x in potem pa tako ne prideš na vrsto x!x
V glavnem so obcije.

xsrcx Zakaj nisi vztrajala LIA? saj vem, da je zoprno...



Na koncu se bomo še mogli vsi cepiti za proti ptičji gripi? :vragec: Mislim, da bi zakoni morali dopuščat svobodno odločitev. xrolleyesx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#37 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 2. april 2006, 12:07

Moje mnenje - zaradi cepljenja ne poznamo več črnih koz (so izkoreninjene, na žalost pa jih hranijo v nekaj laboratorijih), otroci ne umirajo več za davico, oslovskim kašljem, ljudje ne umirajo v groznih mukah zaradi tetanusa, praktično več nimamo otroške paralize, vedno več se cepi tudi proti hepatitisu B...

Osebno mislim, da je to, da ne cepiš otroka (če seveda ni kakšnih kontraindikacij, v tem primeru se jih itak ne cepi) neodgovorno - do otroka in celotne družbe.
Ker čim v populaciji precepljenost pade pod (mislim da okrog) 90 %, so ustvarjeni pogoji, da mikrob spet zaživi v tej populaciji, zaradi česar lahko zbolijo tudi precepljeni, ki nimajo zadosti protiteles.

Pa še otrokov imunski sistem spodbudiš, da dozori (v maternici ima drug sistem, sicer bi se imunska sistema matere in ploda "stepla"), nedozorelost pogosteje vodi v alergijske bolezni...

Jaz bi tukaj ukinila demokracijo. Sem videla otroka, dojenčka še, ki je skoraj umrl zaradi oslovskega kašlja, ker ga starši niso dali cepit. Dolgo je bil na nitki, v tem času se jima je celo svitalo, da sta ga mogoče "usrala". No, ko je prišel k sebi, sta pa rekla, da ga vseeno ne bosta cepila... :xx!:



Se povsem strinjam s tabo freia :palec: :palec:

Cepljenje ima lahko (tudi) škodljive stranske efekte, ki pa so zelo, zelo redki redki, tako, da ni mogoče odtehtati prednosti, ki jih prinaša (freia je lepo navedla izkoreninjene bolezni).

TAKO DA JE NECEPLJENJE IZREDNO SEBIČNO DEJANJE.

No sedaj pa pričakujem plaz....

#38 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. april 2006, 13:02

moje mnenje o ceplejnu:

kljub temu sodobnemu tisocletju kot ga tudi imenujejo... se mi zdi precej nelogicno da se vedno cepijo ljudi brez predhodne analize alergicnosti osebe na cepivo!!!
dejansko ze mi zdi to zelo zelo neodgovorno. kljub temu, da je morda le nekja primerov, ki se izkazejo da cepiva dejansko ne prenesejo na tak ali drugacen nacin... (ne vem tosnih podatkov, zato predvidevam), pa bi morali najprej narediti alergioloske tste na osebi pred cepitvijo. TO pa kaze predvsem na to, da je medicina na podrocju alergij zelo slabo oborozena in ima veliko premalo znanja, ki bi se uporabljal tudi prakticno!!!
moje mnjenje.
seveda pa je bolje ,da je oseba cepljena, kot pa da zaradi necepljenja dobi kaksno hujso bolezen ipd... vprasanje je le, ali bi jo res dobila in kaj bi to posledicno pomenilo. strah in izkusnje zgodovine pa so prepreka, ki bremza ali morda celo pomaga v nekem pogledu. odlocitev je seveda zae vprasljiva kot laika dejansko vprasljiva, saj ne posedujem dovolj podatkov, da bi lahko sodil. propaganda vedno dela svoje... ljudje pa smo si tudi zelo razlicni.
glede na podatke na zacetku teme z spletne strani, pa seveda lahko recemo, da je cepljenje nesmiselno. verjetno obstajajo tudi podakti ki temu oporekajo. torej pomeni, da bi morda morali ponovno narediti obsirne klinicne raziskave in statistiko (ce jo ze ne) in potem bi bil morda strah odvec. sem optimist, in mislim, da je dosti cepljenj prevec.

#39 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. april 2006, 14:24

Naj bi bilo zelo veliko staršev, vse več, ki ne dajo cepit svojih otrok. :inocent: :palec:
Sodišča, policija...to so zoprni postopki. :xx!:

Malo jih je treba zavajat, da prelagaš cepljenje na kasneje. x;)x

lahk vložiš tožbo, 3x in potem pa tako ne prideš na vrsto x!x
V glavnem so obcije.

xsrcx Zakaj nisi vztrajala LIA? saj vem, da je zoprno...
Na koncu se bomo še mogli vsi cepiti za proti ptičji gripi? :vragec: Mislim, da bi zakoni morali dopuščat svobodno odločitev. xrolleyesx





:vio: usrala sem se po domače povedano, kaj pa če..... xrolleyesx

nisem upala prevzet odgovornosti , ker sem se bala, ker nisem bila samohranilka, ki bi lahko o otrokovi usodi sama odločala.....


Predvsem pa zaradi groženj in ustrahovanja zdravnikov, kaj da si mislim. Potem sem jih pa vprašala če mi podpišejo izjavo , da prevzamejo nase odgovornost, za vse posledice ceplenja, ga ni blo junaka, sam še bolj so me na piko vzeli. Izmikala sem se kolikor dolgo se je dalo. In cepili so kar je bilo najbolj nujno po zakonu. Vsem drugim jajcem sem se izognila.

razkuri me. ker vem da zdravniki svojih otrok ne dajo cepit, si že kaj zmislijo....da padejo v unih 10 % necepljenih


x^x v glavnem mene ne bojo več.....ni šanse.....me noben več ne prepriča x8Dx


Me pa zanima Freia, zakaj oslovski kašelj napade tud take , ki so bili cepljeni? Pa norice? .....


A veš da se iz virusa noric in cepiva proti temu razvije herpes zoster? In da ne znajo zdravit , ker menda velja za neozdravljivo bogu prepuščenu bolezen?


Da je vse več slušno in vidno prizadetih? Golo naključje.Mislim da ima levji delež pri tem cepljenje. Prav tako pri alergijah, nevrodermitis etc

x^x skratka še ena izmed neodgovornih staršev, ki ne cepi otroka vsako leto proti gripi x8Dx


tudi taki smo :madpro:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#40 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 2. april 2006, 14:42

Mene je pa šokiral podatek, da otroka že pred vztopom v šolo cepijo 22 krat ??!!! :eek: :eek:
Ma, daj no, kaj res? To je tu mač :sad:

Koledar cepljenja 0-17 let v Sloveniji za šolsko leto 2005/2006.

Bolezen Začetek in ----- Število cepljenj-----Vrsta cepiva
čas cepljenja

Tuberkuloza novorojenec* ---------- 1 ----------živo oslabljeno
Davica 3., 4., 5. mesec
drugo leto --------------------------- 5 ---------- toksoid
tretji razred
Tetanus 3., 4., 5. mesec---------------6 -----------toksoid
drugo leto
tretji razred
osemnajsto leto
Oslovski kašelj 3., 4., 5. mesec-------4-----------acelularno,
drugo leto večkomponentno
Otroška paraliza 3., 4., 5. mesec-----4 -----------inaktiviran
drugo leto poliovirus (IPV)**
Haemophilus 3., 4., 5. mesec---------4------------konjugiran polisaharid
influenzae tip b drugo leto
Ošpice + mumps drugo leto-----------2 -----------živi oslabljeni virusi
+ rdečke vstop v šolo
Hepatitis B vstop v šolo----------------3------------rekombinanten površinski antigen
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#41 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. april 2006, 14:51

:vio: aja to te je šokiralo....

mene pa to kak je folku vse ravno.....in te gledajo ko deveto čudo sveta, če rečeš kaj proti cepljenju ...zdravniki bodo pa ja vedli kako in kaj.....

sam zato ker jih ščiti zakonodaja....z zakonom je določeno koliko in kdaj se cepi... a ni to fajn biznis...če zakon pove kaj je treba kupit , ko nalepke za avto x8Dx


Vsak mesec, vsako leto prinese na tisoče novih spoznanj in dognanj, mi imamo pa zakonodajo s področja cepljenja staro več kot trideset let.

če si pa otrok spahne ramo, mu pa taisti dohter ne upa postavit sklepa nazaj, ker ni zakona ki bi to predpisal.....ga pošlje eno uro daleč .....čeprav ve da je treba takoj ukrepat, dlje ko je rama ven, večje in težje so posledice, včasih jih lahko popravijo samo z operacijo :xx!: ker se vezi tok raztegnejo ali celo strgajo....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#42 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. april 2006, 14:58

Se povsem strinjam s tabo freia :palec: :palec:

Cepljenje ima lahko (tudi) škodljive stranske efekte, ki pa so zelo, zelo redki redki, tako, da ni mogoče odtehtati prednosti, ki jih prinaša (freia je lepo navedla izkoreninjene bolezni).

TAKO DA JE NECEPLJENJE IZREDNO SEBIČNO DEJANJE.

No sedaj pa pričakujem plaz....



Cepljenje je ruska ruleta.

Ceplenje ima stranske učinke, ki so zelo , zelo dobro vidni.Ozri se malo naokoli, brez plašnic na očeh :eek:


Necepljenje je izredno sebično dejanje, zmanjšuje ekstra farmacavtske profite x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. april 2006, 15:12

:palec:

:vio: aja to te je šokiralo....

mene pa to kak je folku vse ravno.....in te gledajo ko deveto čudo sveta, če rečeš kaj proti cepljenju ...zdravniki bodo pa ja vedli kako in kaj.....

sam zato ker jih ščiti zakonodaja....z zakonom je določeno koliko in kdaj se cepi... a ni to fajn biznis...če zakon pove kaj je treba kupit , ko nalepke za avto x8Dx
Vsak mesec, vsako leto prinese na tisoče novih spoznanj in dognanj, mi imamo pa zakonodajo s področja cepljenja staro več kot trideset let.
...



ja ok, to je BILO! kaj pa sedaj, ali je se potrebno tukaj, v tem prostoru, v razvitem svetu!??

..torej milsis, da bi bilo vec skode narejene ce otrok ne bi cepili, kakor ce jih cepimo?? oz. ali je posledicno bolanih in umrlih vec ljudi zaradi cepljenja ali pa bi bilo obratno?

.. ali se ti zdi, da je premalo poudarka raziskav usmerjeno na stranske ucinke cepljenj?
in ce da, zakaj je temu tako?

... zakaj mislis da se lobiji ne umserijo v raziskovanje drugacnega nacina ustvarjanja preprecevanja omenjenih bolezni?


Moje mnenje - zaradi cepljenja ne poznamo več črnih koz (so izkoreninjene, na žalost pa jih hranijo v nekaj laboratorijih), otroci ne umirajo več za davico, oslovskim kašljem, ljudje ne umirajo v groznih mukah zaradi tetanusa, praktično več nimamo otroške paralize, vedno več se cepi tudi proti hepatitisu B...

Osebno mislim, da je to, da ne cepiš otroka (če seveda ni kakšnih kontraindikacij, v tem primeru se jih itak ne cepi) neodgovorno - do otroka in celotne družbe.
Ker čim v populaciji precepljenost pade pod (mislim da okrog) 90 %, so ustvarjeni pogoji, da mikrob spet zaživi v tej populaciji, zaradi česar lahko zbolijo tudi precepljeni, ki nimajo zadosti protiteles.

Pa še otrokov imunski sistem spodbudiš, da dozori (v maternici ima drug sistem, sicer bi se imunska sistema matere in ploda "stepla"), nedozorelost pogosteje vodi v alergijske bolezni...

Jaz bi tukaj ukinila demokracijo. Sem videla otroka, dojenčka še, ki je skoraj umrl zaradi oslovskega kašlja, ker ga starši niso dali cepit. Dolgo je bil na nitki, v tem času se jima je celo svitalo, da sta ga mogoče "usrala". No, ko je prišel k sebi, sta pa rekla, da ga vseeno ne bosta cepila... :xx!:



#44 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 2. april 2006, 15:31

:eek: zakaj ...


zato

ker nihče ne potrebuje bistrih, zdravih , dolgoživečih državljanov....

vsi potrebujejo le futer za kovanje ekstra dobičkov....a misliš da je komu mar za človeka...... presveta preproščina...obdobje mraka ,.....al kak že rečete kali juge tam po indijsko.....


industrija pridelave semen , umetnih gnojil, herbicidov in fungicidov in farmacija sta v rokah 5% lastnikov , na celem svetu....vse je v istih rokah x8Dx


in da je vsa ta industrija zrasla po prvi svetovni vojni iz industrije vojnih strupov.....


ko ti dajo seme, ti dajo zraven še strupe, da bo lahko tist hibrid sploh zrasel :xx!:


Prestrašene in šibke se z lahkoto manipulira, močne , zdrave in neustrašne pa težko x8Dx

Ko si star petdeset, si opravil svojo nalogo reprodukcije, si dal od sebe najplodnejša leta v karieri, je najboljš da te čimprej odpišejo, ker postaneš strošek za pokojninski sklad, zdravstvene zavarovalnice, in težko te je manipulirat, ker nisi več naiven, prestrašen in poslušen osebek.
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. april 2006, 15:35

hja, sej jst tut tko milsm.. x;)x . sam sm freio uprasu, kako ona to utemeljuje!!?

#46 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. april 2006, 15:43

ko je bila moja mala stara 6 mesecev smo imeli cepljenje, jaz mlada mamica, povem da se mi zdi, da ni zdrava, da smrka, kašlja... nihče ni polagal pozornosti na moje besede. Cepljena, nato ti pač povedo, da jo imela povišano temperaturo (ne spomnim se koliko časa), vročina nikakor padla (skoz okrog 40) jo peljem k dežurnem, on telefonira se posvetuje z otroško zdravnico, zaključi da ima mala menigitis( ležala je vsa trda in ni dvignila glavice - mrzla miza, stric z brado, sredi noči) in nas pošlje v bolnišnico.... tam čakamo nekaj časa na sprejem, meen pošljejo kao domov, ker ni prostora, takrat pa mojemu dvigne pokrov - tako da le najdejo sobo za obe (sem še dojila)... konec zgodbe - reakcija na cepivo, ker je bila mala cepljena ob angini... mene pa takšne stvari razkurijo... če bi imela danes majhnega otroka, bi sigurno delovala drugače...

#47 BINGA-BONGA

BINGA-BONGA
  • D član
  • Št. objav: 4 381

Objavljeno: 2. april 2006, 15:48

hja, sej jst tut tko milsm.. x;)x . sam sm freio uprasu, kako ona to utemeljuje!!?



xrolleyesx Frejck! xrolleyesx
A si tut proti temule cepln? Objavljena slika

xrolleyesx Puzdrau Mickca, ce ga kej vids! xrolleyesx
ŠPORT, VESELJE, DOBRA VOLJA * http://BINGA-BONGA.forumfree.net * ZDRAVJE, POŠTENJE, SVOBODA

#48 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 2. april 2006, 15:53

konec zgodbe - reakcija na cepivo...

xsrcx
Kakšn konec? kako pa je zdaj, danes?
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. april 2006, 15:54

aaammmm poskus ce sm, pa us vidla x;)x

xrolleyesx Frejck! xrolleyesx
A si tut proti temule cepln?



#50 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. april 2006, 16:03

xsrcx
Kakšn konec? kako pa je zdaj, danes?


konec zgodbe o hudi bolezni... odpuščeni domov po nekaj dnevih. Danes je športnica, ubada se s težavami zaradi prehitre rasti, res pa je da ima pogosto prehladna obolenja...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0